EKSTRA
MENÜ

Kktc

Kktc haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kktc hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 17.476 Kktc haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Kktc Haberleri

KKTC’de elektronik kelepçeli tatil

KKTC’de elektronik kelepçeli tatil

KKTC bazı otellerde turistler için yeni bir uygulama başlattı. Ülkeye gidenler elektronik kelepçe takarak tatil yapacak. Turistler kuralları ihlal etmeleri halinde alacağı cezaları içeren bir taahhütnameyi önden imzalayacak. Kelepçeye rağmen otel dışına çıkması halinde cep telefonundaki uygulama Sağlık Bakanlığı’na ihbarda bulunacak.

23.05.2021Ekonomi
KKTCden aşı açılımı

KKTC'den aşı açılımı

KKTC, çift aşılı olanlara 7 Haziran’dan itibaren karantinasız giriş hakkı verecek. Çift aşılı yolculardan sadece çift PCR testi istenecek. Hindistan gibi vakaların yüksek olduğu ülkelerden gelenler, aşılı olsalar dahi 10 gün karantinada kalacak. Türkiye’nin düşen vaka sayılarına göre önümüzdeki günlerde çift aşılı karantinasız giriş kapsamına dahil edilmesi bekleniyor. KKTC ‘de kısıtlamalar da aşamalı olarak gevşetildi. Pazar günleri tam sokağa çıkma yasağı kaldırıldı. Hafta içinde saat 23.00’den sonra gece sokağa çıkma yasağı söz konusu.

23.05.2021Haber
Hakkımızı yedirmeyiz

Hakkımızı yedirmeyiz

KKTC’ye ulaşan Anadolu suyunu, Güzelyurt ve Meserya ovalarına ulaştıracak projenin açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “‘Kıbrıs Türk’ü ile bırakın siyasi gücü, refahı, hastaneleri bile paylaşmam’ diyen bir zihniyetle ortak bir gelecek kurulması zaten mümkün değildir. Bilhassa Kıbrıs Türk’ünün Doğu Akdeniz’deki enerji kaynakları üzerinde var olan haklarının yenilmesine asla müsaade etmeyeceğiz” dedi.

23.05.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan KKTC Sulamaları İletim Tüneli projesine ilişkin paylaşım

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan KKTC Sulamaları İletim Tüneli projesine ilişkin paylaşım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KKTC Sulamaları İletim Tüneli projesine ilişkin paylaşımda bulundu.

22.05.2021Gündem
KKTCde ismi Karagöz ve Hacivat ile özdeşleşen sanatçı Mehmet Ertuğ yaşamını yitirdi

KKTC'de ismi Karagöz ve Hacivat ile özdeşleşen sanatçı Mehmet Ertuğ yaşamını yitirdi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) ismi Karagöz ve Hacivat ile özdeşleşen gölge oyunu sanatçısı Mehmet Ertuğ hayatını kaybetti.

22.05.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: KKTCye yatırımlar sürecek

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: KKTC'ye yatırımlar sürecek

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, KKTC'nin Vadili köyünde halkla bir araya geldi. KKTC'ye yatırımların süreceğini bildiren Oktay, gençlere de spor ve altyapı tesislerinin tamamlayacağını aktardı.

22.05.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan KKTC Sulama İletim Tüneli Açılış töreninde konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan KKTC Sulama İletim Tüneli Açılış töreninde konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KKTC Sulamaları İletim Tüneli Işık Görünme Töreni'ne Vahdettin Köşkü'nden canlı bağlantıyla katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan projenin tamamlanmasıyla birlikte tarım sektörünün çağ atlayacağını söyledi. Erdoğan, Kıbrıs sorununa ilişkin olarak "Ömrü dolmuş formüllerle zaman kaybedilmemeli, iki ayrı devlet kabul edilmeli" dedi.

22.05.2021Haber
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, KKTC Sulamaları İletim Tünelinde incelemelerde bulundu

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, KKTC Sulamaları İletim Tüneli'nde incelemelerde bulundu

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Sulamaları İletim Tüneli'nde incelemelerde bulundu.Oktay, ilk olarak Türkiye'den Su Temini Projesi kapsamında Geçitköy Barajı'nda inceleme yaptı.

22.05.2021Haber
KKTC Sulama İletim Tüneli Açılış Töreni... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ömrü dolmuş formüllerle zaman kaybedilmemeli

KKTC Sulama İletim Tüneli Açılış Töreni... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ömrü dolmuş formüllerle zaman kaybedilmemeli

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KKTC Sulamaları İletim Tüneli Işık Görünme Töreni'ne Vahdettin Köşkü'nden canlı bağlantıyla katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan projenin tamamlanmasıyla birlikte tarım sektörünün çağ atlayacağını söyledi. Erdoğan, Kıbrıs sorununa ilişkin olarak "Ömrü dolmuş formüllerle zaman kaybedilmemeli, iki ayrı devlet kabul edilmeli" dedi.

22.05.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktaydan Filistin mesajı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan Filistin mesajı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Filistin'de, Gazze'de, Kudüs'te, Mescid-i Aksa'da, Şeyh Cerrah'ta olanlar. Ne yazık ki tüm dünya sessiz sedasız görmezden gelerek izliyor." dedi.

21.05.2021Dünya
Gençler sordu, Erdoğan ilk kez açıkladı: FETÖ’nün önemli ismi elimizde

Gençler sordu, Erdoğan ilk kez açıkladı: 'FETÖ’nün önemli ismi elimizde'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlerle 19 Mayıs buluşmasında, “19 Mayıs’ı güçlü duruşun sembollerinden biri olarak görüyoruz” dedi, Türkiye’nin tarihi mücadelesinde en büyük güç kaynağının gençler olduğunu vurguladı. Erdoğan, gençlerle soru cevap etkinliğinde ise FETÖ’den önemli bir ismin yakalandığını ilk kez açıklayarak “Şu anda elimizde. Kimi yakaladık, onun açıklamasını yapacağız” dedi.

20.05.2021Gündem
Her yaşta aynı sevda

Her yaşta aynı sevda

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda yine yer gök kırmızı beyaza büründü. Koronavirüs önlemleri altında da Türkiye’nin dört bir yanında 19 Mayıs coşkusu yaşandı. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk özlemle anılırken Anıtkabir her yaştan ziyaretçiyi ağırladı.

20.05.2021Gündem
KKTC Cumhurbaşkanı Tatardan gençlere 19 Mayıs mesajı

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'dan gençlere 19 Mayıs mesajı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir araya geldiği gençlere, "Devletimize sahip çıkınız, koruyunuz." mesajını verdi.

19.05.2021Dünya
Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğandan ABDnin skandal açıklamasına sert yanıt: Zulmü gördüğümüz yerde haykıracağız

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'nin skandal açıklamasına sert yanıt: 'Zulmü gördüğümüz yerde haykıracağız'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Temsilci Genç Buluşması ve TRT Spor Yıldız Tanıtım Programı'nda açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu akşam saat tam 19.19'da Türkiye'nin her yerinde vatandaşlarımızla birlikte balkonlarımıza, kapı önlerine çıkıp yürekten gelen bir sesle İstiklal Marşımızı okuyacağız" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price'ın kendisine yönelik sözlerine de ''Bize 'Erdoğan bu şekilde konuşmamalı' diyorlar. Ne yapmalı? Alkış mı tutmalı? Biz zulmü gördüğümüz yerde en yüksek eda ile haykıracağız'' yanıtını verdi.

19.05.2021Gündem
81 ilden gençler Meclis’te

81 ilden gençler Meclis’te

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile 81 ilden ve KKTC’den gelen gençleri ve sporcuları kabul etti.

19.05.2021 Gündem
TBMM Başkanı Şentop, gençlerle bir araya geldi

TBMM Başkanı Şentop, gençlerle bir araya geldi

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile beraberindeki 81 il ve KKTC'den gelen gençlerle bir araya geldi.

18.05.2021Gündem
İçişleri Bakan Yardımcısı Ersoydan Akdenizdeki uyuşturucu operasyonu açıklaması

İçişleri Bakan Yardımcısı Ersoy'dan Akdeniz'deki uyuşturucu operasyonu açıklaması

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Suriye açıklarındaki uluslararası kara sularda 1,5 tonun üzerinde uyuşturucu maddenin ele geçirildiği operasyonla ilgili Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezinde açıklama yaptı. Bakan Yardımcısı Ersoy, "Sabah 9 sıralarında tekne ile temas sağlanmış, müdahaleye gündüz başlanması zorunluluğundan dolayı teknede bulunan suç unsurlarını denize atmaya başlamışlardır. Kısa sürede tekneye çıkılmış, 4 şüpheli etkisiz hale getirilmiş, tekneye attıkları çuvallar 2 saatte toplanmıştır. Çuvallardaki 1.5 ton esrar maddesine el konmuştur" dedi.

18.05.2021Haber
Son dakika... İçişleri Bakan Yardımcısı Ersoydan Akdenizdeki uyuşturucu operasyonu açıklaması

Son dakika... İçişleri Bakan Yardımcısı Ersoy'dan Akdeniz'deki uyuşturucu operasyonu açıklaması

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Suriye açıklarındaki uluslararası sularda 1,5 tonun üzerinde uyuşturucu maddenin ele geçirildiği operasyonla ilgili Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezinde açıklama yaptı. Bakan Yardımcısı Ersoy, "Sabah 9 sıralarında tekne ile temas sağlanmış, müdahaleye gündüz başlanması zorunluluğundan dolayı teknede bulunan suç unsurlarını denize atmaya başlamışlardır. Kısa sürede tekneye çıkılmış, 4 şüpheli etkisiz hale getirilmiş, tekneye attıkları çuvallar 2 saatte toplanmıştır. Çuvallardaki 1.5 ton esrar maddesine el konmuştur" dedi.

18.05.2021Gündem
Milli Savunma Bakanı Akar duyurdu Terör örgütüne ağır darbe

Milli Savunma Bakanı Akar duyurdu! Terör örgütüne ağır darbe

Milli Savunma Bakanı Akar Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonları ile igili olarak, 'Şu ana kadar 113 terörist etkisiz hale getirildi, 107 mağara ve sığınak tahrip edildi.' dedi.

17.05.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, KKTC Cumhurbaşkanı Tatar ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, KKTC Cumhurbaşkanı Tatar ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

12.05.2021Gündem
KKTC Dışişleri Bakanı Ertuğruloğlu: Cenevre görüşmeleri, Kıbrıs meselesinde bir dönüm noktasıdır

KKTC Dışişleri Bakanı Ertuğruloğlu: Cenevre görüşmeleri, Kıbrıs meselesinde bir dönüm noktasıdır

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, 27-29 Nisan'da BM öncülüğünde, Kıbrıslı taraflar ve garantör ülkeler Türkiye, Yunanistan ve İngiltere'nin katılımlarıyla Cenevre'de gerçekleşen gayriresmi 5 BM Kıbrıs konferansının Kıbrıs meselesinde bir dönüm noktası olduğunu söyledi.

12.05.2021Dünya
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar ve Başbakan Saner, İsrailin Filistinlilere yönelik saldırılarını kınadı

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar ve Başbakan Saner, İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarını kınadı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, İsrail'in, işgali altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'ya ve Filistinlilere saldırılarını kınadı.

11.05.2021Dünya
Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışmasının kazananları belli oldu

Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması'nın kazananları belli oldu

Bu yıl 40. yılını kutlayan Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması'nın kazananları belli oldu.

10.05.2021Keyif
Büyükelçi Tuncalı’dan Ramazan Bayramı mesajı

Büyükelçi Tuncalı’dan Ramazan Bayramı mesajı

KKTC’nin Londra Büyükelçisi Oya Tuncalı, Ramazan Bayramı için bir kutlama mesajı yayımladı. Koronavirüs salgını nedeniyle farklı bir ramazan dönemi geçirildiğine dikkat çeken Tuncalı, şunları söyledi:

10.05.2021Avrupa
‘İsim değişikliği kararı almadım’

‘İsim değişikliği kararı almadım’

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Lefkoşa’daki Ercan Havalimanı yerine inşa edilen yeni havaalanına, Dr. Fazıl Küçük isminin verilmesi önerisine açıklık getirdi.

10.05.2021Dünya
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: ABnin Kıbrıs konusunda izlediği yanlı tutum endişe verici

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: "AB'nin Kıbrıs konusunda izlediği yanlı tutum endişe verici"

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Avrupa Birliği'nin (AB) Kıbrıs meselesinde izlediği yanlı tutumun endişe verici olduğunu, çözüm çabalarına büyük zarar verdiğini belirtti.

9.05.2021Dünya
KKTC Başbakanı Saner: Ercan’da isim değişikliği gündemde yok

KKTC Başbakanı Saner: Ercan’da isim değişikliği gündemde yok

KKTC ve Türkiye’de tartışmaya yol açan 1974 Kıbrıs Barış Harekâtı şehidi Balıkesirli Pilot Binbaşı Fehmi Ercan’ın adını taşıyan Ercan Havalimanı’nda isim değişikliğinin, KKTC hükümetinin gündeminde bulunmadığı kaydedildi.

8.05.2021Dünya
Kıbrıs Üniversiteler Birliği’ne yeni başkan

Kıbrıs Üniversiteler Birliği’ne yeni başkan

Kıbrıs Üniversiteler Birliği (KÜB), bugün yapılan olağan genel kurulda yeni başkan ve yönetim kurulunun görev dağılımını gerçekleştirdi. Toplantıda Kıbrıs İlim Üniversitesi (KİÜ) Mütevelli Heyet Başkanı Selman Arslanbaş, Kıbrıs Üniversiteler Birliği Başkanlığına seçildi.

7.05.2021Eğitim
Şehit ailesini kahreden değişiklik Babamızın adını silmeyin

Şehit ailesini kahreden değişiklik! 'Babamızın adını silmeyin'

Ercan havalimanında isim değişikliği şehit Pilot Binbaşı Fehmi Ercan’ın ailesini üzdü. Aile, babalarına vefasızlık yapıldığını söylüyor.

7.05.2021Dünya
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Rum yönetimi, şahsıma ve halkıma karşı büyük bir operasyon başlattı

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Rum yönetimi, şahsıma ve halkıma karşı büyük bir operasyon başlattı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Cenevre'deki gayriresmi Kıbrıs konferansında Kıbrıs'ta egemen eşitliğe dayalı önerilerini Türkiye'nin de desteğiyle müzakere masasına koymalarının büyük yankı uyandırdığını belirterek "Rum Yönetiminin KKTC'ye, Kıbrıs Türk halkına ve şahsıma karşı büyük bir operasyon başlattığını görmekteyiz." ifadesini kullandı.

5.05.2021Dünya
Kıbrıs’ta yine Rum kimliği tartışması: Bir yöntemi varsa iade edeceğim

Kıbrıs’ta yine "Rum kimliği" tartışması: Bir yöntemi varsa iade edeceğim

Kıbrıs’ta Rum lider Anastasiadis'in Kıbrıs kimliğine, pasaportuna sahip 97 bin Kıbrıslı Türk utanmalı mı? sözlerine yanıt veren KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, " Benim de var ama kullanmadım. Bir yöntemi varsa iade edeceğim dedi.

5.05.2021Dünya
Tatar’dan haddini aşan Rum lidere: ‘Küstah arıyorsan dön aynaya bak’

Tatar’dan haddini aşan Rum lidere: ‘Küstah arıyorsan dön aynaya bak’

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Cenevre zirvesi dönüşü Türk tarafına yönelik hadsiz açıklamalar yapan Rum lider Anastasiadis’in ağzının payını verdi.

4.05.2021Dünya
Çelik’ten Anastasiadis’e: Saygısızlığı aynen iade ediyoruz

Çelik’ten Anastasiadis’e: Saygısızlığı aynen iade ediyoruz

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Rum lider Nikos Anastasiadis’in KKTC’nin Cenevre’deki gayriresmi Kıbrıs konferansında Türkiye’yi “Osmanlı İmparatorluğu hayaliyle hareket eden küstahlar” olarak tanımlayarak, Türk tarafının hiçbir talebini kabul etmeyeceğini açıklamasına sert tepki gösterdi. Çelik, “Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı, milletimize karşı bu saygısızlığı aynen iade ediyoruz” dedi.

4.05.2021Gündem
Ömer Çelik, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu

Ömer Çelik, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu

Rum lider Anastasiadis ülke televizyonlarından yayınlanan Paskalya konuşmasında adeta Türkiye'ye nefret kusan açıklamalarda bulundu. Anastasiadis, KKTC'nin Cenevre’deki gayri resmi Kıbrıs konferansında Türkiye'yi 'Osmanlı İmparatorluğu hayaliyle hareket eden küstahlar' olarak tanımlarken Türk tarafının hiçbir talebini kabul etmeyeceklerini söyledi. AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrası açıklama yapan Ömer Çelik, Rum liderin sözlerine sert tepki gösterdi ve ''Türkiye Cumhuriyeti ve KKTC'ye yaptığı bu saygısızlığı aynen iade ediyoruz'' dedi.

3.05.2021Haber
Son dakika: AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, üstüne basa basa tekrar etti: Aynen iade ediyoruz

Son dakika: AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, üstüne basa basa tekrar etti: 'Aynen iade ediyoruz'

Rum lider Anastasiadis ülke televizyonlarından yayınlanan Paskalya konuşmasında adeta Türkiye'ye nefret kusan açıklamalarda bulundu. Anastasiadis, KKTC'nin Cenevre’deki gayri resmi Kıbrıs konferansında Türkiye'yi 'Osmanlı İmparatorluğu hayaliyle hareket eden küstahlar' olarak tanımlarken Türk tarafının hiçbir talebini kabul etmeyeceklerini söyledi. AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrası açıklama yapan Ömer Çelik, Rum liderin sözlerine sert tepki gösterdi ve ''Türkiye Cumhuriyeti ve KKTC'ye yaptığı bu saygısızlığı aynen iade ediyoruz'' dedi.

3.05.2021Gündem
KKTC Cumhurbaşkanı Tatardan Rum lideri Anastasiadise tokat gibi cevap

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'dan Rum lideri Anastasiadis'e tokat gibi cevap!

Cenevre'deki görüşmelerin ardından küstah açıklamalarda bulunan Rum lideri Anastasiadis'e cevap KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'dan geldi. Tatar "Anastasiadis küstah görmek istiyorsa aynaya bakmalı" ifadesini kullandı.

3.05.2021Dünya
Son dakika haberler... Rum lider Anastasiadisten tepki çeken Türkiye açıklaması

Son dakika haberler... Rum lider Anastasiadis'ten tepki çeken Türkiye açıklaması

Rum lider Anastasiadis ülke televizyonlarından yayınlanan Paskalya konuşmasında adeta Türkiye'ye nefret kusan açıklamalarda bulundu. Anastasiadis, KKTC'nin Cenevre’deki gayri resmi Kıbrıs konferansında Türkiye'yi 'Osmanlı İmparatorluğu hayaliyle hareket eden küstahlar' olarak tanımlarken Türk tarafının hiçbir talebini kabul etmeyeceklerini söyledi.

3.05.2021Dünya
Yurtiçi Kargo Çalışma Saatleri 2021 - Yurtiçi Kargo hafta içi ve hafta sonu saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor

Yurtiçi Kargo Çalışma Saatleri 2021 - Yurtiçi Kargo hafta içi ve hafta sonu saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor?

Yurtiçi Kargo ile ilgili en çok merak edilen konular arasında hafta içi ve hafta sonu mesai saatleri bulunuyor. Bu içeriğimizde 2021 Yurtiçi Kargo çalışma günleri ve kargonun açılış kapanış saatleri hakkında bilgi alabileceğiniz gibi, başlangıç/bitiş saatlerini de öğrenebilirsiniz. Yurtiçi Kargo hafta sonu açık mı, hafta içi ve hafta sonu saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? İşte detaylar…

2.05.2021 Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: ABD ilişkilere ekstra bir karmaşıklık getirdi

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: ABD ilişkilere ekstra bir karmaşıklık getirdi

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelemesinin nedeninin "iç politika saikleri" ve "ABD'nin uluslararası dünya sahnesine geri döneceğini" ilan etmesi olduğunu belirterek, "Sanırım (Biden) dünyanın bir yerine geri dönmek için araçlardan biri olarak böyle bir fenomeni kullanmaya çalışıyor. Bu iki nedenin hem kendisi hem de ABD dış politikası için tamamen yanlış bir başlangıç olduğuna inanıyorum." dedi.

1.05.2021Gündem
KKTCde ilave Kovid-19 tedbirleri açıklandı

KKTC'de ilave Kovid-19 tedbirleri açıklandı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelede uygulanacak yeni tedbirler açıklandı.

1.05.2021Dünya
Rum-Yunan ikilisi masayı yine devirdi

Rum-Yunan ikilisi masayı yine devirdi

İsviçre’de yapılan gayriresmi Kıbrıs zirvesinde KKTC’nin ‘iki devletli, iki egemenlikli’ çözüm önerisi, Rum-Yunan ikilisi tarafından reddedildi. Müzakere zemini bulunamadığını ilan eden BM Genel Sekreteri Guterres, BM Güvenlik Konseyi’ne rapor sunacak.

30.04.2021Dünya
KKTC Başbakanı Saner, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay ile görüştü

KKTC Başbakanı Saner, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay ile görüştü

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersan Saner, Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile telefonda görüştü.

30.04.2021Dünya
Bakan Dönmez: KKTC’nin enerjide arz güvenliğini kendi arz güvenliğimizden farklı görmüyoruz

Bakan Dönmez: KKTC’nin enerjide arz güvenliğini kendi arz güvenliğimizden farklı görmüyoruz

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin enerji ve doğal kaynaklar alanında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) yanında olduğunu belirterek, "Adanın enerjide arz güvenliğini kendi arz güvenliğimizden farklı görmüyoruz." dedi.

29.04.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktaydan Cenevredeki Kıbrıs görüşmelerine ilişkin açıklama

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan Cenevre'deki Kıbrıs görüşmelerine ilişkin açıklama

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Kıbrıs'ta iki devletli çözümü her alanda savunmaya devam edeceklerini bildirdi.

29.04.2021Gündem
Yunanistan, Kıbrıs Toplantısında Türkiye ve KKTCnin tavrı nedeniyle ortak zemin bulunamadığını iddia etti

Yunanistan, "Kıbrıs Toplantısı"nda "Türkiye ve KKTC'nin tavrı nedeniyle" ortak zemin bulunamadığını iddia etti

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, 5+1 formatında düzenlenen gayriresmi Kıbrıs konulu konferansında, "Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) takındığı tavır" nedeniyle ortak zemin bulunamadığını öne sürdü.

29.04.2021Dünya
KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, basın toplantısında konuştu

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, basın toplantısında konuştu

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Birleşmiş Milletler (BM) öncülüğünde, Kıbrıslı taraflar ve garantör ülkelerin de katılımıyla 5+1 formatında düzenlenen gayriresmi Kıbrıs konulu konferansın ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

29.04.2021 Haber
Son dakika: Kıbrıs görüşmelerinde tarihi sözler Gözünün içine baka baka söyledim

Son dakika: Kıbrıs görüşmelerinde tarihi sözler! 'Gözünün içine baka baka söyledim'

Kıbrıs Konusundaki Gayrıresmi 5+BM Toplantısı Sonrası Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ortak basın toplantısı düzenleyerek alınan kararları değerlendirdi.

29.04.2021Dünya
ABDli uzmandan KKTC Cumhurbaşkanı Tatara övgü

ABD'li uzmandan KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'a övgü!

Cenevre'de kritik Kıbrıs zirvesini değerlendiren dış politika uzmanı Mark Meirowitz, KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'ın 2 egemen devlet yaklaşımını 'yeni ve yaratıcı' olarak nitelendirdi. Meirowitz, 'Tatar'ın yeni yaklaşımına bir şans vermeliyiz' dedi.

29.04.2021Dünya
Son dakika haberi... Kritik Kıbrıs zirvesi sona erdi Guterres: Ortak zemin bulamadık, vazgeçmeyeceğiz

Son dakika haberi... Kritik Kıbrıs zirvesi sona erdi! Guterres: Ortak zemin bulamadık, vazgeçmeyeceğiz

BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, Cenevre’deki 5+1 gayri resmi Kıbrıs konferansının ardından açıklamalarda bulundu. Guterres, 'Kıbrıs sorunun çözümü için resmi görüşmelerin başlaması için yeterli ortak zemin bulamadık' dedi.

29.04.2021Dünya

Yazar Sonuçları

En çok ressam hangi bölgeden çıkar

Tam 40 yıldır aralıksız sürdürülüyor Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması.

12.05.2021