EKSTRA
MENÜ

Kısıtlamalar

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 4.533 haberi bulunmuştur.

Kısıtlamalar Haberleri

Güzellik salonları ne zaman açılacak İşte son gelişmeler

Güzellik salonları ne zaman açılacak? İşte son gelişmeler

Güzellik salonlarına girişin kısıtlanması, geçtiğimiz günlerde başlayan 'kısmi kapanma' sürecinde en çok dikkat çeken kısıtlamalar arasında yer alıyor. Bu mekanların müdavimi pek çok vatandaş, bu kısıtlamanın kapsamını ve bitiş tarihini sorguluyor. Peki, güzellik salonları ne zaman açılacak?

19.04.2021Gündem
Belçikada zorunlu olmayan seyahatlere uygulanan yasak kalktı

Belçika'da "zorunlu olmayan" seyahatlere uygulanan yasak kalktı

Belçika'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele amacıyla ocak ayında alınan gerekli olmayan seyahatleri yasaklama kararı bugün itibarıyla kaldırıldı.

19.04.2021Ekonomi
Belçikada zorunlu olmayan seyahatlere uygulanan yasak kalktı

Belçika'da 'zorunlu olmayan' seyahatlere uygulanan yasak kalktı

Belçika'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele amacıyla ocak ayında alınan gerekli olmayan seyahatleri yasaklama kararı bugün itibarıyla kaldırıldı.

19.04.2021Dünya
Şehirler arası seyahat yasağı ne zaman bitecek İşte seyahat yasağının tüm detayları

Şehirler arası seyahat yasağı ne zaman bitecek? İşte seyahat yasağının tüm detayları

Şehirler arası seyahat yasağı, geçtiğimiz günlerde başlayan 'kısmi kapanma' sürecinde en çok dikkat çeken kısıtlamalar arasında yer alıyor. Farklı şehirlere seyahat etmesi gereken pek çok vatandaş, bu kısıtlamanın kapsamını ve bitiş tarihini sorguluyor. İşte, iller arası seyahat kısıtlamasının tüm merak edilenleri...

19.04.2021Gündem
Davulun sesi uzaktan hoş ama...

Davulun sesi uzaktan hoş ama...

İşin Peşinde sayfası için bu hafta ramazan davulculuğunu deneyimledim. Pandemi ile birlikte kısıtlanan etkinlikler nedeniyle uzun süredir iş yapamayan davulcular ramazan ayında umudunu verilen bahşişlere bağladı ama bir gün diğerini tutmuyor. Pandemi döneminde sürede kısıtlama olunca koşturarak mani okuduk. Vatandaşların kimi 10 lira, kimi 20 lira atıyor camdan. Davulculara göre eski ramazanların tadı yok. Yeni nesil bahşiş geleneğini pek bilmiyor. Sadece fotoğraf çekmek için cama çıkıyor. Davulcuların gözü ise yaz ayları ile hareketlenmesini bekledikleri düğün sezonunda... Zira burda günlük kazançlar bin lirayı bulabiliyor.

19.04.2021Ekonomi
İsrail’de maskesiz dönem

İsrail’de maskesiz dönem

16 yaş üstü nüfusun yüzde 81’inin iki doz aşısını da olduğu İsrail’de açık alanlarda maske takma zorunluluğu kaldırıldı.

19.04.2021Dünya
Spor salonları ne zaman açılacak Gözler Kabine kararında

Spor salonları ne zaman açılacak? Gözler Kabine kararında

Spor salonlarına girişin kısıtlanması, geçtiğimiz günlerde başlayan 'kısmi kapanma' sürecinde en çok dikkat çeken kısıtlamalar arasında yer alıyor. Bu mekanların müdavimi pek çok vatandaş, bu kısıtlamanın kapsamını ve bitiş tarihini sorguluyor. Peki, spor salonları ne zaman açılacak?

18.04.2021Spor Arena
Dünyanın en büyük aşı üreticisi Hindistanda aşı stoğu azalıyor

Dünyanın en büyük aşı üreticisi Hindistan'da aşı stoğu azalıyor

Koronavirüs pandemisine karşı şu anda elimizdeki en güçlü silah konumunda olan aşılar ancak gezegenimizin en büyük aşı üreticisi konumunda bulunan Hindistan'da bile aşı stoğu hızla azalıyor

18.04.2021Dünya
Koronavirüs risk haritası güncellendi: İstanbulda vaka sayısı ne kadar İşte haftalık il il risk haritasında son durum

Koronavirüs risk haritası güncellendi: İstanbul'da vaka sayısı ne kadar? İşte haftalık il il risk haritasında son durum

Koronavirüs risk haritası Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı bilgiler ile güncellendi. Kabine Toplantısı sonrasında tüm Türkiye'yi ilgilendiren ramazan ayındaki kısıtlamalar Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı. Koronavirüs vaka sayıları ülke genelinde hızla yükselirken, 3-9 Nisan'ı kapsayan verilere göre, İstanbul'da vaka sayısı 591,45'ten 804,97'ye çıktı. Vaka sayısı 882,13'e yükselen Kırklareli, ilk sırada yer aldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada, "Yeni kararlara tam uyumla vaka sayılarını azaltmak elimizde." ifadesini kullandı. İşte, 17 Nisan il il koronavirüs risk haritası ve illere göre vaka sayısında son durum bilgileri...

17.04.2021Gündem
Tam kapanma olacak mı Bayramda seyahat ve sokağa çıkma yasağı kararları gündemde

Tam kapanma olacak mı? Bayramda seyahat ve sokağa çıkma yasağı kararları gündemde!

Bayramda sokağa çıkma yasağı ve tam kapanma durumu vaka sayılarının 60 binleri geçmesinin ardından öne çıkan ana başlıklardan oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan Bakanlar Kurulu Toplantısı'nda alınan karara göre, ramazan ayında iki haftalık kısmi kapanma uygulanacağını belirtti. Alınan kararların ardından Sağlık Bakanlığı önlemlerin sonuçlarını iki haftalık ve bir aylık periyotlarla izleyecek. Kısıtlamalar sonucunda vaka sayısının iki haftada yüzde 50 gerilemesi, 30 günde ise 20 binin altına inmesi bekleniyor. Gözler şimdi Ramazan Bayramı'nda. Peki, bayramda tam kapanma olacak mı? İşte, seyahat ve sokağa çıkma yasağı ile ilgili bilgiler.

17.04.2021Gündem
Son dakika... Bakan Soyludan flaş uyarı: Bunu kim yaparsa ikametini iptal ederim, acımam

Son dakika... Bakan Soylu'dan flaş uyarı: Bunu kim yaparsa ikametini iptal ederim, acımam

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul'da Koronavirüs Salgınıyla Mücadele Değerlenlendirme Toplantısı'nda konuştu. Bakan Soylu, "Açık söylüyorum, kim ikamet sahibi ve pasaportuyla bu işi istismar etmeye kalkarsa ikametini iptal ederim hemen. Elimde böyle bir yetki var, acımam da." ifadelerini kullandı. "Sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili kimsenin genel bir muafiyeti söz konusu değildir. Muafiyetler zaman ve güzergahla sınırlıdır." diyen Soylu, 'Ben kamu görevlisiyim, avukatım, çiftçiyim' deyip gün boyu kısıtlamalardan muaf olduğunu sanan, bakkala markete gidiyorum deyip tüm şehri gezmeye kalkan olursa buna kesinlikle müsaade etmeyin.' dedi.

17.04.2021Gündem
65 yaş üzerine aşı kartı verilsin

65 yaş üzerine aşı kartı verilsin

Ege Üniversitesi Çocuk Enfeksiyon Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zafer Kurugöl, vatandaşları aşı yaptırmaya ikna için önemli bir öneride bulundu.

17.04.2021Gündem
Köln’de gece sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Köln’de gece sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Almanya’nın Köln kentinde güçlendirilen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri çerçevesinde, gece 21.00 ile 05.00 saatleri arasında sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

16.04.2021Avrupa
‘Virüs gecikmeyi affetmez’

‘Virüs gecikmeyi affetmez’

Merkel, “Virüs gecikmeyi affetmez” diyerek Enfeksiyon Koruma Yasası’nda değişiklik istedi, temel hak ve özgürlüklerin kısıtlanmasını gerekçe gösteren muhalefet ise Anayasa Mahkemesi’ne gitmekle tehdit etti.

16.04.2021Avrupa
65 yaş üstü toplu taşıma kullanabilir mi 65 yaş üstü otobüs, metrobüs ve vapura binebilir mi İşte sokağa çıkma yasağının ayrıntıları

65 yaş üstü toplu taşıma kullanabilir mi? 65 yaş üstü otobüs, metrobüs ve vapura binebilir mi? İşte sokağa çıkma yasağının ayrıntıları

Türkiye Ramazan ayına "kısmi kapanma" gündemiyle başladı. Kabine Toplantısı'nın ardından açıklanan kararlar, İçişleri Bakanlığı'nın dün yayımladığı genelgeyle hayata geçti. En dikkat çeken kısıtlamalar ise 65 yaş üstünü kapsıyordu. Peki, 65 yaş üstü toplu taşıma kullanabilir mi? 65 yaş üstü otobüs, metrobüs ve vapura binebilir mi?

16.04.2021Gündem
En kritik iki hafta Salgınla mücadelede hedef yüzde 50 gerileme

En kritik iki hafta! Salgınla mücadelede hedef yüzde 50 gerileme

Hükümet, yeni alınan korona önlemlerinin sonuçlarını iki haftalık ve bir aylık periyotlarla izleyecek. Vaka sayılarının iki haftada yüzde 50’ye yakın gerilemesi bekleniyor. Daha sert önlemlere ağır hasta sayısına göre karar verilecek. Ağır hasta sayısı 5 bine ulaşırsa yeni önlemler gündeme gelecek.

16.04.2021Gündem
18 yaş altı toplu taşıma yasağı var mı 18 yaş altı otobüse, metrobüse binebilir mi İşte kısıtlamanın ayrıntıları

18 yaş altı toplu taşıma yasağı var mı? 18 yaş altı otobüse, metrobüse binebilir mi? İşte kısıtlamanın ayrıntıları

Türkiye Ramazan ayına "kısmi kapanma" gündemiyle başladı. Kabine Toplantısı'nın ardından açıklanan kararlar, İçişleri Bakanlığı'nın dün yayımladığı genelgeyle hayata geçti. En dikkat çeken kısıtlamalar ise 18 yaş altını kapsıyordu. Peki, 18 yaş altı toplu taşıma yasağı var mı? 18 yaş altı otobüse, metrobüse binebilir mi?

16.04.2021Gündem
Sokağa çıkma yasağından kimler muaf İşte hafta sonu ve hafta içi sokağa çıkma yasağından muaf olanlar..

Sokağa çıkma yasağından kimler muaf? İşte hafta sonu ve hafta içi sokağa çıkma yasağından muaf olanlar..

Koronavirüs vakalarındaki artışın ardından alınan tedbirler kapsamında kısıtlamalar genişletildi. Hafta içi ve hafta sonu sokağa çıkma yasağından kimler muaf olduğu ise merak edilen konular arasında geliyor.. İçişleri Bakanlığı tarafından konu hakkında detaylı liste yayınlandı. İşte sokağa çıkma yasağında muaf olanların listesi

15.04.2021Gündem
Bursa-İstanbul deniz seferleri devam edecek mi BUDO açıkladı

Bursa-İstanbul deniz seferleri devam edecek mi? BUDO açıkladı

Mudanya'dan İstanbul'a deniz ulaşımını sağlayan Bursa Büyükşehir Belediyesi Deniz Otobüsleri (BUDO) ile İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş. (İDO), kısmi kapanma genelgesi üzerine sefer saatlerinde yeniden düzenlemeye gitti. Peki, Bursa-İstanbul deniz seferleri devam edecek mi?

15.04.2021Gündem
Düşünce kuruluşları Almanyanın 2021 büyüme tahminini düşürdü

Düşünce kuruluşları Almanya'nın 2021 büyüme tahminini düşürdü

Almanya'nın önde gelen 5 düşünce kuruluşu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında kısıtlamaların beklentilerden uzun sürdüğü gerekçesiyle bu yıla ilişkin büyüme tahminlerini yüzde 4,7'den yüzde 3,7'ye düşürdü.

15.04.2021Ekonomi
İDOdan hafta içi seferleriyle ilgili açıklama

İDO'dan hafta içi seferleriyle ilgili açıklama

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO), İçişleri Bakanlığının "Kısmi Kapanma" konulu genelgesi doğrultusunda, hafta içi seferlerine 05.00 ile 19.00 saatleri arasında devam edeceğini duyurdu.

15.04.2021Ekonomi
İstanbul İl Sağlık Müdüründen çarpıcı açıklamalar İnsanlar buna inanmasın

İstanbul İl Sağlık Müdürü'nden çarpıcı açıklamalar! "İnsanlar buna inanmasın"

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, CNN TÜRK canlı yayınında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. "Birisi çıkıp video yayınlıyor aşı şöyledir böyledir diyor. İnsanlar buna inanmasınlar." diyen Memişoğlu, "Biz aşıları; ki Türkiye 2009'dan beri takip sistemini kurmuş durumda. Bazen dezenformasyonlar da oluyor. Türkiye'deki aşı takip sistemi dünyada en iyilerinden birisi. Türkiye çok büyük bir altyapıya sahip durumda." diye konuştu.

15.04.2021Gündem
Kastamonu Valisi Çakır: İnsanların yüzde 60ı sokakta amaçsızca geziyor

Kastamonu Valisi Çakır: İnsanların yüzde 60'ı sokakta amaçsızca geziyor

KASTAMONU Valisi Avni Çakır, vaka sayısı en çok artan iller arasında yer aldıklarını belirterek, "Vatandaşımız, ramazan ayında evlerinde ibadetlerini yapsınlar. Zorunlu olmadıkça lütfen kimse dışarıya çıkmasın. Ramazan ayında sokakta gezen insanların yüzde 50'si, 60'ı amaçsızca geziyor" dedi.

15.04.2021Gündem
İstanbul İl Sağlık Müdüründen koronavirüs salgınıyla ilgili dikkat çeken sözler

İstanbul İl Sağlık Müdürü'nden koronavirüs salgınıyla ilgili dikkat çeken sözler

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, İstanbul'da salgın hızında düşüş olduğunu belirtti. Memişoğlu ayrıca, "60-64 yaş grubunda sadece yüzde 60'ı aşılayabildik. Randevu kapasitesinin yüzde 20-30'u dolu. İftar sonrası, hafta sonu da dahil, tüm kamu hastanelerinde BionTech aşıları yapılabiliyor. Yeter ki vatandaşlarımız randevu alsın" ifadelerini kullandı.

15.04.2021Gündem
Vaka sayıları düşmezse hangi yeni tedbirler alınacak Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhandan flaş sözler...

Vaka sayıları düşmezse hangi yeni tedbirler alınacak? Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan'dan flaş sözler...

Vaka sayılarının artışa geçmesiyle 'kısmi kapanmaya' geçildi. Peki vaka sayısı düşmezse hangi yeni tedbirler alınacak? Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, alınabilecek yeni tedbirleri anlattı. 2 haftalık kısmi kapanma sürecinde öncelikli hedefin vaka sayısını 50 binin altına düşürmek olduğunu söyleyen Prof. Dr. İlhan, "Vakalar düşmezse bundan bir sonraki aşama AVM'lerin, kuaför, berber salonlarının kapatılması, okula giden çocukların (8 ve 12'nci sınıflar ile okul öncesi) artık hiçbirinin okula gitmemesi, özel sektör ve kamuda çalışma ile ilgili kısıtlamanın iyice arttırılması gibi bileşenler söz konusu olabilir" dedi.

15.04.2021Gündem
Belçika, Kovid-19 tedbirlerini yumuşatıyor

Belçika, Kovid-19 tedbirlerini yumuşatıyor

Belçika’da yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı alınan bazı tedbirlerin gevşetilmesine ve uygulanan seyahat yasağının kaldırılmasına karar verildi.

15.04.2021Avrupa
Koronavirüs tedbirleri kapsamında Türkiye genelinde kısmi kapanma başladı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Türkiye genelinde kısmi kapanma başladı

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ramazanda uygulanacak yeni koronavirüs kısıtlamalarını dün duyurdu. Erdoğan'ın açıkladığı iki haftalık kısmi kapanma kapsamındaki yeni kısıtlamalar ise bu akşam 19.00'da yürürlüğe girdi.

14.04.2021Haber
Son dakika... Koronavirüse karşı kısmi kapanma 19.00 itibarıyla resmen başladı

Son dakika... Koronavirüse karşı kısmi kapanma 19.00 itibarıyla resmen başladı

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ramazanda uygulanacak yeni koronavirüs kısıtlamalarını dün duyurdu. Erdoğan'ın açıkladığı iki haftalık kısmi kapanma kapsamındaki yeni kısıtlamalar ise bu akşam 19.00'da yürürlüğe girdi.

14.04.2021Gündem
İçişleri Bakanlığı genelgesi yayınlandı Sokağa çıkma yasağı ne zaman, kaçta başlayacak İşte Kabine Toplantısı kararları

İçişleri Bakanlığı genelgesi yayınlandı! Sokağa çıkma yasağı ne zaman, kaçta başlayacak? İşte Kabine Toplantısı kararları

Yeni kısıtlamalar Kabine Toplantısı ile beraber belli oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında gerçekleşen Kabine Toplantısı sonrası ramazan ayının ilk iki haftasında kısmi kapanma uygulamasına geçileceği bildirildi. Eğitim öğretim takvimi, şehirler arası seyahat kısıtlaması, kamuda esnek çalışma saatleri ve hafta içi sokağa çıkma yasağı gibi kararların değerlendirildiği toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, "Hafta içi sokağa çıkma sınırlamasının saatleri akşam 19.00 ve sabah 05.00 olarak güncellenmiştir. " dedi. Milyonların gözü şimdi yeni kısıtlamalar ne zaman başlayacak? sorusunun yanıtında. İşte, 13 Nisan Kabine Toplantısı kararları ile ilgili bilgiler..

14.04.2021Gündem
Prof. Dr. Tecer isyan etti Ergene Havzası dışında suyu bu kadar kirlenen bölge yok

Prof. Dr. Tecer isyan etti! 'Ergene Havzası dışında suyu bu kadar kirlenen bölge yok'

Trakya'da, kirliliğiyle gündemde olan Ergene Nehri'nin önemli kollarından Çorlu Deresi, son günlerde endüstriyel atıklarla simsiyah akmaya başladı. Prof. Dr. Lokman Hakan Tecer, bölgede muazzam endüstriyel faaliyet olduğunu belirterek, "Bu da doğal olarak Ergene Nehri'ni besleyen dereler üzerinden atık su kirliliğini oluşturmaya devam ediyor. Yüzeysel suların bu kadar kirlendiği başka bölge yok, Ergene Havzası dışında" ifadelerini kullandı

14.04.2021Gündem
Kısıtlamalara alkol yasağı da eklendi

Kısıtlamalara alkol yasağı da eklendi

Almanya’da artan koronavirüs vakaları nedeniyle getirilen kısıtlamalara bir yenisi daha eklendi. Münih kent idaresi aldığı kararla 16 Nisan tarihinden itibaren geçerli olmak üzere halka açık alanlarda bütün gün alkol içilmesini yasakladı.

14.04.2021Avrupa
Hindistanda günlük vaka sayısı 185 bine yaklaştı... Artan Kovid-19 vakaları küresel aşı arzını tehdit edebilir

Hindistan'da günlük vaka sayısı 185 bine yaklaştı... Artan Kovid-19 vakaları küresel aşı arzını tehdit edebilir!

Yeni tip koronavirüs salgınından en fazla etkilenen ülkeler arasında yer alan Hindistan'da son 24 saatte 184 bin 372 Kovid-19 vakası tespit edildi. Ülkede koronavirüs bilançosu giderek ağırlaşırken bir yandan da küresel aşı arzının aksatma tehlikesi büyüyor.

14.04.2021Dünya
Hollanda’da kısıtlamalar 5 aşamada gevşetilecek

Hollanda’da kısıtlamalar 5 aşamada gevşetilecek!

Hollanda’da hükümet, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında ülke genelinde uygulanan tedbirlerde 28 Nisan’dan itibaren 5 aşamalı plan dahilinde gevşemeye gidilebileceğini açıkladı.

14.04.2021Avrupa
İçişleri Bakanlığı genelgesi 13 Nisan akşamı yayımlandı İşte yasaklar ve kısıtlamalar hakkında tüm detaylar

İçişleri Bakanlığı genelgesi 13 Nisan akşamı yayımlandı! İşte yasaklar ve kısıtlamalar hakkında tüm detaylar

İçişleri Bakanlığı genelgesi 13 Nisan Salı akşamı, kurumun resmi internet sitesi üzerinden yayımlandı. Yayımlanan bilgilere göre sokağa çıkma yasağı, marketlerin çalışma saatleri, 65 yaş üzeri ve 18 yaş altı vatandaşların sokağa çıkma yasağı, okulların yüz yüze eğitim durumları gibi pek çok husus, İçişleri Bakanlığı genelgesi ile kamuoyuna duyuruldu. İşte, İçişleri Bakanlığı ramazan genelgesi olarak da bilinen bu genelge kapsamında vatandaşları yakından ilgilendiren yasaklar ve kısıtlamalar hakkında detaylı bilgiler

14.04.2021Gündem
OPEC 2021 petrol talep öngörüsünü hafif yükseltti

OPEC 2021 petrol talep öngörüsünü hafif yükseltti

Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC), 2021 yılına ilişkin günlük ortalama petrol talebi artışı öngörüsünü, önceki öngörüsünden günde ortalama 100,000 varil artışla, günde ortalama 6.0 milyon varile yükseltti.

14.04.2021Ekonomi
İngiltere bir açıldı, pir açıldı

İngiltere bir açıldı, pir açıldı

Koronavirüs vakalarındaki artış nedeniyle 5 Ocak’ta ulusal çapta karantinaya giren İngiltere, önceki gün belirli kısıtlamalar dahilinde bazı işletmeleri açtı. 97 gün sonra açılan mağaza, kuaför, spor salonu, restoran ve barlara akın eden insanlar yetkilileri korkuttu.

14.04.2021Dünya
Rus tatilciler uçuş  kısıtlamalarına tepkili

Rus tatilciler uçuş kısıtlamalarına tepkili

Türkiye ile Rusya arasındaki hava yolu taşımacılığının 15 Nisan-1 Haziran itibarıyla geçici olarak kısıtlanmasını AA muhabirine değerlendiren Rus turistler, planlarını ani bir şekilde değiştirmek zorunda kalmasından ötürü mağdur olduklarını söylediler.

14.04.2021Ekonomi
Önce 2 hafta kısmi kapanma

Önce 2 hafta kısmi kapanma

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ramazanda uygulanacak yeni koronavirüs kısıtlamalarını duyurdu. Buna göre önce ilk iki hafta kısmi kapanma uygulanacak, işe yaramazsa daha sıkı tedbirler gelecek. Bu akşam 19.00’da başlayacak yeni kısıtlamalar şöyle: Hafta içi sokağa çıkma yasağı saatleri akşam 19.00 ve sabah 05.00 olacak. Sokağa çıkma saatlerinde zorunlu haller dışında şehirlerarası seyahatlere izin verilmeyecek. 65 yaş üstü ve 18 yaş altına şehiriçi toplu taşıma sınırlaması geri geliyor. 8. ve 12. sınıflar ile okul öncesi eğitim kurumları dışındaki tüm kademeler uzaktan eğitim yapacak. Kafe, kıraathane, lokanta ve çay bahçesi gibi mekânlar bayram sonrasına kadar faaliyetlere ara verecek. Lokanta tarzı işletmeler ramazan boyunca belirlenen saatlerde paket ve gel al hizmetiyle çalışmalarını yürütecek. Düğün, nişan, nikâh, kına, genel kurul ile kapalı alanlardaki etkinliklerin tamamı bayram sonrasına kadar ertelendi.

14.04.2021Gündem
Spor salonları kapanacak mı Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı ve genelge yayımlandı

Spor salonları kapanacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı ve genelge yayımlandı!

Koronavirüs salgınıyla ilgili yeni kararların alınması beklenen kritik Kabine toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe'de gerçekleşen toplantı sonrası gündeme gelen kısıtlamalar hakkında bilgi verdi. Akıbeti en çok merak edilen mekanlardan biri de spor salonları. Öte yandan konuya dair genelge de yayımlandı. Peki, spor salonları kapatılacak mı?

14.04.2021Gündem
İl il koronavirüs risk haritası: İstanbul haftalık vaka sayısında dikkat çeken yükseliş... İşte Türkiye geneli illere göre haftalık korona haritası

İl il koronavirüs risk haritası: İstanbul haftalık vaka sayısında dikkat çeken yükseliş... İşte Türkiye geneli illere göre haftalık korona haritası

Koronavirüs risk haritası ile haftalık vaka sayıları belli oldu. Türkiye geneli illere göre corona virüs vaka sayılarını açıklayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, tedbir uyarısının altını bir kez daha çizerek, "Mutasyonlu virüs aynı yolla ancak daha hızlı yayılıyor. Kısıtlamalar zaruri hale geldi" ifadesini kullandı. 3-9 Nisan il il koronavirüs haritasında, vaka sayısı her 100 bin kişide İstanbul'da 804,97, Ankara'da 419,06, İzmir'de 304,07 oldu. İstanbul haftalık verilere göre en fazla vaka görülen iller arasında ikinci oldu. İşte, Türkiye geneli il il koronavirüs risk haritası ve illerdeki son durum/vaka sayısı bilgiler.

13.04.2021Gündem
Son dakika haberi: Bakan Koca açıkladı İşte illere göre haftalık vaka tablosu

Son dakika haberi: Bakan Koca açıkladı! İşte illere göre haftalık vaka tablosu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ramazan ayında 2 haftalık kısmi kısıtlama kararı açılmasının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illere göre 100 binde haftalık vaka sayısını gösteren haritayı paylaştı. 3 Nisan - 9 Nisan haftasında illere göre vaka sayısı İstanbul'da 100 binde 804.97, Ankara 419.06, İzmir ise 304.07 oldu. 882,13 ile Kırklareli en çok vaka görülen il olurken 32,17 ile Şırnak en az vaka görülen il oldu.

13.04.2021Gündem
Kabine Toplantısı kararları nelerdir Cumhurbaşkanı Erdoğandan kısıtlamalar hakkında açıklama

Kabine Toplantısı kararları nelerdir? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kısıtlamalar hakkında açıklama

Kabine Toplantısı ile ilgili son dakika açıklamaları yakından takip ediliyor. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ramazan ayının ilk iki haftasında tedbirleri biraz daha sıkılaştırarak kısmi kapanma uygulamasına geçiyoruz." dedi. İşte 13 Nisan Kabine Toplantısı'nda alınan kararlar

13.04.2021Gündem
Ruslardan Türkiye kısıtlaması tepkisi

Ruslar'dan Türkiye kısıtlaması tepkisi

Sosyal medya üzerinden tepkilerini dile getiren tatilciler, kararın geri alınması için imza kampanyası da başlattı.

13.04.2021Ekonomi
Başarı hikayesinden istifaya… Slovakya’da neler oluyor

Başarı hikayesinden istifaya… Slovakya’da neler oluyor?

Koronavirüs ile mücadeleye bir hayli başarılı başlayan Slovakya, şimdilerde dünya genelinde en yüksek vaka ve ölüm oranına sahip ülkeler arasında yer alıyor. Başbakan Igor Matovic, sipariş ettiği 2 milyon doz Rus aşısının yarattığı kriz sonucu koltuğundan olurken "Slovakya’da neler oluyor?" sorusuna sizin için yanıt aradık...

12.04.2021Dünya

Yazar Sonuçları

VR bizi seyahate çıkar!

Kısıtlamalar, sanal gerçeklik (VR) teknolojisini keşfedenlere vız geliyor! Bu teknoloji bulunduğumuz yerden tamamen başka bir gerçekliğe geçişi sağlıyor. Bu dönemde özellikle ailenin en büyüklerinin ve en küçüklerinin çok işine yarar...

18.04.2021

Bu kaçıncı salgın?

Yeryüzündeki en kadim meydanlardan biri... 35 yüzyıl önceden kalma Dikilitaş’tan Halide Edip’e kadar koca bir geçmiş... İster kısıtlamalarda vakit geçirmeye gidin, ister pandemi sonrası için şimdiden nokta atışı adreslerinizi belirleyin... Şu sıra biraz buruk tabii. Ama duymaya hevesli kulaklara her adımda başka bir şey fısıldıyor.

17.04.2021