EKSTRA
MENÜ

Kısıtlama

Kısıtlama ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kısıtlama haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 7.076 Kısıtlama haberi bulunmuştur.

Kısıtlama Haberleri

İçişleri Bakanlığından hafta sonu kısıtlaması açıklaması

İçişleri Bakanlığı'ndan hafta sonu kısıtlaması açıklaması

İçişleri Bakanlığı, daha önceki genelgelerle, sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı süre ve günlerde vatandaşların temel ihtiyaç malzemelerine ulaşmaları noktasında herhangi zorlukla karşılaşmaması için gerekli tüm tedbirlerin alındığını bildirdi.

19.02.2021Gündem
Ünlü şarkıcının anne ve babasıyla ilgili şoke eden iddia: Yardım paralarını lüks otellerde bitirmişler

Ünlü şarkıcının anne ve babasıyla ilgili şoke eden iddia: Yardım paralarını lüks otellerde bitirmişler

Katy Perry ile Orlando Bloom, gösteri dünyasının en göz önünde çiftlerinden biri. Önce birliktelikleri, ardından nişanları ve son olarak da bir süre önce dünyaya gelen kızlarıyla magazin gündeminin ilk sıralarında yer alıyor çift. Fakat Katy Perry, bu kez anne ve babasıyla ilgili hiç beklenmedik bir olayla konuşulmaya başlandı.

19.02.2021Magazin
Vaka sayılarında artış olan Orduda sokaklarda yoğunluk

Vaka sayılarında artış olan Ordu'da sokaklarda yoğunluk!

Sağlık Bakanlığı, 'covid19.saglik.gov.tr' adresinde Türkiye haritası üzerinden yayımlanan verilere göre, 8-14 Şubat 2021 tarihleri arasında Covid-19 vaka sayılarının oransal olarak en fazla olduğu iller sıralamasında üçüncü sırada yer alan Ordu’da cadde ve sokaklarda insan yoğunluğu olduğu görüldü. Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Özgür Enginyurt, sosyal mesafe kuralına uyulmaması nedeniyle vakalarda artış yaşandığını belirtti.

19.02.2021Gündem
Dünyayı dehşete düşüren davada flaş gelişme: Serbest bırakın

Dünyayı dehşete düşüren davada flaş gelişme: Serbest bırakın!

Dünya, 2019 yılında Hollanda'dan gelen fotoğraflarla dehşete düşmüştü. Dokuz yıl boyunca çiftliğin mahzeninde kıyameti bekleyen aileye ait fotoğraflar dünyayı şoka uğratmıştı. Hollanda'da savcılık, çocuklarını yıllarca mahzende tutan, tacizle suçlanan 'hasta' baba hakkındaki davanın düşürülmesini istedi.

19.02.2021Dünya
Kafe lokanta ve restoranlar ne zaman açılacak Tüm gözler mart ayına çevrildi

Kafe lokanta ve restoranlar ne zaman açılacak? Tüm gözler mart ayına çevrildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerdeki Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamada, 'İllerimizi, Bakanlığımızın belirlediği kriterlere göre 4 gruba ayırarak mart başı itibarıyla kademeli normalleşme sürecini başlatıyoruz.' dedi. Bu gelişmenin ardından gözler kafe, restoran ve lokanta benzeri işletmelerin açılacağı tarihe çevrildi. Peki, kafe lokanta ve restoranlar ne zaman açılacak?

19.02.2021Gündem
Bakan Koca duyurmuştu Oransal olarak en fazla vaka görülen illerden Giresunda yeni tedbirler

Bakan Koca duyurmuştu! Oransal olarak en fazla vaka görülen illerden Giresun'da yeni tedbirler

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın duyurduğu tabloya göre 8-14 Şubat tarihleri arasında oransal olarak en çok vakanın görüldüğü iller arasında dördüncü sırada olan Giresun'da yeni tedbirler alındı. Giresun'da hafta sonu kısıtlamalarında köy ve yaylalara çıkışlara yasak getirildi. Kentte ziyaret, gün ve sosyal faaliyetlere izin verilmeyecek.

19.02.2021Gündem
Bilim Kurulu üyesi İlhan: Restoranlarda HES kodu, PCR testi istenebilir

Bilim Kurulu üyesi İlhan: Restoranlarda HES kodu, PCR testi istenebilir

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, normalleşme süreci ile birlikte açılması beklenen restoran ve kafelerde içeriye girişte HES kodu, çalışanlardan PCR testi istenebileceğini, süre kısıtlaması uygulanabileceğini söyledi. İlhan, bu arada kapıda yemek için sıra oluşturulmaması gerektiğini kaydetti.

19.02.2021Gündem
Prof. Dr. Tevfik Özlü, kısıtlamalara uymayanlara isyan etti: Ne gerek var

Prof. Dr. Tevfik Özlü, kısıtlamalara uymayanlara isyan etti: Ne gerek var

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasından muaf sayılanların iş için değil, gezmek için dışarı çıktığını söyledi. Prof. Dr. Özlü, tedbirlere uyumun azalması ve dikkat edilmemesi ile vaka artışlarının yaşandığını belirterek "Hafta sonu sokağa çıkmaya ne gerek var? Burada bir gerek var, ihtiyaç var. Toplumun korunması açısından. Her gün 100 vatandaşımız ölüyor. Bu sizin de benim de yakınım olabilir. İşte bu kısıtlamalar bunu durdurmak için yapılıyor. Durduk yerde, eziyet olsun diye değil" dedi.

19.02.2021Gündem
Puanı toplayan normale döner

Puanı toplayan normale döner

Cumhurbaşkanı’nın “Martta normalleşmeye geçiliyor” açıklamasının ardından takvim merak konusu oldu. Bilim Kurulu üyesi Kayıpmaz, belli kriterler üzerinden her ile puan verileceğini, belli bir puanın üzerinde olanların aşama aşama normalleşeceğini söyledi.

19.02.2021Gündem
Şişlide kısıtlama kurallarını ihlal eden restorana baskın anı

Şişli'de kısıtlama kurallarını ihlal eden restorana baskın anı

İstanbul Şişli'de bir restorana düzenlenen baskında koronavirüs tedbirlerini ihlal eden 20 kişiye 69 bin 380 lira para cezası kesilirken, baskın anı kameraya yansıdı.

18.02.2021Haber
Şişlide kısıtlama kurallarını ihlal eden restorana baskın 20 kişiye ceza

Şişli'de kısıtlama kurallarını ihlal eden restorana baskın! 20 kişiye ceza

İstanbul Şişli'de bir restorana düzenlenen baskında koronavirüs tedbirlerini ihlal eden 20 kişiye 69 bin 380 lira para cezası kesilirken, baskın anı kameraya yansıdı.

18.02.2021Gündem
Son dakika... Bakan Koca, vaka sayısı en çok artan illeri açıkladı

Son dakika... Bakan Koca, vaka sayısı en çok artan illeri açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçen haftaya göre koronavirüs vaka sayısı en çok artan illeri açıkladı. Bilecik, Erzincan, Kilis, Uşak ve Çanakkale vaka sayısı artan iller olurken vaka sayısı en çok azalan iller ise Bitlis, Mardin, Kastamonu, Yalova ve Bingöl oldu.

18.02.2021Gündem
Oransal olarak en fazla vakanın görüldüğü Trabzonda ek tedbirler devrede

Oransal olarak en fazla vakanın görüldüğü Trabzon'da ek tedbirler devrede

SAĞLIK Bakanı Fahrettin Koca'nın paylaştığı vaka sayısı haritasına göre 8-14 Şubat tarihleri arasında oransal olarak en çok vakanın görüldüğü iller arasında ilk sırada yer alan Trabzon'da, yerel kısıtlama tedbirleri devreye alınıyor.

18.02.2021Haber
Bakan Koca duyurmuştu Oransal olarak en fazla vaka görülen Trabzonda ek tedbirler devrede

Bakan Koca duyurmuştu! Oransal olarak en fazla vaka görülen Trabzon'da ek tedbirler devrede

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 8-14 Şubat tarihleri arasında oransal olarak il bazlı vaka sayılarını paylaşmış ve Trabzon ilk sırada yer almıştı. Trabzon'da yerel kısıtlama tedbirleri devreye alınıyor. Ek tedbirler kapsamında cenaze namazları en fazla 30 kişi ile sınırlandırıldı, kırsalda aile içi buluşmaların önlenmesi için denetimler sıklaştırıldı.

18.02.2021Gündem
Bilim Kurulu üyesi İlhandan kafe ve restoranlar için öneri

Bilim Kurulu üyesi İlhan'dan kafe ve restoranlar için öneri

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında "yerinde karar" dönemiyle illerde salgının seyrine göre kademeli şekilde faaliyet gösterecek restoran ve kafeler için Sağlık Bakanlığı'nın belirleyeceği kriterler etkili olacak. Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan'dan marttan itibaren kademeli açılması öngörülen restoran ve kafeler için öneriler geldi.

18.02.2021Gündem
Yanlış kullanılan maskedeki tehlike Prof. Dr. İhsan Hubbezoğlu uyardı

Yanlış kullanılan maskedeki tehlike! Prof. Dr. İhsan Hubbezoğlu uyardı

Prof. Dr. İhsan Hubbezoğlu, koronavirüs salgını döneminde kullanımı zorunlu olan maskenin ağız ve diş sağlığını etkilediğini belirtti. Prof. Dr. Hubbezoğlu aynı maskeyi uzun süre kullanmanın ve kalitesiz maske tercihinin ağızda mantar oluşumuna neden olabileceğini belirtti.

18.02.2021Gündem
Bakan Kocanın paylaştığı listede ilk 5 kent Karadenizdeydi Prof. Dr. Özlüden dikkat çeken sözler

Bakan Koca'nın paylaştığı listede ilk 5 kent Karadeniz'deydi! Prof. Dr. Özlü'den dikkat çeken sözler

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, Karadeniz’de vakaların aile içi ziyaretler ve cenaze taziye ziyaretlerinden kaynaklandığını belirtti. Prof. Dr. Özlü, “Karadeniz’de insan hareketliliği fazla. Virüsün kendi kolu bacağı yok. Bunu bize bir insan ulaştıracak. Dolayısıyla insan hareketliliğinin fazla olması nedeniyle vaka sayıları artıyor" dedi.

18.02.2021Gündem
Kabine Toplantısı ne zaman yapılacak Cumhurbaşkanı Erdoğan Millete Sesleniş konuşması gerçekleştirecek

Kabine Toplantısı ne zaman yapılacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan Millete Sesleniş konuşması gerçekleştirecek!

Kabine Toplantısı, koronavirüs kısıtlamalarında gündemde yer almaya devam ediyor. Koronavirüs önlemlerinin konuşulmasının beklenildiği Kabine Toplantısı’nın ne zaman, saat kaçta başlayacağı belli oldu. Toplantıda vaka sayılarındaki seyir ile yeni tedbirlerin alınıp alınmayacağının da gündeme gelmesi bekleniliyor. Yerli aşı çalışmaları, kafe ve restoranlara yönelik kısıtlama kararları Kabine Toplantısı'nda masada olacak. Toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan Millete Sesleniş konuşması yapacak. Peki, Cumhurbaşkanı Erdoğan ne zaman açıklama yapacak? İşte, bu haftaki Kabine Toplantısı’nın saati ve tarihi

17.02.2021Gündem
Koronavirüs vakalarının en fazla olduğu Karadenize özgü kısıtlama talebi

Koronavirüs vakalarının en fazla olduğu Karadeniz'e özgü kısıtlama talebi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın paylaştığı haftalık vaka sayısı haritasına göre 8-14 Şubat haftasında oransal olarak en çok vakanın görüldüğü iller Trabzon, Rize, Ordu, Giresun ve Samsun oldu. Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Faruk Aydın, bölgesel kısıtlama tedbirleri önerdi. Aydın, "Kişisel önlemlerin yanında kapanma, şehirler arası ulaşım, şehir içi ulaşım, kırsala göç, kırsaldan dönüş gibi kısıtlamalar uygulanmalı" dedi.

17.02.2021Haber
Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Gündüzden kısıtlamalar için önemli uyarı

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Gündüz'den kısıtlamalar için önemli uyarı

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Başhekimi ve Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hasan Murat Gündüz, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayılarındaki azalmanın ve aşılamanın sürmesinin, insanları rehavete düşürmemesi gerektiğini söyledi. Gündüz, "Eğer bu tedbirleri biraz daha gevşetirsek iki haftanın içinde durum tam tersine dönebilir" dedi.

17.02.2021Gündem
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca paylaşmıştı İlk 5 sıradaki iller için bölgesel kısıtlama talebi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca paylaşmıştı! İlk 5 sıradaki iller için bölgesel kısıtlama talebi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın paylaştığı haftalık vaka sayısı haritasına göre 8-14 Şubat haftasında oransal olarak en çok vakanın görüldüğü iller Trabzon, Rize, Ordu, Giresun ve Samsun oldu. Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Faruk Aydın, bölgesel kısıtlama tedbirleri önerdi. Aydın, "Kişisel önlemlerin yanında kapanma, şehirler arası ulaşım, şehir içi ulaşım, kırsala göç, kırsaldan dönüş gibi kısıtlamalar uygulanmalı" dedi.

17.02.2021Gündem
Son dakika... Aşı pasaportunda flaş gelişme Bir ülkede başladı

Son dakika... Aşı pasaportunda flaş gelişme! Bir ülkede başladı

Ülkeler seyahat kısıtlamalarını kaldırmak için aşı pasaportuna geçmek adına adımlar atıyor. İlk geçiş yapan ülke Bahreyn oldu. Bahreyn dijital koronavirüs aşısı pasaportunu başlattı.

17.02.2021Ekonomi
Sibel Kekilli en sıradışı filmde

Sibel Kekilli en sıradışı filmde

Ünlü aktris Sibel Kekilli, koronavirüs kısıtlamalarını komedi türünde anlatan "Shutdown" adlı filmde oyunculuğunu sadece video konferans üzerinden sergiledi.

17.02.2021Magazin
Zincir markete 5 bin nüfus sınırı

Zincir markete 5 bin nüfus sınırı

Ticaret Bakanlığı’nın hazırladığı perakende ticaretin yasasında değişiklik taslağına ilişkin tarafların görüşlerini göndermesi tamamlandı. Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) nüfusu 5 bin nüfusun altında olan yerlerde zincir market açılmamasını, geçen yıl cirosu 50 milyar TL’ye ulaşan özel marka (private label) ürünlerin market satışının yüzde 25 ile sınırlandırılmasını, tüketicide ucuz algısı yaratan gramaj oyunlarına son verilmesi için ambalajların farklılaştırılması şartı getirilmesini önerdi.

17.02.2021Ekonomi
Kahvehaneler ne zaman açılacak, açılacak mı Kıraathaneler (kahvehaneler) için gözler yeni kararlarda

Kahvehaneler ne zaman açılacak, açılacak mı? Kıraathaneler (kahvehaneler) için gözler yeni kararlarda

Koronavirüs tedbirleri kapsamında kapatılan işletmelerden biri de kahvehaneler oldu. Aşılama programının devam etmesi ve vaka sayısının düşmesinin ardından işletme sahipleri başta olmak üzere vatandaşlar, kahvehanelerin açılacağı tarihe odaklandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz haftalarda düzenlenen Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, corona virüs vaka sayısına göre esnafa uygulanan kısıtlamaların değerlendirileceğini bildirmişti. Gözler şimdi kahvehaneler ne zaman açılacak, sorusunun yanıtında. İşte, kıraathanelerin açılış tarihi ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

16.02.2021Gündem
SHGM, Türk firmalar olumsuz etkileniyor diyerek duyurdu Yabancı jetlere sıkı takip geliyor

SHGM, 'Türk firmalar olumsuz etkileniyor' diyerek duyurdu! Yabancı jetlere sıkı takip geliyor

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), yasal olmayan ve kayıtsız ticari faaliyette bulunduğu tespit edilen yabancı jetlerin faaliyetlerinin takip ve gözlem altına alındığı bildirildi. SHGM, uygulamaya iş adamlarının sahibi olduğu Genel Havacılık kapsamındaki hava araçları dahil olmadığı açıkladı

16.02.2021Gündem
İspanya ve Portekizde koronavirüs salgınında son durumlar açıklandı

İspanya ve Portekiz'de koronavirüs salgınında son durumlar açıklandı

İspanya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında son 24 saatte 530 kişinin hayatını kaybettiği, 10 bin 57 yeni vaka tespit edildiği bildirildi; Portekiz'de ise son 24 saatte 111 kişinin hayatını kaybettiği ve 1 bin 502 yeni vaka tespit edildiği açıklandı.

16.02.2021Dünya
Hafta içi sokağa çıkma yasağı bitecek mi Gözler mart ayında... İşte 16-17 Şubat hafta içi sokağa çıkma yasağı saatleri

Hafta içi sokağa çıkma yasağı bitecek mi? Gözler mart ayında... İşte 16-17 Şubat hafta içi sokağa çıkma yasağı saatleri

Hafta içi sokağa çıkma yasağı, koronavirüs kısıtlamalarında normalleşme mesajının verilmesinin ardından gündeme geldi. Hareketliliği önlemek için uygulanan kısıtlamalar devam ederken; aşılama sürecinde yaşanan hızlanma sonrası hafta içi sokağa çıkma yasağı ne zaman bitiyor sorusunun yanıtına gözler çevrildi. Vaka sayılarında yüzde 60’a varan gerilemeyle hafta içi sokağa çıkma yasağının saati 21.00’den 23.00’e çekilebileceği öne sürüldü. İşte, 16-17 Şubat hafta içi sokağa çıkma yasağı saatleri ve konuyla ilgili yapılan açıklamalar.

16.02.2021Gündem
Hollandada  hükümet ve mahkeme karşı karşıya geldi: Sokağa çıkma yasağı kaldırılıyor

Hollanda'da hükümet ve mahkeme karşı karşıya geldi: Sokağa çıkma yasağı kaldırılıyor!

Hollanda'da Lahey Mahkemesi, hükümetin koronavirüs önlemleri kapsamında 23 Ocak'tan itibaren 21:00-04:30 saatleri arasında uygulamaya başladığı sokağa çıkma yasağının, derhal kaldırılması gerektiğine hükmetti.

16.02.2021Dünya
Alman ekonomisinde kısıtlama etkisi

Alman ekonomisinde kısıtlama etkisi

Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanlığı, ülke ekonomisine yönelik aylık raporunu yayımladı.

16.02.2021Ekonomi
İstanbulda 20 yaş altı ve 65 yaş üstü toplu taşıma kullanımı için yeni düzenleme

İstanbul'da 20 yaş altı ve 65 yaş üstü toplu taşıma kullanımı için yeni düzenleme

İstanbul'da koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlar için toplu taşıma kullanımı kısıtlanmıştı. Yüz yüze eğitimin kar tatilinin ardından başlayacak olması ile birlikte bu kısıtlamada yeni bir karar alındı. Yüz yüze eğitim kapsamında öğretmen ve öğrencilerin bu kısıtlamadan muaf tutulmasına karar verildi.

15.02.2021Gündem
Restoranlar ve kafeler ne zaman açılacak 1 Mart için beklenti sürüyor

Restoranlar ve kafeler ne zaman açılacak? 1 Mart için beklenti sürüyor

Restoranlar ve kafeler hakkında güncel gelişmeler takip edilmeye devam ediliyor. Şubat ayının ortasına gelinmesinin ardından kafeler ve restoranlar için yeni normale dönme beklentisi başladı. Bir süredir yalnızca paket servis, gel-al şeklinde hizmet veren işletmelerle ilgili Koca, gazetecilerin sorduğu 'kısıtlamalar kaldırılacak mı?' sorusuna, 'Marttan itibaren de iller bazında vaka sayısına göre birtakım kısıtlamaları kaldırmak, gevşetmek veya artırmak gerekebilir.' şeklinde yanıt verdi. Diğer yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan da vaka sayısına göre durumun netleşeceği mesajını vermişti. İşte, kafe, restoran ve lokantalarla ilgili yapılan o açıklama...

15.02.2021Gündem
Kısıtlamalar Alman ekonomisini olumsuz etkiledi

Kısıtlamalar Alman ekonomisini olumsuz etkiledi

Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanlığı'nın yayımladığı aylık raporu Kovid-19 salgını kapsamında alınan tedbirlerin ekonomiyi olumsuz etkilediğini ortaya çıkardı.

15.02.2021Ekonomi
Edirnede günde 18 ton dezenfektan ile virüse karşı savaş veriliyor

Edirne'de günde 18 ton dezenfektan ile virüse karşı savaş veriliyor

EDİRNE Valiliği'nin İl Özel İdaresi bünyesinde kurduğu özel dezenfektan ekibi, koronavirüs salgını yaşandığı ilk günden beri kentin her noktasında yaptıkları dezenfekte çalışmaları ile salgının önüne geçilmesinde büyük katkı sağladı. İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Turan Ateş, "Bugüne kadar 4 bin 540 ton dezenfektan tükettik. Bir günde 18 ton dezenfektan kullanıyoruz. İlimizde, temasın yoğun olduğu yerlerde arkadaşlarımız her gün mesaiye çıkarak, ortamdaki virüsü yok etmeye çalışıyorlar" dedi.

15.02.2021Gündem
Kabine Toplantısı ne zaman yapılacak Gözler Cumhurbaşkanı Erdoğanın açılamasına çevrildi

Kabine Toplantısı ne zaman yapılacak? Gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açılamasına çevrildi

Kabine Toplantısı ile ilgili son dakika açıklamaları yakından takip ediliyor. Vatandaşlar bu hafta toplantının yapılıp yapılmayacağını öğrenmek istiyorlar. Sağlık Bakanı Koca'nın geçtiğimiz hafta kısıtlamalarda gevşeme sinyali vererek, il bazında yasakların kaldırılabileceği mesajını vermesinin ardından gözler Kabine Toplantısı'na çevrildi. Bu haftaki kritik toplantının tarihi henüz belli olmadı. İşte detaylar

15.02.2021Gündem
Son dakika: İçişleri Bakanlığından sokağa çıkma kısıtlaması açıklaması

Son dakika: İçişleri Bakanlığı'ndan sokağa çıkma kısıtlaması açıklaması

İçişleri Bakanlığı, ''8-15 Şubat'taki sokağa çıkma kısıtlamalarına uymayan 29 bin 48 kişi hakkında adli/idari işlem yapıldı.'' açıklamasında bulundu.

15.02.2021Gündem
Kabine esnemeyi konuşacak Çarşamba günü yeni karar çıkabilir

Kabine esnemeyi konuşacak! Çarşamba günü yeni karar çıkabilir

Başta lokanta ve kafeler olmak üzere esnafın gözü Beştepe’ye çevrildi. Çarşamba günü yapılması beklenen Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde salgının seyrine bağlı olarak kademeli esneme seçenekleri ele alınacak.

15.02.2021Gündem
Gara şehitlerinin 6sının ailesi acı haberi evlat nöbetinde aldı

Gara şehitlerinin 6'sının ailesi acı haberi evlat nöbetinde aldı

Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesinde PKK'lı teröristler tarafından şehit edilen ve cenazeleri Malatya'ya getirilen 13 vatandaştan kimliği tespit edilenlerden 6'sının ailesinin Diyarbakır'da HDP binası önünde evlat nöbetinde olduğu ortaya çıktı.

14.02.2021Gündem
Fatihte kısıtlamada restoranlara baskın kamerada

Fatih'te kısıtlamada restoranlara baskın kamerada

FATİH'te koronavirüs tedbirleri kapsamında kapalı olması gerekirken açık olan 2 restorana polis ekipleri baskın düzenledi. İçerde bulunanlara 10 bin 538 lira para cezası kesilirken, baskın anı da kameraya yansıdı.

14.02.2021Haber
Beni beğenmeyip kovan gazino patronları oldu

Beni beğenmeyip kovan gazino patronları oldu

Türk pop müziğinin en romantik seslerinden, en hoş simalarından biri Nilüfer; her daim havalı, her daim moda... 14 Şubat Sevgililer Günü’nde onunla hem eski günlere gittik hem de ‘aşk’ üzerine söyleştik… Bize Cihangir’de geçen çocukluğunu, lisedeki kızlar grubunu, 17 yaşından beri içinde olduğu sanat hayatındaki en unutamadığı anları, kızı Ayşe Nazlı ile olan ilişkisini ve aşka bakışını anlattı.

14.02.2021Gündem
Diyet listeleri çöpe... Yasaklı yiyeceklerle barışın

Diyet listeleri çöpe... Yasaklı yiyeceklerle barışın

Diyet yapmaktan bıktıysanız, bedeninizle kavga etmekten sıkıldıysanız belki de sevdiğiniz yiyeceklerle yeniden sağlıklı bir bağ kurma vaktiniz gelmiştir. Antidiyet yaklaşımıyla dikkat çeken ‘sezgisel yeme’ yönteminin 10 ilkesini inceledik...

14.02.2021Hürriyet Pazar
Kahvehaneler ne zaman açılacak İşte en son gelişmeler

Kahvehaneler ne zaman açılacak? İşte en son gelişmeler

Koronavirüs önlemleri kapsamında faaliyeti durdurulan işletmelerden olan kahvehaneler, sosyal mesafe ve hijyen kuralları kapsamında kepenk indirdi. Kahvehanelerin açılış tarihi, başta işletme sahipleri olmak üzere vatandaşların merak ettiği ve yanıt aradığı konuların başında geliyor. Peki, kahvehaneler ne zaman açılacak?

13.02.2021Gündem
Münihli taksiciler isyan etti: ‘Artık bitmek üzereyiz’

Münihli taksiciler isyan etti: ‘Artık bitmek üzereyiz’

Almanya’da alınan kısıtlama kararlarının ardından işleri kesilen ve maddi olarak büyük sıkıntıya giren Münihli taksiciler, önceki akşam 150 araçla protesto için şehir turu attı, korna çalarak dikkatleri üzerlerine çekti.

13.02.2021Avrupa
Niğde’de koronavirüs denetimi

Niğde’de koronavirüs denetimi

NİĞDE’de polis ekipleri hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasında kentin farklı noktalarda denetim gerçekleştirdi. Denetimlerde kısıtlamaya ve kurallara uymayanlara ceza kesildi.

13.02.2021Gündem
Bursa ve çevre illerde sokağa çıkma kısıtlamasına uyuluyor

Bursa ve çevre illerde sokağa çıkma kısıtlamasına uyuluyor

Bursa ve çevre illerde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle sessizlik hakim oldu.

13.02.2021Gündem
Yasaklara aldırmadılar, yatta doğum günü partisi düzenlediler Polis baskın yaptı

Yasaklara aldırmadılar, yatta doğum günü partisi düzenlediler! Polis baskın yaptı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasına aldırış etmeyen bir grup, Beşiktaş Kuruçeşme'de bir yatta doğum günü partisi düzenledi. Partiye baskın yapan polis, 14 kişiye 45 bin 500 lira para cezası yazdı.

13.02.2021Gündem
Esenyurtta masaj salonuna baskın Koronavirüse rağmen...

Esenyurt'ta masaj salonuna baskın! Koronavirüse rağmen...

İstanbul Esenyurt'ta koronavirüse karşı alınan önlemlere rağmen açık olduğu öğrenilen masaj salonuna baskın yapıldı. Polis ekiplerinin baskını sırasında masaj salonundaki yabancı uyruklu bir çalışan kapının arkasında saklanırken yakalandı.

13.02.2021Gündem
Son dakika: 56 saat sürecek Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması başladı

Son dakika: 56 saat sürecek! Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması başladı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması başladı. İçişleri Bakanlığı, 56 saat sürecek kısıtlama öncesi yaptığı açıklamada, vatandaşların temel ihtiyaç malzemelerine ulaşmaları noktasında herhangi bir zorlukla karşı karşıya kalmamaları için gerekli tüm tedbirlerin alındığını belirtti.

12.02.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Gara’ya operasyon kararı nasıl alındı?

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Örgütün Gara’da toplandığını takip ediyorduk. Özellikle son 5 ayda bu bölgede yoğunlaştıkları gözlendi” sözleriyle Gara’ya yapılan operasyonun önemini ortaya koydu.

19.02.2021