EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Kis Mevsimi

Kis Mevsimi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kis Mevsimi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.907 Kis Mevsimi haberi bulunmuştur.

Kis Mevsimi Haberleri

Ayılar erken uyanıyor ağaçlar çiçekleniyor

Ayılar erken uyanıyor ağaçlar çiçekleniyor

Slovakya’da ayılar kış uykusundan uyanıyor, Avusturya’da ağaçlar tomurcuklanıyor, Almanya’nın Bavyera eyaletinde bira bahçelerinde bahardan çalma günler yaşanıyor ve yaşlı kıtanını pekçok yerinde sıcaklık rekoru kırılıyor. Avrupa’da olağanüstü ılıman geçmekte olan kış mevsimi, bilim adamlarının yanı sıra çetin kışlara alışkın Avrupalıları da kaygılandırıdı.

12.01.2005Seyahat
Fırtına uyarısı

Fırtına uyarısı

Marmara ve Batı Akdeniz'de hafta sonu beklenen etkili yağışlar ile yurdun kuzeybatı kesimlerinde poyraz fırtınasının oluşacağı ve vatandaşların dikkatli olması gerektiği bildirildi.
  İstanbul'da sis hayatı felç etti

14.01.2005Gündem
Fırtına uyarısı

Fırtına uyarısı

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, Marmara ve Batı Akdeniz'de hafta sonu beklenen etkili yağışlar ile yurdun kuzeybatı kesimlerinde poyraz fırtınasının oluşturacağı olumsuz şartlara karşı ilgilileri ve vatandaşları uyardı.
  İstanbul'da sis hayatı felç etti

14.01.2005Gündem
Yaşlı kalp soğuğu sevmez

Yaşlı kalp soğuğu sevmez

Çocuklar ve ikinci çocukluk dönemini yaşayan yaşlılar için, kış mevsimi önemli sorunları da beraberinde getiriyor. Özellikle yaşlılarımızı soğuk havanın yaratabileceği olumsuz etkilerden korumak gerekiyor. Çünkü kalp ve damar hastalıklarıyla yüz yüze gelen yaşlıların, soğuklarda kalp krizi geçirme riski artıyor.

16.01.2005Kelebek
Yaşlı kalp soğuğu sevmiyor

Yaşlı kalp soğuğu sevmiyor

Çocuklar ve ikinci çocukluk dönemini yaşayan yaşlılar için, kış mevsimi önemli sorunları da beraberinde getiriyor.

Kışın gözlerinizi koruyun

Kışın gözlerinizi koruyun!

Soğuk hava, rüzgar ve kar. Göz sağlığınız için koruyucu önlemler alarak gözlerinizi kış mevsiminin etkilerinden korumak elinizde.

Tören geçişi

Tören geçişi

Japonya’nın Asahikava kentindeki hayvanat bahçesinin sakinlerinden olan kral penguenleri, kış mevsimi süresince her sabah uzun bir yürüyüşe çıkarılıyor.

1.02.2005Kelebek
Tören geçişi

Tören geçişi

Japonya’nın Asahikava kentindeki hayvanat bahçesinin sakinlerinden olan kral penguenleri, kış mevsimi süresince her sabah uzun bir yürüyüşe çıkarılıyor.

1.02.2005Dünya
Dünya kınıyor onlar vuruyor

Dünya kınıyor onlar vuruyor

Beyaz Rusya’da, hayvan koruma derneklerinin tüm tepkilerine karşın, acımasız kurt avı her kış mevsimi tekrarlanıyor. Avcıların, Spikalovschina köyü çevresinde karlarla kaplı kırsalda çıktıkları av, tam bir kurt katliamına dönüştü.

6.02.2005Dünya
Aşk lazım   aşk, aşk

Aşk lazım aşk, aşk!

Aşka itirazı olan var mı aranızda? Pardon duyamadım... ‘Evet’ diyenler muhtemelen aşk yaraları hala iyileşmemiş olanlardır. Aşk dünyanın en güzel duygusu. İnsanın vücut kimyasını, nefes alışlarını, hayata bakışını değiştiren başka türlü bir şey. Kime, neye duyulursa duyulsun...

22.03.2005Kelebek
Petrol 58 doların üzerinde

Petrol 58 doların üzerinde

Uluslararası borsalarda ABD hafif petrolünün varili, 58.28 dolara ulaşarak yeni bir rekor kırdı. Böylece psikolojik öneme sahip 60 dolar sınırına oldukça yaklaşılmış oldu.

4.04.2005Ekonomi
Petrol 58 dolara yükseldi

Petrol 58 dolara yükseldi

Uluslararası borsalarda geçen hafta kritik seviyelerden kapanan petrol fiyatları, yeni haftaya rekor fiyatlarla başlangıç yaptı.

4.04.2005Ekonomi
Tüpraş: Dünyadan 12 dolar ucuza verdiğimiz ürün var

Tüpraş: Dünyadan 12 dolar ucuza verdiğimiz ürün var

Akaryakıt zamlarının suçlusu olarak gösterilen Tüpraş’ın Genel Müdürü Hüsamettin Danış, petrol ürünlerine dünya fiyat artışlarının altında zam yaptıklarını belirterek, ‘Vermem gerekenden 12 dolar aşağıya sattığım ürün bile var’ dedi.

28.06.2005Ekonomi
‘Masume’ gebe…

‘Masume’ gebe…

HAYVANLAR ALEMİ-4 - Sevgili Serdar, hayvanları herkese sevdiremeyiz sevdirmesine de; onları sevenlere, koruyup kollayanlara, semtin bir yerinde, bahçenin bir köşesinde beslemeye çalışanlara “köyün delisi” muamelesi yapılmasını, gaddarca bir yaklaşım addederim. Umarım fazla haksızlık etmiş sayılmam. (SEZAİ BAYAR)

28.08.2005Seyahat
Hiç bu kadar çıldırmadık

Hiç bu kadar çıldırmadık

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 50 noktadaki yol yapımı, 300 noktadaki bakım ve onarım çalışmaları trafiği durma noktasına getirdi.
  İstanbul'un trafiği Meclis'e soruldu

29.09.2005Gündem
Hiç bu kadar çıldırmadık

Hiç bu kadar çıldırmadık

İstanbullu kilitli trafikte hiç bu kadar çıldırmamıştı. Büyükşehir Belediyesi’nin 50 noktadaki yol yapımı, 300 noktadaki bakım ve onarım çalışmaları, trafiği durma noktasına getirdi.

29.09.2005Gündem
DSÖ: Pakistanda 22 kişi tetanozden öldü

DSÖ: Pakistan'da 22 kişi tetanozden öldü

DSÖ, on binlerce kişinin hayatına mal olan şiddetli depremin ardından Pakistan'da, 22 kişinin tetanozdan öldüğünü açıkladı.

27.10.2005Gündem
Kışa enerjik ve sağlıklı girmek için

Kışa enerjik ve sağlıklı girmek için

Kışla birlikte soğuk algınlığı, nezle, grip gibi hastalıklara yakalanmak kaçınılmaz oluyor. Önlem almak, hastalandıktan sonra tedavi olmaya çalışmaktan çok daha basit ve masrafsız.

Avrupa, küresel iklim değişiminden çok etkilenecek

Avrupa, küresel iklim değişiminden çok etkilenecek!

Yeni bir rapora göre, Türkiye’nin de içlerinde bulunduğu Akdeniz ülkelerinde yağışlar azalacak, su kıtlığı tarım ve turizmi de vuracak. Harvard Üniversitesi bilim adamları tarafından gerçekleştirilen ve Science dergisinde yayımlanın yeni bir araştırmaya göre, küresel iklim değişiminden sadece yoksul ülkeler değil Avrupa da etkilenecek. Rapor en büyük tehdit altında bulunan bölgelerin Alpler ve Akdeniz bölgesi olduğunu söylüyor.

4.11.2005Spor
Otomobilinizi kışa hazırlayın

Otomobilinizi kışa hazırlayın

Kış, gözümüz gibi baktığımız otomobilleri de çok zorlayan bir mevsim. Kışın olumsuz hava koşulları, aracın dış yüzeyine olduğu kadar, motor, klima, radyatör hatta benzin deposuna bile zarar veriyor.

18.11.2005Kelebek
Malatyada hava kirliliği arttı

Malatya'da hava kirliliği arttı

İnönü Üniversitesi'nce (İÜ) yaptırılan incelemeler sonucu, kentte hava kirliliğinin fazla olduğu ortaya çıktı.

13.12.2005Gündem
Binilir mi binilmez mi

Binilir mi binilmez mi

İşte Rüzgarın Kızı okuyucuları budur! Geçen haftaki sitemimi haklı görmüş olmalısınız ki bu hafta elektronik posta adresim kışın motora binmekle ilgili yazdıklarınızla doldu. İşte sizin için içlerinden özenle seçtiklerim. Hadi daha hala aranızda sadece okuyanlar var. Rica ederim pamuk eller klavyeye... Adres belli, ‘ruzgarinkizi@hurriyet.com.tr’...

13.12.2005Kelebek
Avare

Avare

25.12.2005Kelebek
Ayaklara özgürlük

Ayaklara özgürlük!

Ayaklarımız vücudumuzun en ağır işçileri. Kış mevsimi boyunca kalın çorapların, daracık botların içine hapsettiğimiz ayakları yaza hazırlamanın ve onlara özgürlüklerini yeniden kazandırmanın tam zamanı.

Çalışmak depresyona iyi gelmiyor

Çalışmak depresyona iyi gelmiyor

Depresyon geçiren insanların kendilerini işe vererek sıkıntılardan kurtulabileceği inancı boş çıktı.

Baykal: Bu iktidarın ar damarı çatladı

Baykal: Bu iktidarın ar damarı çatladı

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, “Bu iktidarın ar damarı çatlamıştır. Bu kadar olumsuzluğu, sükunetle, hiçbir şey olmamış gibi vurdumduymazlık içinde, fütursuzluk içinde taşımaya kalkışmaları kabul edilemez” dedi.

26.01.2006Gündem
Almanyada işsiz sayısı 5 milyonu geçti

Almanya'da işsiz sayısı 5 milyonu geçti

Almanya'da işsizlerin sayısı aşırı sert geçen kış mevsimi yüzünden 5 milyonu aştı.

31.01.2006Gündem

Yazar Sonuçları

Gözlerinizi kış mevsiminin etkilerinden koruyun

Cildi soğuktan korumak, kurumasını önlemek için birçok kozmetik ürün var. Saçlar için de öyle.

20.02.2005

Kış mevsiminin sürprizleri modern dünya ve biz

İster inanın ister inanmayın, hiçbir kış fırtınası ötekine benzemez. Bu nedenle kış mevsimi sürprizlerle doludur.

20.02.2005

Kanepe insanının hayat değerlendirmesi

Topesto başka bir arkadaşımızla birlikte kafayı Kurtlar Vadisi’ne sardığından beri, perşembe toplantılarımız sekteye uğradı.

15.04.2005

Saçlara ev spa’sı

Tıpkı cildimiz gibi saçlarımız da sürekli sıcak-soğuk duşa gereksinim duyuyor. Yaza girerken uygulayacağınız bakım programıyla saçlarınız sağlıkla parlayacak.

17.04.2005

Kalp krizi riskinizi öğrenmek ister misiniz?

Koroner kalp hastalığının sonuçları kalp ritim bozuklukları, kalp yetmezliği, eforla gelen göğüs ağrıları ve kalp krizleridir. Kalp krizleri en tehlikelisidir.

23.07.2005

2005-2006 kış tahminleri, mevsimler ve meteorolojik ihbarlar

Son zamanlarda meteoroloji ilgili ve yetkililerine bir şeyler oldu! Neredeyse her gün ‘su baskınlarına veya etkili yağışa’ dikkat çekiyorlar! Ne müdürü olduğunu unutup karayollarında meydana gelebilecek olası kazalara karşı vatandaşları uyaran da var.

20.11.2005

Yılbaşı tehlikelerinden koruyun

Yılbaşı ağacınızı süslerken, arkadaşlarınızla eğlenirken ve yılbaşı için hazırladığınız yemeğinizi yerken, mutlaka evcil hayvanlarınızı evde karşılaşabilecekleri tehlikelerden korumalısınız.

30.12.2005