EKSTRA
MENÜ
Arşiv
Etiketler

Kis Mevsimi

Kis Mevsimi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kis Mevsimi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.907 Kis Mevsimi haberi bulunmuştur.

Kis Mevsimi Haberleri

Ayaklara özgürlük

Ayaklara özgürlük

Ayaklarımız vücudumuzun en ağır işçileri. Kış mevsimi boyunca kalın çorapların, daracık botların içine hapsettiğimiz ayakları yaza hazırlamanın ve onlara özgürlüklerini yeniden kazandırmanın tam zamanı.

4.05.2004Kelebek
Dr. Yanıt

Dr. Yanıt

19.05.2004Spor
Martılar bu adada özgür

Martılar bu adada özgür

Van Gölü'ndeki Çarpanak Adası, martılara zarar vereceği gerekçesiyle turizme açılmıyor. Ada, 15. Yüzyıl'a kadar faaliyetini sürdüren Saint Jean Kilisesi nedeniyle kültür turizmi açısından önem taşıyor.

6.07.2004Gündem
Martılar bu adada özgür

Martılar bu adada özgür

Van Gölü'ndeki Çarpanak Adası, martılara zarar vereceği gerekçesiyle turizme açılmıyor. Çarpanak Adası, 9. Yüzyıl'da yapılan ve 15. Yüzyıl'a kadar faaliyetini sürdüren Saint Jean Kilisesi nedeniyle kültür turizmi açısından önem taşıyor.

6.07.2004Gündem
Doğanın intikamı

Doğanın intikamı

Almanya’dan Yeni Zelanda’ya dünyanın dört bir yanı sellere teslim oldu. Özellikle Muson yağmurlarının etkisinde kalan Güneydoğu Asya’da can kaybı hızla artıyor.

19.07.2004Gündem
Doğanın intikamı

Doğanın intikamı

Almanya’dan Yeni Zelanda’ya dünyanın dört bir yanı sellere teslim oldu. Özellikle Güneydoğu Asya’da can kaybı hızla artıyor. İSVİÇRE, Belçika, Almanya ve Hollanda’da yaz ortasında tam bir kış mevsimi hüküm sürüyor. Yağmur fırtınaları hayatı altüst etse de can kaybının olmadığı belirtildi. Muson yağmurlarından göz açamayan güneydoğu Asya’da ise Güney Kore, Nepal, Japonya, Bangladeş başta olmak üzere 350 kişi öldü.

19.07.2004Gündem
Peru’da aşırı soğuklar Güney Asya’da seller

Peru’da aşırı soğuklar Güney Asya’da seller

Bilim adamları her ne kadar ‘normal’ dese de yeryüzündeki doğal felaketler, giderek daha fazla yıkıcı oluyor. BM Genel Sekreteri Kofi Annan’ın insani yardımlardan sorumlu yardımcısı Jan Egeland, ‘İnsanlığın doğaya olumsuz etkisi yüzünden sayıları her geçen gün artan doğal afetlerin çok daha yıkıcı hale geldiğini’ ifade etti.

25.07.2004Dünya
Forbes, en seksi 12 adayı seçti

Forbes, en seksi 12 adayı seçti

Forbes, 'Dünyanın En Seksi Adaları' listesini açıkladı. 12 adanın yer aldığı sıralamada, seksilik sıfatını hakedebilmek için 'özgürlük ve bağımsızlık duygusunun hissedilebildiği, günlük yaşamın kargaşasından uzak kalınan ve yiyeceklerin yalnızca karın doyurmak için değil keyif almak için de yenildiği' adalar seçilmeye çalışıldı.

7.08.2004Ekonomi
CHPden Kemerde ikinci toksik gemi uyarısı

CHP'den 'Kemer'de ikinci toksik gemi' uyarısı

CHP Antalya Milletvekili Feridun Baloğlu, Antalya’nın Kemer ilçesinde karaya oturan Kore bandıralı TOR-3 adlı geminin, ikinci bir Ulla faciası yaratabileceğine işaret ederek, konuyu Meclis gündemine taşıdı.

29.09.2004Gündem
Bakanlıktan kış önlemleri

Bakanlık'tan kış önlemleri

İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, kış mevsimi süresince önceden şehir içi ve şehirler arası alternatif güzergahlar belirlenerek ve yol kapanması gibi durumlarda araçların bu güzergahlara yönlendirilmesinin sağlanacağını bildirdi.

21.10.2004Gündem
Bakanlıktan kış önlemleri

Bakanlık'tan kış önlemleri

İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, kış mevsimi süresince önceden şehir içi ve şehirler arası alternatif güzergahlar belirlenerek ve yol kapanması gibi durumlarda araçların bu güzergahlara yönlendirilmesinin sağlanacağını bildirdi. Bakan Aksu, kış mevsiminde alınacak trafik önlemleriyle ilgili olarak 81 il valiliğine bir genelge yayınladı.

21.10.2004Gündem
Onur Air kış tarifesine geçiyor

Onur Air kış tarifesine geçiyor

Onur Air, 31 Ekim'den itibaren iç hatlarda kış tarifesine geçiyor. Onur Air, bazı hatlarda sefer sayısını artırırken kış mevsimi dolayısıyla Bodrum seferlerini ise durdurdu.

27.10.2004Ekonomi
Petrol fiyatları 50 doların altında

Petrol fiyatları 50 doların altında

Kuzey Yarımküre'de yaklaşan kış mevsimi öncesi petrol arzında sıkıntı oluşabileceğine yönelik korkuların hafiflemesiyle uluslararası borsalarda petrol fiyatları 50 dolar seviyesinin altına geriledi.

2.11.2004Ekonomi
Petrol son haftaların en düşük seviyesinde

Petrol son haftaların en düşük seviyesinde

Uluslararası borsalarda petrol fiyatları son 7 haftanın en düşük düzeyine geriledi. New York Borsası'nda ABD hafif petrolünün varili, 46.79 dolara indi.

15.11.2004Ekonomi
Yakıt tüketimi 90’dan sonra her kilometrede % 1 artıyor

Yakıt tüketimi 90’dan sonra her kilometrede % 1 artıyor

Otomobil sadece dur-kalklarda ya da yüksek hızlarda değil, gaz pedalına gereksiz yere fazla basıldığında da aşırı yakıt tüketir. Dikkatli kullanım ve teknik bakımlarla yakıt tüketimini azaltmak mümkün.

19.11.2004Gündem
Donmamak için nefesinizle ısının

Donmamak için nefesinizle ısının

Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ferruh Ayoğlu, “Özellikle kış aylarında yaşanan el-ayak donmalarında, donmuş kısımların ovuşturulmadan nefesle üfleyerek ısıtılması gereklidir” dedi.

23.11.2004Kelebek
Türkiyede cani grip tehlikesi yok

Türkiye'de cani grip tehlikesi yok

Uzmanlar, Türkiye’de şimdilik "cani grip riski" bulunmadığını bildiriyor. Ancak mevsime bağlı olarak dolaşımda bulunan gribe karşı alınacak önlemler konusunda uyarıda bulunan uzmanlar, vitamin değeri yüksek sebze ve meyve ağırlıklı beslenilmesi, el hijyenine önem verilmesi, öpüşme ve tokalaşmadan kaçınılmasını salık veriyor.

1.12.2004Kelebek
Kediniz kış hastalıklarına yakalanmasın

Kediniz kış hastalıklarına yakalanmasın

Kedinizin minik ağzına burnuna dikkat.

Garson baskısı olmadan  mekan keyfi olur muymuş

Garson baskısı olmadan mekan keyfi olur muymuş

Hikmet Ongan ve Rafi Karako, New York’un meşhur ‘bagel’ından sonra, bizleri şimdi de ‘rahat mekan’ konseptiyle tanıştırmaya hazırlanıyorlar. İki ortak, ‘Her mekanda rahat koltuklar var. Ama ‘Tribeca’larda hakikaten bir kahve içip, saatlerce o koltuklarda oturmanız mümkün’ diyor ve ekliyorlar: ‘Emin olun garson sizi rahatsız etmeyecek! Sözümüz söz!

2.12.2004Kelebek
Ardahanda kurt uyarısı

Ardahan'da kurt uyarısı

Ardahan Çevre ve Orman Müdürü Faruk Köksoy, kış mevsimi nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan kurtların yerleşim merkezlerine inebileceği uyarısında bulundu.

9.12.2004Gündem
Reyan Tuvi sorularınızı cevaplıyor

Reyan Tuvi sorularınızı cevaplıyor

Kış günü Kars’ta iki genç kadın rahat bir tatil yapabilir mi? Avrupa’da yaygınlaşan ‘’Kırsal Turizm’’in örnekleri Türkiye’de var mı? Amerika’da okuyan ve Türkiye’ye tatile gelen 20’li yaşlarındaki üç arkadaş, şubat ayında Bodrum’da aradıklarını bulabilecekler mi? Reyan Tuvi, Türkiye’de seyahatle ilgili aklınıza takılan ve sormaya fırsat bulamadığınız, bu ve benzeri sorularınızı, bu sayfada cevaplamaya başlıyor...

2.01.2005Kelebek
Ayılar erken uyanıyor ağaçlar çiçekleniyor

Ayılar erken uyanıyor ağaçlar çiçekleniyor

Slovakya’da ayılar kış uykusundan uyanıyor, Avusturya’da ağaçlar tomurcuklanıyor, Almanya’nın Bavyera eyaletinde bira bahçelerinde bahardan çalma günler yaşanıyor.

12.01.2005Seyahat

Yazar Sonuçları

Sonbahar yüzünü bir gösterip çekecek

Hava bu haftasonu kuzey bölgelerde biraz bulanık. Yine sıcaklık düşüşü, gök gürültüleri, dolular, yıldırım içeren sağanak yağışlar bekleniyor. Bu yağışlar orta ve kuzey bölgelerde yer yer bekleniyor, ancak serinleme, orta ve kuzey bölgelerin tamamında hissedilecek. Sonbahar yüzünü bir gösterip çekecek.

2.09.2004

Petrol ve Çukurova piyasayı baskılıyor

Uzunca bir aradan sonra yeniden merhaba. Aradan geçen zaman uzun ama en azından piyasa hakkında bugüne kadar söylediklerimizin doğru çıkmış olmasının verdiği rahatlıkla yeniden karşınıza çıkabiliyoruz. 6 Ekim’de açıklanacak olan Türkiye’nin İlerleme Raporu’nun hemen ardından Piyasada kar realizasyonlarının gelmeye başlayacağı yönündeki tahminimiz doğru çıktı. Gerçi endeks bu arada 21 bin bandını aşıp 22 bin 500’ler seviyesine çıktı ama bu seviyeleri aşamadı.

18.10.2004

Jet akımlarında yolculuk

Jet akımı, çok değil yaklaşık 50 yıl önce hiç kimsenin bilmediği bir şeydi. Fakat bu günlerde, özellikle Amerika’da her akşam TV’de hava durumu programlarının en önemli unsuru haline geldi.

29.11.2004

Kış hastalıkları, sık seyahat edenleri daha çok seviyor

Kış mevsimi beraberinde sadece, rüzgar, fırtına ve yağış değil, nezle, grip, farenjit, sinüzit, tonsillit, larenjit, bronşit ve zatürree gibi hastalıkları da getiriyor.

5.12.2004

Üşütmeyi hafife almayın

Soğuk havanın solunum yolu direncini azaltan, bağışıklık gücünü kıran bir etkisi var. Kış mevsimi, havaların daha soğuk olmasının yanında, kapalı alanlarda yaşamayı zorunlu hale getiriyor, özellikle öksürük ve hava yolu ile bulaşan solunum sistemi hastalıklarını sıklaştırıyor.

8.12.2004

Oğlak burcunun özellikleri

Oğlak burcunun yönettiği kışın başlangıcı olan bu mevsimin en tipik özelliği sert ve zorlu doğa koşullarını bilmesi ve buna uygun tedbirlerin alınıp hazırlıkların tamamlanmış olmasıdır.

20.12.2004