EKSTRA
MENÜ

Kırtasiye Malzemeleri

Kırtasiye Malzemeleri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kırtasiye Malzemeleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.276 Kırtasiye Malzemeleri haberi bulunmuştur.

Kırtasiye Malzemeleri Haberleri

Öğretmenler, köy okulunu güzelleştirdi

Öğretmenler, köy okulunu güzelleştirdi

BATMAN'ın Gercüş ilçesinde bir araya gelen öğretmenler, merkeze 8 kilometre uzaklıktaki köy okulunu boyadı, öğrencilerin masasına sürpriz hediyeler bıraktı. Öğretmenler, gönüllü olarak okulları güzelleştirme çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.

24.03.2021Gündem
Okul malzemelerinden bebek arabalarına kadar...

Okul malzemelerinden bebek arabalarına kadar...

Pandemide yardımlaşma ruhumuzu ortaya koyduk. Çevrimiçi bir platform olan İhtiyaç Haritası da destekçilerle ihtiyaç sahiplerini buluşturuyor.

Komşusunun kitabıyla öğretmen oldu, başkaları da olsun diye köy köy geziyor

Komşusunun kitabıyla öğretmen oldu, başkaları da olsun diye köy köy geziyor

DİYARBAKIR'da öğretmenlik yapan Yusuf Tümay (43), 19 yıl önce komşusunun verdiği kitap ve temizliğini yapma koşuluyla gittiği dershaneden sonra kazandığı üniversiteyi dereceyle bitirerek, öğretmen oldu. Geçtiği zor zamanları unutmayan Tümay, okuldan arta kalan zamanlarında köy köy gezerek, maddi durumu düşük öğrencilere sosyal medyadan topladığı kitap, kırtasiye malzemesi ve giysileri dağıtıyor.

10.11.2020Gündem
Kalemlik fiyatları - En iyi, ucuz kaliteli kalemlik çeşitleri ve tavsiyeleri

Kalemlik fiyatları - En iyi, ucuz kaliteli kalemlik çeşitleri ve tavsiyeleri

Kırtasiye malzemeleri her alanda kullanılıyor. Öğrencilerin kullandığı bu kırtasiye malzemeleri ofis ve iş yerlerinde de ihtiyaç durumunda oluyor. Özellikle en çok kalemlik çeşitleri kullanılıyor. Kalemlik fiyatları nedir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Çocuklar için kokulu kırtasiye malzemeleri uyarısı

Çocuklar için kokulu kırtasiye malzemeleri uyarısı

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Merda Erdemir Işık, yeni eğitim yılının başlamasıyla birlikte kokulu kırtasiye ürünlerine karşı velileri uyardı. Bu tür ürünlerin solunum yollarında alerjik şikayetler oluşturduğunu söyleyen Işık, "Çocuklar burun akıntısı, burunda yanma, nefes darlığı gibi solunum problemleri yaşıyorlar. Hele ki çocuk, genetik olarak alerjiye yatkın ise ileride astım gelişmesine neden oluyor" dedi.

Kılıçdaroğlu’ndan belediyelere ‘yüz yüze eğitim’ talimatı

Kılıçdaroğlu’ndan belediyelere ‘yüz yüze eğitim’ talimatı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, pazartesi günü başlayacak yüz yüze eğitimde öğrencilerin ihtiyaçlarının karşılanması için CHP’li belediye başkanlarına talimat verdi.

8.10.2020Gündem
Pandemi döneminde eğitimde yaşanan aksaklık kırtasiye sektörünü derinden etkiledi... Defter, kalem rafta kaldı

Pandemi döneminde eğitimde yaşanan aksaklık kırtasiye sektörünü derinden etkiledi... Defter, kalem rafta kaldı

Yeni eğitim-öğretim yılının normal seyrinde başlamaması kırtasıye sektörünü olumsuz etkiledi. Özellikle yaz sonlarını kendi bayramları olarak tanımlayan sektör temsilcileri normal şartlarda yıllık cironun yüzde 40’ının sadece bir aylık dönemde yapıldığını söylerken bu süreçte ayakta kalabilmek için KDV indirimi talep ediyor.

5.09.2020Ekonomi
Uzaktan eğitim sürecini verimli geçirmenin yolları

Uzaktan eğitim sürecini verimli geçirmenin yolları

Milli Eğitim Bakanlığı yeni eğitim öğretim yılının 31 Ağustos tarihi itibari ile uzaktan eğitim şeklinde başlayacağını, yüz yüze eğitime ise 21 Eylül’de geçileceğini duyurdu. Uzaktan eğitim ve yeni normal eğitim dönemlerinde öğrencilerin en verimli şekilde eğitim hayatlarına devam edebilmeleri için Eğitimci Yazar Coşkun Bulut özellikle ilkokul ve ortaokul velilerine önerilerde bulundu.

2.09.2020Eğitim
Velilere önemli uyarı Buna dikkat...

Velilere önemli uyarı! Buna dikkat...

Yeni eğitim öğretim yılının başlamasına günler kala öğrenci ve velileri okul alışverişi telaşı sardı. Türk Standardları Enstitüsü (TSE), aileleri kırtasiye malzemeleri satın alırken ürünlerin güvenilirliğine ve standartlara uygunluğuna dikkat etmeleri konusunda uyardı.

28.08.2020Ekonomi
SIM kartları küçülüyor, plastik kullanımı yarı yarıya azalıyor

SIM kartları küçülüyor, plastik kullanımı yarı yarıya azalıyor

Vodafone Türkiye’nin 5 yıl önce başlattığı yarı boyutlu SIM kart uygulaması, diğer Vodafone ülkelerine örnek oldu. 2020 itibarıyla tüm dünyada kredi kartı büyüklüğündeki standart SIM kart boyutunu yarıya indirecek olan Vodafone, böylece SIM kart üretiminde kullanılan plastiği %50 azaltacak ve plastik atık oluşumunu yılda 340 tondan fazla düşürecek.

3.01.2020Teknoloji
Gökhan Türkmenden “Geleceğe Işık Tut” projesine destek

Gökhan Türkmen'den “Geleceğe Işık Tut” projesine destek

Gökhan Türkmen önceki akşam Bostancı Gösteri Merkezi’nde sahneye çıktı. Ünlü şarkıcı konserde “Geleceğe Işık Tut” projesine de destek verdi.

20.12.2019Keyif
Yusuf İslam: Barış, sessizce oturup hiçbir şey yapmadan sağlanamaz

Yusuf İslam: "Barış, sessizce oturup hiçbir şey yapmadan sağlanamaz"

Yorumcu, şarkı sözü yazarı ve müzisyen Yusuf İslam, "Barış, sadece sessizce oturup hiçbir şey yapmadan sağlanamaz. Barış bundan çok daha fazlasıdır. Tabii ekonomiyi işin içinden çıkaramayız. İnsanlar fakirse, evleri ve yiyecekleri yoksa barıştan söz edemeyiz. Barış, dengeyi sağlamanın esaslarından biridir." dedi.

29.11.2019Keyif
Köy köy gezip öğrencilerle buluşuyorlar

Köy köy gezip öğrencilerle buluşuyorlar

Muş'ta iki kadın öğretmen, ‘Köy çocukları oynayarak Öğreniyor’ etkinliği kapsamında gittikleri köylerde öğrencilere zeka oyunları öğreterek farklı bakış açıları kazandırıyor.

22.11.2019Eğitim
Hem kitap bağışladılar hem eğlendiler

Hem kitap bağışladılar hem eğlendiler!

Eğitim gönüllülerini bir araya getiren “Back To School V” partisi, Radyo D, Dream TV ve Dream Türk TV medya sponsorluğunda İstanbul’daki The Game for Big Kids adlı mekanda gerçekleşti!

1.10.2019Televizyon
BİM 6 Eylül aktüel kataloğu yayınlandı BİMde bu hafta neler var

BİM 6 Eylül aktüel kataloğu yayınlandı! BİM'de bu hafta neler var?

Türkiye'nin en büyük zincir mağazalarından BİM, her hafta olduğu gibi bu haftada teknolojiden kırtasiyeye pek çok farklı yeni ürünü tüketiciye sunmaya devam ediyor. 6 Eylül Cuma gününden itibaren BİM mağazalarına gelecek ürünlerin kataloğu açıklandı. Peki, BİM'de bu hafta neler var? BİM'in bu haftaki aktüel ürünleri neler?

3.09.2019Gündem
OKUL ALIŞVERİŞİNİN EN İYİ 10 ADRESİ

OKUL ALIŞVERİŞİNİN EN İYİ 10 ADRESİ

Okulların açılmasına günler kala aileleri alışveriş telaşı sardı. Nerede daha çok çeşit var, neresi daha hesaplı, hangisinde vakit geçirmek daha eğlenceli? İşte anaokulundan üniversiteye kadar her öğrencinin ihtiyacını karşılayabileceğiniz adresler…

Okul alışverişiyle TOÇEV’li çocuklara destek

Okul alışverişiyle TOÇEV’li çocuklara destek

Velilerin okul alışverişi hızla sürüyor. Çocukların okul ihtiyaçlarının bulunduğu ‘Okul Başlangıç Setleri’ni alarak, TOÇEV’e destek olabilirsiniz. Kampanya, eylül sonuna kadar devam edecek.

29.08.2019Eğitim
Eşekle gelen Dostoyevski

Eşekle gelen Dostoyevski

Erzincan’ın Çayırlı ilçesinde doğup büyüyen ve halen Almanya’da işçi olarak çalışan Ersin Bilge, yoksul geçen okul yıllarında hep bir defter, kalem, silgi yardımı beklemiş eşekle dağıtılan. O zaman gelen olmamış ancak o hayali şimdi gerçek. Yıllar önce ayrıldığı Çayırlı ilçesine dönen Bilge, köyleri gezip eşekle çocuklara kitap ve kırtasiye malzemesi dağıtıyor. Dağıtılan kitaplar arasında dünyaca ünlü Rus romancı Dostoyevski’nin eserleri de var.

9.08.2019Gündem
Suriyeli ve Türk çocuklar eğitimle kaynaşıyor

Suriyeli ve Türk çocuklar eğitimle kaynaşıyor

Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi’ne (PIKTES) göre daha önce okula gitmemiş ve gelecek yıl birinci sınıfa başlayacak çocuklar 31 Ağustos’a kadar yaz okuluyla desteklenecek.

14.07.2019Eğitim
TESK Başkanı Palandöken’den “gross market” uyarısı

TESK Başkanı Palandöken’den “gross market” uyarısı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Vatandaşlarımız gross market tabelasına aldanmasın” dedi.

20.05.2019Ekonomi
Kızım Mina’yı yaşatacaklar

Kızım Mina’yı yaşatacaklar

Beril Başaran, uçak kazasında kaybettiği kızı Mina Başaran’ın adını ölümsüzleştiren projeyi hayata geçiriyor. ‘Mina’nın Çocukları’ projesi, 11 Mart 2018’deki kazada hayatını kaybeden 11 başarılı gencin anısına 11 genç kızla, 11 Mart’ta başlayacak.

8.03.2019Gündem
Müşteriler de destek verdi köy çocuklarına kırtasiye paketleri ulaştırıldı

Müşteriler de destek verdi köy çocuklarına kırtasiye paketleri ulaştırıldı

Türkiye perakende sektörünün önemli oyuncularından CarrefourSA, Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ile önemli bir kampanya başlattı. Kampanyaya, perakende devinin mağazalarında alışveriş yapan müşteriler de destek veriyor “Her Paket, Bir Çocuğa Destek” adı verilen kampanya kapsamında toplanan kırtasiye paketleri köy çocuklarına ulaştırılıyor.

16.11.2018Ekonomi
Üniversite öğrencileri ‘geleceğe gülümse’ demek için köy köy geziyor

Üniversite öğrencileri ‘geleceğe gülümse’ demek için köy köy geziyor

Yoksul bölgelerdeki köy okullarında imkansızlıklar içindeki öğrencilere destek olmak amacıyla yürütülen ‘Geleceğe Gülümse’ projesi, bir grup üniversite öğrencisinin çabalarıyla devam ettiriliyor. 2015 yılından bu yana sürdürülen projede Bartın, Yozgat, Çorum, Bayburt ve Çanakkale’deki öğrenciler için kütüphaneler kuruluyor, onlar için kırtasiye malzemeleri sağlanıyor. Bu yıl Elazığ’daki bir okulda sürdürülecek projenin Çanakkale görüntüleri yürekleri ısıtıyor.

26.10.2018Life Style
Güvensiz ürün sayısı 7 kat arttı

"Güvensiz ürün sayısı 7 kat arttı"

Ticaret Bakanlığı Piyasa Gözetimi ve Denetimi Dairesi Başkanı Meral Karaaslan:"2018’in 8 ayında 27 firmada 45 bin 824 üründe problem olduğunu belirledik. Daha az firma sayısına karşılık güvensiz ürün sayısı 7 kat arttı.2017 yılında toplam 54 firmanın 6 bin 620 ürününde güvensizlik tespit ettik.2017’nin tamamında 1 milyon 920 bin adet ürün incelenirken, 2018'in 8 ayında bu miktarın 3,5 milyona çıkması da güvensiz ürün sayısının 7 kata yükselmesinde etkili oldu. Güvensiz ürünlerde imitasyon takı ilk sırayı aldı" açıklamalarında bulundu.

25.09.2018Ekonomi
Ürküten rakamlar: Güvensiz ürün sayısı 7 kat arttı

Ürküten rakamlar: "Güvensiz ürün sayısı 7 kat arttı"

Ticaret Bakanlığı Piyasa Gözetimi ve Denetimi Dairesi Başkanı Meral Karaaslan, 2018’in 8 ayında 27 firmada 45 bin 824 üründe problem olduğunu belirlediklerini belirterek, "Daha az firma sayısına karşılık güvensiz ürün sayısı 7 kat arttı." dedi. Meral Karaaslan açıklamasının devamında "2017 yılında toplam 54 firmanın 6 bin 620 ürününde güvensizlik tespit ettik" dedi.

25.09.2018Ekonomi
Birileri kırtasiye parasına dur desin

Birileri kırtasiye parasına dur desin!

Okullar açılalı bir hafta oldu. Birkaç yıldır devlet okullarının yanı sıra özel okullarda da “kırtasiye ve kitap parası” adı altında velilerden 3-4 bin lira isteniyor. Bazı özel okullar bir koli içinde bu ürünleri satıyor, hatta veliyi almaya zorluyor. İçinde prit’ten boyama kitabına kadar onlarca ürün var. Ücretler de dışarıya göre daha pahalı.

21.09.2018Eğitim

Yazar Sonuçları

Ziller kimin için çalıyor?

Okul alışverişinin en iyi 10 adresi! Okulların açılmasına günler kala aileleri alışveriş telaşı sardı. Nerede daha çok çeşit var, neresi daha hesaplı, hangisinde vakit geçirmek daha eğlenceli? İşte anaokulundan üniversiteye kadar her öğrencinin ihtiyacını karşılayabileceğiniz adresler…

31.08.2019

Birileri kırtasiye parasına dur desin!

Okullar açılalı bir hafta oldu. Birkaç yıldır devlet okullarının yanı sıra özel okullarda da “kırtasiye ve kitap parası” adı altında velilerden 3-4 bin lira isteniyor. Bazı özel okullar bir koli içinde bu ürünleri satıyor, hatta veliyi almaya zorluyor. İçinde prit’ten boyama kitabına kadar onlarca ürün var. Ücretler de dışarıya göre daha pahalı.

21.09.2018