EKSTRA
MENÜ
Arşiv
Etiketler

Kırmızı Meyveler

Kırmızı Meyveler ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kırmızı Meyveler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.619 Kırmızı Meyveler haberi bulunmuştur.

Kırmızı Meyveler Haberleri

Yiyecekler İmdadınıza Yetişiyor

Yiyecekler İmdadınıza Yetişiyor

Korkuya karşı elma ve havuç, diş sararmasına çilek, depresyona balık, uykusuzluğa ılık süt ve strese pasta. Doğru yiyeceklerle hastalıkları yenin.

12.03.2002Diyet Rehberi
Mucize besinler

Mucize besinler

Korkuya karşı elma, diş sararmasına çilek, depresyona balık...Doğru yiyeceklerle beslenmenin varolan hastalıkların etkisini azalttığı bildiriliyor.

12.03.2002Kelebek
Reçete doğada

Reçete doğada

Uzmanlar hastalıklarla savaşmak için en iyi yolun doğal ürünler olduğunu belirtiyor. Korkuya havuç, diş sararmasına çilek, depresyona balık, ülsere ise meyankökü iyi geliyor.

12.03.2002Kelebek
Doğru beslenme ile hastalığı engelleyin

Doğru beslenme ile hastalığı engelleyin

İnsanların doğru yiyecekleri tüketerek hastalıklarla daha kolay savaşabilecekleri bildirildi. Florence Nightingale Hastanesi'nin yayın organında hastalıklarla mücadelede doğru beslenmenin önemine dikkat çekildi ve hangi besinlerin, hangi hastalıklara iyi geldiği anlatıldı.

12.03.2002Kelebek
Yaşlanmayı geciktirmek için bu besinleri tüketin

Yaşlanmayı geciktirmek için bu besinleri tüketin

Günlük diyette alınan besinlere dikkat edilerek yaşlanma yavaşlatılabilir, yaşlılığı yavaşlatmak için içeriğinde bol miktarda A, C ve E vitamini bulunan antioksidan gıdaları tüketmek gerekiyor.

Adam olacak domates yeşilinden belli

Adam olacak domates yeşilinden belli

60 milyon ton domates çöpe gitmekten kurtuluyor. Bir cihaz domateslerin yeşilinden hangi domatesin ileride kızaracağını anlıyor.

1.04.2002Spor
Çilek üreticilerinden Erman Toroğluna tazminat davası

Çilek üreticilerinden Erman Toroğlu'na tazminat davası

Çilek üretiminden yılda yaklaşık 10 trilyon lira gelir elde eden Menemen İlçesi Emiralem Beldesi üreticileri, eski hakem ve kabzımal Erman Toroğlu hakkında tazminat davası açmaya hazırlanıyor.

2.05.2002Gündem
İyi kolesterolü Batılılar kaptı kötüsü bize kaldı

İyi kolesterolü Batılılar kaptı kötüsü bize kaldı

Asıl adı HDL, yani yüksek dansiteli lipoprotein. Ama ona ‘‘iyi kolesterol’’ diyoruz. Çünkü, kötü kolesterolün damarlarımızda birikmesini önlüyor.

18.05.2002Kelebek
Yiyeceğin Rengini Seç, Hastalıktan Korun

Yiyeceğin Rengini Seç, Hastalıktan Korun

Sebze ve meyvelerin renklerinden, hangi hastalıklara karşı koruyucu etkileri olduğunun anlaşılabildiği bildirildi.

Gözünüz belinizde olsun

Gözünüz belinizde olsun!

Bel bölgesindeki yağlanmanın çok tehlikeli olduğunu söyleyen Prof. Dr. Vedat Sansoy, "Bel kalınlığının erkeklerde 102, kadınlarda ise 88 santimetreden fazla olması, kalp hastalığı riskini 1.5 kat artırıyor. Özellikle 40 yaşından sonra" diyor.

Sıcaklık artışı ile olabilecek rahatsızlıklar

Sıcaklık artışı ile olabilecek rahatsızlıklar

Uzmanlar, güneş çarpması, gıda zehirlenmesi, bitkinlik ve kramp ile solunum sistemi ve sıvı kaybının neden olduğu hastalıklara yol açabilen aşırı sıcaklara karşı uyarılarda bulundu.

Sıcaklarda beslenmeye dikkat

Sıcaklarda beslenmeye dikkat

Uzmanlar aşırı sıcaklar nedeniyle sulu ve hafif gıdalar tüketilmesi gerektiğini belirterek özellikle kalp ve damar hastalığı bulunanların beslenmelerine dikkat etmesi uyarısında bulundu.

17.06.2002Kelebek
Sıcaklarda Giyim ve Beslenmeye Dikkat

Sıcaklarda Giyim ve Beslenmeye Dikkat

Sulu ve hafif gıdalar alın, bol, ince, rahat ve açık renk elbise giyin, şekerli ürünler yerine şekersiz marmelatlar ve yağsız peynirler, maya kullanılmadan hazırlanan ekmekler, yağ oranı azaltılmış sütler tüketin.

18.06.2002Diyet Rehberi
Şifalı besinler

Şifalı besinler

Dünya doğaya dönüyor. Avrupa ve Amerika´da insanlar, bilinçli beslenme sayesinde, ameliyatlara gerek kalmaksızın yaşlanmayı geciktiriyor ve bazı sağlık sorunlarını kolayca bertaraf ediyorlar. Rafine edilmiş pirinçten, beyazlatılmış şekerden uzak duruyorlar.

25.07.2002Kelebek
Bir Avrupa Birliği cengaveri

Bir Avrupa Birliği cengaveri

Sayıları çok az kadın sanayicilerimizden biri. 1996'dan bu yana Türk özel sektörünün Avrupa Birliği nezdindeki temsilcisi olan İktisadi Kalkınma Vakfı'nın Yönetim Kurulu Başkanı. Ama öyle kerli ferli yönetim kurulu başkanlarına hiç benzemiyor.

17.08.2002Gündem
Püf noktalar

Püf noktalar!

Ekonomik ve sağlıklı beslenmek için, "alışveriş yaparken satın alınacak gıdaya ödenen para ile besleyici değeri arasındaki ilişki" ardı edilmemeli...

28.10.2002Gündem
Besin Değeri Yüksek Gıdalar Rehberi

Besin Değeri Yüksek Gıdalar Rehberi

Sağlıklı bir yaşam sürmenin yolu her şeyden önce bilinçli beslenmeden geçer. Beslenme uzmanları özellikle diyet yapanların sofralarında proteinli ve lifli gıdalara yer vermeleri, sağlıklı bir cilde ve gözlere sahip olmak isteyenlerin ise beta-karoten içeren gıdalara yönelmeleri, kansızlıktan yakınanların aldıkları demir miktarını artırmaları, hastalıklara karşı daha dirençli hale gelmeye çalışanların da C vitamininden yararlanmaları gerektiğini her fırsatta dile getiriyorlar.

31.10.2002Diyet Rehberi
Birbirinden Lezzetli Ramazan Sofraları

Birbirinden Lezzetli Ramazan Sofraları

Birbirinden lezzetli Ramazan mönüleri ile sofralarınızı zenginleştirin. Yapılışı kolay, malzemesi çok ağır olmayan birbirinden güzel yemek tarifleriyle iftarda sofralarınız ziyafete dönüşsün. İşte size Ramazan Ay'ına Özel yemek tarifleri..

Yahniler İçin Karışık Tatlar

Yahniler İçin Karışık Tatlar

Safranın sıcaklığı, balığın tatlılığı, zencefilin keskinliği, kişnişin tazeliği... Kendinizi Doğu'nun güzelliklerini kaptırın. İşte, Kırmızı Bibeli ve Kızarmış Bademli Tavuk Yahnisi, Zencefilli Sebze Yahnisi, Ballı ve Limonlu Meyve Yahnisi ve Patlıcan, Zeytin ve Nohutlu Tahinli Kuzu'nun tarifleri.

Yiyecek Alışverişini Bilinçli Yapın

Yiyecek Alışverişini Bilinçli Yapın

Ailelerin gelirlerinin yarısını yiyeceklere harcadığı dikkate alındığında, yiyecek alışverişinin bilinçli yapılması aile bütçesinin korunması açısından büyük önem taşıyor.

Sağlığınıza Sağlık Katacak Öneriler

Sağlığınıza Sağlık Katacak Öneriler

Bu ay göreviniz daha sağlıklı olmak olsun. Şimdiden işe koyulmanız için, sağlığınıza sağlık katacak önerilerimize kulak vermeye ne dersiniz?

Soğukalgınlığına karşı doğru beslenin

Soğukalgınlığına karşı doğru beslenin!

Havalar soğuyunca vücudun direnci zayıfladığından kış mevsiminde vücut hastalıklara karşı daha savunmasız kalıyor. Ancak, beslenmeye dikkat edildiği takdirde bu hastalıklara karşı vücudun direncini arttırmak mümkün.

Migrene yeşil sebze, sistite yaban mersini: Bitkiler her derde deva

Migrene yeşil sebze, sistite yaban mersini: Bitkiler her derde deva

Sağlıklı beslenmenin insan sağlığı üzerinde çok olumlu etkileri bulunuyor. Bu yüzden doğru yiyecekleri tüketmenin ne denli önemli olduğunu biliyor musunuz?

Yazar Sonuçları

Domateste sünger, muzda çiklet tadı

AMERİKAN manavıyla, tabiri caizse, tanışmamızın heyecanı hala hafızamda canlı.

1.06.2002

Kilo vermek isteyen spor değil, egzersiz yapacak

Sahne ve sinema yıldızlarından politikacılara, birçok ünlü ismi incelten ünlü obezite uzmanı Dr. Haluk Saçaklı, arkadaşımız Yener Süsoy'a ince ve sağlıklı bir fiziğe sahip olmanın püf noktalarını açıkladı.

5.08.2002

Nice'te avare günler

Biriken alış veriş puanlarımla bedava bir bilet alıp Fransa'nın güneyine Cote d'Azur'a uçtum. Önce Nice'te tembelliğin tadını çıkardım. Oradan kıyı kıyı gittiğim Cannes ve Monte Carlo'da yazlık yerlerin kış sessizliğine şahit oldum.

19.01.2003

Ultrapreventif tıp

Sağlığa ultrapreventif -korumacı ve geliştirmeci- yaklaşım, bilinen tıp hizmetlerine ek olarak yeni görevleri ve sorumlulukları da üstlenen yeni bir kavramdır.

18.03.2003

İyi bir detoks programına başlamak için pazartesi ideal

İyi bir detoks programında başlangıç için pazartesiyi seçebilirsiniz. Pazar akşamından itibaren alkolü bırakın veya akşam yemeklerinde içeceğiniz bir bardak kırmızı şarapla sınırlayın. Sigarayı tamamen terk edin. Kafeinli yiyecek ve içeceklerden, kafein ihtiva eden ilaçlardan uzaklaşın.

30.03.2003

Sağlığınız için harekete geçme zamanı

Bahar ayları, sağlıklı yaşama olan ilginizi hayata geçirmek için en uygun zamandır. Bedensel ve ruhsal sağlığınıza ilişkin ertelediğiniz her şey için yeniden başlama emrini hemen bu sabah vermelisiniz. Yeterince ertelediniz, artık harekete geçme zamanı. Haydi!..

14.04.2003