MENÜ

Kırmızı Biber,

Kırmızı Biber, ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kırmızı Biber, haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.610 Kırmızı Biber, haberi bulunmuştur.

Kırmızı Biber, Haberleri

Kansere karşı zengin vitaminli püre

Kansere karşı zengin vitaminli püre

Tarımsal Araştırmalar Genel Müdürlüğü'ne (TAGEM) bağlı, Bursa Gıda Kontrol ve Merkez Araştırma Enstitüsü, 2 yıllık çalışma sonucunda ürettiği zengin bileşimli, sağlık kaynağı sebze püresinin patentini aldıktan sonra geniş kitlelerle buluşturacak.

Fazla kilolardan üç günde kurtulun

Fazla kilolardan üç günde kurtulun

Uzman diyetisyenler tarafından hazırlanan sıkı bir rejim programıyla kısa sürede ideal kilonuza ulaşabilirsiniz.

Cinsel hayat için mucize bitkiler

Cinsel hayat için mucize bitkiler

Uzmanlara göre, kuşdili, vanilya cinsel iktidarsızlığı gideriyor. Maydanoz ve hardal cinsel gücü, nane, kekik, kırmızı biber, tarçın ve kişniş ise cinsel isteği artırıyor. Kereviz ise zamansız iktidarsızlığı önlüyor.

12.06.2004Cinsellik
Liderlere Topkapı Sarayında müzik ve ziyafet

Liderlere Topkapı Sarayı'nda müzik ve ziyafet

NATO İstanbul zirvesi nedeniyle dün akşam Topkapı Sarayı'nda katılımcılar için düzenlenen yemek renkli görüntülere sahne oldu.

29.06.2004Gündem
Tarih dersi verdiniz

Tarih dersi verdiniz

Yekta Kara ve Ali Taygun tarafından tasarlanıp hazırlanan, ‘Türkiye: Farkların Ahengi’ adlı lirik gösteri, liderleri hayran bıraktı. Bush, gösteriden sonra kutladığı Yekta Kara’ya, ‘Bize tarih dersi verdiniz’ dedi.

29.06.2004Gündem
Zirvede enginarın zaferi

Zirvede enginarın zaferi

NATO zirvesinde en çok konuşulanlardan biri İstanbul’a gelen ülke liderlerinin ağırlandığı iki sofra oldu. Biri Dolmabahçe Sarayı, diğeri Topkapı Sarayı’nda kurulan bu sofralar, iki ünlü Türk şefe emanet edildi. Londra’da aşçılık master’ı yaptıktan sonra kendisini Türk mutfağının araştırılmasına adayan Feriye Lokantası’nın sahibi ve şefi Vedat Başaran, Dolmabahçe Sarayı’ndaki ziyafetin sorumluluğunu üstlendi.

3.07.2004Kelebek
Cinsel gücü artıran bitkiler

Cinsel gücü artıran bitkiler

Bazı bitkiler, erkek hormonlarını çalıştırıyor ve cinsel isteği artırıyor. İşte size birkaç örnek

Penguen meyve suyu üretecek

Penguen meyve suyu üretecek

Gençoğlu Holding bünyesindeki Penguen Gıda Sanayi, dondurulmuş gıda, konserve, salça, reçel, hazır yemek ve sos üretiminin ardından 2005 yılında meyve suyu işine giriyor. Alman Jahnke şirketiyle yüzde 50 ortak olan şirket, orta vadede pazarda lider olmayı hedefliyor.

26.08.2004Ekonomi
İstanbul’un 100 lezzeti

İstanbul’un 100 lezzeti

İstanbul’da eğlence, kültür, alışveriş hayatını bütün yönleriyle izleyen, aylık bir kent rehberi olmanın ötesinde röportajları ve yazılarıyla zevkle okunan İstanbul Life Dergisi, 100’üncü sayısını yayımladı.

9.09.2004Seyahat

Yazar Sonuçları

Mor sarmısak

Sarmısak, yetiştiği ülkeye ve cinslerine göre acı, tatlı olabildiği gibi, dış kabuğu beyaz, pembe ya da mor renkte de olabilir.

27.04.2004

Beslenmeyi bilmiyoruz

Herkesin yaşına, kilosuna, cinsiyetine ve yaptığı işin türüne göre beslenmesi farklıdır.

11.05.2004

Yaşam kalitenizi yükseltin

Yapacağınız bazı değişikliklerle, yaşam kalitenizi yükseltmeniz ve hayatınıza sağlıklı bir yön vermeniz mümkün.

9.06.2004

Zirvede ziyafet

İda Dağı’nın zirvesinde bu kez efsanelerin peşinde koşmadım. Kurulan sofralarda bir avuç yemek severle birlikte, birbirinden lezzetli yemekler yedim. Bu hafta size bu eşsiz ziyafeti anlatacağım.

26.06.2004

Nohut deyip geçmeyin

Nohutu, askerin aşı, yoksulun yemeği, okul tabldotu deyip, bir kenara attıysanız ve burun kıvırdıysanız, çok yazık!

8.07.2004

Kızartma sağlıklıdır ancak...

Bunu ben değil, Yunanlı yemek araştırmacısı Nikos Psilakis söylüyor.

21.07.2004

Bush, nane yapraklarını Parvanov’a gönderdi

Rasim Özkanca, 1948 Trabzon Faroz Mahallesi doğumlu... Trabzonspor’un iskeletini oluşturan mahallede doğup büyüdüğü için önceleri yaşamını libero futbolcu olarak programlamış.

25.07.2004

Kilo med- cezirlerine dikkat

Sürekli kilo alıp veriyorsanız, sağlıklı kiloya ulaşıp onu sürdürmekte ilk kez zayıflamaya çalışan bir kişiden daha fazla zorluk yaşamazsınız.

7.08.2004

Kışa Hazırlık - 2

Kışa hazırlık tabii ki sebzeleri, meyveleri dondurmakla bitmiyor. Kurutarak saklama da çok başvurulan bir yöntem... Özellikle kara iklimi hüküm süren bölgelerde patlıcan, biber, fasulye, domates, kabak, bamya kurutmak çok alışagelmiş görüntüler.

16.08.2004

Ali Ayşe’yi sevsin diye oyunculara bu kadar eziyet edilmez

Devlet Tiyatroları bu yıl yaz döneminde çok geniş kapsamlı bir Anadolu turnesi yapıyor. Kim ne derse desin doğru bir iş.

19.08.2004

Karpuzla hellim bulsam...

Yiyip de tadına varmayan, sevmeyen var mıdır acaba hellim peynirini? Dünyaya tanıtımını yapmasak da, çok zengin bir peynir çeşitliliğimiz var.

25.08.2004

Rakı sofrası geleneği

Rakı sofrası; meze, denilen özel yiyecekleri, kendine has geleneğiyle, yaşam biçimimizdeki yerini dirençle koruyan ve henüz kaybolmamış alışkanlıklarımızdan birisidir.

2.09.2004

Nerden nereye

Artık tatlılarımızı, pastalarımızı süslemek için ne kadar şık şekerlemeler, soslar var. Çakıltaşı şeklinde çikolatalar, inci görünümünde ya da misket gibi şekerler, renk renk drajeler.

5.09.2004

Hızlı kilo kaybı

Özellikle gneç kızlarımızın düşük kalorili, hızlı ve şok diyetlere olan meraklarını biliyoruz.

6.09.2004

Çileğinizin üzerine biraz balsamik alır mıydınız?

Gerçek İtalyan mutfağı ile ve bu mutfağın çok önemli bir gastronomi ürünü olan balsamik sirke ile ilk karşılaşmam, İngiltere’de doktora çalışmasına başladığım 1981 yılında tanıştığım Nigel Bradley ile İtalyan eşi Francesca sayesinde olmuştu.

11.09.2004

Saç dökülmesi ve enerji eksikliğine karşı diyet tüyoları

Doğru beslenme sadece bedensel ve ruhsal sağlığınızı iyileştirmez! ‘Özel sorunlarınızdan bazılarının çözümünde’de yeterli ve dengeli beslenmenin şaşırtıcı çözümlerinden yararlanabilirsiniz.

11.09.2004

New York’un en iyi restoranı Le Bernardin

New York’un son yirmi yıl içinde dünya gastronomisinin en gözde merkezi haline geldiğinden söz etmiştim.

25.09.2004