MENÜ

Kırmızı Biber,

Kırmızı Biber, ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kırmızı Biber, haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.611 Kırmızı Biber, haberi bulunmuştur.

Kırmızı Biber, Haberleri

Türkiye’nin en iyi 10 kanatçısı

Türkiye’nin en iyi 10 kanatçısı

Kanadın seveni de çok sevmeyeni de. Ancak bir dönem özellikle evinde mangal yapmaya meraklı olanların gözdesi olan tavuk kanadı, giderek daha fazla restoranın mönüsüne ekleniyor. Hatta kanatçı adıyla açılan restoranların sayısı giderek artıyor.

28.08.2003Kelebek
Kırmızı biber yediğinizde renk değiştiren lastik tuvaletler moda

Kırmızı biber yediğinizde renk değiştiren lastik tuvaletler moda

Avrupa ve ABD'de bu sene yeni bir moda var: Parıl parıl parlayan lastiklere bürünülüyor. Batman filminde Michelle Pfeiffer'in kedi kız kıyafetlerini hatırlarsınız. Bu tür giysiler, şimdiye kadar sadece fetiş malzemesi satan küçük dükkanlarda bulunuyordu.

12.09.2003Kelebek
Şifalı bitkiler 3

Şifalı bitkiler 3

Bitkileri iyi tanımak gerekir çünkü birinin etkisi diğerinin tersi olabilir. İşte K, L ve M harfi ile başlayan bitkiler:

Şifalı bitkiler 1

Şifalı bitkiler 1

Şifalı otlar bir çeşit bitkisel ilaçlardır. çünkü insanların organizmalarını etkileyen birçok hastalığın çaresi bu bitkilerde gizlidir. B ve C ile başlayan şifalı bitkiler:

Kara listelik 5 yiyecek

Kara listelik 5 yiyecek

Bir yiyeceği zararlı hale ne getirir? Tabii ki içerdiği kaloriler! Ama aynı zamanda içerdiği kalbe zararlı maddeler de. Örneğin doymuş yağlar. Diyetisyenler genellikle sebze ağırlıklı beslenme biçimlerini öneriyorlar çünkü sebze ağırlıklı diyetlerde, zararlı yağlar olabildiğince az kullanılıyor.

Güzin Abla köşesindeki Türk kadını nasıl değişti

Güzin Abla köşesindeki Türk kadını nasıl değişti?

Günümüzde bana yazan kadınlar, belki henüz özgürlüklerini yakalayamamış kadınlar ama hiç değilse özgürlüğü düşünebiliyorlar. Yine de ailelerin demokratlaştığını düşünenler yanılıyor. Türkiye aile yapısı olarak hálá çok gerilerde.

28.10.2003Kelebek
Çatlakları önlemek ve damarlarınızı korumak için...

Çatlakları önlemek ve damarlarınızı korumak için...

C vitamini, çinko ve flavonoid içerikli meyveler, kılcal damarları koruyarak çatlamaları önlüyor ve kan dolaşımını hızlandırıyor.

Cinsel hayat için mucize bitkiler

Cinsel hayat için mucize bitkiler

Uzmanlara göre, kuşdili, vanilya cinsel iktidarsızlığı gideriyor. Maydanoz ve hardal cinsel gücü, nane, kekik, kırmızı biber, tarçın ve kişniş ise cinsel isteği artırıyor. Kereviz ise zamansız iktidarsızlığı önlüyor.

Cinselliği bitkilerle keşfedin

Cinselliği bitkilerle keşfedin

Partnerinizle cinsel isteksizlik sorunu mu yaşıyorsunuz? O zaman size kolay bir yol öneriyoruz; bitkiler...

18.01.2004Aşk
Yılmaz Erdoğan haklıymış gerçekten tapılacak kadın

Yılmaz Erdoğan haklıymış gerçekten tapılacak kadın

Süheyla Erdoğan, Vizontele başarısının gizli kahramanı. Vizontele ve Vizontele Tuuba filmleri için kostüm danışmanlığı yaptı. Film setinde onlarca kişiye yemek pişirdi. Oyunculara şive dersleri verdi. Daha da önemlisi filmi var eden adamı, Yılmaz Erdoğan'ı doğurdu, besledi, büyüttü.

31.01.2004Gündem
Baldırda somon füme kadın sırtında bıldırcın yumurtası

Baldırda somon füme kadın sırtında bıldırcın yumurtası

İnsan yemeği önce görür, sonra koklar, son olarak da tadar. Yemeği algılayan birinci duyu organımız gözlerdir ve kötü sunulan bir yemek insana açlığını unutturmakla kalmayıp, iştahını bile kapatabilir.

14.02.2004Kelebek
Cinsel gücünüzü artırmak için bitkilerle dost olun

Cinsel gücünüzü artırmak için bitkilerle dost olun

Uzmanlara göre, kuşdili, kereviz ve vanilya cinsel iktidarsızlığı gideriyor.

Yaşamak için ye

'Yaşamak için ye'

Yalnız fazla kilolardan kurtulmak için değil, sağlıklı beslenmek içinde diyet yapılması gerekiyor. Beslenme uzmanı olan Amerikalı Dr. Joel Fuhrman'ın sloganı 'Yaşamak için ye'.

31.03.2004Gündem
Zayıflamak için değil sağlığınız için diyet yapın

Zayıflamak için değil sağlığınız için diyet yapın

Yalnız fazla kilolardan kurtulmak için değil, sağlıklı beslenmek içinde diyet yapılması gerekiyor. Beslenme uzmanı olan Amerikalı Dr. Joel Fuhrman'ın sloganı 'Yaşamak için ye'.

Kartalkaya’nın kebabını yaptılar

Kartalkaya’nın kebabını yaptılar

Bolu denilince akla hemen ünlü aşçılar gelir. Ama nedense Bolulu bir usta, Bolu ve çevresine özgü yemekleri pek yapmaz. Bolu Valisi Mehmet Ali Türker, bu eksikliği gidermek ve Bolu yemeklerini belirlemek için yarışma düzenledi. 12 ünlü aşçı, kolları sıvadı, iki saat içinde tatlı, çorba ve yemeklerden oluşan 30 çeşit yemek yapıldı.

24.04.2004Kelebek
Yeme davranışları değişirse beden de beraber değişir

Yeme davranışları değişirse beden de beraber değişir

Davranışlarınızı değiştirmeden kilo veremezsiniz. Neyi, nasıl, ne zaman yediğinizi gözleyin. Nerede yanlış yaptığınızı bulduktan sonra onları değiştirmek, sizi farkettirmeden zayıflatacaktır.

26.04.2004Kelebek
Kansere karşı zengin vitaminli püre

Kansere karşı zengin vitaminli püre

Tarımsal Araştırmalar Genel Müdürlüğü'ne (TAGEM) bağlı, Bursa Gıda Kontrol ve Merkez Araştırma Enstitüsü, 2 yıllık çalışma sonucunda ürettiği zengin bileşimli, sağlık kaynağı sebze püresinin patentini aldıktan sonra geniş kitlelerle buluşturacak.

27.04.2004Gündem

Yazar Sonuçları

Biyo-potansiyelinizi iyi yönetin

Sağlıklı ve genç yaşlanmanız, biyolojik potansiyelinizi ne kadar iyi yönettiğinizle yakından ilgili. Biyolojik potansiyelinizi iyi yönetirseniz yaşlanmanın belirleyici faktörlerinden damar yaşlanmasını da, bağışıklık sistemi yaşlanmasın da etkileyebilir, hatta değiştirebilirsiniz. Kısacası tıp biyolojik mirasınızı değiştirmeye çalışıyor.

9.06.2003

Güçlü bellek için doğru besin ve doğru beslenme

Daha sağlam, daha güçlü ve daha dayanıklı bir bellek yeteneği beslenme alışkanlıklarınızla yakından ilişkilidir. Doğru beslenerek ve doğru besin destekleri alarak daha sağlıklı ve güçlü bir belleğe sahip olabilirsiniz.

2.07.2003

Orta yaşta AAA tehlikesi

Eğer orta yaşlardaysanız, geleceğiniz sadece bel çevrenizin genişliğine ve kilonuza bağlı değildir. Hep var olan müphem sırt ve bel ağrılarından, hafif bir yemek sonrası oluşan rahatsız edici şişkinlikten yakınıyorsanız, özellikle 60- 65 yaş ve üzerinde iseniz ‘‘AAA tehlikesi’’ sizin için de söz konusu olabilir.

9.07.2003

Bugünkü yaşam biçiminiz geleceğinizi de etkiliyor

Belleği güçlendirici önerileri içeren önceki yazımızın gördüğü yoğun ilgi üzerine size bellek üzerine olumlu veya olumsuz etkili diğer bazı faktörleri topluca aktarmaya devam ediyoruz.

30.07.2003

Serbest radikaller hızlı yaşlandırıyor

Doğadan uzaklaşmaya, endüstrileşmeye ve teknolojiye esir olmaya başladıkça, hayatımızı nasıl bir kaosa çevirdiğimizin nihayet farkına vardık.

13.09.2003

Kışa girerken bağışıklık sisteminizi güçlendirin

Bağışıklık sisteminiz, milyonlarca hücrenin ve kimyasalın bir araya gelerek oluşturduğu olağanüstü bir organizasyondur. Güçlü bir bağışıklık sistemi, vücudunuzun enfeksiyon hastalıklarından korunmasında, virüs, bakteri, mantar ve parazitlerle savaşmasında en önemli gücüdür.

6.10.2003

Eşinizle 10 dakika el ele tutuşun, ömrünüz uzasın

Dünyaca ünlü Biyolog Doç. Dr. Nezih Hekim, 3 kuşaktır tıp bilimiyle halvet olan Gaziantepli bir aileden. Dedelerinden biri de Kilis Şeyhi Abdullah Sermest Vakıf Tazebay'dır.

26.10.2003

Antioksidanlar mucize mi

Antioksidan etkili besinler ve besin destekleri, artık günlük hayatımızın bir parçası haline geldi. Gazeteler, dergiler, televizyonlar neredeyse her gün antioksidan etkili besin desteklerinin, vitamin ve minerallerin mucizelerini anlatan hikáyelerle dolu.

12.11.2003

Bir zencefil kökünden görsel çeşitliliği yakalamak

FRANSIZ Konsolosluğu'nun Sanat Galerisi'nde, görsel bilgilerinizi boyutlandıracak, resme ve fotoğrafa dair bilgilerinizi zenginleştirecek, hayal gücünüzü geliştirecek, sanatın bir ayrıntı olduğu kuralını size bir kez daha anımsatacak önemli bir sergi var.

7.12.2003

Hizaya gel!

4 takımımız da UEFA'da hizaya geldiler. Bunların ikisi büyük geçinen, ikisi de ‘‘Küçük’’ dediğimiz takımlar. Ama o iki küçük de, yıllardır hep yatırım yapmış, kendini yarına, öbür güne hazırlamış, AB standartlarını yakalayan iki takımımız olmuş.

12.12.2003

Kim ne derse desin en leziz yılbaşı yemekleri evlerde yenir

Yılbaşı yaklaşıyor ya herkesin aklında aynı meşum soru: Yılbaşı gecesi ne yapılacak?

20.12.2003

Sanal Doyum

Belki inanmayacaksınız ama bir ‘yemekçi’ olarak herhangi bir yemeği anımsadığımda sanki damağımda da o tadı hisseder oldum.

17.03.2004