EKSTRA
MENÜ

Kırmızı Başlıklı Kız

Kırmızı Başlıklı Kız ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kırmızı Başlıklı Kız haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 430 Kırmızı Başlıklı Kız haberi bulunmuştur.

Kırmızı Başlıklı Kız Haberleri

Haber Hattı

Haber Hattı

18.10.2007Ege
İslami kesimde üstü Mekke altı Paris tartışması

İslami kesimde üstü Mekke altı Paris tartışması

Aslında çeyrek tesettür, örtülü çıplaklar gibi eleştiriler İslami kesimde bir süredir devam ediyor. 2005’te Ahmed Kalkan’ın Vuslat Dergisi’nde yayımladığı "Çeyrek tesettür gerçek tesettüre karşı" başlıklı yazı dizisi çok dikkat çekti. Yazıdan yapılan alıntılar bugün bile internet sitelerinde dolaşıyor. Geçtiğimiz haftalarda Milli Gazete’nin kadın yazarlarından Mine Alpay Gün de modern giyimli tesettürlü kadınları eleştirdi. Başında örtüsü, yüzünde makyajı, dar pantolonu, pantolonun üzerine günümüz modası tuniği, stiletto pabuçları veya son model etek ve elbiseleriyle sokaklarda salınarak yürüyen genç kızlar, kimseye kendilerini beğendiremiyor.

3.11.2007Kelebek
Gömme aydınlatmalar soft ışıklar moda

Gömme aydınlatmalar soft ışıklar moda

Doğru aydınlatma, dekorasyona canlılık verir, evi renklendirir, mekanlardaki hataları örter, ön plana çıkarmak istediğiniz objeleri vurgular. Aydınlatmada da tıpkı dekorasyonda olduğu gibi her sene birçok yenilik oluyor. Tasarımlar değişiyor, yeni teknolojiler ortaya çıkıyor.

3.10.2008Kelebek
Canilerin en zeki ve en acımasızı

Canilerin en zeki ve en acımasızı

Önce bir gıcırtı sesi, ardından bisikletin üzerinde gelen garip maskeli bir kukla ve ağzından çıkan "Bir oyun oynamak istiyorum" cümlesi. İşte bu, önünüzdeki bir buçuk saat boyunca seyredeceğiniz vahşet dolu ama zekice planlanmış cinayetin başlangıç işareti. Bu cümleyi kuklaya söyleten, 2004’ten bu yana korku sinemasının yıldızı Testere filminin zeki katili Jigsaw. Bu hafta beşinci filmi (Testere V) vizyona giren Jigsaw, korku filmi sitelerinde en zeki katiller arasında ilk sırada. Yaşlı bir oyuncakçı ustası o aslında...

25.10.2008Kelebek
Fatih Terimden Lincoln açıklaması

Fatih Terim'den Lincoln açıklaması

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, 2010 Dünya Kupası elemelerinde, son iki senedir yenilmeyen son Avrupa Şampiyonu İspanya ile 90 bin kişilik Santiago Bernabeu Stadı'nda oynanacaklarını belirterek, “Marka değeri olarak çok önemli bir maç. Böyle bir yerde başarılı olmak dünyayı sarsacak bir haberdir” dedi.

26.02.2009Futbol
OECD: Türkiye diplomalı işsizler

OECD: Türkiye diplomalı işsizler

Türkiye üniversite mezunları arasında işsizliğin en yaygın bulunduğu OECD ülkesi durumunda bulunuyor.

6.05.2009Ekonomi
Bizim mahallede böyle takılırız

Bizim mahallede böyle takılırız

Türkiye nüfusunun yarısı 28 yaşından küçük. Ülkedeki her dört kişiden biri, 18-28 yaş arasında. En büyük şehir İstanbul’a “dinamik, canlı şehir” denilmesinin nedeni onlar. Yedi ayrı semte gittik, orada yaşayan, boş vakitlerini orada geçiren, yaşları 18 ile 28 yaş arasında değişen arkadaş gruplarıyla sohbet ettik.

9.05.2009Gündem
Bu hafta sona ermeden

Bu hafta sona ermeden

Bu hafta vizyona üç film giriyor. Tanrının Kitabı, iki önemli oyuncuyu bir araya getiriyor.

6.02.2010Kelebek
Kafes Eylem Planı iddianamesi kabul edildi

Kafes Eylem Planı iddianamesi kabul edildi

“Kafes Eylem Planı” soruşturması kapsamında 3'ü tutuklu 33 şüpheli hakkında hazırlanan iddianame, İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

19.03.2010Gündem
Facebook neden mavi

Facebook neden mavi

New Yorker dergisi son sayısında Facebook’un 26 yaşındaki kurucusu ve sahibi Mark Zuckerberg’in özel hayatına ait birçok bilinmeyene ışık tutan geniş bir porter yayınladı. Haberde cevabını bulan sorulardan biri de Facebook’un renginin neden mavi olduğu.

20.09.2010Teknoloji
Suriye isyanının sembol ismi kaçırıldı

Suriye isyanının sembol ismi kaçırıldı

Suriye'de dün 120 polisin öldürülmesinin ardından tansiyon zirve yaptı. Suriye güvenlik güçlerinin muhaliflere karşı büyük operasyonlar düzenlediği bildiriliyor. Yazdığı blogla, isyanın sembolü haline gelen Emine Araf'ın kaçırıldığı açıklandı.

7.06.2011Gündem
10 yaşındaki Filmekiminden 10 film

10 yaşındaki Filmekimi'nden 10 film

Filmekimi 10 yaşında. Her yıl İstanbullu sinemaseverlerin merak ve heyecanla bekledikleri iki sinema randevusundan biri olan filmekimi, bu yıl büyük bir sürpriz yaparak İstanbul’dan sonra İzmir, Bursa, Konya, Trabzon ve Diyarbakır’a da uğrayacağını açıkladı. Oldukça iddialı bir sinema yılı olan 2011’de filmekiminin 10’uncu yaşını David Cronenberg, Michael Hazanavicius, Sean Durkin, Steven Soderbergh ve Andrei Zvyagintsev’in filmleriyle kutlayacağız.

1.10.2011Kelebek
Yedi yıl mağarada yaşadı, dünyanın en güçlü liderlerinden biri oluyor

Yedi yıl mağarada yaşadı, dünyanın en güçlü liderlerinden biri oluyor

Dünya Şi Cinping ismine günden güne daha fazla aşina oluyor ancak birçok insan için Şi’nin fikirleri ve niyetleri hala bilinmezliğini koruyor.

19.02.2012Gündem
Şike şifreleri dünya basınında

Şike şifreleri dünya basınında

Amerikan haber ajansı Associated Press, Türkiye ve Hırvatistan'daki şike davalarında ortaya çıkarılan şifreleri yayımladı. Ajans ayrıca, "Türkiye'deki şike davası, yolsuzluğun tepeden başladığını gösteriyor" başlıklı haberinde, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a yöneltilen suçlamalara da geniş yer verdi.

13.02.2013Spor Arena
Nasip kısmet neyse o olur

Nasip kısmet neyse o olur

Terim, Milli Takım’daki geleceğine ilişkin ısrarlı sorulara bu yanıtı verdi.

5.09.2013Futbol
Okura saygı çağrısı

Okura saygı çağrısı

“DEKOLTE krizi” nedeniyle geçen hafta yazdığım “Sabah okurlarının bilme hakkı” başlıklı yazıma, Sabah gazetesi ombudsmanı İbrahim Altay, gazetesinde “Ombudsman nasıl çalışmalı” başlıklı bir yazıyla yanıt verdi. Yazımda Sabah okurları için dile getirdiğim “bilme hakkı”, elbette Hürriyet okurları için de ihmal edilmemeli.

21.10.2013OkurTemsilcisi
11 yaşındaki çocuklara iyi gelin olma eğitimi

11 yaşındaki çocuklara iyi gelin olma eğitimi

5.sınıf kız çocuklarına nasıl 'iyi gelin' olacaklarının öğretildiği ortaya çıktı. Sosyal Bilgiler dersi için öğretmenlere rehber olmak üzere hazırlanan Pasifik Yayınlarına ait Öğretmen Kılavuz Kitabında, "Kınanın gelin olacak kızın yeni evine bağlı kalacağını sembolize etmek üzere yakıldığını, gelinin evinin ve kocasının yoluna gerekirse kurban olacağının vurgulandığını söyleyiniz" deniliyor.

13.06.2014Gündem

Yazar Sonuçları

Megumi Yokota’nın kaçırılışı

Kapkara saçlı, kiraz dudaklı, çekik gözlü Japon kızı Megumi Yokota henüz 13 yaşındaydı.

5.08.2006

Pembe kurdeleli saksının laneti

Pazar gününün anlam ve önemine uygun, son derece sıkıcı bir sabah.

1.12.2006

Kar Vadisi’nin altından ’termal villaları’ mı çıkacaktı

AKP Afyon Milletvekili Sait Açba’nın ’Kar Vadisi’ projesi ile ilgili olarak bu kadar cansiperane çalışması, şirket temsilcisi gibi el yazısı ile mektuplar yazmasının gerçek nedeni pek ortaya çıkmadı.

22.02.2007

Balayı Amerika’da

Eskişehirspor Kulübü Başkanı Nebi Hatipoğlu ile Hotiç Mağazaları’nın sahibi Ahmet Hotiç’in kızı Nazlı Hotiç, Çırağan Sarayı’nda evlendi.

25.03.2007

Sesinden değil sözünden kovuldu!

PAVAROTTİ’nin ölümünün ardından Türk gazetelerinde yayımlanan haberlerin ortak bir noktası vardı: Pavarotti, gençliğinde Ankara Operası’nda çalışmış, ancak sesi beğenilmediği için kovulmuştu.

7.09.2007

Etkili ebeveyn olmanın yolları

Hayatınızın her aşamasında başarılara imza atmış, iş yaşamınızda güzel bir kariyer edinmiş, çevrenizdeki insanlarla iyi ilişkiler kurmuş olabilirsiniz; ancak ebeveyn olmak bambaşka bir serüven ve yaşamın hiçbir deneyimine benzemiyor.

17.01.2008

Ne susarsın türbanlı kalem

Ey Fatma Karabıyık Barbarosoğlu! Ey Sibel Eraslan! Ey Merve Kavakçı! Ey Özlem Albayrak! Ey Nihal Bengisu Karaca! Ey Ayşe Böhürler!

12.02.2008

‘İster as, ister kes’ için kim ne der?

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, 23 Nisan Başbakanı küçük kızımıza şöyle dedi:

“Başbakan sensin... İster asar, ister kesersin...”

24.04.2010

Annemin kızlık soyadının beşinci dijital hanesi nedir

Lütfen bana acımayın, dijital ormanda yolunu kaybetmiş, kurda kuşa yem olmak üzere gezinen kırmızı başlıklı saf kız muamelesi yapmayın.

23.09.2010

Hangi et lezzetlidir

BERLİN’de ekonomi danışmanlığı yapan bir okurumuz bize Almanya’da perakende fiyatları konusunda bir not göndermiş. Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Dr. Mehmet Alkan’ın görüşlerinin yer aldığı “Türkiye’ye 2. sınıf ithal et getiriliyor” (21.9.2010) başlıklı yazısında gösterdiği fiyatların AB’nin her ülkesi için geçerli olmadığını belirtiyor.

23.09.2010

Vejetaryenlik bir tercih ama...

Hayvansal gıdaları bir yana bırakıp tümüyle bitkisel ürünlerle beslenmeye karar vermek, farklı yoğunlukta çeşitleri olsa da “vejetaryenlik” olarak tanımlanıyor.

17.02.2011

İşte Beşiktaş gerçeği

Yorgun Beşiktaş, yiğitler diyarı Gaziantep’e gitti.

3.10.2011

Antalya'da büyük transfer nasıl gerçekleşti?

“Ölürsem mavi suların üstünde öleyim” dediğim denizle tek bağlantım bugünlerde Deniz Otobüsüydü. O da lodos yüzünden hayatımda yoktu bugün ya.

20.01.2012

Ankaralı sinemaseverlerin film maratonu başlıyor

DÜN gece yapılan açılış töreniyle 23. kez ‘merhaba’ diyen ve 22 Mart’a dek Ankaralı sinemaseverlere dolu dolu bir program vadeden Ankara Uluslararası Film Festivali, Türkiye ve dünya sinemasının önemli filmlerini bir araya getiriyor.

15.03.2012

İstanbul Rumları üzerine

‘İstanbul Rumları’ kitabı, tarih içinde bir cemaatin serüvenini ama en önemlisi bugününü anlatıyor ve odağını yarınına kaydırıyor. Kitap, hafızayla ilgili değil, bugünkü varoluşları ve canlı deneyimleri anlatıyor.

20.07.2012

İslam’a saldıran reklam

Amerika’da İslam karşıtı hareketleriyle bilinen American Freedom Defense Initiative (AFDI) isimli örgüt, ülkenin başkenti Washington’da açtığı davayı kazanarak Müslümanları hedef alan reklam yayınlamaya başladı.

12.03.2013

David bu adam viagra mı kullanıyor

FRANSA’nın kuzeyinde küçük bir şehir.

22.06.2013