EKSTRA
MENÜ

Kırmızı Başlıklı Kız

Kırmızı Başlıklı Kız ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kırmızı Başlıklı Kız haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 426 Kırmızı Başlıklı Kız haberi bulunmuştur.

Kırmızı Başlıklı Kız Haberleri

Karşınızda dünyanın en fedakar 10 babası

Karşınızda dünyanın en fedakar 10 babası!

Çocuğunu sırtında taşıyan da var, kızının saçlarını her gün yapan da...

Çocuklar masallar ülkesine bekleniyor

Çocuklar 'masallar ülkesi'ne bekleniyor!

Sömestr tatilinin bitimine sayılı günler kaldı. Çocukların yeniden okulun yolunu tutmalarına kısa süre kalırken, Ankara'da bulunan Antares AVM farklı bir etkinliğe imza atıyor. AVM, binlerce çocuk, Kırmızı Başlıklı Kız ve Kurt'tan Pamuk Prenses'e, Sindrella ve Rapunzel'den birçok sürpriz masal kahramanı ile buluşturuyor.

30.01.2017Ekonomi
Şükran Ovalıdan Asena Atalaya şok gönderme

Şükran Ovalı'dan Asena Atalay'a şok gönderme!

Telefonuna indirdiği uygulamayla kırmızı başlıklı kız kılığına giren Şükran Ovalı, çektiği görüntüyü sosyal medyada paylaştı. Sözleri, Asena Atalay'a mesaj olarak yorumlandı.

4.12.2016Magazin
Ecem Uzun: Vedalarla ilgili bir problemim var

Ecem Uzun: Vedalarla ilgili bir problemim var

Daha 24 yaşında... Ama önemli başarılarla spotların altında, manşetlerde... İki yıl önce Afife Tiyatro Ödülleri’nde yılın en başarılı genç kuşak sanatçısı seçildi. Bu yıl Antalya Film Festivali’nde en iyi kadın oyuncu ödülünü kucakladı. Yola emin adımlarla ilerlerken yurtdışına da göz kırpan Ecem Uzun, Elele dergisinin aralık sayısı için objektif karşısına geçti.

1.12.2016Magazin
Bakan Schaeuble, Aziz Nesin’in çocuklarına kitap okudu

Bakan Schaeuble, Aziz Nesin’in çocuklarına kitap okudu

Almanya Maliye Bakanı Wolfgang Schaeuble, ‘Kitap Okuma’ etkinliği çerçevesinde Türkçe ve Almanca eğitim veren Berlin’deki Aziz Nesin İlkokulu’nu ziyaret etti. Aziz Nesin’in çocukları, Merkel kabinesinin en ciddi bakanı olarak tanınan Schaeuble’yi soru ve yorumlarıyla bol bol güldürdü.

21.11.2016Dünya
Çocuklar tiyatroya doyacak

Çocuklar tiyatroya doyacak

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle 19-30 Nisan tarihlerinde birçok çocuk oyununu ücretsiz sahneleyecek.

18.04.2016Eğitim
Masallara silah soktular

Masallara silah soktular

ABD'de silah lobisinin en büyük destekçisi olan Ulusal Silah Derneği (NRA), bir yazar görevlendirip masalları yeniden yazdırdı. Çocuk masallarına silah eklenmesi tartışma yarattı.

28.03.2016Dünya
Güneşin Kızları Nazlı, Burcu Özberk reklam filminden ne kadar kazandı

Güneşin Kızları Nazlı, Burcu Özberk reklam filminden ne kadar kazandı?

Ekranların sevilen dizisi Güneşin Kızları’nın güzel oyuncusu Burcu Özberk nam-ı diğer asi genç Nazlı reklam yıldızı oldu. Özberk'in 30 saniyelik reklam karşılığında aldığı ücret ise dudak uçuklatan cinsten. Peki; Burcu Özberk kimdir?, Burcu Özberk reklamdan ne kadar kazandı? Detaylar haberimizde.

29.02.2016Kelebek
Charles Perrault Neden Doodle Oldu

Charles Perrault Neden Doodle Oldu?

Kül Kedisi, Kırmızı Başlıklı Kız ve Uyuyan Güzel eserlerinin sahibi dünyaca ünlü yazar Charles Perrault, 388. Doğum gününe özel olarak dünyanın en büyük arama motoru Google’ın ana sayfasında Doodle olarak yer aldı. Peki; Charles Perrault Kimdir?, Neden Doodle Oldu? İşte detaylar...

12.01.2016Kelebek
Charles Perrault yıllar sonra Google ana sayfasında

Charles Perrault yıllar sonra Google ana sayfasında

Külkedisi, Uyuyan Güzel ve Kırmızı Başlıklı Kız gibi hafızalara kazınan eserlere imza atan dünyaca ünlü yazar Charles Perrault'ın bugün doğum yıl dönümü. Google ise Perrault'un eserlerini doodle yaparak bugün tüm dünyaya onu bir kez daha hatırlattı. Peki kimdir Charles Perrault? Başka hangi eserlere imza attı?

12.01.2016Teknoloji
Çocukken dinlediğimiz masallar bize ne öğretti, hayatımıza neler kattı

Çocukken dinlediğimiz masallar bize ne öğretti, hayatımıza neler kattı?

Masallar, kuşaktan kuşağa anlatılarak sürüp gelen ,çoğunlukla olağanüstü durum ve olayları yine olağanüstü kahramanlara bağlayarak anlatan yaşanmamış halk hikayeleridir. Hatta bu hikayelerin bir çoğu popüler kültürdeki yerini aldı Hollywood'da olduğu kadar Yeşilçam'da da hakkında filmler çevrildi.

6.01.2016Keyif
Bu heykelleri gerçeğinden ayırmak imkansız

Bu heykelleri gerçeğinden ayırmak imkansız!

Amerikalı heykeltıraş Carole A. Feuerman'ın heykelleri, gerçeklik algınızı bozabilir. Ama siz yine de ayarlarınızla oynamayın! Gelin işlere yakından bakalım...

5.11.2015Keyif
Çocuklar kelimelerle lego gibi oynayabilmeli

Çocuklar kelimelerle lego gibi oynayabilmeli

ABD’li çocuk kitabı yazarı ve Disney Press’in baş editörü Kevin Lewis, “Benim misyonum kelimelerle çocukları eğlendirmek. Kafiye-lerle legoları diziyor gibi oyun oynamalarını sağlamak” diyor.

Yazar Sonuçları