EKSTRA
MENÜ

Kırkpınar

Kırkpınar haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kırkpınar hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 3.567 Kırkpınar haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Kırkpınar Haberleri

Milli güreşçilerden 19 Mayıs mesajı

Milli güreşçilerden 19 Mayıs mesajı

Milli güreşçiler, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı yayımladıkları videolu mesajlarla kutladı.

18.05.2020Diğer
Bu işte bir terslik var

Bu işte bir terslik var!

Hürriyet yazarlarından Efkan Bucak, corona virüsün spor dünyasına etkilerini değerlendirdi.

14.05.2020Futbol
Kakava ateşi için karar belli oldu

Kakava ateşi için karar belli oldu

Edirne Belediyesi'nce her yıl 5- 6 Mayıs'ta gerçekleştirilen, UNESCO İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası Listesi'ndeki Kakava ve Hıdırellez Şenlikleri, bu sene corona virüs tedbirleri kapsamında sembolik olarak yapılacak.

4.05.2020Gündem
Somut olmayan kültürel miras online sergisi

"Somut olmayan kültürel miras" online sergisi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğünce, UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Listelerine kaydedilen Türkiye'nin 18 somut olmayan kültürel miras unsurunun tanıtıldığı online sergi erişime açıldı.

22.04.2020Keyif
Lukas Podolski, Ali Gürbüz ile güreş tutacak

Lukas Podolski, Ali Gürbüz ile güreş tutacak!

Fraport TAV Antalyaspor'un yıldız futbolcusu Lukas Podolski, yeşil sahalardan sonra er meydanında da boy göstermeye hazırlanıyor.

22.04.2020Futbol
Lukas Podolski: Antalyada güvendeyim

Lukas Podolski: "Antalya'da güvendeyim"

Antalyaspor'un yıldız futbolcusu Lukas Podolski, yeni tip korona virüse (Kovid-19) karşı Antalya'da kendini güvende hissettiğini belirterek, "Artık yeni evim Antalya ve buradayım. Baktığımızda da kesinlikle burada güvende hissediyorum, hatta durum Almanya'da biraz daha kötü" dedi.

21.04.2020Futbol
Antalyaspor Başkanı Öztürkten Kalan maçlar yeni sezon öncesi oynansın önerisi

Antalyaspor Başkanı Öztürk'ten "Kalan maçlar yeni sezon öncesi oynansın" önerisi

Antalyaspor Kulübü Başkanı Ali Şafak Öztürk, Süper Lig'de kalan 8 haftanın yeni sezon öncesinde oynanmasını ve birkaç hafta aradan sonra yeni sezona geçilmesini önerdi.

20.04.2020Futbol
Edirnede Kırkpınar ve Kakava Şenlikleri sembolik düzenlenecek

Edirne'de Kırkpınar ve Kakava Şenlikleri 'sembolik' düzenlenecek

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri ile Kakava Şenliklerinin bu yıl yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında "sembolik" düzenleneceğini söyledi.

20.04.2020Seyahat
Son dakika haberi: Tahliye manzaraları... Alaattin Çakıcı cezaevinden dev konvoyla ayrıldı

Son dakika haberi: Tahliye manzaraları... Alaattin Çakıcı cezaevinden dev konvoyla ayrıldı

İnfaz süresini üçte ikiden yarı yarıya düşüren düzenlemeyle birlikte cezaevlerinden tahliyeler sürerken sayının kısa sürede 100 bini bulması bekleniyor.

17.04.2020Gündem
Taha Akgül: Kırkpınarda şampiyon olmak istiyorum

Taha Akgül: "Kırkpınar'da şampiyon olmak istiyorum"

Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonu milli sporcu Taha Akgül, Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde de şampiyonluğa ulaşarak tarihe geçmeyi hedefliyor.

16.04.2020Diğer
60 yılda, Van Gölünün üç katı göl kurudu

60 yılda, Van Gölü'nün üç katı göl kurudu

Doğa ve Sürdürebilirlik Derneği ve Türkiye Tabiatını Koruma Derneği (TTKD) bilim danışmanı Dr. Erol Kesici, Türkiye'de son 60 yılda Van Gölü'nün üç katı büyüklüğünde, 60'a yakın gölün kuruduğunu, birçok gölün de kirlilik ve ciddi derecede kuruma tehlikesi yaşadığına işaret etti.

6.04.2020Seyahat
Edirnenin İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede Edirnede Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Edirne'nin İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede? Edirne'de Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Edirne'de gezilip görülmesi gereken birçok tarihi eserin yanında doğal güzellikler de gezginleri büyülüyor. Dünya’nın ve ülkemizin en güzel şehirlerinden biri olan Edirne’de gezilecek yerler nerelerdir? Edirne’nin ilçeleri ve Edirne hangi bölgededir? Edirne’nin tarihi yerlerini ve en çok merak edilen soruların cevaplarını sizler için oluşturduk.

29.03.2020Seyahat
Kırkpınar başpehlivanlarından Evde kal Türkiye çağrısı

Kırkpınar başpehlivanlarından "Evde kal Türkiye" çağrısı

Kırkpınar başpehlivanları ve cazgırları, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı başlatılan "Evde kal Türkiye" çağrısına yayımladıkları videolarla destek verdi.

28.03.2020Diğer
Judo öğrencileri değişik yöntemler ile şampiyonaya hazırlanıyor

Judo öğrencileri değişik yöntemler ile şampiyonaya hazırlanıyor

Edirne’de koronavirüs tedbirleri kapsamında spor salonları kapatılan judo öğrencileri Türkiye’de gerçekleşecek şampiyonalara hazırlanmak için evlerini spor salonuna çevirdiler. 'Evde kal' çağrısına örnek bir uygulama gösteren sporcular, değişik yöntemler ile şampiyonaya hazırlanıyorlar.

26.03.2020Diğer
Edirne Türk - İslam Eserleri Müzesi, zengin içeriğiyle göz dolduruyor

Edirne Türk - İslam Eserleri Müzesi, zengin içeriğiyle göz dolduruyor

Edirne'deki Türk - İslam Eserleri Müzesi, Selimiye Camii'nin Dar'ul Hadis Medresesi'nde yer alıyor ve barındırdığı eserler 14 oda, dört galeri ile avluda sergileniyor. 1971 yılında açılan müzede, eserler kronolojik bir dizin içinde izleyicilerle buluşturuluyor.

25.03.2020Seyahat
Edirne’deki iddialara çok sert tepki: ‘Böyle bir ahlaksızlık, şerefsizlik olur mu’

Edirne’deki iddialara çok sert tepki: ‘Böyle bir ahlaksızlık, şerefsizlik olur mu?’

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) ilgili sosyal medyadan gerçek dışı bilgi yayanlara tepki gösterdi.

16.03.2020Gündem
Türkiye’nin ilk Açık Hava Heykel Müzesi

Türkiye’nin ilk Açık Hava Heykel Müzesi

Sivrihisarlı ünlü heykeltıraş Metin Yurdanur tarafından 2011 yılında oluşturulan Türkiye’nin ilk, dünyanın sayılı “Açık Hava Heykel Müzesi”, 2011 yılından bu yana ziyaretçilerini ağırlıyor.

24.02.2020Seyahat
Edirnede tarihi keşif heyecanı

Edirne'de tarihi keşif heyecanı

Edirne'de Osmanlı padişahı 2'nci Murad tarafından 1450 yılında yapımı başlanan ve oğlu Fatih Sultan Mehmet tarafından tamamlanan Edirne Yeni Sarayı (Saray-ı Cedide-i Amire) kazı çalışmalarında, giriş kapısının temeline ulaşıldı. Kazı başkanı Trakya Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gülay Apa Kurtişoğlu, sarayın has bahçeye açılan kapısının temellerine ulaşıldığını belirterek, "Kazılarda 15'inci yüzyıla ait duvarı bulduk. Bunun yanı sıra yine askeri müdahale edilmiş olan dönemde eklenti olarak karşımıza çıkan yeni duvarlar var. Bütüncül olarak kazıyı tamamladığımızda 15'inci yüzyıl duvarlarını belirli bir yüksekliğe göre tamamlayıp, avlu duvarlarını daha belirgin hale getireceğiz" dedi. Alanda en çok dikkat çeken eserlerden biri ise Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılan ve İstanbul'un fetih planlarının yapıldığı büyük bir kısmı yıkık olan Cihannüma Kasrı.

22.02.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İzmire gidiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İzmir'e gidiyor

AK Parti İzmir Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Yaşar Kırkpınar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 22 Şubat'ta İzmir'e geleceğini açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 22 Şubat Cumartesi günü İzmir'de, saat 13.00'da, Kuzey Ege Otoyolu olarak bilinen Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu'nun açılışını gerçekleştirecek.

19.02.2020Gündem
Kim iyi şiir okur

Kim iyi şiir okur?

Eskiden şairler şiir kasetleri doldururdu. Müzik eşliğindeki bu kayıtlarda iyi şiir okuyanlar arasında Attilâ İlhan, değerli hocamız Salim Rıza Kırkpınar, Ümit Yaşar Oğuzcan, Talât Sait Halman’ı anımsıyorum...

7.02.2020Kitap Sanat
Sapancadaki teleferik projesi için yürütmeyi durdurma kararı

Sapanca'daki teleferik projesi için yürütmeyi durdurma kararı

Sakarya'nın Sapanca ilçesinde ormana yapılması planlanan teleferik projesiyle ilgili mahkemece telafisi güç zararlar doğurabileceği gerekçesiyle yürütmeyi durdurma kararı verildi.

6.02.2020Gündem
Evinde çıkan yangında hayatını kaybetti

Evinde çıkan yangında hayatını kaybetti

Bursa'da iki katlı evin zemin katında yalnız yaşayan Hayriye Yıldız (74), çıkan yangında hayatını kaybetti.

26.01.2020Gündem
Kar nedeniyle araçlarında mahsur kalan 3 kişi kurtarıldı

Kar nedeniyle araçlarında mahsur kalan 3 kişi kurtarıldı

NİĞDE’de kar yağışı nedeniyle araçlarında mahsur kalan 3 kişi, AFAD ekipleri tarafından kurtarıldı.

17.01.2020Gündem
Şehit Asteğmen Kubilay ve arkadaşları, özlemle anıldı

Şehit Asteğmen Kubilay ve arkadaşları, özlemle anıldı

İZMİR'in Menemen ilçesinde 89 yıl önce gericiler tarafından katledilen Şehit Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay ve arkadaşları, düzenlenen törenle anıldı. Yüzlerce İzmirli, Yıldıztepe'de bulunan şehitliğe gelerek, törene katıldı. Ardından şehitler için dualar okundu.

23.12.2019Gündem
MHP Urla İlçe Başkanı İsmail Taşoku ameliyatta Silahlı saldırıyla ilgili açıklama

MHP Urla İlçe Başkanı İsmail Taşoku ameliyatta! Silahlı saldırıyla ilgili açıklama

İzmir Buca'da MHP Urla İlçe Başkanı İsmail Taşoku, otomobilinin içindeyken kimliği belirsiz kişinin tabancalı saldırısına uğradı. Ağır yaralanan Taşoku hastaneye kaldırılırken motosikletle kaçan saldırganın yakalanması için çalışma başlatıldı.

23.12.2019Gündem
Uğurcan Çakır için Liverpooldan 20 milyon pound

Uğurcan Çakır için Liverpool'dan 20 milyon pound

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Liverpool, Trabzonspor'un genç file bekçisi Uğurcan Çakır'ı kadrosuna katma konusunda ısrarını sürdürüyor.

2.12.2019Futbol
Uğurcan için transfer açıklaması 20 milyon euro...

Uğurcan için transfer açıklaması! 20 milyon euro...

Liverpool’un radarına giren Trabzonsporlu genç file bekçisi Uğurcan Çakır hakkında son dakika transfer açıklaması geldi.

15.11.2019Futbol
‘Enerjik’ gazeteciden çocuklara sportif anılar

‘Enerjik’ gazeteciden çocuklara sportif anılar

Gazeteci yazar Serkan Ocak’ın hayatı boyunca yaptığı 30’u aşkın spor dalından edindiği deneyimlerini, birikimlerini, anılarını anlattığı ‘Enerjik/Daldan Dala Spor’ sürükleyici bir roman gibi okunuyor.

7.11.2019Kitap Sanat
MasterChefte eleme adayları kimler oldu Yeni bölümde dokunulmazlığı hangi takım kazandı

MasterChef'te eleme adayları kimler oldu? Yeni bölümde dokunulmazlığı hangi takım kazandı?

TV8 ekranlarında yayınlanan MasterChef Türkiye'nin yeni bölümünde dokunulmazlık heyecanı yaşandı. Dokunulmazlık oyununda yarışmacılar bu hafta Tarihi Kırkpınar pehlivanlarını konuk etti. Yemekleri hazırlayan yarışmacılar gecenin sonunda eleme potasına girmemek için puanlama bölümünde karşı karşıya geldi. Peki, MasterChef'te eleme adayları kimler oldu? Yeni bölümde dokunulmazlığı hangi takım kazandı?

5.11.2019Televizyon
İş insanı motosikletinin devrilmesi sonucu yaşamını yitirdi

İş insanı motosikletinin devrilmesi sonucu yaşamını yitirdi

KIRKLARELİ'nin Babaeski ilçesinde, motosikletinin kontrolden çıkıp devrilmesi sonucu iş insanı Kenan Sezer (57), yaşamını yitirdi.

27.10.2019Gündem
Dijital bağımlılığa karşı külkedisi önerisi

Dijital bağımlılığa karşı külkedisi önerisi

Bilişim teknolojisi bağımlılığıyla mücadele için önlem arayan Meclis Araştırma Komisyonu, kurumlara tavsiyede bulunmak için dünyadaki örnekleri inceliyor. Komisyon başkanı ve eski Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Güney Kore’de ‘Külkedisi Yasası’ denilen modeli anlattı. Avcı’nın görüşleri şöyle:

27.10.2019Gündem
Yavru kedi, ilk adımlarını yürüteçle attı

Yavru kedi, ilk adımlarını yürüteçle attı

Edirne'de, Trakya Üniversitesi öğrencilerinin sokakta bulduğu, arka ayakları felçli olduğu için yürüyemeyen yavru kediye, oyuncak kamyonetten yürüteç yapıldı.

16.10.2019Gündem
Kırkpınar başpehlivanı İsmail Balabanı terleten sorular

Kırkpınar başpehlivanı İsmail Balaban'ı terleten sorular

Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde 2013 ve 2017 yıllarında başpehlivan olan İsmail Balaban, zor şartlarda soruları cevapladı! Yağlı güreşe damga vuran pehlivanlardan biri olan Red Bull sporcusu Balaban, halat antrenmanı yaparken Son Seti’in kendisine ilettiği 10 ilginç sorunun da cevabını doğru bilmeye çalıştı.

15.10.2019Spor Videoları
Yer Sapanca... Teleferik eyleminde ortalık fena karıştı

Yer Sapanca... Teleferik eyleminde ortalık fena karıştı!

SAKARYA’nın Sapanca ilçesinde, teleferik kurulmasına karşı çıkıp, çadır kurarak eylem yapan grup ile polis arasında kısa süreli arbede yaşandı. 1’i polis, 4 kişi arbede sırasında baygınlık geçirirken, eylemciler ikna edilerek çadır kaldırıldı.

15.10.2019Gündem
İbrahim Çolaka muhteşem karşılama

İbrahim Çolak'a muhteşem karşılama

Almanya'nın Stuttgart kentinde düzenlenen Artistik Cimnastik Dünya Şampiyonası'nda altın madalyaya uzanarak dünya şampiyonu olan İbrahim Çolak, İzmir'de coşkuyla karşılandı.

14.10.2019Diğer
Bakan Pakdemirli: Süt fiyatlarında üretici lehine gelişmeyi yakın zamanda göreceğiz

Bakan Pakdemirli: Süt fiyatlarında üretici lehine gelişmeyi yakın zamanda göreceğiz

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "Üreticinin desteklenmesi açısından süt fiyatlarının daha iyi noktalarda olması gerektiğini düşünüyorum. En yakın zamanda toplanacak Süt Konseyine tavsiye kararı veya bakanlığımızın yönlendirmesi olarak fiyatların artırılması gerektiği mesajını ileteceğiz. Tabii konsey buna karar verecek ama tahmin ediyorum süt fiyatlarında üretici lehine gelişmeyi yakın zamanda göreceğiz" dedi.

30.09.2019Ekonomi
İntihar etmeyeceksek yüzelim bari

İntihar etmeyeceksek yüzelim bari

Aldatıldım, tuzağa düştüm ve kendimi 33’üncü Çanakkale Boğazı Yüzme Yarışı’nda buldum. 7 kilometrelik Boğaz’ı zamanında geçemezsem akıntı yüzünden Bozcaada’dan çıkabilirim. Başarmak zorundayım. Tamam, bir Hektor, Akhilleus ya da Büyük İskender değilim. Ama ben de Makedon kökenliyim. İlber Hoca’nın deyimiyle “Atatürk’ün Rumeli inadı” bende de var. Bakalım bu inat beni kurtaracak mı...

22.09.2019Hürriyet Pazar
Dolandırıcılıkla suçlanan Kırkpınar Ağası gözaltına alınmıştı Adliyeye sevkedildi

Dolandırıcılıkla suçlanan Kırkpınar Ağası gözaltına alınmıştı! Adliyeye sevkedildi

Dolandırıcılık iddiasıyla gözaltına alınan tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri eski ağası Ahmet Çetin adliyeye sevk edildi.

11.09.2019Gündem
Ali Gürbüz kimdir Ali Gürbüz kaç yaşında ve nereli

Ali Gürbüz kimdir? Ali Gürbüz kaç yaşında ve nereli?

Bu yılın Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ni kazanan Ali Gürbüz, 667. Tarihi Elmalı Yağlı Güreşleri'nde de başpehlivan oldu. Bu gelişmenin ardından, Ali Gürbüz'ün kim olduğu merak konusu oldu. Peki, Ali Gürbüz kimdir? Ali Gürbüz kaç yaşında ve nereli?

8.09.2019Spor Arena
İsmail Balaban kimdir İşte, İsmail Balaban hakkında detaylı bilgiler

İsmail Balaban kimdir? İşte, İsmail Balaban hakkında detaylı bilgiler

İsmail Balaban, yağlı güreşlerde gösterdiği efor dolayısıyla araştırılan isimler arasında yer alıyor. Kariyeri boyunca pek çok başarısı bulunan İsmail Balaban, biyografisi ile merak konusu oldu. Peki, İsmail Balaban kimdir? İşte, başarılı pehlivan hakkında kendi ağzından anlattıklarıyla birlikte detaylı bilgiler

8.09.2019Spor Arena
Bu sergi fotoğraf tutkunları için

Bu sergi fotoğraf tutkunları için

Dünyanın dört bir tarafında çekilen ve World Press Photo (WPP) 2019 yarışmasında dereceye giren fotoğrafların yer aldığı sergi açıldı.

3.09.2019Keyif
Kırkpınar’ı görünce Türkiye’ye yerleşti

Kırkpınar’ı görünce Türkiye’ye yerleşti

Yaklaşık 15 yıl önce tatile gittiği Türkiye’de Kırkpınar Güreşleri’ni izleyip bu spora ilgi duyan ve İstanbul’da yaşamaya başlayan Alman fotoğrafçı Axel Würz, Türkiye’nin farklı illerinde düzenlenen güreş müsabakalarında fotoğrafçılık yapıyor.

2.09.2019Avrupa

Yazar Sonuçları

Benzer fotoğrafı vekiller de versin

İZMİR il başkanlarının bir araya gelmelerini çok olumlu bulmuştum.

22.01.2020

Siyasette İzmirce bir dil var

Bu fotoğraf çok hoşuma gitti. Gündemlerinde neler vardı bilmiyorum ama buluşuyor, konuşuyor olmaları beni daha çok ilgilendiriyor.

17.01.2020

Günahıyla sevabıyla ‘bilimsel’ kokoreç!

Kokoreci özellikle son yıllarda daha çok tüketmemize rağmen ne kadar tanıyor ve biliyoruz? Ülkemizde son yıllarda geç de olsa önem kazanan gıda hijyenini de göz önüne aldığımızda, mahalle içlerine kadar giren, hemen her köşede mantar gibi biten bu müthiş lezzet acaba ne şartlar altında ve nasıl üretiliyor?

14.11.2019

Maçka’nın yeni incisi

Efsane ‘after’ mekânının yerine açılan Bodega’nın da tıpkı bir zamanların Chocolate’ı gibi A+ bir müşteri kitlesi olacağa benziyor.

14.09.2019