EKSTRA
MENÜ

Kırışıklıklar Nasıl Geçer

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 33 haberi bulunmuştur.

Kırışıklıklar Nasıl Geçer Haberleri

Kırışıklığa Neden Olan Yiyecekler

Kırışıklığa Neden Olan Yiyecekler

Bir gün aynaya bakarsınız ve daha önce görmediğiniz bir çizgiyi fark edersiniz. O da ne? Kırışıklıklar var! Cilt kırışıklıklarına sebep olan çok fazla etken vardır. Bunların en önüne geçilebilir sebeplerinden biri beslenme düzeninize bakmaktır.

Kilo Verme Sonrası Deri Sarkması Nasıl Tedavi Edilir

Kilo Verme Sonrası Deri Sarkması Nasıl Tedavi Edilir?

Obezite çağımızın hastalıklarının başında geliyor. Birçok kişi hem beden sağlığı hem de ruh sağlığı açısında fazla kilolarından kurtulmak için çaba sarf ediyor. Verilen fazla kilolar sonrası ise tam mutlu oldum derken, bu sefer kilo verdikten sonra vücutta sarkmalar kendini gösteriyor. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif  Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Yunus Doğan, deri sarmalarını tedavi eden 'post bariatrik cerrahi ameliyatları' anlatıyor.

29.07.2020Kişisel Bakım
Kırışıklıklara Karşı 4 Tüyo

Kırışıklıklara Karşı 4 Tüyo

Yaşlanma belirtilerinin başında kuşkusuz kırışıklıklar geliyor. Kırışıklıkların oluşmasında birçok etkili faktör vardır. Ancak birçok kişinin sorunu haline gelen kırışıkları engelleye yardımcı olacak bazı yollar vardır. Estetik Hekimi Dr. Metehan Özgür, yaşlanma belirtilerinin başında gelen kırışıklıklara karşı 4 tüyo verdi.

Ciltte Meydana Gelen Sarkmalar ve Kırışıklıklar Nasıl Tedavi Edilir

Ciltte Meydana Gelen Sarkmalar ve Kırışıklıklar Nasıl Tedavi Edilir?

Yaş almak, tüm organlarda olduğu gibi ciltte de bazı değişikliklere neden oluyor. Yaş aldıkça ciltte değişikliklerin görülmesinin çok doğal olduğunu dile getiren Deri Hastalıkları Uzmanı Dr. Kübra Esen Salman, “Ciltte oluşan olumsuz etkiler, tecrübeli eller ile uygun zamanda uygun işlemlerle önlenebilir, yavaşlayabilir ve tedavi edilebilir” dedi.

19.12.2019Kişisel Bakım
Göz Çevresindeki Kırışıklıklara Karşı 4 Altın İpucu

Göz Çevresindeki Kırışıklıklara Karşı 4 Altın İpucu

Göz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ferda Çiftçi, göz çevresinde oluşan kırışıklıkların nedenleri ile bu kırışıklıklara karşı alınabilecek basit önlemleri anlattı.

Gençleşmenin tek doğal yolu Kök Hücre

Gençleşmenin tek doğal yolu 'Kök Hücre'

Yaşlanmak çoğu insanın korkulu rüyasıdır. Genç görünümü geri kazanmak için cerrahi müdahalelerden estetik uygulamalara, bakım kremlerinden vitamin kürlerine pek çok yöntem kullanılıyor. Artık bu yapay yöntemler yerini, rejenerasyon tıbbın yükselişi ile birlikte hayatımıza giren doğal kök hücre tedavilerine bıraktı.

Kırışıklıklara karşı nasıl beslenmeliyiz

Kırışıklıklara karşı nasıl beslenmeliyiz?

İşte beslenmenizde mutlaka yer vermeniz gerekenler...

15.12.2015Kişisel Bakım
Göz kapağı estetiği nedir

Göz kapağı estetiği nedir?

35 yaş sonrası göz kapaklarında ortaya çıkan torbalanma ve cilt sarkmaları hem görme alanını daraltabilir ve hem de estetik kaygılara neden olabilir. Çoğu zaman yağ fıtıklaşması da görülür. Bazı kişilerde aynı zamanda kapak düşüklüğü (pitozis) de bu duruma eşlik edebilir. Dr. Berkant Bozdağ ,göz çevresindeki torbalanma ve cilt fazlasının giderilmesi için “blefaroplasti” denen göz kapak estetiği tedavisinin yapıldığını bildirdi.

2.08.2021Sağlık
Göz kapakları neden şişer, nasıl geçer Göz kapağı şişmesine iyi gelen bitkisel tedavi yöntemler

Göz kapakları neden şişer, nasıl geçer? Göz kapağı şişmesine iyi gelen bitkisel tedavi yöntemler

Göz kapakları ince yapıları nedeniyle, vücudumuzun en hassas yerlerinden biridir. Pek çok nedenle göz kapağı şişmesi problemiyle sıklıkla karşılaşan kişiler, göz kapağı şişmesinin nedenlerini ve nasıl geçeceğini merak ediyorlar. Sabah uyanınca ağrılı bir şekilde gerçekleşen göz kapağı şişmesinin alerjiden, uyku pozisyonuna, hatta stresten, troid hastalıklarına kadar pek çok nedeni olabileceği gibi evde göz kapağı şişmesine iyi gelebilen bazı bitkisel yöntemler de bulunuyor. Göz kapakları neden şişer, nasıl geçer diye siz de çözüm arayanlardansanız, işte bazı bitkisel yöntemler…

25.06.2021Sağlık
Çıban Nedir, Neden Çıkar Çıban Sıkmak Patlatmak İyi Gelir Mi Çıban Nasıl Geçer

Çıban Nedir, Neden Çıkar? Çıban Sıkmak Patlatmak İyi Gelir Mi? Çıban Nasıl Geçer?

Çıbanlar genel olarak her insanın uğraşmak zorunda kaldığı rahatsızlıklardır. Çıbanlar hakkında doğru bilinen pek çok yanlış tedavi yöntemi hızla yayılmaktadır. Fakat çıban bir enfeksiyon olayıdır ve oldukça dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Çıban nedir, neden çıkar ve ne yapılması gerektiği ile ilgili detayları derledik.

9.06.2021Araştırma
Radyatör nedir, ne işe yarar ve nasıl çalışır Arabada Radyotör görevi

Radyatör nedir, ne işe yarar ve nasıl çalışır? Arabada Radyotör görevi

Hemen hemen herkes Radyatör nedir ve ne işe yarar sorularının cevabını verebilir. Fakat genel anlamda radyatörler hakkında ne kadar bilgiye sahibiz? Özellikle de araç içerisinde bir radyatörün genel görevleri nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

3.06.2021Sözlük
Gwyneth Paltrow: Hakkımda yazılanlar umurumda değil

Gwyneth Paltrow: Hakkımda yazılanlar umurumda değil

Oscar’lı oyuncu Gwyneth Paltrow ile görüntülü olarak görüştüm. “Yakın gelecekte oyunculuk yapmayı düşünmüyorum” diyen ünlü yıldızla hem bu kararını, hem ABD gündemindeki protestoları hem de eşi Brad Falchuk ile Ryan Murphy’nin yapımcılığını üstlendiği “The Politician” dizisindeki rolünü konuştuk.

14.06.2020Magazin
Cilt bağışıklığını artıran yöntemler

Cilt bağışıklığını artıran yöntemler

Nasıl ki hasta olmamak için vücut bağışıklığımızı artırmaya çalışıyor ve çeşitli besin takviyeleri veya vitaminlerle destekliyoruz işte cildimiz de nemini ve sağlığını yitirmemek için bu takviyelere ihtiyaç duyar. Cildimizin bağışıklığını nasıl artırırız? Cildimizi nasıl koruruz?

7.05.2020Sağlık
Alın Gerdirme Ameliyatı

Alın Gerdirme Ameliyatı

Yaşlanmayla birlikte alnınızda oluşan kırışıklıklara daha kolay veda edip, istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. Alın gerdirme ameliyatı ile gençleşebilirsiniz!

16.02.2016Kişisel Bakım
Botoks ne sıklıkta yaptırılmalı

Botoks ne sıklıkta yaptırılmalı?

Başarılı ve doğru botoks uygulaması hekimin tecrübesi ile bağlantılıdır.

12.10.2014Kişisel Bakım
Düşmanınızı tanıyın Akarlar

Düşmanınızı tanıyın Akarlar

Sağlıklı bir ortamda yaşamak istiyorsak giysilerimizi, yataklarımızı, zeminlerimizi bu görünmeyen canlılardan ve onların barındığı tozlardan arındırmak zorundayız. Hacettepe Ünversitesi Aile ve Tüketici Bilimleri Bölümü’nde Prof. Dr. Sibel Erkal anlatıyor.

16.11.2012Seyahat
Estetikte yaz modası

Estetikte yaz modası

Yaz gelince estetik operasyon yaptıranların sayısı artıyor. En çok da dolgu uygulaması, ozonterapi ve koltukaltı botoxu tercih ediliyor.

20.07.2010Kelebek
Cildiniz için en iyi 25 şey

Cildiniz için en iyi 25 şey

Yıllara meydan okuyan taze ve canlı bir cilde sahip olmak ister misiniz? İşte kanıtlanmış 25 öneri...

26.05.2009Kelebek
Cildiniz için en iyi 25 şey

Cildiniz için en iyi 25 şey

Yıllara meydan okuyan taze ve canlı bir cilde sahip olmak için bilmeniz gerekenleri araştırdık. Sizce de kendinizi şımartmanın zamanı gelmedi mi? İşte kanıtlanmış 25 öneri

6.05.2009Kelebek
Cildiniz için en iyi 25 şey

Cildiniz için en iyi 25 şey

Yıllara meydan okuyan taze ve canlı bir cilde sahip olmak için bilmeniz gerekenleri araştırdık. Sizce de kendinizi şımartmanın zamanı gelmedi mi? İşte kanıtlanmış 25 öneri

6.05.2009Kelebek
Sigara cildinizi zehirliyor ve erken yaşlandırıyor

Sigara cildinizi zehirliyor ve erken yaşlandırıyor

Akciğer kanseri ve amfizeme bağlı ölümlerin yüzde 90’ından sigara sorumlu. Ağız, gırtlak, yemek borusu, mide, pankreas, mesane, prostat ve rahim ağzı kanserleri, kalp krizi, inme ve bacak kangreni riski sigara içenlerde daha sık görülüyor. Sigara içen erkeklerde iktidarsızlık, kadınlarda ise düşük yapma, erken doğum ve düşük ağırlıklı bebek doğurma riski de artıyor.

19.01.2007Kelebek
Dorukkkkk asla

Dorukkkkk asla

Nur Çintay, geçen hafta Radikal Gazetesi’ndeki köşesinde bir doktorun mesajını yayınladı. Doktor, bazı kadınların çocuklarına Ömer, Büşra, Doruk gibi, söylerken dudağı büzen isimler yerine Çisil, Yiğit gibi dudağı kırıştırmayacak isimler koyduklarını anlatıyordu.

7.05.2005Kelebek
Altın çağda güzellik

Altın çağda güzellik

30'lu yaşlar kadınların her anlamda zirvede oldukları dönem. Yani altın çağ. Vücuttaki mükemmel dengeler sayesinde ışıl ışıl ve olgunlaşmış hissedersiniz kendinizi. Üstelik kırışıklıklar da tehditkar değildir henüz. Biliyor musunuz, bu mükemmel armoniyi uzun sure devam ettirebilmek kozmetiğe verdiğiniz önemle de doğrudan bağlantılı. Cildinize uygun bakım için daha fazla beklemeyin.

Yazar Sonuçları

Yeniden aşık olmak harika

Oscar’lı oyuncu Gwyneth Paltrow ile görüntülü olarak görüştüm. “Yakın gelecekte oyunculuk yapmayı düşünmüyorum” diyen ünlü yıldızla hem bu kararını, hem ABD gündemindeki protestoları hem de eşi Brad Falchuk ile Ryan Murphy’nin yapımcılığını üstlendiği “The Politician” dizisindeki rolünü konuştuk.

14.06.2020

50’sinden önce yaşlananlara yüz germe ameliyatı

Farklı dış etkenler ve genetik miras, yüzde yaşlanmaya, beraberinde de sarkmaya neden oluyor.

11.11.2013

Cerrahi müdahale olmadan göz altı torbalarından kurtulun

DOKTOR Tayfur Yağcı, iyi bir arkadaşım olmasının yanı sıra, hekimliğine de güvendiğim bir isim.

23.03.2012

Yüzünüzün hafızası siliniyor

Kadınların yaşlı insanlar olarak nasıl görüneceklerine dair kendilerine bir şans tanımadığı, bu derece paniğe kapılmış, dismorfik bir toplumda yaşıyor olmamız büyük şanssızlık.

11.08.2010

En güzel kadın yeni kadındır

Ben o elbiseyi hayatta giyemem. Giyemedim işte. Hiç bir zaman o kadar ince, o kadar zarif, o kadar kadın gibi olamadım. Tiyatrocu tarafını anlatmaya gerek yok, zaten herkes biliyor ama bir kadın tarafı var ki, kadın-kadın yani. Asla vıcık-vıcık mıç-mıç değil. Son derece mesafeli ama bir o kadar da samimi.

2.02.2003