EKSTRA
MENÜ

Kiralık Konut

Kiralık Konut ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kiralık Konut haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 541 Kiralık Konut haberi bulunmuştur.

Kiralık Konut Haberleri

Liseye yakın eve yüzde 20 zam

Liseye yakın eve yüzde 20 zam

LİSEYE geçiş için adrese dayalı sistem uygulanacağı açıklandıktan sonra özellikle İstanbul ve Ankara gibi kentlerde iyi okullara yakın evlere ilgi arttı. Emlak uzmanları son günlerde konut kiralarına yüzde 10 ile 20 arasında zam yapıldığını söylüyor.

8.11.2017Eğitim
Konutta Laleli vakası endişesi

Konutta 'Laleli vakası' endişesi

Yabancıya konut satışında yaşanan suistimal ve fırsatçı yaklaşımlar Arap alıcıyı küstürdü. Konut üreticileri endişeli.

8.11.2017Ekonomi
Şampiyon Edirne

Şampiyon Edirne

Hürriyet Emlak Eylül Emlak Endeksi verilerine göre 2017’nin ilk 9 ayında Türkiye’de en çok değerlenen il Edirne oldu. Edirne’de satılık konut metrekare fiyatları, 9 ayda yüzde 27 artarak 1.769 TL’ye ulaştı.

10.10.2017Ekonomi
100 metrekarelik ev 12,5 yılda satın alınıyor

100 metrekarelik ev 12,5 yılda satın alınıyor

TUVİMER'in araştırmasına göre, İstanbullu'nun 100 metrekarelik bir konut almak için hiç harcama yapmadan 12,5 yıl çalışması gerekiyor. İstanbul'da çalışan bir kişi yıllık geliriyle bir konutun 8 metrekaresini, Ankara'daki 20 metrekaresini, Bursa'daki 15 metrekaresini, Antalya'daki 13 metrekaresini, İzmir'deki ise 10 metrekaresini satın alabiliyor.

3.09.2017Ekonomi
Ticari gayrimenkulde talep patlaması

Ticari gayrimenkulde talep patlaması

Ağustos ayında değerlenmesi beklenen, kentsel dönüşüm alanına giren bölgelerde talep patlaması yaşadıklarını söyleyen Turyap Genel Müdür Yardımcısı Çağlar, "Bu bölgelerdeki dükkan ve imarlı arsa satışları için açık artırma düzenledik ve rekor sonuçlar elde ettik" dedi.

2.09.2017Ekonomi
O yolda mutlaka  fotoğrafınız olsun

O yolda mutlaka fotoğrafınız olsun!

“Beykoz bilmediğimiz yer mi” demeyin hemen. Otobüsüne binerken ben de öyle dedim ve çok kısa sürede kendimden özür diledim! Aksi halde iki yanda sıralı çınar ağaçlarıyla insanı saran, aşırı Instagram’lık o yoldan veya adıyla bile sersemleten Bombalıdere’yi hiç bilmeyecektim. Tokatköy’den Ortaçeşme’ye, tarihi kasırdan yemyeşil çayıra detaylar burada...

Türkiye’de 5 yıldan yaşlı evler daha az talep görüyor

Türkiye’de 5 yıldan yaşlı evler daha az talep görüyor

Ev satın alırken veya kiralarken birbirinden farklı kriterler devreye giriyor. Bir eleme sürecinin ardından karara ulaşılıyor. Hürriyet Emlak, ev arayanların bina yaşı ile ilgili tercihlerini inceledi. Veriler, artık 5 yıldan yaşlı evlerin daha az talep gördüğünü ortaya koydu.

17.08.2017Ekonomi
Türkiye’de 5 yıldan yaşlı evler daha az talep görüyor

Türkiye’de 5 yıldan yaşlı evler daha az talep görüyor

Ev satın alırken veya kiralarken birbirinden farklı kriterler devreye giriyor. Bir eleme sürecinin ardından karara ulaşılıyor. Hürriyet Emlak, ev arayanların bina yaşı ile ilgili tercihlerini inceledi. Veriler, artık 5 yıldan yaşlı evlerin daha az talep gördüğünü ortaya koydu.

17.08.2017Ekonomi
Son dakika... Arda Turan transferinde devreye sponsor girdi...

Son dakika... Arda Turan transferinde devreye sponsor girdi...

Son günlerde Barcelona’dan ayrılması gündemde olan Arda Turan için Galatasaray’ın sponsoru ‘Nef’ devreye girdi. Aynı zamanda Barcelona’nın da sponsorları arasında yer alan Nef’in Arda Turan’ın yıllık 5 milyon Euro ücretinin 2 milyon Euro’sunu ödeyeceği, bunun karşılığında da şirketin reklam yüzü olmasının planlandığı iddia ediliyor. Öte yandan Spor Arena'nın edindiği bilgilere göre Arda'nın menajeri transfer ile ilgili herhangi bir teklif gelmediğini açıkladı. Bu sözler sonrası bir açıklama da Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur'dan geldi... Timur, "transfer süreciyle ilgili gerek deste desteğimiz mevcuttur" dedi.

15.08.2017Spor Arena
Taş kesen hayatlar

Taş kesen hayatlar

İstanbul Sultangazi’de taşocağı isyanı yıllardır sürüyor. 16 taşocağının olduğu ilçede nefes almak imkânsız. Çocuklar ocaklara komşu okullarda okuyor. Yaşı küçüklerin çoğu astım hastası. Yaşlılar, engelliler toz yüzünden camı kapıyı açmadan evin içinde yaşıyor. Bölge sakinleri şikâyetlere rağmen hiçbir şeyin değişmediğini söylüyor.

8.07.2017Gündem
Göztepe, Sepille çağ atladı

Göztepe, Sepil'le çağ atladı

Spor Toto Süper Lig'e 14 yıl aradan sonra yükselen Göztepe, Başkan Mehmet Sepil göreve geldikten sonra 3 senede büyük sıçrama yaptı.

24.06.2017Spor Arena
İstanbul finans ve  moda merkezi olacak

İstanbul finans ve moda merkezi olacak

Türkiye’nin en büyük gayrimenkul projelerinden birisini Zeytinburnu’nda hayata geçirdiklerini anlatan Özak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, “Tüm olumsuzluklara rağmen İstanbul’un moda ve finans başkenti olacağına inanıyorum. Zeytinburnu’nda 4.5 milyar liralık projeyi hayata geçireceğiz” dedi.

9.06.2017Ekonomi
Ev fiyatları yüzde 8 arttı

Ev fiyatları yüzde 8 arttı

HÜRRİYET Emlak verileri baz alınarak hazırlanan 2017 Nisan Konut Endeksi’ne göre, Türkiye genelinde satılık konutların metrekare fiyatı bir yıl içinde yüzde 8 artarak 2 bin 742 TL oldu.

13.05.2017Ekonomi
Kiralık kasadaki himmet

Kiralık kasadaki himmet

FETÖ’nün Emniyet yapılanmasına yönelik soruşturmada, örgütün darbe girişiminden sonra da ‘mahrem imamlar’ aracılığıyla polislerden himmet toplamaya devam ettiği belirlendi. Paranın bir bölümü mahrem imama ait banka kasasından çıktı.

10.05.2017Gündem
Ev fiyatları yükselişte

Ev fiyatları yükselişte

Türkiye’de evlerin metrekare fiyatı son bir yılda yüzde 9 arttı. Fiyat artışı yeni konutlarda ise yüzde 2.36 oldu. Kampanyaların etkisi ile yeni konutlarda stok erime hızı artarken, vatandaşlık düzenlemesinin etkisi ile de yabancıya satışta toparlanma başladı.

17.04.2017Ekonomi
Bu il ve ilçelerde fiyatlar uçtu Talih kuşu vurdu...

Bu il ve ilçelerde fiyatlar uçtu! Talih kuşu vurdu...

Mart 2017 Hurriyetemlak.com Emlak Endeksi açıklandı. İşte Türkiye genelinde il ve ilçelerdeki konut fiyatlarındaki artış ile kiralık ve satılık konut fiyatları...

13.04.2017Ekonomi
Fiyatlar en çok bu ilçelerde arttı

Fiyatlar en çok bu ilçelerde arttı!

Hurriyetemlak.com Mart 2017 Emlak Endeksi'ne göre Türkiye genelinde yıllık fiyat artışı yüzde 9 olarak belirlendi.

12.04.2017Ekonomi
Kira geliri vergisinde son gün ne zaman

Kira geliri vergisinde son gün ne zaman?

Kirada mülkü olan kişilerin 31 Mart tarihine kadar vergilerini ödemeleri gerekiyor ancak geliriniz 3 bin 800 liranın altındaysa vergi ödemeyebilirsiniz.

23.03.2017Ekonomi
Kira geliri vergisi vermek için son 9 gün

Kira geliri vergisi vermek için son 9 gün!

31 Mart akşamına kadar kira geliri için beyanname vermek gerekiyor. Ancak bazı özel durumlar da var. İşte kira vergisi vereceklerin dikkate alması gereken noktalar

23.03.2017Ekonomi
İstanbulda ev kiralayacaklar dikkat

İstanbul'da ev kiralayacaklar dikkat!

İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizameddin Aşa, kira fiyatlarının İstanbul genelinde yüzde 25 gerilediğini belirterek, "Daha önce bin 200 lira olan evler, şu anda bin liraya kiralanabilirken, bin 100 lira olanlar 900 liraya indi. Zaten düşük fiyatlı olan kiralarda da yüzde 5-10 indirim oldu." dedi.

21.03.2017Ekonomi
Ulaşılan evde fiyat artıyor

Ulaşılan evde fiyat artıyor

İSTANBUL’daki metro, tramvay ve metrobüs hatları üzerindeki tamamlanan ve inşaat halindeki duraklar bölgedeki emlak fiyatlarını da yükseltti.

9.02.2017Ekonomi
Şişlideki korkunç cinayet için karar çıktı

Şişli'deki korkunç cinayet için karar çıktı

İstanbul Şişli'deki evlerinde elleri ve ayakları bağlandıktan sonra darbedilen Hagop Yakup Demirci'nin ölümü, eşi Seta Ayda Demirci'nin yaralanmasıyla ilgili yargılanan Ermenistan vatandaşı 12 sanıktan tutuklu olan 3'üne, "kasten öldürme" suçundan müebbet, "kasten öldürmeye teşebbüs etme, yağma ve mala zarar verme" suçlarından da 25 yıl 3 ay onar gün hapis cezası verildi.

9.02.2017Gündem
Ev fiyatları düşüşe geçti

Ev fiyatları düşüşe geçti

İstanbul’da kentsel dönüşüm ile stokların arttığı bölgeler ve lüks konutlarda fiyatlar düşüşe geçti. Özellikle Anadolu yakasında konut satış ve kira bedelleri yüzde 20’yi aşan oranda düştü. Geçen yıl piyasanın canlı olduğu bölgelerde bugün boş evler alıcı bekliyor. Uzmanlara göre konutta arz-talep dengesi bozuldu.

13.12.2016Ekonomi

Yazar Sonuçları

İzmir'de konut fiyatları arttı

 Geri dönüş süresinin 19 yıl olduğu İzmir’de Ekim 2017’de konut fiyatları en çok Bornova, Bayraklı ve Urla’da arttı.

5.11.2017

150 bin kişi göçe hazırlanıyor

Üçüncü havalimanının açılmasıyla birlikte en az 150 bin kişi daha kentin kuzeyine taşınacak. Emlak piyasası hareketlendi.

31.10.2017

Ne doluymuş!

TEMMUZ ayında İstanbul’daki dolu yağışının etkisi halen sürüyor.

15.10.2017

En pahalı 6’ncı ilçe Çeşme oldu

Satılık konut fiyatı metrekarede yüzde 17’lik artışla 7 bin 83 TL’ye yükselen Çeşme, Türkiye’deki en pahalı ilçeler arasında 6’ncı sıraya yerleşti.

25.09.2017

Dumankaya'ya kaynak aranıyor

FETÖ soruşturması nedeniyle kayyum atanan Dumankaya’dan ev alan 10 bine yakın insan mağdur. Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), duran inşaatları harekete geçirmek için kaynak arıyor. Şirketin toplam 700 milyon TL değer biçilen mülklerini satmaları için şirket arayan TMSF, talip bulmakta oldukça zorlanıyor.

13.05.2017

Seyrek Bakırçay’ı bekliyor

HİÇ kuşkusuz üniversiteler bulundukları bölge için önemli bir itici güç...

2.04.2017

Airport City 6 milyar Euro yatırım çekecek

CANNES’daki (Fransa) emlak fuarı MIPIM’in gerçekleştiği alanın karşısındaki Majestic Otel’in toplantı salonu...

18.03.2017

Banka kredisinde ‘hayat’i mesele

Kredi kullanan vatandaşın hayat sigortası yaptırması aslında yasal bir zorunluluk değil. Ama hem vatandaşlar hem de bankalar için çok ciddi bir teminat ve desteklenmesi gerekiyor. Bunun yanı sıra vatandaş banka kredisi için hayat sigortası şirketlerine yılda 4-5 milyar lira para ödüyorsa, daha fazla bilgiyi de rekabete açık bir sistemi de hak ediyor.

13.01.2017

O kütüphanede sonradan yapılan ne varsa söküldü

TABANLIOĞLU Mimarlık’ın ortağı Melkan Gürsel, ofisin temel direklerinden Özdem Gürsel’le birlikte geçen eylül ayında Londra’daki Victoria & Albert Müzesi’nde sergilenen “Beloved/Azizem” adlı eserlerini ekrana yansıttığı görüntülerle anlatırken, İstanbul’daki Beyazıt Kütüphanesi’nin restorasyonunu anımsattı:

3.12.2016