EKSTRA
MENÜ

Kırağı

Kırağı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kırağı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 289 Kırağı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Kırağı Haberleri

Jale isminin anlamı nedir Jale ne demek Jale adının özellikleri, analizi ve kökeni

Jale isminin anlamı nedir? Jale ne demek? Jale adının özellikleri, analizi ve kökeni

Yaklaşık 30 ile 50 yıl öncesinde ülkemizde oldukça popüler olan bazı isimler bulunmakta ve bu isimler arasında Jale ismi de yer almaktadır. Jale ismi günümüzde biraz daha az tercih edilse de halen popülerliğini koruyan isimdir. Jale isminin anlamı nedir? Jale ne demek? Jale ismi Kur’an’da geçiyor mu? İşte tüm detaylar.

Yoğuşma nedir Yoğuşma konu anlatımı

Yoğuşma nedir? Yoğuşma konu anlatımı

Maddelerin bir fazdan başka bir faza geçmesine hal değişimi denir. Suların buharlaşması ya da suyun donarak buz halini alması bu değişimlere örnektir. Çeşitli işlemler ile maddeler oldukları halden katı, sıvı ve gaz gibi başka hallere dönüşebilirler. Hal değişimlerinden bir tanesi olan yoğuşma nedir ve nasıl gerçekleşir tüm detaylarıyla derledik.

27.05.2021Araştırma
Karsta mayısta etkili olan kar ve soğuk hava kışı aratmadı

Kars'ta mayısta etkili olan kar ve soğuk hava kışı aratmadı

Kars'ta akşam başlayan ve aralıklarla devam eden kar, yüksek kesimleri beyaza bürüdü.

10.05.2021Gündem
İngilizce hava durumu terimleri ve anlamları

İngilizce hava durumu terimleri ve anlamları

İngilizcede ''weather'' kelimesi hava anlamına gelir. Hava durumu demek için ''Weather Condition'' ya da ''Weather Forecast'' tamlamaları kullanılır. ''The weather is sunny today'' - ''Bugün hava güneşli'', ''The weather ise rainy today'' ise ''Bugün hava yağmurlu'' demektir. İngilizce hava durumu terimleri ve anlamları nelerdir? Örnek cümleler ile detaylı şekilde derledik.

4.05.2021Sözlük
Domates Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Domates Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Domates Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Domates Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Dünya genelinde en fazla yetiştirilen ağaçlardan birisi olan domates ağacı ülkemizde de bir hayli fazla yetişmektedir. Domates ağacı gerekli bakımı yapıldığı takdirde oldukça fazla mahsul veren bir ağaçtır. Bundan dolayı domates ağacı sürekli olarak yetiştirilen bir ağaçtır. Domates ağacı ile ilgili araştırmalar yapılmaktadır. Peki domates ağacı nedir? Domates ağacı nerede yetişmektedir? Domates ağacının özellikleri nelerdir? Domates ağacının hastalıkları ve faydaları nelerdir? Domates ağacı ne işe yarar? İşte domates ağacı ile ilgili bütün bilgiler.

24.03.2021Bitki Bakımı
Doğu Anadoluda dondurucu soğuklar martta da etkisini sürdürüyor

Doğu Anadolu'da dondurucu soğuklar martta da etkisini sürdürüyor

Erzurum, Ağrı, Kars ve Ardahan'da etkili olan soğuk hava yaşamı zorlaştırıyor.

13.03.2021Gündem
Erzurum ve Karsta dondurucu soğuklar ile doğal güzellikler bir arada yaşanıyor

Erzurum ve Kars'ta dondurucu soğuklar ile doğal güzellikler bir arada yaşanıyor

Doğu Anadolu'da etkili olan soğuk hava yöre sakinlerinin yaşamını zorlaştırırken doğal güzellikleri de beraberinde getirdi.

27.02.2021Gündem
Kars, buz kesti

Kars, buz kesti

KARS’ta en düşük hava sıcaklığı, geceleri eksi 20’lerde ölçülüyor. Beyaz örtüyle kaplanan köylerdeki ahırların bacalarından çıkan buhar, havayla temas edince damlar da kırağı tutuyor.

24.02.2021Gündem
Türkiyenin en soğuk ilçesi Çaldıran Eksi 26,9...

Türkiye'nin en soğuk ilçesi Çaldıran! Eksi 26,9...

Doğu Anadolu'da soğuk hava etkili olurken, bölgenin en soğuk ilçesi eksi 26,9 dereceyle Van Çaldıran oldu. Kar yağışının ardından dondurucu soğukların başladığı bölgede her yıl olduğu gibi ağaçlar kırağı, akarsu ve dereler buz tuttu.

23.02.2021Gündem
Ağrı buz kesti, en soğuk il oldu Eksi 19 dereceyi gördü

Ağrı buz kesti, en soğuk il oldu! Eksi 19 dereceyi gördü

Doğu Anadolu'da dondurucu soğuklar etkili olurken, bölgenin en soğuk yerleşim birimi, eksi 19 derece ile Ağrı oldu. Araçların donmaması için battaniye ve naylon brandalarla korumaya alındığı kentte, birçok ev ve iş yerinin camları da buz tuttu.

23.02.2021Gündem
Uydu görüntüsünde ortaya çıktı İşte Türkiye’nin üzerindeki kar örtüsü…

Uydu görüntüsünde ortaya çıktı! İşte Türkiye’nin üzerindeki kar örtüsü…

Meteoroloji uzmanı Melik Ahmet Taştan’ın sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı uydu görüntüsü dikkat çekti. Bugün Türkiye üzerinde bulut olmaması nedeniyle kar örtüsü uydu görüntülerine de çok net yansıdı.

21.02.2021Gündem
Sivas, eksi 16 ile buz kesti

Sivas, eksi 16 ile buz kesti

Sivas'ta, birkaç gündür yağan karın ardından dondurucu soğuklar etkili olmaya başladı. Hava sıcaklığının eksi 16 derece ölçüldüğü kentte her yer buz tuttu.

20.02.2021Haber
Sivas buz kesti Eksi 16 derece

Sivas buz kesti! Eksi 16 derece

Sivas'ta, birkaç gündür yağan karın ardından dondurucu soğuklar etkili olmaya başladı. Hava sıcaklığının eksi 16 derece ölçüldüğü kentte her yer buz tuttu.

20.02.2021Gündem
Kızılırmak dondu, Altınyayla ilçesi eksi 26 ile Türkiyenin en soğuk yeri oldu

Kızılırmak dondu, Altınyayla ilçesi eksi 26 ile Türkiye'nin en soğuk yeri oldu

Sivas'ta sabah saatlerinde hava sıcaklığı eksi 17 dereceye kadar düştü. Kızılırmak'ın kent merkezinden geçen bölümü kısmen buz tuttu. Altınyayla ilçesi de eksi 26 ile Türkiye'nin en soğuk yeri oldu.

18.02.2021Gündem
Eksi 20 derece Ardahanda yoğun sis

Eksi 20 derece Ardahan'da yoğun sis

ARDAHAN kent merkezinde, soğuk ve sisli hava etkili oldu. Türkiye'de en düşük sıcaklık, sıfırın altında 20.2 derece ile Ardahan'ın Göle ilçesinde ölçüldü. Sis nedeniyle Ardahan’da görüş uzaklığı, 30 metreye kadar düştü.

2.02.2021Gündem
Acı Patlıcanı Kırağı Çalmaz atasözünün anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Acı Patlıcanı Kırağı Çalmaz atasözünün anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Konuşma dilinde insanlar sürekli atasözlerine başvururlar. Söylenen atasözlerini anlamak için içeriğinin bilinmesi gerekir. Acı patlıcanı kırağı çalmaz atasözü de bunlardan bir tanesidir. Peki, Acı patlıcanı kırağı çalmaz atasözü ne amaç ile kullanılır? İşte, tüm detaylar.

Türkiyedeki en düşük sıcaklık eksi 39,2 dereceyle Çaldıranda ölçüldü

Türkiye'deki en düşük sıcaklık eksi 39,2 dereceyle Çaldıran'da ölçüldü

Türkiye'de en düşük sıcaklık, Van'ın Çaldıran ilçesinde ölçüldü. Türkiye'deki en düşük hava sıcaklığı rekorunu 9 Ocak 1990'daki eksi 46,4 dereceyle elinde bulunduran ilçede bugün eksi 39,2 derece ölçüldü. Denizden 2 bin 50 metre yükseklikteki ilçede yaşam, durma noktasına geldi.

23.01.2021Haber
Türkiye rekoru da Vanın Çaldıran ilçesindeydi... Buz kesti: Eksi 39,2 derece

Türkiye rekoru da Van'ın Çaldıran ilçesindeydi... Buz kesti: Eksi 39,2 derece!

Türkiye'de en düşük sıcaklık, Van'ın Çaldıran ilçesinde ölçüldü. Türkiye'deki en düşük hava sıcaklığı rekorunu 9 Ocak 1990'daki eksi 46,4 dereceyle elinde bulunduran ilçede bugün eksi 39,2 derece ölçüldü. Denizden 2 bin 50 metre yükseklikteki ilçede yaşam, durma noktasına geldi.

23.01.2021Gündem
Dün gece -32 dereceyle buz kestiler

Dün gece -32 dereceyle buz kestiler!

DOĞU Anadolu Bölgesi'nde en soğuk yerleşim birimi, sıfırın altında 32.7 derece ile Ağrı'nın Hamur ilçesi oldu. Sibirya soğuklarının hüküm sürdüğü bölgede, birçok yerleşim biriminde gece hava sıcaklığı eksi 30 dereceyi aştı.

22.01.2021Gündem
Görüntüler Sivastan geldi Kızılırmak kısmen dondu...

Görüntüler Sivas'tan geldi! Kızılırmak kısmen dondu...

Sivas'ta, hava sıcaklığının sabah saatlerinde sıfırın altında 17 dereceye kadar düşmesi nedeniyle Kızılırmak'ın bazı kısımları, buz tuttu.

20.01.2021Gündem
Muşta, soğukla gelen güzellik

Muş'ta, soğukla gelen güzellik

Muş'ta, kırağı tutan bitki ve ağaçlar kartpostallık görüntüler oluşturdu. Nehir, dere ve göletlerin yüzeyinin buzla kaplandığı kentte vatandaşlar, soğuktan beyaza bürünen bitki ve ağaçlarla fotoğraf çektirdi.

11.01.2021Seyahat
Muşta, soğukla gelen güzellik

Muş'ta, soğukla gelen güzellik

MUŞ'ta, kırağı tutan bitki ve ağaçlar kartpostallık görüntüler oluşturdu. Nehir, dere ve göletlerin yüzeyinin buzla kaplandığı kentte vatandaşlar, soğuktan beyaza bürünen bitki ve ağaçlarla fotoğraf çektirdi.

11.01.2021Güncel
Karsta kırağı güzelliği

Kars'ta kırağı güzelliği

KARS'ta hava sıcaklığı, eksi 20 dereceye kadar düşerken, yollarda, ağaçlarda, banklarda ve bitkilerin üzerinde kırağı oluştu.

6.01.2021Güncel
Eksi 25 dereceyi gördü Ardahanda soğuk hava etkili oluyor

Eksi 25 dereceyi gördü! Ardahan'da soğuk hava etkili oluyor

Ardahan'da yoğun kar yağışının ardından hava sıcaklığı da eksi 25 dereceye kadar düştü. Ardahan kent merkezinde ağaçlar başta olmak üzere demir aksamlar kırağı tuttu. Yiyecek için köye inen domuz sürüsü, kurt ve tilki görüntülendi

5.01.2021Haber
Ardahan buz tuttu Eksi 25 derece...

Ardahan buz tuttu! Eksi 25 derece...

Ardahan'da yoğun kar yağışının ardından hava sıcaklığı da eksi 25 dereceye kadar düştü. Ardahan kent merkezinde ağaçlar başta olmak üzere demir aksamlar kırağı tuttu. Yiyecek için köye inen domuz sürüsü, kurt ve tilki görüntülendi

5.01.2021Gündem
Manisada bahar havasında üzüm bağları filizlendi

Manisa'da bahar havasında üzüm bağları filizlendi

MANİSA'nın Alaşehir ilçesinde havaların sıcak gitmesiyle üzüm bağları ‘yalancı bahara’ aldandı üzüm asmalarındaki filizler 5 santimetreyi buldu, sarmalık yapraklar olgunlaştı.

5.01.2021Güncel
6. Sınıf İngilizce Weather (Hava Durumu) konu anlatımı

6. Sınıf İngilizce Weather (Hava Durumu) konu anlatımı

Weather kelimesi hem ''hava'' hem de ''hava durumu'' anlamına gelir. Hava durumu anlamına gelen diğer kelimeler ise ''Weather Forecast'' ve ''Weather Condition''dır. 6. sınıflar için İngilizce Weather (Hava Durumu) konusunu örnek kelimeler ve cümlelerle anlattık.

5.01.20216. SINIF
Batıda havalar soğumazken doğuda kar, buz, don...

Batıda havalar soğumazken doğuda kar, buz, don...

Doğuda dondurucu soğuklar hayatı durma noktasına getirdi. Göller, akarsu ve dereler buz tuttu, bitkiler ve ağaçlar kırağı tuttu, cadde ve sokaklarda buzlanma oluştu. Vatandaşların dışarıya astığı çamaşırdan taşıtlardaki yakıtlara kadar her şey donarken seyrine doyum olmayan manzaralar görsel şölen oluşturdu.

3.01.2021Gündem
Ardahan buz kesti, 5 metrelik sarkıtlar görenleri şaşırtıyor

Ardahan buz kesti, 5 metrelik sarkıtlar görenleri şaşırtıyor

ARDAHAN'da etkili olan soğuk hava Halilefendi Mahallesindeki Ardahan Kalesi'nin surlarında yaklaşık 5 metrelik sarkıtlar oluşturdu.

2.01.2021Haber
Ardahan buz kesti; 5 metrelik sarkıtlar oluştu

Ardahan buz kesti; 5 metrelik sarkıtlar oluştu

ARDAHAN'da etkili olan soğuk hava Halilefendi Mahallesi’ndeki Ardahan Kalesi'nin surlarında yaklaşık 5 metrelik sarkıtlar oluşturdu.

2.01.2021Gündem
Meteorolojiden 4 il için çığ uyarısı

Meteorolojiden 4 il için çığ uyarısı!

Van, Bitlis, Muş ve Hakkari için çığ uyarısı yapıldı.

2.01.2021Gündem
Elazığda ağaçlar kırağı tuttu, süs havuzları dondu

Elazığ'da ağaçlar kırağı tuttu, süs havuzları dondu

Sisin 2 gündür etkili olduğu Elazığ'da eksilerde seyreden hava sıcaklığı nedeniyle ağaçlar kırağı tuttu, süs havuzları ise dondu.

31.12.2020Gündem
Muşta nehir ve dereler buz tuttu

Muş'ta nehir ve dereler buz tuttu

Muş'ta kar yağışının ardından hava sıcaklığı da eksi 15 derecelere düşünce, nehir, dere ve göletler buz tuttu. Vatandaşlar araçlarını naylon ve battaniyelerle örterek korumaya çalışıyor.

31.12.2020Haber
Muş adeta buz kesti Nehir ve dereler buz tuttu

Muş adeta buz kesti! Nehir ve dereler buz tuttu

Muş'ta kar yağışının ardından hava sıcaklığı da eksi 15 derecelere düşünce, nehir, dere ve göletler buz tuttu. Vatandaşlar araçlarını naylon ve battaniyelerle örterek korumaya çalışıyor.

31.12.2020Gündem
Kar yağışı kenti beyaza bürüdü İstanbula kar ne zaman yağacak MGM 31 Aralık yılbaşı hava durumu tahminleri

Kar yağışı kenti beyaza bürüdü! İstanbul'a kar ne zaman yağacak? MGM 31 Aralık yılbaşı hava durumu tahminleri

Hava durumu tahminleri Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirmeler ile belli oldu. Etkisini gösteren soğuk havaların ardından, Erzurum'da kar yağışı buzlanmaya neden oldu. Hava sıcaklığının düştüğü Iğdır'ın Tuzluca ilçesine bağlı yüksek kesimli yerleşim yerleri, bölgede etkisini sürdüren kar yağışından dolayı kar altında kaldı. Kars'ta kar yağışından dolayı akarsuların yüzeyi dondu. İstanbul'da ise yarın hava parçalı bulutlu olacak. İşte, MGM 31 Aralık il il hava durumu tahminleri ve yılbaşında kar yağacak mı sorusunun yanıtı.

30.12.2020Gündem
Doğu Anadolu buz kesti Örümcek ağları bile kırağı tuttu

Doğu Anadolu buz kesti! Örümcek ağları bile kırağı tuttu

Doğu Anadolu Bölgesi, soğuk hava şartları nedeniyle Sibirya'yı aratmıyor. Örümcek ağlarının bile kırağı tuttuğu bölgede gece en düşük hava sıcaklığı termometrelerin sıfırın altında 25.3 dereceyi gösterdiği Ardahan'ın Göle ilçesi Türkiye'nin en soğuk yerleşim birimi oldu.

28.12.2020Gündem
Doğu buz kesti

Doğu buz kesti

DOĞU Anadolu Bölgesi'nde, kar yağışının ardından soğuk hava etkili oldu. Türkiye'de en düşük hava sıcaklığı, sıfırın altında 19 derece ile Erzurum'un Aziziye, Ardahan'ın Göle ve Ağrı'nın Hamur ilçelerinde ölçüldü.

24.12.2020Gündem
Sivasta oluşan kırağı gölgede kar, güneşte bahar görüntüsü verdi

Sivas'ta oluşan kırağı gölgede kar, güneşte bahar görüntüsü verdi

SİVAS'ta, eksi 4 dereceye kadar düşen hava sıcaklığı nedeniyle oluşan kırağı kartpostallık görüntüler oluşturdu.

5.12.2020Güncel
Ağrı ve Karsta dereler ile süs havuzları dondu

Ağrı ve Kars'ta dereler ile süs havuzları dondu

Ağrı ve Kars'ta etkili olan soğuk hava nedeniyle dereler ile süs havuzları buzla kaplandı.

27.11.2020Gündem
Doğuda soğuk hava nedeniyle dereler ile araç ve evlerin camları buz tuttu

Doğu'da soğuk hava nedeniyle dereler ile araç ve evlerin camları buz tuttu

Kars, Ardahan ve Ağrı'da soğuk hava, hayatı olumsuz etkiledi. Soğuk hava nedeniyle Taşlıçay Deresi'nin yüzeyi kısmen donarak buz tuttu. Park halindeki çok sayıda aracın camında buzlanmalar oluştu.

24.11.2020Gündem
Lissandra Counter (Ct) - Lissandra Counterları, güçlü ve zayıf rakipleri ile iyi ve kötü yönleri hakkında ipuçları

Lissandra Counter (Ct) - Lissandra Counterları, güçlü ve zayıf rakipleri ile iyi ve kötü yönleri hakkında ipuçları

League of Legends oynayanlar karakterler hakkında da bilgi sahibi olmak zorundadır. Lissandra önemli Lol karakterlerinden bir tanesidir. Bu karakterin güçlü rakipleri ve zayıf rakiplerini sizler için derledik.

19.10.2020Teknoloji
Özlenen kış sebzeleri pazardaki yerlerini alıyor

Özlenen kış sebzeleri pazardaki yerlerini alıyor

Havaların soğumaya başlamasıyla yaz sebzeleri azalırken, kış sezonu ürünleri pazarlarda bollaşıyor. Müşterilerin ilgisinden memnun olan pazar esnafı, her tür meyveyi kararında ve zamanında tüketmek gerektiğinin altını çizerek, insanların kış sebze meyvelerini özlediğini belirtti.

8. Sınıf Fen Bilimleri Mevsimlerin Oluşumu konu anlatımı

8. Sınıf Fen Bilimleri Mevsimlerin Oluşumu konu anlatımı

Dünya, Güneş etrafındaki turunu 365 gün 6 saatte tamamlar. Bir yılda tamamlanan bu yörüngesel hareket sonucu 4 mevsim (kış, ilkbahar, yaz, sonbahar) oluşur. Dünyanın geoid şeklinde olması dönme eksenin eğik olmasına neden olur. Bu da mevsimlerin meydana gelmesinde etkilidir. 8. sınıflar için mevsimlerin oluşumu konusunu detaylı bir şekilde anlattık.

24.09.20208. SINIF
8. Sınıf Fen Bilimleri İklim Ve Hava Hareketleri konu anlatımı

8. Sınıf Fen Bilimleri İklim Ve Hava Hareketleri konu anlatımı

İklim ülkelere bağlı olarak konuma göre değişkenlik göstermektedir. Farklı konumlar üzerinden değişiklikler ortaya çıkar ve ülkenin iklimleri belirlenir. Şimdi bu iklimlerin ne olduğuna bakacağız ve özelliklerini inceleyeceğiz. İşte 8. sınıf fen bilimleri iklim ve hava hareketleri konu anlatımı.

24.09.20208. SINIF
Yağış türleri nelerdir Yağış çeşitleri ve isimleri hakkında bilgiler

Yağış türleri nelerdir? Yağış çeşitleri ve isimleri hakkında bilgiler

Yağışlar, oluşma biçimlerine ve nedenlerine göre türlere ayrılır. Bazıları sadece sonbahar ve kış mevsiminde görülürken, bazıları yılın dört mevsimi yaşanabilir. Sizin için yağış türlerini derledik.

26.08.2020Sözlük
Çiftçiye 780 milyon lira doğal afet desteği

Çiftçiye 780 milyon lira doğal afet desteği

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 2020 yılında doğal afetlerden etkilenen çiftçilere tarım sigortası kapsamında 780 milyon lira hasar tazminatı ödeneceğini söyledi.

12.06.2020Ekonomi
Dün gece Türkiye’de en düşük sıcaklık Gümüşhane’de ölçüldü

Dün gece Türkiye’de en düşük sıcaklık Gümüşhane’de ölçüldü

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre dün gece Türkiye’de en düşük sıcaklık sıfırın altında 12,5 derece ile Gümüşhane’nin Olucak köyüne bağlı Karayayla mevkiinde ölçüldü.

13.04.2020Gündem
Şehirlerden göç, köylerde yaşlı nüfusu risk altında bırakıyor

Şehirlerden göç, köylerde yaşlı nüfusu risk altında bırakıyor

Karadeniz'de, Mayıs ayında başlayan yayla ve köylere göç geleneği, koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl erken başladı. Kalabalık şehirlerden uzaklaşarak daha sakin olan köy ve yaylalara çıkanlar, sosyal izolasyon kuralına uymadıklarında burada yaşayan özellikle yaşlı nüfusu risk altında bırakıyor. Uzmanlar, koronavirüs salgınının yayılmasını önlemek amacıyla köylerde de tedbirler alınmasını istiyor.

10.04.2020Seyahat
Şehirlerden göç, köylerde yaşlı nüfusu risk altında bırakıyor

Şehirlerden göç, köylerde yaşlı nüfusu risk altında bırakıyor

KARADENİZ'de, Mayıs ayında başlayan yayla ve köylere göç geleneği, koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl erken başladı. Kalabalık şehirlerden uzaklaşarak daha sakin olan köy ve yaylalara çıkanlar, sosyal izolasyon kuralına uymadıklarında burada yaşayan özellikle yaşlı nüfusu risk altında bırakıyor. Uzmanlar, koronavirüs salgınının yayılmasını önlemek amacıyla köylerde de tedbirler alınmasını istiyor.

10.04.2020Gündem

Yazar Sonuçları