EKSTRA
MENÜ

Kira Desteği

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.045 haberi bulunmuştur.

Kira Desteği Haberleri

Esnafa destek ödemeleri başladı

Esnafa destek ödemeleri başladı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, esnaf ve sanatkarlarla gerçek kişi tacirlere yönelik şubat ayı gelir kaybı ve kira desteği ödemelerine başladıklarını bildirdi.

21.02.2021Ekonomi
Son dakika... Bakan Pekcan: Esnafa gelir kaybı ve kira desteği ödemesini yapmaya başladık

Son dakika... Bakan Pekcan: Esnafa gelir kaybı ve kira desteği ödemesini yapmaya başladık

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "Esnaf ve sanatkarlarımız ile gerçek kişi tacirlerimize yönelik şubat ayı gelir kaybı ve kira desteği ödemelerine başladık" dedi.

20.02.2021Ekonomi
Dönüşüm kredisinde limit arttı

Dönüşüm kredisinde limit arttı

Kentsel dönüşümün hızlanması için vatandaşa verilen faiz destekli kredilerde limitler yüzde 60 arttırıldı. Evini güçlendireceklere verilen kredide üst sınır 50 bin liradan 80 bin liraya, dönüştüreceklere verilen kredide ise 125 bin liradan 200 bin liraya çıktı.

14.02.2021Ekonomi
1.4 milyon esnafın destek başvurusuna onay

1.4 milyon esnafın destek başvurusuna onay

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, gelir kaybı ve kira desteği için bugüne kadar 1 milyon 400 bini aşkın başvurunun onaylandığını açıkladı. Pandemiden en çok etkilenen kafe ve restoranlara yönelik ciro desteğinin ise en kısa sürede başlayacağını kaydeden Pekcan, “Çoğu işletmenin 40 bin lira destek alacağını öngörüyoruz” dedi.

12.02.2021Ekonomi
Bakan Pekcan: 1.4 milyon başvuru onaylandı

Bakan Pekcan: 1.4 milyon başvuru onaylandı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, esnaf ve sanatkarlara verilecek olan gelir kaybı ve kira desteğine ilişkin 1.4 milyon başvuruya onay verildiğini açıkladı.

11.02.2021Ekonomi
Esnaf destek başvurusu ne zaman yapılacak ve ödemeler ne zaman yatacak

Esnaf destek başvurusu ne zaman yapılacak ve ödemeler ne zaman yatacak?

Esnafa kira ve gelir kaybı desteği ödemeleri ve başvuru süreci devam ediyor. Türkiye genelinde gerçekleşen başvurular kapsamında işletme başına üç ay boyunca biner lira destek ve uygun görülen işletmelere ise 750 liraya kadar kira desteği sağlayacak olan Ticaret Bakanlığı, başvuru sürecini internet üzerinden devam ettiriyor. Başvurularını tamamlayan ve uygun görülen kişilere ilk ödemeleri gerçekleştiren Ticaret Bakanlığı, bir taraftan ise gelen başvuruları değerlendirmeye devam ediyor. İşte, esnaf destek başvurusu ve ödemeler hakkında bilgiler

10.02.2021Ekonomi
Bakan Pekcan, yabancılara ihtisas serbest bölgelerine yatırım davetinde bulundu

Bakan Pekcan, yabancılara 'ihtisas serbest bölgeleri'ne yatırım davetinde bulundu

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Yenilikçilik, özgün tasarım ve inovasyon kabiliyetlerimiz hızla yükselmektedir. Yabancı yatırımcıların Türkiye'nin bu özelliklerini iyi okuyabilmesi kendileri açısından faydalı olacaktır" dedi.

7.02.2021Ekonomi
Biden: ABD ekonomisinde sıkıntı var

Biden: ABD ekonomisinde sıkıntı var

ABD Başkanı Joe Biden, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ekonominin hala sıkıntıda olduğunu belirterek, ekonomik kurtarma paketinin krize "gerçek" bir yanıt olacağını ve bunun sağlanması için hızla harekete geçeceğini ifade etti.

6.02.2021Ekonomi
Esnafa gelir kaybı desteği ve kira yardımı ödemeleri ne zaman yapılacak Gözler resmi açıklamada

Esnafa gelir kaybı desteği ve kira yardımı ödemeleri ne zaman yapılacak? Gözler resmi açıklamada!

Gelir kaybı ve kira desteği ödeme tarihi, binlerce esnafın gündeminde yer alıyor. Başvuru işlemlerini tamamlayan vatandaşlar ödemelerin yapılacağı tarihle ilgili açıklamaya odaklandı. Pandemi dolayısıyla olumsuzluklarla karşılaşan esnaflara verilen hibe ve kira desteği, değerlendirmelerin tamamlanmasıyla birlikte hesaplara yatırılacak. Başvuru yapamayan esnaflar ise işlemlerini 31 Mart 2021 tarihine kadar gerçekleştirebilecek. İşte, esnafa gelir kaybı desteği ve kira yardımı ödeme tarihiyle ilgili bilgiler.

2.02.2021Gündem
Son dakika: Erdoğan açıkladı Yüz yüze eğitimde tarih belli oldu

Son dakika: Erdoğan açıkladı! Yüz yüze eğitimde tarih belli oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, üç hafta sonra toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi sonrasında önemli açıklamalarda bulundu. Yüz yüze eğitimle ilgili tarih veren Erdoğan, "15 Şubat'ta köy okulların açılmasını kararlaştırdık. Olağan bir artış söz konusu olursa eğitime yeniden ara verilecektir. Özellikle söyleyeyim. 8 ve 12 sınıflar ile ilkokul ve özel okulların eğitim öğretimin 1 Mart'tan itibaren başlaması için hazırlıklara başlanacak" dedi.

1.02.2021Gündem
Kira desteği başvurusu son gün ne zaman Gelir kaybı ve kira yardımı başvuruları e Devlet ekranında

Kira desteği başvurusu son gün ne zaman? Gelir kaybı ve kira yardımı başvuruları e Devlet ekranında!

Kira desteği başvuru süresi, başvuru işlemlerini henüz tamamlamayanların gündeminde yer alıyor. Milyonlarca esnaf ve sanatkarı ilgilendiren konuya ilişkin açıklama yapan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan başvuru süresinin uzatıldığını duyurmuştu. e-devlet üzerinden alınacak olan esnafa kira desteği başvuru işlemlerinin sonuçları daha sonra Bakanlık tarafından duyurulacak. Başvurular T.C. Kimlik Numarasının son hanesine göre alınacak. Gözler şimdi kira desteği son başvuru tarihinde. İşte, gelir kaybı ve kira yardımı başvuru tarihi ve başvuru ekranı.

29.01.2021Ekonomi
Bakan duyurdu İlave tediyeler bugün hesaplara yatırılıyor

Bakan duyurdu! İlave tediyeler bugün hesaplara yatırılıyor

Bakan Selçuk; “700 bini aşkın kamu işçimizin ilave tediyeleri bugün hesaplara yatırılıyor” açıklamasında bulundu.

29.01.2021Ekonomi
Son dakika... Esnafa kira desteği ödemesi başladı

Son dakika... Esnafa kira desteği ödemesi başladı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "Esnaf ve sanatkârlarımız ile gerçek kişi tacirlerimize yönelik gelir kaybı desteklerini 20 Ocak’ta ödemeye başlamıştık. Kira destekleri de bugün itibarıyla ödenmeye başlamıştır. Hayırlı olsun." dedi.

27.01.2021Ekonomi
Kira ve gelir kaybı desteği başvurusu devam ediyor İşte, 1000 TL gelir kaybı ve kira desteği başvurusu detayları

Kira ve gelir kaybı desteği başvurusu devam ediyor! İşte, 1000 TL gelir kaybı ve kira desteği başvurusu detayları

Pandemi nedeniyle olumsuzluklarla karşılaşan esnafa gelir ve kira desteği verecek olan Ticaret Bakanlığı, normalde sona eren destek başvurusu için yeni bir açıklama yaptı. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, gelir kaybı ve kira yardımı için başvuru yapamayan esnaflar için sürenin 31 Mart 2021 tarihine kadar süre uzatıldığını açıkladı. E-Devlet üzerinden yapılacak olan kira ve gelir kaybı desteği başvurusu için kriterlere uyulması halinde ödemeler müracaat esnasında verilen hesaba yatırılacak.

26.01.2021Ekonomi
Esnafa gelir kaybı desteği ve kira yardımı sonuçları sorgulama ekranı Ödemeler ne zaman verilecek

Esnafa gelir kaybı desteği ve kira yardımı sonuçları sorgulama ekranı! Ödemeler ne zaman verilecek?

Esnafa kira yardımı ve gelir kaybı desteği sonuçları, için beklenen açıklama Ticaret Bakanlığı'ndan geldi. 3 ay boyunca gelir kaybı için 1000 TL, kira yardımı kapsamında ise büyükşehirlerde 750 TL, diğer illerde ise 500 TL destek sağlanacak. Türkiye genelinde 2 milyondan fazla kişinin müracaatta bulunduğu destek başvuruları, gelir kaybı desteğinde 1 milyon 300 binin üzerinde, kira desteğinde 800 bin civarında müracaat ile tamamlandı. Ticaret Bakanı Pekcan, "20 Ocak itibarıyla esnaf ve sanatkarlar ile gerçek kişi tacirlere yönelik gelir kaybı destek ödemelerine başlamış bulunuyoruz. Bundan sonra da ocak-şubat-mart, üç ay bunları ödemeye devam edeceğiz." dedi.

22.01.2021Ekonomi
Esnafa gelir kaybı desteği ve kira yardımı sonuçları sorgulama ekranı Ödemeler ne zaman verilecek

Esnafa gelir kaybı desteği ve kira yardımı sonuçları sorgulama ekranı! Ödemeler ne zaman verilecek?

Esnafa kira yardımı ve gelir kaybı desteği sonuçları, için beklenen açıklama Ticaret Bakanlığı'ndan geldi. 3 ay boyunca gelir kaybı için 1000 TL, kira yardımı kapsamında ise büyükşehirlerde 750 TL, diğer illerde ise 500 TL destek sağlanacak. Türkiye genelinde 2 milyondan fazla kişinin müracaatta bulunduğu destek başvuruları, gelir kaybı desteğinde 1 milyon 300 binin üzerinde, kira desteğinde 800 bin civarında müracaat ile tamamlandı. Gözler şimdi esnafa gelir kaybı desteği ve kira yardımının verileceği tarihte. İşte, esnafa gelir kaybı desteği ve kira yardımı ne zaman verilecek sorusunun yanıtına yönelik bilgiler.

21.01.2021Ekonomi
Kira yardımı ve gelir kaybı desteği ne zaman yatacak İşte merak edilen detaylar

Kira yardımı ve gelir kaybı desteği ne zaman yatacak? İşte merak edilen detaylar

Kira yardımı ve gelir kaybı desteği için sonuç beklentisi devam ediyor. Esnaf gelir kaybı hibe ve kira desteği başvuruları için süreç 11 Ocak'ta tamamlandı. Pandemi dolayısıyla olumsuzluklarla karşılaşan esnaflara verilecek olan hibe ve kira desteği, değerlendirmelerin tamamlanmasıyla birlikte hesaplara yatırılacak. Peki, esnaf hibe ve kira desteği ne zaman verilecek? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

20.01.2021Ekonomi
Gelir kaybı desteği nedir, kimlere verilecek Gelir kaybı desteği ödemeleri banka hesap...

Gelir kaybı desteği nedir, kimlere verilecek? Gelir kaybı desteği ödemeleri banka hesap...

Ticaret Bakanlığınca koronavirüs salgını nedeniyle ticari faaliyetleri olumsuz etkilenen esnaf ve sanatkarlar ile gerçek kişi tacirlere verilecek gelir kaybı ve kira destekleri için ödemeler 20 Ocak itibariyle başladı. Başvuru süreci sonrası yapılan eğerlendirme sonrasında hak sahiplerine yapılacak ödemeler banka hesap numaralarına otomatik aktarılacak. Peki, gelir kaybı desteği nedir, kimlere verilecek?

20.01.2021Gündem
Son dakika... Bakan Pekcan duyurdu Gelir kaybı desteği ödemeleri bugün başladı

Son dakika... Bakan Pekcan duyurdu! Gelir kaybı desteği ödemeleri bugün başladı

Ticaret Bakanı Pekcan, "Esnaf ve sanatkarlarımıza yönelik gelir kaybı desteği ödemelerine bugün itibarıyla başlamış bulunuyoruz" açıklamasında bulundu.

20.01.2021Ekonomi
Kira yardımı ve gelir kaybı desteği ne zaman yatacak Gözler Ticaret Bakanlığında

Kira yardımı ve gelir kaybı desteği ne zaman yatacak? Gözler Ticaret Bakanlığı'nda

Kira yardımı ve gelir kaybı desteği için sonuç beklentisi devam ediyor. Esnaf gelir kaybı hibe ve kira desteği başvuruları için süreç 11 Ocak'ta tamamlandı. Pandemi dolayısıyla olumsuzluklarla karşılaşan esnaflara verilecek olan hibe ve kira desteği, değerlendirmelerin tamamlanmasıyla birlikte hesaplara yatırılacak. Peki, esnaf hibe ve kira desteği ne zaman verilecek? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

19.01.2021Gündem
Kira ve gelir kaybı ödemeleri ne zaman yatacak Bakanlık başvuru sonuçlarını değerlendirecek

Kira ve gelir kaybı ödemeleri ne zaman yatacak? Bakanlık başvuru sonuçlarını değerlendirecek

Gelir kaybı ve kira desteği ödeme tarihi, yapılan başvuruların ardından gündeme geldi. Koronavirüs pandemisinde Ticaret Bakanlığı tarafından hayata geçen ve başvuruları 11 Ocak tarihinde tamamlanan esnafa gelir kaybı ve kira desteği ödemeleri yapılan değerlendirme sonrası verilen banka hesap numaralarına otomatik aktarılacak. Başvuru şartlarını karşılayanların değerlendirme sonuçları ise www.turkiye.gov.tr üzerinden ilan edilecek. Gözler şimdi ödeme tarihinde. İşte, kira desteği ve gelir kaybı ödeme tarihleri ile ilgili bilgiler..

18.01.2021Ekonomi
Kira ve gelir kaybı desteği ödemeleri ne zaman İşte, tarih bilgisi

Kira ve gelir kaybı desteği ödemeleri ne zaman? İşte, tarih bilgisi

Esnaf gelir kaybı hibe ve kira desteği başvuruları için süreç tamamlandı. Pandemi dolayısıyla olumsuzluklarla karşılaşan esnaflara verilecek olan hibe ve kira desteği, değerlendirmelerin tamamlanmasıyla birlikte hesaplara yatırılacak. Peki, esnaf hibe ve kira desteği ne zaman verilecek? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

15.01.2021Ekonomi
Bakan Pekcan açıkladı: 2 milyondan fazla kişi destek başvurusunda bulundu

Bakan Pekcan açıkladı: 2 milyondan fazla kişi destek başvurusunda bulundu

Ticaret Bakanı Pekcan, gelir kaybı desteği ve kira desteğine ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Pekcan, "Gelir kaybı desteğine 1 milyon 300 binin üzerinde, kira desteğine 754 bin civarında müracaat eden esnafımız var" dedi.

15.01.2021Ekonomi
İTOdan girişimcilere sınır aşan e-ticaret çağrısı

İTO'dan girişimcilere "sınır aşan e-ticaret" çağrısı

İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç "2021 yılında, salgının getirdiği ve ihracatımızı artıracak çok önemli bir fırsat 'sınır aşan şirketten tüketiciye (B2C) elektronik ticaret' olacak. Girişimcilerimize sesleniyorum, bu kar topu gibi büyüyecek ticarette yerimizi vaktinde almalıyız" dedi.

15.01.2021Ekonomi
Kira ve gelir kaybı desteği ödemeleri ne zaman İşte, tarih bilgisi

Kira ve gelir kaybı desteği ödemeleri ne zaman? İşte, tarih bilgisi

Esnaf gelir kaybı hibe ve kira desteği başvuruları için süreç tamamlandı. Pandemi dolayısıyla olumsuzluklarla karşılaşan esnaflara verilecek olan hibe ve kira desteği, değerlendirmelerin tamamlanmasıyla birlikte hesaplara yatırılacak. Peki, esnaf hibe ve kira desteği ne zaman verilecek? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

14.01.2021Ekonomi
Destek başvurularında son gün 22 Ocak

Destek başvurularında son gün 22 Ocak

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından verilen hibe desteği başvuruları 22 Ocak'ta sona erecek. Hibe desteği kapsamına arıcılık, ipek böcekçiliği ile kaz ve hindi yetiştiriciliği giriyor.

11.01.2021Ekonomi
Esnaf hibe ve kira desteği ne zaman verilecek Başvurular bugün bitiyor

Esnaf hibe ve kira desteği ne zaman verilecek? Başvurular bugün bitiyor

Esnaf gelir kaybı ve kira desteği ödemeleri için başvuru süreci 11 Ocak Pazartesi günü sona eriyor. 1000 TL gelir kaybı desteği, 500-750 TL arası da kira desteği sağlayacak olan Ticaret Bakanlığı, müracaatları E-Devlet üzerinden kabul edecek. Bu başvuruların tamamlanmasının ardından gözler değerlendirme sonuçlarına çevrilecek. Peki, esnaf hibe ve kira desteği ne zaman verilecek? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

11.01.2021Ekonomi
e-Devlet ziyareti 2.3 milyarı aştı

e-Devlet ziyareti 2.3 milyarı aştı

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, koronavirüs salgını nedeniyle zorlu geçen 2020’de vatandaşların birçok işlemi evden çıkmadan e-Devlet Kapısı üzerinden gerçekleştirdiğini belirtti.

10.01.2021Ekonomi
e-Devlete 2.3 milyardan fazla giriş oldu

e-Devlet'e 2.3 milyardan fazla giriş oldu

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç "2020 tüm dünya için zorlu bir yıl oldu. Kovid-19 salgını sürecinde vatandaşımız pek çok işlemini evinden çıkmadan e-Devlet Kapısı üzerinden gerçekleştirdi" dedi.

9.01.2021Ekonomi
Gelir kaybı desteği ne zaman yatacak Gelir kaybı desteği başvuru sonuçlarını Bakanlık açıklayacak

Gelir kaybı desteği ne zaman yatacak? Gelir kaybı desteği başvuru sonuçlarını Bakanlık açıklayacak

Gelir kaybı desteği ödeme tarihi, başvuru işlemleri sürerken gündeme geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kira ve gelir kaybı desteği açıklamaları ile Ticaret Bakanlığı tarafından hayata geçen esnafa gelir kaybı desteği başvuru işlemleri E devlet www.turkiye.gov.tr adresinden yapılacak. Başvuru şartlarını karşılayanlar değerlendirmeye alınacak. Başvuru süreci sonrası hak sahiplerine yapılacak ödemeler bakanlık tarafından duyurulacak. Peki, gelir kaybı desteği ne zaman yatacak? İşte, ayrıntılar.

8.01.2021Ekonomi
Esnaf kira desteği başvurusu nasıl yapılır Kira yardımı başvurusu E-Devlet ekranından devam ediyor

Esnaf kira desteği başvurusu nasıl yapılır? Kira yardımı başvurusu E-Devlet ekranından devam ediyor

Kira desteği başvuru ekranı, başvuru tarihinin uzatılmasının ardından gündeme geldi. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, esnafa ve sanatkarlara sağlanan gelir kaybı ve kira desteği başvurularının 11 Ocak tarihine kadar uzatıldığını duyurdu. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının Türkiye'nin ticari hayatı üzerindeki olumsuz etkilerinin azaltılmasına yönelik alınan tedbirler kapsamında hayata geçen kira yardımı başvurusu e devlet "Kira Desteği Başvurusu" ekranından yapılacak. İşte, kira yardımı başvuruları işleminin detayları.

8.01.2021Ekonomi
Son dakika... Gelir kaybı ve kira desteği başvuruları uzatıldı

Son dakika... Gelir kaybı ve kira desteği başvuruları uzatıldı

Bakan Pekcan, esnafa ve sanatkarlara sağlanan gelir kaybı ve kira desteği başvurularının uzatıldığını duyurdu. Başvurular için son gün 8 Ocak'tı ancak başvurmak isteyenler için 11 Ocak tarihine kadar hak tanındı.

8.01.2021Ekonomi
Esnafa kira ve 1000 TL gelir kaybı desteği başvurusu nereden ve nasıl yapılacak Son başvuru tarihi 8 Ocak..

Esnafa kira ve 1000 TL gelir kaybı desteği başvurusu nereden ve nasıl yapılacak? Son başvuru tarihi 8 Ocak..

Esnafa kira ve gelir kaybı başvurusu, Ticaret Bakanlığı'nın E-Devlet ekranı üzerinden kolayca gerçekleştirilebilecek. Gelir kaybı desteği için aylık 1000 TL, kira desteği içinse aylık 500-750 TL arası bir ücret almaya hak kazanacak olan esnaflar, bu ücretleri alabilmek için E-Devlet üzerinden başvuruda bulunacak. Peki, esnaf kira desteği ve 1000 TL gelir kaybı başvurusu nasıl yapılacak? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

5.01.2021Ekonomi
Esnafa kira ve 1000 TL gelir kaybı desteği başvurusu nereden ve nasıl yapılacak 8 Ocakta sona eriyor

Esnafa kira ve 1000 TL gelir kaybı desteği başvurusu nereden ve nasıl yapılacak? 8 Ocak'ta sona eriyor!

Esnafa kira ve gelir kaybı başvurusu, Ticaret Bakanlığı'nın E-Devlet ekranı üzerinden kolayca gerçekleştirilebilecek. Gelir kaybı desteği için aylık 1000 TL, kira desteği içinse aylık 500-750 TL arası bir ücret almaya hak kazanacak olan esnaflar, bu ücretleri alabilmek için E-Devlet üzerinden başvuruda bulunacak. Peki, esnaf kira desteği ve 1000 TL gelir kaybı başvurusu nasıl yapılacak? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

2.01.2021Ekonomi
Gelir kaybı ve kira desteği başvuruları ne zaman bitecek İşte başvurulara dair tüm ayrıntılar

Gelir kaybı ve kira desteği başvuruları ne zaman bitecek? İşte başvurulara dair tüm ayrıntılar

Gelir kaybı ve kira desteği için başvurular başladı. Ticaret Bakanlığınca, Kovid-19 salgınından olumsuz etkilenen esnaf ve sanatkarlar ile gerçek kişi tacirlere verilecek desteklere ilişkin başvurular, e-Devlet üzerinden alınacak. Peki, gelir kaybı ve kira desteği başvuruları ne zaman bitecek?

31.12.2020Gündem
Kira desteği için başvurular başladı

Kira desteği için başvurular başladı

Ticaret Bakanlığı’nca koronavirüs salgını nedeniyle ticari faaliyetleri olumsuz etkilenen esnaf ve sanatkarlar ile gerçek kişi tacirlere verilecek gelir kaybı ve kira destekleri için başvurular başladı.

31.12.2020Ekonomi
Esnaf, sanatkar ve gerçek kişi tacirlere verilecek desteklerde başvurular bugün başlıyor.. İşte başvuru ekranı ve detaylar

Esnaf, sanatkar ve gerçek kişi tacirlere verilecek desteklerde başvurular bugün başlıyor.. İşte başvuru ekranı ve detaylar

Esnaf, sanatkar ve gerçek kişi tacirlere verilecek desteklerde başvurular bugün başlıyor. Bilindiği üzere, koronavirüs salgınının (COVID-19) ülkemiz ticari hayatı üzerindeki olumsuz etkilerinin azaltılmasına yönelik çeşitli tedbirler alınmaktadır.

30.12.2020Ekonomi
Esnaf kira desteği başvurusu nasıl yapılır Bakanlıktan esnafa 1000 TL hibe ve kira desteği başvuru açıklaması

Esnaf kira desteği başvurusu nasıl yapılır? Bakanlıktan esnafa 1000 TL hibe ve kira desteği başvuru açıklaması

Esnafa kira desteği ve hibe başvurusu için pek çok vatandaşın araştırması devam ediyor. Pandemi süreci dolayısıyla işleyişleri olumsuz etkilenen bazı esnaflar için uygulanacak olan kira ve 1000 TL hibe desteği, Ticaret Bakanlığı tarafından kabul edilecek. Esnafa kira ve 1000 TL hibe desteği başvurularının E-Devlet üzerinden yapılabileceğini açıklayan Ticaret Bakanlığı, başvuruların gerçekleşebileceği tarih hakkında da detaylara yer verdi. Peki, E-Devlet esnaf kira ve 1000 TL destek başvurusu nasıl yapılır? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

28.12.2020Ekonomi
Gözler Cumhurbaşkanının açıklamasında: Kabine toplantısı ne zaman, saat kaçta gerçekleşecek

Gözler Cumhurbaşkanının açıklamasında: Kabine toplantısı ne zaman, saat kaçta gerçekleşecek?

Cumhurbaşkanlığı kabinesi Korona virüsü ile mücadele döneminde sık sık bir araya geliyor. Yılın son kabine toplantısı bu hafta gerçekleştirilecek. 2020'nin son Kabine Toplantısında, koronavirüsle mücadeledeki son durum, uygulanacak yeni tedbirler ve aşı takviminin ele alınması bekleniyor. Peki, Kabine toplantısı ne zaman gerçekleşecek? Cumhurbaşkanı saat kaçta açıklama yapacak?

28.12.2020Gündem
Kira yardımı başvurusu nasıl yapılır Başvurular e-Devlet’ten alınacak

Kira yardımı başvurusu nasıl yapılır? Başvurular e-Devlet’ten alınacak

Kira yardımı başvuruları ile ilgili detaylar belli oldu. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinde vatandaşlara sunulan destekler arasında kira yardımı ve hibe desteği de bulunuyor. Başvuruda bulunanlardan, iş yerinin aylık kira bedeli, açık adresi ve iş yerini kiralayanın kimlik bilgilerini başvuru esnasında beyan etmesi istenecek. İşte kira yardımı başvuruları ile ilgili bilgiler

25.12.2020Ekonomi
Son dakika... 1.2 milyon esnafa destek ve hibe verilecek İşte destekten yararlanacakların listesi

Son dakika... 1.2 milyon esnafa destek ve hibe verilecek! İşte destekten yararlanacakların listesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın koronavirüs pandemisine karşı esnafa yönelik olarak açıkladığı kira desteği ve hibenin detayları belli oldu. Çiçekçiden simitçiye kadar birçok alanda faaliyet gösteren esnaf destek ve hibeden yararlanabilecek. Başvurular ise internet üzerinden kolayca gerçekleştirilecek.

25.12.2020Ekonomi
Esnaf virüs desteği için internetten başvuracak

Esnaf virüs desteği için internetten başvuracak

Esnaf ve sanatkârlar destek başvuruları ve itirazlarını www.turkiye.gov.tr internet adresi üzerinden yapılacak.

25.12.2020Ekonomi
Esnafa hibe ve kira desteği başvurular ne zaman başlıyor Destekten kimler faydalanacak İşte merak edilen soruların cevapları

Esnafa hibe ve kira desteği başvurular ne zaman başlıyor? Destekten kimler faydalanacak? İşte merak edilen soruların cevapları

Esnafa hibe ve kira desteği gündemde yer almaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan esnafa kira desteğinin detayları belli oldu. Karar gereğince, salgından etkilenen kesime aylık 1000 lira olmak üzere toplamda 3 bin lira doğrudan gelir desteği ile üç ay boyunca büyükşehirlerde aylık 750 lira, diğer illerde aylık 500 lira kira desteği verilecek. kantinciler, kuaförler, berberler, güzellik salonları işletenler, kafe işletenler, kırtasiye perakende ve toptan ticaret işletmeleri gibi işletmeler destekten faydalanabilecek. İşte, esnafa hibe ve kira desteğinden yararlanacaklar. İşte, detaylar.

24.12.2020Ekonomi
Ticaret Bakanlığı, destek verilecek esnafların faaliyet tanımını belirledi

Ticaret Bakanlığı, destek verilecek esnafların faaliyet tanımını belirledi

Ticaret Bakanlığı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınan tedbirlerden etkilenen esnaf, sanatkar ve gerçek kişi tacirlere yönelik hibe ve kira desteğinin verileceği kesimleri belirledi.

24.12.2020 Ekonomi
Esnafa hibe ve kira desteğinden kimler yararlanabilecek Bakanlık ayrıntıları açıkladı

Esnafa hibe ve kira desteğinden kimler yararlanabilecek? Bakanlık ayrıntıları açıkladı

Ticaret Bakanlığı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınan tedbirlerden etkilenen esnaf, sanatkar ve gerçek kişi tacirlere yönelik hibe ve kira desteğinin verileceği kesimleri belirledi. e-Devlet üzerinden yapılabilecek destek başvurularına, ocak ayının ilk haftası itibarıyla başlanması öngörülüyor. Peki, esnafa hibe ve kira desteğinden kimler yararlanabilecek?

24.12.2020Gündem
Son dakika... Kira yardımı ve hibenin detayları belli oldu

Son dakika... Kira yardımı ve hibenin detayları belli oldu

Koronavirüs pandemisi nedeniyle ticari faaliyetleri olumsuz etkilenenler için hibe ve destekler açıklandı. Esnaf ve sanatkarların şartlara uyması halinde kira yardımı ve hibe alabilecekler.

24.12.2020Ekonomi