EKSTRA
MENÜ

Kina Gecesi

Kina Gecesi haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kina Gecesi hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.308 Kina Gecesi haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Kina Gecesi Haberleri

Rüyada Kına Gecesi Görmek Anlamı Nedir Rüyada Kına Gecesine Gitmek Ve Oynamak Anlamı

Rüyada Kına Gecesi Görmek Anlamı Nedir? Rüyada Kına Gecesine Gitmek Ve Oynamak Anlamı

Rüyada görülen bazı semboller kimi zaman hayırlı kimi zaman da tam tersi şekilde tabir edilmektedir. Bununla beraber her rüya belli anlamlara sahiptir. Rüya sahipleri, rüyalarının manalarını araştırmak adına İnternet'e başvurmaktadırlar. Peki rüyada kına gecesi görmek anlamı nedir? Rüyada kına gecesine gitmek ve oynamak anlamı nedir? İşte detaylar.

9.07.2021Mahmure
Ege’nin kuytularına gizlenmiş renkler diyarı

Ege’nin kuytularına gizlenmiş renkler diyarı

Rengârenk ahşap süslemeli taş evleri, karanfilli kahveleri ve şenlikli düğünleriyle ünlü Çomakdağ köyleri doğal dokusunu, mimarisini ve kültürünü koruyor. Buralı kadınlar kıyafetleri ve başlıklarındaki çiçeklerle her günü renkli bir festival havasında yaşıyor.

27.06.2021Seyahat
Düğün yasakları kalktı mı Kına, nişan yasağı kalktı mı, düğünler nasıl yapılıyor 1 Temmuz kararları merak ediliyor

Düğün yasakları kalktı mı? Kına, nişan yasağı kalktı mı, düğünler nasıl yapılıyor? 1 Temmuz kararları merak ediliyor

Kabine toplantı tarihinin gelmesiyle birlikte düğün, nişan ve kına gecesi organizasyonlarıyla ilgili araştırmalar yeniden başladı. Yayımlanan son genelgede 1 Temmuz 2021 tarihinden sonra bu merasimlere ilişkin kısıtlamalarda yeni değişiklikler olacağı duyurulmuştu. Peki, düğün yasakları tamamen kalktı mı? Kına, nişan yasağı kalktı mı, düğünler nasıl yapılıyor? 1 Temmuz kararları merak ediliyor

21.06.2021Gündem
Düğünler normale döndü

Düğünler normale döndü

Nikâh ve düğünlerde yiyecek içecek ikramı ile davetli sayısına ilişkin kısıtlamalar sona erdi. Nişan ve kına törenleri ise 1 Temmuz’u bekliyor.

17.06.2021Gündem
Düğünlerde yeni dönem fiyatlara da yansıyacak Flaş zam açıklaması

Düğünlerde yeni dönem fiyatlara da yansıyacak! Flaş zam açıklaması

Düğünlerde ikram dönemi dün itibarıyla terar başladı. İstanbul Düğün Salonları Toplantı ve Davet Organizatörleri Derneği Genel Sekreteri Ahmet Batmaz, düğünlerde ikram edilen ürünlere gelen zamları hatırlarak, "Henüz düğün salonlarının fiyatlarında bir değişim olmadı ancak bu ürünlere gelen zamlar doğrultusunda işletme sahipleri de fiyatları artıracaklar." dedi.

16.06.2021Ekonomi
Düğünlerde yemek ve ikram yasağı kaldırıldı mı Düğünler nasıl olacak İşte kademeli normalleşmede düğünler hakkında bilgi

Düğünlerde yemek ve ikram yasağı kaldırıldı mı? Düğünler nasıl olacak? İşte kademeli normalleşmede düğünler hakkında bilgi

Düğünlerde ikram yasağı pek çok çiftin merak ettiği konu olarak dikkat çekiyor. İçişleri Bakanlığının "Haziran Ayı Normalleşme Tedbirleri" genelgesinde, düğün ve nikah törenlerinin belirli kurallarla uygulanacağı, nişan ve kına gecesi gibi etkinliklere ise izin verilmeyeceği bildirmişti. Peki, düğünlerde yemek ve ikram yasağı kaldırıldı mı?

16.06.2021Gündem
Düğünler nasıl yapılacak Nişan, kına gecesi ve düğün yasakları kaldırıldı mı Düğünlerde yeni dönem başladı

Düğünler nasıl yapılacak? Nişan, kına gecesi ve düğün yasakları kaldırıldı mı? Düğünlerde yeni dönem başladı!

Düğün yasaklarının ardından düğün törenleri için yeni dönem resmen başladı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında 1 Haziran'da başlayan kademeli normalleşme genelgesinde düğünlerin belirli kurallarla uygulanacağı nişan, kına gecesi gibi etkinliklere ise izin verilmeyeceği bildirilmişti. Evlilik hazırlığı yapan milyonlarca çifti ilgilendiren düğün kısıtlamalarının ardından 15 Haziran tarihi itibarıyla kapalı alanlarda daha önce belirlenen azami 100 davetli sayısı da sonlandırılacak. Düğün ve nikah törenlerinde bugün itibarıyla davetlilere yiyecek-içecek ikramına yeniden başlanacak. Peki, nişan, kına gecesi yasakları kaldırıldı mı? İşte, 15 Haziran düğün kuralları ile ilgili bilgiler.

15.06.2021Gündem
Camdaki Kız 9. bölüm sezon finali izle: Camdaki Kız 9. son bölüme Hayrinin gelişi damga vurdu

Camdaki Kız 9. bölüm sezon finali izle: Camdaki Kız 9. son bölüme Hayri'nin gelişi damga vurdu

Camdaki Kız 9. bölüm full izle ekranı Kanal D internet platformundan yayınlandı. Kanal D'nin her hafta ilgiyle izlenen dizisi Camdaki Kız 10 Haziran tarihinde 9. bölümü ile sezon finali yaparak sevenlerine kısa süreliğine veda etti. Cana'nın anlattıklarından sonra Muzo'nun da yasak aşkı Feride Hanım'a itiraf ettiği Camdaki Kız son bölümünde, Sedat ve Muzo'nun geçmişte aynı kadına aşık olduğunun ortaya çıkması dikkat çekti. Düğünden sonra Nalan'ın karşısına Hayri'nin çıkması ise Camdaki Kız sezon finaline damga vurdu. İşte, kaçıranlar ve yeniden izlemek isteyenler için Camdaki Kız 9. son bölüm kesintisiz izleme ekranı.

11.06.2021Televizyon
Sahte gelin olayı Müge Anlıya damga vurdu - Sahte gelin Senem hakkındaki iddialar

Sahte gelin olayı Müge Anlı'ya damga vurdu - Sahte gelin Senem hakkındaki iddialar

Afyonkarahisar’da yaşayan 25 yaşındaki Halil Kurt iki kez sahte gelin tarafından dolandırıldığı iddiasıyla Müge Anlı ve ekibinden yardım istedi. Afyonkarahisar’da yaşayan 25 yaşındaki Halil Kurt iki kez sahte gelin tarafından dolandırıldığı iddiasıyla Müge Anlı ve ekibinden yardım istedi. Müge Anlı ile Tatlı Sert canlı yayınına katılan aşk tuzağının kahramanı 'Sahte gelin' Senem bakın hangi sözlerle kendisini savundu.

23.04.2021Televizyon
Rojin Haspolat kimdir kaç yaşında

Rojin Haspolat kimdir kaç yaşında?

Rojin Haspolat, önceki akşam kına gecesi ile gündemdeydi. Kına gecesinin ardından sosyal medyanın gündeminde yer alan Rojin Haspolat, pek çok kişinin araştırdığı isim oldu. Peki, Rojin Haspolat kimdir kaç yaşında? İşte, o isim hakkında bazı biligle

31.03.2021Gündem
Rojin Haspolattan kına gecesi paylaşımı

Rojin Haspolat'tan kına gecesi paylaşımı

Ozan Tufan'ın nişanlısı Rojin Haspolat, Türkiye - Letonya maçının oynandığı esnada kına gecesinden bu videoyu paylaştı.Rojin Haspolat, söz konusu paylaşımına, "Yanımda olan, olamasa da arayan herkese çok teşekkür ederim. Gönül isterdi ki daha rahat ve sağlıklı şartlarda sevdiklerimizle bir arada olalım. Bu özel günümü de yalnızca teste tabi tutulup, sonucu negatif olan davetlilerim ile kutladım." notunu düştü.

31.03.2021Diğer
Ozan Tufan ve Rojin Haspolat evlendi Milli maç akşamı kına gecesi...

Ozan Tufan ve Rojin Haspolat evlendi! Milli maç akşamı kına gecesi...

Ozan Tufan'ın nişanlısı Rojin Haspolat, Türkiye - Letonya maçının oynandığı esnada kına gecesinden fotoğraflar paylaştı. Çiftin düğünü bu akşam gerçekleşti

31.03.2021Futbol
Kına Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Kına Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Kına Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Kına Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Kına, geçmiş zamanlardan bu yana kullanılmakta olan bir İslam geleneğidir. Eski zamanlarda kına bitkisinin, evlenecek olan kişileri kötülüklerden ve nazardan koruduğuna inanılır ve bu sebeple çiftlere kına gecesi düzenlenirdi. Günümüzde bu ünlü gelenek hala devam etmektedir. Peki, Kına ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Kına ağacı özellikleri, bakımı ve faydaları hakkında bilgiler nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

25.03.2021Bitki Bakımı
Sariye Çetin cinayetinde karar 7 sanığa ağırlaştırılmış müebbet

Sariye Çetin cinayetinde karar! 7 sanığa ağırlaştırılmış müebbet

Hakkari'de 12 yıl önce akrabası olan gençle zorla evlendirilecekken, kına gecesi evden kaçtığı için öldürüldüğü değerlendirilen Sariye Çetin (19) cinayetiyle ilgili yargılanan, babasının da aralarında bulunduğu 7 sanık hakkında karar çıktı. Cesedine henüz ulaşılamayan Sariye ile ilgili davada, tutuklu sanıklara 'töre saikiyle öldürme' suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası verildi.

13.02.2021Gündem
2021’de iple çektiğimiz 21 şey

2021’de iple çektiğimiz 21 şey

Sevdiklerimize sarılmak, merakla beklediğimiz bir filme, bir oyuna koşmak, arkadaşlarımızla buluşup şehrin en sevdiğimiz sokaklarında kalabalıktan korkmadan yürümek… Neredeyse bir yıldır, hayatımızı güzelleştiren pek çok şeyden mahrumuz. Salgın öncesine yani 'kendi normalimiz'e dönmek için kavuşmaya can attığımız 21 şeyi hatırlayalım…

Dabbe Serisi Filmleri - Dabbe Serisinin İsimleri, İzleme Sırası, Vizyon Tarihleri, Konuları Ve Oyuncuları

Dabbe Serisi Filmleri - Dabbe Serisinin İsimleri, İzleme Sırası, Vizyon Tarihleri, Konuları Ve Oyuncuları

Türk korku filmi denildiğinde akla il gelen film serisi Dabbe serisidir. Dabbe serisi oldukça ünlü bilinen korku filmi serisidir. Dabbe serisinin film isimleri nelerdir? Dabbe serisi izleme sırası nasıldır? Dabbe serisi vizyon tarihleri ne zamandır? Dabbe serileri konuları nelerdir? Dabbe serisi oyuncuları kimlerdir? İşte Türk korku filminin efsanesi olan Dabbe serisi hakkındaki detaylar.

20.01.2021Kültür Sanat
Hayal ettiği gelinliği giydi

Hayal ettiği gelinliği giydi

KANAL D’nin sevilen yarışma programı “Yatıya Misafirim Var”ın geçtiğimiz hafta yayınlanan bölümünde duygusal anlar yaşandı.

3.01.2021Televizyon
6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sosyal Kültürel Ve Tarihi Bağlar Konu anlatımı

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sosyal Kültürel Ve Tarihi Bağlar Konu anlatımı

Bir toplumu toplum yapan ana unsurların başında sosyal, kültürel ve tarihi bağlar gelir. Bir ülke, aynı devletin egemenliği altında bulunan ve ortak bir tarihe sahip olan milletlerden oluşur. Örneğin Kurtuluş savaşı, Türk milletinin tarihi bağlarından biridir. 6. sınıflar için sosyal, kültürel ve tarihi bağlar konusunu örneklerle anlattık.

31.12.20206. SINIF
Antalyada apartman bodrumundaki kına gecesine polis baskını

Antalya'da apartman bodrumundaki kına gecesine polis baskını

Antalya'da kadınların apartmanın bodrumunda düzenlediği kına gecesi, polis baskınıyla sona erdi. Sosyal mesafe ve maske kuralına uymadıkları belirlenen 11 kişi hakkında, toplam 30 bin 150 lira ceza uygulandı.

23.12.2020Gündem
Son dakika haberler: Samsun Valisi’nden koronavirüs uyarısı: Hara-kiri yapmak gibi

Son dakika haberler: Samsun Valisi’nden koronavirüs uyarısı: 'Hara-kiri yapmak gibi'

Samsun'da son bir hafta içinde kentteki vaka sayısında yüzde 20 azalma oldu. Hastanelerdeki doluluk oranının yüzde 64, yoğun bakım doluluk oranının ise yüzde 81 olduğu belirtildi. Samsun Valisi Zülkif Dağlı filyasyon ekiplerini kuvvetlendirdiklerini belirterek, ''Filyasyon ekiplerimiz geçenlerde bir kına gecesine rastladılar bildiğiniz gibi. Yoğun bir ortamda kına gecesi yapıldığını gördük fotoğraflarda vardı. Artık bunları yapmamamız lazım. Kendi kendimize hara-kiri yapmak gibi bir şey artık bu olaylar.'' dedi.

18.12.2020Gündem
Gümüşhanede polislerden megafonla misafirliğe gitmeyin anonsu

Gümüşhane'de polislerden megafonla 'misafirliğe gitmeyin' anonsu

GÜMÜŞHANE'de koronavirüs vakalarının artış göstermesi üzerine polis ekipleri, vatandaşları bilinçlendirmek için sokaklarda megafonla anons yapıyor. Ekipler, zorunlu olmadıkça evden çıkmamaları tavsiyesinde bulunduğu kent sakinlerine, "Misafirliğe gitmeyin, evinize misafir kabul etmeyin" uyarılarında bulunuyor.

8.12.2020Haber
Son dakika haberler: Koronavirüs vaka sayıları artan Gümüşhanede polisler anons yapıyor

Son dakika haberler: Koronavirüs vaka sayıları artan Gümüşhane'de polisler anons yapıyor!

Gümüşhane'yi koronavirüs vakalarının artış göstermesi üzerine polis ekipleri, vatandaşları bilinçlendirmek için sokaklarda megafonla anons yapıyor. Ekipler, zorunlu olmadıkça evden çıkmamaları tavsiyesinde bulunduğu kent sakinlerine, "Misafirliğe gitmeyin, evinize misafir kabul etmeyin" uyarılarında bulunuyor.

8.12.2020Gündem
İtalyan şef Danilo Zanna’dan samimi açıklamalar: Türkiyede en iyi dönemi Bağcılarda geçirdim

İtalyan şef Danilo Zanna’dan samimi açıklamalar: Türkiye'de en iyi dönemi Bağcılar'da geçirdim!

10 yıl önce Türkiye’ye geldi. Hayatının aşkıyla karşılaşıp evlendi. Kına gecesi de yaptı, hamama da gitti. Türkiye’deki en güzel dönemini Bağcılar’da geçirdi. Türkçe konuşamıyordu ama komşuları onu o kadar sevdi ki ekmeğe bir kere bile para vermedi! Yakında Ortaköy’de açacağı yeni restoranı için 2.800 ayrı zeytinyağı tadan İtalyan şef Danilo Zanna, yaza kadar 'feci' Türkçe çalışıp herkesi şaşırtacağını söylüyor.

1.11.2020Magazin
İyi yemek yapmak, iyi bir aşktan daha tatmin edici

İyi yemek yapmak, iyi bir aşktan daha tatmin edici

10 yıl önce Türkiye’ye geldi. Hayatının aşkıyla karşılaşıp evlendi. Kına gecesi de yaptı, hamama da gitti. Türkiye’deki en güzel dönemini Bağcılar’da geçirdi. Türkçe konuşamıyordu ama komşuları onu o kadar sevdi ki ekmeğe bir kere bile para vermedi! Yakında Ortaköy’de açacağı yeni restoranı için 2.800 ayrı zeytinyağı tadan İtalyan şef Danilo Zanna, yaza kadar 'feci' Türkçe çalışıp herkesi şaşırtacağını söylüyor.

Son dakika haberler: Deprem sonrası Seferihisarda üzücü kareler... Karaya vurdular

Son dakika haberler: Deprem sonrası Seferihisar'da üzücü kareler... Karaya vurdular

İzmir’in Seferihisar açıklarında dün meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremle birlikte oluşan küçük çaplı tsunamide, balıklar karaya vurdu. Suların çekilmesiyle birlikte kıyıda yüzlerce ölü balık kaldı.

31.10.2020Gündem
Şanlıurfada kına gecesi kana bulandı: 1 ölü

Şanlıurfa'da kına gecesi kana bulandı: 1 ölü

ŞANLIURFA'da, kına gecesinde havaya ateşlenen tabancadan çıkan mermi, davetlilerden Adnan İmamoğlu’na (25) isabet etti. Ağır yaralanan İmamoğlu, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybederken, tabancayı ateşleyen A.İ. gözaltına alındı.

10.10.2020Gündem
Kızının kınasında oynarken rahatsızlanıp hayatını kaybetti

Kızının kınasında oynarken rahatsızlanıp hayatını kaybetti

Bursa'da yasak olmasına rağmen düzenlenen kızının kına gecesinde oynayan Nermin Benli (38), fenalaşarak yere yığıldı. Hastaneye kaldırılan Benli, hayatını kaybetti. Benli'nin oynarken yere düştüğü anlar ise kameraya yansıdı.

6.10.2020Haber
Koronavirüs tedbirleri alınmadan yapılan kına gecesi kutlamasında 7 kişiye ceza kesildi

Koronavirüs tedbirleri alınmadan yapılan kına gecesi kutlamasında 7 kişiye ceza kesildi

MERSİN'in Tarsus ilçesinde koronavirüs tedbirlerine uyulmadan düğün salonunda yapılan kına gecesi kutlamasında 7 kişiye 11 bin 250 TL para cezası kesildi.

30.09.2020Haber
Düğün salonundaki kına eğlencesine baskın

Düğün salonundaki kına eğlencesine baskın

Mersin'in Tarsus ilçesinde yasak olmasına rağmen düğün salonunda yapılan kına gecesine polis baskın düzenledi. Müzik eşliğinde oynayanların da aralarında bulunduğu 7 kişiye toplam 11 bin 250 TL ceza kesildi.

30.09.2020Gündem
Diyarbakır’da yasağa rağmen halaylı sokak düğünü

Diyarbakır’da yasağa rağmen halaylı sokak düğünü

DİYARBAKIR merkezde, koronavirüs tedbirleri kapsamında yasaklanmasına rağmen yapılan sokak düğününde, çoğu maskesiz onlarca kişi, halay çekti.

28.09.2020Gündem
‘Virüs garantili’ İstanbul geceleri

‘Virüs garantili’ İstanbul geceleri

Haftanın son gününde İstanbul’da eğlence turuna çıktık. Beşiktaş’tan başlayarak Baltalimanı’na, Aksaray’dan Taksim’e kadar 2.5-3 saat süren yolculuğumuzda kına gecesine, teknedeki organizasyonlara ve gece kulüplerindeki eğlencelere şahit olduk.Tüm bu mekânlarda maske ve sosyal mesafe çoktan unutulmuştu. Girdiğimiz gece kulübü ise bizi çok şaşırttı. Koronavirüsün tavan yaptığı bir dönemde bu eğlence bizi tedirgin etti.

27.09.2020Gündem
Türk düğünü vaka sayısını zıplattı

Türk düğünü vaka sayısını zıplattı

Almanya’nın Hamm kentinde bir anda patlayan korona vakalarının büyük bölümünün, Türklerin düzenlediği düğün ve kına gecelerinden yayıldığı ortaya çıktı. Yapılan testler sonucunda en çok vakaların 10 Eylül ve 12 Eylül’de yapılan törenlere katılanlar arasında rastlandığı ortaya çıktı. Virüsü ise hem kına gecesine hem de düğüne giden 50 yaşındaki bir kadının bulaştırdığı belirtiliyor.

24.09.2020Avrupa
Teknede ‘gizli’ eğlence

Teknede ‘gizli’ eğlence

Salgına rağmen tekne ve yatlardaki bazı aktiviteler engellenemiyor. Biz de çeşitli tekne ve yat kiralama şirketlerini aradık. Farklı organizasyon talepleriyle tekne kiralamak istediğimizi ilettik. Bu kişilerden aldığımız cevap, “Eğer denetim olursa müziği kısıp eğlenceyi durdururuz. Polisler gidince de eğlenceye devam ederiz. Ama en önemlisi damat ve gelin, eğer damatlık ve gelinlik giymezse daha rahat oluruz” oldu.

21.09.2020Ekonomi
Yasağa rağmen kına gecesi düzenlediler... Büyük şok

Yasağa rağmen kına gecesi düzenlediler... Büyük şok!

Bursa'nın Gemlik ilçesinde, koronavirüs tedbirleri kapsamında yasaklanmasına rağmen düzenlenen kına gecesine zabıta ekipleri baskın yaptı. Bir düğün salonundaki kına gecesine katılan 12 kişiye toplam 42 bin TL ceza yazıldı.

18.09.2020Gündem
Düğünler başlayacak mı ve hangi illerde yasaklandı İstanbul Valiliğinden son dakika düğün kısıtlaması kararı

Düğünler başlayacak mı ve hangi illerde yasaklandı? İstanbul Valiliği'nden son dakika düğün kısıtlaması kararı!

Düğünler başlayacak mı? sorusu koronavirüs tedbirleri kapsamında yeniden gündeme geldi. Düğün kısıtlamaları devam ederken İstanbul Valiliği'nden son dakika açıklama yapıldı. İstanbul İl Hıfzıssıhha Meclisi toplantısında alınan karar gereği, İstanbul Boğazı’nda yat ve teknelerde nişan, kına ve düğün etkinlikleri koronavirüs tedbirleri kapsamında yasaklandı. Geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanlığı düğün kısıtlamalarına yönelik genelge yayınlanmıştı. Genelgeye göre, nişan, kına gecesi ve sünnet düğünleri yasaklanmıştı. Düğünlerin nikah merasimi şeklinde olması kararlaştırıldı. İşte, düğün yasağı olan iller ve konuyla ilgili İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamanın ayrıntıları.

12.09.2020Gündem
İstanbula korona önlemleri: Boğaz’da eğlenceli turlar ve açıkhava konserleri yasaklandı

İstanbul'a korona önlemleri: Boğaz’da eğlenceli turlar ve açıkhava konserleri yasaklandı

İstanbul’da koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında yeni yasaklar geldi.

12.09.2020Gündem
Son dakika haberi... İstanbul Valiliği açıkladı Yat ve teknelerde düğünler yasaklandı

Son dakika haberi... İstanbul Valiliği açıkladı! Yat ve teknelerde düğünler yasaklandı

İstanbul İl Hıfzıssıhha Meclisi toplantısında alınan karar gereği, İstanbul Boğazı’nda yat ve teknelerde nişan, kına ve düğün etkinlikleri ile açık havadaki konser ve festivaller koronavirüs tedbirleri kapsamında yasaklandı.

11.09.2020Gündem
Bursada polisin baskın yaptığı kaçak korona kınasının görüntüleri ortaya çıktı

Bursa'da polisin baskın yaptığı 'kaçak korona kına'sının görüntüleri ortaya çıktı

Bursa'da dün 'kaçak korona kına'sı düzenlenen salona polis ekiplerince yapılan baskında 15 kişiye toplamda 22 bin TL para cezası kesildi. Kaçak korona kınasının görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde davetlilerin sosyal mesafe ve maske kurallarını hiçe saydığı görüldü.

9.09.2020Gündem
Kaçak kına gecesi, tıklım tıklım minibüsler, konvoylar... Şoke eden görüntüler

Kaçak kına gecesi, tıklım tıklım minibüsler, konvoylar... Şoke eden görüntüler

Koronavirüsle mücadelede alınan tüm önlemlere rağmen can sıkan görüntüler gelmeye devam ediyor.

9.09.2020Gündem
Yasak dinlemediler... Düğün konvoyu yapıp, trafiği birbirine kattılar

Yasak dinlemediler... Düğün konvoyu yapıp, trafiği birbirine kattılar

DİYARBAKIR'da koronavirüs tedbirleri kapsamında yasak olmasına rağmen düğün konvoyu oluşturan bir grup, yollardaki şeritleri kapatıp trafik akışını yavaşlattı. Hareket halindeki araçlardan sarkanlar ise yürekleri ağızlara getirdi.

9.09.2020Gündem
Polisten kaçak korona kınasına baskın: 15 kişiye toplam 22 bin 500 TL ceza

Polisten 'kaçak korona kına'sına baskın: 15 kişiye toplam 22 bin 500 TL ceza

Bursa’da koronavirüs tedbirleri kapsamında yasaklanmasına rağmen, kurallara uymayarak kaçak kına gecesi düzenlenen salona, polis ekipleri baskın yaptı. Kaçak kına gecesine katılan 15 kişiye toplamda 22 bin 500 TL ceza yazıldı.

8.09.2020Haber
Kaçak korona kınasına baskın Ceza yağdı

Kaçak korona kınasına baskın! Ceza yağdı

Bursa’da koronavirüs tedbirleri kapsamında yasaklanmasına rağmen, kurallara uymayarak kaçak kına gecesi düzenlenen salona, polis ekipleri baskın yaptı. Kaçak kına gecesine katılan 15 kişiye toplamda 22 bin 500 TL ceza yazıldı.

8.09.2020Gündem
Düğünler yasaklandı mı, ne zaman başlayacak 81 ilde uygulama başladı: Kına, sünnet, nişan ve düğünlerle ilgili son dakika gelişmeler

Düğünler yasaklandı mı, ne zaman başlayacak? 81 ilde uygulama başladı: Kına, sünnet, nişan ve düğünlerle ilgili son dakika gelişmeler

Düğün yasakları son dakika gelişmeler ile takip ediliyor. Koronavirüs salgınında artan vaka sayısı ile beraber 14 ilde kısıtlama getirilen düğünlerle ilgili İçişleri Bakanlığı geçtiğimiz günlerde yeni bir genelge yayınlandı. Genelgeye göre, 81 ilde geçerli olmak üzere kına gecesi, sünnet düğünü, nişan gibi etkinlikler yasaklandı. Gelinle damadın birinci ve ikinci derece yakını olmayan 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile 15 yaş altı çocukların düğünlere ve nikah törenlerine katılması yasaklandı. Peki, düğünler yeniden ne zaman başlayacak? İşte, düğün kısıtlaması getirilen iller ve düğün yasakları ile ilgili detaylar....

7.09.2020Gündem
Sihirli Annem oyuncusu Gizem Güven futbolcu Caner Turp ile evlendi

Sihirli Annem oyuncusu Gizem Güven futbolcu Caner Turp ile evlendi

Geçtiğimiz hafta kına gecesi yapan genç oyuncu Gizem Güven, dün akşam futbolcu Caner Turp ile nikah masasına oturdu.

7.09.2020Magazin
Oyuncu Gizem Güven, dün akşam futbolcu Caner Turp ile nikah masasına oturdu.

Oyuncu Gizem Güven, dün akşam futbolcu Caner Turp ile nikah masasına oturdu.

Geçtiğimiz hafta kına gecesi yapan genç oyuncu Gizem Güven, dün akşam futbolcu Caner Turp ile nikah masasına oturdu. Oyuncuyu Selena ve Sihirli Annem dizisindeki rol arkadaşları yalnız bırakmadı.

7.09.2020Magazin
Yasağa rağmen kına gecesini, otomobil farının aydınlatmasıyla yaptılar

Yasağa rağmen kına gecesini, otomobil farının aydınlatmasıyla yaptılar

DİYARBAKIR'da, yasağa rağmen sitenin arka bahçesindeki ışıkların kapatılıp, otomobil farının aydınlatmasıyla yapılan kına gecesi, cep telefonu kamerasına yansıdı.

7.09.2020Gündem
Sihirli Annem oyuncuları Gizem Güvenin düğününde bir araya geldi

Sihirli Annem oyuncuları Gizem Güven'in düğününde bir araya geldi

Geçtiğimiz hafta kına gecesi yapan genç oyuncu Gizem Güven, dün akşam futbolcu Caner Turp ile nikah masasına oturdu. Oyuncuyu Selena ve Sihirli Annem dizisindeki rol arkadaşları yalnız bırakmadı.

7.09.2020Magazin

Yazar Sonuçları

Biz Türkler nikâh şekerini Lükres Borjiya'nın kına gecesinde mi öğrendik

Dün Hürriyet ve New York Times’ın manşetinde benzer bir haber vardı. Pandemi sırasında yasaklanan düğünlerin yeniden başlaması.

8.06.2021

Nişanlım çok kıskanç

10 ay sonra evleneceğim nişanlımın kıskançlığından artık yoruldum. Bana oje sürmeyi bile yasakladı. Ne yapacağımı bilemiyorum.

17.10.2020

Okullar sınırlı olarak açılabilir

Siyasetle anılan Ankara, bir süredir koronavirüsteki artışla gündemde. Koronavirüsteki artış, yeni tedbirleri gündeme getirdi. Bu ortamda okullarda yüz yüze eğitime nasıl geçileceği tartışılıyor. Tüm bu başlıkları Bilim Kurulu üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz’a sordum.

8.09.2020