EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Kimyasal Madde

Kimyasal Madde ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kimyasal Madde haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.047 Kimyasal Madde haberi bulunmuştur.

Kimyasal Madde Haberleri

Bunlar da Afrikalı Sülün Osmanlarımız

Bunlar da Afrikalı Sülün Osman'larımız

İstanbul'a yerleşen bazı Afrikalılar, şeytana pabucunu ters giydirecek hikáye ve senaryolarla, esnafı trilyonlarca lira dolandırdılar. Bazı çete üyeleri yakalandı ama paralar ortada yok.

14.02.2003Gündem
Kimyasal madde dolu 3500 tüp ele geçti

Kimyasal madde dolu 3500 tüp ele geçti

Diyarbakır'da Rusya'dan Türkiye'ye sokulan ve içinde kimyasal madde bulunan 3 bin 500 tüp ele geçirildi. Rusya'dan Türkiye'ye kimyasal madde yüklü tüplerin kaçak yollardan sokulduğu istihbaratını alan Jandarma ekipleri, söz konusu tüpleri taşıyan aracı takibe aldı.

21.02.2003Gündem
Kimyasal madde yüklü  tren raydan çıkıp yandı

Kimyasal madde yüklü tren raydan çıkıp yandı

Üçüncü felaket de ABD-Kanada sınırındaki Ontario'da gerçekleşti.

21.02.2003Gündem
Kimyasal madde yüklü  tren raydan çıkıp yandı

Kimyasal madde yüklü tren raydan çıkıp yandı

Üçüncü felaket de ABD-Kanada sınırındaki Ontario'da gerçekleşti.

21.02.2003Dünya
Vascoya Çevre Yönetim Belgesi

Vasco'ya Çevre Yönetim Belgesi

Magic Life Grubu bünyesinde hizmet veren seyahat acentesi Vasco, 1999 yılında aldığı ISO 9002 Kalite Sistem Belgesi'nden sonra, uyguladığı çevre yönetim sistemiyle Türk Standartları Enstitüsü'nden ISO 14001 Çevre Yönetim Belgesi de almaya hak kazandı.

1.03.2003Ekonomi
Osteoporozun sırrı ayılarda gizli olabilir

Osteoporozun sırrı ayılarda gizli olabilir

Ayıların kış uykusuna yatarak uzun süre hareketsiz kalmalarına rağmen, kemik dokularının bundan olumsuz etkilenmemesi, kemik erimesi konusunda bir umut ışığı oldu...

Kofi Annan ABDyi uyardı

Kofi Annan ABD'yi uyardı

Kofi Annan, ABD'nin Irak'a karşı BM'nin izni olmadan hareket etmesinin meşru sayılmayacağını ve bu durumda ABD'nin BM tüzügüne aykırı hareket etmiş olacağı uyarısında bulundu.

10.03.2003Gündem
Kimyasal silah dedektörü mini uçak

Kimyasal silah dedektörü mini uçak

ABD'nin geliştirdiği 'Gümüş Tilki' adlı uzaktan kumandalı mini uçak, kimyasal silahları tespit ediyor. 2.4 m uzunluğunda ve 9 kg ağırlığındaki uçak, bir spor çantasına sığabiliyor.

25.03.2003Gündem
Osman’a prangalı, ABD’li sevgiliye kelepçeli yargılama

Osman’a prangalı, ABD’li sevgiliye kelepçeli yargılama

Almanya'nın Heidelberg kentindeki ABD üssünü bombalamak istemekle suçlanan Türk genci Osman Petmezci ile ABD'li sevgilisi Astrid dün hakim önüne çıktı.

11.04.2003Dünya
Sigarayı bıraktım kampanyası

"Sigarayı bıraktım" kampanyası

Sağlık Bakanlığı, 11 Mayıs Anneler Günü dolayısıyla ''Annenize en değerli hediyeyi verin, sigarayı bırakın'' sloganıyla kampanya başlattı. Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Uğurlu, sigarayla mücadelede en önemli unsurun annelerin ve 18 yaş altı çocukların bu alışkanlığı kazanmalarını engellemek olduğunu söyledi.

24.04.2003Gündem
Irakta kimyasal madde içeren fıçı bulundu

Irak'ta kimyasal madde içeren fıçı bulundu

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Irak'ta kimyasal silah izi arayan Amerikan askerlerinin, ülkenin kuzeyinde, kimyasal maddeler içeren fıçılar bulduklarını açıkladı.

27.04.2003Gündem
7 ayda gelen Adli Tıp raporu tutuklattı

7 ayda gelen Adli Tıp raporu tutuklattı

Yapı Kredi Bankası müşteri hesaplarından 62 bin 500 doları zimmetine geçiren Şerife Sayver'in cesedi, geçen ekim ayında Kadıköy’de Deniz Oteli'nin 6 numaralı odasında bulunmuştu.

1.05.2003Gündem
Sanayi üretimi canlandı

Sanayi üretimi canlandı

Sanayi üretimi bu yılın Mart ayında yüzde 5.6, yılın üç ayında ise yüzde 7.5 oranında arttı. DİE'den yapılan açıklamaya göre, bu yılın Mart ayında, geçen yılın aynı ayına kıyasla imalat sanayi üretiminde yüzde 5.8, elektrik, gaz ve su sektöründe yüzde 11.4 artış kaydedilirken, madencilik sektöründe yüzde 13.8 oranında bir azalma görüldü.

8.05.2003Ekonomi
Depresyona manyetik şok

Depresyona manyetik şok!

Depresyon tedavisinde alternatif arayışlarını sürdüren bilim adamları iki yıl önce Manyetik Uyarı Tedavisi'ni psikiyatri hastalarının hizmetine sundu. Beyne elektrik yerine manyetik uyarı gönderilerek beyindeki elektrik süreçleri harekete geçiriliyor.

İrana PKK/KADEK istihbaratı

İran'a PKK/KADEK istihbaratı

Türkiye, Kuzey Irak'tan çıkış yolları arayan PKK?KADEK için İran'a önemli bir bilgi ulaştırdi.

16.05.2003Gündem
Buzdolabındaki poşet koku yapıyor

Buzdolabındaki poşet koku yapıyor

Atık plastik maddelerden üretilen siyah ve renkli poşetlerin, buzdolabında yemek saklanmak üzere kullanılmaması önerildi.

21.05.2003Gündem
Alışan hedefi büyütüyor

Alışan hedefi büyütüyor

Alışan yatırımlara devam ediyor. Alışan Uluslararası Taşımacılık A.Ş, Gebze Dilovası’ndaki deposuna yeni bir birim daha katıyor. 2 milyon dolar yatırım yapılan depo ile Alışan’ın depolama kapasitesi 25 bin palete ulaştı. Şirket ayrıca bu yatırımlarına ek olarak, yılın üçüncü çeyreğinde İstanbul Hadımköy’de yeni depo ve antrepo inşasına başlayacak.

26.05.2003Ekonomi
Marlboro daha tehlikeli

Marlboro daha tehlikeli

BBC'nin internet sitesinde yer alan bir haberde Marlboro'nun diğer sigara markalarına göre kansere neden olan kimyasal maddelerden daha fazla ihtiva ettiği öne sürüldü.

31.05.2003Gündem
Tarladan vücuda kimyasal madde

Tarladan vücuda kimyasal madde

Ürün artırımını sağlamak amacıyla yapılan konvansiyonel tarımda, aşırı kimyasal gübre ve ilaç kullanımının toprak ve suyu hızla kirlettiği, bitkilerde zararlı maddelerin birikmesine neden olduğu ve bu durumun insan sağlığını olumsuz etkilediği bildirildi.

10.06.2003Gündem
Türk limanına ABD müfettişi

Türk limanına ABD müfettişi

ABD Yönetimi, 11 Eylül terör eylemlerinden sonra bazı ülkelerde başlattığı uygulamayı genişleterek, kitle imha silahlarının nakliyesini önlemek amacıyla Müslüman ülkelerin limanlarında müfettiş görevlendirecek.

12.06.2003Dünya
Ömrü 45 yıl uzatacak mucize ilaç

Ömrü 45 yıl uzatacak mucize ilaç

İskoç bilim adamlarının geliştirdiği bir ilacın ortalama insan ömrünü 45 yıl uzatarak, 120 yıla çıkaracağı iddia ediliyor. İlacın yaşlanma belirtilerini yavaşlattığı ve vücudun doğal savunma sistemlerini onardığı belirtiliyor. İlacın içerdiği antioksidan maddelerin, ancak günde 13 kg meyve-sebze yiyerek alınacak miktardakine eş olduğu ifade ediliyor.

26.06.2003Gündem
Ömrü 45 yıl uzatacak mucize ilaç

Ömrü 45 yıl uzatacak mucize ilaç

İskoç bilim adamlarının geliştirdiği bir ilacın ortalama insan ömrünü 45 yıl uzatarak, 120 yıla çıkaracağı iddia ediliyor. İlacın yaşlanma belirtilerini yavaşlattığı ve vücudun doğal savunma sistemlerini onardığı belirtiliyor.

Özel sektör fiyat indirdi

Özel sektör fiyat indirdi

Toptan eşya fiyatlarında Haziran ayında görülen yüzde 1.9'luk düşüşün, 0.1'i devlet, 1.8'i de özel sektör fiyatlarındaki gerilemeden kaynaklandı. Bu arada çekirdek enflasyon olarak nitelenen imalat sanayinde özel sektördeki fiyat artışı yüzde 0.2 olarak hesaplandı.

3.07.2003Ekonomi
Gebelikte sigarayı bırakın...

Gebelikte sigarayı bırakın...

Bilim adamları hamilelik döneminde sigara içilmesinin fetus haklarına aykırı olduğuna dikkat çekerek anne adaylarını sigara bırakmaya çağırıyor.

Yazar Sonuçları

Çabuk büyüyün çocuklar...

Dün gece evimizin arka bahçesine çıktım; şehir ıssız, yollar bomboş, sokak ışıkları yapayalnız, sadece uzaktan sokak köpeklerinin havlama sesleri geliyor...

4.04.2003

Balıkçıların ‘çizgili levrek’ kavgası

ÇİZGİLİ tatlı su levreğinin İstanbul'da deniz levreği diye satılması, kültür balığı üreticilerinin arasını açtı. Muğlalı Balıkçılar, fiyatı 2 milyon lira daha ucuz olan çizgili levreği, deniz levreği diye satan İstanbullu balıkçıları Tarım Bakanlığı'na şikayet etti.

19.04.2003

Küçük bir polaroid dersi

KENDİMCE bir klasik haline getirdiğim ‘‘Tahtakale-Sirkeci-Sultanahmet’’ parkurunu yürümek için hava şartlarına pek aldırış etmiyorum.

2.05.2003