EKSTRA
MENÜ

Kimyasal Madde

Kimyasal Madde ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kimyasal Madde haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.038 Kimyasal Madde haberi bulunmuştur.

Kimyasal Madde Haberleri

Yaşlanma süreci nasıl önlenebilir

Yaşlanma süreci nasıl önlenebilir?

Dünyanın her köşesinde bilim insanları yaşlanmaya çare arıyor. Bunun için üç boyutlu yazıcılarda organ üretiminden vücuttaki mikrobiyomu değiştirme yoluyla yaşlanmayı önlemeye kadar çeşitli çözümler üzerinde duruluyor. Peki insan ömrü ne kadar uzatılabilir?

15.12.2018Teknoloji
2019 yılında diyet listelerine yön verecek beslenme trendleri

2019 yılında diyet listelerine yön verecek beslenme trendleri

Tüm canlılar için en temel ihtiyaçlardan biri olan beslenme ihtiyacı, yıllar içinde değişen koşullarla birlikte birçok farklı tarz yarattı. Özellikle sosyal medyanın hayatımızda kapladığı yer arttıkça trendlerden de çok kolay etkilenir olduk. Birçok insan “sağlıklı beslenme” kaygısı taşımaya başladı ve birçok yeni yöntem gün yüzüne çıktı. Diyetisyen Emel Terzioğlu Arslan, yeni dönem beslenme trendlerini anlattı.

13.12.2018Sağlık
Şüpheli paketten sezyum çıktı

Şüpheli paketten sezyum çıktı!

KAYSERİ'de jandarma tarafından arazide, içinde kimyasal madde olabileceği değerlendirilen paket bulundu. İncelenen kimyasal maddenin 'Saf Sezyum' olduğu, kimyasal açıdan reaktif durumda olduğu tespit edildi.

13.12.2018Gündem
2019’un Beslenme Trendleri

2019’un Beslenme Trendleri

Tüm canlılar için en temel ihtiyaçlardan biri olan beslenme ihtiyacı, yıllar içinde değişen koşullarla birlikte birçok farklı tarz yarattı. Özellikle sosyal medyanın hayatımızda kapladığı yer arttıkça trendlerden de çok kolay etkilenir olduk. Birçok insan “sağlıklı beslenme” kaygısı taşımaya başladı ve birçok yeni yöntem gün yüzüne çıktı. Sofra/Compass Group Türkiye Ülke Diyetisyeni Emel Terzioğlu Arslan, yeni dönem beslenme trendlerini anlattı.

Antifriz nedir

Antifriz nedir?

Antifriz, kullanım alanları bakımından, sıfır derecenin altına inilse dahi araçlarda donmayı önleyen bir maddedir. Otomobillerde kış aylarında kullanılan antifriz, soğutma sistemini pas ve aşınmadan da korumaktadır. İşte, antifriz nedir sorusuna cevaben detaylı bilgiler

5.12.2018Gündem
İngiliz askeri üssünde Rus gazeteci alarmı

İngiliz askeri üssünde "Rus gazeteci" alarmı

İngiltere'de askeri üs yakınında bir Rus gazetecinin "şüpheli davrandığı" gerekçesiyle üste alarm verildi.

2.12.2018Dünya
Yeşilırmakta bir kez daha aynı manzara

Yeşilırmak'ta bir kez daha aynı manzara

AMASYA'da, Yeşilırmak Nehri'nde telef olan balıklar kıyıya vurdu. Son olayla birlikte Yeşilırmak Nehri’nde bu yıl 3’üncü kez toplu balık ölümleri yaşandı.

29.11.2018Gündem
Bıttım Sabunu Nedir Faydaları Nelerdir

Bıttım Sabunu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Bıttım sabunu, yabani fıstık yağı ve Menengiç yağından elde edilen bir sabun çeşididir. Bıttım sabununun faydaları nelerdir?

28.11.2018Kişisel Bakım
Her gün binlerce zararlı kimyasala maruz kalıyoruz

Her gün binlerce zararlı kimyasala maruz kalıyoruz

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta, bir kişinin, günde yaklaşık 80 bin kimyasalla karşılaştığını söyledi. BPA, fitalat, triklosan gibi insan sağlığına zararlı maddelerin en çok karşılaşılan kimyasallar olduğunu belirten Prof. Dr. Küçükusta, bu kimyasal maddelerin kozmetik sektöründe kullanımı ile ilgili olarak yeterli araştırmalar yapılamadığını, zararlarının ise yıllar sonra ortaya çıktığını ifade etti.

27.11.2018Sağlık
Tuzla Belediyesi’nden flaş kimyasal madde açıklaması

Tuzla Belediyesi’nden flaş kimyasal madde açıklaması

Tuzla'da boş alanda kimyasal madde gömülmesiyle ilgili Tuzla Belediyesi'nden açıklama geldi. Belediye’den yapılan açıklamada "5 kişinin toprağa kimyasal madde gömdüğü tespit edilmiştir. Bölgeye girişlere izin verilmediği, kimyasal alarm verildiği gibi halkı korku ve paniğe sevk eden bir durum yaşanmamıştır" denildi.

27.11.2018Gündem
Çocuklarda beslenme nasıl olmalı

Çocuklarda beslenme nasıl olmalı?

Beslenmenin amacı, canlılığın devam ettirilmesi ve günlük aktivitelerimiz için enerji sağlanması. Ancak çocuklukların beslenmesinin, erişkinlerden farklı olarak önemli bir amacı daha var. Çocukluk yaş grubunun en önemli özelliği, süregelen büyüme. Büyüme ve beslenme arasındaki ilişki nedeniyle, çocuklarda beslenmenin en önemli amaçlarından biri de büyümenin çocuğun genetik potansiyeli doğrultusunda en iyi şekilde sürdürülmesi. Burada önemli bir hatırlatma yapmakta yarar var. Beslenme her yaşta yaşamsal olup, çocukluk yaş grubunda büyümenin temelini oluştursa da, hiçbir besin çocuğu genetik potansiyelinin ötesine taşıyamaz.

26.11.2018Eğitim
Türk bilim adamlarından çevre dostu laboratuvar ürünleri

Türk bilim adamlarından "çevre dostu" laboratuvar ürünleri

Erzurum'da 3 akademisyen, moleküler biyoloji ve genetik alanında yaptığı çalışma sonucu, laboratuvarlarda kullanılan araştırma ve ayrıştırma ürünlerin içerisine zarar verici petrol kaynaklı kimyasal maddeler yerine aynı işlev ve özelliklere sahip doğal maddeler ekleyerek "çevre dostu laboratuvar ürünleri" geliştirmeyi başardı.

26.11.2018Teknoloji
Buldukları varili kestiler sonrası korkunç

Buldukları varili kestiler sonrası korkunç!

Aydın'ın Çine ilçesinde kimyasal maddeden zehirlenen kişi hayatını kaybetti.

24.11.2018Gündem
İkitelli kozmetik atölyesinde yangın

İkitelli kozmetik atölyesinde yangın

İkitelli Marmara Sanayi Sitesi'nde kozmetik ürünler imalatı yapılan bir atölyede henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Olay yerine çok sayıda polis itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. Saat 18.00'de başlayan yangına, kimyasal madde yangınlarında uzman itfaiye ekiplerinin müdahalesi devam ediyor. Yangınla birlikte içeride bulunan kimyasal maddelerin birbiriyle etkileşimiyle oluşan gazdan dolayı etrafa ağır koku yayıldığı öğrenildi. Polis bölgeye kimseyi yaklaştırmıyor.

23.11.2018Haber
İstanbulda korkutan yangın... Etrafa ağır bir koku yayıldı...

İstanbul'da korkutan yangın... Etrafa ağır bir koku yayıldı...

İkitelli Marmara Sanayi Sitesi'nde kozmetik ürünler imalatı yapılan bir atölyede henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

23.11.2018Gündem
Uzmanından sigarayı bırakmanın püf noktaları

Uzmanından sigarayı bırakmanın püf noktaları

Sigara akciğer kanseri riskini artıran faktörlerin başında gelmektedir. Biorezonans Terapisti Neslihan Baykal Yakışan, "Sigarayı bırakmak için tüm yöntemleri deneyin ve asla vazgeçmeyin" diyerek, sigarayı bırakma konusunda tavsiyelerde bulundu.

19.11.2018Sağlık
Taze kaşarda hileye dikkat: Daha sarı göstermek için...

Taze kaşarda hileye dikkat: Daha sarı göstermek için...

Hayvansal kökenli gıdaları tüketirken ve satın alırken dikkat edilmesi gerektiğini ifade eden Prof. Dr. Özer Ergün, bu gıda maddelerinde birçok hile yapıldığını kaydetti.

17.11.2018Ekonomi
Yaşlanmak İstemiyorsanız Bu Maskeleri Yapın

Yaşlanmak İstemiyorsanız Bu Maskeleri Yapın

Yaşlanmak kaçınılmaz olsa da bunu ertelemek sizin elinizde. Hiçbir kimyasal madde kullanmadan evinizde hazırlayacağınız bu maskeler yaşlanmanızı erteleyecek...

14.11.2018Kişisel Bakım
Çukurova pamuğu kimya sektörünü kalkındıracak

Çukurova pamuğu kimya sektörünü kalkındıracak

Adana'da kurulma aşamasındaki "Kimya Vadisi", her yıl bu sektörde ithal edilen 5 ürünün üretiminin yerli imkanlarla yapılmasını sağlayacak.

7.11.2018Ekonomi
Iğdırda yapılıyor Avrupa peşinde koşuyor

Iğdır'da yapılıyor! Avrupa peşinde koşuyor

Iğdır'da kadınların kış için hazırladığı domates kurusu Avrupa ülkelerinden yoğun ilgi görüyorIğdır'da kadınların asırlardır kurutarak kış için hazırladığı domates kurusu, bir girişimci tarafından Avrupa'ya ihraç ediliyor.Girişimci Nevruz Sadak, kent merkezi ve köylerde yetiştirilen domatesleri sadece kadınların çalıştığı Iğdır Organize Sanayi Bölgesi'ndeki fabrikasında kurutarak Almanya'ya gönderiyor.Almanya'daki fabrikada işlenen domates kuruları, ardından Avrupa'nın bir çok noktasında satışa sunuluyor. Sadak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Almanya'daki işletmelerinde Iğdır'ın yöresel ürünlerini meze olarak hazırlayıp Avrupa sofralarıyla buluşturduklarını belirtti. Ürünlerin tamamen doğal koşullarla elde edildiğinin altını çizen Sadak, "Gün kurusu domates bizim Almanya'ya ihraç ettiğimiz Iğdır'ın yöresel ürünlerinden biridir. Biz bu ürünü üretirken hiç kimyasal madde kullanmıyoruz, tamamen güneşte, doğal ortamda kurutuyoruz. Yani kendi verimli toprağımızda yetiştirdiğimiz domatesi kurutarak Avrupa'ya ihraç ediyoruz." dedi.

28.10.2018Haber
Iğdırda yapılıyor Avrupa peşinde koşuyor

Iğdır'da yapılıyor! Avrupa peşinde koşuyor

Iğdır'da kadınların kış için hazırladığı domates kurusu Avrupa ülkelerinden yoğun ilgi görüyor

28.10.2018Ekonomi
Diyet yalanları ve gerçekler

Diyet yalanları ve gerçekler

- Hayatımda hiç diyet yapmasaydım şimdikiyle aynı kiloda mı olacaktım? - Hayır, daha zayıf olacaktın.

27.10.2018Hürriyet Pazar
Erzincanda korkutan görüntü

Erzincan'da korkutan görüntü

Erzincan'ın İliç ilçesinde kimyasal madde taşıyan tankerden yola dökülen asit, kısa süreli paniğe neden oldu. Tanker ve çevresinde geniş güvenlik önlemi alınırken, kimyasal maddenin temizlenmesi için işlem başlatıldı.

25.10.2018Gündem
Tüm şüpheler oraya odaklandı: Eski su kuyusu ve kapalı garaj detayı...

Tüm şüpheler oraya odaklandı: Eski su kuyusu ve kapalı garaj detayı...

Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'na 2 Ekim'de girişinin ardından haber alınamayan Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın, Suudi Arabistan Konsolosluğu'nda kaybolmasıyla ilgili dün akşam saatlerinde İstanbul Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri, konsolosluk binasında yaklaşık 9 saat çalışma yaptı. Bugün ise polis ekiplerinin yaptığı ön çalışmalara göre, konsolosluğun konutunda yapılacak aramada güvenlik kameraları tarafından görüntülenen kapalı garaj ve geçmişte konsolosluk konutunun kullandığı su kuyusunun da titizlikle araştırılacağı iddia edildi. Başkonsolosluk binası önüne konulan güvenlik bariyerleri bu akşam arama yapılmayacağı için kaldırılmaya başlandı. Konutun kapalı garajına giren resmi plakalı bir araç, bagajında ve arka koltuklarında çok sayıda valizle buradan ayrıldı.

16.10.2018Gündem
Temizlikçi de testere getirmiş

Temizlikçi de testere getirmiş

ABD’li New York Times (NYT) gazetesi, kayıp Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’yla ilgili yeni iddialara yer verdi. Buna göre Suudi Arabistan’dan Türkiye’ye gelen 15 kişilik ekipte, ülkenin adli tıp kurumunun başında olan Dr. Salah Muhammed Al Tubaigy de vardı. Ekibin Kaşıkçı cinayeti için özel bir de testere getirdiği ileri sürüldü. Öte yandan ABD Senatosundan Donald Trump'a gönderilen mektupta, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı olayının "Magnitsky Yasası" kapsamında soruşturulması talep edildi.

10.10.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Kirli hava kanser getirir

Her geçen gün bilim ve teknoloji akıllara durgunluk verecek bir şekilde ilerliyor.

22.11.2018