EKSTRA
MENÜ

Kimyasal Madde

Kimyasal Madde ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kimyasal Madde haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.991 Kimyasal Madde haberi bulunmuştur.

Kimyasal Madde Haberleri

Kimyasal madde alarmı Acil kapatıldı

Kimyasal madde alarmı! Acil kapatıldı

Diyarbakır-Şanlıurfa karayolunda meydana gelen trafik kazasında aracın kimyasal madde taşıdığı şüphesiyle hastane, yaralılar ve sağlık çalışanlarına dezenfekte çalışması başlatıldı.

8.07.2019Gündem
Malezyada kimyasal maddeler nedeniyle çok sayıda çocuk hastalandı

Malezya'da kimyasal maddeler nedeniyle çok sayıda çocuk hastalandı

Malezya'nın güneyindeki Johor eyaletine bağlı Pasir Gudang kentinde bazı fabrikalardaki kimyasal sızıntıya bağlı olarak son bir aydır etkisini gösteren yoğun hava kirliliğinden etkilenen 11 ilkokul öğrencisi hastaneye kaldırıldı.

7.07.2019Dünya
Dışişleri Bakanlığından KKTCye düşen füze açıklaması

Dışişleri Bakanlığından "KKTC'ye düşen füze" açıklaması

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) başkent Lefkoşa ve Girne arasındaki Taşkent köyü yakınlarına düşen füzeye ilişkin olayın KKTC makamlarınca BM ve ilgili ülkelerin dikkatine getirilmekte olduğu ve bu girişimleri Türkiye'nin desteklediği açıklamasında bulundu.

1.07.2019Gündem
Son dakika... KKTCde düşen füze için Türkiye harekete geçti

Son dakika... KKTC'de düşen füze için Türkiye harekete geçti

KKTC Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay: Yaşadığımız olaylar ertesinde tedbir mahiyetinde Türkiye’den AFAD’dan (Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı) az sonra dört kişilik bir uzman ekip ülkemize geliyor. Ülkemize gelecek olan ekip Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığımızla birlikte patlamanın olduğu bölgede cihazlar eşliğinde kimyasal ölçüm yapacak. Kamuoyuna bilgi vermeye devam edeceğiz.

1.07.2019Dünya
Temel Reis haklıymış

Temel Reis haklıymış

Ispanağın içeriğinde bulunan ‘ecdysterone’ isimli kimyasal madde takviyesi yapılan sporcuların performansının üç kat arttığı saptandı.

28.06.2019Dünya
Tekirdağda tekstil fabrikasının kimyasal madde deposundan sızıntı

Tekirdağ'da tekstil fabrikasının kimyasal madde deposundan sızıntı

Tekirdağ'ın Ergene ilçesinde tekstil fabrikasının kimyasal deposunda patlama meydana geldi. Ekipler, çevreye sızan kimyasal maddeyle mücadele ediyor.

27.06.2019Haber
Gece yarısı hareketli dakikalar... Evlerinizi terk edin uyarısı yapıldı

Gece yarısı hareketli dakikalar... 'Evlerinizi terk edin' uyarısı yapıldı

Tekirdağ'ın Ergene ilçesinde tekstil fabrikasının kimyasal deposunda patlama meydana geldi. Ekipler, çevreye sızan kimyasal maddeyle mücadele ediyor. Zabıta ekipleri, çevrede oturan vatandaşları evlerini terk etmeleri konusunda uyardı. Evlerini terk eden vatandaşlar hızla mahalleden uzaklaştı.

27.06.2019Gündem
Yeni nesil moda

Yeni nesil moda

Sensörler, kablosuz bağlantı ve 3D yazıcılar... Bu teknolojiler kullandığımız herhangi bir eşyaya uygulandığında ‘akıllı’ sıfatını getiriyor. Sağlıklı bir yaşama kavuşturuyor. Ve en önemlisi daha çevreci olunabiliyor. Bu hafta yeni nesil teknolojilerle geliştirilmiş ürünleri araştırdık. Okyanus plastiklerinin geri dönüştürülmesinden üretilen ayakkabı modellerinden sensörlü sutyenlere kadar pek çok ürün bulunuyor.

23.06.2019Ekonomi
Sıcak hava, pet şişenin zararını artırıyor

Sıcak hava, pet şişenin zararını artırıyor

Besin Hijyeni ve Teknolojisi Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Mustafa Tayar, sıcak havada pet şişe kullanımına dikkat edilmesi uyarısında bulundu. Tayar, "Sıcak hava, pet şişenin zararını artırıyor. Pet şişeler, asla doğrudan güneşe maruz kalmamalı" dedi.

19.06.2019Sağlık
Sıcak Hava, Pet Şişenin Zararını Artırıyor

'Sıcak Hava, Pet Şişenin Zararını Artırıyor'

Prof. Dr. Mustafa Tayar, sıcak havada pet şişe kullanımına dikkat edilmesi uyarısında bulundu, "Sıcak hava, pet şişenin zararını artırıyor. Pet şişeler, asla doğrudan güneşe maruz kalmamalı" dedi.

19.06.2019İyi Yaşam
Tıkanmış lavabolar nasıl açılır

Tıkanmış lavabolar nasıl açılır?

Banyo, tuvalet ve mutfaklarda sıklıkla kullanılan lavabo zamanla tıkanabiliyor ve bu nedenle işlevini yerine getiremiyor. Yaşanan bu sorunun üstesinden gelmek için birçok yöntem bulunuyor. Kısa bir süre içerisinde kendiniz de kolay bir şekilde tıkanmış lavaboları açabilirsiniz.

Özel ekipler hemen müdahale etti

Özel ekipler hemen müdahale etti

ERZİNCAN’ın İliç ilçesinde sürücünün kontrolünden çıkan kimyasal yüklü tanker devrildi. Araçtan dökülen kimyasal madde, özel ekiplerin müdahalesi ile temizlendi.

6.06.2019Gündem

Erzincan'da panik anları

Erzincan’da sülfürik asit yüklü tanker devrildi; kimyasal madde çevreye aktı.

6.06.2019Gündem
İntihar girişiminden 5.5 saat sonra vazgeçti

İntihar girişiminden 5.5 saat sonra vazgeçti

ADANA'da eczacı nişanlısı tarafından terk edildiğini ileri süren makine mühendisi Eda Arıkan (32), elinde cam parçası ve kimyasal madde karışımlı suyla Seyhan Baraj Gölü'ne girerek intihar girişiminde bulundu. Kahramanmaraş'taki eski nişanlısının yanına gelmesini isteyen Arıkan, polisin 5.5 saatlik çabası sonucu intihar girişiminden vazgeçti.

6.06.2019Haber
Taylandda kimyevi madde taşıyan gemi yandı

Tayland'da kimyevi madde taşıyan gemi yandı

Tayland’da bir limanda, kimyasal madde taşıyan bir kargo gemisi yandı, 130 kişi hastanelik oldu.

25.05.2019Haber
Kimyevi madde taşıyan gemi yandı: 130 kişi hastanelik oldu

Kimyevi madde taşıyan gemi yandı: 130 kişi hastanelik oldu

Tayland’da bir limanda, kimyasal madde taşıyan bir kargo gemisi yandı, 130 kişi hastanelik oldu.

25.05.2019Gündem
Çırak olarak başladı... Şimdi 24 ülkeye ihraç ediyor

Çırak olarak başladı... Şimdi 24 ülkeye ihraç ediyor

Mardinli Şehmus Özdener, Hatay'da bir ustanın yanında sabun yapmayı öğrendi. Çırak olarak başladığı meslekte ustasını kaybeden Özdener, ustasının işletmeyi kendisine bıraktığını öğrendi. Bir anda büyük bir işletmenin başına geçen Özdener Mardin’de yürüttüğü çalışmalarla 24 ülkeye sabun ihraç etmeye başladı.

17.05.2019Ekonomi
Ordu’da üretiliyor Rusya ve Japonya’ya ihraç ediliyor

Ordu’da üretiliyor! Rusya ve Japonya’ya ihraç ediliyor

Perşembe ilçesinde 25 yıl önce deneme amaçlı kurulan kafeslerde, yıllık yaklaşık 3 bin ton kültür balık üretiliyor. Üreticiler bu yıl, üretimin tüketimden fazla olduğundan dolayı maliyetinden düşük rakamlara balık sattıklarını belirttiler.

17.05.2019Ekonomi
Saraylardaki tarihi emanetlerin bakımını titizlikle yürütüyorlar

Saraylardaki tarihi emanetlerin bakımını titizlikle yürütüyorlar

Tarih, arkeoloji, sanat tarihi ve el sanatları alanlarındaki uzmanlardan oluşturulan 8 kişilik, Milli Saraylar Obje Bakım ve Konservasyon Ekibi, Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı'na bağlı tüm mekanların bakımını belli periyotlarda büyük bir titizlikle yapıyor.

9.05.2019Gündem
İçinde kimyasal madde bulunan varil patladı: 3 yaralı

İçinde kimyasal madde bulunan varil patladı: 3 yaralı

Denizli'nin Tavas ilçesinden gelen son dakika haberine göre egzoz tamirhanesinde, içinde kimyasal madde bulunan varilde sıkışan gazın patlaması sonucu 3 kişi yaralandı.

8.05.2019Haber
İçinde kimyasal madde bulunan varil patladı: 3 yaralı

İçinde kimyasal madde bulunan varil patladı: 3 yaralı

DENİZLİ'nin Tavas ilçesindeki egzoz tamirhanesinde, içinde kimyasal madde bulunan varilde sıkışan gazın patlaması sonucu 3 kişi yaralandı.

8.05.2019Gündem
İçinde kimyasal madde bulunan varil patladı: 3 yaralı

İçinde kimyasal madde bulunan varil patladı: 3 yaralı

Denizli'nin Tavas ilçesinden gelen son dakika haberine göre egzoz tamirhanesinde, içinde kimyasal madde bulunan varilde sıkışan gazın patlaması sonucu 3 kişi yaralandı.

8.05.2019Gündem
Kartalda panik Çöpten etrafa öyle bir koku yayıldı ki...

Kartal'da panik! Çöpten etrafa öyle bir koku yayıldı ki...

KARTAL'da çöp konteynerinde çıkan yangın ve ardından yayılan koku paniğe yol açtı. Yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürülürken, konteynerde  yapılan incelemede henüz niteliği bilinmeyen kimyasal bir maddeye rastlandı.

28.04.2019Gündem
Zengini deniz yoksulu hava zehirliyor

Zengini deniz yoksulu hava zehirliyor

Zenginlerin ve yoksulların hava ve çevre kirliliğine farklı şekillerde maruz kaldıkları ortaya çıktı. Sıkça deniz ürünü tüketen varlıklı insanların vücudunda daha fazla cıva tespit edilirken, atık depolarına yakın yaşayan yoksullar havadaki zehirli kimyasallardan etkileniyor.

25.04.2019Dünya
Başkentte köpek ölüleri bulundu

Başkentte köpek ölüleri bulundu

Ankara'da boş bir arazide 4 köpek ölüsü ve çevrede üzerinde kimyasal madde bulunan çok sayıda sosis bulundu.

18.04.2019Haber
Farkında mısınız Türkiye’de 252 bin çocuk sigara kullanıyor... Söndür onu

Farkında mısınız? Türkiye’de 252 bin çocuk sigara kullanıyor... Söndür onu

Yasal düzenlemeler ve alınan önlemlere rağmen Türkiye’de sigara kullanımı giderek artıyor. Uluslararası verilerle hazırlanan Tütün Atlası’na göre Türkiye’de 14.5 milyon yetişkin ve 252 bin çocuk sigara kullanıyor. İstatistiklere yansımayanlarla birlikte bu sayıların çok daha fazla olduğunu tahmin etmek zor değil. Uzmanların önerisi, üç ayaklı mücadele. Yani tütün ürünlerini kullananların bırakması, pasif etkilenenlerin korunması ve yeni kullanıma başlamanın önlenmesi.

14.04.2019Gündem
Son dakika... Hakkaride sınır kapısında 221 kilo patlayıcı ele geçirildi

Son dakika... Hakkari'de sınır kapısında 221 kilo patlayıcı ele geçirildi

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince Esendere Gümrük Kapısı yolcu salonunda yapılan kontrollerde 221 kilogram 700 gram potasyum klorat patlayıcı madde ele geçirildi.

11.04.2019Gündem
Kış aylarında en alt seviyeye inen... İşte Nisan yağmurlarının pek bilinmeyen faydaları

Kış aylarında en alt seviyeye inen... İşte Nisan yağmurlarının pek bilinmeyen faydaları

Nisan ayının gelmesiyle birlikte ‘Nisan yağmurunun faydaları’ bir kez daha gündeme geldi. Nisan yağmurları, halk arasında bolluk, bereket ve şifa getirdiği inanılıyor. Peki, Nisan yağmurunun insan vücuduna faydaları neler?

8.04.2019Gündem
Ekmeğinin peşinde…

Ekmeğinin peşinde…

30 saatte pişiyor, kimyasal madde barındırmıyor, küçük bir dilimiyle doyuruyor. O, artizan ekmek. Son dönemin bu ‘trendy’ lezzetini en iyi pişiren adreslerin izini sürdük.

Kil maskesi nedir Kil maskesi nasıl uygulanır

Kil maskesi nedir? Kil maskesi nasıl uygulanır?

Cildine önem veren ve özellikle kadınlar tarafından tercih edilen kil maskesi, içeriğinde kimyasal madde barındırmayan doğal maske özelliğini taşıyor. Pahalı kozmetik ürünlerine kıyasla daha ekonomik ve daha etkili olan kil maskesi kişisel bakımına önem veren kadınların merak ettiği konulardan biri olmaya devam ediyor. Peki, kil maskesi nedir? Kil maskesi nasıl uygulanır? İşte, merak edilenler...

4.04.2019Sağlık
Kanser Haftası ne zaman, hangi tarihleri kapsıyor

Kanser Haftası ne zaman, hangi tarihleri kapsıyor?

Kanser hem dünyada hem de ülkemizde sebebi bilinen ölümler sıralamasında ön sıralarda yer alıyor. Erken teşhis edildiğinde tedavisi ve yaşam kalitesinin artırılabildiği kanser türleri göz önüne alındığında korunmanın önemi artmaktadır. Erken teşhisin önemine vurgu yapmak amacıyla her yıl aynı tarihler arasında kanser haftası hatırlatılmaktadır. Peki, Kanser Haftası ne zaman?

3.04.2019Gündem
Bazı kimyasalların ithalatında tarife kontenjanı esasları düzenlendi

Bazı kimyasalların ithalatında tarife kontenjanı esasları düzenlendi

Sanayide ham madde veya ara mal olarak kullanılan bazı kimyasalların ithalatı için açılan tarife kontenjanının dağıtım ve kullanım esasları belirlendi.

3.04.2019Ekonomi
Pasif Sigara Dumanının 8 Zararı

Pasif Sigara Dumanının 8 Zararı

Sigara bağımlılığı, başta akciğer kanseri olmak üzere pek çok kanser türünün en önemli nedenleri arasında yer alıyor. Sigara kullanmayan ancak sigara dumanına maruz kalan kişiler de aktif içiciler gibi öncelikle kanser ve birçok ciddi hastalık riski ile karşı karşıya kalıyor. Tıbbi Onkoloji Bölümü’nden Doç. Dr. Ahmet Şiyar Ekinci, sigaranın kanser ve kanser dışı hastalıklar üzerindeki etkisi ile pasif sigara içiciliğinin yol açtığı sağlık sorunları hakkında bilgi verdi.

Niğdede nükleer madde operasyonu Polis ihbar üzerine harekete geçti

Niğde'de nükleer madde operasyonu! Polis ihbar üzerine harekete geçti

NİĞDE’de 'kaliforniyum' adlı kimyasal maddeyi satmaya çalışan Suriye uyruklu 2 kişi, alıcı gibi davranan polisler tarafından suçüstü yakalandı.

28.03.2019Gündem
2019 yılında sanayiler akıllı teknolojiler ile korunuyor

2019 yılında sanayiler akıllı teknolojiler ile korunuyor

Endüstriyel tesislerin nitelik ve kapsamları, zorlu güvenlik süreçlerini beraberinde getiriyor. Bu sınıftaki yapılar akla ilk olarak fabrika ve üretim tesislerini getirse de depolama, dağıtım, arıtma gibi farklı konularda hizmet veren tesislerin de bu kapsamda değerlendirilmesi gerekiyor.

20.03.2019Teknoloji
İranda konteyner yüklü gemi battı

İran'da konteyner yüklü gemi battı

İran'ın güneyindeki Hürmüzgan eyaletindeki bir limanda Komor Adaları bandıralı 153 konteyner yüklü gemi, tahliye işlemi sırasında halatının boşalması sonucu yan yatarak battı.

19.03.2019Dünya
Valilik duyurdu: Red Mercury ele geçirildi

Valilik duyurdu: 'Red Mercury' ele geçirildi

Hakkari Valiliğinden, "Red Mercury' (kırmızı cıva) yazılı tüp, tüp içinde yeşil renkli (yılan zehri olduğu değerlendirilen) madde ve 2 şeffaf tüp içinde kimyasal madde ele geçirilmiştir" açıklamasında bulunuldu.

15.03.2019Gündem
Ankarada hareketli anlar... Korkunç şüphe

Ankara'da hareketli anlar... Korkunç şüphe

AFAD ekipleri, Yenimahalle ilçesinde bir kargo şirketi şubesinde zehirli gaz şüphesi üzerine inceleme yaptı.

14.03.2019Gündem
Diyarbakırdaki kaliforniyum operasyonunda 1 tutuklama

Diyarbakır'daki 'kaliforniyum' operasyonunda 1 tutuklama

Diyarbakır'da tarihi eser kaçakçılarına yönelik operasyonda kaliforniyum olduğu değerlendirilen 7 gram kimyasal madde ile bin 195 tarihi sikkeyi satmaya çalışırken suçüstü yakalanan 3 kişiden 1'i tutuklandı.

14.03.2019Gündem
Sarıyerde lüks otomobil, kimyasal madde yüklü araca çarptı

Sarıyer'de lüks otomobil, kimyasal madde yüklü araca çarptı

İstanbul Sarıyer'de otomobilin kimyasal malzeme yüklü minibüse çarpması nedeniyle lüks otomobilin sürücüsü hafif yaralandı. Minibüsten düşen kimyasal malzemeler nedeniyle bir araçta zarar gördü.

12.03.2019Gündem
Oyun hamurunun çocuklara faydaları nelerdir

Oyun hamurunun çocuklara faydaları nelerdir?

Çocukların oynamaktan en keyif aldığı oyuncaklardan biri de oyun hamurudur. Eğlenceli olmasının yanında oyun hamurları çocuğun gelişimini destekler, yaratıcılığını geliştirir, hayal gücünü geliştirir ve el becerilerinin gelişmesine katkı sağlar.

Doğru Yüz Temizleme Tüyoları

Doğru Yüz Temizleme Tüyoları

Sağlıklı bir cilde sahip olabilmenin yolu, temizliğini en iyi şekilde yapmak ve nem seviyesini dengede tutabilmekten geçiyor. Dermatoloji Uzmanı Dr. Emin Soyer, doğru yüz temizleme tüyoları verdi.

Sağlıklı bir cilt için bunlara dikkat

Sağlıklı bir cilt için bunlara dikkat!

Sağlıklı bir cilde sahip olabilmenin yolu, temizliğini en iyi şekilde yapmak ve nem seviyesini dengede tutabilmekten geçiyor. İşte, doğru yüz temizleme tüyoları... Dermatoloji Uzmanı Dr. Emin Soyer, cildin nasıl temizlenmesi gerektiği ile ilgili merak edilenleri yanıtladı…

6.03.2019Sağlık
Kimsayal madde yüklü TIR alev aldı

Kimsayal madde yüklü TIR alev aldı

Bilecik'te kimyasal madde üretimi yapılan fabrikanın bahçesinde çinko alaşım malzemesi dolu TIR’ın kasasında yangın çıktı. Alevleri söndürmeye çalışan 6 işçi, yoğun dumandan etkilenerek zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.

28.02.2019Haber
Kimsayal madde yüklü TIR alev aldı, 6 işçi dumandan etkilendi

Kimsayal madde yüklü TIR alev aldı, 6 işçi dumandan etkilendi

BİLECİK'te kimyasal madde üretimi yapılan fabrikanın bahçesinde çinko alışım malzemesi dolu TIR’ın kasasında yangın çıktı. Alevleri söndürmeye çalışan 6 işçi, yoğun dumandan etkilenerek zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.

28.02.2019Gündem
Bilecikte ürküten olay Kimyasal madde yüklü TIR alev aldı...

Bilecik'te ürküten olay! Kimyasal madde yüklü TIR alev aldı...

Bilecik'te kimyasal madde üretimi yapılan fabrikanın bahçesinde çinko alaşım malzemesi dolu TIR’ın kasasında yangın çıktı. Alevleri söndürmeye çalışan 6 işçi, yoğun dumandan etkilenerek zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.

28.02.2019Gündem