EKSTRA
MENÜ

Kimyasal Atık

Kimyasal Atık ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kimyasal Atık haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.192 Kimyasal Atık haberi bulunmuştur.

Kimyasal Atık Haberleri

Kimyasal madde alarmı 20 ton bulundu...

Kimyasal madde alarmı! 20 ton bulundu...

Gaziantep'in Nurdağı ilçesindeki kırsal bir bölgede etrafa döküldüğü tespit edilen 20 ton kimyasal madde bulundu. Maddeleri inceleyen jandarma, çevrede geniş güvenlik tedbirleri aldı.

8.05.2018Gündem
Çevre Mühendisleri Odası’ndan korkutan uyarı: Kimyasal atık dağları yıkılıyor

Çevre Mühendisleri Odası’ndan korkutan uyarı: Kimyasal atık dağları yıkılıyor

Çevre Mühendisleri Odası, Uşak Karma Deri Organize Sanayi Bölgesi’nden 10 bin metreküp çamurun yayılması sonrasında kritik uyarıda bulundu. Denizli-Uşak karayoluna taşarak trafiği kapatan olayla ilgili ÇMO Başkanı Baran Bozoğlu şöyle konuştu:

6.05.2018Gündem
Büyükçekmece göl havzasına kimyasal atığın bırakıldığı anlar kamerada

Büyükçekmece göl havzasına kimyasal atığın bırakıldığı anlar kamerada

Kimyasal atığın göl havzasına bırakıldığı anın güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıkarken emniyetten çıkarıldığı sırada şoför E.G.' ye kamyonun sahibinin gösterdiği tepki de dikkat çekti.

24.04.2018Haber
‘Utanmıyor musun Ben sana ekmek veriyorum’

‘Utanmıyor musun? Ben sana ekmek veriyorum!’

Kimyasal atığın göl havzasına bırakıldığı anın güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıkarken emniyetten çıkarıldığı sırada şoför E.G.' ye kamyonun sahibinin gösterdiği tepki de dikkat çekti.

24.04.2018Gündem
Hainler yakalandı

Hainler yakalandı

İSTANBUL Büyükçekmece’de göl kenarına kimyasal madde döken kamyon şoförü E.G. ve kimyasal maddeyi kamyona yükleyen kepçeci H.D. gözaltına alındı. Dökülen kimyasal maddenin ‘Demir 2 Sülfat ve Heptahidrat’ olduğu belirlendi.

23.04.2018Gündem
Kimyasal maddeyi dökenler yakalandı

Kimyasal maddeyi dökenler yakalandı

İstanbul Büyükçekmece 19 Mayıs Mahallesi Eski Karaağaç yolu kenarına kimyasal madde döken kamyon şoförü E.G ve kimyasal maddeyi kamyona yükleyen kepçece H.D gözaltına alındı. Dökülen kimyasal maddenin 'Demir2 Sülfat ve Heptohidrot' olduğu belirlendi. Kimyasal maddenin bir tekstil şirketine ait olduğu ve soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

23.04.2018 Gündem
İstanbulda sıcak gelişme... Suçüstü yapıldı

İstanbul'da sıcak gelişme... Suçüstü yapıldı

İstanbul Büyükçekmece’de yeni bir çevre felaketi yaşanıyor. Bir ay içinde dördüncü kez kimyasal atık dökülen Büyükçekmece’de Belediye Başkanı Hasan Akgün duruma isyan ederken alınacak tedbirleri açıkladı. Bugün bir sanayi kuruluşunun bölgeye kimyasal atık döktüğü sırada suçüstü yapıldı.

22.04.2018Gündem
Büyükçekmece’de çevre felaketi

Büyükçekmece’de çevre felaketi

İstanbul Büyükçekmece’de yeni bir çevre felaketi yaşanıyor. Bir ay içinde dördüncü kez kimyasal atık dökülen Büyükçekmece’de Belediye Başkanı duruma isyan ederken alınacak tedbirleri açıkladı. Bugün bir sanayi kuruluşunun bölgeye kimyasal atık döktüğü sırada suçüstü yapıldı. Çevre katliamının yaşandığı Büyükçekmece’de kimyasal atık dökenlere bugün suçüstü yapıldı. CNN Türk’ten Hakan Tunç’un haberine göre Belediye yetkililer ve polis olay yerine gelirken çevrede oturan vatandaşlar duruma tepki gösterdi. AFAD ekipleri de etrafı kapatılan ve yaklaşılmasına izin verilmeyen kimyasal atıkta inceleme yaptılar.

22.04.2018Haber
Büyükçekmecede kimyasal madde alarmı

Büyükçekmece'de kimyasal madde alarmı

İstanbul Büyükçekmece'de Eskice köyünde yol kenarına bırakılan 6 varil ekipleri alarma geçirdi.

16.04.2018Haber
Hidrojen siyanür alarmı

Hidrojen siyanür alarmı

İstanbul Büyükçekmece’de boş bir araziye dökülen kimyasal maddenin koyun ve tavukların ölümüne neden olduğu gerekçesiyle bölge karantinaya alındı.

4.04.2018Gündem
Büyükçekmecede Hidrojen siyanür alarmı

Büyükçekmece'de "Hidrojen siyanür" alarmı

Büyükçekmece'de hayvanları telef edip insanları etkileyen kimyasal maddenin karıştığı yerde toprak imha edilirken, kimyasal maddenin "hidrojen siyanür" olduğu söyleniyor.

4.04.2018Gündem
Büyükçekmecede kimyasal alarm TEMin yanı başında...

Büyükçekmece'de kimyasal alarm! TEM'in yanı başında...

İstanbul Büyükçekmece’de boş bir araziye dökülen kimyasal madde nedeniyle 9 koyun ve 10'dan fazla tavuk telef oldu. AFAD ekiplerinin sıvıdan numune alarak yaptığı incelemelere göre suda hidrojen siyanür maddesi tespit edilirken, alana yakın bir ev geçici olarak boşaltıldı.

4.04.2018Gündem
Orman tartışması

Orman tartışması

Tarım ve Orman Komisyonu’nda görüşülen Orman Kanunu’nda değişiklikler öngören tasarı tartışmalara neden oldu. Tasarıdaki, ormanın altına depo yapılmasını öngören düzenleme muhalefetin ‘Ormanlar ranta açılacak’ eleştirisiyle karşılanırken, Bakan Eroğlu, “Ormanları koruyacak uygulama yapılsın, vatandaşın mağduriyeti de giderilsin istiyoruz” dedi.

30.03.2018Ekonomi
Başakşehir’de 50 bin ton tehlikeli atık yakalandı

Başakşehir’de 50 bin ton tehlikeli atık yakalandı

İstanbul Başakşehir'de boş bir arazide ağır kokular geldiği ihbarı üzerine harekete geçen ekipler, alüminyum geri dönüşümü yapan ve ağır kokular yayan kaçak işletmede 50 bin ton tehlikeli atık ele geçirdi. Tuzla'da da kimyasal atık dolayısıyla panik yaşanmıştı. İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Çevre Koruma ve zabıta ekipleri, ortaklaşa yürüyen denetimler sonucunda Başakşehir Ziya Gökalp mahallesinde boş bir araziye uygunsuz bir şekilde tehlikeli atık döküldüğü tespit etti. İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve İBB'ye bağlı ekipler Mert Salman’ın işlettiği ve 3'ü yabancı uyruklu olmak üzere 4 kişinin çalıştırıldığı işletmeye baskın düzenledi. Yapılan incelemelerde çevredeki dökümhanelerden gelen cüruf atıklarından alüminyum kazanıldığı belirlendi. Kazanımdan geri kalan tehlikeli atıkların ise doğaya bırakıldığı tespit edildi.

2.02.2018Haber
Başakşehirde 50 bin ton tehlikeli atık ele geçirildi

Başakşehir'de 50 bin ton tehlikeli atık ele geçirildi

İstanbul Başakşehir'de boş bir arazide ağır kokular geldiği ihbarı üzerine harekete geçen ekipler, alüminyum geri dönüşümü yapan ve ağır kokular yayan kaçak işletmede 50 bin ton tehlikeli atık ele geçirdi. Tuzla'da da kimyasal atık dolayısıyla panik yaşanmıştı.

2.02.2018Gündem
İstanbulda pis kokular... Ders alınmamış

İstanbul'da pis kokular... Ders alınmamış

İstanbul Başakşehir'de boş bir arazide ağır kokular geldiği ihbarı üzerine harekete geçen ekipler, alüminyum geri dönüşümü yapan ve ağır kokular yayan kaçak işletmede 50 bin ton tehlikeli atık ele geçirdi. Tuzla'da da kimyasal atık dolayısıyla panik yaşanmıştı.

2.02.2018Gündem
Yine aynı manzara Büyük tehlike...

Yine aynı manzara! Büyük tehlike...

MANİSA Büyükşehir Belediyesi’nin kente kazandırdığı Atatürk Kent Parkı’nın içinden geçen ve kimyasal atıkların karışmasıyla gündeme gelen Safran Çayı’nda aynı manzara ortaya çıktı. Yağışlı havayı fırsat bilen işletmeler, kimyasal atıkları yine çaya bıraktı.

13.01.2018Gündem
İstanbula korkuyu yaşatmıştı... Tespit edildi

İstanbul'a korkuyu yaşatmıştı... Tespit edildi

İstanbul Tuzla'daki zehirli kimyasal atık soruşturmasında yeni bir gelişme yaşandı. Zehirli atığın bölgeye dökülmesinde kullanılan iki vidanjör tespit edildi.

28.12.2017Gündem
Tuzladaki gizemli koku halkı sokağa döktü Soruşturmada yeni gelişme

Tuzla'daki gizemli koku halkı sokağa döktü! Soruşturmada yeni gelişme

İstanbul Tuzla’da halkı sokağa döken koku ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında yeni bir gelişme yaşandı. Tankerlerin boşalttığı atıktan alınan örnek analiz edilmek üzere Zeytinburnu’ndaki Hıfzıssıhha Enstitüsü Müdürlüğü’ne gönderildi.

28.12.2017Gündem
Tuzlada vidanjör gözaltısı: ‘Koku’ya rekor ceza önerisi

Tuzla'da vidanjör gözaltısı: ‘Koku’ya rekor ceza önerisi

Tuzla’da paniğe neden olan kokunun izini süren yetkililer, kanalizasyon hattına kimyasal atık boşaltan vidanjörü bulmak için araçlardan tek tek numune alıyor. Çevre Mühendisleri Odası ise denetimlerin yetersiz olduğunu savundu, hükümetten bu olaya rekor ceza istedi.

27.12.2017Gündem
Tuzlada kimyasal kargaşa Şöförler izinli dedi, İSKİ iptal edildi açıklaması yaptı

Tuzla'da kimyasal kargaşa! Şöförler 'izinli' dedi, İSKİ 'iptal edildi' açıklaması yaptı

Tuzla’da iki gün önce 4 mahallede etkili olan ve çok sayıda kişinin rahatsızlanmasına neden olan keskin koku ile ilgili araştırmalar sürerken kanalizasyon hattına kimyasal atık boşalttığı iddia edilen vidanjörün  tespiti için de çalışmalar devam ediyor. Olayın ardından 12 vidanjörden numune alınırken, şoförler “Söz konusu alan bize gösterilen evsel atık döküm alanıdır. Orada sürekli bekleyen yetkili yok. Kaçak döküm olabilir” dedi.  İSKİ ise söz konusu alanda 23 Temmuz 2011 tarihinde söz konusu alana döküm yapılmasının yasaklayıp, buranın betonla kapatıldığını, ancak betonlar kırılıp yasadışı dökül yapıldığını açıkladı. İSKİ’nin daha önce söz konusu alanla ilgili suç duyurusunda bulunduğu bildirildi. Tuzla Aydınlı’da bulunan atık su kolektör hattının üzeri beton dökülerek kapatıldı. Çalışmayı yapan görevliler “İSKİ’nin talimatı üzerine kapattık” dedi.

27.12.2017Gündem
Belediye Tuzlada paniğe neden olan kokunun nedenini açıkladı

Belediye Tuzla'da paniğe neden olan kokunun nedenini açıkladı

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Tuzla'da dün akşam saatlerinde 4 mahalleyi etkisi altına alan ve çok sayıda kişinin hastaneye kaldırılmasına neden olan kimyasal koku ile ilgili olarak soruşturma başlattı.  İstanbul Büyükşehir Belediyesi kokuya metal ve tekstil sektöründe kullanılan kimyasalın yol açtığını açıkladı.

26.12.2017Gündem
Son dakika... Tuzlada paniğe neden olan kokunun nedeni belli oldu

Son dakika... Tuzla'da paniğe neden olan kokunun nedeni belli oldu

İstanbul'un Tuzla ilçesindeki İstasyon, Yayla, Evliya Çelebi ve Postane Mahallelerinde, genizleri yakan yoğun koku paniğe yol açtı. Genizleri yakan koku ile ilgili AKOM ve İGDAŞ ekipleri harekete geçti. İBB'den yapılan açıklamada, kokunun atıksu kolektör hattına kaçak deşarj edilen kimyasal atıktan kaynaklandığı ve insan sağlığını tehdit eden bir durum olmadığı belirtildi.

25.12.2017Gündem
HES inşaatı sahasına gömülen tonlarca atık bulundu

HES inşaatı sahasına gömülen tonlarca atık bulundu

Sakarya’nın Pamukova ilçesinde, hidroelektrik santrali inşaatı sahasında açılan kuyuların içerisine gömülen, araziye ve nehrin kenarına dökülmüş tonlarca atık bulundu. Sakarya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü atık maddeler üzerinde ölçüm yaparken, numuneler alındı. Yetkililer bölgeye atılan atıkların tehlikeli atık olduğunu tahmin ettiklerini açıkladı.

10.08.2017Gündem
Zeytinliklerde ‘yazlıkçı’ işgali

Zeytinliklerde ‘yazlıkçı’ işgali

Zeytinliklerde sanayi yapılaşmalarının önünü açan yasa tasarısı Meclis’te geri çekildi ama konut inşaatları zeytinlikleri tehdit etmeye devam ediyor. Ucu bucağı görülmeyen zeytinlikler içinde inşa edilen yazlık siteler için yasa devre dışı bırakılmış.

27.06.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Zehir içiyoruz zehir soluyoruz

Gürsu İlçesi Adaköy Mahallesi sakinlerinden Serkan Çelik: “İlçemiz Adaköy Mahallesi’nde hizmet veren boyahanelerin kimyasal atık suları deremize akmaktadır.

8.05.2018

Zeytin ve zeytinlik kabusu yine gündeme gelecek gibi

“Zeytinler kurtuldu”, “Zeytinlik düzenlemesi rafa kalktı”, “Zeytinlikler tasarıdan çıktı”, “Zeytinin fendi tesisleri yendi”, “Tasarıda geri adım atıldı, kazanan zeytinlikler oldu”, “Zeytin 7. kez kurtuldu”, “Kazanan zeytinlik oldu”... 14 Haziran tarihli gazetelerden bazı başlıklar böyleydi. Konuyu anımsayalım:

19.06.2017