EKSTRA
MENÜ

Kilo Kaybı

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 4.758 haberi bulunmuştur.

Kilo Kaybı Haberleri

Uyumak sizi yoruyorsa, uyku apnesine dikkat

Uyumak sizi yoruyorsa, uyku apnesine dikkat

Tıpta Uyku Apnesi (Sleep Apuca) olarak bilinen solunum sorunu olanlar günde 8 saat uyusalar bile uykularından kolayca uyandırılacak şekilde güçlükle nefes alıp vermekte, gece boyunca hırıltılı bir şekilde solumaktadır.

Şeker hastalığını tadından anlıyorlar

Şeker hastalığını tadından anlıyorlar

Meksika'da ''lokman hekimlerin'' şeker hastalığına karşı hazırladığı bitkisel bir karışımın, fareler üzerinde yapılan deneylerde etkili olduğu bildirildi. İlacın klinik deneyleri başlatıldı.

12.06.2003Gündem
Obezite kansere yol açabiliyor

Obezite kansere yol açabiliyor!

Dünya Sağlık Örgütü ( WHO ) tarafından en riskli 10 hastalıktan biri olarak kabul edilen "Obezite" nin çeşitli "kanser" hastalıklarıyla ilişkisi, Nisan ayında New England Journal'da yayınlanan bir araştırmada çarpıcı bir şekilde ortaya kondu.

Kanser riskine karşı 12 altın kural

Kanser riskine karşı 12 altın kural

AB Sağlık Komisyonu her Avrupalının kanser riskini azaltması için uygulanmasını istediği 12 temel kuralı, Milano'daki bir sempozyumda açıkladı. AB Sağlık Komisyonu Başkanı David Byrne, ‘‘Kanseri yenmek insanın elinde.

17.06.2003Kelebek
Kanser riskine karşı 12 altın kural

Kanser riskine karşı 12 altın kural

AB Sağlık Komisyonu her Avrupalının kanser riskini azaltması için uygulanmasını istediği 12 temel kuralı, Milano'daki bir sempozyumda açıkladı. AB Sağlık Komisyonu Başkanı David Byrne, ''Kanseri yenmek insanın elinde.

Kendinizi değil kilonuzu yakın

Kendinizi değil kilonuzu yakın!

Fazla kiloları yaratan yağları yakmaya çalışırken aman dikkat! Bilinçsiz yanlış yöntemlerle vücudunuza zarar verebilirsiniz.

Klimalarda alerjik zatürree tehlikesi

Klimalarda alerjik zatürree tehlikesi

Sıcak yaz günlerinin vazgeçilmezlerinden klimaların, alerjik zatürreeye neden olabileceği bildirildi.

15.07.2003Gündem
Klimalarda alerjik zatürree tehlikesi

Klimalarda alerjik zatürree tehlikesi

Sıcak yaz günlerinin vazgeçilmezlerinden klimaların, alerjik zatürreeye neden olabileceği bildirildi. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta, alerjik zatürreenin diğer akciğer hastalıklarının aksine sigara içmeyenlerde daha çok saptandığına dikkati çekti.

Hastalıklara karşı doğal savaşçılar

Hastalıklara karşı doğal savaşçılar

Londra Üniversitesi'nin hastalıklarla doğal savaş rehberinde, kırışıklıklara karşı pulbiber, kalp hastalıklarına karşı hamsi var. Liste uzun: Kolesterole muz, mide ağrısına hardal ve tarçın, güçlü cinsellik için istiridye, antioksidan ihtiyacı için kuru erik.

Klima, zatürree yapmasın

Klima, zatürree yapmasın!

Sıcak yaz günlerinin vazgeçilmezlerinden klimalar, temizlikleri düzenli yapılmadığında, alerjik zatürreeye neden olabiliyor...

Spor öncesi kahve iç daha çabuk kilo ver

Spor öncesi kahve iç daha çabuk kilo ver

Fiziksel egzersiz öncesi içilen bir fincan kahve, dayanıklılık ve gücü artırırken, spor sırasında daha hızlı kilo verilmesini sağlıyor

8.08.2003Diyet Rehberi
Depresyon tedavisine kantaron otu

Depresyon tedavisine kantaron otu

Antik çağlardan beri yara, yanık gibi deri lezyonlarında, mide ve bağırsak hastalıklarının tedavisinde etkin olarak kullanılan kantaron otundan, son yıllarda antidepresan özelliği nedeniyle orta ve hafif şiddetli depresyonların tedavisinde de yararlanıldığı bildirildi.

13.08.2003Gündem
Doğa, eczane gibi

Doğa, eczane gibi!

Sebze, meyve ve tahıllarda bulunan çeşitli maddeler, depresyondan tansiyona birçok hastalığa iyi geliyor...

Kahvaltıyı atlamayın

Kahvaltıyı atlamayın!

Zayıflamak için öğün atlamanın büyük hata olduğunu söyleyen uzmanlar, "Atladığınız öğünler size kilo aldırır. Özellikle kahvaltı çok önemli" diyor...

Doğal besinler her derde deva

Doğal besinler her derde deva

Sebze, meyve ve tahıllarda bulunan çeşitli maddeler, depresyondan tansiyona birçok hastalığa iyi geliyor...

HIV ve AIDS hakkında bilmediklerimiz

HIV ve AIDS hakkında bilmediklerimiz!

Kızılay Kan Merkezi'nden alınan kanla henüz 20 günlükken HIV virüsü ile tanışan Y.O'nun eğitimiyle ilgili tartışmalar, AIDS ve HIV virüsünü Türkiye'nin gündemine taşıdı.

Yaklaşan tehlike Diyabet

Yaklaşan tehlike "Diyabet"

Diyabet, önümüzdeki 20 yıla damgasını vuracak hastalıkların başında geliyor. Tüm gelişmiş ülkelerde ölüm nedenleri arasında ilk sıralarda yer alan diyabete sağlıksız beslenme ve hareketsiz yaşam davetiye çıkarıyor.

AIDSin erken belirtileri

AIDS'in erken belirtileri

AIDS son yıllarda yayılma hızı geçmiş yıllara oranla düşük bildirilmiş bir hastalık olsa da, uzun yıllar sessiz kalıp hasta olduğunun farkında olmayanlar tarafından bulaştırılabildiğinden hala ciddi bir tehlike olarak karşımızda.

20.10.2003Kelebek
Küçük çocukların gizli düşmanı, kurşun

Küçük çocukların gizli düşmanı, kurşun

Vücuda su, besin ve solunum yoluyla giren kurşun, en çok çocukları etkiliyor. Etkileri, zeka ve başarının azalması yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Konsantrasyon bozukluğu, sinirlilik, baş ağrısı, genel yorgunluk ve hareketlerde yavaşlama, kas ağrıları, işitme kaybı, felç ve komaya neden oluyor.

24.10.2003Kelebek
Doğa, eczane gibi

Doğa, eczane gibi!

Sebze, meyve ve tahıllarda bulunan çeşitli maddeler, depresyondan tansiyona birçok hastalığa iyi geliyor.

Hem sağlıklı hem ucuz beslenin

Hem sağlıklı hem ucuz beslenin

Dengeli ve sağlıklı beslenmek için, yüksek fiyatlı besinler yerine aynı besin değerine sahip daha düşük fiyatlı besinleri tercih edebiliriz.

Diyet yaparken dikkat

Diyet yaparken dikkat

Uzmanlar, diyete başlamadan önce kaç kilo vermek istediğinizi belirlemeniz konusunda uyarıyor...

Kalp Sağlığınız için Akdeniz Diyeti

Kalp Sağlığınız için 'Akdeniz Diyeti'

Kalbi saat gibi çalışan 3 bin kişiyle ilgili araştırma, Akdeniz mutfağını göklere çıkardı. Zeytinyağı ve balık, kalpte hasar yapan ateşi önlüyor

14 Kasım Dünya Diabet Günü

14 Kasım "Dünya Diabet Günü"

Türkiye Diyabet Vakfı,"14 Kasım Dünya Diyabet Günü" kapsamında yurt genelinde 1 günlük bilgilendirme toplantısı düzenleyecek.

13.11.2003Gündem
Türkiyenin şeker tablosu

Türkiye'nin şeker tablosu

Türkiye'de 2.6 milyon diyabet (şeker), 2.4 milyon da 'gizli' diyabet hastası var. Bu rakamlara dahil olmamak için kiloyu kontrol altında tutmak, erken teşhis için ise hem açlık hem de tokluk kan şekeri ölçümü yaptırmak öneriliyor.

Erken tanı şeker çocukları kurtarıyor

Erken tanı şeker çocukları kurtarıyor

Türkiye'de çoğu okul çağında yaklaşık 15 bin diyabetli çocuk bulunuyor. Diyabetli çocuklar genellikle çok idrar yapma, çok su içme ve kilo kaybı şikayetleriyle doktora başvuruyorlar.

14.11.2003Kelebek
40 milyon kişi AIDS

40 milyon kişi AIDS

Birleşmiş Milletler'in araştırmalarına göre 2003 yılı itibariyle 40 milyon kişinin AIDS'e yakalandı. Bu sayının 2010'da 2 katına çıkacağı tahmin ediliyor.

30.11.2003Gündem
40 milyon kişi AIDS

40 milyon kişi AIDS

Birleşmiş Milletler AIDS'le Mücadele Programı'nın Türkiye Temsilcisi Mehmet Kontaş, 2003 yılı itibariyle 40 milyon kişinin AIDS'e yakalandığını, bu sayının 2010'da 2 katına çıkacağının tahmin edildiğini bildirdi.

30.11.2003Gündem
40 milyon kişi AIDS’li

40 milyon kişi AIDS’li

Bugün Dünya AIDS günü. Birleşmiş Milletler'in araştırmalarına göre 2003 yılı itibariyle 40 milyon kişi AIDS'e yakalandı. Sayının artacağı tahmin ediliyor.

1.12.2003Gündem

Yazar Sonuçları

Uykunuz sizi yoruyor mu

Aniden kesilen nefesler ve tıkanıp duran soluk alıp vermelerle geçirilen bir gece... Sabah ise kendinizi son derece yorgun ve enerjisiz hissediyorsunuz. Sizde tıpta Uyku Apnesi (Sleep Apuca) olarak nitelenen solunum sorunu var demektir.

4.06.2003

Detoks sizi hafifletir

Enerjinizin bittiğini mi düşünüyor-sunuz? Yoksa kızgın, sinirli, kararsız, kırıcı mı oldunuz son günlerde? Ya gaz, şişkinlik gibi sorunlara, inatçı döküntülere ne demeli? Bunlar bedeninizdeki toksinden kaynaklanıyor olabilir.

9.08.2003

40'ından sonra şekere dikkat

Erişkin tipi şeker hastalığı, şeker hastalığının en yaygın şeklidir. Genellikle 40 yaş sonrasında ortaya çıkmasına rağmen, daha genç insanlarda, hatta ergenlik çağındaki fazla kilolu ve şişman çocuklarda bile görülebilir. Şişmanlık salgını, neredeyse bir şeker hastalığı salgını haline dönüşmek üzeredir.

17.09.2003

Guatr korkutmasın

Boynunuzun ön kısmında yer alan ve metabolizmanızın en önemli oyuncuları tiroid hormonları üreten tiroid bezinin büyümesi ‘‘Guatr’’ olarak bilinir. Pek çok guatr hastasında tiroid bezindeki büyümeye, ‘‘Tiroid Nodülü’’ olarak bilinen yumrular-şişlikler eşlik eder. Guatr ve tiroid nodülleri ülkemizde çok sık karşılaşılan sağlık sorunlarıdır.

1.10.2003

Mineraller hayatınızı değiştirebilir

Mineraller vücudunuzdaki destek yapılarını oluşturan, enerji metabolizmanızdan kanınızın pıhtılaşmasına kadar pek çok yaşamsal işlevlerinizi yürüten çok önemli besin unsurlarıdır.

11.10.2003

Moda diyetlerin karnesi

Bazı sözcükler hep şanslıdır: Sevgi, hoşgörü, umut gibi. Bazıları ise hep şanssız: Diyet gibi. Diyet denilince, sizin de aklınıza biraz marul, biraz salatalık, bir dilim kuru ekmek ile kibrit kutusu kadar yağsız ve tuzsuz bir peynir parçasının gelmesi bundandır.

1.11.2003

Mahallede hırsız vardı

Bayram çok güzeldi.

Ama benim şeker yememi yasakladılar.

28.11.2003