EKSTRA
MENÜ

Kilo Kaybı

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 4.760 haberi bulunmuştur.

Kilo Kaybı Haberleri

Geciken Regl Döneminin Sebepleri

Geciken Regl Döneminin Sebepleri

Kimse regl olmayı dört gözle beklemez. Kim aşırı sinirli olmaktan, günlerce ağrı çekmekten ve beli lastikli pantolonlar giymekten zevk alır ki? Ne kadar regl dönemlerinden nefret etsek de birkaç gün gecikti mi hemen telaşlanmaya başlarız. Çünkü bu tek bir anlama gelir... bebek?

Hepatit B, AIDSten daha tehlikeli

Hepatit B, AIDS'ten daha tehlikeli

Hepatit B'nin, Türkiye için, çağın vebası olarak tanımlanan AIDS'ten daha tehlikeli bir hastalık olduğu belirtildi.

23.08.2002Gündem
Oruç Tutanlar Tokluk Kan Şekerini Mutlaka Ölçtürmeli

Oruç Tutanlar Tokluk Kan Şekerini Mutlaka Ölçtürmeli

Şeker hastalarının oruç tutmasının sağlığa zararlı olduğunu belirten uzmanlar, henüz şeker hastalığı teşhisi konulmamış risk grubundakilerin ise açlık ve tokluk kan şekerlerini ölçtürmesi gerektiği konusunda uyarıyor.

İşyerinde depresyon

İşyerinde depresyon

Toplumda sık olarak rastladığımız ruhsal rahatsızlıklar, aslında iş ortamında da sıkça rastladığımız rahatsızlıklardır. Bunların başında depresyon gelir. Depresyon ne geçici bir ruh durumu ne de kişisel bir zayıflıktır. Ciddi ama aynı zamanda tedavi edilebilir bir rahatsızlıktır. Aksine, farkedilmeyen ve tedavi edilmeyen depresyon, hem kişinin kendisi için büyük bir zarar; hem de işyeri açısından bakacak olursak para kaybı, üretim zararı adına önemli bir etkendir.

11.11.2002Gündem
AIDS ölüm nedeni olmayacak

AIDS ölüm nedeni olmayacak

Yarın 1 Aralık Dünya AIDS günü. Eşcinsel hastalığı olarak ortaya çıkan AIDS günümüzde yüzde 55 oranında kadın-erkek ilişkisiyle geçiyor. Türkiye'de AIDS konusunda tedavi veren Ankara AIDS Savaşım Derneği Başkanı Prof. Serhat Ünal ve ekibi; 1981 yılında ortaya çıkan, dünyada hızla yayılan ve şimdiye kadar 20 milyon kişinin ölümüne neden olan AIDS ve HIV virüsü konusundaki temel soruları yanıtladı.

29.11.2002Spor
AIDS’linin hayatını karartma

AIDS’linin hayatını karartma!

Günümüzde AIDS hastalarının en büyük sorunu ayrımcılık. Bir diğer deyişle damgalanmak. Zaten HIV/AIDS mücadelesi ve tedavisinin önündeki en büyük engel de bu. BM'nin AIDS kuruluşu UNAIDS bu yıl 1 Aralık Dünya AIDS Günü için seçtiği ‘‘Yaşa ve yaşat!’’ teması da bu yüzden.

30.11.2002Gündem
Stres, kronik yorgunluk nedeni

Stres, kronik yorgunluk nedeni

Alman bilim adamlarının yaptığı bir araştırmaya göre, stres nedeniyle yaşanan hormon dengesizliği kronik yorgunluğa yol açabiliyor. Uzmanlar, kronik yorgunluk rahatsızlığı yaşayan insanlarda ACTH adlı hormonun iyi çalışmadığını belirtiyor. ACTH hormonu, vücudun fiziksel ve psikolojik baskıyla başa çıkmasında önemli rol oynuyor.

3.12.2002Gündem
Önce tatlı sonra beslenmeye dikkat

Önce tatlı sonra beslenmeye dikkat

Uzmanlar uyarıyor, oruç döneminin ardından ağır ve aşırı yemek yenilmesi halinde sindirim zorlukları ve ani tansiyon yükselmesi gibi rahatsızlıkların ortaya çıkabilir. Özellikle Bayram'da tatlılara ve bayram sonrasında beslenmemize dikkat etmemiz gerekiyor.

4.12.2002Gündem
Gerçekten Hasta mısınız

Gerçekten Hasta mısınız?

Elleriniz titriyor, kalp atışlarınız hızlanıyor. Kilo kaybı ve sinirlilik de cabası. Bu şikayetlerinizin altında bir hastalık yatıyor olabilir mi? Yoksa stresten kaynaklanan geçici bir sıkıntı mı? İşte size doktora başvurmak için doğru zamanı gösteren mini bir rehber.

Karbonhidratlar ve kilo kaybı

Karbonhidratlar ve kilo kaybı

Düşük karbonhidrat diyetlerinin bu kadar tutulmasının bir nedeni var! Karbonhidratlar ve düşük karbonhidrat diyetleri hakkında bilmeniz gerekenleri sizin için derledik.

3.02.2003Diyet Rehberi
Ciddi bir hastalık: Şişmanlık (Obezite)

Ciddi bir hastalık: Şişmanlık (Obezite)

Kilosu ne olursa olsun herkesin vücut ağırlığı ile ilgili bir yorumu vardır. Şişman olmak kimisi için varlığın, zenginliğin sembolü iken bir başkası için iradesizliğin, güçsüzlüğün simgesidir. Zayıflık ise bazıları için hastalık çağrıştırırken birçoğu için zerafet ve sağlık sembolü olabilir.

17.02.2003Kelebek
İşyerinde kilo verme seferberliği

İşyerinde kilo verme seferberliği

Uzmanlar, obezlikten şikayet eden ama bir türlü zayıflayamayan kişiler için işyerlerinde düzenlenecek zayıflama kampanyalarının faydalı olacağını belirtiyor. Programın sonuçlarını değerlendiren uzmanlar işyerinin diyet uygulamak için ideal bir mekan olduğunu, şirketlerin çalışanlarını bu konuda teşvik etmeleri gerektiğini belirtti.

20.03.2003Kelebek
Savaş görüntüleri, çocukları etkiliyor

Savaş görüntüleri, çocukları etkiliyor

Uzmanlar, televizyonlardan yansıyacak savaş görüntülerinin, çocukların psikolojik yapılarını önemli ölçüde zedeleyeceğini belirterek, ABD'nin Irak'a yönelik başlattığı harekatla birlikte yoğunlaşan savaş görüntü ve haberlerinin, çocukların beyinlerinde kalıcı izler bırakabileceğini söylediler.

21.03.2003Kelebek
Çocuklara savaş görüntüleri izlettirmeyin

Çocuklara savaş görüntüleri izlettirmeyin!

Uzmanlar, ABD'nin Irak'a yönelik başlattığı harekatla birlikte yoğunlaşan savaş görüntü ve haberlerinin, çocukların beyinlerinde kalıcı izler bırakabileceğini söylüyorlar...

Kendinizi değil, kilonuzu yakın

Kendinizi değil, kilonuzu yakın!

Fazla kiloları yaratan yağları yakmaya çalışırken aman dikkat! Bilinçsiz yanlış yöntemlerle vücudunuza zarar verebilirsiniz.

Türkiyenin  yüzde 20si obez

"Türkiye'nin yüzde 20'si obez"

Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Endokrinoloji ve Metabolizma Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Candeğer Yılmaz, Türkiye'de obezitenin (aşırı şişmanlık) görülme sıklığının yüzde 20-25 dolayında olduğunu söyledi.

28.03.2003Gündem
Zayıflamakla aşırı tüylenmenin önüne geçebilirsiniz

Zayıflamakla aşırı tüylenmenin önüne geçebilirsiniz!

Genç kız ve 30 yaş altı kadınlarda, yüzde erkeğe benzer aşırı tüylenmeye neden olan ´´Polikistik Over Sendromu´´ hastalığının en etkili tedavisinin zayıflama olduğu belirtildi.

Tüylenmeyi durdurmak için zayıflayın

Tüylenmeyi durdurmak için zayıflayın

Genç kız ve 30 yaş altı kadınlarda, yüzde erkeğe benzer aşırı tüylenmeye neden olan ''Polikistik Over Sendromu'' hastalığının en etkili tedavisinin zayıflama olduğu belirtildi. Uzmanlar, adetlerin seyrek olması veya hiç olmaması ve aşırı tüylenmenin hastalığın tanısı için en önemli bulgular olduğunu belirttiler.

1.04.2003Gündem
Ücretsiz obezite taramaları sürüyor

Ücretsiz obezite taramaları sürüyor

Türk Kalp Vakfı tarafından her yıl toplumu bilinçlendirme adına düzenlenen ve bu yıl onbeşincisi gerçekleşen Kalp Haftası etkinlikleri kapsamında, ücretsiz obezite taramaları gerçekleştiren Abbott Laboratuarları, Türk Kalp Vakfı ile birlikte halka yönelik ücretsiz obezite taramalarına yaz aylarında da devam edecek...

Kolesterolü düşüren yağ karışımı

Kolesterolü düşüren yağ karışımı

Kanadalı bilim adamlarının geliştirdikleri özel bir yağ karışımı, hem metabolizmayı hızlandırıyor, hem de kolesterolü düşürüyor.

4.06.2003Gündem

Yazar Sonuçları

AIDS'i nasıl anlarım?

BİR süre önce yazdığınız bir yazıda AIDS'e yakalanmış olan kişinin bunu nasıl anlayabileceğini belirtmiştiniz.

12.09.2002

AIDS bulaşmışsa nasıl anlarım?

BEN genç bir erkeğim. Bekár olduğum için cinsel yaşamımda bazı şüpheli olabilecek ilişkiler oluyor. Acaba bu ilişkilerde AIDS kapmış olabilir miyim? AIDS'e yakalanmışsam ne gibi belirtiler olur.

Rumuz: ACABA

10.03.2003

Görmek için bakın...

Size bugün bir gerçek öykü anlatacağım...

Bundan dört yıl önceydi...

22.03.2003

Baharla gelen yorgunluğa dikkat

Genel bir bitkinlik, güçsüzlük ve enerjisizlik háli olan yorgunluk sorununu hepimiz bir şekilde yaşarız. İsteksizlik, yalnızlık, uykusuzluk, aşırı uyuma, sinirlilik, alınganlık, unutkanlık, uyuşma-yanma-karıncalanma yakınmaları yorgunluğun diğer belirtileri olabilir.

12.04.2003

Kronik yorgunluk sendromu

Yatak istirahati ile geçmeyen yorgunluğunuz varsa, üstelik bu durum altı aydır sürüp gidiyorsa, siz de bir Kronik Yorgunluk Sendromu kurbanı olabilirsiniz. Kronik Yorgunluk Sendromu çok yaygın bir sağlık sorunu değilse de çok seyrek de değildir. Henüz çok iyi tanınmayan, bu sebeple de çoğu kez tanısı konulamayan ve gözden kaçan bir problemdir.

19.04.2003

Hipertansiyonlulara DASH diyeti

Doğru besinleri doğru miktarlarda tüketerek yüksek tansiyonunuzu dengeleyebilirsiniz. Her besin vücudumuz için gerekli olan birbirinden farklı unsurları içerir. Eğer doğru besinler seçilir ve doğru miktarlarda tüketilirse, vücudun ihtiyacı olan besin öğeleri sağlandığı gibi bazı sağlık sorunlarının çözümüne de yardımcı olunabilir: Doğru beslenerek tansiyonunuzu da düşürebilirsiniz.

3.05.2003

Guatr kadınları tehdit ediyor

Ülkemizde çok yaygın bir biçimde görülen guatr, kadınlara yönelik önemli sağlık sorunlarının başında geliyor. Türkiye'de guatr'ın yaygın olmasının en önemli sebebini, topraklarımızın, besinlerimizin ve sularımızın iyot yönünden fakirliği oluşturuyor.

5.05.2003

Detokslanmaya hazır mısınız?

Bahara keyifle girdiğimiz bu günler bedeninizde kıştan kalan toksinleri temizlemek için en iyi zamandır. Eğer detoks testini dikkatle yaparsanız size en uygun detoks sürecini daha kolay seçebilirsiniz.

10.05.2003