MENÜ

Kil Maskesi

Kil Maskesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kil Maskesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 148 Kil Maskesi haberi bulunmuştur.

Kil Maskesi Haberleri

Burcunuza Özel Profesyonel Bakımınız Sinozda

Burcunuza Özel Profesyonel Bakımınız Sinoz'da

Doğanın zengin özlerini teknoloji ile birleştirerek, farklı cilt tiplerinin ihtiyaçlarına uygun olarak üreten Sinoz'un cilt bakım ürünleri ile burcunuza özel profesyonel bakım zamanı…

18.05.2020Alışveriş
Evde yapabileceğiniz 3 kil maskesi tarifi

Evde yapabileceğiniz 3 kil maskesi tarifi

Kil maskesi, uzun yıllardır cilt bakımında kullanılan doğal bir maskedir. Peki kil maskesi nasıl yapılır? İşte evde hazırlayabileceğiniz kil maskesi tarifleri…

13.05.2020Evdehayat
Evde Bakımlı Kalmanın Anahtarı Bu Ürünlerde

Evde Bakımlı Kalmanın Anahtarı Bu Ürünlerde

Doğal içerikleriyle cildi beslerken sağlıkla parlamasını sağlayan Sinoz, evde geçirilen zamanı cilt bakım terapisine dönüştürüyor. Sinoz'da cildiniz için birçok ürün bulunuyor.

14.04.2020Alışveriş
Gözenek Sıkılaştırıcı Maske Tarifi

Gözenek Sıkılaştırıcı Maske Tarifi

Cilt bakımı için doğanın gücünden faydalanmaktan daha güzel bir şey var mı? Satılan kozmetik ürünlere güvenmiyor ya da çok maliyetli buluyorsanız, gözeneklerinizi sıkılaştırmak için vereceğimiz tariften faydalanabilirsiniz.

Sosyal medyadan pantolon sipariş etti, hayatının şokunu yaşadı

Sosyal medyadan pantolon sipariş etti, hayatının şokunu yaşadı!

Bir sosyal medya hesabında 5 adet pantolonun 150 TL'ye satıldığını gören 15 yaşındaki genç, paket içinden çıkanları görünce hayatının şokunu yaşadı.

17.02.2020Gündem
Sivilceleri Yok Eden Kaolin Kili Maskesi

Sivilceleri Yok Eden Kaolin Kili Maskesi

Sivilce ve akneler çoğunlukla tıkanmış gözeneklerin ve fazla yağ üretiminin bir sonucudur. Düzenli beslenmek ve cildi temizlemek sivilcelerden korunmanın temel kuralı. Var olan sivilceleriniz için ise aşağıda vereceğimiz maske tarifini deneyebilirsiniz.

Sivilcelere Birebir: Ev Yapımı Kömür Maskesi Tarifi

Sivilcelere Birebir: Ev Yapımı Kömür Maskesi Tarifi

Aktif kömürün cilde iyi geldiğini biliyor musunuz? Sivilceleri ve yara izlerini geçiren, evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz kömür maskesi tarifini aşağıya bırakıyoruz.

Sivilce neden çıkar ve nasıl geçer Sivilceye ne iyi gelir

Sivilce neden çıkar ve nasıl geçer? Sivilceye ne iyi gelir?

Sivilce, en yaygın cilt sorunları arasında yer alan ve ergenlik dönemindeki pek çok kişinin yaşadığı sorunlardan biridir. Derinin yağ oranı bakımından yüksek olan yerlerinde çıkan sivilce, tedavi edilmediği takdirde kalıcı izlere neden olarak, kişileri psikolojik olarak olumsuz etkileyebilir. Peki, sivilce neden çıkar? Sivilce nasıl geçer? Sivilceye ne iyi gelir?

28.05.2019Sağlık
Kil maskesi nedir Kil maskesi nasıl uygulanır

Kil maskesi nedir? Kil maskesi nasıl uygulanır?

Cildine önem veren ve özellikle kadınlar tarafından tercih edilen kil maskesi, içeriğinde kimyasal madde barındırmayan doğal maske özelliğini taşıyor. Pahalı kozmetik ürünlerine kıyasla daha ekonomik ve daha etkili olan kil maskesi kişisel bakımına önem veren kadınların merak ettiği konulardan biri olmaya devam ediyor. Peki, kil maskesi nedir? Kil maskesi nasıl uygulanır? İşte, merak edilenler...

4.04.2019Sağlık
Siyah Noktaları Geçirecek Maske Tarifleri

Siyah Noktaları Geçirecek Maske Tarifleri

En güzel, en sağlıklı cilt, temiz bir cilttir. Yüzümüzü her gün temizliyor olsak da bazı inatçı gözeneklerde siyah nokta oluşumunu engelleyemiyoruz. Siyah noktalarınızı geçirmek pürüzsüz bir cilde sahip olmak istiyorsanız işte size siyah noktaları geçirecek maske tarifleri…

12.03.2019Kişisel Bakım
Jojoba Yağının 4 Muhteşem Faydası

Jojoba Yağının 4 Muhteşem Faydası

Jojoba yağının genelde saçlara iyi geldiğini duyuyoruz. Ancak bu yağ, sadece saçlarla sınırlandırılamayacak kadar faydalı! Jojoba yağının faydaları nedir? Jojoba yağı nasıl kullanılır?

15.02.2019Kişisel Bakım
Bentonit Kili Nedir Bentonit Kili Maskesi Nasıl Yapılır

Bentonit Kili Nedir? Bentonit Kili Maskesi Nasıl Yapılır?

Bentonit kili yumuşak çok ince, pürüzsüz, kokusuz beyaz toz bir maddedir. Çeşitli besin ve minerallerden oluşur. Bentonit kili saçta kullanıldığında saçınızı temizlemeye yardımcı olur ve kuru saç derisi, hasarlı saçlar, kıvırcık saçlar ve mat görünümlü saçlar gibi sorunları giderir. Peki bentonit kili maskesi nasıl yapılır?

13.02.2019Kişisel Bakım
Maya Maskesinin Faydaları Nelerdir Cilt Yenileyici Maya Maskesi Tarifi

Maya Maskesinin Faydaları Nelerdir? Cilt Yenileyici Maya Maskesi Tarifi

Maya maskesi son zamanlarda kadınların favori güzellik ürünlerinden biri haline geldi. Peki bu kadar yaygın kullanılan maya maskesinin faydaları neler? Cilt yenileyici maya maskesi nasıl yapılır?

Cilt Beyazlatıcı Pirinç Unu Maskesi Nasıl Yapılır?

Cilt beyazlatıcı pirinç unu maskesi son zamanlarda kadınların popüler bakım malzemelerinden biri haline geldi. Cilt lekelerine iyi gelen bu maskenin hazırlanışı da bir hayli basit. Cilt beyazlatıcı pirinç unu maskesi nasıl yapılır?

31.12.2018Kişisel Bakım
Kil Maskesi Nasıl Yapılır Evde Hazırlayabileceğiniz Kil Maskesi Tarifleri

Kil Maskesi Nasıl Yapılır? Evde Hazırlayabileceğiniz Kil Maskesi Tarifleri

Kil maskesi, uzun yıllardır cilt bakımında kullanılan doğal bir maskedir. Peki kil maskesi nasıl yapılır? İşte evde hazırlayabileceğiniz kil maskesi tarifleri…

28.12.2018Kişisel Bakım
Geçmişten Günümüze Kadar Gelen 6 Güzellik Sırrı

Geçmişten Günümüze Kadar Gelen 6 Güzellik Sırrı

Yüzyıllar önce de tıpkı şimdiki gibi güzel ve bakımlı olmak kadınlar için çok önemliydi. Ne de olsa kadın her zaman kadındır! İşte eski dönemde yaşayan kadınların uyguladıkları ve günümüze kadar ulaşan 6 güzellik sırrı...

26.12.2018Kişisel Bakım
Kışın Detoks Yapmanın 6 Yolu

Kışın Detoks Yapmanın 6 Yolu

Detoks sadece yaz aylarında yapılıyor sanıyorsanız, yanılıyorsunuz! Kış ayları vücudumuzun detoksa en çok ihtiyaç duyduğu zamanlardır. Vücudunuzu, karanlık günlerin, az güneş görmenin, soğuk havaların etkisinden önereceğimiz detoks yolları ile rahatlatabilirsiniz.

25.12.2018Kişisel Bakım
Sivilce nasıl geçer Sivilce oluşumunda etkin faktörler nelerdir

Sivilce nasıl geçer? Sivilce oluşumunda etkin faktörler nelerdir?

Sivilce nasıl geçer sorusu birçok kişi tarafından merakla sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Özellikle ergenlik döneminde yüz hatlarında bolca görülen sivilceler için farklı tedavi yöntemleri yer alıyor. Peki, sivilce nasıl geçer? Sivilce oluşumunda etkin faktörler nelerdir?

2.07.2018Gündem
Yağlı Ciltlere Özel Bakım Önerileri

Yağlı Ciltlere Özel Bakım Önerileri

Birçok etkene bağlı olarak yağlanan cildi doğru bakımlarla sağlıklı bir görünüme kavuşturmak mümkün. İşte öneriler.Cildin kendi yapısı, beslenme şekli, kullanılan ürünler ve mevsim gibi faktörlere bağlı olarak cildinizde yağlanma problemiyle karşılaşabilirsiniz. Bu problemden kurtulmaksa sandığınız kadar zor değil. Doğru bakım önerileriyle istediğiniz gibi bir cilde sahip olabilirsiniz.

27.06.2018Kişisel Bakım
Ev Yapımı Maskelerle Selülitlerinizden Kurtulun

Ev Yapımı Maskelerle Selülitlerinizden Kurtulun!

Kadınların yıllarca uğraştığı selülitin çıkma sebebi, vücuttaki doku ve yağların dengesiz veya sorunlu olmalarından kaynaklıdır. Kadınlarda erkeklerden daha yaygın olmasının sebebi ise cilt yapısındaki farklılıktır. Ciltlerimizi bir ağ gibi düşünürsek sıkılık veren kolajen lifleri, kadın vücudundaki yağ hücrelerinin bir yerde toplanıp birikmesine daha uygun bir yapıdır. Kilolu kadınlarda selülitlerin daha az olmasının sebebi ise onların erkekler gibi bir yapıya sahip olmalarıdır. Vücudunuz selülit oluşumuna müsaitse ne yaparsın yapın tamamen kurtulmanız mümkün olmaya bilir.

Sivilce nasıl geçer İşte Sivilce oluşumunda etken faktörler

Sivilce nasıl geçer? İşte Sivilce oluşumunda etken faktörler

Sivilce nasıl geçer sorusu birçok kişi tarafından sorgulanmaya ve araştırılmaya devam ediyor. Ergenlik çağında ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilceyi tetikleyen birçok faktör bulunuyor. Peki, sivilce nasıl geçer? İşte sivilcenin tedavi yöntemleri.

29.05.2018Gündem
Sivilce nasıl geçer İşte tedavi yöntemleri

Sivilce nasıl geçer? İşte tedavi yöntemleri

Sivilce nasıl geçer sorusu birçok kişi tarafından merak edilen konular arasında yer almaya devam ediyor. Özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte çıkmaya başlayan sivilce, tedavi edilmediği takdirde kalıcı izler bırakabiliyor. Sivilce tedavisi için ise birçok yöntem bulunuyor. Peki, Sivilce nasıl geçer? İşte tedavi yöntemleri

18.04.2018Gündem
Yağlı ciltlere özel bakım önerileri

Yağlı ciltlere özel bakım önerileri

Birçok etkene bağlı olarak yağlanan cildi doğru bakımlarla sağlıklı bir görünüme kavuşturmak mümkün. İşte öneriler...

29.06.2017Stil
Kozmetik skandalı

Kozmetik skandalı

Sağlık Bakanlığınca, bu yılın ilk üç ayında yapılan kozmetik denetimlerinde 759 üründen 310'u 'teknik düzenlemeye aykırı', 12'si 'güvensiz' bulundu ve 543 bin 947 lira ceza uygulandı. Uygunsuz ürünler arasında kil maskesi, göz şampuanı, kına seti, ıslak havlu, ayak kremi ve bazı şampuanlar var.

7.06.2017Ekonomi
En etkin ve en doğal yüz maskesi

En etkin ve en doğal yüz maskesi

Ağrı tedavisinde kullanılan bentonit hakkında açıklamalarda bulunan Algoloji-Ağrı Uzmanı Prof. Dr. Nurettin Lüleci, bentonitin bilinmeyen yönlerini anlattı.

27.01.2017Sağlık
Türkiye’nin en iyi 10 hamamı

Türkiye’nin en iyi 10 hamamı

Bu coğrafyada hamamın farklı bir önemi vardır. Hamam sadece yıkanmak, temizlenmek için değil, eğlenmek için de kullanılıyor. Jürimiz Antik Roma’dan Osmanlı’ya bir gelenek olarak yaşatılan ülkemizin en iyi hamamlarını sizler için seçti.

11.01.2017Seyahat
Gigi Hadid gibi görünmenin 5 yolu

Gigi Hadid gibi görünmenin 5 yolu

Dünyaca ünlü model Gigi Hadid kendine özgü tarzı ve duru güzelliğiyle pek kişinin stiline ilham oluyor. İşte Gigi Hadi gibi görünmek isteyenlere öneriler...

19.10.2016Stil
Sağlık Bakanlığı güvensiz ürünleri ortaya çıkardı

Sağlık Bakanlığı 'güvensiz' ürünleri ortaya çıkardı

Sağlık Bakanlığına bağlı Tıbbi İlaç ve Cihaz Kurumunun (TİTCK) 2015 yılına ait kozmetik denetim sonuçlarına göre, bin 272 kozmetik üründen 937'sinin "teknik düzenlemeye aykırı", 119 ürünün ise "güvensiz" olduğu belirlendi.

1.03.2016Ekonomi
Kil Maskesi Nedir

Kil Maskesi Nedir?

Güzellik ve bakım için denenmiş birçok yol bulunmaktadır. Bunlar arasında en yaygını ve işe en çok yarayanı ise kil maskesidir. Kil maskesinin mucizelerini duymayan yoktur. Her güzellik salonunda hatta erkek kuaförlerinde bile kil maskesi uygulanmaktadır. Her kil çeşidini cilde uygulamak doğru değildir. Cilde uygulanacak kil maskesinde kullanılan killerin hepsi cilt tipinize uygun olacak çeşitler içerisinden seçilmelidir.

27.01.2016Kelebek
Yağlı ciltler için ev yapımı maskeler

Yağlı ciltler için ev yapımı maskeler

Yağlı ciltlerin bakımı için çok önem taşıyan maskeler evde nasıl kolayca hazırlanır?

30.12.2015Sağlık
Kil maskesi nasıl yapılır

Kil maskesi nasıl yapılır

Kil maskesi çok uzun zamandır güzelleşmek için kullanılan bir maske türü. Her türlü cilt tipine uygun olan kil maskesi cildi canlandıran, bakım yapan, doğal bir maske…

21.09.2015Sağlık
Güvensiz bulunan kozmetiklere 846 bin lira ceza kesildi

Güvensiz bulunan kozmetiklere 846 bin lira ceza kesildi

Sağlık Bakanlınca, 877 adet kozmetik ürün ve tıbbi cihazın denetimleri yapıldı. Denetim sonucunda 211 ürünün uygunsuz, 30 ürünün ise güvensiz olduğu tespit edildi. Bakanlık ürünleri, markaları ve hangi seriye ait olduğunu tespit ederek açıkladı. Buna göre toplam 846 bin 935 lira ceza uygulandı. İşte bakanlığın tespit ettiği güvensiz bulunan o ürünler...

18.08.2015Sağlık
Cansu Taşkın’dan 1 Mayıs maskesi

Cansu Taşkın’dan 1 Mayıs maskesi

Cansu Taşkın da diğer ünlüler gibi 1 Mayıs İşçi Bayramı’yla ilgili paylaşım yaptı. Ancak onunki diğerlerinden biraz farklıydı...

1.05.2015Keyif
Sivilce nasıl geçer

Sivilce nasıl geçer?

İşte sivilce hakkında bilmedikleriniz...

Gençleşti

Gençleşti

Sedat Doğan’dan boşanmak için mahkemeye başvuran Işın Karaca, yaşadığı zor günlerin ardından kendini toparlamak için kolları sıvadı.

13.10.2013Kelebek
Kozmetik ve tıbbi ürünlerde korkutan sonuçlar

Kozmetik ve tıbbi ürünlerde korkutan sonuçlar

Kozmetik ürünler ile tıbbi cihaz ve ürünlerde 'ürküten' sonuç. Bebe şampuanından, gül kremine; kil maskesinden salyangoz kremine kadar, Türkiye'de üretilen 20 kozmetik ürün 'mikrobik' çıktı. İnsülin iğnesinden gebelik önleyici spirale; maskeden idrar torbasına 11 kalem ürünün ise 'güvensiz' olduğu anlaşıldı.

18.07.2013Sağlık
Hangi cilde hangi bakım kürü

Hangi cilde hangi bakım kürü

Daha güzel, daha genç, daha aydınlık bir cilt, profesyonel bakımla mümkün olabiliyor.

9.05.2011Kelebek
Aşk, dünyanın en dengesiz duygusu

Aşk, dünyanın en dengesiz duygusu

Formsante dergisi, şu sıralar “Aşk Bir Hayal” dizisiyle seyirci karşısına çıkan İpek Özkök’le buluştu, sağlıklı yaşam ve ilişkiler hakkında keyifli bir söyleşi yaptı.

3.05.2011Kelebek
ERKEKLER DE MERAK SALDI

ERKEKLER DE MERAK SALDI

Burdur'da erkek kuaförlüğü yapan Yunus Bilgiç, son yıllarda erkeklerin de kadınlar kadar cilt bakımına ilgi göstermeye başladıklarını söyledi. Bilgiç, erkeklerin ciltleri için daha çok kil maskesi, saçları için ise çeşitli bakım kremleri kullandıklarını söyledi. Erkeklerin özellikle traş sonrası cilt bakımına ihtiyaçları olduğunu vurgulayan Bilgiç, "Çünkü traş, yüzdeki yağ parçacıklarının doğal olmayan yollarla atılmasına yol açıyor. Bu kaybı karşılamak için cilt, üst tabakasındaki hücre yenileme işlemini yüzde 30 düzeyinde artırıyor. Bu artışla yenilenen hücreler de dış unsurlara karşı daha hassaslaşıyor. Aynı zamanda su kaybına da yol açan hücre yenileme, cildin gerilmesine ve ciltteki kesiklerin mikrop kapma riskini de artırıyor. Bu nedenle bu aşamada mutlaka cilt bakımı yapılmalı" diye konuştu. (Haber- Kamera: Onur ÖZKAN/BURDUR, (DHA)

17.01.2011Haber
Yılbaşına hazırlanmanın 9 yolu

Yılbaşına hazırlanmanın 9 yolu

Kimyasal peeling, cilt maskeleri, leke tedavisinde kullanılan lazerler yılbaşı öncesi cildinizde fark yaratacak uygulamalardır.

29.12.2009Kelebek
Yılbaşına hazırlanmanın 9 yolu

Yılbaşına hazırlanmanın 9 yolu

Kimyasal peeling, cilt maskeleri, leke tedavisinde kullanılan lazerler yılbaşı öncesi cildinizde fark yaratacak uygulamalardır.

29.12.2009Kelebek
Kilden kozmetik yaptı cildi beyazlatır diye Afrika’ya sattı

Kilden kozmetik yaptı cildi beyazlatır diye Afrika’ya sattı

Sivaslı Ünal Karaca, bir fuara katılmak için İsrail’e gitti. Dönüşte Sivas’taki annesine ne hediye alacağını düşünürken havalimanındaki mağazalarda şık ambalajlar içinde satılan Lut Gölü çamurunu gördü. Ambalajların üzerinde, ciltteki rahatsızlıklara iyi geldiği ve cilde parlaklık kazandırdığı yazıyordu. Bir anda aklına annesinin ağrıyan dizleri geldi.

7.08.2009Kelebek

Yazar Sonuçları

Düşük temas ekonomisi

Bizim jenerasyonun çok iyi bildiği Jetgiller, sizce ilk olarak ne zaman yayınlandı? Hani arabaların havada uçtuğu, cep ve tablet telefonların yaygın kullanıldığı, evde robotların cirit attığı bu çizgi filmin ilk yayınlandığı 1962 yılında, henüz televizyonlarımız siyah beyazdı. Aradan geçen süre zarfında çizgi filimde gördüklerimizin birçoğunun hayatımıza girdiğini görebiliyoruz. Önce filmini izliyoruz sonra yaşıyoruz anlayacağınız. Koronavirüs nedeniyle yaşayacaklarımızı, daha öncesinden izlediklerimiz gibi…

27.04.2020

Yaz Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Güneşin etkilerini ağırlıklı olarak gördüğümüz dönemlere geldik. Geçen yazımızda güneş ışınlarından kaçmadan yaşamayı tavsiye etmiştik. Bu hafta ise güneş ışınların etkilerini ve doğal bakım önerilerimizi anlatacağız.

9.07.2019

Cildi yağlı olanlar ciltlerini nasıl temizlemeli?

Yağlı ciltlerin bakımında yapılan en büyük hata onları nemsiz bırakmaktır...

20.06.2019

Yaz mevsiminde ameliyatsız estetik revaçta

Yaz aylarında yüz ameliyatları “out”, ameliyatsız estetikler “in”! Yaz gelince kadınlar yüz bölgesine yapılan ameliyatlara daha soğuk bakıyor. Genellikle muayenehane ortamında ayaküstü uygulanan dolgu işlemleri tercih ediliyor.

6.07.2014

30 yaşında güzelliğin doruğunda

Hepimiz biliyoruz ki 30 yaş, cilt hücrelerinin kendini yenilemeyi bıraktığı, yavaş yavaş ince çizgilerin oluşmaya başladığı dönem...

22.03.2013

CO2 lazer ile gençleşin

Sağlık sektöründeki gelişmeler sadece hastalık teşhis ve tedavisinde değil estetik cerrahide de kendini gösteriyor. Son yıllardaki en önemli yeniliklerden biri de fraksiyonel karbondioksit (CO2) lazer uygulamaları.

3.02.2012