EKSTRA
MENÜ

Kgb

Kgb ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kgb haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 384 Kgb haberi bulunmuştur.

Kgb Haberleri

Bir Zamanlar Kıbrıs 5. son bölümde Mine kayboldu... İşte Bir Zamanlar Kıbrıs son bölümün özeti

Bir Zamanlar Kıbrıs 5. son bölümde Mine kayboldu... İşte Bir Zamanlar Kıbrıs son bölümün özeti

Bir Zamanlar Kıbrıs 5. son bölüm izle ekranı yayınlandı. Perşembe akşamları yayınlanan Bir Zamanlar Kıbrıs'ın 29 Nisan tarihli son bölümü yüreklere dokundu. Kemal'in Derviş’in yaşadığını üstelik karısı ve kızıyla bir arada olduğunu öğrenmesi dikkat çekerken Makaryos’a destek veren SSCB’nin KGB’yi de oyuna sürmesi çarpıcı gelişmelerden oldu. Mine'nin kaybolması ise aileyi perişan etti. Tüm bunların ardında diziyi ekran başında izleyemeyenler son bölümü izlemenin yollarını aramaya başladı. İşte, Bir Zamanlar Kıbrıs 5. son bölüm kesintisiz izleme ekranı ve yeni bölüm fragmanı.

29.04.2021Televizyon
ABDden ilginç UFO iddiası: Arkasında Putin var

ABD'den ilginç UFO iddiası: Arkasında Putin var!

Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı (Pentagon), geçtiğimiz haftalarda sızdırılan ve piramit şeklinde UFO görüntüsünün donanma personeli tarafından çekildiğini doğrulamıştı. ABD'den söz konusu görüntüler ile ilgili oldukça ilginç bir iddia geldi.

29.04.2021Dünya
Özel haber olarak verdiler... Trumpla ilgili kitap gündeme bomba gibi düştü

'Özel haber' olarak verdiler... Trump'la ilgili kitap gündeme bomba gibi düştü!

Eski ABD Başkanı Donald Trump olaylı bir şekilde Beyaz Saray'dan ayrılırken, 26 Ocak'ta yayınlanan bir kitap gündemde bomba etkisi yarattı. Craig Unger'ın kaleme aldığı kitap, 'genç' ve 'gösterişçi' Trump'ın 40 yıl önce iflastan kurtarılıp KGB tarafından nasıl devşirildiğini anlatma iddiasında...

26.01.2021Dünya
Ukraynada ülkeyi sarsan suikastla ilgili flaş gelişme

Ukrayna'da ülkeyi sarsan suikastla ilgili flaş gelişme

Ukrayna'da 4 yıl önce suikasta kurban giden ünlü gazeteci Pavel Şeremet'in öldürülmesiyle ilgili yeni ses kaydı yayınlandı. Yayınlanan ses kaydında gazetecinin öldürülmesinde Belarus istihbaratının izine rastlandığı iddia edildi.

4.01.2021Dünya
Dünyanın en ünlü ajanlarından George Blakein sarsıcı cenaze görüntüleri

Dünyanın en ünlü ajanlarından George Blake'in sarsıcı cenaze görüntüleri

Soğuk savaş döneminin kritik casuslarından biri olduğu ifade edilen George Blake 96 yaşında Rusya'da hayatını kaybetti. Rusya'da birçok televizyon kanalı başkent Moskova'daki askeri tören için yayınlarını kesip canlı yayına geçti. Devlet Başkanı Putin orada değildi ama yüzlerce kırmızı gülden oluşan dev bir çelek gönderdi. Çelenkin üzerinde, Rusya Federasyonu Başkanı tarafından gönderilmiş olduğunu gösteren bir kurdele vardı.

31.12.2020Dünya
İlk kez konuştu: Başıma çuval geçirip kaçırmaya çalıştılar

İlk kez konuştu: Başıma çuval geçirip kaçırmaya çalıştılar!

Gözaltında bulunan Belaruslu muhalif siyasetçi Maria Kolesnikova kafasına çuval geçirilerek, kaçırıldığını, ölümle tehdit edip ülke dışına çıkması için zorlandığını açıkladı.

10.09.2020Dünya
Tess Gerritsen efsanesi bu kitapla başladı

Tess Gerritsen efsanesi bu kitapla başladı

‘Rizzoli&Isles’ serisi polisiyeleriyle tanınan ‘Gerilimin Kraliçesi’ Tess Gerritsen, 1987’de yayımladığı ilk romanı ‘Gece Yarısından Sonra’da romantizmle gerilimi harmanlıyor. Gerritsen’in yeni yayımlanan diğer romanı ‘Karanlığın Ayak İzleri’ ise Avrupa’da geçen bir casusluk hikâyesi.

5.06.2020Kitap Sanat

27 Mayıs’ın asırlık şahidi Hürriyet’e anlattı: Namluların Köşk’e çevrildiği gece

Dönemin Başbakanı Adnan Menderes, Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan’ın idam edildiği 27 Mayıs darbesinin üstünden tam 60 yıl geçti. Darbe gecesi Cumhurbaşkanı olan babası Celal Bayar’ın Çankaya Köşkü’nden götürülüşüne şahit olan 99 yaşındaki Nilüfer Gürsoy, bugüne kadar geçen süreci Hürriyet’e anlatırken “Öfke ve isyanımdan arındım ama küçümsemem geçmedi” diyor.

27.05.2020Gündem
Son dakika haberler: Rusyada siyaset alt üst oldu Dünya şaşkınlık içinde Putin, Başbakanlığa hokey arkadaşını atadı...

Son dakika haberler: Rusya'da siyaset alt üst oldu! Dünya şaşkınlık içinde! Putin, Başbakanlığa hokey arkadaşını atadı...

Vladimir Putin’in yeni bir sisteme ihtiyaç olduğunu söylemesinin ardından Rusya’da siyaset alt üst oldu.

17.01.2020Dünya
KGB ajanı Vladimir Putin’i devlet başkanı yapan adam

KGB ajanı Vladimir Putin’i devlet başkanı yapan adam

Rus liderlerin iktidara giden yolu yüzyıllar boyunca hep farklılık gösterdi.

18.12.2019Dünya
Ünlü yazar Albert Camusyü KGB öldürmüş olabilir

Ünlü yazar Albert Camus'yü KGB öldürmüş olabilir

20. yüzyılın en güçlü Fransız yazarlarından biri olan Albert Camus'nün ölümüyle ilgili 2011'de ortaya çıkan arşiv bulguları üzerine yapılan araştırmalar genişliyor... Fransız devletinin ünlü yazarı öldüren 1960'taki trafik kazasına yardım ve yataklık yapmış olabileceği öne sürülüyor.

6.12.2019Dünya
Vladimir Putinin KGB öz geçmişi yayımlandı

Vladimir Putin'in KGB öz geçmişi yayımlandı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, Sovyetler Birliği Devlet Güvenlik Komitesi KGB'de çalıştığı döneme ait verileri gösteren öz geçmişi kamuoyu ile paylaşıldı.

3.11.2019Dünya
Putin, KGBdeyken Akyavaş sergisini gezmiş

Putin, KGB'deyken Akyavaş sergisini gezmiş

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in henüz daha KGB’de çalışırken ünlü ressam Erol Akyavaş’ın 1990 yılında Petersburg’da açtığı sergiye katıldığı ortaya çıktı.

28.03.2019Kitap Sanat
New Yorktaki KGB Casus Müzesi Sovyet gizli servisine ışık tutuyor

New York'taki KGB Casus Müzesi Sovyet gizli servisine ışık tutuyor

New York'ta açılan KGB Casus Müzesi, eski Sovyetler Birliği'nin istihbarat teşkilatı KGB ve Soğuk Savaş yıllarındaki operasyonları hakkında ziyaretçilerine ilginç örnekler sunuyor.

11.02.2019Dünya
Süleyman Seba, MİT’te Komünizmle Mücadele Şubesi’nin önemli bir memuruydu

Süleyman Seba, MİT’te Komünizmle Mücadele Şubesi’nin önemli bir memuruydu

Gazeteci Murat Yetkin, ‘Meraklısı İçin Entrikalar’dan sonra, ‘Meraklısı İçin Casuslar Kitabı’nı yazdı. Beşiktaş’ın efsanevi başkanı Süleyman Seba’nın MİT’teki yöneticiliğine ilişkin ilginç detaylara yer veren Yetkin’in kitabında, ‘dünyanın en eski ikinci mesleği’ dediği casusluğun Romeo’su da var, gazeteci kimliğiyle Trablusgarp’a operasyon yapan Atatürk de…

Clintondan çok sert Putin açıklaması

Clinton'dan çok sert Putin açıklaması

ABD’de katıldığı bir programda konuşan Hillary Clinton, Rusya Devlet Başkanı'nın çok başarılı bir strateji ile 2016 yılında gerçekleştirilen seçimlerin sonuçlarıyla oynadığını iddia etti.

23.07.2018Dünya
Tepki yağınca geri adım attı

Tepki yağınca geri adım attı

Rusya lideri Putin ile görüştükten sonra yaptığı açıklamalar nedeniyle ABD Başkanı Trump’a kendi partisi bile sahip çıkmadı. Amerikan Online Sözlüğü Merriam-Webster’a göre görüşme sonrasında en çok ‘ihanet’, ‘hain’ ve ‘gizli anlaşma’ kelimeleri arandı. Gazeteler, Trump’ın ‘ihanet’le suçlanıp suçlanamayacağını sorgulayan ifadelere yer verdi. ABD liderinden geri adım gelse de tepkiler dinmedi.

17.07.2018Dünya
Putinin şifreleri

Putin'in şifreleri

Rusya’da görev yapan iki Türk gazetecinin Putin’in hayatını yazdığı kitap yayımlandı. Üçlü zirve için yarın Türkiye’ye gelecek olan Rusya Liderinin yaşamı ilginç öykülerle dolu. Cenk Başlamış ve Okay Deprem’in kaleme aldığı ‘Rusya’yı Ayağa Kaldıran Lider’ Türkçe yazılmış ilk Putin kitabı olma özelliği de taşıyor. İki gazeteciyle hem kitabı hem de Türkiye-Rusya ilişkilerini konuştuk.

1.04.2018Gündem
Putin nasıl Putin oldu

Putin nasıl Putin oldu?

BBC muhabiri Eva Ontiveros, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i bugünlere getiren gelişmelere yazdı...

20.03.2018Dünya
KGB’nin bile çözemediği sonsuzluk düğümleri

KGB’nin bile çözemediği sonsuzluk düğümleri!

Vaktiyle KGB tarafından izlenen, eserleri yok edilmeye kalkışılan 82 yaşındaki Ukraynalı muhalif sanatçı İvan Marchuk, adına ‘Pliontanizm’ (örgücülük/ dokumacılık) dediği ve temeli özyaşamöyküsüne dayalı yumaksı eserleriyle İzmir Folkart Galeri’de.

8.03.2018Kitap Sanat
Derine daha derine...

Derine daha derine...

‘Üst aklın hizmetinde olmak’, ‘yabancı güçlerin çıkarına çalışmak’ gibi dedikodu, propaganda ve çamur atmadan ibaret sözlerle yaşadığımız bu çağda; zekâ ve bilgi dolu bir tavırla, ‘üst akıl’ ve ‘yabancı güçler’ deyince ne anlaşılır, onun hizmetinde olmak ne demektir göstermek büyük bir şeydir. Murat Yetkin’in çalışması ‘Meraklısı İçin Entrikalar Kitabı’, neyin ne olduğunu can yakıcı bir biçimde ve net olarak anlatıyor.

30.11.2017Kitap Sanat
ABD’nin 54 yıllık sırları ifşa oldu

ABD’nin 54 yıllık sırları ifşa oldu

ABD Başkanı John F. Kennedy’ye 22 Kasım 1963 yılında düzenlenen suikasta dair 54 yıl sonra daha önce hiç yayınlanmamış belgeler açıklandı.

27.10.2017Dünya
Putin, KGB’deki görevini anlattı

Putin, KGB’deki görevini anlattı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Sovyetler Birliği’nin dış istihbarattaki çalışmasının illegal istihbarat ile bağlantılı olduğunu söyledi.

24.06.2017Dünya
KGB’ye giremedi kozmetik devi oldu

KGB’ye giremedi kozmetik devi oldu

RUS işadamı Andrei V. Trubnikov, KGB’ye alınmayınca kendi kozmetik şirketini kurarak bugün Rusya’nın en başarılı işadamlarından biri olmayı başarmış.

27.05.2017Ekonomi
Çinde bekarlara devlet hizmeti

Çin'de bekarlara devlet hizmeti!

Komünist Gençler Birliği, bekarların yaşları geçmeden evlenebilmesi için rehberlik ve çöpçatanlık hizmeti verileceğini duyurdu Açıklamanın ardından şirketler bekar çalışanlarının "başlarını bağlamak" için harekete geçti.

22.05.2017Dünya
Hemingway Sovyet ajanı mıydı

Hemingway Sovyet ajanı mıydı?

Amerikalı ünlü roman ve hikâye yazarı Ernest Hemingway’in Sovyetler Birliği lideri Josef Stalin döneminde Sovyet ajanı olduğu iddia edildi.

4.05.2017Kitap Sanat
Jivago Vakası: Bir roman etrafında istihbarat savaşları

Jivago Vakası: Bir roman etrafında istihbarat savaşları

Peter Finn ve Petra Couvée’nin yazdığı ‘Jivago Vakası-Kremlin, CIA ve Yasak Bir Kitabın Etrafında Dönen Savaş’ kitabı edebiyat-siyaset ilişkisini hem de istihbarat dünyasının karanlık labirenti içinde bir macera romanı lezzetiyle anlatıyor.

6.04.2017Kitap Sanat
2 ziyaret 3 şık: Gökçek mi Perinçek mi devlet mi

2 ziyaret 3 şık: Gökçek mi Perinçek mi devlet mi?

TÜRKİYE ile Avrupa Birliği ve ABD ile arasında soğuk rüzgârların estiği bugünlerde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Şanghay Beşlisi’ne katılma tartışmasını yeniden alevlendirmiş bulunuyor.

26.11.2016Gündem
Rusyada Ekonomi Bakanı rüşvetten gözaltına alındı

Rusya'da Ekonomi Bakanı rüşvetten gözaltına alındı

Rusya'da 2 milyon dolar rüşvet almakla suçlanan Ekonomi Bakanı Aleksey Ulyukayev, Devlet Başkanı Vladimir Putin'in bilgisi dahilinde gözaltına alındı.

15.11.2016Dünya
Merkel: Mülteci krizini uzun süre görmezden geldik

Merkel: Mülteci krizini uzun süre görmezden geldik

Almanya Başbakanı Merkel, hükümetinin geçmişteki mülteci politikasına yönelik özeleştiride bulundu, hatalar yapıldığını kabul etti. Merkel, mültecilerin ülkede büyük toplumsal değişimlere yol açmayacağına dikkat çekti.

31.08.2016Dünya

Yazar Sonuçları

İhtilaflı günler

Dustin Hoffman sekiz yıl önce demişti ki:

14.12.2020

Rus hayalet uçağı SU-57’nin sırrı

Yaklaşık 2.5 ay önce Rusya Genelkurmay Başkanı Gerasimov bir açıklama yapar: “5. nesil SU-57 uçakları Suriye’de test edildiler, bu testler esnasında da planlanmış tüm görevleri başarılı bir biçimde yerine getirdiler.”

2.03.2020

Moskova 1952’de ‘kaybettiği’ Türkiye’yi bu kez kazandı mı?

RUSYA’dan Ankara Mürted üssüne gelen askeri kargo uçaklarından çıkan S-400 hava savunma sistemlerinin görüntülerinin Batı dünyasında yol açtığı şok kolay kolay atlatılacağa benzemiyor.

24.07.2019

İnsanlığın başı bir kez daha sağ olsun

‘Hotel Mumbai’, Kasım 2008’de din adına katliama girişen ve 174 kişiyi öldüren teröristlerin Bombay’daki ünlü Taj Mahal Palace Oteli’ndeki eylemlerini, işlediği cinayetleri ve müşteriler üzerinde yarattıkları psikolojik tahribatı anlatıyor. Anthony Maras imzalı yapım, genel olarak gerçekçi çizgilere sahip bir film olmuş.

22.06.2019

Kalandar geceleri

KARADENİZ coğrafyasında eski bir gelenek var...

20.03.2019

Adana Mutabakatı Şam’a mı uzanıyor?

VLADİMİR Putin, 25 Temmuz 1998 tarihinde dönemin Rusya Cumhurbaşkanı Boris Yeltsin tarafından ülkenin istihbarat örgütü KGB’nin devamı olarak kurulan Federal Güvenlik Servisi’nin (FSB) başına getirildiğinde, Abdullah Öcalan Suriye’deydi ve Türkiye’nin Hafız Esad rejimini Adana Mutabakatı’na zorlayacak baskı politikası henüz başlamamıştı.

26.01.2019

Suriye nereye?

SURİYE konusunda Amerika’nın ve Rusya’nın karşılıklı güç gösterileri krizi derinleştiriyor, en çok da Türkiye’yi rahatsız ediyor.

12.04.2018

Putinizm

RUSYA Devlet Başkanı Vladimir Putin modern Rusya tarihinde neyi değiştirmek isterdiniz diye sorulduğunda “Sovyetler Birliği’nin çöküşünü” diye cevap verdi.

4.03.2018

Moskova, Türkiye’yi gerçekten kaybetti mi?

HÜRRİYET Daily News Genel Yayın Yönetmeni Murat Yetkin’in geçen sonbaharda yayımlanan “Meraklısı İçin Entrikalar” kitabı casusluk dünyasını anlamak açısından temel bir referans niteliğindedir.

26.01.2018

Rusya ne ima ediyor?

31 Aralık günü Suriye’deki Rus askeri birlikleri saldırıya uğramış, 2 Rus askeri ölmüştü. Bunu bahane eden Rusya, rejim güçleri ile birlikte İdlib’deki muhalifleri bombalamaya başlamıştı.

10.01.2018

Beylerbeyi’ndeki yalıdan gay Mata Hari’ye mektup

BEYLERBEYİ iskelesinin hemen yanı başındaki kırmızı boyalı yalı...

21.10.2017

Sır, tek kişiliktir Mahrem, en fazla iki kişi arasındadır Üç kişi kalabalıktır!

Eğer entrikalara, komplolara, siyasetin görünmeyen yüzüne ve derin siyasi ilişkilere meraklıysanız hiç durmayın! Atlayın Murat Yetkin’in kitabının içine. ‘Meraklısı İçin Entrikalar Kitabı.’ Tam size göre. Kafayı yersiniz, o kadar iyi!

14.10.2017

Barzani’nin ‘Reis’ sendromu

25 Eylül’e 10 günden az zaman kaldı. Mesud Barzani “Bağımsızlık Referandumu” konusunda kararlılık sergileyerek ABD’den ve Bağdat’tan tavizler koparmaya çalışıyor.

15.09.2017

Fetullah’ın ‘Delikanlı’sı kim?

SAĞ olsun Beşir Ayvazoğlu, geçen perşembe Karar gazetesinde, Tarık Buğra’nın ‘Gençliğim Eyvah’ romanını gündeme getirdi.

5.08.2017

 Lara: Kayıp bir  sevgilinin hikâyesi

1946 yılının Ekim ayında bir akşamüzeri... Olga işyerinden ayrılmak üzere paltosunu giyiyordu. O sırada Moskova’da ince bir kar başlamıştı. Genç kadın tam kapıdan çıkarken bir başka kadın arkadaşı ile karşılaştı.

15.04.2017

Bulgaristan seçimlerinde neler oldu

BULGARİSTAN’da 26 Mart tarihinde yapılan erken genel seçimler ile yaşanan olaylar ve bunların arkasında yatan nedenler, Türk basınında pek değer bulmadı. Yani 650 bin Türk seçmenini ilgilendiren gelişmeler, referandumun tartışmalarının gölgesinde kaldı. Biz de yer imkânsızlığından seçimleri bugün yazabiliyoruz ancak.

3.04.2017