EKSTRA
MENÜ

Keşkek Nasıl Yapılır

Keşkek Nasıl Yapılır ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Keşkek Nasıl Yapılır haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 18 Keşkek Nasıl Yapılır haberi bulunmuştur.

Keşkek Nasıl Yapılır Haberleri

Evde keşkek nasıl yapılır Tavuklu ve kuzu etli keşkek tarifleri

Evde keşkek nasıl yapılır? Tavuklu ve kuzu etli keşkek tarifleri

Keşkek özellikle Ege bölgesinde kutlamalarda sofraların olmazsa olmazlarındandır. Temel malzemesi buğday olan keşkek, kuzu etiyle de tavuk etiyle de yapılabilir. Siz de evde keşkek yapmak isterseniz aşağıda yer alan tavuk etli keşkek ve kuzu etli keşkek tariflerimizi deneyebilirsiniz. Kolay gelsin…

21.04.2020Evdehayat
Keşkek nasıl yapılır Adım adım tavuklu keşkek tarifi

Keşkek nasıl yapılır? Adım adım tavuklu keşkek tarifi

Özellikle düğünlerde yapılan, özel günlerin vazgeçilmez yemeği olan keşkek, ağır, hatırlı misafirlere yapılan özel bir yemektir. Yurdumuzun birçok yöresinde yapılan keşkek, Anadolu'da yörelere göre farklılıklar göstermekle birlikte temel olarak yarma buğday ve etten yapılır. Peki, keşkek nasıl yapılır, püf noktaları neler? İşte, adım adım tavuklu keşkek tarifi…

Şuhutun tescilli yemeği keşkek bin bir emekle hazırlanıyor

Şuhut'un tescilli yemeği keşkek bin bir emekle hazırlanıyor

Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesinin yöresel yemeği olan ve çömlekte özel olarak yapılan keşkek, vatandaşların lezzet odağı olmaya devam ediyor.

Haşıl nasıl yapılır İki farklı haşıl tarifi

Haşıl nasıl yapılır? İki farklı haşıl tarifi

Haşıl Anadolu’nun çeşitli yörelerinde buğday ya da bulgurla yapılan yöresel bir yemek. Üzerine sarımsaklı yoğurt ve eritilmiş tereyağı dökülerek yenen haşılın yapılışı oldukça kolay lezzeti ise benzersiz. Aşağıda sizin için biri Kars’tan biri Sivas’tan olmak üzere iki farklı haşıl tarifi derledik. Hangisini isterseniz onu deneyin ancak mutlaka deneyin çünkü bayılacaksınız.

Keşkek nasıl yapılır Püf noktalarıyla etli keşkek ve tavuklu keşkek tarifi

Keşkek nasıl yapılır? Püf noktalarıyla etli keşkek ve tavuklu keşkek tarifi

Geleneksel Anadolu lezzetlerine gönül verenlerin pek çoğunun listesinde bir numarada yer alan keşkek, ilk bakışta yapılışı çok zahmetli görünen ancak belli püf noktalarına dikkat edildiğinde o kadar da zor olmayan bir yemek. Anadolu mutfağının bu eşsiz lezzetini evinde yapmak isteyenler için dikkat edilmesi gereken püf noktalarını etli keşkek ve tavuklu keşkek tarifini içeriğimizde topladık. Keşkek pişirmeden önce mutlaka okumalısınız…

Keşkek nasıl yapılır İşte keşkek tarifi ve malzemeleri

Keşkek nasıl yapılır? İşte keşkek tarifi ve malzemeleri

Keşkek nasıl yapılır sorusunun yanıtı sofralarında farklı lezzetler arayan vatandaşlar tarafından araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Anadolu mutfağının eşsiz lezzetleri arasında yer alan keşkek, sofralara renk katmaya devam ediyor. Peki, keşkek nasıl yapılır? İşte keşkek tarifi ve malzemeleri.

Keşkek nasıl yapılır Keşkek tarifi

Keşkek nasıl yapılır? Keşkek tarifi

Keşkek, UNESCO’nun “somut olmayan kültürel miras” listesine bile girmiş, en muhteşem lezzetlerimizin başında geliyor. Peki Anadolu’nun farklı yerlerinde düğün yemeği olarak sık sık karşımıza çıkan keşkek nasıl yapılır? Kıvamıyla ve lezzetiyle herkesin ayakta alkışlayacağı bir keşkek yapmanın püf noktaları nelerdir? Siz de “Keşkek nasıl yapılır?” diye arama motorlarına danışanlardansanız, aradığınızı içeriğimizde bulabilirsiniz.

Keşkek nasıl yapılır İşte keşkek tarifi

Keşkek nasıl yapılır? İşte keşkek tarifi

Keşkek nasıl yapılır sorusunun yanıtı vatandaşlar tarafından merak edilen ve araştırılan lezzetler arasında yer almaya başladı. Anadolu mutfağının gözlerinden biri olan keşkekin yapılışını sizler için hazırladık. Peki, keşkek nasıl yapılır? İşte keşkek tarifi.

6.11.2018Gurme
Tavuklu tokmak köftesi nasıl yapılır Tavuklu tokmak köftesi tarifi

Tavuklu tokmak köftesi nasıl yapılır? Tavuklu tokmak köftesi tarifi

Sıradan tavuk yemeklerinden sıkılanlar için zahmetli ancak lezzetli bir önerimiz var: Tavuklu tokmak köftesi. Tıpkı geleneksel lezzet keşkek gibi döverek yapılan tavuklu tokmak köftesinin püf noktası baharatlarla harmanlanan harcında gizli. Peki, tavuklu tokmak köftesi nasıl yapılır? İşte, adım adım tavuklu tokmak köftesi tarifi…

Hıdırellez yemekleri bu yıl da unutulmayacak

Hıdırellez yemekleri bu yıl da unutulmayacak

Hıdırellez, her ne kadar dilek ve etkinliklerle anılsa da, farklı ritüelleriyle de unutulmuyor. Türkiye, kendine özgü mutfağı ve yemekleriyle adını dünyaya duyurmuş bir ülke. 7 bölgesinde de çeşitli lezzetlerin yer alması bu mutfağın ne kadar zengin olduğunun da en büyük göstergesi. Peki Hıdırellez gününde Türk mutfağında neler pişer? İşte Türkiye'nin 7 bölgesine göre Hıdırellez günü yapabileceğiniz lezzetler...

6.05.2017Seyahat
Gittiğim şehrin lezzet haritasını en fazla dokuz günde çıkarırım

Gittiğim şehrin lezzet haritasını en fazla dokuz günde çıkarırım

Nilhan Aras (41), aslında Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi mezunu bir İngilizce öğretmeni. Dokuz yıldır yemek kültürü dergilerinden Metro Gastro’nun, iki yıldır da Metro Kültür Yayınları’nın yayın yönetmenliğini yapıyor.

26.07.2009Seyahat

Yazar Sonuçları

Tavuk göğsü bir tatlı mıdır?

Tavuk göğsü tatlısı Türk lezzet algısına bambaşka bir bakış açısıdır. Tavuk genelde yemeklerde ve tuzlu besinlerle tüketilir ama tavuk göğsü tatlısında ince ince didiklenerek muhallebinin içine giriyor.

14.09.2020

Fırından yeni çıkmış böreği tıka basa tok olsam da yerim

Tiyatrocu Demet Akbağ’ı evinde ziyaret ettim, yemekle ilgili sırlarını kendi mutfağında dinledim. Karşınızda tam bir lezzet avcısı var ama neyse ki genetik mirası sayesinde bir manken gibi kalmayı başarıyor.

5.06.2010

Zor günümüzde yanımızda olan yemekler ve insanlar

Vefat yemekleri? Havalar bu kadar güzelken bu konu da nereden çıktı diyebilirsiniz. Zor günleri hatırlamak, hırs, telaş ve kaygıların boşluğunu hissettiriyor insana.

4.06.2010

Tadına doyulmaz artizan ekmekleri

İki haftadır sizlere evde yapabileceğiniz gerçekten sıra dışı ekmeklerle ilgili teknik bilgiler ve tarifler veriyorum. Bugün de yine çok farklı bir ekmek tarifi vereceğim: Ruşeymli ev ekmeği.

27.03.2010