EKSTRA
MENÜ

Keşfet

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 961 haberi bulunmuştur.

Keşfet Haberleri

İstanbul Havalimanı mobil uygulaması güncellendi

İstanbul Havalimanı mobil uygulaması güncellendi

İstanbul Havalimanının mobil uygulaması yeni özelliklerle güncellendi.

4.05.2021Ekonomi
Sosyal girişimciler öğretmenlerle buluşuyor

Sosyal girişimciler öğretmenlerle buluşuyor

Öğretmen Akademi Vakfı’nın çocuklara ve gençlere yönelik sürdürülebilir bir gelecek sağlamaları amacıyla düzenlediği Uzman Buluşmaları etkinliğin yeni teması sosyal ve finansal girişimcilik olarak belirlendi. Üç sosyal girişimcinin öğretmenlerle bir araya geleceği yayın, yarın öğrenci ve ailelere de açık olarak izlenebilecek.

6.04.2021Eğitim
Türkiye onu konuşuyor: Sizin oğlan sosyal medya fenomeni oldu

Türkiye onu konuşuyor: Sizin oğlan sosyal medya fenomeni oldu

Pandemiden dolayı işsiz kalan piyanist şantör bir baba... Yine aynı sebeple okula gidemeyen, eğitime evde devam eden bir çocuk... İlkokul öğrencisi Fevzi Kaan Türker gizli gizli sosyal medyadan canlı yayınlar açıp babası gibi şarkılar söylüyor, yayınlarını binlerce kişi takip ediyor. Ailesinin haberiyse ancak birkaç gün önce, bir yakınları söyleyince oluyor!

Salgın sanata engel değil

Salgın sanata engel değil

Salgın öncesinde, İstanbul’un devlet okullarından gelen çocuklar İstanbul Modern’de sergileri gezip atölyelere katılıyordu. Pandeminin başlamasıyla bu etkinlikler çevrimiçine taşındı. Bu kez tüm Türkiye’den, hatta farklı ülkelerden çocuklar da bu etkinliklerde buluştu.

10 maddede nasıl ‘influencer’ olunur

10 maddede nasıl ‘influencer’ olunur?

Sosyal medyada sürekli birilerini ‘takip eden’ olmaktan sıkıldınız mı? Ya da belki fenomenlere bakıp “Benim neyim eksik” diye düşünüyorsunuz... Instagram, Twitter, YouTube ve TikTok’ta ünlenmek, bu mecralar yeni yeni popülerleşirken biraz daha kolaydı belki, yine de fırsatı tamamen kaçırmış değilsiniz. İşte mutlaka yapmanız ve asla yapmamanız gerekenler...

BiP’in ana menüsü sadeleşti ve erişilebilirlik seviyesi artırıldı

BiP’in ana menüsü sadeleşti ve erişilebilirlik seviyesi artırıldı

Türkiye’nin iletişim platformu BiP’in arayüzü, daha rahat kullanabilmesi için iyileştirildi. Yeni arayüzü ile daha sade bir görünüme kavuşan ve görme engelli kullanıcıları için erişilebilirliği arttırılan uygulama, artık daha kapsayıcı bir kullanıcı deneyimi sunuyor.

19.03.2021Teknoloji
Kadın Çalışanlarının Hayatlarına ve Kariyerlerine Dokunan Uygulamalar

Kadın Çalışanlarının Hayatlarına ve Kariyerlerine Dokunan Uygulamalar

Türkiye’de 61 yıldır hayatın ‘her anında iyilik, sağlık’ için çalışan GSK Türkiye, kadın çalışanlarına verdiği değerle öne çıkıyor. Her kademede kadınlara çok güvendiklerini ve önemli görevler teslim ettiklerini belirten GSK Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Burcu Kuyucu; “GSK Türkiye Yönetim Ekibi’nin yüzde 50’sini kadınlar oluşturuyor. 2018 yılından bu yana GSK Türkiye’de 20’den fazla kadın lider global ve bölgesel görevlere terfi etti.” dedi.

5.03.2021Sağlık
ASELSAN ve Turkcell’den güvenli iletişim için iş birliği

ASELSAN ve Turkcell’den güvenli iletişim için iş birliği

Türkiye’ye yeni teknolojiler kazandırmak için çalışan ASELSAN ve Turkcell, yerli uygulamalar için güçlerini birleştirdi. Turkcell’in yerli iletişim ve yaşam platformu BiP üzerinden ASELSAN’a özel geliştirdiği a-ileti platformu ile ASELSAN çalışanları güvenle iletişim kurmaya devam ediyor. Bir şirkete özel geliştirilen ilk iletişim platformu olma özelliğine sahip uygulamayı 9 bine yakın ASELSAN çalışanı kullanıyor.

4.03.2021Teknoloji
Ağrıda eksi 30 derecede domates yetiştirilecek

Ağrı'da eksi 30 derecede domates yetiştirilecek

Ağrı’nın Diyadin ilçesinde bulunan Diyadin Tarıma Dayalı İhtisas Sera Organize Sanayi Bölgesi'nin altyapısı güçlendirilip, jeotermal kaynaklar üzerindeki mevcut seralara ek olarak kurulacak seralarda domates üretimi yapılacak.

24.02.2021Gündem
Yeni bir şeyler öğrenmek lazım

Yeni bir şeyler öğrenmek lazım!

Çevrimiçi eğitimler salgın dönemiyle birlikte iyice yaygınlaştı. Dijital platformlar üzerinden verilen kurslar sayesinde oturduğumuz yerden uluslararası geçerliliğe sahip sertifikalar bile alabiliyoruz. Aklınıza gelebilecek her konuda bir programa ulaşmak mümkün...

WhatsAppın alternatifleri neler Hangi uygulamalar öne çıkıyor

WhatsApp'ın alternatifleri neler? Hangi uygulamalar öne çıkıyor?

Dünyanın en yaygın kullanılan mesajlaşma platformlarından WhatsApp'ın gizlilik sözleşmesini değiştirmesiyle birlikte pek çok kullanıcı WhatsApp'a tepki olarak alternatif uygulama arayışına girdi. İşte öne çıkan uygulamalar...

12.01.2021Teknoloji
BiP uygulamasının öne çıkan özellikleri

BiP uygulamasının öne çıkan özellikleri

WhatsApp'ın alternatiflerinden biri olarak dikkat çeken Turkcell'in uygulaması BiP, uzun bir süredir Türkiye dahil birçok ülkede kullanılıyor. İşte uygulamanın öne çıkan özellikleri...

12.01.2021Teknoloji
‘Kötü açılmış cips paketi gibi ağzı var’ İrem Dericiyi güldüren yorum

‘Kötü açılmış cips paketi gibi ağzı var’ İrem Derici'yi güldüren yorum

Hasan Can Kaya’nın ‘Konuşanlar’ programına konuk olan İrem Derici, ‘ihanet’ itirafında bulundu: “Ben de aldattım. Hepsini değil ama. Evliliğimde ya da uzun ilişkimde böyle bir şerefsizlik yapmadım.”

8.01.2021Magazin
Epic Gamesin yeni ücretsiz oyunu: Torchlight 2

Epic Games'in yeni ücretsiz oyunu: Torchlight 2

Dijital oyun platformu Epic Games, oyun mağazasında bir oyunu daha ücretsiz yaptı. Bugün itibariyle Torchlight II isimli oyunu herhangi bir ücret ödemeden bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

31.12.2020Teknoloji
Yükseköğretimde 2020 nasıl geçti

Yükseköğretimde 2020 nasıl geçti

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), 2020 yılının fotoğrafını çekti. Geride kalan bir yıl boyunca yapılan yenilikler, hayata geçirilen projeler ve tüm düzenlemelerin de yer aldığı 2020 analizinde YÖK Başkanı Yekta Saraç “Yeni YÖK ‘somut icraatlar, hayata geçirdiği projeler, sonuç üreten düzenlemeleri’ ile yol almaya devam ediyor” dedi.

29.12.2020Eğitim
Erzurum oyunu dikkatleri üzerine çekti Görev: Erzurum soğuğunda hayatta kalmak

Erzurum oyunu dikkatleri üzerine çekti! Görev: Erzurum soğuğunda hayatta kalmak

Bir Türk geliştiricinin üzerinde çalışarak online oyun platformları üzerinden yayımladığı 'Erzurum' oyunu, yayımlanan oynanış videosu ile dikkatleri üzerine çekti. Türkçe dil desteğinin bulunduğu oyun içerisinde bazı yöresel dokular yer alıyor. Henüz üzerinde çalışmaların devam ettiği oyunun Ocak 2021 tarihinde çıkması bekleniyor.

28.12.2020Teknoloji
Prof.Dr. OSMAN ERK kimdir Prof.Dr. OSMAN ERKin biyografisi

Prof.Dr. OSMAN ERK kimdir? Prof.Dr. OSMAN ERK'in biyografisi

Prof.Dr. OSMAN ERK, kariyerinin yanı sıra katıldığı programlarla da gündeme geliyor. 2002 yılından beri İstanbul Tıp Fakültesi’nde İç Hastalıkları Profesörü olarak görevine devam eden Prof. Dr. Osman ERK, Acil Dahiliye servisinde çalışmalarını sürdürmektedir. İşte Prof.Dr. OSMAN ERK'in biyografisi...

9.12.2020Gündem
Pierre Cardin İle Şehri Yeniden Keşfet

Pierre Cardin İle Şehri Yeniden Keşfet!

Pierre Cardin 2020/21 Sonbahar-Kış koleksiyonuyla modern ve dinamik erkeğin yaşam alanı olan şehri tüm yönleriyle yeniden keşfediyor. Mimari formlarıyla her köşesinde silinmez izler bırakan, şehrin hareketli ruhunun desen ve dokularında yer bulduğu bu koleksiyonla Pierre Cardin erkeği, hayatın her alanına stiliyle imzasını atıyor…

19.11.2020Alışveriş
YÖK 39 yaşında

YÖK 39 yaşında

39 yılı geride bırakan YÖK, yeni yaşında üniversitelerde kaliteyi ve liyakatı önceleyen yenilikçi çalışmalara ‘Yeni YÖK’ mottosuyla imza atmaya hazırlanıyor. Yeni YÖK'ün akademide liyakata dayalı araştırma görevlisi ve öğretim üyesi alımlarının merkezi bir planlamayla kritik teknoloji alanlarında yapılması için başlattığı çalışmalar artarak sürecek. Projenin son aşamasında, YÖK tarafından liyakat sahibi nitelikli doktoralı gençler ile üniversiteler ülkede ilk defa uygulanacak kurgu ile bir platformda eşleştirilecek. Anadolu'daki yeni gelişen üniversiteleri nispeten daha gelişmiş üniversitelerle eşleştirerek eksiklerin hızla giderilmesinin hedeflendiği ‘YÖK Anadolu Projesi’nin ise bu ay içerisinde gerçekleşmesi planlanıyor.

6.11.2020Eğitim
BiP, TV+, lifebox ve Hızlı Giriş Digicel ile 32 ülkeye açıldı

BiP, TV+, lifebox ve Hızlı Giriş Digicel ile 32 ülkeye açıldı

Dijital ihracatın öncüsü Turkcell, geliştirdiği yerli dijital servislerini dünyanın dört bir yanına ihraç etmeye devam ediyor. BiP, TV+, lifebox ve Hızlı Giriş servisleri Digicel iş birliğiyle 32 ülkede 13 milyon kullanıcının hizmetine sunuluyor.

23.10.2020Teknoloji
İnstagram ikon (simge) değiştirme nasıl yapılır

İnstagram ikon (simge) değiştirme nasıl yapılır?

İnstagram ikon değiştirme işlemi, sosyal medya kullanıcılarının ilgi odağı oldu. Kullanıcılarıyla tanıştığı 10.yılını kutlayan İnstagram, bazı yeniliklerle dikkat çekmeyi başardı. Keşfet ve reels sekmelerinde değişikliğe giderek tepki çeken İnstagram, ikon değiştirme işlemi ile de kullanıcılarına nostalji yaşatıyor. Peki, İnstagram ikon değiştirme nasıl yapılır? İşte, o detaylar

8.10.2020Teknoloji
Instagram yeni Reels özelliklerini duyurdu

Instagram yeni Reels özelliklerini duyurdu

Instagram yeni Reels özellikleri ile farklı bir boyuta taşınıyor. Reels için kullanıma sunulan yeni özellikleri açıklandı.

8.10.2020Teknoloji
İnstagram keşfet yerine reels kapatma nasıl yapılır İnstagram keşfet nerede

İnstagram keşfet yerine reels kapatma nasıl yapılır? İnstagram keşfet nerede?

İnstagram reels özelliği, keşfet bölümünün yerine gelmesinin ardından pek çok kullanıcıyı rahatsız etmeye başladı. İnternet üzerinden 'İnstagram keşfet yerine reels kapatma nasıl yapılır?' sorusuna yanıt arayan pek çok kullanıcı, reels yerine yeniden keşfet alanının gelip gelmeyeceğini araştırmaya başladı. Peki, İnstagram keşfet yerine gelen reels kapatma nasıl yapılır? İşte, keşfet alanını yeniden getirmek için gerekli olan detaylar

7.10.2020Teknoloji
Instagram Reels nedir Instagram keşfet yerine gelen Reels özelliği hakkında ayrıntılar

Instagram Reels nedir? Instagram keşfet yerine gelen Reels özelliği hakkında ayrıntılar!

Sosyal medya devi Instagram kullanıcılarının karşısına yeni bir özellik çıkardı. Dünya çapında çok sayıda kullanıcısı olan Instagram, Reels için yeni bir keşfet sekmesi oluşturdu ve özelliğin kullanımını kolaylaştırmak için sekme hizmete sundu. Reels videoları için Keşfet sekmesindeki Reels’a ayrılmış bölümde görülmesine olanak sağlayan popüler platform kullanıcılarına dünyanın her yerinden keşfedilme fırsatı sunmayı amaçlıyor. Peki, Instagram Reels nedir? İşte, Instagram Reels kullanımı ve özellikle ilgili merak edilenler...

7.10.2020Teknoloji
Beyaz kumlar aslında fosil mi

Beyaz kumlar aslında fosil mi?

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un, Salda Gölü’nün ’Beyaz Adalar’ olarak bilinen bölgesine girişin 15 Ekim’den itibaren yasaklanacağını açıklaması dikkatleri yeniden Salda’ya çevirdi. Adını gölden alan Salda köyünde doğup, büyüyen Jeofizik Yüksek Mühendisi Abdurrahman Arıkan (30), Salda Gölü’nün eriyen kayaç boşluklarına elementlerce zenginleştirilmiş suyun dolmasıyla oluştuğunu belirterek, "Gölün içerisinde göle adapte olmayı başarabilmiş bitkiler ve hayvanlar yaşamaktadır. Gölde yüksek seviyede alkali vardır. Bu beyaz kumlar aslında bir fosil. Yani binlerce yıl önce yaşamış bakterilerin bugüne olan kalıntıları" diyerek, gölün korunması noktasında bakanlığın kararını desteklediğini söyledi.

2.10.2020Teknoloji
Jeofizik Yüksek Mühendisi Arıkan: Beyaz kumlar aslında fosil

Jeofizik Yüksek Mühendisi Arıkan: Beyaz kumlar aslında fosil

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un, Salda Gölü'nün 'Beyaz Adalar' olarak bilinen bölgesine girişin 15 Ekim'den itibaren yasaklanacağını açıklaması dikkatleri yeniden Salda'ya çevirdi.

1.10.2020Seyahat
Salda Gölündeki kumlar neden beyaz İşte cevabı...

Salda Gölü'ndeki kumlar neden beyaz? İşte cevabı...

ÇEVRE ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un, Salda Gölü'nün 'Beyaz Adalar' olarak bilinen bölgesine girişin 15 Ekim'den itibaren yasaklanacağını açıklaması dikkatleri yeniden Salda'ya çevirdi. Adını gölden alan Salda köyünde doğup, büyüyen Jeofizik Yüksek Mühendisi Abdurrahman Arıkan (30), Salda Gölü'nün eriyen kayaç boşluklarına elementlerce zenginleştirilmiş suyun dolmasıyla oluştuğunu belirterek, "Gölün içerisinde göle adapte olmayı başarabilmiş bitkiler ve hayvanlar yaşamaktadır. Gölde yüksek seviyede alkali vardır. Bu beyaz kumlar aslında bir fosil. Yani binlerce yıl önce yaşamış bakterilerin bugüne olan kalıntıları" diyerek, gölün korunması noktasında bakanlığın kararını desteklediğini söyledi.

1.10.2020Gündem
House of Instagram’ın ilk online versiyonu Türkiye’de gerçekleştirildi

House of Instagram’ın ilk online versiyonu Türkiye’de gerçekleştirildi

Instagram’ın dönüşümünün anlatıldığı ve platformun yeni özelliklerinin tanıtıldığı House of Instagram’ın ilk online versiyonu 29-30 Eylül tarihlerinde Türkiye’de gerçekleşti. Etkinlikte Facebook Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Bölge Başkan Yardımcısı Derya Matraş; Instagram İşletme Pazarlama Lideri Grace Kao; Instagram Marka Geliştirme Lideri Gord Ray; Facebook Türkiye Ticaret Direktörü İlke Çarkçı Toptaş gibi isimler kültür, yaratıcılık ve topluluk kavramlarının Instagram’da nasıl hayata geçtiği, marka ve işletmelerin nasıl güçlü kaldığı gibi konuları ele aldı.

1.10.2020Teknoloji
Intel yeni nesil işlemcilerini görücüye çıkardı

Intel yeni nesil işlemcilerini görücüye çıkardı

Intel, bugün yeni nesil mobil PC işlemcilerinin pazara sunulmasıyla dizüstü performansı alanında yeni bir dönemin kapılarını açtı. Intel Iris Xe grafik mimarisine sahip yeni 11'inci Nesil Intel Core işlemcileri (kod adı "Tiger Lake"), bakın hangi özellikleriyle öne çıkıyor?

3.09.2020Teknoloji
Ancestors: The Humankind Odyssey, Steamde yayınlandı

Ancestors: The Humankind Odyssey, Steam'de yayınlandı

Private Division ve Panache Digital Games, Ancestors: The Humankind Odyssey isimli oyununu Steam üzerinden oyunculara sundu.

28.08.2020Teknoloji
Instagramda Keşfet İçerikleri Neye Göre Belirleniyor

Instagram'da Keşfet İçerikleri Neye Göre Belirleniyor?

Instagram'da arama butonunda önünüze birçok popüler video ve fotoğraflar gelir. Peki bu içerikler neye göre seçilip önünüze geliyor?

27.08.2020Sosyal Medya
Instagramda keşfet özelliğindeki içerikler neye göre belirleniyor

Instagram'da keşfet özelliğindeki içerikler neye göre belirleniyor ?

Instagram'da keşfet özelliğindeki içerikler neye göre belirleniyor ?

25.08.2020Teknoloji
İnternet sayesinde rekor sayıda öğrenciye ulaşıldı

İnternet sayesinde rekor sayıda öğrenciye ulaşıldı

Anadolu Üniversitesi, yüz binlerce öğrenci adayının her alanda olduğu gibi mesleki seçimlerindeki en önemli adımlardan biri olan tercih sürecinde de yanlarındaydı. Anadolu Üniversitesi tercih dönemi boyunca katıldığı sanal fuarlar ve “Tercihim Eskişehir ve Tercihim Anadolu Platformları” ile öğrenci adaylarına ve velilere detaylı bilgiler vererek tanıtım hizmeti sağladı. Rehberlik faaliyetlerini dijital ortamlarda gerçekleştirdi

20.08.2020Teknoloji
Anadolu Üniversitesi öğrencilerle dijital platformda buluştu

Anadolu Üniversitesi öğrencilerle dijital platformda buluştu

Anadolu Üniversitesi (AÜ) tercih dönemi boyunca katıldığı sanal fuarlar ve "Tercihim Eskişehir" ve "Tercihim Anadolu" adlı dijital platformlarla öğrenci adaylarına ve velilere yönelik tanıtım hizmeti sağladı.

19.08.2020Teknoloji
Instagram, Reels özelliği ile neyi amaçlıyor

Instagram, Reels özelliği ile neyi amaçlıyor?

Uzun zamandır merakla beklenen Instagram Reels nihayet kullanıma sunuldu. TikTok'un video paylaşım konseptini kopyalamakla eleştirilen Instagram, Reels için yeni bir keşfet sekmesi oluşturdu ve özelliğin kullanımını kolaylaştırmak için kamera düzenini yeniledi.

17.08.2020Teknoloji
YÖK Sanal Fuarına adaylardan yoğun ilgi

'YÖK Sanal Fuarı'na adaylardan yoğun ilgi

Üniversite adayları YÖK'ün Sanal Fuarı'na yoğun ilgi gösterdi. YÖK Başkanı Yekta Saraç, "Sanal fuar dört gün içinde 153 bin kayıtlı kişi tarafından yaklaşık 250 bin kez ziyaret edildi. 1 milyon 170 bin sayfa ziyaretinin gerçekleştirildiği sanal fuarda yaklaşık 1 milyon kez stant ziyareti de yapıldı" dedi.

9.08.2020Eğitim
Instagram Reels nedir İşte kullanıcılara sunulan yeni özellik

Instagram Reels nedir? İşte kullanıcılara sunulan yeni özellik

Instagram, yeni kısa süreli video özelliği Reels’ı kullanıma sundu. Reels ile insanlar ses, efekt ve yeni yaratıcı araçlar kullanarak 15 saniyelik videolar çekebilecek ve bu videoları düzenleyebilecek.

6.08.2020Teknoloji
Üniversitelerde tercih maratonu

Üniversitelerde tercih maratonu

Üniversite adaylarının tercih maratonu yarın başlayıp 14 Ağustos’a kadar sürecek. Adaylar üniversiteleri bu yıl ‘sanal fuar’da gezebilecek.

5.08.2020Eğitim
Üniversite tercihi için sanal fuar

Üniversite tercihi için sanal fuar

YÖK tarafından bu yıl üniversite tercihi yapacak adaylar için süreci kolaylaştırmak amacıyla üniversitelerin ve programlarının tanıtılmasına yönelik dijital ortamda bir sanal fuar düzenlendi. Sanal fuara 4-7 Ağustos tarihlerinde erişilebilecek.

4.08.2020Eğitim
‘İş yüküm azalınca sevinirim sandılar’

‘İş yüküm azalınca sevinirim sandılar’

Salgının en şiddetli günlerinde, yapacak bir şey bulamadığınız için daraldığınızı mı düşünüyorsunuz? Size ‘sıkılmışlık sendromu’nun ciddi bir şey olduğunu söylesek... İş yükü azaldığı ya da yapacak hiç işi olmadığı için depresyon belirtileri gösteren vakalar çok. İşte birkaç hikâye...

Yazar Sonuçları

Google Discover’da öne çıkmanın 8 yolu

Bu günlerde gündemimiz WhatsApp. Kalıyor muyuz, gidiyor muyuz soruları havada uçuşuyor. Yerli uygulamaya geçen ve alternatif seçecekleri değerlendiren kişilerin sayısı bir hayli fazla…

13.01.2021

Dobracı geldi hanım...

Bu “dobra” kelimesinin damlaya damlaya trend gölü oluşunda Seda Sayan’ın Marmara Denizi yüzölçümü kadar payı var.

11.01.2021

Nostalji neden tam da şu an değerli oldu?

Bu yılbaşı gecesi Instagram’ın “Keşfet” bölümünde en çok karşımıza çıkacak olan ya da YouTube’da en çok aranacak şey TRT’nin eski yılbaşı programları olabilir mi?

28.12.2020

Ne kadar zenginsiniz?

“Hırka giymek”, “Broş ya da yaka iğnesi takmak” gibi belirtileri de varmış zenginliğin. Yaka iğnesini bilemem, olabilir. Ama hırka söz konusuysa anneanne sandıklarına nur yağdı demektir.

13.12.2020

Mehmet Güreli’den yeni kitap

Geçenlerde romancı dostum Özlem Ertan, Mehmet Güreli’nin yeni kitabından bahsetti, sonra da hemen kitaba ulaştım.

25.11.2020

Aldatmak isteyene semt mekan fark etmez

Oyuncu Hazar Ergüçlü ile yönetmen Onur Ünlü son dönemin popüler çiftlerinden.

10.11.2020

Aslını keşfet

Bizler her zaman bir arayış ve keşfetme merakı içinde olduk. Sürekli araştırmak, yenilikler öğrenmek isteriz. Ama çevremizi keşfetmeden önce yapmamız gereken ilk şey kendimizi keşfetmektir. Kendimizi keşfetmek, içimizde derinlerde saklı olan özelliklerimizi ve yeteneklerimizi de ortaya çıkartmaktır. Bazen kendimizi keşfederken mutlaka bir yardım eli de almamız gerekebilir. İşte sevgili Senem Ataseven de, “Aslını keşfet... En değerliniz ve dönüp dolaşıp gideceğiniz tek kişi kendinizsinizdir” diyor. Profesyonel koç ve eğitmen Senem Ataseven işine aşık biri ve kişinin içindeki potansiyeli keşfetmesine, en üst seviyelere çıkartmasına, kendisini keşfetmesine yol arkadaşlığı yapıyor.

11.10.2020

Selen Kocabaş ile Yeni Normal Üzerine - II

Değerli yönetici, danışman, stratejist Sn. Selen Kocabaş ile söyleşimizin ikinci bölümüne iş dünyasının yeni döneme adaptasyonu, insan kaynaklarının ve organizasyonların dönüşümü, yeni nesil liderlik ve öne çıkan yetkinlikler odağında devam ediyoruz… 

18.08.2020