EKSTRA
MENÜ

Keratokonüs

Keratokonüs ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Keratokonüs haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 74 Keratokonüs haberi bulunmuştur.

Keratokonüs Haberleri

Gençleri tehdit eden göz hastalığı

Gençleri tehdit eden göz hastalığı!

Korneanın sivrileşip incelmesi sonucu oluşan göz hastalığı keratokonus, en sık gençlerde görülüyor. Hem genetik hem de çevresel faktörler nedeniyle oluşan hastalık geç teşhis edildiği takdirde kornea nakli gerekebiliyor...

Şaşılık normal lazer tehlikeli değil

'Şaşılık normal lazer tehlikeli değil'

Göz sağlığı ile ilgili halk arasında doğru bilinen yanlışlar, göz kusurlarından görme kaybına kadar pek olumsuz durum ile sonuçlanabiliyor.

7.12.2011Kelebek
Öğrencisinin gözüne bir bakması yetti

Öğrencisinin gözüne bir bakması yetti

Darüşşafaka’da İngilizce öğretmenliği yapan Brassington, bir öğrencisinin gözünde sorun fark edince, okulun 822 öğrencisini göz kontrolünden geçirdi. Bu sayede 9 çocuğun gözünü kurtardı.

26.06.2010Gündem
Bebeği için görmemeyi göze aldı

Bebeği için görmemeyi göze aldı

Konya'da, geçirdiği rahatsızlık sonucu görme yeteneğini büyük ölçüde kaybeden hamile Havva Yüce, bebeğine zarar gelmemesi için kornea nakli yaptırmadı.

24.02.2010Gündem
Bu yöntem gözlere umut oluyor

Bu yöntem gözlere umut oluyor

Corneal Cross-Linking yöntemi gözdeki en büyük sorunlardan birini ortadan kaldırıyor

28.12.2009Kelebek
5 soruda göz sağlığı

5 soruda göz sağlığı

Göz sağlığı ve gözlük kullanımı ile ilgili en çok merak edilen soruları Dünyagöz doktorlarından Op. Dr. Haluk Talu yanıtlıyor.

25 bin dolarlık cihazın yerlisini yaptılar

25 bin dolarlık cihazın yerlisini yaptılar

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı ile Lazer Teknolojileri Araştırma ve Uygulama Merkezince (LATARUM) kornea bozukluğu olan keratokonus tedavisinde kullanılmak üzere geliştirilen, 25 bin dolarlık crosslinking cihazı, 3 bin 500 dolara imal edildi.

17.07.2009Gündem
Gözünüzü kaşımayın

Gözünüzü kaşımayın!

Göz kaşıntısı ve gözleri sürekli ovuşturmak sağlığı büyük ölçüde tehdit ediyor.

22.09.2008Kelebek
REFRAKSİYON KUSURLARI

REFRAKSİYON KUSURLARI

Göz optik bir sistemdir. Gözün kırıcı sistemleri dediğimiz korneanın ve merceğin kırıcılığı sayesinde görüntü sarı noktada odaklanabilmektedir.

22.04.2008Sağlık
Kornea naklinde göz rengi değişmiyor

Kornea naklinde göz rengi değişmiyor

Keratokonus rahatsızlığı nedeniyle her iki gözü de az gören ve kornea nakli ameliyatı dışındaki tedavi seçenekleri fayda sağlamayan 15 yaşındaki Derya Yeşer’e Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı’nda kornea nakli yapıldı.

6.12.2007Ege
200 kişi görme kuyruğundu

200 kişi görme kuyruğundu

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Sait Eğrilmez, kornea nakli için 200 kişinin sırada olduğunu bildirdi.

28.09.2007Ege

Göz nezlesi mevsimi

Alerjik göz nezlesi hastalarda kaşıntı ve ağırlıklı olarak yanma belirtileriyle ortaya çıkıyor.

Yaz aylarında göz nezlesine dikkat

Yaz aylarında göz nezlesine dikkat

YAZ mevsimi ile birlikte göz nezlesi vakalarında (konjunktivit) önemli artış görüldüğünü belirten Kaşkaloğlu Göz Hastanesi kurucusu Prof.Dr. Mahmut Kaşkaloğlu, mikrobik ve alerjik nedenlerle ortaya çıkan rahatsızlığın damla tedavisiyle giderildiğini söyledi.

6.06.2007Sağlık
İlerleyen bir kornea hastalığı...

İlerleyen bir kornea hastalığı...

İlk gençlik yıllarında gözlük numaralarının sık değişmesiyle kendini belli eden, ilerleyici bir kornea hastalığı: Keratokonus.

SORU VE CEVAPLAR 3

SORU VE CEVAPLAR 3

Sağlığınızla ilgili soru ve sorunlarınızı paylaşabilir ve yol gösterici yanıtlar alabilirsiniz. Ancak unutmayınız ki, sağlık sorunlarınıza çözüm bulmanın en doğru yolu, uzman bir hekime muayene olmaktır. Sorularınıza verilen cevaplar öneri niteliğinde ve bilgilendirme amaçlıdır. Her türlü tıbbi tedavi için mutlaka hekiminize danışınız.

30.03.2007Sağlık
Kendisini tarif etti

Kendisini tarif etti

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Ataköy’deki Dünya Göz Hastanesi’nde kurulan "Keratokonus Tanı ve Tedavi Merkezi"nin açılışını yaptı.

16.06.2006Gündem
Gözün kırma kusurları

Gözün kırma kusurları

Memorial Hastanesi Göz Hastalıkları Departmanı'ndan Op.Dr.Olcay Yalçın göz ile ilgili en çok merak edilen 'Miyop, Hipermetrop ve Astigmatzim gibi gözün kırma kusurları hakkında bilgi veriyor:

Yazar Sonuçları

Bahar gözü de nezle ediyor

Baharla havada uçuşmaya başlayan polen ve tozlar, gözde alerjik reaksiyonlara yol açıyor. Göz nezlesi en sık görülen alerjiler arasında. Sulanma, kızarıklık, kaşıntı, ışık ve güneşe karşı aşırı hassasiyet gibi belirtiler yaşıyorsanız, göz nezlesi olabilirsiniz.

8.04.2012

Karşıyaka Göz Hastanesi 6 yılda 35 bin hastaya ışık oldu

2005 yılında hizmet giren Karşıyaka Göz Hastanesi göz sağlığıyla ilgili her türlü soruna 365 gün çözüm getiriyor.

26.03.2012

Besin piramidinden sonra şimdi de sıvı piramidi

Eğer iyi bir kalori kontrolü yapmak istiyorsanız sadece yediklerinize değil içtiklerinize de dikkat etmeniz gerekiyor

11.02.2011