EKSTRA
MENÜ

Kepçe Kulak

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 256 haberi bulunmuştur.

Kepçe Kulak Haberleri

5 büyük hata... Estetik operasyonlarda mağdur olmamak için dikkat

5 büyük hata... Estetik operasyonlarda mağdur olmamak için dikkat!

Estetik müdahale mağdurlarına her geçen gün yenileri ekleniyor. Güzelleşmek, daha bakımlı görünmek uğruna yapılan birtakım işlemler çok korkunç sağlık sorunlarına neden olabiliyor. Bunu yaşamamak için nelere dikkat etmelisiniz? Eğer 'Bir gün ben de estetik müdahale yaptırabilirim' diyorsanız haberimizi mutlaka sonuna kadar okuyun

10.04.2021Gündem
Kepçe Kulak Ameliyatı Ne Zaman ve Kaç Yaşında Yapılır

Kepçe Kulak Ameliyatı Ne Zaman ve Kaç Yaşında Yapılır?

Halk arasında kepçe kulak ameliyatı olarak bilinen, otoplasti uygulamaları, bu sorundan muzdarip çok sayıda kişinin ilgisini çekiyor. Operasyon nasıl yapılır? Riskleri nelerdir? Kimlere yapılabilir? Kepçe kulak ameliyatı ne zaman ve kaç yaşında yapılır? gibi sorulara, Estetik Plastik ve Rekonstrüktif cerrahi uzmanı Tayfun Türkaslan cevaplar veriyor.

31.12.2020Kişisel Bakım
Op. Dr. Cem Karas: Kepçe kulak problemi artık sorun değil

Op. Dr. Cem Karas: Kepçe kulak problemi artık sorun değil!

“Kepçe” diye adlandırılan kulakta şekil bozukluğu, yalnızca estetik görüntüyü değil, kişilerin psikolojilerini de olumsuz etkileyebiliyor. Oysa “kepçe kulak” görüntüsünden yalnızca 20 dakikalık bir operasyonla kurtulmak mümkün. Kulak Burun Boğaz Uzmanı ve Yüz Estetik Cerrahı Op. Dr. Cem Karas, “Kulak deformitesini düzeltmek artık çok kolay. Hem de lokal anestezi ile bu dertten kısa sürede kurtulabilirsiniz” ifadelerini kullandı.

26.11.2020Sağlık
Çocukların korkulu rüyası

Çocukların korkulu rüyası

Kepçe kulak sorununun kısacık bir sürede ve her yaşta düzeltilebileceğini biliyor muydunuz?

Kepçe kulak çocuğunuzun psikolojisini bozmasın

Kepçe kulak çocuğunuzun psikolojisini bozmasın

Estetik Plâstik ve Rekonstrüktif Cerrahîsi Uzmanı Op. Dr. Mustafa Hasdemir, kepçe kulağın okul çağına gelen çocuklarda psikolojik problemlere sebebiyet verdiğini söyledi.

Kulak Çınlaması Neden Olur Ne Zaman Tehlikelidir

Kulak Çınlaması Neden Olur? Ne Zaman Tehlikelidir?

Kulak çınlaması son yıllarda giderek artmaktadır, bunun nedenleri arasında; Elektronik cihazların giderek yaygın kullanılması ve vazgeçilmezimiz olması sürekli yanımızda taşımamız, cep telefonları, bilgisayarlar, Bluetooth kulaklıklar, modemler, Tv'ler, akıllı saatler, kumandalar gibi... bir çok elektronik alet sürekli yanımızda ve çevremizde yer alıyor. Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Yavuz Selim Yıldırım konu hakkında önemli bilgiler verdi.

15.06.2020İyi Yaşam
Her Şey Hayal Etmek İle Başlıyor

'Her Şey Hayal Etmek İle Başlıyor!'

Sizi hayallerinin peşinden koşmaktan hiç korkmayan, yoluna cesaretle devam eden ve bugün tam 32 ülkeye ürün tedarik eden bir kadın girişimci ile tanıştıralım: Gamze Türe Kocatürk. "Her şey hayal etmek ile başlıyor" diyen Kocatürk ile kurduğu markasını, hedeflerini ve kadınlara önerilerini konuştuk.

12.03.2020Kültür Sanat
Plastik cerrahi nedir Plastik cerrahi neye ve hangi hastalıklara bakar

Plastik cerrahi nedir? Plastik cerrahi neye ve hangi hastalıklara bakar?

Plastik cerrahi; bireyin dış görünümündeki sorunları giderek daha huzurlu, daha güvenli, etrafıyla ve kendisi ile daha barışık olmalarında destek olur. Tabii ki kendine güven ve mutlu olma yalnızca estetik güzellik ile olmaz. Fakat oldukça önemli unsurlar içerisinde de yer almaktadır. Peki, plastik cerrahi hangi hastalıklara bakmaktadır? İşte detaylar.

9.03.2020Sağlık
Çocuklarda kepçe kulak problemi ihmal edilmemeli

Çocuklarda kepçe kulak problemi ihmal edilmemeli

Kepçe kulak, dünyada ve ülkemizde sıklıkla görülen, şekil bozukluklarının başında gelir. Bu durum bireyleri, küçük yaştan itibaren zorlar ve özgüven eksikliği başta olmak üzere birçok psikolojik soruna yol açabilir. Ameliyatının çok basit olduğu kepçe kulak sorununda erken müdahale çok kritiktir ve bireyin geleceğini etkiler. KBB Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ozan Seymen Sezen, konuyla ilgili önemli bilgiler verdi.

Kepçe kulak birden çok teknikle tedavi edilebilir

Kepçe kulak birden çok teknikle tedavi edilebilir

“Kepçe” olarak tabir edilen kulakta şekil bozukluğu, sadece çocukların değil erişkinlerinin de günlük yaşamlarını ve psikolojilerini olumsuz etkileyebiliyor. Kulaklardaki bu görünüm; çocuklarda sosyal çevrelerde dışlanma, alay edilme ve özgüven eksikliğine sebep oluyor. Erişkinler ise genellikle kulaklarını saçları ile kapatma yoluna gidiyor.

Son dakika haberler: Kepçe kulak olduğu gerekçesiyle oğlunu öldüren anneye müebbet hapis

Son dakika haberler: Kepçe kulak olduğu gerekçesiyle oğlunu öldüren anneye müebbet hapis

Ankara'da kepçe kulak ameliyatı olan oğlunu hastanenin tuvaletinde boğarak öldüren anne, yargılandığı mahkemede müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Anne savunmasında, "Ben çocuğumu çok seviyorum. O gün bana 'Anne çok kötü hissediyorum. Beraber dua edip ölelim' dedi. Oğlumun cennete gideceğini düşünerek bu olayı gerçekleştirdim" dedi.

23.01.2020Gündem
Estetikte Altın Oran Uygulamaları

Estetikte Altın Oran Uygulamaları

Günümüzde kusursuz bir güzelliğe sahip olmak herkesin hayali. İnsanoğlu yüzyıllar boyunca sağlıklı, güzel ve kusursuz bir bedene sahip olmak için sayısız çözümler geliştirdi. Her defasında mükemmel vücut oranlarına biraz daha yaklaştı ve sonunda altın orana ulaşmanın yolunu estetikle keşfetti. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Çağdaş Orman, estetik uygulamalarla ilgili bilgiler verdi.

16.01.2020Kişisel Bakım
Nur Erkoç kepçe kulak ameliyatı oldu

Nur Erkoç kepçe kulak ameliyatı oldu

'Kısmetse Olur' yarışmasıyla tanınan Nur Erkoç, Kanal D'de yayınlanan 2. Sayfa programına konuk oldu. Nur Erkoç, geçirdiği operasyonu anlattı...

6.12.2019Magazin
Estetik Cerrahi Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Estetik Cerrahi Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Günümüzde artık tabu olmadan, birçok kişi estetik operasyon yaptırmak istiyor. Malum talep bu kadar fazla olunca internet ortamında birçok yanlış bilgi ve ön yargı mevcut. Bunlar arasında en çok konuşulan doğru bilinen yanlışlar konusunda Plastik,Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Dürdane Keskin bilgiler verdi.

14.03.2019Kişisel Bakım
Kepçe kulak estetiğinde yaş sınırı nasıl belirlenir

Kepçe kulak estetiğinde yaş sınırı nasıl belirlenir?

Kepçe kulak estetiği için bir yaş sınırı var mı? Kepçe kulak estetiğinde yaş sınırı nasıl belirlenir? Kepçe kulak estetiğinde üst sınırı var mıdır? sorularının cevaplarını Kulak Burun Boğaz Uzmanı Doç Dr. Ozan Seymen Sezen cevapladı.

Kepçe kulak estetiğinde yaş sınırı nasıl belirlenir

Kepçe kulak estetiğinde yaş sınırı nasıl belirlenir?

Kepçe kulak estetiğinde yaş sınırı var mıdır? Bu yaş sınırı nasıl belirlenir? Kulak Burun Boğaz Uzmanı Doç. Dr. Ozan Sezen Seymen, Hürriyet Aile'den Gizem Aydoğan'ın sorularını yanıtladı. Diğer videolarımızı görmek için youtube kanalımızı ziyaret etmeyi unutmayın.

Kepçe kulak sosyal fobi nedeni

Kepçe kulak sosyal fobi nedeni

Kepçe kulak sorununun çocukların psikolojisini olumsuz etkilediğini belirten Op. Dr. Eren Yılmaz, ameliyat için en doğru zamanın sömestr tatili olduğuna dikkat çekti. Operasyonun 5 yaşından itibaren yapılabildiğine dikkat çeken Yılmaz, “Hastalarımız ameliyatın ertesi günü sosyal hayatlarına geri dönebiliyorlar” dedi.

Yanaklarım Beni Olduğumdan Kilolu Gösteriyor Diyorsanız...

"Yanaklarım Beni Olduğumdan Kilolu Gösteriyor" Diyorsanız...

Güzellik algısı tıpkı moda gibi dönem dönem değişime uğruyor. Kilo ise güzellik algısındaki en önemli faktörlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Ancak yüzdeki yuvarlak ve dolgun hatlar daha çok genetik geçişli oluyor ve kişi zayıfladığında dahi değişmiyor. Bu noktada son yıllarda gün geçtikçe yaygınlaşan 'Bişektomi' yani “Hollywood yanağı” uygulaması önem kazanıyor. Op. Dr. Atilla Eyüboğlu, bişektomi uygulaması hakkında merak edilenleri anlattı.

Çocuğunuz için geç kalmayın

Çocuğunuz için geç kalmayın

Çevremizde çok sık gördüğümüz ‘Kepçe Kulak’ görünümünün, kişilerde psikolojik ve sosyalleşme sorunlarına neden olduğunu biliyor muydunuz? Bu problem özellikle de okul çağındaki çocuklarda daha ciddi travmalara yol açabiliyor. Konu ile ilgili ebeveynlere uyarılarda bulunan KBB ve Yüz Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Gürkan Kayabaşoğlu, “Çocuklarda kepçe kulak ameliyatının ertelenmesi ameliyat başarısını azaltırken, riskleri de artırıyor” dedi.

Bülent Ersoy icralık oldu

Bülent Ersoy icralık oldu

Lerzan Mutlu’ya hitaben “Ben sesimle döver, bilgimle gömerim” dediği iddiasıyla mahkemelik olan ve 900 lira para cezasına çarptırılan Bülent Ersoy icralık oldu. Lerzan Mutlu, avukatı Hızır Barbaros Bursalıoğlu’nun 2 bin 180 liralık vekalet ücretini ödemediği gerekçesiyle Bülent Ersoy hakkında icra takibi başlattı.

16.09.2018Magazin
Kepçe Kulak Nedir | Doktor Bu Ne

Kepçe Kulak Nedir? | Doktor Bu Ne

Op. Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu kepçe kulak tedavisi ve hangi yaşlarda nasıl tedaviler uygulanması gerektiğini anlatıyor.

Setten ilk kareler

Setten ilk kareler

Başrollerini Meryem Uzerli ve Feyyaz Duman’ın paylaştığı “Kovan” filminin çekimleri Artvin’de başladı.

11.09.2018Magazin
Kepçe kulak ameliyatı nasıl yapılıyor

Kepçe kulak ameliyatı nasıl yapılıyor?

Kepçe kulak ameliyatı, genellikle görsel kaygılar dolayısıyla gerçekleştirilen operasyonlar arasında yer almaktadır. Kepçe kulak ameliyatının yapılmasının ardından kulaklar tenisçi bandajı ile sarılır ve bir ay süreyle kalır. İşte, kepçe kulak ameliyatı ve operasyonu hakkında bazı bilgiler

1.08.2018Gündem
Estetik Cerrahi Ve Gençler

Estetik Cerrahi Ve Gençler

Gençler neden estetik cerrahiye başvurur? Gençler arasındaki en yaygın estetik operasyon türleri hangileridir? Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk’e, gençlerin estetik operasyon hakkında bilmesi gerekenleri sorduk.“Gençlerin estetik cerrahi istemelerinin altında yatan birçok sebep var. Bunların arasında dijital olarak fotoğraf çekimlerinin yaygınlaşması, sosyal medya kullanımı, arkadaşların şaka yoluyla takılmaları ve kişisel estetik kaygıları sayılabilir. Fiziksel ve işlevsel olarak kişiye sıkıntı veren estetik sorunlar nedeniyle estetik operasyonlara başvurabiliyorlar.”

Kepçe Kulak Tedavi Yöntemleri

Kepçe Kulak Tedavi Yöntemleri

Op. Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu kepçe kulak nedir ve uygulanabilir tedavi yöntemleri nelerdir bunları kendine has eğlenceli üslubuyla anlatıyor.

Kepçe kulak uygulamaları | Doktor Bu Ne

Kepçe kulak uygulamaları? | Doktor Bu Ne?

Op. Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu kepçe kulak nedir ve uygulanabilir tedavi yöntemleri nelerdir bunları kendine has eğlenceli üsslubuyla anlatıyor.

Ayşe Arman PIxee’yle hamama girdi

Ayşe Arman PIxee’yle hamama girdi

“Canlı Barbie” ya da Jessica Rabbit olarak tanınıyor; 30 estetik ameliyat oldu, 6 kaburgasını aldırdı... Türkiye’ye vajina estetiği yaptırmak için geldi.

13.01.2017Magazin
Kepçe Kulak Sorunu Son Buluyor

Kepçe Kulak Sorunu Son Buluyor!

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Fatih Dağdelen kepçe kulak estetiği ile bütün bu sıkıntıların giderilebileceğini söylüyor!

21.09.2016Kişisel Bakım
Kulak Estetiğiyle Hangi Sorunlar Çözülebilir

Kulak Estetiğiyle Hangi Sorunlar Çözülebilir?

Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Yusuf Can “Kulak ameliyatı otoplastiyle kulaklarınızın şekli ve pozisyonu ya da birbirleriyle olan orantısı ayarlanır. Kulak yapısında doğuştan var olan, ancak görünürlüğü kulak gelişimiyle artmış bozukluklar düzeltilebilir ya da geçirilen bir kaza sonucu kalıcı hasara uğramış, deformasyona uğramış kulaklar tedavi edilebilir.”

20.06.2016Kişisel Bakım
Kepçe kulak düzeltme nasıl bir operasyondur

Kepçe kulak düzeltme nasıl bir operasyondur?

Doğal görünümü bozmadan kulağı kafatasına daha yakın hale getirmek gerekir.

31.05.2016Kişisel Bakım
Hangi estetik operasyon hangi zamanda yapılmalı

Hangi estetik operasyon hangi zamanda yapılmalı?

'Yazın estetik ameliyat yapılmaz' düşüncesini kafanızdan silin!

Kepçe kulak ameliyatları

Kepçe kulak ameliyatları

Op. Dr. Berker Büyükgüral, kepçe kulak ameliyatları hakkında bilgi veriyor.

Kepçe kulak ve kulak memesi estetiği

Kepçe kulak ve kulak memesi estetiği

Kepçe kulak problemlerinden dolayı birçok hasta estetiğe başvuruyor...

Yazar Sonuçları

Sömestir estetikleri

Pandemi süreci bir kısmımızda yorgunluk, ciltte lekelenme, sivilce olarak belirirken bir kısmımızda da hareketsiz kalmaya ve evde fazla yemeğe bağlı olarak alınan kilolarla kendini göstermeye başladı. Okulların kapalı olduğu bu günlerde sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz...

25.01.2021

Kepçe kulak (belirgin kulak) probleminden nasıl kurtulunur?

Yüzün karşısından bakıldığında kulakların olması gerekenden daha fazla görünmesi durumuna belirgin kulak, yelken kulak ya da halk arasında daha yaygın olarak bilinen adıyla kepçe kulak deformitesi diyoruz.

4.09.2019
Kepçe kulak sorunu

Kepçe kulak sorunu

Kulaklarımız duyu organı olmasının yanı sıra yüz estetiğinin en önemli parçalarından biri konumundadır. Yetişkinler sosyal çevrelerinde, çocuklar ise okulda kepçe kulaklarından dolayı zorluk yaşayabilmektedirler. Kulak Burun Boğaz ve Baş-Boyun Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Coşkun Şanverdi, kepçe kulaklarından şikayetçi olan kişiler için kepçe kulak ameliyatını anlattı.

12.10.2018

Ayşe Arman PIxee’yle hamama girdi

“Canlı Barbie” ya da Jessica Rabbit olarak tanınıyor; 30 estetik ameliyat oldu, 6 kaburgasını aldırdı... Türkiye’ye vajina estetiği yaptırmak için geldi.

14.01.2017
Kepçe kulak sorunu öz güven eksikliğine neden oluyor

Kepçe kulak sorunu öz güven eksikliğine neden oluyor

Tedavisine ne kadar erken başlanırsa o kadar iyi...

11.08.2016

Dile Estetikten Ne Dilersen!

Estetik cerrahi gelişen teknolojinin ve yeni çıkan tekniklerin yardımıyla bireylere özgüven kaybı ve estetik kaygı yaşadıkları noktalarda yardımcı oluyor...

20.06.2016

Estetik Cerrahi İle Her Şey Mümkün!

Estetik International Sağlık Grubu kurucusu Op. Dr. Bülent Cihantimur, estetik cerrahide uygulanan son teknoloji ve trend uygulamaları anlattı.

2.05.2016

OP. DR. BÜLENT CİHANTİMUR KİMDİR?

Örümcek Ağı kremi, Örümcek Ağı maskesi ve Örümcek Ağı serumu vb... geliştirdiği tekniklerle bugün ülkemizde ve dünyada sayısız başarısıyla anılıyor.

14.04.2016