EKSTRA
MENÜ

Kent Konseyi

Kent Konseyi haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kent Konseyi hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 11.236 Kent Konseyi haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Kent Konseyi Haberleri

Kusursuz kulak Bager, Cumhurbaşkanı Erdoğan için çaldı

'Kusursuz kulak' Bager, Cumhurbaşkanı Erdoğan için çaldı

MUŞ’ta, doğuştan görme engelli ve kusursuz kulağa sahip Bager Çalışçı (9), cep telefonu üzerinden görüştürüldüğü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ‘Gesi Bağları’ ve 'Burası Muş’tur' türkülerini piyano ile çaldı.

11.10.2021Gündem
Bir kara kış fonu kurulsun

Bir kara kış fonu kurulsun

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter’dan bir video paylaştı.

11.10.2021Gündem
Anadolu’nun en iyi korunmuş  antik kentlerinden birinde...

Anadolu’nun en iyi korunmuş antik kentlerinden birinde...

“Yükselen tepenin yamacında, bugüne dek gördüğüm veya duyduğum tiyatroların en zarifi ve en güzeli yer alır.” İngiliz arkeolog ve gezgin Charles Fellows, 1839’da yayımlanan ‘Küçük Asya’da bir Seyahatin Güncesi’ adlı eserinde Sagalassos Antik Kenti’nden böyle bahseder...

3.10.2021Seyahat
Kılık kıyafet kanunu ne zaman ve ne amaçla çıkarılmıştır

Kılık kıyafet kanunu ne zaman ve ne amaçla çıkarılmıştır?

Kıyafet İnkılabı, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasının ardından, halkın ve memurun kılık ve kıyafetinin düzenlemek ve çağdaş giyime uygun bir hale getirilmek için 1934 yılında çıkarılan bir kanunla yapılan düzenlemedir. Kılık kıyafet kanunu ne zaman ve ne amaçla çıkarılmıştır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

1.10.2021Araştırma
‘Siyasetçi az da olsa entelektüel olmalı’

‘Siyasetçi az da olsa entelektüel olmalı’

Büyükada’daki ‘Prens Adaları Felsefe Sempozyumu’nda konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Siyasetçinin asgari bir entelektüel derinliğe ihtiyacı var. Bilimi, felsefeyi unuttuk” dedi.

26.09.2021Gündem
Çorlu Deresi yine simsiyah akıyor

Çorlu Deresi yine simsiyah akıyor

Trakya'da kirli suyuyla sık sık gündeme gelen Ergene Nehri'nin kollarından Çorlu Deresi, simsiyah akmaya devam ediyor. Kirlilik nedeniyle bölge halkının göç ettiğini belirten Ergene Kent Konseyi Başkanı Ercüment Tuncay, "Edirne'deki hastanelerin onkoloji servislerine gidilip, bakıldığında kanser vakalarının en fazla bu bölgeden geldiği görülecektir" dedi.

16.09.2021Haber
Çorlu Deresi yine simsiyah akıyor Korkan bölge halkı göç ediyor

Çorlu Deresi yine simsiyah akıyor! Korkan bölge halkı göç ediyor

Trakya'da kirli suyuyla sık sık gündeme gelen Ergene Nehri'nin kollarından Çorlu Deresi, simsiyah akmaya devam ediyor. Kirlilik nedeniyle bölge halkının göç ettiğini belirten Ergene Kent Konseyi Başkanı Ercüment Tuncay, "Edirne'deki hastanelerin onkoloji servislerine gidilip, bakıldığında kanser vakalarının en fazla bu bölgeden geldiği görülecektir" dedi.

16.09.2021Gündem
Balıkesirli gençlerden Anıtkabir ziyareti

Balıkesir'li gençlerden Anıtkabir ziyareti

BALIKESİR Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında 99 gençle Anıtkabir’e giderek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine çelenk bıraktı. Başkan Yılmaz “Türkiye’nin en genç büyükşehir belediye başkanı olarak, gençlerimizle burada olmaktan çok mutluyum” dedi.

30.08.2021Gündem
Ufuk Koçak kimdir Paylaş Benimle konuğu Ufuk Koçak hakkında bilgiler

Ufuk Koçak kimdir? Paylaş Benimle konuğu Ufuk Koçak hakkında bilgiler

1999 Gölcük depreminde iki bacağını kaybeden Ufuk Koçak, Paylaş Benimle'ye konuk olarak katıldı. TEDX konuşmacılarından biri olan Ufuk Koçak, birçok üniversitede, sivil toplum kuruluşunda ve özel şirkette “Kişisel Gelişim, Farkındalık ve Motivasyon” konulu seminerler verdi .2010 yılından bugüne 100’den fazla engellenen arkadaşının ve birçok insanın yaşam koçluğunu yaptı ve yapmaya devam ediyor.

17.08.2021Televizyon
17 Ağustos Depreminde Avcılarda hayatını kaybedenler anıldı

17 Ağustos Depremi'nde Avcılar'da hayatını kaybedenler anıldı

17 Ağustos Depremi'nde Avcılar'da yıkılan 28 binanın enkazında hayatını kaybeden 246 kişi, felaketin 22'nci yıldönümünde depremin meydana geldiği saat olan 03.02'de anıldı.

17.08.2021Gündem
Uzmanlar açıkladı: Orman yangınlarında olağan şüpheliler

Uzmanlar açıkladı: Orman yangınlarında 'olağan şüpheliler'

Antalya’nın Manavgat ilçesindeki orman yangınlarının söndürülmesinin ardından yangınların neden çıktığı geniş kapsamlı biçimde araştırılmaya devam ediyor. Uzmanlar ise orman yangınlarının birden fazla nedenle çıkmış olabileceğini vurguluyor.

7.08.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Kent merkezine ana plan reçetesi

Başkent Ankara’da kent merkezlerinin cazibesini -Kızılay başta olmak üzere- yitirmesi, pek çok insanın artık sosyalleşmek ya da alışveriş yapmak için kent merkezlerini tercih etmemesini, dün bu köşeden siz okurlarımızla paylaşmıştım. Hem okurlarımızdan hem de yakın çevremden bu yazıyla ilgili geri dönüşler aldım. Fikirlerini aktaranlar da vardı, beklentilerini dile getirenler de...Özetle eleştirilerimin kat be kat fazlasını okurlarımızdan işittim.

3.09.2021

Yerelin değerli olduğu bir döneme giriyoruz

BALIKESİR Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ile buluştuk.

25.08.2021

Bursa yangına ve depreme hazır mı?  

Deprem, yangın, sel, heyelan, çığ, taşkın, endüstriyel kazalar, toplu ani göçler, nüfus hareketleri gibi afet ve acil durumlarla mücadelede etkin ve organize olunmalı. 

12.08.2021

Çoğu gitti azı kaldı

Hürriyet Ankara, ‘tarihi Ankara Kalesi’nin surlarına sprey boyalarla zarar veren vandallara karşı’ yıllardır mücadele ediyor.

9.08.2021