MENÜ

Kenan İpek

Kenan İpek ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kenan İpek haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 962 Kenan İpek haberi bulunmuştur.

Kenan İpek Haberleri

Büyükelçi İpek: ‘Danimarka’nın kararlılığından memnunuz’

Büyükelçi İpek: ‘Danimarka’nın kararlılığından memnunuz’

Türkiye’nin Kopenhag Büyükelçisi Uğur Kenan İpek, geçen yıl dört PKK/PYD yanlısı tarafından büyükelçilik binasına yapılan saldırının ardından Danimarka makamlarının gösterdiği kararlı çalışmayı memnuniyetle karşıladıklarını bildirdi.

22.02.2019Avrupa
Kopenhag Havalimanı’na ‘helal’ salon açıldı

Kopenhag Havalimanı’na ‘helal’ salon açıldı

Danimarka’nın başkenti Kopenhag Havalimanı’na ‘Primeclass Lounge’ adlı özel bir salonun açıldı. Türk misafirperverliğini dünyaya tanıtacak salondaki yemekler helal ürünlerden yapılacak.

12.10.2018Avrupa
Müslümanların Avrupaya katkılarını çabuk unuttuk

Müslümanların Avrupa'ya katkılarını çabuk unuttuk!

Danimarka Türk Diyanet Vakfı (DTDV) çatısı altında hizmet veren Roskilde Ayasofya Camii ve Kültür Derneği Külliyesi resmi törenle hizmete açıldı. Açılışa katılan Belediye Başkanı Joy Mogensen Müslümanların Avrupa’ya kattıkları değerleri anlattı.

11.05.2018Avrupa
Büyükelçiliğe saldırı hepimize yapılmıştır

Büyükelçiliğe saldırı hepimize yapılmıştır

Danimarka Türk Dernekleri Koordinasyon Merkezi tarafından, Türkiye’nin Kopenhag Büyükelçiliği önünde ‘Büyükelçiliğimizle Dayanışma ve Terörü Tel’in Gösterisi’ düzenlendi.

20.03.2018Avrupa
Kopenhag’da Türkiye’ye destek buluşması

Kopenhag’da Türkiye’ye destek buluşması

Danimarka’da yaşayan Türkler, Türkiye’nin Kopenhag Büyükelçiliği önünde toplanarak ‘Zeytin Dalı Harekatı’na ve Türkiye’ye destek gösterisi düzenledi.

26.01.2018Dünya
Kenan İpek, Yargıtay Üyeliğine seçildi

Kenan İpek, Yargıtay Üyeliğine seçildi

Adalet Bakanlığı Yüksek Müşaviri Kenan İpek’in, Yargıtay Üyeliğine seçilmesine dair karar Resmi Gazete’de yayımlandı.

24.10.2017Gündem
Yargıtaya hızlı geçiş

Yargıtay'a hızlı geçiş

ADALET Bakanı Abdulhamit Gül başkanlığında dün toplanan Hâkimler ve Savcılar Kurulu’nca (HSK), eski Müsteşar Kenan İpek, Yargıtay üyeliğine seçildi.

18.10.2017Gündem
Kenan İpekin yeni görevi belli oldu

Kenan İpek'in yeni görevi belli oldu

Adalet Bakanı Gül başkanlığında toplanan Hakimler ve Savcılar Kurulu tarafından, eski Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İpek, Yargıtay üyeliğine atandı.

18.10.2017Gündem
Adalete yeni müsteşar

Adalet'e yeni müsteşar

ADALET Bakanlığı Müsteşarı ve anayasa gereği Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK) 1. Daire üyesi olan Kenan İpek, görevinden ayrıldı.

17.10.2017Gündem
Ankara’da flaş karar Görevden alındı

Ankara’da flaş karar! Görevden alındı

Adalet Bakanlığı Müsteşarlığı görevinde bulunan ve eski Adalet Bakanı Kenan İpek görevden alındı. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, görevden almanın İpek'in isteği doğrultusunda gerçekleştiğini söyledi. Kenan İpek, geçtiğimiz aylarda şarkıcı Nihat Doğan'la yaşadığı polemikle gündeme gelmişti. Bir televizyon programında FETÖ soruşturmasında yargılanan infaz koruma memurlarının adliyeye “şık” kıyafetlerle çıkarılmasını eleştirerek, “alçak gardiyanlar” ifadesini kullanan şarkıcı Nihat Doğan'a, Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İpek'ten gelen tepki üzerine “Sen kimsin. Müsteşar da neymiş. Kim tanır seni, beni dinleyeceksin lan, bunların cevap hakkı yok” ifadesini kullanmıştı. Aynı günün akşamında ise Doğan bir açıklama daha yaparak özür dilemişti.

17.10.2017Gündem
FETÖ’cüler için 50’den fazla cezaevi yapılıyor

FETÖ’cüler için 50’den fazla cezaevi yapılıyor

Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İpek, “FETÖ’cüler için 50’den fazla cezaevi yapılıyor” dedi.

5.09.2017Gündem
AYM Başkanından o fotoğrafa açıklama

AYM Başkanı'ndan o fotoğrafa açıklama

ANAYASA Mahkemesi (AYM) Başkanı Zühtü Arslan, 30 Ağustos Zafer Bayramı tebrik töreninde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı selamlarken çekilen fotoğrafına yönelik tartışmalarla ilgili dün Adli Yıl Açılış resepsiyonunda ilk kez konuştu ve “Kadraj oyunuyla manipülasyonun çirkin bir örneği” dedi. Arslan, “Törende Sayın Cumhurbaşkanı ile normal bir tokalaşma ve arkasından bu tür manipülatif bir karenin maksatlı şekilde, özenle seçilmiş şekilde servis edilmesi olayı var. Ben bunu şahsıma ve Sayın Cumhurbaşkanına yönelik haksızlık olduğunu düşünüyorum. Özellikle de şunu ifade edeyim, şahsıma karşı bir hakaret, Sayın Cumhurbaşkanına da haksızlık” dedi.

5.09.2017Gündem
780 hakim ve savcının görev yeri değişti Adil Öksüzü sorgulayan savcı, Kırıkkaleye atandı

780 hakim ve savcının görev yeri değişti! Adil Öksüz'ü sorgulayan savcı, Kırıkkale'ye atandı

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Birinci Dairesince hazırlanan yaz kararnamesiyle 780 hakim ve savcının yeri değiştirildi. 32 ile yeni Cumhuriyet Başsavcısı atandı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığında Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosuna bakan Cumhuriyet Başsavcıvekili İsmail Uçar, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığına getirildi. Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kilit isimlerinden Adil Öksüz'ü sorgulayan Ankara Batı Cumhuriyet Savcısı Cihan Ergün, Kırıkkale Cumhuriyet Savcısı olarak görevlendirildi.

3.07.2017Gündem
Yeni HSK: İşimiz çok

Yeni HSK: İşimiz çok

ANAYASA değişikliğinin ardından üye sayısı 22’den 13’e, daire sayısı 3’ten 2’ye indirilen ve adı değişen Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK) dün göreve başladı. İsmi değişen HSK’da başkanlar ve yönetim ise değişmedi.

7.06.2017Gündem
İşte yeni HSK

İşte yeni HSK

ANAYASA değişikliğinden sonra üye ve daire sayısı azaltılıp yeniden yapılandırılan Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) mesaiye başladı.

7.06.2017Gündem
İşte HSK: 7 Haziran’da  görevde

İşte HSK: 7 Haziran’da görevde

Adı değiştirilen ve üye sayısı 22’den 13’e düşürülen Hâkim ve Savcılar Kurulu, önceki gün Cumhurbaşkanı’nın da 4 üyeyi belirlemesiyle tamamlandı. Meclis’in seçtiği avukat Songül Yazar kurulun tek kadın üyesi.

20.05.2017Gündem
13 kişilik HSK tamam

13 kişilik HSK tamam

16 Nisan’daki anayasa değişikliği ile üye sayısı 22’den 13’e, daire sayısı 3’ten 2’ye indirilen, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) olan adı Hâkimler ve Savcılar Kurulu olan HSK’ya, TBMM’nin seçtiği 7 üyenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan da dört üye seçti. Erdoğan HSK’ya, HSYK üyeliği sona eren Mehmet Yılmaz ve Halil Koç ile Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekili Hüseyin Şahin ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Mehmet Akif Ekinci’yi seçti.

19.05.2017Gündem
Başsavcı Alper son yolculuğuna uğurlandı

Başsavcı Alper son yolculuğuna uğurlandı

Kazada hayatını kaybeden Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper'in cenazesi, Aydın'ın Söke ilçesinde toprağa verildi.

11.05.2017Gündem
Şehit başsavcı Alper son yolculuğuna uğurlandı

Şehit başsavcı Alper son yolculuğuna uğurlandı

DENİZLİ’de dün sabah trafik kazasında yaşamını yitiren Cumhuriyet Başsavcısı 48 yaşındaki Mustafa Alper ve şoförü 57 yaşındaki Muzaffer Akşehirli için bugün adliyede tören düzenlendi. Törene katılan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Başsavcı Alper’in darbe girişiminin başarısızlığa uğramasında büyük rol oynayan gizli kahramanlardan biri olduğunu söyledi.

11.05.2017Gündem
Müsteşara Kimsin sen dedi, fena pişman oldu

Müsteşara 'Kimsin sen' dedi, fena pişman oldu!

FETÖ'den tutuklu gardiyanların mahkemeye takım elbise ile gelmesi üzerine görevli gardiyanlar hakkında 'alçaklar' dediği için kendine sert tepki gösteren Adalet Bakanı Müsteşarı Kenan İpek'e "Sen kimsin. Müsteşar da neymiş. Kim tanır seni" diyen Nihat Doğan, akşam yayınladığı mektupla defalarca özür diledi. İpek'in eski Adalet Bakanı olduğunu bilmeyen Doğan'ın mektubu sosyal medyada da günün konusu oldu.

25.02.2017Gündem
Nihat Doğandan Kenan İpeke yanıt

Nihat Doğan'dan Kenan İpek'e yanıt

Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İpek, şarkıcı Nihat Doğan'ın canlı yayında infaz ve koruma memurlarına yönelik hakaret içeren sözlerine tepki göstermişti. Doğan, bugün televizyon programında o tepkiye yanıt verdi.

24.02.2017Haber
Müsteşardan Nihat Doğana sert tepki

Müsteşardan Nihat Doğan'a sert tepki

Bir TV programında FETÖ soruşturmasında yargılanan infaz koruma memurlarının adliyeye "şık" kıyafetlerle çıkarılmasını eleştirerek, "alçak gardiyanlar" ifadesini kullanan şarkıcı Nihat Doğan'a, Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İpek'ten sert tepki geldi.

24.02.2017Gündem
Cezaevlerinde 201 bin kişi

Cezaevlerinde 201 bin kişi

ADALET Bakanlığı, cezaevlerindeki doluluk oranına ilişkin bilgi verdi. 15 Temmuz öncesi 191 bin 423 tutuklu ve hükümlü varken, 17 Ağustos 2016’da 671 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile 44 bin 800 hükümlü tahliye edildi. Buna rağmen 4 Ocak 2017 tarihi itibariyle tutuklu ve hükümlü sayısı 201 bin 177 kişiye yükseldi.

25.01.2017Gündem
Darbeciler tarafından derdest edilirken Erdoğan dinlemiş

Darbeciler tarafından derdest edilirken Erdoğan dinlemiş

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga’nın 15 Temmuz gecesi darbecilerce kaçırılması olayına ilişkin soruşturma tamamlandı. Aralarında eski Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alay Komutanı Kurmay Albay Muhsin Kutsi Barış’ın da bulunduğu 27 şüpheliye dava açıldı.

19.01.2017Gündem
Fahri Kasırganın ifadesi ortaya çıktı Elimi gözümü zorla bağladılar

Fahri Kasırga'nın ifadesi ortaya çıktı! 'Elimi gözümü zorla bağladılar'

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri olan Fatih Kasırga’nın, Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı nizamiyesinde zorla derdest edilerek kaçırılmasına ilişkin soruşturma tamamlanarak iddianame hazırlandı. Darbe girişimi gecesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atatürk Havalimanı’nda yaptığı konuşmada, "Benim genel sekreterimi alıp götürdüler" demişti. Fatih Kasırga’nın iddianamede yer alan ifadesiyle, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın olayı, cep telefonunda konuşurlarken Kasırga’nın derdest edilmesi nedeniyle açık kalan cep telefonundan öğrendiği ortaya çıktı.

19.01.2017Gündem
Eski elçilerden şehitlere dua

Eski elçilerden şehitlere dua

ARALARINDA çok sayıda emekli büyükelçinin de olduğu Dışişleri Bakanlığı’nın bir grup eski mensubu, Dolmabahçe’deki Şehitler Tepesi’ni ziyaret etti.

27.12.2016Gündem
Emekli Büyükelçiler Şehitler Tepesi’ni ziyaret etti

Emekli Büyükelçiler Şehitler Tepesi’ni ziyaret etti

Türkiye Cumhuriyeti’nin emekli Büyükelçileri ve Başkonsolosları, Dolmabahçe Camii’nin önünde biraya gelerek, Şehitler Tepesi’ni ziyaret ederek, karanfil bıraktılar ve saygı duruşunda bulundular.

27.12.2016Gündem
Bozdağ: HDPli vekillerin tutuklanması yasaya aykırı değil

Bozdağ: HDP'li vekillerin tutuklanması yasaya aykırı değil

Adalet Bakanı Bozdağ: "Geçici madde, anayasanın koyduğu imtiyazı, dokunulmazlık zırhını kaldırdığı için herkes hangi muameleye tabi tutuluyorsa, onlar da aynı muameleye tabi tutulmuşlardır. Burada anayasaya aykırılık söz konusu değildir. Siyaset ve dokunulmazlık, terör örgütlerine yandaşlık yapmak, terör örgütlerinin değirmenine su taşımak, sözcülüğü anlamına asla gelmez."

8.11.2016Gündem
Alaattin Çakıcı’ya bir darbe daha

Alaattin Çakıcı’ya bir darbe daha  

Edirne F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı İnfaz Kurumu’nda hükümlü olan Alaattin Çakıcı, Cumhurbaşkanı, eski Adalet Bakanı ve Cumhuriyet savcısına hakaret ettiği gerekçesiyle yargılandığı davadan toplam 3 yıl 7 ay hapis cezasına mahkum oldu.

18.06.2016Gündem
Bekir Bozdağdan önemli açıklama: Yüksek yargıda 12 yıl sınırı

Bekir Bozdağ'dan önemli açıklama: Yüksek yargıda 12 yıl sınırı

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Yargıtay ve Danıştay üyeliklerini 12 yıllık bir süreyle sınırlı hale getiriyoruz. Şu anda seçilen üyeler 65 yaşını doldurana kadar görev yapıyor. Bunun yasalaşması halinde Yargıtay ve Danıştay'a seçilen üyeler 12 yıl görev yapacak" dedi

5.05.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Ankara’da adalet dörde bölündü

Sıhhiye’deki adliye binasını bilmeyen yoktur.

23.12.2016