EKSTRA
MENÜ

Kenan Doğru

Kenan Doğru ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kenan Doğru haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.281 Kenan Doğru haberi bulunmuştur.

Kenan Doğru Haberleri

3 canın bedeli: 1 milyon 400 bin lira tazminat

3 canın bedeli: 1 milyon 400 bin lira tazminat

İzmir-Aydın Otoyolu’nda 3 yıl önce önünde seyreden otomobile çarparak aynı aileden 3 kişinin ölümüne neden olan Emrah Serbes’in 1 milyon 400 bin lira manevi tazminat ödemesine karar verildi.

19.09.2020Gündem
Son dakika... 3 kişinin ölümüne neden olmuştu Emrah Serbesle ilgili yeni gelişme

Son dakika... 3 kişinin ölümüne neden olmuştu! Emrah Serbes'le ilgili yeni gelişme

İzmir-Aydın Otoyolu'nda önünde seyreden otomobile çarparak aynı aileden 3 kişinin ölümüne neden olan Emrah Serbes'in 1 milyon 400 bin lira manevi tazminat ödemesine karar verildi.

18.09.2020Gündem
Son dakika haberi: Tahliye manzaraları... Alaattin Çakıcı cezaevinden dev konvoyla ayrıldı

Son dakika haberi: Tahliye manzaraları... Alaattin Çakıcı cezaevinden dev konvoyla ayrıldı

İnfaz süresini üçte ikiden yarı yarıya düşüren düzenlemeyle birlikte cezaevlerinden tahliyeler sürerken sayının kısa sürede 100 bini bulması bekleniyor.

17.04.2020Gündem
Emrah Serbes açık cezaevine geçti

Emrah Serbes açık cezaevine geçti

Trafik kazasıyla 3 kişinin ölümüne neden olup 13 yıl 4 ay hapse mahkûm edilen ve İzmir Menemen T tipi Cezaevi’ne konulan yazar-senarist Emrah Serbes, açık cezaevine geçirildi. Serbes, İzmir’deki açık cezaevinde kaldıktan sonra bir süre önce Silivri Açık Cezaevi’ne nakledildi.

16.02.2020Gündem
Yargıtay yazar Emrah Serbesin cezasını onadı

Yargıtay yazar Emrah Serbes'in cezasını onadı

YARGITAY 12'nci Ceza Dairesi'nce İzmir- Aydın yolunda, otomobiliyle arkadan çarptığı otomobildeki 3 kişinin ölümüne neden olan 'Behzat Ç.'nin senaristi, yazar Emrah Serbes'e verilen 13 yıl 4 ay hapis cezası, onandı.

23.05.2019Gündem
Yargıtay, Emrah Serbes kararını 23 Mayısta verecek

Yargıtay, 'Emrah Serbes' kararını 23 Mayıs'ta verecek

İzmir - Aydın yolunda, otomobillerine arkadan çarptığı 3 kişinin ölümüne neden olan ve yargılandığı davada 13 yıl 4 ay hapis cezası alan, 'Behzat Ç.'nin senaristi, yazar Emrah Serbes'in temyiz incelemesi, Yargıtay 12'nci Dairesi'nde yapıldı. Tarafların taleplerini alan yüksek mahkeme heyeti, kararını 23 Mayıs'ta verecek.

20.05.2019Gündem
Emrah Serbesin temyiz duruşması

Emrah Serbes'in temyiz duruşması

İzmir'de, trafik kazası sonucu 3 kişinin ölümüne neden olmak suçundan 13 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılan yazar Emrah Serbes'in temyiz incelemesi duruşmalı yapıldı.

20.05.2019Gündem
Emrah Serbesin davasında temyiz incelemesi yapılacak

Emrah Serbes'in davasında temyiz incelemesi yapılacak

İzmir'de trafik kazası sonucu 3 kişinin ölümüne neden olmak suçundan 13 yıl 4 ay hapisle cezalandırılan yazar Emrah Serbes'in Yargıtaydaki temyiz incelemesi duruşmalı yapılacak.

8.05.2019Gündem
Emrah Serbesin hapis cezasının onanması istendi

Emrah Serbes'in hapis cezasının onanması istendi

İzmir - Aydın yolunda otomobillerine arkadan çarptığı 3 kişinin ölümüne neden olan 'Behzat Ç.'nin senaristi, yazar Emrah Serbes'e verilen 13 yıl 4 ay hapis cezasının Bölge Adliye Mahkemesi'nde onanmasının ardından Yargıtay Cumhuriyet Savcılığı da cezanın onanmasını isteyerek dosyayı Yargıtay 12'nci Ceza Dairesi'ne gönderdi. Ceza Dairesi'nin dosyayı inceleyeceği ve Emrah Serbes ile ilgili son kararı vereceği belirtildi.

29.03.2019Gündem
Emrah Serbese verilen cezaya tepki

Emrah Serbes'e verilen cezaya tepki

İzmir'de yazar Emrah Serbes'in neden olduğu kaza sonucu annesi, babası ve kız kardeşini kaybeden Ahmet Mert Özçelik'in avukatı Burcu Ece Güler, Serbes'e verilen 13 yıl 4 ay hapis cezasının onanmasına ilişkin, "Bu cezanın az olduğunu düşünüyoruz. Müvekkil, verilen cezadan manevi olarak tatmin olmamıştır. Bu sebeple kararı temyiz edeceğiz." dedi.

11.12.2018Gündem
Emrah Serbes davasının gerekçeli kararı açıklandı. Dikkat çeken vurgu...

Emrah Serbes davasının gerekçeli kararı açıklandı. Dikkat çeken vurgu...

İzmir-Aydın Otoyolu'nda önünde seyreden otomobile çarparak aynı aileden 3 kişinin ölümüne neden olduğu gerekçesiyle 13 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılan yazar Emrah Serbes davasının gerekçeli kararında, olay günü alkol testi yapılmamış olmakla birlikte bira kutusundaki DNA izi, çantasında viski şişesi bulunduğu ifadeleri ve olayın ertesi günü hastaneye başvurduğu sırada dahi kanında 125 promil alkol tespit edilmesinin sanığın olay günü alkol aldığının kabulünü gerektirdiğine işaret edildi.

15.08.2018Gündem
Emrah Serbese verilen hapis cezasına itiraz

Emrah Serbes'e verilen hapis cezasına itiraz

İzmir'de yazar Emrah Serbes'in neden olduğu kaza sonucu annesi, babası ve kız kardeşini kaybeden Ahmet Mert Özçelik, avukatı Burcu Ece Güler aracılığıyla 8. Ağır Ceza Mahkemesinin Serbes ve Kenan Doğru hakkında verdiği hapis cezasının usul ve yasaya aykırı olduğu iddiasıyla istinaf yoluna başvurdu.

23.07.2018Gündem
Son dakika... Emrah Serbes için karar çıktı

Son dakika... Emrah Serbes için karar çıktı!

İzmir Torbalı'da alkollü olarak kullandığı otomobiliyle aşırı hız sonucu çarptığı araçta bulunan 3 kişinin ölümüne neden olmak suçundan İzmir 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan senarist-yazar Emrah Serbes, 'Bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne sebep olmak' suçundan yargılandığı İzmir 8. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davada 13 yıl 4 ay hapis cezasına mahkum edildi. Suçu önce işlediğini söyleyen diğer sanık Kenan Doğru’ya 1 yıl hapis cezası aldı. Karar sonrası jandarmalar eşliğinde götürülen Serbes 'Beni düşünmeyin dostlar. Su akar yatağını bulur' dedi. Serbes, 7 yıl 2 ay 20 gün tutuklu kalacak.

12.07.2018Gündem
Emrah Serbes bu savunmayı yaptı

Emrah Serbes bu savunmayı yaptı

İzmir-Aydın Otoyolu'nda önünde seyreden otomobile çarparak aynı aileden 3 kişinin ölümüne neden olan ve hakkında 22,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan tutuklu sanık yazar Emrah Serbes'in yargılanmasına devam edildi. Serbes "Avukatımın söylediği söz nedeniyle çok üzgünüm. Kesinlikle yanlış anlaşıldı" ifadelerini kullandı.

24.05.2018Gündem
Emrah Serbesin kaza dosyasına giren raporda şoke eden ifadeler

Emrah Serbes'in kaza dosyasına giren raporda şoke eden ifadeler

İZMİR’de üç kişinin hayatını kaybettiği trafik kazasına nedeniyle tutuklanan yazar-senarist Emrah Serbes’in yargılandığı mahkeme dosyasına giren bilirkişi raporunda sanığın kaza sırasında sürüş becerileri ve güvenliğini olumsuz olarak etkilediği bilinen, sara tedavisinde kullanılan yeşil reçeteli ilacın etkisinde bulunduğu anlatıldı. Raporda Emrah Serbes yönetimindeki otomobilin 130 km’nin üzerinde bir hıza sahip olduğu da öne sürüldü.

22.05.2018Gündem
Emrah Serbes’in yaptığı kazayla ilgili doktor ve 2 polis hakkında suç duyurusu

Emrah Serbes’in yaptığı kazayla ilgili doktor ve 2 polis hakkında suç duyurusu

İZMİR- Aydın yolundaki kazada babası Ayhan (59), annesi Nilgün (51) ve kız kardeşi Zeynep’i (16) kaybeden Ahmet Mert Özçelik’in (24) avukatı Burcu Ece Güler, otomobillerine aracıyla çarparak bir ailenin yok olmasına neden olan 'Behzat Ç.' filminin senaristi ve yazar Emrah Serbes’i muayene eden doktor ve kaza tespit tutanaklarını hazırlayan 2 polis hakkında 'görevi ihmal ve resmi belgede sahtecilik'ten suç duyurusunda bulundu.

17.05.2018Gündem
Yalanına kimse inanmamıştı... Gerçeği itiraf etti

Yalanına kimse inanmamıştı... Gerçeği itiraf etti

Tutuklu sanık Emrah Serbes ile birlikte yargılandığı İzmir 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nin talimatı üzerine İstanbul Anadolu 8. Ağır  Ceza Mahkemesi'nde sorgusu yapılan Kenan Doğru, kaza anında aracı kendisinin değil Emrah Serbes'in kullandığını söyledi. Kenan Doğru, kazadan sonra polise teslim olmuş ve aracı kendisinin kullandığını söylemişti.

30.03.2018Gündem
Emrah Serbes hâkim karşısında  Ağlayarak ifade verdi

Emrah Serbes hâkim karşısında! Ağlayarak ifade verdi

İzmir Torbalı'da alkollü olarak kullandığı otomobiliyle aşırı hız sonucu çarptığı araçta bulunan 3 kişinin ölümüne neden olan senarist-yazar Emrah Serbes ilk kez hakim karşısına çıktı. Serbes, ağlayarak ifade verdi. Kazada ailesinden üç kişiyi kaybeden Ahmet Mert Özçelik ise Serbes'in ifadesini ağlayarak dinledi. 

8.03.2018Gündem
Ölen ailenin oğlu 4.5 milyon tazminat istiyor

Ölen ailenin oğlu 4.5 milyon tazminat istiyor

İzmir-Aydın Otoyolu'ndaki kazada babası Ayhan Özçelik (59), annesi Nilgün Özçelik (51) ve kız kardeşi Zeynep Özçelik'i (16) yitiren Ahmet Mert Özçelik (24), avukatı aracılığıyla, kazayı yapan ve tutuklu yargılanan 'Behzat Ç.'nin senaristi yazar Emrah Serbes'e 4.5 milyon liralık manevi tazminat davası açtı.

21.02.2018Gündem
Emrah Serbese bir darbe daha

Emrah Serbes'e bir darbe daha

İzmir-Aydın otoyolunda önünde seyreden otomobile çarparak aynı aileden 3 kişinin ölümüne neden olan Emrah Serbes'ten 4.5 milyon liralık tazminat talep edildi.

21.02.2018Gündem
Emrah Serbes davasında yeni gelişme: Mahkeme heyeti duruşmayı beklemedi

Emrah Serbes davasında yeni gelişme: Mahkeme heyeti duruşmayı beklemedi

İZMİR- Aydın Otoyolu’nda, 3 kişinin öldüğü trafik kazasından sonra tutuklanan ve 'bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne sebep olmak' suçundan 22.5 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istenen yazar Emrah Serbes’in yargılanacağı davada, mahkeme heyeti süreci hızlandıracak bir adım attı. Henüz duruşmalara başlanmadan, yeniden bilirkişi raporu hazırlatıldı. Raporda, Serbes’in asli kusurlu olduğu, diğer aracın sürücüsü Ayhan Özçelik’in kusurunun bulunmadığı belirtildi.

17.01.2018Gündem
Emrah Serbesle ilgili flaş gelişme...

Emrah Serbes'le ilgili flaş gelişme...

İzmir-Aydın Otoyolu'nda önünde seyreden otomobile çarparak aynı aileden 3 kişinin ölümüne neden olan yazar Emrah Serbes'in neden olduğu kazaya ilişkin hazırlanan iddianame, 8. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.

21.12.2017Gündem
Emrah Serbese 22.5 yıl hapis istendi: Detaylar ortaya çıktı

Emrah Serbes'e 22.5 yıl hapis istendi: Detaylar ortaya çıktı

İzmir-Aydın Otoyolu'nda önünde seyreden otomobile çarparak aynı aileden 3 kişinin ölümüne neden olan yazar Emrah Serbes'in neden olduğu kazaya ilişkin hazırlanan iddianame, 8. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi. İddianamede detaylar ortaya çıktı.

21.12.2017Gündem
Hem ilaç hem alkol almış

Hem ilaç hem alkol almış

İzmir-Aydın otoyolunda aynı aileden üç kişinin ölümüne neden yazar Emrah Serbes hakkında ‘bilinçli taksirle birden çok kişinin ölümüne sebep olma’ iddiası ve 22,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. İddianamede Serbes’in aracı kullandığı sırada bira içtiği ve psikolojik ilaç aldığı savunularak, “Aynı anda uyuşturucu ve sakinleştirici etkisi olan psikolojik ilaçlarla birlikte alkol almasının kendisi üzerinde güvenli sürüş ve iradesini kontrol yeteneğini ortadan kaldırdığı” belirtildi. İddianamede, Serbes’in arkadaşı Kenan Doğru’nun “Emrah’ı teneke kutudan bir şey içerken gördüm” dediği ifade edildi. Bu arada Serbes’in Aralık 2015’ten 7 Ağustos 2017’ye kadar hastanede dört kez alkol tedavisi gördüğü tespit edildi.

20.12.2017Gündem
Savcıdan flaş talep: Emrah Serbes, cezaevinden çıksa bile...

Savcıdan flaş talep: Emrah Serbes, cezaevinden çıksa bile...

İzmir-Aydın Otoyolu’nda, 3 kişinin öldüğü trafik kazasından sonra tutuklanan ve ’bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne sebep olmak’ suçundan 22.5 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istenen yazar Emrah Serbes için savcının, cezasını tamamladıktan sonra da direksiyon başına geçmemesi için 3 yıl boyunca ehliyetinin geri verilmemesini istediği belirtildi.

20.12.2017Gündem
Emrah Serbese istenen ceza belli oldu

Emrah Serbes'e istenen ceza belli oldu

İzmir-Aydın otoyolunda, arkadan otomobillerine çarptığı Ayhan Özçelik (59), eşi Nilgün Özçelik (51) ve kızı Zeynep Özçelik'in (16) ölümüne neden olan ve kazadan 6 gün sonra suçunu itiraf ederek, teslim olan 'Behzat Ç.'nin senaristi, yazar Emrah Serbes hakkında Torbalı Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma sonrasında hazırlanan fezleke, İzmir'de iddianameye dönüştürüldü. Serbes, bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne sebep olmaktan 22.5 yıla kadar hapis cezası istemiyle hakim karşısına çıkacak.

13.12.2017Gündem
22.5 yıl hapis cezası istendi

22.5 yıl hapis cezası istendi

İZMİR’de önünde seyreden otomobile çarparak aynı aileden 3 kişinin ölümüne neden olan ‘Behzat Ç.’nin senaristi Emrah Serbes’in, “bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne sebep olmaktan” 22.5 yıla kadar hapsi istendi.

30.11.2017Gündem
Son dakika... İşte Emrah Serbes için istenen ceza

Son dakika... İşte Emrah Serbes için istenen ceza

İzmir'de önünde seyreden otomobile çarparak 3 kişinin ölümüne neden olan yazar Emrah Serbes'in yol açtığı kazayla ilgili hazırlanan fezleke, İzmir Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi. Emrah Serbes için istenen ceza belli oldu. Serbes'in, "Bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne sebep olmaktan" 22.5 yıla kadar hapsi isteniyor.

30.11.2017Gündem
Bilirkişi raporu tamamlandı: Emrah Serbes, asli ve tam kusurlu

Bilirkişi raporu tamamlandı: Emrah Serbes, asli ve tam kusurlu

İzmir-Aydın yolunda, arkadan otomobillerine çarptığı Ayhan Özçelik (59), eşi Nilgün Özçelik (51) ve kızı Zeynep Özçelik’in (16) ölümüne neden olan ve kazadan 6 gün sonra suçunu itiraf ederek, teslim olan ’Behzat Ç.’nin senaristi,yazar Emrah Serbes hakkındaki soruşturma kapsamında bilirkişi raporu hazırlandı. Rapora göre, Serbesin asli ve tam kusurlu olduğu belirlendi. Kazada yaşamını yitiren Özçelikin ise kusurunun olmadığı raporda yer aldı. Serbes, 28 Eylül’de “Kazayı ben yaptım.Kendimi hapise hazırlamak için psikiyatri kliniğe yattım. Alkol yoktu” diyerek teslim olmuştu.

24.11.2017Gündem
Emrah Serbesten mektup var

Emrah Serbes'ten mektup var

Behzat Ç.'nin senaristi olarak tanınan yazar Emrah Serbes, 22 Eylül‘de İzmir-Aydın otobanında alkollü olarak kullandığı otomobille sabaha karşı kaza yaptı. Aynı aileden üç kişinin ölümüne neden oldu. Suçu arakdaşı Kenan Doğru üstlendi ve hapse girdi. Altı gün sonra gerçek ortaya çıktı. Menemen Cezaevi’nde yatan Emrah Serbes, Posta Gazetesi'nden Alev Gürsoy’a yazdığı mektupla kaza sonrası ilk kez duygularını dile getirdi.

4.11.2017Gündem
Görgü tanığı TIR şoförü konuştu: Öyle hızlıydı ki...

Görgü tanığı TIR şoförü konuştu: Öyle hızlıydı ki...

İzmir’de yazar Emrah Serbes’in sonradan üstlendiği Nilgün ve Ayhan Özçelik çifti ile kızları Zeynep’in öldüğü kazayla ilgili görgü tanığı TIR şoförü Aziz T. yaşananları anlattı

3.11.2017Gündem
Emrah Serbes soruşturmasında ambulans ekibinden şoke eden ifade

Emrah Serbes soruşturmasında ambulans ekibinden şoke eden ifade

İzmir'de önünde seyreden otomobile çarparak 3 kişinin ölümüne neden olan yazar Emrah Serbes'i kaza sonrası muayene eden 112 Acil Servis ekibinde görevli personelin, ambulansa alınan Serbes'ten alkol kokusu aldıklarına dair ifade verdikleri ortaya çıktı. Tanık sıfatıyla ifade veren ambulans personeli, "Şahsı muayene ederken şahıstan alkol kokusu alıyordum. Bu sırada aracı kimin kullandığını sordum. Bana 'aracı yanımda bulunan arkadaş kullanıyor' dedi" açıklamasını yaptı. Ambulansta görevli bir başka personel de tanık olarak verdiği ifadesinde, Serbes ile olay yerinde karşılaştığını, bitkin göründüğünü, kendinde olmadığını, konuşmasından ve hareketlerinden ayakta duramaz vaziyette ve alkol kullanmış gibi olduğunun anlaşıldığını vurguladı.

13.10.2017Gündem
Emrah Serbes’in gişeden geçiş görüntüleri ortaya çıktı

Emrah Serbes’in gişeden geçiş görüntüleri ortaya çıktı

İzmir’de Nilgün ve Ayhan Özçelik çifti ile kızları Zeynep’in öldüğü kazayla ilgili Emrah Serbes’in kullandığı otomobilin otoyol gişelerinden geçiş görüntüleri ortaya çıktı.

13.10.2017Gündem
Biraları o içmiş

Biraları o içmiş

YAZAR Emrah Serbes’in aynı aileden 3 kişinin hayatını kaybettiği kazada sürücüsü olduğunu itiraf ettiği 34 NT 5005 plakalı aracından alınan kan ve doku örnekleri üzerinde İzmir Adli Tıp Kurumu’nun yaptığı çalışma tamamlandı.

11.10.2017Gündem
Kazada flaş gelişme Bira kutusundaki izler...

Kazada flaş gelişme! Bira kutusundaki izler...

Aydın Otoyolu’nda 22 Eylül tarihinde yaşanan kazada 15 yaşındaki Zeynep, baba Ayhan Özcelik ve anne Nilgün Özçelik’in ölümüne sebep olan Emrah Serbes ile ilgili İzmir Adli Tıp Kurumu Grup Başkanlığı’nın raporu ortaya çıktı. Raporda; Emrah Serbes’ten alınan DNA örneğinin aracında bulunan bira kutusu, su şişesi ve hava yastığından alınan örneklerle uyumlu olduğu belirtildi.

11.10.2017Gündem
O kazayla ilgili yeni gelişmeler ortaya çıktı

O kazayla ilgili yeni gelişmeler ortaya çıktı

İZMİR- Aydın Otoyolu’nda geçen 22 Eylül’de meydana gelen, yazar ve senarist Emrah Serbes’in kendisinin yaptığını 6 gün sonra itiraf ettiği kazayla ilgili yeni gelişmeler çıkmaya devam ediyor. Savcının talimatıyla yapılan incelemede, Kenan Doğru’nun vücudunda emniyet kemeri izi olmadığı belirlenirken, kazaya bakan polisler bilgilerine başvurulmak üzere ifade verdi.

6.10.2017Gündem