EKSTRA
MENÜ

Kekemelik Tedavisi

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 60 haberi bulunmuştur.

Kekemelik Tedavisi Haberleri

Deri yaşlanması nedir Yaşlanmada neler etkilidir

Deri yaşlanması nedir? Yaşlanmada neler etkilidir?

Yaşlanmanın en erken belirtileri deride kendini gösteriyor.

23.07.2016Kişisel Bakım
Sağlık Bakanlığı’ndan hipnoz alanları

Sağlık Bakanlığı’ndan hipnoz alanları

Sağlık Bakanlığı, hipnoz yapılacak alanları belirledi. Bakanlık daha önce tamamlayıcı tıp alanları arasına hipnozu da katmış, bazı hastalarda kullanılabileceğini açıklamıştı. Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları Daire Başkanlığı, hipnozun özellikle psikiyatri, diş hekimliği, kadın hastalıkları, üroloji, bağımlılıklar, cerrahi alan, dermatoloji alanlarında başarıyla uygulanabildiğini bildirdi.

22.10.2017Gündem
Konuşma bozukluğu nedir

Konuşma bozukluğu nedir?

Konuşma bozukluğu, kişilerarası iletişimi sekteye uğratan en önemli konuları arasında yer alıyor. Gelişimsel bir bozukluk olabilen konuşma bozukluğu, ses tellerindeki hastalıklara bağlı olarak da ortaya çıkabilmektedir.İşte, konuşma bozukluğu hakkında detaylı bilgiler

27.07.2018Gündem
Erken dönem kekemelik 3 yaş civarında ortaya çıkıyor

Erken dönem kekemelik 3 yaş civarında ortaya çıkıyor

Konuşmanın akıcılığında herhangi bir biçimde ortaya çıkan kesintiler olarak tanımlanan kekemeliğin bir hastalık olmadığını belirten uzmanlar, erken dönem kekemeliğin dil gelişimi sırasında görüldüğünü belirtiyor. 3 yaşlarında %4-5 oranında ortaya çıkan kekemelik, 3 ile 6 ay arasında geçebiliyor. İnatçı kekemelik de denilen kronik kekemelik ise nüfusun %1’ini etkiliyor.

Çocuklarda kekemelik sorununa dikkat Nasıl bir yol izlenmeli

Çocuklarda kekemelik sorununa dikkat! Nasıl bir yol izlenmeli?

Kekemeliğin, bireyin konuşmasının akıcılık ve zamanlama yönünden yaşına uygun olmayan biçimde bozulması olduğunu belirten Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Uzmanı Dr. Sümeyra Fırat, ses ve hece tekrarları, sesleri uzatma, duraksamalar, dolaylı yoldan konuşma şeklinde kendini gösterebildiğini, bazı durumlarda ikincil belirtiler olarak adlandırdıkları sıkıntılı nefes alma, yüz buruşturma, göz kırpma, zorlandığını düşündüren vücut hareketleri eşlik edebileceğini söyledi.

Çocuklarda bir anda başlayan kekemelik ve tedavi süreci

Çocuklarda bir anda başlayan kekemelik ve tedavi süreci

Kekemelik, konuşmada akıcılığın bloklar, hece tekrarları ve uzatmalar ile kesintiye uğraması; konuşmanın akıcılığının bozulması durumudur. Peki çocuklarda kekemeliğin sebepleri nelerdir? Fark edildiğinde ne yapılmalı? Tedavi yöntemleri nelerdir? Dil ve Konuşma Bozuklukları Uzmanı İbrahim Yaşa, konuyla ilgili önemli bilgiler paylaştı.

Konuşma ve dil terapisine “online” devam

Konuşma ve dil terapisine “online” devam

Çocuklarda çok sık görülen dil ve konuşma bozuklukları tedavisi, Covid-19 salgını döneminde aksayınca çocukların terapilerden mahrum kalmaması için çözüm dijital sahada bulundu: Teleterapi.

Bağımlılık, felç ve parkinsona karşı ağrısız tedavi

Bağımlılık, felç ve parkinsona karşı ağrısız tedavi

Hastalık tespit edilen beyin bölgesine manyetik frekans verilerek o bölgenin elektrik iletimini ve hormon aktivitesi düzenleyen TMS tedavisi Elazığ’da da uygulanmaya başlandı. Sigara, alkol gibi bağımlılıkların yanı sıra felç, parkinson ve kulak çınlaması gibi hastalıklarda da da tedavinin etkin olduğu bildirildi.

17.01.2021Sağlık

Yazar Sonuçları

Tiroid deyip geçmeyin

Tiroid deyip geçmeyin!

Yorgunluktan mutsuzluğa kadar birçok şikayetinizin nedeni tiroid olabilir.

30.09.2016