EKSTRA
MENÜ

Kdv İndirimi

Kdv İndirimi haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kdv İndirimi hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 781 Kdv İndirimi haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Kdv İndirimi Haberleri

KDV indiriminin ikinci el cep telefonu fiyatlarına yansıması bekleniyor

KDV indiriminin ikinci el cep telefonu fiyatlarına yansıması bekleniyor

Yenileme merkezleri tarafından satışa sunulan ikinci el cep telefonlarında KDV oranı yüzde 1'e düşürülürken, Ticaret Bakanlığının yetki verdiği yenileme merkezi sayısı 8'e çıktı.

1.10.2021Ekonomi
KDV indirimi ne zaman bitecek İşte tarih bilgisi

KDV indirimi ne zaman bitecek? İşte tarih bilgisi

KDV indirimi süresi hakkındaki araştırmalar hız kazandı. Pandemi sürecinden olumsuz etkilenen bazı sektörler için uygulanan "indirimli yüzde 1"lik KDV uygulamasının ne zaman sona ereceği, pek çok esnaf ve iş insanı tarafından merak ediliyor. Peki, KDV indirimi ne zaman bitecek?

30.09.2021Gündem
Yenilenmiş cep telefonlarında önemli gelişme KDV yüzde 1e indi

Yenilenmiş cep telefonlarında önemli gelişme! KDV yüzde 1'e indi

Yenilenmiş ürün nitelikli cep telefonlarının KDV oranı yüzde 1’e indirildi. Söz konusu oran daha önce yüzde 18 olarak uygulanıyordu. Türk Standardları Enstitüsü (TSE) yılın ilk dönemlerinde, kullanılmış cep telefonlarının ekonomiye kazandırılması ve güvenli bir şekilde kullanılması amacıyla; sertifikalandırılması, yenilenmesi ve satışa sunulması için ’İş Yerleri - Cep Telefonu (ikinci el) Yenileme Merkezleri İçin Kurallar’ standardını yayımlamıştı. Ticaret Bakanlığı'ndan haziran ayında yapılan açıklamada ise kullanım ömrünü tamamlamayan ikinci el teknolojik ürünlerin tekrar ekonomiye kazandırılması için "yenileme merkezi" olarak ilk yetkilerin verildiği belirtilmişti.

30.09.2021Ekonomi
Özel öğretim kurumlarına KDV uyarısı

Özel öğretim kurumlarına KDV uyarısı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), illere gönderdiği yazıda, özel okullar da dahil, özel öğretim kurumlarının, eğitim ve öğretim hizmetlerinden alınan Katma Değer Vergisi'nde (KDV) yapılan indirimi, öğrenci velisi veya kursiyerlere iade etmeleri konusunda uyarılmalarını istedi.

4.09.2020Eğitim
Özel öğretim dernekleri: KDV indirimlerini uyguluyoruz

Özel öğretim dernekleri: KDV indirimlerini uyguluyoruz

Özel öğretim dernekleri, özel öğretim kurumlarının eğitim ücretlerindeki KDV oranının yüzde 8’den yüzde 1’e düşürülmesi dolayısıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve konunun muhataplarına teşekkür etti.

2.09.2020Eğitim
Özel eğitim kurumlarında KDV yüzde 1  Farklar Eylülde iade edilecek

Özel eğitim kurumlarında KDV yüzde 1 Farklar Eylül'de iade edilecek

Resmi Gazete'de yer alan düzenlemeyle eğitim öğretim hizmetlerinde yüzde 8 olarak uygulanan KDV oranı yüzde 1’e indirildi. Karar üniversiteleri de kapsıyor.

30.08.2020Eğitim
KDV oranı indirimi Resmi Gazete’de 2020 KDV indirimi hangi sektörlerde var

KDV oranı indirimi Resmi Gazete’de! 2020 KDV indirimi hangi sektörlerde var?

KDV oranı indirimi ile ilgili açıklama Resmi Gazete’de yayımlandı. İndirim, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanmıştı. Buna göre, belirlenen sektör ve işkollarında tanımlı mal ve hizmetlerin sunulmasında uygulanan KDV oranları, yıl sonuna kadar geçerli olmak üzere yüzde 18’den yüzde 8’e indirildi. Peki KDV indirimi hangi sektörlerde var?

5.08.2020Ekonomi
KDV indirimi otobüs firmalarına can suyu olacak

KDV indirimi otobüs firmalarına "can suyu" olacak

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Karayolu Yolcu Taşımacılığı Meclisi Başkanı Mustafa Yıldırım, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ekonomik olarak zor bir dönemden geçen otobüs firmalarına, dün akşam Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan KDV indiriminin can suyu olacağını söyledi.

1.08.2020Ekonomi
KDV kararı sonrası büyük sevinç.... Fiyatlar düşecek

KDV kararı sonrası büyük sevinç.... 'Fiyatlar düşecek'

Yeme-içme hizmetlerinde KDV'nin yıl sonuna kadar yüzde 1'e düşürülmesi sevinçle karşılandı. Salgından en çok etkilenen sektörler arasında yer aldıkları belirten temsilciler, sektöre "can suyu" olarak nitelendikleri kararla birlikte fiyatlarda da indirime gideceklerini bildirdi.

31.07.2020Ekonomi
BMD Başkanı Öncelden KDV indirimi değerlendirmesi

BMD Başkanı Öncel'den KDV indirimi değerlendirmesi

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sinan Öncel, "Stopaj vergisi ve kiralamalarda KDV indirimini çok isabetli bir adım olarak değerlendiriyoruz." ifadesini kullandı.

31.07.2020Ekonomi
Araçlarda KDV ve ÖTV indirimi ne zaman sona eriyor Sıfır ÖTV talebi

Araçlarda KDV ve ÖTV indirimi ne zaman sona eriyor? Sıfır ÖTV talebi

Araçlarda ÖTV indirimi için son günlere giriliyor. Yeni yıl itibariyle bitmesi gerekirken uzatılma kararı alınan ÖTV indirimi, belirlenen tarihin dolmasıyla birlikte sona erecek. Otomotiv Distribütörleri Derneği'nin beklentisi ise sıfır ÖTV olacak. Peki, KDV ve ÖTV indirimi için son gün ne zaman olacak? İşte, süreç hakkında son detaylar

29.06.2019Ekonomi
Mobilya ihracatı son 19 yılda 18 kat arttı

Mobilya ihracatı son 19 yılda 18 kat arttı

Türkiye'nin 2000 yılında 180 milyon dolar olan mobilya ihracatı, son 19 yılda 18 kat artarak 3,2 milyar dolara ulaştı.

26.06.2019Ekonomi
ÖTV ve KDV indirimi ne zaman bitecek

ÖTV ve KDV indirimi ne zaman bitecek?

Enflasyonla topyekun mücadeleye ve ekonomide dengelenmeye destek amacıyla başlatılan ÖTV ve KDV indirimlerinin ne zaman biteceği vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Bilindiği üzere konut, otomotiv, mobilya ve beyaz eşya sektörlerine sağlanan katma değer vergisi ve özel tüketim vergisi indirimleri yapılmıştı. Peki, ÖTV indirimi ne zaman bitecek? KDV indirimi için son gün ne zaman?

13.02.2019Gündem
KDV indirimi mobilyacıları sevindirdi

KDV indirimi mobilyacıları sevindirdi

Geçen yılın son aylarında başlatılan KDV indiriminin 3 ay uzatılması, Türkiye'de mobilya üretiminin önemli kentlerinden Kayseri'de memnuniyetle karşılandı.

6.01.2019Ekonomi
ÖTV ve KDV indirimi uzatıldı mı Hangi ürünlerde geçerli olacak

ÖTV ve KDV indirimi uzatıldı mı? Hangi ürünlerde geçerli olacak?

Geçtiğimiz aylarda Hazine ve Maliye Bakanı tarafından 1 Ocak 2019 tarihine kadar geçerli olacağı duyurulan ÖTV ve KDV indirimi için yeni bir gelişme yaşandı. Beyaz eşya, mobilya, otomobil gibi kalemlerde daha makul fiyatlarla satın almalara imkan sağlayan ÖTV ve KDV indirimi, 3 ay daha devam edecek. İşte, ÖTV ve KDV indirimi uzatıldı mı sorusuna yanıt arayan vatandaşlar için o açıklamalar

1.01.2019Gündem
İndirimde geri sayım 1 Ocaktan itibaren...

İndirimde geri sayım! 1 Ocak'tan itibaren...

Konut, mobilya, beyaz eşya ve otomobile yapılan vergi indirimlerinde geri sayım başladı. 9 gün sonra yeni bir karar alınmazsa avantaj bitecek. Eski fiyatları bulamayabilirsiniz. Acele edin...

23.12.2018Ekonomi
Mobilya satışları KDV indirimiyle yüzde 30 arttı

"Mobilya satışları KDV indirimiyle yüzde 30 arttı"

Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Güleç, mobilyada KDV indiriminin etkisinin 15 Kasım'dan sonra ciddi şekilde hissedildiğini belirterek, "KDV indirimi son bir ayda mobilya satışlarımızı yüzde 30 artırdı." dedi.

18.12.2018Ekonomi
KDV indirimiyle 40 milyar lirayı yakalayacağız

"KDV indirimiyle 40 milyar lirayı yakalayacağız"

MOSFED Başkanı Ahmet Güleç: "Özellikle 15 Kasım'dan sonra KDV indiriminin hareketliliğini çok iyi hissettik. Mağazalarımız canlı, hareketli. İlk 10 ayda iç pazarda bir durgunluk vardı. Şimdi hareketlilik çok iyi devam ediyor. Hedefimiz iç pazarda 40 milyar liralık bir hacimdi. İnşallah bu KDV indirimiyle hedeflerimizi yakalayacağız." açıklamalarında bulundu.

10.12.2018Ekonomi
ÖTV ve KDV indirimleri merkezden ilave araç talep ettirdi

ÖTV ve KDV indirimleri merkezden ilave araç talep ettirdi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan ve 1 Kasım'dan itibaren uygulanmaya başlanan KDV ve ÖTV indirimi dolayısıyla araç satışlarında artış yaşanıyor.

22.11.2018Ekonomi
Vergi indirimleri piyasayı rahatlatacak

"Vergi indirimleri piyasayı rahatlatacak"

ÖTV ve KDV indiriminin bazı sektörlerde yaşanan durgunluğa hareketlilik getireceğini belirten MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Hasan Uzun, piyasaların rahatlayacağını söyledi.

5.11.2018Ekonomi
İndirim kampanyasına Rus devi Gaz da katıldı

İndirim kampanyasına Rus devi Gaz da katıldı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın dün itibarıyla açıkladığı ÖTV ve KDV indirimleri sektörü hareketlendirdi.

3.11.2018Ekonomi
Mobilyada KDV indirimi ne zaman bitecek Mobilyada KDV indirimi müjdesi

Mobilyada KDV indirimi ne zaman bitecek? Mobilyada KDV indirimi müjdesi

Mobilya sektörünün ve vatandaşların bir süredir beklenti içinde olduğu mobilyada KDV indirimi hakkında sevindiren haber Bakan Berat Albayrak'tan geldi. Albayrak mobilyada KDV indirimi kararı alındığını açıkladı. Bu kararın ardından sektörün canlanması ve satışların artması bekleniyor. Peki, Mobilyada KDV indirimi ne zaman bitecek? Mobilyada KDV indirim oranı ne kadar?

1.11.2018Ekonomi
Son 10 gün Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor...

Son 10 gün! Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor...

Konut ve iş yeri satışlarında indirimli KDV ve tapu harcı uygulaması 31 Ekim'de sona erecek.

21.10.2018Ekonomi
Mobilyada KDV indirimi talebi

Mobilyada "KDV indirimi" talebi

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: "Mobilya sektörümüz ekonominin kilit sektörlerinden birisi, bu alanda KDV indirimi uygulaması tekrarlanmalı" açıklamasında bulundu.

27.08.2018Ekonomi
Maliye Bakanı Ağbal, 3 yeni teşvikin detaylarını anlattı

Maliye Bakanı Ağbal, 3 yeni teşvikin detaylarını anlattı

Bakan Ağbal, kamuoyunda "hurda araç teşviki" diye bilinen düzenlemenin detaylarını açıkladı. Ağbal; sadece otomobil değil, 16 ve daha büyük yaştaki arazi taşıtı, panelvan, kamyon, kamyonet, otobüs ve minibüs türü araçların hurdaya ayrılması veya ihraç edilmesi ve karşılığında yeni araç alımı halinde önemli bir ÖTV teşvikinden yararlanılacağının altını çizdi.

18.05.2018Ekonomi
Son dakika... Konutun ardından iş yerinde de KDV indirimi

Son dakika... Konutun ardından iş yerinde de KDV indirimi

Konutun ardından bir KDV indirimi daha geldi. Bakanlar Kurulu kararıyla iş yeri teslimlerinde uygulanan KDV oranı yüzde 18'den 8'e düşürüldü. Uygulama 31 Ekim'e kadar geçerli olacak.

18.05.2018Ekonomi
Herkesi ilgilendiriyor Son 3 gün...

Herkesi ilgilendiriyor! Son 3 gün...

Şubatta hayata geçirilen ve iç pazarda yaşanan hareketlilik dolayısıyla 30 Eylül'e kadar uzatılan mobilyadaki KDV indiriminin son günlerinde mobilyacılar satışlardan memnun.

28.09.2017Ekonomi
Beyaz eşya ve mobilyada KDV ve ÖTV indirimi ne zaman bitiyor

Beyaz eşya ve mobilyada KDV ve ÖTV indirimi ne zaman bitiyor?

Beyaz eşya ve mobilyada KDV indirimi ne zaman sona erecek sorusu, alışveriş için piyasa araştırması yapan vatandaşlar tarafından sorgulanmaya başlandı. Beyaz eşya ve mobilyada KDV ve ÖTV indirimi konusunu merak eden vatandaşlar, son tarihi araştırmaya devam ediyor. Peki, beyaz eşya ve mobilyada ÖTV-KDV indirimi ne zaman sona erecek? İşte, detaylı bilgiler

27.09.2017Ekonomi
KDV indirimi söz konusu değil

'KDV indirimi söz konusu değil'

MALİYE Bakanı Naci Ağbal, KDV reformuna ilişkin yapılan çalışmalara değinerek, “KDV ile ilgili yaptığımız çalışmada bir oran indirimi asla söz konusu değil” ifadesini kullandı.

14.09.2017Ekonomi
Mobilya sektöründe satışlar yüzde 40 arttı

Mobilya sektöründe satışlar yüzde 40 arttı

KDV indiriminin başladığı şubat ayının ilk günlerinden itibaren mobilya satışları yüzde 40 artarken, 30 binlik ek istihdam yaratıldı.

10.06.2017Ekonomi
İndirim 30 Eylüle uzatıldı

İndirim 30 Eylül'e uzatıldı

Beyaz eşyada sıfır ÖTV ve mobilyada KDV indirimini 30 Eylül'e kadar uzatıldı.

2.05.2017Ekonomi
KDV indirim süresi uzuyor... Başbakandan son dakika açıklaması

KDV indirim süresi uzuyor... Başbakan'dan son dakika açıklaması

Beyaz eşya ve mobilyadaki vergi indirimlerine devam kararı çıktı. Başbakan Binali Yıldırım “Esnaf ve iş verenler için, vergi indirimine gideceğiz. Mobilya ve beyaz eşyada KDV indirimini eylül sonuna kadar uzatıyoruz” dedi. Maliye Bakanı Naci Ağbal ise, söz konusu düzenlemenin vergi gelirlerine etkisinin 800 milyon TL olmasını beklediklerini açıkladı.

10.04.2017Ekonomi
KDV indirimi uzatıldı mı ÖTV indirimi uzatılacak mı

KDV indirimi uzatıldı mı? ÖTV indirimi uzatılacak mı?

KDV indirimi ile büyük bir ivme kazanan piyasalar, Kanun Hükmünde Kararname ile alınan bu kararın devamını istiyor. KDV ve ÖTV indirimi ile alım gücüne katkı sağlayan devlet, 2017 yılında beyaz eşya ve mobilya satışlarında hareketlilik yaşanmasına olanak sağladı. Peki, KDV indirimi ne zamana kadar devam edecek. ÖTV ve KDV indirimi uzatılacak mı?

24.03.2017Ekonomi
O açıklama mobilyacıları sevindirdi

O açıklama mobilyacıları sevindirdi

İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği (İMOS) Başkanı Yavuz Uğurdağ, mobilyada yapılan KDV indiriminin sektöre ciddi bir ivme kazandırdığını belirterek, bu düzenlemenin nisan ayından sonra da devam etmesini istediklerini, konuya ilişkin yapılan açıklamaların kendilerini umutlandırdığını söyledi.

22.03.2017Ekonomi
KDV indiriminde süre uzayabilir

KDV indiriminde süre uzayabilir

MALİYE Bakanı Naci Ağbal, beyaz eşya ve mobilyadaki KDV indirimiyle ilgili, “Bu iki sektör ekonomide dinamo sektör, birçok sektörle ilgili. Bu yüzden gerek mobilyada gerekse beyaz eşyada nisanın sonunda bu düzenleme süresi dolacak ama bakacağız, durumu değerlendireceğiz” dedi.

21.03.2017Ekonomi
KDV indiriminin süresi uzatılıyor mu Bakan açıkladı..

KDV indiriminin süresi uzatılıyor mu? Bakan açıkladı..

Maliye Bakanı Naci Ağbal, beyaz eşya satışlarında geçen yılın şubat ayına göre yüzde 30 üzerinde artış olduğunu açıkladı. Piyasada olumlu bir atmosfer olduğunu dile getiren Bakan Ağbal, KDV indiriminin uzatılması konusunu değerlendireceklerini belirtti

21.03.2017Ekonomi
KDV indirimi Bakanlar Kurulu’na gidiyor

KDV indirimi Bakanlar Kurulu’na gidiyor

28 yıl sonra yapılan Kültür Şurası’nda tüm katılımcıların ortak paydada buluştuğu iki konu oldu: Kültür ve sanata ayrılan bütçenin artırılması ve KDV’lerin düşürülmesi. Bakanlık iki talebi de Bakanlar Kurulu’na taşıyacak.

13.03.2017Ekonomi
KDVde yeni dönem

KDV'de yeni dönem

Maliye Bakanı Ağbal, "Yüzde 120 oranında banka teminat mektubu veren mükellefler, KDV iadelerini en geç 5 iş günü içinde alabilecek." dedi.

16.02.2017Ekonomi
Turizmcilerden KDVde indirim talebi

Turizmcilerden KDV'de indirim talebi

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Orta Anadolu Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Engin Şahin, turizm sektörünün canlanması adına tek ve düşük tutarda KDV uygulanmasını talep ettiklerini belirterek, "Şu anda konaklamada yüzde 8, yeme-içme ve ulaştırmada yüzde 18 KDV uygulanıyor. Biz tamamının yüzde 8 olmasını istiyoruz." dedi.

15.02.2017Ekonomi
Evde fiyat yüzde 10 düşecek

Evde fiyat yüzde 10 düşecek

Konut pazarını hareketlendirecek bir adım daha geldi. Uzun süredir hem alıcı hem de satıcının beklediği KDV indirimi devreye girdi. Yapılan bu düzenleme ile konut alıcısının finansal yükününün hafifletilmesi ve konut satışlarının artması hedefleniyor.

3.02.2017Ekonomi
Ev almak isteyene bir destekte devletten geldi

'Ev almak isteyene bir destekte devletten geldi'

Bakanlar Kurulu Kararnamesi ile konut sektöründe KDV ve Noter satış sözleşmelerinden alınan vergilerde indirime gidildi. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya, alınan kararlarla gayrimenkul sektörünün gerçekleştirdiği kampanyalara bir desteğinde kamudan geldiğini söyledi.

3.02.2017Ekonomi
Kdv indirimi kalıcı olsun

Kdv indirimi kalıcı olsun

Haziran ayına kadar inşaat sektöründe KDV indirimi yapılabileceği açıklaması müteahhitleri heyecanlandırdı.

28.09.2014Ege
Dolar kazanmayan dolarla borçlanmasın

Dolar kazanmayan dolarla borçlanmasın

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, döviz geliri olmayanların dövizle borçlanmamasını istedi.

23.01.2008Gündem
Televizyon alma zamanı

Televizyon alma zamanı

Televizyon üreticisi firmalar, başlattıkları kampanyalarla, yeni TV alacaklar için cazip olanaklar sunmaya başladı. Vestel, KDV indirimi ve 13 taksit olanağı sağlarken, Beko ve Arçelik "Ekim teslim" de cazip taksit ve fiyat avantajı sunuyor.

26.08.2003Ekonomi

Yazar Sonuçları

Niye inmez kültür sanatta KDV?

YATIN, katın, beyaz eşyanın KDV oranlarının indirilmesi, çeşitli kolaylıklar sağlanması tüketici için de, türbülanstaki sektörler için de iyidir, hoştur.

8.02.2017