EKSTRA
MENÜ

Kçö

Kçö ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kçö haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 48 Kçö haberi bulunmuştur.

Kçö Haberleri

Bakan Selçuk: KÇÖ işlemlerini e-devlet üzerinden hızlıca tamamlıyoruz

Bakan Selçuk: KÇÖ işlemlerini e-devlet üzerinden hızlıca tamamlıyoruz

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 1 Aralık 2020 tarihi itibariyle e-devlet üzerinden alınan yeni kısa çalışma ödeneği başvurularının hızlıca tamamlandığını bildirdi.

15.01.2021Ekonomi
KÇÖ ne zaman bitiyor İşte Kısa Çalışma Ödeneğinde son durum

KÇÖ ne zaman bitiyor? İşte Kısa Çalışma Ödeneğinde son durum

Yeni yılın gelmesi ve 2021'e adım atılması ile birlikte, en çok merak edilenlerden biri de koronavirüs pandemisinin etkilerini ekonomik anlamda azaltmak için uygulanan Kısa Çalışma Ödeneği'nin (KÇÖ) akıbeti oldu. Söz konusu uygulamanın yeni yılda devam edip etmeyeceğini öğrenmek isteyen pek çok çalışan, konuya dair resmi bilgileri öğrenmek istiyor. Peki, KÇÖ ne zaman bitiyor?

1.01.2021Gündem
Kısa Çalışma Ödeneği uzatıldı mı KÇÖ için yeni karar

Kısa Çalışma Ödeneği uzatıldı mı? KÇÖ için yeni karar

Kısa Çalışma Ödeneği uzatıldı mı sorusu, pek çok kişinin gündeminde yer almaya devam ediyor. 31 Aralık öncesi başvuru yapmayan işletmelerin 31 Ocak tarihine kadar başvurularını gerçekleştirebileceği Kısa Çalışma Ödeneği, 1 Ocak 2021 itibariyle 3 ay daha ödenecek. İşte, Kısa Çalışma Ödeneği için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından yeni açıklamalar

25.12.2020Ekonomi
Kısa Çalışma Ödeneği ne zaman yatacak Başvuru süresi uzatıldı

Kısa Çalışma Ödeneği ne zaman yatacak? Başvuru süresi uzatıldı

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle dışsal etkilerden kaynaklanan dönemsel durumlar kapsamındaki zorlayıcı sebep gerekçesiyle yapılan kısa çalışma başvuru süresinin uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Şimdi ise aralık ayı ödemelerinin ne zaman yapılacağı merak ediliyor. Peki, Kısa Çalışma Ödeneği ne zaman yatacak?

25.12.2020Gündem
Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak Kısa çalışma ödeneği başvuru süresi 2021e kadar uzatıldı İşte en son gelişmeler

Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? Kısa çalışma ödeneği başvuru süresi 2021'e kadar uzatıldı! İşte en son gelişmeler

Kısa çalışma ödeneği ödeme tarihi, milyonlarca çalışanın gündeminde yer alıyor. Koronavirüs pandemi sürecinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı'nca ödenen kısa çalışma ödeneğinde alınan karar doğrultusunda başvurularda uzatılmaya gidildi. Kısa çalışma ödeneği başvuruları e devlet üzerinden belirlenen tarihe kadar tamamlanacak. En son 4 Aralık tarihinde vatandaşların hesaplarına yatırılan kısa çalışma ödeneği, ocak ayında ödenmeye başlanacak. Kısa çalışma ödeneği sorgulamaları ise e devlet üzerinden gerçekleşecek. İşte, ayrıntılar...

23.12.2020Ekonomi
Kısa çalışma ödeneği başvuru süresi uzatıldı

Kısa çalışma ödeneği başvuru süresi uzatıldı

Yeni tip koronavirüs ile etkin mücadele kapsamında hayata geçen, kısa çalışma başvuru süresi 31 Ocak 2021'e, kısa çalışma ödeneği ise 28 Şubat 2021'e kadar uzatıldı.

23.12.2020Ekonomi
Kısa çalışma ödeneği e devlet başvuru ekranı Kısa çalışma ödeneği (KÇÖ) uzatıldı mı

Kısa çalışma ödeneği e devlet başvuru ekranı! Kısa çalışma ödeneği (KÇÖ) uzatıldı mı?

Kısa çalışma ödeneği çalışanların gündeminde yer almaya devam ediyor. Koronavirüs pandemisinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı tarafından ödenen kısa çalışma ödeneği, Resmi Gazete'de alınan karara göre yeniden uzatıldı. e-Devlet üzerinden gerçekleştirilecek olan kısa çalışma ödeneği başvurularını tamamlayanlar, 3 ay süreye kadar kısa çalışma ödeneğinden yararlanabilecekler. Peki, Kısa çalışma ödeneği başvurusu nasıl yapılır? İşte, e devlet kısa çalışma ödeneği başvuru ekranı ve konuyla ilgili ayrıntılar.

18.12.2020Ekonomi
KÇÖ ne zaman bitecek İşte ayrıntılar

KÇÖ ne zaman bitecek? İşte ayrıntılar

Bir süredir uygulamada olan kısa çalışma ödeneği düzenlemesi, işveren ve işçilerin gündeminde yer alıyor. Corona virüsü nedeniyle, istihdamı koruma amacıyla ödenen kısa çalışma  ödeneğinde sürenin uzatılması ile birlikte, vatandaşların bu kapsamdaki araştırmaları hız kazandı. Peki, KÇÖ ne zaman bitecek?

2.12.2020Gündem
Son dakika... Kısa çalışma ödeneği süresi uzatıldı

Son dakika... Kısa çalışma ödeneği süresi uzatıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan Resmi Gazete'de alınan karara göre kısa çalışma ödeneği süresi uzatıldı. Başvurular e-Devlet üzerinden gerçekleştirilecek.

1.12.2020Ekonomi
Kısa çalışma ödeneği ne zaman bitiyor Kısa çalışma ödeneği (KÇÖ) sorgulama

Kısa çalışma ödeneği ne zaman bitiyor? Kısa çalışma ödeneği (KÇÖ) sorgulama

Kısa çalışma ödeneği ödeme tarihi çalışanlar tarafından takip ediliyor. Koronavirüs tedbirleri kapsamında birçok işletmenin faaliyetinin sınırlandırılması, bir kısmının da kapanmasıyla birlikte hizmetler sektöründe çalışanlar için yeniden kısa çalışma dönemi başladı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ödenen kısa çalışma ödeneği, Resmi Gazete'de yayımlanarak 2 ay daha uzatılmıştı. Kısa çalışma ödeneği her ayın başında vatandaşların hesabına yatırılıyor. Peki, kısa çalışma ödeneği ne zaman bitecek? İşte, kısa çalışma ödeneği sorgulama ve ödeme tarihi.

29.11.2020Ekonomi
Kısa Çalışma Ödeneği uzatıldı mı KÇÖ ne zamana kadar devam ediyor

Kısa Çalışma Ödeneği uzatıldı mı? KÇÖ ne zamana kadar devam ediyor?

Kısa Çalışma Ödeneği (KÇÖ) ne zaman bitecek ve ne zamana kadar devam edecek sorusu pek çok vatandaşın araştırdığı konu olmaya devam ediyor. Koronavirüs tedbirleri dolayısıyla işçi çıkarma yasağı devam ederken işveren ve işçiye Kısa Çalışma Ödeneği ile destek süreci devam ediyor. Peki, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ödenen KÇÖ ne zamana kadar devam ediyor? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

23.11.2020Ekonomi
Kısa çalışma ödeneği ne zaman bitecek Kısa çalışma ödeneği (KÇÖ) uzatılma süresi TBMMden geçti İşte yeni tarih

Kısa çalışma ödeneği ne zaman bitecek? Kısa çalışma ödeneği (KÇÖ) uzatılma süresi TBMM'den geçti! İşte yeni tarih

Kısa çalışma ödeneğinin uzatıldığı tarih milyonlarca çalışan tarafından takip ediliyor. Kısa çalışma ödeneğinin içinde yer aldığı borç yapılandırması ve istihdam teşvikine ilişkin düzenlemeleri de içeren "Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun" Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Kısa çalışma ödeneği daha önce 2 ay daha uzatılmıştı. Peki, Kısa çalışma ödeneği ne zaman bitecek? İşte, Kısa çalışma ödeneği uzatılma süresiyle ilgili ayrıntılar.

17.11.2020Ekonomi
Kısa çalışma ödeneği uzatıldı mı, ne zaman bitecek Kısa çalışma ödeneği (KÇÖ) süre uzatma yetkisi TBMMde

Kısa çalışma ödeneği uzatıldı mı, ne zaman bitecek? Kısa çalışma ödeneği (KÇÖ) süre uzatma yetkisi TBMM'de!

Kısa çalışma ödeneği çalışanların gündeminde yer almaya devam ediyor. Pandemi döneminde uygulanmaya başlanan kısa çalışma ödeneği, geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete'de yayımlanarak 2 ay daha uzatılmıştı. Kısa çalışma ödeneğinin süresinin Cumhurbaşkanı tarafından uzatma yetkisinin de içinde yer aldığı Vergi ve SGK prim borçlarının yapılandırılması ile istihdam teşvikine ilişkin düzenlemeleri de içeren İşsizlik Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı. Peki, kısa çalışma ödeneği uzatıldı mı? İşte, KÇÖ için son durum.

13.11.2020Ekonomi
Kısa çalışmada 927 bin kişi kaldı

Kısa çalışmada 927 bin kişi kaldı

İşsizlik Sigortası Fonu’nun son verileri açıklandı. Buna göre ekim ayı içinde kısa çalışma ücreti alan kişi sayısı 927 bine geriledi. Son 1 ayda kısa çalışmadan çıkan kişi sayısı da 124 bin kişi oldu. Kısa çalışma ödeneğinden yararlanan kişilere toplamda 1.4 milyar TL ödeme yapıldı.

12.11.2020Ekonomi
Kısa Çalışma Ödeneği ne zaman yatacak KÇÖ uzatıldı mı Bakan Selçuktan açıklama

Kısa Çalışma Ödeneği ne zaman yatacak? KÇÖ uzatıldı mı? Bakan Selçuk'tan açıklama

Kısa çalışma ödeneği ödeme tarihleri, her ay araştırılan konular arasında bulunuyor. Koronavirüs sürecinde vatandaşlara verilen ekonomi desteklerden olan kısa çalışma ödeneği hakkında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıklama yaptı. Bakan Selçuk açıklamasında ödemelerin ne zaman hesaplara yatırılacağını duyurdu. Peki Kısa Çalışma Ödeneği ne zaman yatacak? KÇÖ uzatıldı mı? İşte detaylar

3.11.2020Ekonomi
Ekim ayı kısa çalışma ödeneği (KÇÖ) ne zaman yatacak e devlet kısa çalışma ödeneği sorgulama ekranı

Ekim ayı kısa çalışma ödeneği (KÇÖ) ne zaman yatacak? e devlet kısa çalışma ödeneği sorgulama ekranı

Kısa çalışma ödeneği ödeme tarihi, çalışanların gündeminde yer almaya başladı. Çalışanları ve işverenleri ilgilendiren istihdam teşviklerini kapsayan ekonomik tedbirler kapsamında ödenen kısa çalışma ödeneğinin süresi 2 ay uzatıldı. Ödenekten faydalananlara her ay Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen kısa çalışma ödeneği vatandaşların T.C kimlik numarasına göre yatırılacak. Ödemeler e devlet üzerinden sorgulanacak. Peki, ekim ayı kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? İşte, e devlet kısa çalışma ödeneği sorgulama ekranı ve konuyla ilgili ayrıntılar.

30.10.2020Ekonomi
Kısa çalışma ödeneği ne zaman bitecek KÇÖnün süresi uzatıldı.. İşte yeni tarih

Kısa çalışma ödeneği ne zaman bitecek? KÇÖ'nün süresi uzatıldı.. İşte yeni tarih

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının, ekonomik etkilerini azaltmak için kısa çalışma ödeneğinin verilmesine ilişkin düzenlemenin süresi uzatıldı. Cumhurbaşkanı kararının Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından, söz konusu ödemelerin ne zaman sona ereceği merak konusu oldu. Peki, kısa çalışma ödeneği ne zaman bitecek?

28.10.2020Ekonomi
Kısa çalışma ödeneği ne zaman bitecek KÇÖnün süresi uzatıldı

Kısa çalışma ödeneği ne zaman bitecek? KÇÖ'nün süresi uzatıldı!

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının, ekonomik etkilerini azaltmak için kısa çalışma ödeneğinin verilmesine ilişkin düzenlemenin süresi uzatıldı. Cumhurbaşkanı kararının Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından, söz konusu ödemelerin ne zaman sona ereceği merak konusu oldu. Peki, kısa çalışma ödeneği ne zaman bitecek?

27.10.2020Gündem
Kısa çalışma ödeneği ne zaman bitecek KÇÖ uzatıldı mı

Kısa çalışma ödeneği ne zaman bitecek? KÇÖ uzatıldı mı?

Koronavirüs tedbirleri kapsamında hayata geçirilen kısa çalışma ödeneği uygulaması devam ediyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, eylül ayı işsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödemelerinin ekim ayının ilk günlerinde hesaplara yatırılacağını açıkladı. Eylül ayı kısa çalışma ödeneği 5 Ekim 2020 tarihinde hesaplara yattı. Peki, Kısa çalışma ödeneği ne zaman bitecek? KÇÖ uzatıldı mı?

6.10.2020Gündem
Kısa Çalışma Ödemeleri (KÇÖ) ne zaman yapılacak Tarih belli oldu

Kısa Çalışma Ödemeleri (KÇÖ) ne zaman yapılacak? Tarih belli oldu!

Eylül kısa çalışma ödemeleri için, hak sahiplerinin araştırmaları hız kazandı. Ay başının gelmesi nedeniyle beklentileri artan vatandaşlar, KÇÖ ödemeleri için belirlenen tarihi sorguluyor. Öte yandan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, eylül ayı işsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödemelerinin hesaplara yatırılacağını açıkladı. Peki, KÇÖ ne zaman hesaplara yatacak?

2.10.2020Gündem
Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak Eylül ayı kısa çalışma ödeneği (KÇÖ) ödeme tarihi belli oldu

Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? Eylül ayı kısa çalışma ödeneği (KÇÖ) ödeme tarihi belli oldu

Kısa çalışma ödeneği ödeme tarihi gündemde yer almaya devam ederken, beklenen açıklama Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'tan geldi. Her ay ekonomik zorlukların önüne geçmek adına işverenlerin işçi çıkarmaya gitmemesi için devlet tarafından verilen kısa çalışma ödeneği en son 3 Eylül'de hesaplara yatırılmıştı. Bakan Selçuk yaptığı açıklamada, eylül ayı kısa çalışma ödeneğinin ekim ayının ilk haftasında yapılacağını duyurdu. Peki, kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? İşte, eylül ayı KÇÖ ödeme tarihi.

1.10.2020Ekonomi
Kısa çalışma ödeneği (KÇÖ) ne zaman yatacak Bakan Selçuktan kısa çalışma ödeneği açıklaması

Kısa çalışma ödeneği (KÇÖ) ne zaman yatacak? Bakan Selçuk'tan kısa çalışma ödeneği açıklaması

Kısa çalışma ödeneğinin ne zaman yatacağı ile ilgili son dakika açıklaması yapıldı. Koronavirüs pandemisinde, Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında 26 Mart 2020'de başlatılan kısa çalışma ödeneği en son 3 Eylül tarihinde hesaplara yatırılmaya başlandı. Ekim ayının gelmesiyle beraber, kısa çalışma ödeneğinden faydalanan vatandaşların gözü Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na çevrildi. İşte kısa çalışma ödeneği ödeme tarihi

29.09.2020Ekonomi
Eylül ayı kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak Kısa çalışma ödeneği (KÇÖ) ödeme tarihi

Eylül ayı kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? Kısa çalışma ödeneği (KÇÖ) ödeme tarihi

Kısa çalışma ödeneğinin hesaplara yatırılacağı tarih, son dakika açıklamalar ile takip ediliyor. İşverenlerin pandemi dolayısıyla işten çıkarma ya da personel azaltımına gitmemesi için devlet tarafından verilen kısa çalışma ödeneği en son 3 Eylül tarihinde yatırılmaya başlandı. Ekim ayının yaklaşmasıyla gözler Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın kısa çalışma ödeneği açıklamasına çevrildi. Peki, eylül ayı kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? İşte, KÇÖ ödeme tarihleri ve konuyla ilgili ayrıntılar.

26.09.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Selçuk CNN Türkte açıkladı: Aralık sonuna kadar uzatacak fonumuz var

Son dakika... Bakan Selçuk CNN Türk'te açıkladı: Aralık sonuna kadar uzatacak fonumuz var

Aile ve Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, CNN Türk'te yayınlanan Hakan Çelik'le Hafta Sonu programında soruları yanıtladı. Bakan Selçuk çocuklara yönelik çalışmalar yapıldığını ve muzır müdahale programı düzenlendiğini belirtti. Bakan Netflix hakkında da açıklama yaptı.

12.09.2020Ekonomi
Kısa çalışma ödeneği uzatıldı mı Cumhurbaşkanı Erdoğandan kısa çalışma ödeneği (KÇÖ) açıklaması

Kısa çalışma ödeneği uzatıldı mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kısa çalışma ödeneği (KÇÖ) açıklaması

Kısa çalışma ödeneği desteğinde son durum bilgileri vatandaşlar tarafından takip ediliyor. Koronavirüsün ekonomik etkilerini azaltmak için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca verilen kısa çalışma ödeneğinde süre uzatılmıştı. Kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, işverenlerin işten çıkarma ya da personel azaltımına gitmemesi için ödenen kısa çalışma ödeneğinin uzatıldığı tarihi duyurdu. Peki, kısa çalışma ödeneği kaç ay uzatıldı? İşte, KÇÖ ödemesiyle ilgili ayrıntılar.

8.09.2020Ekonomi
KÇÖ ne zaman yatar Ağustos ayı kısa çalışma ödeneği için tarih belli oldu

KÇÖ ne zaman yatar? Ağustos ayı kısa çalışma ödeneği için tarih belli oldu!

Ekonomik kriz veya zorlayıcı sebeplerle işyerinin kapanması veya faaliyetlerin yavaşlaması durumunda çalışanlara İşsizlik Fonu’ndan verilen Kısa Çalışma Ödeneği'nde süre uzatılmıştı. Gözler şimdi ağustos ödemelerinin hesaplara yapılacağı tarihte. Peki, KÇÖ ödemesi ne zaman?

3.09.2020Gündem
Kısa Çalışma Ödenekleri ne zaman yatacak Bakan Selçuk KÇÖ için tarihleri açıkladı

Kısa Çalışma Ödenekleri ne zaman yatacak? Bakan Selçuk KÇÖ için tarihleri açıkladı!

Kısa Çalışma Ödeneği ne zaman yatacak sorusu, eylül ayına girilmesiyle birlikte araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Pandemi süreci dolayısıyla bir süredir devam eden destekler arasında yer alan Kısa Çalışma Ödeneği, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından belirlenen tarihte hesaplara yatırılıyor. Peki, Kısa Çalışma Ödeneği ne zaman yatacak? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

2.09.2020Ekonomi
Kısa Çalışma Ödeneği (KÇÖ) ne zaman yatacak İşte kısa çalışma ödeneğinin hesaplara yatacağı tarih

Kısa Çalışma Ödeneği (KÇÖ) ne zaman yatacak? İşte kısa çalışma ödeneğinin hesaplara yatacağı tarih

Kısa çalışma ödeneği tarihiyle ilgili resmi açıklama geldi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Ağustos ayına ilişkin kısa çalışma ödemelerinin hesaplara yatırılacağı tarihi duyurdu. Peki, kısa Çalışma Ödeneği (KÇÖ) ne zaman yatacak? İşte kısa çalışma ödeneğinin hesaplara yatacağı tarih…

29.08.2020Ekonomi
Kısa Çalışma Ödeneği (KÇÖ) uzatıldı mı Kısa Çalışma Ödeneği uygulamasında son durum

Kısa Çalışma Ödeneği (KÇÖ) uzatıldı mı? Kısa Çalışma Ödeneği uygulamasında son durum

Kısa Çalışma Ödeneği uygulamasında son durum ödenekten faydalanan pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Koronavirüsün ekonomiye etkilerini azaltmak için Kısa Çalışma Ödeneği uygulaması başlatılmıştı. Temmuz ayı sonunda Kısa Çalışma Ödeneğinin Süresinin Uzatılması Hakkında Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlanmıştı. Türk-İş, Hak-İş ve TİSK ise yaptıkları ortak açıklamayla kısa çalışma ödeneğinin 2020 sonuna kadar uzatılmasını talep etmişti. Ödenekten faydalanan pek işçi ve işveren sürenin bir kez daha uzatılıp uzatılmadığını merak ediyor. Peki, Kısa Çalışma Ödeneği uzatıldı mı?

29.08.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Selçuk duyurdu: İşsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödemeleri 3 Eylülde başlıyor

Son dakika... Bakan Selçuk duyurdu: İşsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödemeleri 3 Eylül'de başlıyor

Bakan Selçuk; “Ağustos ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödemeleri 3 Eylül’de başlıyor” açıklamasında bulundu.

28.08.2020Haber
Kısa Çalışma Ödeneği sorgulama: Kısa Çalışma Ödeneği (KÇÖ) süresi uzatıldı mı

Kısa Çalışma Ödeneği sorgulama: Kısa Çalışma Ödeneği (KÇÖ) süresi uzatıldı mı?

Kısa Çalışma Ödeneği sorgulama, Kısa Çalışma Ödeneği'nden faydalanan vatandaşların gündeminde yer almaya devam ediyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı açıklamada "Fesih Kısıtı, Nakdi Ücret Desteği ve mevcut faydalananlar için Kısa Çalışma Ödeneği'ni 1 ay süreyle uzatıyoruz." dedi. Kısa Çalışma Ödeneği, e devlet üzerinden sorgulanabilecek. Peki, Kısa Çalışma Ödeneğine zamana kadar devam edecek? İşte, ayrıntılar.

8.08.2020Ekonomi
Kısa Çalışma Ödeneği sorgulama: Kısa Çalışma Ödeneği (KÇÖ) uzatıldı mı ve ne zamana kadar devam edecek

Kısa Çalışma Ödeneği sorgulama: Kısa Çalışma Ödeneği (KÇÖ) uzatıldı mı ve ne zamana kadar devam edecek?

Kısa Çalışma Ödeneği sorgulama, Kısa Çalışma Ödeneği'nden faydalanan vatandaşların gündeminde yer almaya devam ediyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı açıklamada "Fesih Kısıtı, Nakdi Ücret Desteği ve mevcut faydalananlar için Kısa Çalışma Ödeneği'ni 1 ay süreyle uzatıyoruz." dedi. Kısa Çalışma Ödeneği, e devlet üzerinden sorgulanabilecek. Peki, Kısa Çalışma Ödeneğine zamana kadar devam edecek? İşte, ayrıntılar.

5.08.2020Ekonomi
Kısa çalışma ödeneği ve nakdi ücret desteği uzadı mı Bakan Selçuk açıkladı İşte kısa çalışma ödeneği (KÇÖ) sorgulama

Kısa çalışma ödeneği ve nakdi ücret desteği uzadı mı? Bakan Selçuk açıkladı! İşte kısa çalışma ödeneği (KÇÖ) sorgulama

Kısa çalışma ödeneği, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ödenmeye devam ediyor. Temmuz ayında uzatılan kısa çalışma ödeneği ve nakdi ücret desteği, son dakika açıklamasına göre 1 ay daha uzatıldı. Kısa çalışma ödeneği, her ay T.C kimlik numarasının son hanesine göre, vatandaşların hesabına yatırılıyor. Bayram nedeniyle erkene çekilen ve 27 Temmuz’dan itibaren ödeneklerin vatandaşların banka hesaplarına yatırılmasıyla, gözler bir sonraki kısa çalışma ödeneği ödeme tarihine çevrildi. Peki, kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? İşte, kısa çalışma ödeneği (KÇÖ) e devlet sorgulama ekranı ve konuyla ilgili bilgiler.

31.07.2020Ekonomi
Kısa Çalışma Ödeneği ne zaman yatacak, ödemeler uzatıldı mı İşte sorgulama ekranı ve detaylar

Kısa Çalışma Ödeneği ne zaman yatacak, ödemeler uzatıldı mı? İşte sorgulama ekranı ve detaylar

Covid-19 salgını ardından hayata geçirilen ‘Kısa Çalışma Ödeneği’’ ödemeleri devam ediyor. Kısa çalışma ödenekleri T.C. kimlik numaralarının son hanesine göre vatandaşların banka hesaplarına yatırılacak. İş yerindeki haftalık çalışma sürelerini geçici olarak en az üçte bir oranında azaltan veya faaliyetlerini tamamen ya da kısmen en az 4 hafta durduran işverenler, kısa çalışma başvurusu yapabiliyor. Peki, Kısaca Çalışma Ödeneği (KÇÖ) yattı mı? Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? İşte E Devlet kısa çalışma ödeneği sorgulama ile ilgili bilgiler...

27.07.2020Ekonomi
Kısaca Çalışma Ödeneği (KÇÖ) ne zaman yatacak, ödemeler uzatıldı mı E Devlet kısa çalışma ödeneği sorgulama

Kısaca Çalışma Ödeneği (KÇÖ) ne zaman yatacak, ödemeler uzatıldı mı? E Devlet kısa çalışma ödeneği sorgulama

Covid-19 salgını ardından hayata geçirilen ‘Kısa Çalışma Ödeneği’’ ödemeleri devam ediyor. Kısa çalışma ödenekleri T.C. kimlik numaralarının son hanesine göre vatandaşların banka hesaplarına yatırılacak. İş yerindeki haftalık çalışma sürelerini geçici olarak en az üçte bir oranında azaltan veya faaliyetlerini tamamen ya da kısmen en az 4 hafta durduran işverenler, kısa çalışma başvurusu yapabiliyor. Peki, Kısaca Çalışma Ödeneği (KÇÖ) yattı mı? Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? İşte E Devlet kısa çalışma ödeneği sorgulama ile ilgili bilgiler...

25.07.2020Gündem
Kısa Çalışma Ödeneği ne zaman yatar KÇÖ ödemesi ne kadar

Kısa Çalışma Ödeneği ne zaman yatar? KÇÖ ödemesi ne kadar?

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle üretimi azalan ya da duran işverenler, Kısa Çalışma Ödeneğine başvurularına devam ediyor. Başvurularını tamamlayan kurumlardaki işçiler de ödeneğin ne zaman hesaplarına yatacağını merak ediyor. Peki, Kısa Çalışma Ödeneği ne zaman yatar? KÇÖ ödemesi ne kadar?

17.05.2020Gündem
Bakan Selçuk CNN Türkte açıkladı: O ödemeler başlıyor

Bakan Selçuk CNN Türk'te açıkladı: O ödemeler başlıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, CNN TÜRK'te canlı yayında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Kısa çalışma ödeneği kapsamında 2.5 milyon çalışana ödeme yapıldığını belirten Bakan Selçuk, "Ücretsiz izin nakdi destek ödemelerine bugün başlıyoruz" dedi.

7.05.2020Ekonomi
Salgından dolayı çalışana ve işini kaybedenlere yapılacak ödemeler

Salgından dolayı çalışana ve işini kaybedenlere yapılacak ödemeler!

KORONAVİRÜS salgınının işyerlerine verdiği olumsuz etkileri hafifletme adına ‘Kısa Çalışma Ödeneği’ (KÇÖ)adeta can suyu vazifesi görüyor. 3 milyondan fazla çalışan için, 270 bin işletme tarafından başvuru yapılmış durumda şu ana kadar. Kısa Çalışma Ödeneğinin koşullarını açıkladığımız yazımızdan (7 Nisan 2020, Hürriyet) sonra okurlarımız özellikle, ödeneğin hesaplanma şekline yönelik çok sayıda soru ilettiler. Daha da somut ifade edersek; “normalde elime geçen net maaşıma göre, alacağım ödenek arasında ne kadar fark olacak, aylık gelirim ne kadar azalacak” sorusunun cevabı merak ediliyor.

21.04.2020Ekonomi
Kısa Çalışma ödeneği ne zaman yatar KÇÖ ne zaman ödenecek

Kısa Çalışma ödeneği ne zaman yatar? KÇÖ ne zaman ödenecek?

Kısa Çalışma Ödeneği, ekonomik kriz veya zorlayıcı sebeplerle işyerinin kapanması veya faaliyetlerin yavaşlaması durumunda çalışanlara üç aylık süre için İşsizlik Fonu’ndan verilen ödenek olarak biliniyor. Kısa çalışma ödemeleri, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı'nca yapılacak uygunluk tespitinin ardından gerçekleştirilecek. Başvuruların yapılması ve sonuçlandırılmasına ilişkin süreç hakkında İŞKUR internet sitesinden detaylı duyuru yapılacak. Peki, KÇÖ ne zaman ödenecek? Kısa Çalışma ödeneği ne zaman yatar?

16.04.2020Gündem
İBBden acil çağrı Gelin ve alın

İBB'den acil çağrı! Gelin ve alın

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, araçlarını otoyolda bırakan sürücülere çağrı yaptı.

7.01.2017Gündem
Ford’un kısa çalışma ödeneği başvurusu kabul edildi

Ford’un kısa çalışma ödeneği başvurusu kabul edildi

TÜRK otomotiv sektörünün ihracat rekortmeni olan ve küresel krizin etkisiyle üretimini düşürüp işçi çıkarmamak için, başka fabrikalarda geçici istihdam yolunu da deneyen Ford Otosan’ın, 5 bin 957 çalışanı için yaptığı kısa çalışma ödeneği başvurusu kabul edildi.

21.04.2009Ekonomi
ABD’li domates devi The Morning Star Koç Harranova’ya ortak oldu

ABD’li domates devi The Morning Star Koç Harranova’ya ortak oldu

Koç Holding şirketlerinden Tat Konserve, Harranova Besi ve Tarım Ürünleri’ndeki yüzde 10 hissesini, ABD’li domates işleme devi The Morning Star Company’e 2.5 milyon dolara satarak, stratejik işbirliği yaptı.

16.04.2008Ekonomi

Yazar Sonuçları

Turizm sektörü 2021'de nasıl olacak?

Turizm sadece Türkiye’nin değil tüm dünya ülkelerinin bacasız sanayisi ve sektörün her alanında milyonlarca insan ekmek yiyor, aile geçindiriyor. Yaklaşık bir senedir içinde bulunduğumuz sıkıntılı süreç tüm turizm camiasını yormuş durumda. Yılın son günle-rinde umutlar 2021’e taşınırken herkesin merakla cevap aradığı soru yeni yılda turizm sektörünün nasıl olacağı?

6.12.2020

Sektör diyor ki: Toplu bir kapama olmalıydı

Yeme-içme sektörü bugünden itibaren sadece paket servisine açık. Yani aslında ikinci kez ‘kapandılar’. İlk kapanma olduğunda yine sektöre kulak verip onların görüşlerini aktarmıştım. Şimdi bu ikinci kapanma vesilesiyle söz yine onlarda...

21.11.2020

Asgari ücretlinin maaş bordrosu son 4 ayda nasıl değişiyor?

Güncel asgari ücret brüt: 2 bin 943 lira. Net asgari ücret AGİ dâhil 2 bin 324 lira. Aradaki 619 lira fark vergiler ve sigorta prim kesintilerinden kaynaklanıyor.

15.09.2020

Salgından dolayı çalışana ve işini kaybedenlere yapılacak ödemeler

Koronavirüs salgınının işyerlerine verdiği olumsuz etkileri hafifletme adına ‘Kısa Çalışma Ödeneği’ (KÇÖ) adeta can suyu vazifesi görüyor.

21.04.2020

Kısa çalışma ödeneğinin koşulları

Halihazırda 5 bin lira brüt ücreti olan bir çalışanın banka hesabına 3 bin 795 lira net maaş yatar. Bu çalışanın İŞKUR’dan alabileceği ‘Kısa Çalışma Ödeneği’ (K.Ç.Ö) ise 3 bin lira.

7.04.2020