EKSTRA
MENÜ

Kaya Gazı

Kaya Gazı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kaya Gazı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.136 Kaya Gazı haberi bulunmuştur.

Kaya Gazı Haberleri

Dr. Ayça Kaya kimdir Dr. Ayça Kayanın biyografisi

Dr. Ayça Kaya kimdir? Dr. Ayça Kaya'nın biyografisi

Dr. Ayça Kaya, konuk olarak katıldığı programlar ve yaptığı açıklamalarla zaman zaman gündeme geliyor. Dr. Ayça Kaya, Türk İç Hastalıkları Derneği, Türk Diyabet, Obezite ve Beslenme Derneği, Avrupa Obezite Çalışma Grubu, Antiaging Eğitim ve Araştırma Derneği ve Türk Tabipler Birliği Derneği üyesidir. İşte Dr. Ayça Kaya'nın biyografisi...

10.12.2020Televizyon
Dr. Ayça Kaya kimdir

Dr. Ayça Kaya kimdir?

Dr. Ayça Kaya, kitapları ve katıldığı programlarla adını geniş bir kitleye duyurdu. Dr. Ayça Kaya, obezite ile ilgili toplumumuzu bilinçlendirmek için gerek yazılı medyada gerekse katıldığım konferans ve televizyon programlarında sağlıklı beslenme alışkanlığının kazanılmasının önemini anlatmaya devam ediyor. Peki, Dr. Ayça Kaya kimdir?

17.11.2020Televizyon
ABD Başkanlık seçimleri ne zaman Amerikada seçimler için geri sayım başladı

ABD Başkanlık seçimleri ne zaman? Amerika'da seçimler için geri sayım başladı

ABD Başkanlık seçimleri, Amerika Birleşik Devletleri haricinde pek çok ülke vatandaşı tarafından da yakından takip ediliyor. 330 milyon civarında nüfusa sahip olan ABD, oylama sürecinin tamamlanmasının ardından yeni başkanını belirleyecek. ABD'nin yeni başkanı, 3 Kasım 2020 tarihinde ilan edilecek. Trump ve Biden arasında geçecek olan başkanlık seçimi, ülkenin sonraki politikalarında önemli etken olacak. İşte, ABD Başkanlık seçimleri hakkında merak edilen bazı bilgiler

23.10.2020Gündem
Haberler: Türkiye’ye etkisi olumlu olacak

Haberler: Türkiye’ye etkisi olumlu olacak

Petrol fiyatlarındaki savaşın Türkiye’ye ilk etkisinin ise akaryakıt ürünlerinde görüleceği, böylece fiyatlarda bir indirim olacağı ifade ediliyor.

10.03.2020Ekonomi
Petrolde 30 dolar senaryosu

Petrolde 30 dolar senaryosu

Dünyada 80’den fazla ülkeye yayılan koronavirüs salgınının küresel petrol talebini düşürmesi Suudi Arabistan’ı zor duruma soktu. Suudi yetkililer Ruslara petrol üretimini azaltalım önerisini sunarken, Rusya bunu kabul etmedi.

8.03.2020Ekonomi
Petrol endüstrisinde kamu-özel sektör iş birliğiyle yerlileştirme sağlanacak

Petrol endüstrisinde kamu-özel sektör iş birliğiyle yerlileştirme sağlanacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez "Hep birlikte petrolde milli dönüşümü başlatıyoruz. Petrolde millileşme atağına hep birlikte adım atıyoruz. Bugün atılan adımın önümüzdeki yıllarda büyüyerek devam edeceğine inanıyorum" dedi.

10.02.2020Ekonomi
ABD-Çin birinci faz ticaret anlaşmasında enerji başrolde

ABD-Çin birinci faz ticaret anlaşmasında "enerji" başrolde

Çin, ABD'den yapacağı mal ve hizmet dış alımını 2017 yılındaki ithalat tutarını baz alarak, gelecek 2 yılda en az 200 milyar dolar artıracak.

18.01.2020Ekonomi
ABD’de petrol sondaj kule sayısı 3 adet azaldı

ABD’de petrol sondaj kule sayısı 3 adet azaldı

ABD’de faaliyetini sürdüren petrol sondaj kule sayısı 22 Kasım itibarıyla son bir haftada 3 adet azalarak 671 adete geriledi.

25.11.2019Ekonomi
Doğal gaz ve petrolde 5 deniz sondajı yapılacak

Doğal gaz ve petrolde 5 deniz sondajı yapılacak

2020 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı'na göre, kamunun, gelecek yıl enerji sektörüne 13 milyar 864 milyon lira yatırım yapması öngörülüyor.

4.11.2019Ekonomi
Cezayirde Türk yatırımcılar için fırsatlar

Cezayir'de Türk yatırımcılar için fırsatlar

Türkiye ile Cezayir arasındaki ticaret hacmi son 5 yılda yaklaşık 13,4 milyar doları buldu. Siyasi ve ekonomik istikrar arayışındaki Cezayir'de Türk iş dünyası için turizmden tarıma, enerjiden altyapıya kadar çeşitli alanlarda önemli yatırım fırsatları bulunuyor.

1.11.2019Ekonomi
Türkiye enerjide hidrolik çatlatma dönemine başladı

Türkiye enerjide hidrolik çatlatma dönemine başladı

Hidrolik çatlatma tekniğinin yaygınlaşması, Türkiye'nin petrol ve doğal gaz ithalatının yıllar içinde düşmesine, enerji faturasının azalmasına olanak sağlayacak. Daha önce ulaşılamayan petrol ve gaz rezervlerinde üretime geçilmesini sağlayan hidrolik çatlatma, eski petrol ve gaz kuyularında yeniden üretim yapılmasına yardımcı olacak.

8.10.2019Ekonomi
Amerika-Türkiye ilişkileri kısa vadeli, siyasi söylemlerle bozulacak ilişki değil

''Amerika-Türkiye ilişkileri kısa vadeli, siyasi söylemlerle bozulacak ilişki değil"

AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, "Amerika-Türkiye ilişkileri kısa vadeli, birtakım siyasi söylemlerle bozulacak ilişkiler değil. Bugünün gündeminde olan konuların geçici siyasi manevralar olduğunu düşünüyorum. Hiçbir zaman Amerika, Türkiye'nin güvenlik endişesine duyarsız kalamaz." dedi.

23.07.2019Gündem
Enerji fonları bize aksın

Enerji fonları bize aksın

Milyar dolarlık dev fonların yatırımlarını yenilenebilir enerjiye çevirdiğini söyleyen Fatih Birol, “Türkiye bu fonlar için çok önemli bir pazar. Yakın dönemde yenilenebilir enerjinin Suudi Arabistan’ı olabilir. Denizden yeni bir devrim geliyor. Türkiye 3 tarafı denizlerle çevrili bir ülke olarak offshore wind teknolojisini ıskalamamalı” dedi.

11.07.2019Ekonomi
Bakan Dönmezden sondaj müjdesi: Startı verdik

Bakan Dönmez'den sondaj müjdesi: Startı verdik

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Çeşmekolu 2 adlı kuyuda ilk sondaja startı verdik. Burası tam ankonvansiyonel nitelikte bir teknolojiyle yapılıyor. Yaklaşık 5 bin metre kadar ineceğiz. 160 günlük iş programımız var" dedi.

31.05.2019Ekonomi
Türkiye doğal gazda önemli döneme giriyor

Türkiye doğal gazda önemli döneme giriyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Alparslan Bayraktar "Türkiye'nin doğal gaz kontratlarıyla ilgili önemli bir döneme giriyoruz. 2021 Türkiye için önemli bir kilometre taşı, yaklaşık 16 milyar metreküp kapasiteli kontratların süresi doluyor" dedi.

26.02.2019Ekonomi
Birol: Petrolde volatilitenin hakim olacağı dönem göreceğiz

Birol: Petrolde volatilitenin hakim olacağı dönem göreceğiz

Uluslararası Enerji Ajansı Başkanı Fatih Birol "Petrol fiyatları şu an 65 dolar civarında seyrediyor. Son bir yıla göre fiyatlar 20-25 dolar düştü" dedi.

25.02.2019Ekonomi
Exxon Mobilden çok önemli karar: Satışa çıkardı

Exxon Mobil'den çok önemli karar: Satışa çıkardı

Amerikan enerji devi Exxon Mobil'in küresel operasyonlarına yönelmek için Azerbaycan'ın en büyük petrol sahası olan Azeri-Çırağ-Güneşli (ACG) sahasındaki hisselerini satmak istediği bildirildi.

4.12.2018Ekonomi
Elektrikte 2019da kapasite artacak

Elektrikte 2019'da kapasite artacak

Türkiye'nin 2019'da elektrikteki kurulu gücü yüzde 5 artırılarak 94 bin 760 megavata çıkarılacak. Doğal gaz santrallerinin toplam elektrik üretimindeki payı yüzde 29'a gerileyecek. Yerli imalat kullanım şartı içeren 2 bin 200 megavat kapasiteli iki YEKA yarışması düzenlenecek.

28.10.2018Ekonomi
Kaya gazı nedir Kaya gazı nasıl çıkarılır

Kaya gazı nedir? Kaya gazı nasıl çıkarılır?

Kaya gazı, yatay sondaj yöntemleriyle yer yüzüne çıkarılabilen ve doğal gaza alternatif olarak görülen enerji sistemlerinden birisidir. Peki, Kaya gazı nedir ve nerelerde bulunur? İşte, kaya gazı hakkında bazı bilgiler

9.10.2018Gündem
İhlas Holdinge Çinli şirketle birlikte Türkiyede petrol arama hakkı

İhlas Holding'e Çinli şirketle birlikte Türkiye'de petrol arama hakkı

İhlas Holding AŞ'nin, Çin Devlet Petrol Şirketi CNPC'nin iştiraki Greatwall Drilling Company ile birlikte, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığının (TPAO) Dadaş havzasında petrol ve kaya gazı kuyusu kazmaya hak kazandığı bildirildi.

7.08.2018Ekonomi
BP’nin karı ikinci çeyrekte 2.8 milyar dolar

BP’nin karı ikinci çeyrekte 2.8 milyar dolar

İngiliz enerji şirketi British Petroleum (BP), bu yılın ikinci çeyreğinde karının bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yaklaşık dört kat artarak 2,8 milyar ABD dolara ulaştığını açıkladı.

31.07.2018Ekonomi
BPden 10.5 milyar dolarlık yatırım

BP'den 10.5 milyar dolarlık yatırım

BP, ABD'de, içerisinde kaya gazı varlıklarının bulunduğu bir portföyü 10,5 milyar dolara satın aldı.

27.07.2018Ekonomi
Servet dizisinin son bölümünde şoke eden anlar yaşandı Yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı

Servet dizisinin son bölümünde şoke eden anlar yaşandı! Yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

Servet dizisi ekranlara gelen son bölümüyle izleyicilerine şoke eden dakikalar yaşatmaya devam etti. Dizinin yayınlanan son bölümünde Can’ın gönlüne Ferah düşerken, Hande’yle sanıldığı gibi yakın bir ilişkisi olmayan Can, vefa duygusu ve aşkın sarsıcı gücü arasında sıkışmaya başladı. Son bölümün bitmesinin hemen ardından diziseverler yeni bölüm fragmanını merak etmeye başladılar. Peki, Servet dizisinin yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

19.04.2018Televizyon
Petrol fiyatları 80 dolara çıkabilir

"Petrol fiyatları 80 dolara çıkabilir"

Ortadoğu’da yükselen jeopolitik riskler ham petrol varlıklarını yatırımcı gözünde yeniden cazip hale getiriyor. ABD’li yatırım bankası JP Morgan analistleri gösterge petrol Brent’in varil fiyatının 80 dolara tırmanabileceğini öngörüyor.

16.04.2018Ekonomi
Bu dengelerde  hiç kimse Türkiye’yi  kaybetmek istemez

"Bu dengelerde hiç kimse Türkiye’yi kaybetmek istemez"

20 Ocak’ta başlayan Zeytin Dalı Harekâtı’nın 64’üncü gününde Afrin’de tam kontrol sağlandı. Hükümet yetkilileri sırada Sincar ve Menbiç olduğunu dile getiriyor. Amerikan sözcüsü ise “Menbiç’ten çekilmeyiz” açıklaması yapıyor. Emekli Büyükelçi Uluç Özülker’e göre Menbiç meselesi uzlaşıyla biter, ancak Irak’ta durum farklı... Türk-Amerikan ilişkilerinin geleceği, terörle mücadele, küresel ekonomi savaşları ve bugün Varna’da masaya yatırılacak Türkiye- Avrupa Birliği görüşmelerini Özülker ile konuştuk.

25.03.2018Gündem
New York Timesa göre ABDnin yeni gücü: Petrol

New York Times'a göre ABD'nin yeni gücü: Petrol

New York Times gazetesine göre üç yıldır düşen petrol fiyatları nedeniyle ABD’nin krize giren kaya gazı/petrolü sektörü toparlanmaya başladı. Uluslararası Enerji Ajansı, ABD’nin petrol üretiminde Suudi Arabistan ve Rusya’yı geçmesini bekliyor. Bu da Washington’ın petrol üreticisi ülkeler karşısında elinin daha güçleneceği ve petrolü ‘stratejik silah’ olarak kullanabileceği anlamına geliyor.

29.01.2018Dünya
Brent petrolün varili 69,95 dolar

Brent petrolün varili 69,95 dolar 

Brent petrolün varil fiyatı, yarın ABD'de açıklanacak petrol üretimi ve ham petrol stok verileri öncesi 69,95 dolardan işlem görüyor.

16.01.2018Ekonomi
15 bin nüfuslu ilçede gizli hazine Birkaç milyar ton...

15 bin nüfuslu ilçede gizli hazine! Birkaç milyar ton...

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı Başkanı Güven Önal, Bolu'nun 15 bin 371 nüfuslu ilçesi Göynük'te birkaç milyar tonluk kaya gazı rezervi bulunduğunu söyledi. Önal Ankara'nın Beypazarı ve Nallıhan, Konya'nın Ereğli, Niğde'nin Bor İlçesi'nde de kaya gazı potansiyeli olduğunu belirtti.

30.09.2017Ekonomi
Avrupa Birliği, 3 milyar euro sözünü tutacak mı Yanıt geldi

Avrupa Birliği, 3 milyar euro sözünü tutacak mı? Yanıt geldi

Başbakan Binali Yıldırım'la basın toplantısı düzenleyen Estonya Başbakanı ve AB Dönem Başkanı Juri Ratas'a 'Göçmen anlaşması nedeniyle Türkiye'ye verilmesi gereken 3 milyar euro soruldu. Ratas, "Estonya’nın dönem başkanlığı sırasında 2.9 milyar Euro ile ilgili olarak bunlar tahsis edilmiş durumda. Sizin başbakanınızın da ifade ettiği gibi 1.6 milyar euro farklı anlaşmalar çerçevesinde sunulacak. Bunun 800 milyonu da kullanılmış durumda şu aşamaya kadar" diye yanıt verdi.

16.08.2017Gündem
Rus petrolünün kalbine girdik

Rus petrolünün kalbine girdik

Bir yanda petrol fiyatlarında yaşanan düşüş, diğer yanda Amerika’nın sıkılaştırdığı yaptırımlar derken Rusya’nın petrol devleri zorlu bir dönemden geçiyor. Ancak buna rağmen petrol sahalarında üretim devam ediyor. Rusya’nın Sovyetler Birliği döneminden sonra keşfedilen en büyük petrol sahasını yerinde gördük.

14.08.2017Ekonomi
Kuzey Irak’taki referandum enerjide sıkıntı yaratır

Kuzey Irak’taki referandum enerjide sıkıntı yaratır

ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi’nin bağımsızlık için referandum konusunda adım atmasını eleştirdi.

10.08.2017Ekonomi
Kuzey Amerika’dan  yeni enerji ittifakı

Kuzey Amerika’dan yeni enerji ittifakı

KAYA gazı devrimiyle birlikte dünya petrol ve gaz piyasalarında hızla güçlenen ABD, yeni bir stratejiye hazırlanıyor.

26.07.2017Ekonomi
Erdoğan: Geçen hafta maalesef büyük bir fırsat kaçırıldı

Erdoğan: Geçen hafta maalesef büyük bir fırsat kaçırıldı

İstanbul’da düzenlenen Dünya Petrol Kongresi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Doğu Akdeniz’de geçen hafta maalesef büyük bir fırsat kaçırıldı. Bizim ve Kıbrıs Türk tarafının tüm yapıcı yaklaşımına rağmen Rum tarafının olumsuz tavrı sebebiyle adadaki anlaşmazlıkların bir kez daha çözümsüz kalmasından üzüntü duyuyoruz. Kıbrıs’taki gelişmelere taraf olan herkesten beklentimiz bölgedeki yeni gerginliklere yol açabilecek adımlardan kaçınmalarıdır. Aksi takdirde Türkiye gibi bir dostu kaybetme riskiyle karşı karşıya kalabileceklerini hatırlatmak isterim" dedi.

10.07.2017Ekonomi
Faturamıza ABD desteği

Faturamıza ABD desteği

Uluslararası Enerji Ajansı Başkanı Fatih Birol, ‘Dünya Petrol Kongresi öncesi verdiği mesajda ABD’nin bugün itibarıyla dünyada hem petrol hem gazda bir numara haline geldiğine işaret ederek, “ABD’nin doğalgaz üretiminin artması bizim vatandaşın daha ucuz gaz kullanmasını sağlayacak” dedi.

9.07.2017Ekonomi
Çevre Bakanı’ndan iki önemli açıklama

Çevre Bakanı’ndan iki önemli açıklama

Fransa Çevre Bakanı Nicolas Hulot, çevresel etkileri dikkate alarak sonbahardan itibaren petrol ve gaz arama lisansı vermeyi durduracaklarını açıkladı. Bakan Hulot, dizelle benzinin tüketiciye satış fiyatının eşitlenmesi için de yasa önereceğini söyledi.

26.06.2017Dünya

Yazar Sonuçları

2020’ler sıkı bir gündemle geldi

2000’li yıllara girerken birçok gelecek uzmanı 2020’lere dair öngörülerde bulunmuştu.

3.01.2020

Aman petrol...

AMERİKA’nın Ortadoğu’daki eylemlerini izah etmek için “petrol” faktörüne başvurulması yaygın bir zihin alışkanlığıdır.

8.08.2018

Tüketim 100 milyon varili aşacak, petrol üretiminin artacağını umuyorum

MERKEZİ Paris’te (Fransa) bulunan Uluslararası Enerji Ajansı’nın Başkanı Dr. Fatih Birol ile geçen hafta İstanbul’da karşılaşınca fiyatları tırmanışa geçen petrol fiyatlarını ve geleceğini konuştum... Birol, öncelikle şu saptamayı yaptı:

20.05.2018

Petrol Çağı Biterken Uluslararası Siyaset

Taş devri, taş yokluğundan bitmedi, petrol devrinin bitişi de petrol kalmadığı için olmayacak.

15.12.2017

Antalya’da Lara ve Konyaaltı betonlaşıyor: Ülkeyi seven kaldı mı

YEREL yönetimci, eski milletvekili Av. Gürkut Acar, ABB Başkanı Menderes Türel’e gazeteciler vasıtasıyla soruyor:

16.11.2017

İyi ki varız…

Merhaba, “Uzun bir ara verdiğimiz renkli dünyamızın kapılarını yeniden açalım.” dedik. Bilmiyorum sizler ne düşünüyorsunuz ama içinde bulunduğumuz zor günlerde KADIN’ın dünyası bana iyi geliyor. Nisan ayında başladığım “Ayşe’nin Renkli Dünyası”na o kadar renk katan kadın oldu ki, itiraf edeyim kendimi soluk hissettim.

21.10.2017

Bir de petrol fiyatları yükselirse

Bu haberler eskisi kadar dikkat çekmiyor ama dün akaryakıt fiyatlarına 11 kuruş zam geldiğini hatırlatalım. Bu zammı görünce aklıma geldi; dünya petrol fiyatları çok düşük olmasına rağmen akaryakıt bizde o kadar pahalı ki; dünya petrol fiyatları artmaya başlarsa, enflasyon başta olmak üzere tüm ekonomik dengelerde tahribat yaşarız.

31.07.2017