EKSTRA
MENÜ

Katliam

Katliam ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Katliam haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 8.590 Katliam haberi bulunmuştur.

Katliam Haberleri

Son dakika... AVMde katliam... Çok sayıda ölü ve yaralı var

Son dakika... AVM'de katliam... Çok sayıda ölü ve yaralı var

ABD’nin Teksas eyaletinde bulunan El Paso kentinde bir alışveriş merkezinde silahlı saldırı düzenlendi. Amerikan basını katliamda en az 19 kişinin hayatını kaybettiğini 40 kişinin de yaralandığını duyurdu. Saldırganın 21 yaşındaki Patrick Crusius olduğu belirtilirken ABD Başkanı Trump "Haberler çok kötü, çok ölü var. Eyalet ve yerel makamlar çalışma yapıyor. Federal Hükümetin tam desteğinin olduğunu valiye söyledim” yorumunda bulundu.

3.08.2019Dünya
Üniversitelerden AYMnin hak ihlali kararına tepki

Üniversitelerden AYM'nin "hak ihlali" kararına tepki

Erzurum Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü, Anayasa Mahkemesinin (AYM) "Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi" metnine imza atan 10 akademisyenle ilgili "hak ihlali" kararına tepki gösterdi. Düzce Üniversitesi yönetiminden de Anayasa Mahkemesi’nin ‘hak ihlali’ kararıyla ilgili yapılan açıklamada, “Akademik bağımsızlıktan, bilimsellikten ve ifade özgürlüğünden uzak, bu tür barış istismarlarına her zaman karşı olduğumuzu kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz” denildi.

2.08.2019Gündem
Anayasa Mahkemesi’nden tartışmalı bildiri kararı ile ilgili açıklama

Anayasa Mahkemesi’nden tartışmalı bildiri kararı ile ilgili açıklama

Anayasa Mahkemesi Genel Kurulunun, "Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi" olarak adlandırılan metne imza atan bazı akademisyenlerin, "terör örgütü propagandası yapma suçundan cezalandırıldıkları" gerekçesiyle yaptıkları bireysel başvuruda verdiği hak ihlali kararının gerekçesi yazıldı.

30.07.2019Gündem
Dr. Enes Bayraklı: Anayasa Mahkemesi terörü meşrulaştıramaz

Dr. Enes Bayraklı: Anayasa Mahkemesi terörü meşrulaştıramaz

Bildiriye imza atan akademisyenlerden biri olan Bürüksel SETA Araştırmaları Koordinatörü Dr. Enes Bayraklı, CNN TÜRK'e konuştu. Dr. Bayraklı, "Bu bildirinin amacı Türkiye'yi kendi halkına karşı katliam uygulayan bir devlet olarak göstermekti. Metni okuduğunuzda da bu ortaya çıkıyor. Anayasa Mahkemesi terörü meşrulaştıramaz. Akademisyen olarak böyle bir kararı kabullenemiyorum" dedi.

30.07.2019Haber
Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu AYM kararları hakkında konuştu

Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu AYM kararları hakkında konuştu

Bu bildiride devletin teröre karşı verdiği mücadeleyi Kürt halkına bir kıyım, katliam yapmakla suçlayan bir dil kullanılmıştı. Bunu yazanlar o dönem hendek terörü olarak PKK terör örgütünün seçtiği yönteme hiç değinmeyip, PKK'nın adını hiç anmayarak, PKK teröründen hiç söz etmeyerek ve o dönem itibariyle 18 yaşın altındaki çocukları silahlandırıp okulları, hastaneleri, camileri yakıp yıkarak, ambulansları, itfaiyeleri kurşunlayarak, lojmanları havaya uçurup 1-3 yaşındaki bebeleri katleden terör örgütüne karşı tek bir kelamın edilmediği bir bildiriydi. Terör örgütü  çocukları kullanmıştır. Onları hendeklerde ellerine silah tutuşturarak ön safha koymuştur. Ve oradan da bir kara propagandayı hedeflemiştir. Güvenlik güçleri çocukları öldürüyor propagandası yapmak için. Terörün ağları arkada durmuştu hep o dönem. Ama güvenlik güçleri çocuklar ölmesin diye çok uğraşmıştı. O yüzden de şehit sayısı fazla olmuştu.

30.07.2019Haber
Anayasa Mahkemesi’nin ‘hak ihlali’ kararına eleştiri

Anayasa Mahkemesi’nin ‘hak ihlali’ kararına eleştiri

1071 akademisyen, Anayasa Mahkemesi'nin 9 akademisyenin yaptığı başvuru üzerine verdiği hak ihlali kararına karşı bir bildiri imzaladı. Akademisyenler, Anayasa Mahkemesi'nin bu kararla, terör propagandasına cezayı hak ihlali gördüğünü savundular. Akademisyenler "Anayasa Mahkemesi terörü meşrulaştıramaz" dediler.

30.07.2019Gündem
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinden tepki: Kabul edilemez

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nden tepki: Kabul edilemez

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi tarafından, Anayasa Mahkemesi'nin "Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi" adıyla hazırlanan metne imza atan akademisyenlerin, terör örgütü propagandası yapma suçundan cezalandırıldıkları gerekçesiyle yaptıkları bireysel başvuruda verdiği "hak ihlali" kararı, kabul edilemez olarak nitelendirildi.

30.07.2019 Gündem
İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nden AYMnin ‘hak ihlali’ kararına tepki

İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nden AYM'nin ‘hak ihlali’ kararına tepki

İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Anayasa Mahkemesinin "Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi" adıyla hazırlanan metne imza atan akademisyenlerin, terör örgütü propagandası yapma suçundan cezalandırıldıkları gerekçesiyle yaptıkları bireysel başvuruda verdiği "hak ihlali" kararına tepki gösterdi.

30.07.2019Gündem
Festivalde katliam

Festivalde katliam

ABD’de festival alanını tüfekle basan saldırgan etrafa rastgele ateş etti. Polisin hızla müdahale ettiği olayda saldırgan öldürüldü, 6 ve 13 yaşındaki iki çocuğun aralarında bulunduğu 3 kişi hayatını kaybetti. Saldırganın 19 yaşında ve beyaz olduğu açıklandı.

30.07.2019Dünya
Anayasa Mahkemesinden tartışmalı karar

Anayasa Mahkemesi'nden tartışmalı karar

Anayasa Mahkemesi, "barış bildirisi" olarak adlandırılan metne imza atan akademisyenlerin yaptığı bireysel başvuruda hak ihlali kararı verdi. Türkiye Adalet Araştırmaları Merkezi Başkanı Av. Dr. Mehmet Sarı, Anayasa Mahkemesi'nin kararıyla ilgili CNN TÜRK'te yaptığı açıklamada "Meselenin problemli yanları var. Bu bildiriye soruşturma açılması tabii. Karara katılmak mümkün değil." diye konuştu.

26.07.2019Gündem
Alparslan Kuytula yeni dava Tüm detaylar tek tek belli oldu

Alparslan Kuytul'a yeni dava! Tüm detaylar tek tek belli oldu

Adana'da, Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfına yönelik soruşturma kapsamında, vakfın kurucu başkanı tutuklu Alparslan Kuytul hakkında "örgüt içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etme ve zincirleme şekilde terör örgütünün propagandasını yapma" suçlarından 20 yıla kadar hapis cezası talebiyle yeni bir dava açıldı.

23.07.2019Gündem
Hollanda’dan skandal karar

Hollanda’dan skandal karar

Hollanda’dan 1995’te Sırpların Srebrenica’da Boşnaklara karşı gerçekleştirdiği soykırımla ilgili yine skandal bir karar geldi. Hollandalı askerler üsse sığınan sivilleri çıkararak katliamda rol oynamakla suçlanıyordu. Hollanda Yüksek Mahkemesi 350 sivilin ölümünde sorumluluğu teyit etti. Ancak ‘sorumluluk payında’ indirim yaptı.

20.07.2019Dünya
Son dokunuş... Dinmeyen acı

Son dokunuş... Dinmeyen acı

Bosna'daki savaşta (1992-1995) ülkenin kuzeyindeki Prijedor şehri ve civarında Sırplar tarafından acımasızca katledilen 86 kurban daha bugün toprağa verilecek.

19.07.2019Gündem
Bosna Savaşının 86 kurbanı daha toprağa verilecek

Bosna Savaşı'nın 86 kurbanı daha toprağa verilecek

Bosna'daki savaşta ülkenin kuzeyindeki Prijedor şehri ve civarında Sırplar tarafından acımasızca katledilen 86 kurban daha yarın toprağa verilecek.

19.07.2019Dünya
Japonya’da katliam

Japonya’da katliam

Japonya’nın Kyoto kentinde dün Kyoto Animation isimli anime stüdyosunun kundaklanması sonucu 33 kişi öldü, yaklaşık 40 kişi de yaralandı.

19.07.2019Dünya
Korkunç kazanın görüntüleri ortaya çıktı

Korkunç kazanın görüntüleri ortaya çıktı

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde, Yarıcı ailesinden 1’i bebek 4 kişinin yaşamını yitirdiği kazayla ilgili ayrıntılar ortaya çıktı. Öte yandan kaza anı bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

2.07.2019Gündem
Katliam gibi kaza

Katliam gibi kaza

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde, arızalandığı için emniyet şeridinde duran TIR'a, otomobilin arkadan çarptığı kazada ölenlerin sayısı, 4'e yükseldi.

2.07.2019Gündem
Katliam gibi kaza... Geriye fotoğraflar kaldı

Katliam gibi kaza... Geriye fotoğraflar kaldı

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde, arızalandığı için emniyet şeridinde duran TIR'a, otomobilin arkadan çarptığı kazada ölenlerin sayısı, 4'e yükseldi.

2.07.2019Gündem
Pakistanda aile katliamı: 9 ölü

Pakistan'da aile katliamı: 9 ölü

Pakistan'ın Multan şehrinde yaşanan aile içi tartışma sonrasında 9 kişi hayatını kaybetti.

1.07.2019Dünya
Hindistan’da katliam gibi kaza: 31 ölü

Hindistan’da katliam gibi kaza: 31 ölü

Hindistan’ın Keşmir kentinde aşırı dolu bir yolcu otobüsünün kayalıklardan yuvarlanması sonucu 31 kişi hayatını kaybetti, 7 kişi yaralandı.

1.07.2019Dünya
Son dakika Edirnede göçmenleri taşıyan araç kaza yaptı 10 kişi öldü...

Son dakika! Edirne'de göçmenleri taşıyan araç kaza yaptı! 10 kişi öldü...

Edirne’nin Meriç ilçesinde düzensiz göçmenleri taşıyan panelvanın kaza yapması sonucunda 10 kişi yaşamını yitirdi, 30 kişi yaralandı.

26.06.2019Gündem
Eski Sırp askere insanlığa karşı suçtan 13 yıl hapis

Eski Sırp askere insanlığa karşı suçtan 13 yıl hapis

Bosna Hersek'te mahkeme, eski Sırp asker Sretko Pavic'i, bu ülkede 1992-1995'te yaşanan savaşta insanlığa karşı suç işlediği gerekçesiyle 13 yıl hapse mahkum etti.

24.06.2019Dünya
Myanmar hükümeti Müslüman Rohinya eyaletinde interneti kapattı

Myanmar hükümeti Müslüman Rohinya eyaletinde interneti kapattı

Myanmar hükümeti, Batı Myanmar hükümet kuvvetlerinin etnik Müslümanlara karşı giriştiği saldırıları yoğunlaştırdığı Rohinya’daki internet servis sağlayıcılara internet hizmeti sunmasını kesmeleri emrini verdi.

22.06.2019Dünya
Üniversitede katliam yapmıştı Savunması kan dondurdu

Üniversitede katliam yapmıştı! Savunması kan dondurdu

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) katliamında 4 kişiyi öldürdüğünü iddiası ile bugün yargılanmaya başlanan Volkan Bayar, savunması adeta kan dondurdu. Alaycı bir üslupla, 'Eskişehir'e kucak dolusu sevgiler'' diyerek konuşmaya başlayan Bayar, mahkeme başkanına ithafen "Sen benim hayatımı bitireceksin, ben de konuşmayacağım" diyerek SEGBİS odasında başını defalarca duvara vurduğu için kelepçelenerek odadan çıkartıldı.

21.06.2019Gündem
Mısırda katliam gibi trafik kazası

Mısır'da katliam gibi trafik kazası

Mısır'ın başkenti Kahire’nin güneyinde meydana gelen trafik kazasında 12 kişi hayatını kaybetti.

12.06.2019Dünya
Balkondan pompalı tüfekle alt kattaki ağabeyini öldürdü

Balkondan pompalı tüfekle alt kattaki ağabeyini öldürdü

İzmir’de aynı binada bir alt katta oturan ağabeyi Harun Güler’i (39) üst kattaki balkondan ateş ettiği av tüfeği ile öldüren ve uzun yıllardır psikolojik rahatsızlığı olduğu öğrenilen Turan Güler’in (37), bir hafta sonra nişanlanacak olan yeğenine, nişan töreninde katliam yapacağını kastederek “Asıl şöleni kaçırdın” dediği ifade edildi.

12.06.2019Haber
Kan donduran sözler: ‘Asıl şöleni kaçırdın…’

Kan donduran sözler: ‘Asıl şöleni kaçırdın…’

İzmir’de aynı binada bir alt katta oturan ağabeyi Harun Güler’i (39) üst kattaki balkondan ateş ettiği av tüfeği ile öldüren ve uzun yıllardır psikolojik rahatsızlığı olduğu öğrenilen Turan Güler’in (37), bir hafta sonra nişanlanacak olan yeğenine, nişan töreninde katliam yapacağını kastederek “Asıl şöleni kaçırdın” dediği ifade edildi.

12.06.2019Gündem
Katliam gibi kaza Otomobil kullanılmaz hale geldi

Katliam gibi kaza! Otomobil kullanılmaz hale geldi

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde, TIR’a arkadan çarpan otomobilin sürücüsü hayatını kaybetti, 3’ü çocuk 7 kişi ise ağır yaralandı.

8.06.2019Gündem
TSK kulesi yakınına rejim bombası

TSK kulesi yakınına rejim bombası

Esad rejimi Ramazan Bayramı’na rağmen Suriye’nin İdlib bölgesindeki bombardımanını sürdürdü. Rejim, Hama’nın kuzeyinde TSK’nın 9 numaralı gözlem kulesinin olduğu Morik’i de vurdu. Kuleyi çevreleyen güvenlik duvarında küçük çaplı hasar oluştu.

8.06.2019Dünya
Son dakika... Katliam gibi kazadan TIR sürücüsü hakkında karar

Son dakika... Katliam gibi kazadan TIR sürücüsü hakkında karar

TEKİRDAĞ’ın Çorlu ilçesi yakınlarında TEM yolunda 5 kişinin öldüğü kazanın ardından gözaltına alınan TIR sürücüsü Mehmet Varış, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Yapılan ilk incelemede TIR’ın otomobili yakın mesafe seyrettiği, otomobilin ise emniyet şeridi yerine yolun ortasında durduğu belirlendi.

7.06.2019Gündem
Elif Gizem’in adı projede yaşıyor

Elif Gizem’in adı projede yaşıyor

19 yaşındaki Elif Gizem Akkaya bilgisayar mühendisliği hayalleri kurarken Güvenpark’taki bombalı saldırıda hayatını kaybetti. Üyesi olduğu mühendislik grubu, onun adına oluşturdukları projeyle liselilere bilim eğitimi verirken anne “Bu proje kızını kaybetmiş bir anneye en büyük hediye” diyor.

7.06.2019Gündem
Esed rejiminden bayramda katliam

Esed rejiminden bayramda katliam

Suriye'de Beşşar Esed rejimine ait savaş uçaklarının, Ramazan Bayramı'nın ikinci gününde İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'ndeki yerleşimlere yoğun hava saldırıları düzenlemesi sonucu 5 sivil hayatını kaybetti.

5.06.2019Dünya
Bugün 5 Haziran Dünya Çevre Günü... Yok oluyorlar

Bugün 5 Haziran Dünya Çevre Günü... Yok oluyorlar!

SUALTI Sporlar Federasyonu Çevre Kurulu Başkanı Tahsin Ceylan, ‘Dünya Çevre Günü’nde denizlerimizde hızla nesli tükenen türlere dikkat çekti. Birçok çevre koruma programında da aktif olarak yer alan usta sualtı fotoğrafçısı Tahsin Ceylan yaşananlara, “Farkında olarak ya da olmadan insan eliyle denizlerimizde katliam yapılıyor. Yok ediyoruz” sözleriyle tepki gösterdi.

5.06.2019Gündem
Sudanda 9 ay içinde seçime gidilecek

Sudan'da 9 ay içinde seçime gidilecek

Sudan'da Askeri Geçiş Konseyi Başkanı Orgeneral el-Burhan, muhalif göstericilere liderlik eden ÖDBG ile müzakereleri durdurduklarını, 9 ay içerisinde genel seçim kararı aldıklarını açıkladı.

4.06.2019Dünya
ABDde 6 ayda 14 silahlı saldırı yapıldı

ABD'de 6 ayda 14 silahlı saldırı yapıldı

ABD’de son altı ayda halka açık yerlerde işlenen silahlı saldırılar ABD'yi dünyanın en tehlikeli ülkeler listesinde üst sıralara taşıyor.

1.06.2019Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kardeşliğimize sahip çıkmalıyız

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kardeşliğimize sahip çıkmalıyız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kadir Gecesi programında konuştu. "Hiçbir şey Türkiye'nin istiklalinden, Türk milletinin istikbalinden daha mühim değildir" diyen Erdoğan, "Bir daha asla milletimizin arasına fitne, fesat gölgesini düşüremeyiz, kardeşliğimize sahip çıkmalıyız." ifadelerini kullandı.

31.05.2019Gündem
Son dakika Pusu kurup katliam yapmıştı... Ve yakalandı

Son dakika! Pusu kurup katliam yapmıştı... Ve yakalandı

Kastamonu’nun Tosya ilçesine 3 kişiyi öldüren cinayet zanlısı jandarma ekiplerince yakalandı.

30.05.2019Gündem
Ölü sayısı 4e yükseldi... 30 kişi sorguda

Ölü sayısı 4'e yükseldi... 30 kişi sorguda

Niğde'nin Bor ilçesi Bayat köyünde iki grup arasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan çatışmada ölü sayısı 4'e yükseldi.

30.05.2019Gündem
Dışişleri Bakanlığından Solingen faciası mesajı

Dışişleri Bakanlığı'ndan Solingen faciası mesajı

Dışişleri Bakanlığı, 5 Türk vatandaşının Almanya'nın Solingen kentinde ırkçılar tarafından evleri yakılarak öldürülmesinin 26. yılında, bu faciadan gerekli dersin çıkarılıp, ırkçılık belasına karşı tek vücut olarak durulmasının, bu gibi saldırıların bir daha tekrarlanmaması için yabancı düşmanlığına karşı etkili tedbirler alınmasının büyük önem taşıdığını bildirdi.

29.05.2019Dünya
Mobil katiller... Köpekleri ‘Kısırlaştırıyoruz’ diye öldürüyorlar

Mobil katiller... Köpekleri ‘Kısırlaştırıyoruz’ diye öldürüyorlar

TBMM Hayvan Hakları Araştırma Komisyonu, mobil faaliyet gösteren bir kısırlaştırma veterinerlik şirketinin, çeşitli illere giderek çok sayıda sokak hayvanının ölümüne neden olduğunu ortaya çıkardı.

28.05.2019Gündem
Müslüman alimlerden Suudi Arabistana idamları durdurun çağrısı

Müslüman alimlerden Suudi Arabistan'a 'idamları durdurun' çağrısı

Uluslararası Müslüman Alimler Dayanışma Derneği (UMAD), Suudi yönetiminin bir grup İslam alimini idam etmeye hazırlandığı yönündeki iddialar üzerine Riyad'a çağrıda bulundu.

24.05.2019Dünya

Yazar Sonuçları

Liberal yorumlar

Pazartesi günkü yazımızda, Anayasa Mahkemesi’nin barış bildirisine imza atan akademisyenlerin başvurusuna “İhlal var” diyen tartışmalı kararına değinmiştik...

31.07.2019

Ölü yasalar

Batılı hukukçular diyor ki:

29.07.2019

Kuşun esrarı

Bingöl-Erzurum yol inşaatı için taş çekiyordu.

13.07.2019

Instagram’da zorbalığa önlem

Çeteleşen çocukların zayıf halka olarak gördükleri akranlarına kötü davranması, aşağılaması, kötü söz söylemesi, itip kakması dünya genelinde okullarda yaşanan en büyük problem.

11.07.2019

Hoşça kal ülkesi

Bir ay ışığında baykuşlara masal anlatıyoruz sanki...         

8.07.2019

Tatlı dil

İstanbul seçimlerinde kullanılan üslubu, Kılıçdaroğlu çok beğendi “hep böyle olalım” dedi “sevgi dili kullanalım.”

3.07.2019

Ekrem İmamoğlu’nun İsmail’e söylemedikleri

- İsmail Bey! Biz şimdi seninle bu otel odasında bir görüşme yaptık. Girdisi çıktısı 46 dakikalık bir görüşme!

20.06.2019

Son Rus çarı... ‘Kanlı Nikolay’ 123 yıl önce bugün taç giymişti

II. Nikolay neredeyse bütün Avrupa hükümdarları gibi Victoria’nın torunları arasındaydı. II. Wilhelm doğrudan torunuydu. II. Nikolay onun kuzeniydi. Hükümdarlardan oluşan bir aile resminde İngiltere Kralı VII. Edward, Kayzer Wilhelm ve II. Nikolay’ın birbirlerine ikiz kadar benzedikleri görülür. Ayrıca II. Nikolay uzaktan kuzeni sayılabilecek Hessen-Darmstadt hanedanının prenseslerinden Alix Helena (yeni Ortodoks vaftiz adıyla Çariçe Aleksandra Fyodorovna) ile evlendi.

26.05.2019

Kötü kraldan bıkanlar iyi kralı nasıl seçtiler

Dünyada milyonlarca insan gibi benim de uykusuz kalarak izlediğim Game of Thrones’un (Taht Oyunları) son sezonunun final bölümü tam bir Shakespeare sahnesi ile bitti. Bu sahne iç savaşlardan bölünmüş bir halkın taht oyunlarını bitiren sahneydi...

23.05.2019