EKSTRA
MENÜ

Kassel

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 621 haberi bulunmuştur.

Kassel Haberleri

Tüyler ürperten cinayeti böyle anlatmış

Tüyler ürperten cinayeti böyle anlatmış

Kassel Valisi Walter Lübcke’nin cinayet zanlısı neonazi terörist Stephan E.’nin cinayetle ilgili polise verdiği ifadesinin videosu ARD ve ZDF kanalları tarafından internette yayınlandı.

29.07.2020Avrupa
Irkçı sanık Alman avukatını azletti, sadece Türk avukat savunacak

Irkçı sanık Alman avukatını azletti, sadece Türk avukat savunacak

Kassel Bölge Valisi Walter Lübcke’yi öldürdüğü için Hessen Eyaleti’nde yargılamasına devam edilen ırkçı Stephan Ernst Alman avukatı Frank Hannig’i azletti. Irkçı sanığı şimdilik sadece Türk avukat Mustafa Kaplan savunacak.

28.07.2020Avrupa
Lübcke davasında sanık avukatlar ters düştü

Lübcke davasında sanık avukatlar ters düştü

Kassel Bölge Valisi Walter Lübcke’yi öldürmekten yargılanan sanık Stephan Ernst’in davası üç haftalık yaz tatilinden sonra yeniden başladı. Frankfurt’ta bugün görülen davada sanık avukatları karşı karşıya geldi. Avukatlardan Mustafa Kaplan, diğer avukat Frank Hannig’in davadan çekilmesi için hakime dilekçe sundu.

27.07.2020Avrupa
Ömer Erdoğan kimdir hangi takımları çalıştırdı

Ömer Erdoğan kimdir hangi takımları çalıştırdı?

Futbolculuk dönemini büyük oranda Bursaspor'da geçiren ve futbolu bıraktıktan sonra antrenörlüğe başlayan Ömer Erdoğan, son günlerde adının bazı takımlarla anılması sonrasında araştırılan isim olmaya başladı. Ömer Erdoğan kimdir ve hangi takımları çalıştırdı sorusuna yanıt arayan pek çok vatandaş, internet üzerinden bu konuya yanıt aramaya başladı. Peki, Ömer Erdoğan kimdir hangi takımları çalıştırdı? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

27.07.2020Spor Arena
‘NSU konusunda hep ablukayla karşılaştık’

‘NSU konusunda hep ablukayla karşılaştık’

Almanya Federal Meclis Başkan Yardımcısı Petra Pau, 8’i Türk toplam 10 kişiyi katleden Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) terör örgütünün bağlantılarının tam olarak açıklığa kavuşturulmadığını söyledi.

16.07.2020Avrupa
İstifa sırası İçişleri Bakanında

İstifa sırası İçişleri Bakanı'nda!

Almanya’nın Hessen Eyaleti’nde polis bilgisayarından neonazi ölüm tehdidi skandallarının arkası gelmiyor. Hessen Emniyet Müdürü Udo Münch’ün istifasından sonra şimdi oklar eyalet İçişleri Bakanı Peter Beuth’a yöneldi.

15.07.2020Avrupa
Lübcke cinayetinden sonra 64 kişiye soruşturma

Lübcke cinayetinden sonra 64 kişiye soruşturma

Almanya’nın Kassel Bölge Valisi Walter Lübcke’nin ölümünden sonra sosyal medya hesaplarında yapılan yorumlara yönelik incelemelerini tamamlayan savcılık ve emniyet yetkilileri 64 kişi hakkında nefret ve kin yaymaktan soruşturma açılmasına karar verdi.

13.07.2020Avrupa
Almanya tehlikeyi tam anlamış görünmüyor

Almanya tehlikeyi tam anlamış görünmüyor

Bir yılda 22 bin 300 suç olayı. Kassel Valisi Walter Lübcke cinayeti. Halle ve Hanau’da ırkçı saldırılar. Polis teşkilatı içinden NSU 2.0 imzalı ölüm tehdidi mektupları. Bunlar bir ülke için en yüksek alarm çanları.

11.07.2020Avrupa
Aşırı sağcılar ve ırkçılar en büyük tehdit

Aşırı sağcılar ve ırkçılar en büyük tehdit

İçişleri Bakanı Seehofer aşırı sağcıları ve ırkçıları kastederek “Bu alan Almanya’nın güvenliği için en büyük tehdit. Bu durum değişmedi” dedi. Seehofer Yahudi karşıtı komplo teorileriyle ilgili ise “Ülkemiz için utanç verici” değerlendirmesinde bulundu.

9.07.2020Avrupa
Bu ne yaman çelişki

Bu ne yaman çelişki!

Avukat Mustafa Kaplan, Almanya hukuk tarihinin en önemli davası olan, ülkede şehir şehir dolaşıp 8’i Türk 10 kişiyi öldüren neonazi terör örgütü NSU davasında kurban ailelerinin başarılı müdahil avukatları arasında yer aldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da Alman komedyen Jan Böhmermann’a karşı açtığı davada avukatlığını yaptı.

24.06.2020Avrupa
Timsah gözyaşları

Timsah gözyaşları

Frankfurt Yüksek Eyalet Mahkemesi’nde görülen dava, aşırı sağ terörün Almanya’da serseri mayın misali her an patlamaya hazır olduğunu gösteriyor. Davada Kassel Valisi Lübcke cinayetinden sorumlu iki neonazi sanık yargılanıyor: Biri katil zanlısı Stephan E. Diğeri suç ortağı Markus H.

19.06.2020Avrupa
Gözler bu davada: Lübcke’nin katil zanlısı reddi hakim istedi

Gözler bu davada: Lübcke’nin katil zanlısı reddi hakim istedi

Almanya’da büyük yankı uyandıran Kassel Bölge Valisi Walter Lübcke cinayetini işleyen katil zanlısı Stephan E.’nin yargılandığı dava başladı. Frankfurt Yüksek Eyalet Mahkemesi’nde başlayan davada katil zanlısı 46 yaşındaki Stephan E.’ye cinayet silahını temin eden 44 yaşındaki Markus H. da aynı davada yargılandı.

16.06.2020Avrupa
NSU cinayetleriyle bağları aydınlanacak mı

NSU cinayetleriyle bağları aydınlanacak mı!

Almanya’da Kassel Valisi Walter Lübcke cinayeti davası salı günü çok sıkı güvenlik önlemleri altında başlıyor. Dava, neonazilerin istihbarat ve güvenlik birimleri içindeki bağlarını, Lübcke cinayetiyle sekizi Türk 10 kişiyi öldüren neonazi terör örgütü NSU arasındaki karanlık ilişkiyi aydınlatacak mı?

14.06.2020Avrupa
Keup’taki Türk esnafın yarası hâlâ kapanmadı

Keup’taki Türk esnafın yarası hâlâ kapanmadı

Almanya’da 8’i Türk 10 kişiyi öldüren, ardından kitlesel ölümler planlayarak Türklerin yoğun yaşadığı Köln’deki Keup Caddesi’nde çivili bomba patlatan ve 6’sı ağır 22 kişinin yaralanmasına neden olan Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) terör örgütünün açtığı yara hâlâ kapanmadı.

10.06.2020Avrupa
Almanya ırkçılığa karşı tek yumruk

Almanya ırkçılığa karşı tek yumruk

Almanya’nın birçok kentinde on binlerce kişi ırkçılığa karşı sokağa döküldü. Polisin beklemediği kadar gösterici ırkçılığa karşı yürüyünce koronaviurüsle mücadele için alınan önlemler de kısmen hiçe sayıldı.

7.06.2020Avrupa
Irkçı Stephan E.’nin davasında yüksek güvenlik önlemi

Irkçı Stephan E.’nin davasında yüksek güvenlik önlemi!

Kassel Bölge eski Valisi Walter Lübcke’yi öldüren ırkçı Stephan E. ve suç ortağı Markus H.’nin Frankfurt Eyalet Mahkemesi’nde görülecek davası duruşmaları yüksek teknolojiyle de güvenliği sağlanan 165 C Numaralı salonda yapılacak.

5.06.2020Avrupa
‘Terör eylemi yapacak aşırı sağcı sayısı arttı’

‘Terör eylemi yapacak aşırı sağcı sayısı arttı’

Federal Asayiş Dairesi’ne (BKA) göre terör eylemlerinde bulunabilecek aşırı sağcı sayısı son bir yılda neredeyse iki katına çıktı. Daha önce, terör eylemlerinde bulunabilecek aşırı sağcı sayısı 39 olarak açıklanırken, bu rakam son bir yılda 65’e çıktı.

3.06.2020Avrupa
Unutmayacağız da, unutturmayacağız da

Unutmayacağız da, unutturmayacağız da

Almanya’ya gelen sığınmacı sayısı 1980’li yılların sonlarına doğru büyük ölçüde artınca, ülkede ‘İltica Yasası’nda değişiklik tartışmaları yoğunlaştı. Alman Anayasası’nın ‘politik takibata uğrayanlar iltica hakkına sahiptir’ ilkesini içeren 16’ncı maddesinin değiştirilmesi uzun süre tartışıldı. İlk kez 1991 yılında Almanya’ya gelen sığınmacı sayısının 200 bini aşması üzerine yasa değişikliği tartışmaları daha da arttı. Yabancılara ve sığınmacılara dönük saldırılar da.

3.06.2020Avrupa
Lübcke anmasına korona engeli

Lübcke anmasına korona engeli

Korona salgını ile mücadele çerçevesinde alınan önlemler ve kısıtlamalar nedeniyle ırkçı cinayete kurban giden Kassel Bölge eski Valisi Walter Lübcke için resmi anma törenleri yapılamadı.

2.06.2020Avrupa
YTB’nin desteğiyle Almanya’da tıbbi malzeme yardımı

YTB’nin desteğiyle Almanya’da tıbbi malzeme yardımı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın (YTB) desteğiyle Almanya’daki Türk sivil toplum temsilcilerince üretilen tıbbi malzemeler, bölgelerdeki belediye ve sağlık kuruluşlarına ulaştırıldı.

10.05.2020Avrupa
Vali Lübcke’nin katil zanlısı Stephan E.’nin iddianamesi tamamlandı

Vali Lübcke’nin katil zanlısı Stephan E.’nin iddianamesi tamamlandı

Kassel Valisi Walter Lübcke’nin katil zanlısı ırkçı Stephan E. ve suç ortağı Markus H. Frankfurt’ta hakim karşısına çıkacak.

29.04.2020Avrupa
Venedik Bienali’nde Türkiye’yi Füsun Onur temsil edecek

Venedik Bienali’nde Türkiye’yi Füsun Onur temsil edecek

125 yıllık köklü geçmişiyle dünyanın en prestijli sanat etkinliği konumundaki 59. Venedik Bienali Türkiye Pavyonu’nda 2021 yılında yer alacak sanatçı belirlendi. İKSV’nin organizasyonuyla hayata geçirilecek Türkiye Pavyonu’nda güncel sanatın büyük ismi Füsun Onur'un işleri yer alacak. Serginin küratörlüğünü ise İstanbul Bienali direktörü Bige Örer üstlenecek.

13.04.2020Kitap Sanat
Almanyanın Şehirleri Nelerdir Almanya Şehirleri Ve Nüfusları

Almanya'nın Şehirleri Nelerdir? Almanya Şehirleri Ve Nüfusları

Almanya, ülkemizden en çok göç alan ve 80 milyonu aşkın nüfusu ile Avrupa’nın en önemli şehirleri arasında yer almaktadır. Bu sebeple de Almanya’nın şehirleri nelerdir ve Almanya şehirlerinin nüfusu nedir gibi sorular araştırılmaktadır. İşte sizin için derlediğimiz Almanya şehirleri ve nüfus bilgileri.

6.04.2020Gündem
Bu gece vardiyası sonrası...

Bu gece vardiyası sonrası...

Alman otomotiv üreticisi Volkswagen, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında getirilen kısıtlamalar ve parça temini konusunda yaşanan belirsizlikler nedeniyle Avrupa’daki fabrikalarında üretimi tedricen askıya almaya başladığını bildirdi.

18.03.2020Avrupa
Volkswagen, koronavirüs salgını nedeniyle Avrupada üretime ara veriyor

Volkswagen, koronavirüs salgını nedeniyle Avrupa'da üretime ara veriyor

Alman otomotiv üreticisi Volkswagen, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında getirilen kısıtlamalar ve parça temini konusunda yaşanan belirsizlikler nedeniyle Avrupa'daki fabrikalarında üretimi tedricen askıya almaya başladığını bildirdi.

18.03.2020Teknoloji
En büyük silahları, avcılık ve atıcılık kulüpleri

En büyük silahları, avcılık ve atıcılık kulüpleri

Aşırı sağcılar, cinayet ve saldırılarda kullandıkları silahları nasıl tedarik ediyor? Silah kullanmayı nerede öğreniyorlar? 10 kişiyi öldüren NSU’nun Zwickau kentindeki hücre evi bir silah deposu çıktı. Bunlar, kaçak yollardan elde edilmiş ruhsatsız silahlardı. NSU ele başları bomba yapımı suçundan arandığı için gizli yaşıyordu ve ruhsatlı silah edinmeleri imkânsızdı. Ancak Hanau’da ırkçı Tobias Rathjen, dördü Türk 10 kişiyi ruhsatlı silahıyla öldürdü. Saldırgan, Frankfurt’ta Diana Bergen Enkheim Atıcılık ve Avcılık Kulübü üyesi çıktı. Ruhsatı da silahı da bu sayede almıştı.

8.03.2020Avrupa
Almanya görene kadar 10 kişiyi öldürdüler: NSU

Almanya görene kadar 10 kişiyi öldürdüler: NSU

Hem devlet hem de istihbarat birimleri tarafından görmezden gelinen, failleri aramak yerine ‘döner cinayetleri’, ‘mafya hesaplası’ olarak nitelendirilip ‘Almanya’nın sağ gözü kör’ dedirten, davası bile yıllarca süren Nasyonel Sosyalist Yeraltı (NSU) örgütü.

8.03.2020Avrupa
Günaydın Almanya

Günaydın Almanya

Federal Meclis’in perşembe günü gündemi, aşırı sağcı terör saldırılarıydı. Hanau’da 4’ü Türkiye kökenli olmak üzere göçmen kökenli 9 kişinin öldürüldüğü ırkçı saldırı ‘Aşırı sağ terörizmi ve nefret’ başlığı altında gündeme getirildi. Alman Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier’in ‘konuklar tribününden’ izlediği oturumda kürsüye çıkan CDU/CSU, SPD, Yeşiller, Sol Parti ve FDP’li politikacılar, aşırı sağcı ırkçı saldırıları şiddetle kınarken, daha fazla zaman kaybetmeden gereken her türlü önlemlerin alınmasının kaçınılmaz olduğunu vurguladılar.

7.03.2020Avrupa
İkinci kez Thüringen Başbakanı

İkinci kez Thüringen Başbakanı

Almanya’nın Thüringen Eyaleti’nde Meclis’ten güvenoyu alan 64 yaşındaki Sol Parti’li Bodo Ramelow, ikinci kez başbakan seçildi.

4.03.2020Avrupa
Brühl’de nöbet, Obenburg’da yürüyüş

Brühl’de nöbet, Obenburg’da yürüyüş

Almanya’nın Hessen Eyaleti’ne bağlı Hanau kentinde 19 Şubat’ta iki kafeye gerçekleştirilen ve 4’ü Türkiye kökenli 9 kişinin katledildiği ırkçı saldırı karşıtı Köln’de yürüyüş düzenlendi. Yürüyüşe, Ayşe Şahin ve Herald Müller adlı iki girişimcinin çağrısıyla yaklaşık 700 kişi katıldı.

1.03.2020Avrupa
İki saat önce gelip geçidi beklemiş

İki saat önce gelip geçidi beklemiş

Almanya’nın Kassel kenti yakınlarındaki Volkmarsen beldesinde karnaval kutlamaları sırasında insanların üzerine otomobilini süren saldırgan 29 yaşındaki Maurice P. için tutuklama kararı çıkarıldı.

26.02.2020Avrupa
Saldırıyı önceden mi planladı

Saldırıyı önceden mi planladı?

Dün Almanya’nın Kassel kenti yakınlarındaki Volkmarsen’da karnaval geçidine otomobille dalan Mourice P.’nin suç dosyasında, hakaret, haneye tecavüz ve zorlama suçların yer aldığı ortaya çıktı.

25.02.2020Avrupa
Son dakika haberi: Almanyada karnavala araç daldı

Son dakika haberi: Almanya'da karnavala araç daldı

Almanya’da ‘Güller Pazartesi’si kapsamında düzenlenen karnavalda bir aracın kalabalığın arasına dalması sonucu en az 30 kişi yaralandı.

24.02.2020Dünya
Gün dayanışma günüdür

Gün dayanışma günüdür

Almanya’da Enver Şimşek, Abdurrahim Özüdoğru, Süleyman Taşköprü, Habil Kılıç, Mehmet Turgut, İsmail Yaşar, Mehmet Kubaşık, Halil Yozgat isimli Türk vatandaşları ile Yunan kökenli Theodoros Boulgarides ve Alman kadın polis Michele Kiesewetter 2000-2007 yılları arasında öldürüldüler.

22.02.2020Avrupa
Son dakika haberi... Türkler şokta: Çok korkuyoruz, bize uyku yok Yalçın abi

Son dakika haberi... Türkler şokta: Çok korkuyoruz, bize uyku yok Yalçın abi

Almanya’da geçen çarşamba gecesi neo-Nazi teröristin yaptığı katliamın yankıları sürüyor. Bu ülkede yaşayan Türkler kaygılı. Offenbach’ta yaşayan Karslı Recep, “Korkuyoruz, her an bizim de başımıza böyle bir felaket gelmesinden. Geceleri derin uykuya dalmaktan korkuyoruz” diyor.

22.02.2020Dünya
‘Bu saldırının geleceği belliydi’

‘Bu saldırının geleceği belliydi’

Saldırı Almanya’daki Türk toplumunda da infial yarattı. Türk kökenli kanaat önderleri “Bu saldırının geleceği belliydi. Irkçılığa karşı kararlı önlemler alınmalı” yorumunda buluştu.

21.02.2020Dünya
Almanya’daki ırkçı saldırı ile ilgili Merkel’den ilk açıklama

Almanya’daki ırkçı saldırı ile ilgili Merkel’den ilk açıklama

Almanya Başbakanı Angela Merkel Almanya’daki ırkçı saldırı ile ilgili 'Bu korkunç cinayetlerin tüm arka planlarının aydınlatılması için her türlü çaba sarf edilecek. Irkçılık bir zehirdir, nefret de zehirdir. Bu zehir toplumumuzda vardır. Vatandaşlarımız arasında ırk ve din ayrımı yapmıyoruz' dedi.

20.02.2020Dünya
Almanya’da yaşayan Müslümanlar endişeli

Almanya’da yaşayan Müslümanlar endişeli

Cuma günü 6 eyalette yapılan polis operasyonundan sonra ortaya çıkan terör örgütü ve camiye saldırı planları, Almanya’da yaşayan Müslümanları endişelendirdi. Müslüman kurum ve kuruluşların temsilcileri artan İslam düşmanlığına dikkati çekerken, camilere yönelik fiili korumanın artırılması istendi.

18.02.2020Avrupa
Alman aşırı sağcı milletvekili Türk başkana sopa gösterdi

Alman aşırı sağcı milletvekili Türk başkana sopa gösterdi

Almanya’da aşırı sağcı AfD’nin yarattığı tehlike giderek büyüyor. AfD’nin federal milletvekili Martin Hohmann, Almanya Türk Toplumu Başkanı Sofuoğlu’nu sopalı afişle hedef aldı.

8.02.2020Dünya
NSU cinayetlerinin sırrı çözülüyor mu

NSU cinayetlerinin sırrı çözülüyor mu?

Almanya’da 8’i Türk 10 kişiyi öldüren neonazi terör örgütü NSU’nun üzerindeki sis perdesi halen gizemini koruyor. Ancak geçen yıl evinin terasında öldürülen Kassel Valisi Walter Lübcke cinayetiyle ilgili soruşturmalar, NSU cinayetleri üzerindeki sis perdesinin aralanacağı işaretini verdi.

29.01.2020Avrupa
Bir sonraki ölümü bekleyemeyiz

'Bir sonraki ölümü bekleyemeyiz!'

Aşırı sağcıların Almanya’da politikacılara yönelik tehditlerinin öldürme boyutuna kadar varması, siyasi partileri harekete geçirdi. Federal Meclis’te grubu bulunan partiler, aşırı sağa karşı mücadele stratejisi geliştirilmesi konusunu görüşmek için genel sekreter düzeyinde bir araya gelecek.

27.01.2020Avrupa
Özgürlüğe, demokrasiye saldırı

Özgürlüğe, demokrasiye saldırı

Almanya’da son yıllarda her düzeyde politikacılara dönük kin ve nefret söylemleri, tehditler, saldırılar belirgin bir biçimde arttı. Hatta Hıristiyan Demokrat Birlik Parti’li (CDU) Kassel Bölge Valisi Walter Lübcke, geçen yıl haziran ayında evinin terasında kafasına kurşun sıkılarak öldürüldü.

27.01.2020Avrupa
Neonazilerin silahlı koluna yasak

Neonazilerin silahlı koluna yasak

Almanya’da neonazilerin silahlı kolu olarak bilinen şiddet yanlısı ‘Combat 18’ adlı örgüt gece saatlerinde yasaklandı. Yasakla birlikte harekete geçen polis ise sabah şafak sökmeden 6 eyalette baskınlar düzenledi. Örgütün elebaşı gözaltına alındı.

23.01.2020Avrupa
AfD’nin seçim kampanyalarına destek vermiş

AfD’nin seçim kampanyalarına destek vermiş

Alman televizyon kanalı NDR’nin araştırmalarına göre, Kassel Valisi Walter Lübcke’nin katil zanlısı neonazi Stephan Ernst, 2018 Hessen eyalet seçimlerinde aşırı sağcı AfD’nin seçim kampanyalarında aktif görev aldı.

22.01.2020Avrupa
Uniona gelmeden önce Şenol Hoca ile konuştum

'Union'a gelmeden önce Şenol Hoca ile konuştum'

Euro 2020'de milli takımda yer alıp katkı sağlamak için Wolfsburg'dan ayrıldığını söyleyen Yunus Mallı “Transferden önce Şenol Hoca ile konuştum. Ona da milli takımda oynama isteğimi ilettim. Oynayacağım bir takıma geldiğim için o da sevindiğini söyledi” dedi.

21.01.2020Avrupa
Hessen’in bilim ve kültür politikasından o sorumlu

Hessen’in bilim ve kültür politikasından o sorumlu

Hessen Eyaleti’nde bilim ve kültür politikası, Türkiye’den iş gücü göçüyle Almanya’ya gelen birinci kuşak bir işçi ailesinin torunu olan Ayşe Asar’dan soruluyor. Geçen yılın başında kurulan Hıristiyan Demokrat-Yeşiller koalisyon hükümetinde, Bilim ve Kültür Bakanlığı Müsteşarı olarak görev yapan Asar’ın çalışmaları, kamuoyunda övgüyle takip ediliyor.

21.01.2020Avrupa
Lübcke NSU’nun 11’inci kurbanı mı

Lübcke NSU’nun 11’inci kurbanı mı?

Almanya’da artan ırkçı saldırılar, siyasileri hedef alan tehditler dur durak bilmiyor. Ortaya çıkan yeni bilgiler “NSU aydınlatılsaydı Vali Lübcke bugün hâlâ yaşıyor olur muydu?” sorusunu gündeme getirdi.

20.01.2020Avrupa

Yazar Sonuçları

Ceyhun Ailesi’ni, babasını tanır mısınız?

DOKUZ kişinin öldürüldüğü Hanau cinayetleri ile ilgili yürüyüşlerin birinde bir Türk yanımıza yaklaştı ve “Viyana büyükelçiliğine atanan, eski SPD, Yeşiller milletvekili, şimdinin Viyana büyükelçisi Ozan Ceyhun’u tanır mısınız?” diye sordu.

27.02.2020

Frankfurt’tan izlenimler ‘Irkçılık bir virüstür’

TÜRKİYE’nin Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın, geçtiğimiz 30 yıl içerisinde ırkçı ve Nazilerin katlettiği insan sayısının 200’ün üzerinde olduğunu, 35’inin Türk ve Türk kökenliler olduğunu açıklarken, bu kayıtların ilk kez toplu olarak Hürriyet’te yer aldığını da hatırlattı.

26.02.2020

Berlin Büyükelçisi’yle konuştuk

Türkiye Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın, Hürriyet’in Frankfurt’taki tesislerini ziyaret ederek önemli açıklamalarda bulundu.

25.02.2020