EKSTRA
MENÜ

Kartel

Kartel haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kartel hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 555 Kartel haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Kartel Haberleri

Kolombiya Cali Kartelinden Türkiye’ye uyuşturucu rotası

Kolombiya Cali Karteli'nden Türkiye’ye uyuşturucu rotası

Ankara merkezli uyuşturucu operasyonu, Kolombiya’daki Cali Karteli’nden Türkiye’ye uzanan kokain rotasını ortaya çıkardı. Kokain, çiçek, muz ve kahve kolileri arasında uçakla Kolombiya, ABD ve Hollanda rotasını izleyerek Türkiye’ye getiriliyordu. Gemilerle sevkıyatı yapılan kokain ise İtalya üzerinden Mersin Limanı’na ulaşıyordu.

3.10.2021Gündem
Günümüzün Pablo Escobarı... FBI ajanı onunla tanışınca şoke oldu

Günümüzün Pablo Escobar'ı... FBI ajanı onunla tanışınca şoke oldu!

Sıradan görünüşlü, sessiz, sakin tavırlı bir adam, nasıl dünyanın en büyük metamfetamin operasyonlarından birinin arkasındaki beyin haline geldi? İşte karşınızda günümüzün Pablo Escobar'ı diye nitelendirilen, El Chapo'yla karşılaştırılan Tse Chi Lop'un film gibi hikayesi…

15.09.2021Dünya
Rekabet Kurumu taahhüt ve uzlaşmayla tasarruf ve iş birliği sağlıyor

Rekabet Kurumu taahhüt ve uzlaşmayla tasarruf ve iş birliği sağlıyor

Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'da (Rekabet Kanunu) 24 Haziran 2020'de yapılan değişiklikle taahhüt ve uzlaşma kurumları hukuka kazandırıldı.

10.09.2021Ekonomi
Çimento ve Kovid-19 sürecinde fiyatı artan ürünler Rekabet Kurulunun takibinde

Çimento ve Kovid-19 sürecinde fiyatı artan ürünler Rekabet Kurulunun takibinde

Rekabet Kurulu Başkanı Küle, son dönemde fiyat artışlarıyla gündeme gelen çimento sektörüyle ilgili kamuoyunda bazı eksik ve yanlış bilgiler yer aldığını belirterek "Sektörde bu yılın dördüncü ayında başlamış kapsamlı bir soruşturma sürüyor" dedi.

31.08.2021Ekonomi
Canlı yayında kendi haberini okudu: Her nerede olursan ol seni bulacağım ve...

Canlı yayında kendi haberini okudu: 'Her nerede olursan ol seni bulacağım ve...'

Meksika'da uyuşturucu ve suç kartellerinin en tehlikelisi CJNG, son hamlesiyle dünyayı bir kez daha şoke etti. Pazartesi günü yayımladıkları videoda açık açık ölüm tehditleri savuran kartel lideri, bu kez sert kayaya çarptı...

13.08.2021Dünya
Meksikada kanlı infaz: Kartel yine katliam yaptı

Meksika'da kanlı infaz: Kartel yine katliam yaptı

Meksika'da uyuşturucu kartellerinin yaydığı şiddet bir türlü sona ermek bilmiyor. Ülke sık sık rakip çeteler arasında yaşanan çatışma ve infaz haberleriyle gündeme gelirken yetkililerin aldıkları önlemler yeterli gelmiyor.

31.07.2021Dünya
BMW ve Volkswagene büyük ceza kesildi

BMW ve Volkswagen'e büyük ceza kesildi

Avrupa Birliği Komisyonu, VW Grubu’na 502 milyon 362 bin avro, BMW’ya ise 372 milyon 827 bin avro para cezası verildi.

8.07.2021Ekonomi
İki şirkete 875 milyon euro ceza

İki şirkete 875 milyon euro ceza

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, iki Alman otomotiv devine ceza yağdırdı. Komisyon tarafından yapılan açıklamaya göre, egzoz gazı teknolojisinde yasalara aykırı olarak gizli sözleşme yaparak kartel oluşturdukları ileri sürülen BMW ve VW’ye toplam 875 milyon euro ceza kesildi.

8.07.2021Avrupa
Dev toplu konut birleşmesi tamam

Dev toplu konut birleşmesi tamam!

Almanya’nın toplu konut alanında en büyük iki şirketi olan Vonovia ile ile Deutsche Wohnen’in birleşme kararına Federal Kartel Dairesi’nden izin çıktı.

29.06.2021Avrupa
Almanyadan Applea soruşturma şoku

Almanya'dan Apple'a soruşturma şoku

Almanya, Apple'ın iOS14.5 işletim sisteminde uyguladığı kullanıcı izleme sınırlamalarına dair şikayetler artınca soruşturma başlattı.

21.06.2021Ekonomi
Bücürün karısı aylar sonra suçunu itiraf edecek

'Bücür'ün karısı aylar sonra suçunu itiraf edecek

'El Chapo' yani 'bücür' lakaplı Meksikalı uyuşturucu baronu Guzman'ın karısı Emma Coronel Aispuro, eşinin uyuşturucu kartelini yönetmesine ve Meksika hapishanesinden kaçmasına yardım etmekten suçlu olduğunu itiraf edecek.

9.06.2021Dünya
Sanayinin önde gelen isimleri ham madde sorununu değerlendirdi

Sanayinin önde gelen isimleri "ham madde" sorununu değerlendirdi

HISİAD Başkanı Çetin Tecdelioğlu "Hırdavatın tamamlayıcısı olan bakır, alüminyum, paslanmaz gibi metaller ve plastiğin ham maddesi gibi ürünlerin temininde çok zayıfız" dedi.

8.06.2021Ekonomi
Almanya’da Google hakkında soruşturma

Almanya’da Google hakkında soruşturma

Almanya tarafından başlatılan soruşturmada Google’ın kullanıcılara verileri nasıl kullanacağı konusunda yeterli seçenek sunup sunmadığına bakılacak.

25.05.2021Ekonomi
18 milyarlık dev birleşme

18 milyarlık dev birleşme

Almanya’da toplu konut alanında iki öncü şirketinin birleşmeye gittiği açıklandı. Almanya’nın en büyüğü sayılan Vonovia Emlak Grubu, ikinci büyük şirket olan Deutsche Wohnen’i satın almak üzere 18 milyar euro tutarında teklifte bulundu.

25.05.2021Avrupa
Almanya’da Google hakkında soruşturma açıldı

Almanya’da Google hakkında soruşturma açıldı

Almanya rekabet kurumu Federal Kartel Dairesi, Google Almanya, Google İrlanda ve Google’ın ana şirketi Alphabet hakkında pazar hakimiyetinde durumunu kötüye kullanıp kullanmadığına yönelik soruşturma başlattı.

25.05.2021Avrupa
ABden yatırım bankalarına kartel cezası

AB'den yatırım bankalarına kartel cezası

Avrupa Birliği (AB), yatırım bankaları Bank of America, Natixis, Nomura, RBS (NatWest), UBS, WestLB (Portigon) ve UniCredit'in devlet tahvili piyasalarında kartel oluşturduğunu, 3'ünün 371 milyon euronun üzerinde para cezası aldığını, 2'sinin zaman aşımı, birinin ciro yapmadığı, birinin de karteli ifşa ettiği gerekçesiyle ceza almaktan kurtulduğunu duyurdu.

20.05.2021Ekonomi
Almanyada Amazona soruşturma

Almanya'da Amazon'a soruşturma

Federal Kartel Dairesi, daha önce de Amazon hakkında online alışveriş pazarında adil rekabeti sağlayıp sağlamadığını araştırmaya yönelik iki soruşturma yürütmüştü.

18.05.2021Ekonomi
ABden dev firmalara flaş ceza

AB'den dev firmalara flaş ceza

Avrupa Birliği (AB), Bank of America Merrill Lynch, Credit Suisse ve Credit Agricole firmalarına ceza uygularken Deutsche Bank, karteli ifşa ettiği gerekçesiyle para cezası almadı.

28.04.2021Ekonomi
1.5 milyar TL sanayicinin cebinde kaldı

1.5 milyar TL sanayicinin cebinde kaldı

Petrokimya şirketlerinin üretimlerini kısarak fiyatları yüzde 191’e varan oranlarda arttırması sonrasında Çinli ve Türk plastik sanayicileri boykot kararı aldı. Boykotta 1 aylık süre dolmadan plastik hammadde türlerine göre fiyatlar dolar bazında ortalama yüzde 15 düştü. 600 bin tonluk alımda, 180 milyon dolar yani 1.5 milyar TL sanayicinin cebinde kaldı.

23.04.2021Ekonomi
ABden 3 demir yolu şirketine ceza

AB'den 3 demir yolu şirketine ceza

Avrupa Birliği (AB), Almanya, Belçika ve Avusturya'nın demir yolu firmalarına kartel oluşturdukları gerekçesiyle 48 milyon avronun üzerinde para cezası kesti.

20.04.2021Ekonomi
Almanya’da süpermarket savaşları

Almanya’da süpermarket savaşları

2016 yılında uzun uğraşlar sonucu Tengelmann süpermarket zincirlerini bünyesine katan Edeka Holding, şimdi de Real Grubu’nu satın almak için uğraş veriyor.

18.03.2021Avrupa
Emniyetin hazırladığı bu harita ne anlama geliyor Canlı yayında anlattı: Şeytan üçgeni diyorlar

Emniyet'in hazırladığı bu harita ne anlama geliyor? Canlı yayında anlattı: 'Şeytan üçgeni diyorlar'

Türk güvenlik güçlerinin yaptığı çok önemli operasyonlarla üç önemli uyuşturucu hattı dağıldı. Peki dünyada uyuşturucu trafiği nasıl işliyor? Emniyet'in hazırladığı bu haritalar ne anlama geliyor? CNN Türk İstihbarat Şefi Nihat Uludağ, uyuşturucu trafik rotasını anlattı.

10.03.2021Gündem
Rekabet Kurumu faaliyetlerinin tüketici refahına katkısı 10 milyar lirayı aştı

Rekabet Kurumu faaliyetlerinin tüketici refahına katkısı 10 milyar lirayı aştı

Kurumun faaliyetlerinin 2019-2020 döneminde tahmini yıllık ortalama tüketici faydası, aynı dönemdeki bütçe giderlerinin yaklaşık 44 katına ulaştı. Bu dönemde tüketici faydasına en büyük katkı, kartel ve benzer nitelikli anlaşmalara müdahaleyle sağlandı.

6.03.2021Ekonomi
Fiyatlarda hammadde alarmı

Fiyatlarda hammadde alarmı

Plastik hammaddesinde yaşanan fiyat artışları sonrasında sanayici de üretimi yavaşlattı. Plastik Sanayicileri Vakfı (PAGEV) Başkanı Yavuz Eroğlu, plastik hammaddesinde yaşanan fiyat yükselişinin ambalajdan kıyafetlere kadar birçok üründe fiyat artışını beraberinde getirdiğine, tüketicinin de bu fiyat artışlarından direkt olarak etkilendiğine dikkati çekti.

5.03.2021Ekonomi
Güzellik kraliçeliğinden ABD hapishanesine... Bücürün yanında geçen bir ömür

Güzellik kraliçeliğinden ABD hapishanesine... 'Bücür'ün yanında geçen bir ömür

Tüm dünyada lakabı 'El Chapo' yani 'bücür' ile tanınan Meksika'nın en güçlü uyuşturucu baronu Joaquin Guzman Loera'nın eşi Emma Coronel Aispuro, Washington'da gözaltına alındı ve tutuklu yargılanmak üzere cezaevine konuldu. İlk olarak 2019'da El Chapo'nun yargılandığı duruşmalardaki güçlü ve havalı haliyle özellikle tabloid gazetelerinin ilgisini üzerine çeken Coronel alışık olduğumuz uyuşturucu baroneslerine pek benzemiyor.

24.02.2021Dünya
Meksikada kan donduran olay... İçinden insan kalıntıları çıktı

Meksika'da kan donduran olay... İçinden insan kalıntıları çıktı!

Uyuşturucu kartellerinin yarattığı şiddetle yıllardır mücadele veren Meksika'da kan donduran bir olay yaşandı. Jalisco eyaletinde içinde insan kalıntılarının olduğu 18 çanta bulundu.

13.02.2021Dünya
Covid-19 aşısı hakkında her şey: Neden aşı yaptırmalı, kaç gün ara ile aşı olmak gerekiyor

Covid-19 aşısı hakkında her şey: Neden aşı yaptırmalı, kaç gün ara ile aşı olmak gerekiyor?

Aşı hakkında çeşitli komplo teorileri ve absürt bilgilerle, insanların geleceğini tehlikeye atanları dinlemememiz gerektiğini belirten Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Bölümü Prof. Dr. Levent Doğancı şunlara dikkat çekti: “Unutmayın ki son 2 yüzyılda insan ömrünün uzaması, dünya nüfusunun inanılmaz bir ölçüde artması immünizasyon (aşılama) ve antibiyotik gibi iki büyük buluşla gerçekleşti.”

15.01.2021Sağlık
Meksikada silahlı çatışma: 10 ölü

Meksika'da silahlı çatışma: 10 ölü

Meksika'nın Guanajuato eyaletinde güvenlik güçleriyle silahlı kişiler arasında çıkan çatışmada biri polis 10 kişi hayatını kaybetti.

12.01.2021Dünya
Uluslararası uyuşturucu kartelinin İngiliz üyesinin kaçış anları ortaya çıktı

Uluslararası uyuşturucu kartelinin İngiliz üyesinin kaçış anları ortaya çıktı

Happy Monday's ve Black Grape isimli müzik gruplarının bir dönem turne müdürlüğü ve organizasyon işlerini yürüten uyuşturucu çetesinin İngiliz üyesi Anthony Murray'ın, İstanbul'da yakalanmadan kısa süre önce kaçış hazırlığı yaptığı o anların görüntüleri ortaya çıktı.

28.12.2020Haber
İstanbulda şoke eden anlar İngiliz üyenin kaçış görüntüleri ortaya çıktı

İstanbul'da şoke eden anlar! İngiliz üyenin kaçış görüntüleri ortaya çıktı

Happy Monday's ve Black Grape isimli müzik gruplarının bir dönem turne müdürlüğü ve organizasyon işlerini yürüten uyuşturucu çetesinin İngiliz üyesi Anthony Murray'ın, İstanbul'da yakalanmadan kısa süre önce kaçış hazırlığı yaptığı o anların görüntüleri ortaya çıktı.

28.12.2020Gündem
Meksika’da ‘El Chapo’ için düzenlenen kartel partisine baskın

Meksika’da ‘El Chapo’ için düzenlenen kartel partisine baskın

Meksika’da uyuşturucu baronu ‘El Chapo’ ve oğullarını onurlandırmak için düzenlenen canlı müzik gruplarının da yer aldığı kartel partisi Meksika ordusu tarafından basıldı.

19.12.2020Dünya
ABden araba parçası üreticilerine kartel cezası

AB'den araba parçası üreticilerine kartel cezası

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, arabaların kapı ve cam sistemlerini üreten firmalara kartel oluşturarak rekabeti engelledikleri gerekçesiyle 18 milyon avronun üzerinde para cezası kesti.

29.09.2020Ekonomi
Narcos dizisinin konusu nedir Kaç bölüm ve sezon Narcos oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

Narcos dizisinin konusu nedir? Kaç bölüm ve sezon? Narcos oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

Kolombiya'nın dünya çapında üne sahip uyuşturucu patronu Pablo Escobar'ın gerçek hayatını ekranlara taşıyan Narcos dizisi, pek çok insanın ilgisini çekiyor. Beğenilerek takip edilen diziye ilişkin olarak Narcos dizisinin konusu nedir? Kaç bölüm ve sezon? Narcos oyuncuları (oyuncu kadrosu) listesi konularını sizler için derledik.

9.09.2020Televizyon
Kartellere ‘pastaneli’ uyarı

Kartellere ‘pastaneli’ uyarı

Rekabetin, tüketiciyi koruyan gizli bir kahraman gibi olduğunu ifade eden Rekabet Kurumu Başkanı Birol Küle, “Bu mesajı kamuoyu ve tüketicilerle etkili biçimde paylaşabilmek adına kamu spotu yaptırma fikrini benimsedik. Kamu spotunda, tekellerin ve kartellerin yarattığı, tüketici refahını sömüren tekdüze, renksiz ve fakirleştiren piyasa yapılarının, rekabetin ve Rekabet Kurumu’nun en büyük düşmanı olduğu mesajını verdik” dedi.

6.09.2020Ekonomi
Rekabet Kurumundan kartellere mesaj

Rekabet Kurumu'ndan kartellere mesaj

Rekabet Kurumu Başkanı Birol Küle "Rekabet, tüketiciyi koruyan gizli bir kahraman gibidir, bu mesajı kamuoyu ve tüketicilerle etkili biçimde paylaşabilmek adına kamu spotu yaptırma fikrini benimsedik" dedi.

5.09.2020Ekonomi
Meksika’da ordu ve kartel arasında çatışma: 16 ölü

Meksika’da ordu ve kartel arasında çatışma: 16 ölü

Meksika’nın kuzeydoğusundaki Fresnos kentinde Tropa del Infierno uyuşturucu karteli üyeleri ile ordu arasında çatışma çıktı. Çatışmada 16 çete üyesi etkisiz hale getirildi.Meksika'da uyuşturu kartelleri ile ordu arasında şiddetli çatışma yaşandı. Tamaulipas eyaletindeki Nuevo Laredo bölgesinde, Cazartel del Noreste’ye (Kuzeydoğu Karteli) bağlı Tropa del Infierno (Cehennem Çetesi) üyeleri, askeri birlik olan 16’ıncı Motorlu Süvari konvoyuna ateş açtı. O anlar Meksika ordusuna ait araçtaki güvenlik kameralarına saniye saniye kaydedildi.

8.07.2020Haber
Meksikada bir çiftlikte 16 ceset bulundu

Meksika'da bir çiftlikte 16 ceset bulundu

Meksika'nın orta kesiminde San Luis Potosi eyaletinde bir çiftlikte 16 ceset bulundu.

25.02.2020Dünya
Meksikada 2019da 35 binden fazla cinayet işlendi

Meksika'da 2019'da 35 binden fazla cinayet işlendi

Meksika'da 2019'da 35 binden fazla kişi cinayete kurban gitti. Meksika Devlet Başkanı Obrador, ana sorunun yolsuzluk olduğunu ve ülkesine en büyük zararı "beyaz yakalı suçluların" verdiğini belirtti.

22.01.2020Dünya
2019’da 848 milyon Euro’luk kartel cezası kesti

2019’da 848 milyon Euro’luk kartel cezası kesti

Almanya Rekabet Kurumu (Bundeskartellamt), bu yıla ilişkin faaliyet raporunu açıkladı. Buna göre, 2019’da kartel oluşturdukları gerekçesiyle 23 şirkete veya ticaret birliğine ve 12 kişiye toplamda 848 milyon Euro ceza kesildi.

27.12.2019Avrupa
İstanbul’dan dijital kartel mücadelesi

İstanbul’dan dijital kartel mücadelesi

Türkiye, finanstan ulaşıma, turizmden sağlığa kadar 11.5 trilyon dolarlık dünya elektronik ticaretinde dijital kartellere karşı mücadelenin merkezi olacak. Bunun ilk adımı İstanbul’da atıldı. Rekabet Kurumu Başkanı Birol Küle, OECD’den Türkiye’nin bölgenin rekabet hukukunda eğitim merkezi olması konusunda teklif geldiğini belirterek, “Dijital pazarda hakimiyeti olan küresel firmalar ile ilgili gelişmekte olan ülkeleri eğiterek, on milyonlarca tüketicinin korunmasında Türkiye öncü ülke olacak” dedi.

26.11.2019Ekonomi
Alman otomobil üreticilerine 100 milyon avroluk çelik karteli cezası

Alman otomobil üreticilerine 100 milyon avroluk çelik karteli cezası

Almanya Rekabet Kurumu Federal Kartel Dairesi, çelik satın almak için kartel oluşturdukları gerekçesiyle BMW, Daimler ve Volkswagen'e toplamda 100 milyon avro para cezası verildiğini açıkladı.

21.11.2019Ekonomi
Bücür’ün adı marka olacak

Bücür’ün adı marka olacak

ÖMÜR boyu hapis cezasına mahkûm edilen Meksikalı uyuşturucu baronu ‘El Chapo’ (bücür) lakaplı Joaquin Guzman’ın (62) eski güzellik kraliçesi eşi Emma Coronel Aispuro (30), ‘Cartel Crew’ (Kartel Ekibi) isimli reality şovun ikinci sezonuna dahil oldu.

20.11.2019Dünya
El Chapo’nun eşi TV yıldızı oluyor

El Chapo’nun eşi TV yıldızı oluyor

Ömür boyu hapis cezasına mahkûm edilen Meksikalı uyuşturucu baronu “El Chapo” (Bücür) lakaplı Joaquin Guzman’ın eski güzellik kraliçesi eşi Emma Coronel Aispuro, “Cartel Crew” (Kartel Ekibi) isimli reality şovun ikinci sezonuna dahil olacak.

13.11.2019Dünya
Mafya liderini yakalayan polise infaz

Mafya liderini yakalayan polise infaz

Meksika’da, El Chapo (bücür) lakaplı uyuşturucu baronu Joaquin Guzman’ın oğlu Ovidio Guzman Lopez’i geçen ay tutuklayan ekibin içinde yer alan Eduardo adlı polis, park yerinde 155 kurşunla infaz edildi.

9.11.2019Dünya
Korkunç görüntüler... Bücürün oğlunu tutuklayan polise 155 kurşun

Korkunç görüntüler... 'Bücür'ün oğlunu tutuklayan polise 155 kurşun

"El Chapo" (Bücür) lakaplı Meksikalı uyuşturucu baronu Joaquin Guzman'ın oğlu Ovidio Guzman Lopez'i tutuklayan polislerden birini böyle katlettiler...

8.11.2019Dünya

Yazar Sonuçları

En gariban bizim emekliler

Türkiye’deki emeklilerin dünyanın en yoksul kesimi arasında yer aldığı uluslararası rapor ile belgelendi.

17.09.2021

Yaza damgasını vuran lezzetler

Bazısı sunumu, bazısı hikâyesi ve tamamı lezzetiyle bu yazın en çok konuşulan ve sevilen lezzetleri oldu… Yaz bitiyor ama o tabakları görüp tadanlar için lezzetlerinin damaktaki izi uzun süre devam edecek. İşte benim için o tabaklardan bazıları…

24.08.2020

‘Maske takmak vatan görevidir’

Covid-19 salgını dünyayı kasıp kavuruyor. Ülkemizde 4 bin 500 civarında, sadece Avrupa’da 100 bini aşkın can aldı. Yüz binlerce insan sağlık ordusunun cansiperane çabasıyla kurtarıldı. Şimdilik ne aşısı, ne de ilacı var. Tek çare daha fazla yayılmasını önlemek.

19.06.2020

2025 Şampiyonlar Ligi finalinde kimler olacak?

27 sezondur ‘Şampiyonlar Ligi’ formatıyla düzenlenen Kupa 1’in 54 final biletinin 37’sini aynı yedi takım kazandı: Real Madrid (7), Milan, Juventus (6), Barcelona, Bayern (5), Manchester, Liverpool (4)...

4.04.2020