EKSTRA
MENÜ

Kart Borcu

Kart Borcu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kart Borcu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 698 Kart Borcu haberi bulunmuştur.

Kart Borcu Haberleri

‘Vergi ödemeleri ticari mobille kolaylaştı’

‘Vergi ödemeleri ticari mobille kolaylaştı’

Vakıfbank Genel Müdür Yardımcısı Ferkan Merdan, VakıfBank’ın yeni Ticari Mobil Bankacılık uygulamasını kullanan ticari müşterilerin, barkodla vergi ödemeden çek senet İşlemleri ve Kredi işlemlerine kadar pek çok işlemi online gerçekleştirebildiğini ifade etti.

5.04.2020Ekonomi
Denizbank Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası Nedir Direk Operatöre Bağlanma Ve İletişim No

Denizbank Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası Nedir? Direk Operatöre Bağlanma Ve İletişim No

Denizbank ile ilgili işlemlerinizi gerçekleştirmek için müşteri hizmetleri numaralarına ulaşmanız gerekmektedir. Ayrıca Denizbank tüm iletişim bilgilerine de ulaşabileceğiniz bilgileri derledik. Denizbank müşteri hizmetlerine direk bağlanma ve temsilci ile görüşmek için işte yapmanız gerekenler.

13.01.2020Gündem
Tatilde kredi kartı kullanacaklar dikkat Bankanızla mutlaka görüşün...

Tatilde kredi kartı kullanacaklar dikkat! Bankanızla mutlaka görüşün...

Uzmanlar bayram tatilinde kredi kartı güvenliğini sağlamanın 7 yolunu açıkladı.

9.08.2019Ekonomi
Ziraat Bankası Genel Müdürü açıkladı... Kart borcu olanlar nasıl kredi alacak

Ziraat Bankası Genel Müdürü açıkladı... Kart borcu olanlar nasıl kredi alacak?

Türkiye Bankalar Birliği Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, Semiha Şahin'in sunduğu CNN TÜRK Ana Haber'de önemli açıklamalarda bulundu. Aydın kart borcu olanların nasıl kredi alacağına açıklık getirdi.

15.01.2019Ekonomi
Kart borcu olana yapılandırma rehberi... Dikkat 1 Ocaktan sonrakiler...

Kart borcu olana yapılandırma rehberi... Dikkat! 1 Ocak'tan sonrakiler...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçen hafta kredi kartı borcunu ödemekte güçlük çeken vatandaşların mevcut borçlarını daha kolay ödeyebilmeleri için Ziraat Bankası'nın kredi kullandıracağını söylemişti. Yine bir kamu bankası olan VakıfBank da kendi müşterilerine yönelik kredi kartı ve kredi borcu yapılandırmasına gideceğini açıkladı. İşte adım adım yapılandırma rehberi ve bilmeniz gerekenler:

15.01.2019Ekonomi
Borcu olanlar dikkat

Borcu olanlar dikkat!

Ziraat Bankası'nın kart borcunu kapatma kredisinin Kredili Mevduat Hesabı’nı (KMH) da kapsadığı belirtiliyor. Bundan yararlanmak için ise maaşı Ziraat’e taşımak gerekiyor. İşte ayrıntılar...

12.01.2019Ekonomi
Kredi kartı borçlularına Ziraat Bankasından düşük faizli kredi imkanı

Kredi kartı borçlularına Ziraat Bankası'ndan düşük faizli kredi imkanı

Ziraat Bankası, kredi kartı borçlusuna 24 aya kadar aylık yüzde 1,10 ve 60 aya kadar aylık yüzde 1,20 faizle bireysel ihtiyaç kredisi kullandıracağını açıkladı. Bu gelişmenin ardından, kredi kartı borçlarını ödemekte zorlanan vatandaşlar, detayları araştırmaya başladı. Peki, kimler Ziraat Bankası'ndan düşük faizli kredi alabilir? Başvuru şartları neler?

9.01.2019Ekonomi
10 bin liralık kart borcu 11 bin 732 TL olarak ödenecek

10 bin liralık kart borcu 11 bin 732 TL olarak ödenecek

Kredi kartı borçluları ile ilgili bugün yapılan açıklama sonrası, ödemenin ayrıntıları da belli oldu. Borçlar 24 ay veya 60 ayda ödenebilecek. 10 bin TL'lik borç 24 aylık vadede 11 bin 732 TL olarak ödenebilecek.

8.01.2019Ekonomi
Kredi kartı borçlarıyla ilgili önemli gelişme

Kredi kartı borçlarıyla ilgili önemli gelişme

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kredi kartı borcunu ödemekte güçlük çeken vatandaşlarımıza da mevcut borçlarını daha kolay ödemeleri için imkan sağlıyoruz. Ödeme güçlüğü çeken vatandaşların kredi kartı borçları tek çatı altında toplanacak. Ziraat Bankası'ndan alacağı krediyle borcunu kapatacak. Sonra çok uygun şartlarda aylık gelirine uygun şekilde ödeyecek" dedi.

8.01.2019Ekonomi
Kredi kartı kullanırken bunlara dikkat

Kredi kartı kullanırken bunlara dikkat!

Bugünün ekonomik koşulları ve alışveriş alışkanlıkları göz önüne alındığında kredi kartı kullanmak olmazsa olmaz bir durum.

19.10.2018Ekonomi
Kartlı ödemelerle 71 milyon TL cepte kaldı

Kartlı ödemelerle 71 milyon TL cepte kaldı

Bankalararası Kart Merkezi’nin (BKM) açıkladığı verilere göre son 1 yılda kartlı ödemeler sayesinde 71 milyon TL cepte kaldı.

5.08.2017Ekonomi
32 milyon kişi kart borçlusu

'32 milyon kişi kart borçlusu'

Kredi kartı borçlu sayısının rekor seviyelere geldiğini hatırlatan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken vatandaşları ünlü bir atasözü ile uyararak, “İltifatı lütuf sanıp borça sarılmayın, birgün isteyecekler sonra darılmayın. Çünkü temerrüt faizi zamanla ana parayı geçer o zaman ahlanıp vahlanmak para etmez. 2017 Mart ayı sonu itibariyle toplam 59 milyon 405 bin 429 kredi kartı, 120 milyon 623 bin 51 de banka kartı bulunuyor. Bu kartlarla mart sonu itibariyle, sadece internetten veya telefonla sipariş şeklinde toplamda 31 milyon 703 bin TL tutarında işlem yapıldı. Kredi kartı borçlu sayısı son 5 yılda 32 milyon 39 bine yükseldi. Vatandaşlarımız ihtiyacından fazla alışveriş yapmamalı. Kredi kartlarını şişirmemeli” dedi.

1.08.2017Ekonomi
Kart borcunda faizin iki yüzü

Kart borcunda faizin iki yüzü

Ödenemeyen kredi kartı borcu, kart üzerinde taksitlendirilirse borcun üzerine yüzde 2 civarında aylık faiz yükü biniyor. Bu borçları yüzde 1.15 civarında olan tüketici kredisine yönlendirecek yeni bir yasal düzenleme hem bankaların hem kart sahiplerinin işini kolaylaştırır.

17.02.2017Ekonomi
Kredi kartı borcu olanlar dikkat Hükümetten flaş açıklama

Kredi kartı borcu olanlar dikkat! Hükümet'ten flaş açıklama

CHP Milletvekili sordu, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli yanıt verdi.  Milyonlarca kredi kartı ve kredi borçlusunun, borcunu ödeyemediği için uygulanan temerrüt, cezai faizi silinecek mi? sorusuna Canikli "Cezanın silinmesi BDDK'nin yetki alanında değil." açıklamasında bulundu.

14.02.2017Ekonomi
Yeni, büyük  pazar doğuyor

Yeni, büyük pazar doğuyor

KAMU bankaları da sorunlu varlıklarını, varlık yönetim şirketlerine devredebilecek. 684 sayılı KHK ile Bankacılık Kanunu’na, “Sermayesinin yarıdan fazlası doğrudan veya dolaylı olarak kamuya ait olan veya kamu tarafından kontrol edilen bankaların alacaklarının varlık yönetim şirketlerine satışında uygulanacak usul ve esasları belirlemeye Kurul yetkilidir” maddesi eklendi. Böylece, kamuya ait bankaların, sorunlu alacaklarını varlık yönetim şirketlerine devretmesinin de önü açıldı. Bugüne kadar sadece özel bankalar sorunlu varlıklarını şirketlere devredebiliyordu.

23.01.2017Ekonomi
Dolandırıcılar bu kez avukat adı kullanmaya başladı

Dolandırıcılar bu kez avukat adı kullanmaya başladı

Hemen her gün binlerce kişiyi telefon yolu ile dolandıran kişiler bu kez avukatlık bürolarının adlarını kullanmaya başladı. İnsanlara SMS göndererek veya telefonla arayarak kart borçlarının olduğu veya haklarında icra takibi başlatıldığını öne süren dolandırıcılar ile ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.

29.11.2016Ekonomi
TBB: Kart ve kredi borcundan mahkemelik olanlar 1.33 milyonu aştı

TBB: Kart ve kredi borcundan mahkemelik olanlar 1.33 milyonu aştı

Bireysel kredi veya kredi kartı borcundan dolayı yasal takibe girenlerin sayısı 2015 yılının sonunda 1.33 milyon kişiyi aştı.

4.02.2016Ekonomi
İTO’dan siyasi partilere ’Çözüm üretin’ çağrısı

İTO’dan siyasi partilere ’Çözüm üretin’ çağrısı

İZMİR Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, 7 Haziran 2015 Genel Seçimleri’nin ardından ortaya çıkan tablonun gereğinin yapılması gerektiğini belirterek, "Ekonomimiz kırılgan. Bu nedenle en kısa sürede partilerin uzlaşarak yeni hükümeti kurmasını bekliyoruz" dedi.

16.06.2015Ege
Kredi kartı borcu yapılandırma merkezi çalışanlarına tefecilik davası

Kredi kartı borcu yapılandırma merkezi çalışanlarına "tefecilik" davası

Kredi kartları üzerinden borç yapılandıran ve kazanç elde etmek amacıyla ödünç para vererek tefecilik yaptığı iddia edilen 9 kişi hakim karşısına çıktı.Kart sahiplerinin iddiasına göre, kredi kartı ve şifrelerini alan ve kredi kartları üzerinden borçları yapılandıran merkez 43 bin liralık borcu 90 bin liraya, 10 bin lira olan borcu 70 bin liraya çıkardı.

24.01.2015Ekonomi
Madencinin kredi borcu belli oldu

Madencinin kredi borcu belli oldu

‘MADENCİNİN kart borcu ne olacak?’ yazımda, her maden faciası sonrası bankaların, kazada hayatını kaybedenlerin kredi borçlarını sildikleri yönündeki açıklamalarını eleştirerek, borcun silinmediğine, hayat sigortasından ödendiğine değinmiştim.

17.11.2014Ekonomi
İcra takibi olan patrona 575 milyon dolar krediyi nasıl verdiniz

"İcra takibi olan patrona 575 milyon dolar krediyi nasıl verdiniz"

Halkbankası’nın Süleyman Aslan’ın genel müdür olduğu dönemde kredi kartlarını ödeyemeyen, karşılıksız çekleri, protestolu senedi olan bir patrona 575 milyon dolar kredi verdiği Sayıştay raporu ile ortaya çıktı. Banka, Eylül ayı itibariyle krediyi ‘takipteki alacak’ listesine alırken, milletvekilleri “Alo Süleyman’ın ayakkabı kutusundaki 4.5 milyon liranın nereden geldiği bu krediyle ortaya çıkmıştır. Bir kuruş kredi verilmeyecek bir firmaya 575 milyon dolar kredi nasıl kullandırılır” diye sordular. CHP Milletvekili Haydar Akar, bu krediyi verenler hakkında suç duyurusunda bulunmayan Sayıştay denetçileri hakkında da suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

6.11.2014Ekonomi
Milyonlarca kart kullanıcısını ilgilendiren haber

Milyonlarca kart kullanıcısını ilgilendiren haber

Tüketici Sorunları Derneği (TÜSODER) Genel Başkanı Aydın Ağaoğlu, kredi kartı faizlerinin artık tüketici kredisi faizlerine bağlı olarak değişebileceğini belirterek, "Kart hamili, faiz artırımına ilişkin bildirim tarihinden itibaren en geç 60 gün içinde tüm borcunu ödeyip kredi kartını kullanmaya son verdiği takdirde faiz artışından etkilenmez" dedi.

25.10.2014Avrupa
Bir sezonda iki yarışma

Bir sezonda iki yarışma

İlker Ayrık, bu sezon hem “Çarkıfelek” hem de “Ben Bilmem Eşim Bilir” yarışmasıyla ekranda olacak. Ünlü sunucu ve yardımcısı Fatmagül Fakı, tüm bu koşturmacaya ve yorgunluğa rağmen yüksek tempolu hayatlarından şikayetçi görünmüyor; stüdyoda yüzler gülüyor.

14.09.2014Magazin
Esnafın veresiye defteri kabarık

Esnafın veresiye defteri kabarık

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kredi kartı sahiplerinin kart borçlarının arttığını belirten bir açıklama yaptı. Buna göre kredi kartı kullananların bireysel kredi kartı borcunun 74,2 milyar liraya, takibe düşmüş brüt alacakların 32,9 milyar liraya ulaşmasının olumsuz etkilerinin esnafın veresiye defterinde görüldüğünü belirten Palandöken; "Vatandaşımız yılbaşından Haziran ayına kadar kredi kartı harcamalarına yüklendi. Takipteki kredilerin toplam tutarı 7 milyar 408 milyona çıkarken, 5 milyar 132 milyon lirasını vatandaşın takipteki kredi kart borcu oluşturdu. Halkımızın borcunun arttığını esnafın veresiye defterinin kabarmasından anlıyoruz" dedi.

23.08.2014Ekonomi
Banka borcunu ödeyemeyenlerin sayısında patlama

Banka borcunu ödeyemeyenlerin sayısında patlama

Kredi kartları kullanımı ve bireysel kredileri kısıtlayıcı önlemlerin ardından, kredi kartı borcunu ya da bireysel kredi taksitlerini ödeyemeyenlerin sayısında büyük artış yaşandı. Bireysel kredi ve kerdi kartı borcunu ödeyemeyenler yılın ilk beş aylık döneminde yüzde 25.4 patlama yaptı.

16.07.2014Ekonomi
Savruk kocaya kredi kartı yok

Savruk kocaya kredi kartı yok

Ankara 11’inci Aile Mahkemesi, aileyi koruyan ilginç bir tedbir kararı verdi. İki çocuklu bir ev kadınının talebi üzerine, kocasına ‘kredi çekememe ve kredi kartı almama’ yasağı kondu.

26.03.2014Gündem
1.4 milyon kişi, kredi ve kart borcunu sigortalattı

1.4 milyon kişi, kredi ve kart borcunu sigortalattı

Kredi kartı ve bireysel kredi borcunu ödeyemeyenlerin sayısı 680 bini geçerken, 1.4 milyon kişi de işsiz kalıp, hem bireysel kredisini hem de kart borucunu ödeyememe riskine karşı sigorta yaptırdı. Karşılığında da 200 milyon lira prim ödedi.

18.08.2013Ekonomi
Kredi kartı tefecilerine operasyon: 30 gözaltı

Kredi kartı tefecilerine operasyon: 30 gözaltı

GAZİANTEP’te, ’Kredi kartı yüzünden intiharlara son’ sloganıyla kredi kartı tefeciliği yaptığı iddia edilen 30 kişi gözaltına alındı.

27.12.2012Gündem
Telekız devri kapandı artık ‘dijikız’lar var

Telekız devri kapandı artık ‘dijikız’lar var

Varlıklı bir ailenin iyi eğitimli kızı. Okumayı seviyor, edebiyata meraklı, kendi de blogunda yazıyor. Üç yıl önce kısmen şanssızlık eseri, kısmen mecburiyetten karanlık bir iş seçti kendine: Eskort kızlık. Ama o müşterilerini sanal ilan sitelerinde buluyor, randevularını telefonla değil, e-postayla veriyor. O bir dijikız.

22.09.2012Kelebek
Kredi kartınızı kırıp çöpe atmayın

Kredi kartınızı kırıp çöpe atmayın

Kredi kartı sahiplerinin kırıp çöp kutusuna attığı kredi kartları yıllar sonra hem aşırı fazla borç çıkartıyor hem de icralık ediyor.

10.09.2012Ekonomi
Kredi Kartı Limitimi Nasıl Yükseltebilirim

Kredi Kartı Limitimi Nasıl Yükseltebilirim?

Kredi kartı limitimizi arttırmak istiyoruz. Peki kredi kartı limitleri nasıl belirleniyor? Limit yükseltmede bankalar ne tür kriterlere göre değerlendirme yapıyor? Kredi Kartı Kampanyaları için Tıklayın.

5.04.2012Haber
Kredi Kartı Limitimi Nasıl Yükseltebilirim

Kredi Kartı Limitimi Nasıl Yükseltebilirim?

Kredi Kartı Limitimi Nasıl Yükseltebilirim? - Kredi kartı limitimizi arttırmak istiyoruz. Peki kredi kartı limitleri nasıl belirleniyor? Limit yükseltmede bankalar ne tür kriterlere göre değerlendirme yapıyor?

5.04.2012Haber
Taksit sınırlaması çok sert bir karar

"Taksit sınırlaması çok sert bir karar"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kredi kartı taksit sayısına sınırlama getirilmesinin olumlu olduğunu ancak taksit sayısının 9 aya kadar düşürülmesinin çok sert bir karar olacağını, piyasaların durma noktasına gelebileceğini kaydetti.

25.06.2011Ekonomi
Takipteki kart borcu 4.2 milyar lira

Takipteki kart borcu 4.2 milyar lira

Türkiye'de Ekim sonu itibariyle 98 milyon 874 bin 476 mudi bulunuyor. Takipteki kredi kartı borcu miktarı da 4 milyar 215 milyon lira düzeyinde bulunuyor.

11.12.2010Ekonomi
Kuruşluk borcunuza faiz ödememek için borçlarınızı düzenli olarak takip edin

Kuruşluk borcunuza faiz ödememek için borçlarınızı düzenli olarak takip edin

Bankalardaki kuruşluk borçlara işletilen dudak uçuklatan faizlerle başlayan skandallara her geçen yenileri ekleniyor. Son olarak bir müşteri 1 kuruşluk kart borcu yüzünden 504 lira ödemek zorunda kaldı.

18.05.2010Ekonomi
Bakkal amcanın veresiye defteri kabardı

Bakkal amcanın veresiye defteri kabardı

Türkiye genelinde dar ve orta gelirli birçok ailenin kredi kartlarına olan borçları yüzünden bakkala borç yazdırmaya başlaması, bakkalın borç defterinin yeniden kabarmasına yol açtı.

14.04.2010Ekonomi
1.5 milyar liralık kart borcu ‘kolay plan’a geçti

1.5 milyar liralık kart borcu ‘kolay plan’a geçti

Haziran ayında çıkarılan ve 31 Mayıs 2009 itibariyle sorunlu kredi kartlarına yeniden yapılandırma olanağı tanıyan yasanın ne kadar etkili olup olmadığı tartışırken, Türkiye Bankalar Birliği son rakamları açıkladı.

8.10.2009Ekonomi

Yazar Sonuçları

Kart borcunda faizin iki yüzü

Ödenemeyen kredi kartı borcu, kart üzerinde taksitlendirilirse borcun üzerine yüzde 2 civarında aylık faiz yükü biniyor. Bu borçları yüzde 1.15 civarında olan tüketici kredisine yönlendirecek yeni bir yasal düzenleme hem bankaların hem kart sahiplerinin işini kolaylaştırır.

18.02.2017

Madenciye zorunlu kaza sigortası

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun açıkladığı İş Güvenliği Paketi’nin detayları belli oldu.

16.11.2014

Madencinin kart borcu ne olacak?

HER maden kazası sonrası aynı popülist yaklaşım. İşte sonuncusu: Ermenek’teki maden faciasında mahsur kalan işçilerin kredi borçları özel bankalar tarafından üç ay ertelenmiş, Halk Bankası ise borçlarını silmiş.

8.11.2014

Vatandaş bu kadar borçluyken nasıl tasarruf edecek?

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Orta Vadeli Programı ekim ayının başında açıkladı ve önümüzdeki dönemde, yüzde 12 ile tarihin en düşük noktasına kadar inen tasarrufların artırılmasına odaklanacaklarını söyledi.

4.11.2013

Kart borçlularına kolaylık olabilir mi?

CUMA günü akşam üzeri haber ajansa düştüğünde seslice okudum.

17.08.2013

Yetiş Ayşe

Uzaktaki köy okuluna el uzattık

27.01.2013

Görünen o ki bireysel emeklilik sistemi yanlış anlaşılmış

YAZININ başlığını genişleterek, tekrarlayayım. Bireysel emeklilik sistemi, toplum tarafından ya yanlış anlaşıldı ya da yanlış anlatıldı. Şimdi, neden böyle bir izlenim edindiğimi anlatayım. Yazacaklarım, kimilerinin hoşuna gitmeyecek ama o kişilere; konuya, dışarıdan ve objektif bakan birinin görüşleri olarak değerlendirmelerini tavsiye ederim. Öncelikle, bir-iki tespitimi sıralayayım.

5.06.2011

Erkek için yıllarca bakir kalmak çok zormuş

18 yaşında bir genç kızım. Sevgilimle evlenene kadar cinsellik yaşamayı düşünmüyorum. Sevgilim ise bir erkek için o yaşa kadar bakir kalmanın çok zor olduğunu düşünüyor.

29.09.2010