EKSTRA
MENÜ

Karsu

Karsu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Karsu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.906 Karsu haberi bulunmuştur.

Karsu Haberleri

CHP ön seçim sonuçları açıklandı

CHP ön seçim sonuçları açıklandı

CHP'de Parti Meclisi'nin aldığı karar doğrultusunda 45 seçim bölgesinde hakim denetiminde ön seçimler yapıldı.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da İzmir 2’inci bölgeden girdiği ve 41 il, 45 seçim bölgesini kapsayan önseçimler bugün yapıldı. Yaklaşık 760 bin CHP üyesinin oy kullanma hakkının bulunduğu önseçime katılım yüzde 50 seviyesinde kaldı.

30.03.2015Gündem
Cumhuriyet mektubu

Cumhuriyet mektubu

PKK lideri Abdullah Öcalan, 21 Mart 2015 Nevruz kutlamaları sırasında Diyarbakır’da okunmak üzere kaleme aldığı mektubunu tamamlama aşamasına geldi. Bu arada Öcalan’a Çözüm Süreci’ndeki görüşmelerinde ‘sekretarya’ görevi yapacak PKK’lı mahkûmlar da İmralı'ya nakledildi. Sekreteryada yer alan isimlerden biri 1991'de Bakırköy’de 11 kişinin öldüğü Çetinkaya Giyim Mağazası’na yapılan molotoflu saldırıda adı geçen Çetin Arkaş...

16.03.2015Gündem
4 PKK’lı geliyor

4 PKK’lı geliyor

İMRALI'da ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasını çeken terör örgütü PKK’nın ele başı Abdullah Öcalan'ın isteği üzerine 4.5 yıl önce yanına verilen 5 mahkum başka cezaevlerine nakledilirken, yerlerine gelecek 4 PKK'lı mahkum da belli oldu.

14.03.2015Gündem
Mahkum arkadaşları belli oldu

Mahkum arkadaşları belli oldu

İMRALI'da çarptırıldığı ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasını çeken Abdullah Öcalan'ın isteği üzerine 4.5 yıl önce yanına verilen 5 mahkum başka cezaevlerine nakli yapılırken, yerlerine gelecek 4 PKK'lı mahkum da belli oldu.

14.03.2015Gündem
Karsu ailemin köyünün adı

Karsu ailemin köyünün adı

Yurtdışında önemli başarılara imza atan, Türkiye’de ise “Şeffaf Oda” programıyla tanınan başarılı solist ve piyanist Karsu, bugün Zorlu PSM sahnesinde olacak.

6.03.2015Magazin
Rakamlarla Öcalanın İmralıdaki 15 yılı

Rakamlarla Öcalan'ın İmralı'daki 15 yılı

İmralı Adası'nda çarptırıldığı ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasını çeken Abdullah Öcalan, hapiste 15 yılını doldurdu. Öcalan, bu süre içinde 215 kez görüşe çıktı, 600 kez avukatlarıyla görüştü ve cezaevinde 4 müdürün değiştiğini gördü.

28.02.2015Gündem
Türkçe ezgileri caz ile harmanlıyor

Türkçe ezgileri caz ile harmanlıyor!

Türk geleneksel müziğinin özünü kaybetmeden, caz ve funk arasında gidip gelen bir tarz oturtmaya çalışan Karsu küçük yaşlarda piyano çalmaya başlayan ve eleştirmenlerden tam not alarak başarılı piyanistler arasına ismini yazdıran Karsu 7 Mart’ta Zorlu’da hayranlarıyla buluşuyor.

23.02.2015Keyif
Caz Festivali Heyecanı Devam Ediyor

Caz Festivali Heyecanı Devam Ediyor!

24. Akbank Caz Festivali, tadını damağımızda bırakarak sona erdi ancak festival keyfi Akbank Şubeleri’nde* ve internette devam ediyor.

20.11.2014Advertorial
Yeni İmralı heyeti belli oldu

Yeni İmralı heyeti belli oldu

’ÇÖZÜM sürecinde’ 6-8 Ekim olayları nedeniyle askıya alınan görüşmeler, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ile HDP heyetinin dün yaptığı görüşmeyle yeniden başladı. Abdullah Öcalan’ın tutulduğu İmralı adasında daha önce yanına verilen 5 hükümlünün değiştirilmesi, sekreterya heyetinin genişlemesi ve gözlemci heyetinin oluşturulması konusunda hazırlık yapılıyor. HDP heyeti İmralı’ya gidecek olan ve Öcalan’ın sekreterlik işlevi yapacak 5 hükümlünün ismini hükümete verdi. Müzakere heyetine Hatip Dicle ile Ceylan Bağrıyanık’ın da dahil edilmesine hükümetin olumlu baktığı öne sürüldü.

18.11.2014Gündem
Nereden nereye

Nereden nereye

TD-IHK kısa adıyla tanınan Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası’nın 10’uncu yıldönümü vesilesiyle Salı akşamı Berlin’de bir etkinlik düzenlendi.

17.10.2014Avrupa
10. YILA ÖZEL KUTLAMA

10. YILA ÖZEL KUTLAMA

Türk Alman Ticaret ve Sanayi Odası (TD-İHK) kuruluşunun 10’uncu yılını, Türkiye’nin Berlin Büyükelçiliği’nde düzenlediği törenle kutladı...

16.10.2014Avrupa
Burdur Gölü için su orucu tutacaklar

Burdur Gölü için "su orucu" tutacaklar

Burdur Gölü'ndeki su seviyesinde yaşanan azalma ve dünyada suyun önemine dikkati çekmek amacıyla yarın gölün çevresinde 4 saat boyunca "su orucu" tutulacak.

26.09.2014Gündem
Burdur Gölü için 1 milyon kişi harekete geçiyor

Burdur Gölü için 1 milyon kişi harekete geçiyor

SU kapasitesinin 3’te 1’ini son 35 yılda kaybeden ve her yıl 330 milyon ton suyun yok olduğu Burdur Gölü’nün korunması amacıyla 27 Eylül’deki 1 günlük ’Su orucu’na, etkinlik alanında ya da bulundukları yerden 1 milyon kişinin katılması bekleniyor. New York’tan İstanbul’a birçok kişi ve grup, hazırladıkları videolarla ’su orucu’na çağrıda bulundu.

23.09.2014Gündem
Fatma Öcalan: Artık bırakmalarını istiyorum

Fatma Öcalan: Artık bırakmalarını istiyorum

İMRALI Adası’nda ömür boyu hapis cezasını çeken Abdullah Öcalan’ın kardeşi Fatma Öcalan, adaya gitmek için geldiği Bursa’nın Gemlik İlçesi’nde, ağabeyi ile 4 aydır görüşemediklerini belirterek, "Sağlığını merak ediyorum. Kendisinin artık bırakılmasını istiyorum" dedi.

8.09.2014Gündem
Öcalan: Artık sabır taşı çatlamıştır

Öcalan: 'Artık sabır taşı çatlamıştır'

İmralı Cezaevi'nde ömür boyu hapse mahkum edilen Abdullah Öcalan'ın, aynı zamanda vasisi olan avukatı Mazlum Dinç, İmralı Adası'ndan döndü.

4.08.2014Gündem
İmralıda görüş günü

İmralı'da görüş günü

İMRALI Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi’nde ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına mahkum Abdullah Öcalan’ın vasisi avukat Mazlum Dinç, aynı cezaevinde aynı hapis cezasını çeken 5 mahkumdan Şeyhmus Poyraz’ın oğlu Mazlum Poyraz ve kardeşi Mehmet Poyraz ile Cumali Karsu’nun kardeşi Pervin Oduncu, adaya gitmek için Bursa’nın Gemlik İlçesi Jandarma Komutanlığı’na geldi.

4.08.2014Gündem
Öcalan: IŞİDin arkasında her kim varsa...

Öcalan: 'IŞİD'in arkasında her kim varsa...'

İmralı Cezaevi'nde ömür boyu hapse mahkum edilen Abdullah Öcalan'ın kardeşi Mehmet Öcalan, ağabeyi ile görüşmek için gittiği İmralı Adası'ndan döndü.

21.07.2014Gündem
CHP’li başkanlar İhsanoğlu’na olumlu

CHP’li başkanlar İhsanoğlu’na olumlu

CHP ve MHP’nin Cumhurbaşkanlığı için ‘çatı aday’ gösterdiği Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu, her iki partinin de il başkanları tarafından genel olarak ‘uygun’ görüldü. Başkanların çoğunluğu, İhsanoğlu’nun bu koşullarda ‘iyi seçim’ olduğunu söyledi. Bazı başkanlar ise “AKP’lilerden bile oy alabilir. İlk turda seçilir” dediler. İşte CHP’li il başkanlarının DHA’ya ‘çatı aday’ değerlendirmeleri:

18.06.2014Gündem
Türkiye’deki büyüme makine üreticileri için umut oldu

Türkiye’deki büyüme makine üreticileri için umut oldu

TEKSTİL ve hazır giyim sektörünün son yıllardaki yatırım ve ihracat atağı, dünyada tekstil makinesi üreticilerinin Türkiye’ye ilişkin büyüme beklentilerini olumlu etkiledi. Dünya tekstil makinesi üreticilerinin bir araya geldiği Almanya’daki ‘Tekstil Makineleri Workshop’unda gerçekleştirilen araştırmada Türkiye ve ABD, 2014’ün ikinci yarısında en çok makine yatırımı yapması beklenen iki ülke olarak öne çıktı.

22.05.2014Ekonomi
Fatma Öcalan, İmralı Adasından döndü

Fatma Öcalan, İmralı Adası'ndan döndü

İmralı Cezaevi'nde ömür boyu hapse mahkum edilen Abdullah Öcalan'ın kardeşi Fatma Öcalan, ağabeyi ile görüşmek için gittiği İmralı Adası'ndan döndü.

29.04.2014Gündem
Fatma Öcalan İmralıya gitti

Fatma Öcalan İmralı'ya gitti

İmralı Adası’nda ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası çeken Abdullah Öcalan’ın kardeşi Fatma Öcalan ve aynı cezaevinde kalan 5 mahkumdan Şeyhmus Poyraz’ın kardeşi Felek Cızlaşmak ile Cumali Karsu’nun kardeşi Pervin Oduncu, giörüşme yapmak üzere Bursa’nın Gemlik İlçesi’nden bu sabah adaya gitti.

28.04.2014Gündem
Dünya devlerinin iştahı kabardı

Dünya devlerinin iştahı kabardı

ABD’de son 3 yılda 23 yeni tekstil fabrikası kuruldu.

26.04.2014Ekonomi
Bodrumda hedef büyük

Bodrum'da hedef büyük

MUĞLA'nın Bodrum İlçesi'nde düzenlenen Turizm Haftası etkinliğine katılan Bodrum Otelciler ve Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı Halil Özyurt, bu yılki hedeflerinin 3 milyon yerli ve yabancı turist olduğunu açıkladı.

21.04.2014Ege
İmralıda görüş günü

İmralı'da görüş günü

İMRALI Adası’nda ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasını çeken Abdullah Öcalan’ın kardeşi Mehmet Öcalan ile aynı cezaevindeki mahkumlardan Cumali Karsu’nun ablası Vesile Taş ve kardeşi Ramazan Karsu, adaya gitti.

3.03.2014Gündem

Yazar Sonuçları

Dersim mektubu

DERSİMLİ eski CHP Milletvekili Sayın Nurettin Karsu, “Tarihte Usul” başlıklı yazıma cevaben bir açıklama gönderdi.

5.12.2014

Tarihte usul

DERSİM faciası konusunda Cumhuriyet gazetesinde Emre Kongar dört gün süreyle son derece ilginç yazılar yazdı.

2.12.2014