EKSTRA
MENÜ

Karsu Dönmez

Karsu Dönmez ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Karsu Dönmez haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 56 Karsu Dönmez haberi bulunmuştur.

Karsu Dönmez Haberleri

Turk talent on stage at Carnegie Hall

Turk talent on stage at Carnegie Hall

AMSTERDAM - Turkish pianist and singer Karsu Dönmez, who has made her name heard in the Netherlands, will perform for the second time at Carnegie Hall, one of the world’s leading concert halls in New York, next month.

18.03.2009Gündem
En haşarı orkestra köy konserine geliyor

En haşarı orkestra köy konserine geliyor

Sokak Senfoni Orkestrası Ricciotti bugün Ankara’dan başlayacağı yedi günlük turne kapsamında altı ile uğrayacak. Sokaklarda, meydanlarda, yetiştirme yurdu ve rehabilitasyon merkezlerinde toplam 24 konser verecek.

19.08.2012Kelebek
Alanya Uluslararası Caz Günleri 10 yaşında

Alanya Uluslararası Caz Günleri 10 yaşında

Alanya Belediyesi’nce organize edilen Alanya Uluslararası Caz Günleri’nin 10’uncusu bu yıl 20-23 Eylül tarihleri arasında Tarihi Kızıl Kule Meydanı’nda gerçekleşecek.

17.09.2012Kelebek
Genç yaşında belgesel oldu

Genç yaşında belgesel oldu

Amsterdam doğumlu Türk kızı Karsu Dönmez'in hayatı, genç yaşında Hollandalı bir yönetmen tarafından çekilen belgesele konu oldu. Müzik kariyerine 17 yaşındayken Amsterdam'daki aile restoranında başlayan Karsu, "Yaptığım işin önemsenip beğenildiği için bir belgesele konu olması çok sevindirici" dedi.

4.12.2012Gündem
Karsu’da kendimi Britney Spears gibi hissettim

Karsu’da kendimi Britney Spears gibi hissettim

Daha 8 yaşındayken inat etti, ailesine piyano aldırdı. Çocukken başlayan bu müzik sevdası, ona uluslararası alanda büyük başarılar getirdi; Amerika’nın ünlü konser salonu Carnegie Hall’de konserler verdi, 22 yaşında hayatı belgesel oldu... Hatay’ın Karsu köyünden Hollanda’ya giden bir işçi ailesinin kızı olan Karsu Dönmez’den başarı hikâyesini dinledik.

10.06.2013Kelebek
25 Ekimde CRRde

25 Ekim'de CRR'de

Avrupa’da “Hollanda’nın Norah Jones’u” olarak tanınan Karsu Dönmez, Türkiye’de konser vermeye hazırlanıyor.

9.10.2013Kelebek
BURDUR GÖLÜNE BÖYLE DİKKAT ÇEKTİLER

BURDUR GÖLÜ'NE BÖYLE DİKKAT ÇEKTİLER

Hollanda'da yaşayan Türk Halk Müziği sanatçısı Karsu Dönmez, Burdur Gölü'nün su seviyesindeki azalmaya dikkati çekmek için gölde 'Gesi Bağları' türküsüne klip çekti. Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da yaşayan 23 yaşındaki Karsu Dönmez, 'Gesi Bağları' türküsüne klip çekmek için Burdur'a geldi. Burdur Gölü'nün su seviyesindeki azalmaya dikkati çekmek için tekneyle göle açılan Karsu Dönmez, yönetmen Şafak Türkel ve ekibiyle klip çekti. Soğuk havaya rağmen çalışmalara ara vermeyen Dönmez, klip çalışmasının ardından yaptığı açıklamada, klibi önce Amsterdam'da çekmeyi düşündüğünü söyledi. Burdur Gölü'nün kurumaya başladığını öğrendiğinde Burdur'a gelmeye karar verdiğini anlatan Karsu Dönmez, "Gölün su kaybetmesine çok üzüldüm. Burada klip çekersek belki insanların ilgisini kuruyan göle çekebiliriz diye düşündük. Bu dünya sadece bizim değil, çocukların ve hayvanların da. Çocuklara güzel bir dünya bırakmalıyız" dedi.Mesut MADAN-BURDUR-DHA

24.01.2014Haber
Burdur Gölü için 1 milyon kişi harekete geçiyor

Burdur Gölü için 1 milyon kişi harekete geçiyor

SU kapasitesinin 3’te 1’ini son 35 yılda kaybeden ve her yıl 330 milyon ton suyun yok olduğu Burdur Gölü’nün korunması amacıyla 27 Eylül’deki 1 günlük ’Su orucu’na, etkinlik alanında ya da bulundukları yerden 1 milyon kişinin katılması bekleniyor. New York’tan İstanbul’a birçok kişi ve grup, hazırladıkları videolarla ’su orucu’na çağrıda bulundu.

23.09.2014Gündem
Burdur Gölü için su orucu tutacaklar

Burdur Gölü için "su orucu" tutacaklar

Burdur Gölü'ndeki su seviyesinde yaşanan azalma ve dünyada suyun önemine dikkati çekmek amacıyla yarın gölün çevresinde 4 saat boyunca "su orucu" tutulacak.

26.09.2014Gündem
10. YILA ÖZEL KUTLAMA

10. YILA ÖZEL KUTLAMA

Türk Alman Ticaret ve Sanayi Odası (TD-İHK) kuruluşunun 10’uncu yılını, Türkiye’nin Berlin Büyükelçiliği’nde düzenlediği törenle kutladı...

16.10.2014Avrupa
Nereden nereye

Nereden nereye

TD-IHK kısa adıyla tanınan Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası’nın 10’uncu yıldönümü vesilesiyle Salı akşamı Berlin’de bir etkinlik düzenlendi.

17.10.2014Avrupa
Caz Festivali Heyecanı Devam Ediyor

Caz Festivali Heyecanı Devam Ediyor!

24. Akbank Caz Festivali, tadını damağımızda bırakarak sona erdi ancak festival keyfi Akbank Şubeleri’nde* ve internette devam ediyor.

20.11.2014Advertorial
Karsu: Restorandan Carnegie Halla

Karsu: Restorandan Carnegie Hall'a!

1990 yılında Hatay’ın Karsu Köyü’nde başlayan yolculuğu Hollanda’dan Amerika’ya, Brezilya’dan Endonezya’ya kadar uzandı. 16 yaşından itibaren, kendi küçük restoranlarından dünyanın en prestijli sahnelerine kadar birçok sahnede konserler verdi. Hayatının belgeseli bile çekildi. Norah Jones ile karşılaştırılırken kendi özgün tarzını yarattı ve birçoklarına göre onu geride bıraktı. Şimdi de biz sorduk, Karsu Dönmez sizin için yanıtladı!

8.02.2016Kampüs
Kırmızı Lale Film Festivali 4. kez perdelerini açıyor

Kırmızı Lale Film Festivali 4. kez perdelerini açıyor

Avrupa’da adını hızla duyuran Kırmızı Lale Film Festivali 27 Mayıs - 4 Haziran 2016 tarihleri arasında başta Rotterdam ve Amsterdam olmak üzere Hollanda’nın 6 büyük şehrinde 4. kez sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

12.05.2016Keyif
Ödül töreninde Barış Manço’dan söyledi

Ödül töreninde Barış Manço’dan söyledi

Hollanda’da genç yaşına rağmen yaptığı özgün müzikle uluslararası üne kavuşan Karsu Dönmez, ülkenin saygın müzik ödülleri arasında yer alan ‘Edison Caz Ödülünü’ kazandı.

26.06.2016Avrupa
Karsu Dönmez Makedonya’da konser verdi

Karsu Dönmez Makedonya’da konser verdi

Türk asıllı Hollandalı müzisyen ve piyano sanatçısı Karsu Dönmez, Makedonya’da konser verdi.

5.11.2016Dünya
Hollandalı turist Türkiyeden memnun

Hollandalı turist Türkiye'den memnun

Hem otel zinciri hem havayolu, hem de tur operatörü olarak yatırımlarda bulunan Corendon Turizm Grubu, Türkiye’yi tanıtmak için bir atılım gerçekleştirdi. Grup, Hollanda’nın basın, blogger ve turizm camiasından önemli isimlerini Türkiye’de ağırladı.

14.06.2017Ekonomi
Bu Kızın Öyküsü”

"Bu Kızın Öyküsü”

Masum, 7 Yüz ve Sifir Bir-Bir Zamanlar Adana’da gibi, çok özel projelerle en sevilen dijital televizyon platformu haline gelen BluTV, 8 Mart Dünya Kadınlar Günün’de yepyeni bir belgesel serisinin müjdesini verdi!

9.03.2018Televizyon
Hayallerinin peşinden giden 9 kadının öyküsü...

Hayallerinin peşinden giden 9 kadının öyküsü...

BluTV’de yayınlanan 'Bu Kızın Öyküsü' adlı belgesel serisi, dokuz farklı genç kadının cesur kararlarını ve değişen hayatlarını konu alıyor. Seride, kendi potansiyelini gerçekleştirmiş, kendi yolunu çizmiş kadınların yolculuğunu anlatıyor.

16.04.2018Kitap Sanat
‘Yemen Türküsü’yle başladı, Tarkan’la veda etti

‘Yemen Türküsü’yle başladı, Tarkan’la veda etti

Karsu Dönmez, şubat ayında Hollanda’dan başladığı Avrupa turnesinin son ayağı olan Londra’da, 40’ıncı konserini verdi.

31.05.2018Avrupa
Karsu Dönmez kimdir Kaç yaşındadır

Karsu Dönmez kimdir? Kaç yaşındadır?

Karsu Dönmez kimdir sorusu birçok müziksever tarafından sorgulanan isimlerin başında yer almaya başladı. Türk kökenli şarkıcı, piyanist, besteci, söz yazarı ve aranjör olan Karsu Dönmez, yaptığı beste ve şarkılarla dinleyicilerini etkilemeye devam ediyor. Peki, Karsu Dönmez kimdir? Kaç yaşındadır?

19.07.2018Televizyon
‘Türkiye’de de sığınmacılar için bir okul açmak isteriz’

‘Türkiye’de de sığınmacılar için bir okul açmak isteriz’

Genç yaşına rağmen yaptığı özgün müzikle kısa sürede uluslararası üne kavuşan Karsu Dönmez, dünya çapında verdiği konserlerde Türkiye’yi ve Türk kültürünü tanıtıyor.

8.12.2018Avrupa
Karsu’nun ‘Domates, Biber, Patlıcan’ı Lale Manço’yu duygulandırdı

Karsu’nun ‘Domates, Biber, Patlıcan’ı Lale Manço’yu duygulandırdı

Hollanda’da babasının restoranında çalışırken yaptığı özgün müziklerle dünya çapında üne kavuşan Karsu Dönmez, İstanbul’da konser verdi.

21.02.2019Avrupa

Yazar Sonuçları

400 yıllık dostluğu biz de kutlayacağız

Türkiye ile Hollanda arasındaki ilişkiler, son dönemde daha da hareketlendi. Türkiye’ye 16 milyar dolarlık yatırım yapmış 2 bin firması ile Hollanda, çok önemli ekonomik ve ticari ortaklarımızdan bir tanesi…

25.05.2012

Sen sen ol, önce hayatıma sahip çık!

“Sen sen ol, hayatına sahip çık” kampanyasının ikinci gününde Ulus 29’da silahlar patladı. Saldırganın mekana silahıyla girip olayın ardından rahatça uzaklaşabilmesi büyük tepki çekti.

15.01.2017

Bir Sabancı DJ olursa...

25 yaşındaki DJ ve prodüktör Faruk Sabancı ‘Home’ teklisiyle iddialı bir çıkış yaptı. Armin van Buuren, Tiesto, David Guetta gibi dünyaca ünlü DJ’lerin de dikkatini çeken Sabancı’nın bundan sonra sıradışı başarılarını duyacağımıza inanıyorum.

23.06.2017

Bu kızların öyküsünü kaçırmayın

Begüm Cana Özgür 28 yaşında, dokuma kültürü üzerine yoğunlaşan bir tasarımcı.

23.03.2018

Türkiye’nin Karsu’su

O, ‘Türk kökenli Hollandalı’ değil, bir dönem lanse edildiği üzere “Hollanda’nın Norah Jones’u” hiç değil. Bu toprakların ruhundan alıp müziğine taşıdığı belirgin izlerle “Türkiye’nin Karsu’su” benim için.

26.10.2019