EKSTRA
MENÜ

Karşılama

Karşılama haberleri sayfasında güncel ve son dakika Karşılama hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 9.950 Karşılama haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Karşılama Haberleri

Bakan Muş: İlk 9 ayda 20,7 milyar dolarlık ticaret hacmi yakaladık

Bakan Muş: İlk 9 ayda 20,7 milyar dolarlık ticaret hacmi yakaladık

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Türkiye ile Afrika arasındaki dış ticaret hacminin her geçen yıl arttığını belirterek, "İlk 9 ay itibarıyla geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 27,2 oranında bir artışla 20,7 milyar dolarlık ticaret hacmi yakaladık." dedi.

22.10.2021Ekonomi
Ece Güner Toprak kimdir Ece Güner Toprakın biyografisi

Ece Güner Toprak kimdir? Ece Güner Toprak'ın biyografisi

Ece Güner Toprak kariyerinin yanı sıra konuk olduğu programlarla zaman zaman gündeme geliyor. ce Güner Toprak, Türk yasamasını sadece kazandığı çığır açıcı hukuk davaları ile değil, aynı zamanda sivil toplumdaki rolü ile de şekillendirmeye devam etmektedir. Peki, Ece Güner Toprak kimdir? Ece Güner Toprak'ın biyografisi

21.10.2021Gündem
Emine Erdoğan, Nijerya’da Yunus Emre Enstitüsü açılış törenine katıldı

Emine Erdoğan, Nijerya’da Yunus Emre Enstitüsü açılış törenine katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, başkent Abuja'daki Yunus Emre Kültür Merkezi ile Anadolu'nun bilgelik kapılarının Nijeryalılara açılacağını belirtti.

20.10.2021Gündem
Togoda dörtlü görüşme sonrası önemli mesaj: Terör örgütleri arasında ayrım yapılmayacak

Togo'da dörtlü görüşme sonrası önemli mesaj: Terör örgütleri arasında ayrım yapılmayacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Togo Cumhurbaşkanı Faure Essozimna Gnassingbe, Burkina Faso Cumhurbaşkanı Christian Kabore ve Liberya Devlet Başkanı George Manneh Weah ile çalışma yemeğinde bir araya geldi. Görüşmeye dair yayımlanan nihai bildiride, DEAŞ, FETÖ, El Kaide ve Boko Haram dahil olmak üzere terör örgütleri arasında hiçbir ayrım gözetmeden terörizmle mücadele konusunda kararlılık vurgusu yapıldı. Bu kapsamda, FETÖ terör örgütü olarak uluslararası bir bildiride yer almış oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın "birlikte daha adil bir dünya" mesajı da uluslararası bir bildiride yer buldu.

19.10.2021Gündem
Muşta 112ye asılsız ihbarda bulunan 10 kişiye ceza

Muş'ta 112'ye asılsız ihbarda bulunan 10 kişiye ceza

Muş’ta, 8 ay önce hizmete giren 112 Acil Çağrı Merkezi'ne gelen 400 bine yakın ihbardan 330 bini asılsız çıktı. Araştırmalarda asılsız ihbarda bulunduğu belirlenen 10 kişi hakkında inceleme başlatıldı. 10 kişiye 512 TL'den toplam 5 bin 120 TL idari para cezası uygulanacağı belirtildi.

19.10.2021Gündem
Son dakika Merkelin veda ziyaretinde dikkat çeken mesajlar Erdoğan: Yunanistan gibi yapamayız

Son dakika! Merkel'in veda ziyaretinde dikkat çeken mesajlar! Erdoğan: Yunanistan gibi yapamayız

Son dakika haberine göre, Almanya Başbakanı Angela Merkel veda ziyareti kapsamında Türkiye'ye geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Merkel ile Huber Köşkü'nde görüştü. İki lider görüşmenin ardından ortak basın toplantısı yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sayın Merkel ile ikili diyaloğumuz bölgesel konuların çözüme kavuşturulmasında da rol oynadı. Her zaman çözüm odaklı bir lider oldu" dedi. Angela Merkel ise, "Türkiye ile çok iyi ilişkiler için çabaladık. Bu iyi ilişkileri sürdürmek için karşımızda çok fazla görev var" ifadelerini kullandı. "Mülteci anlaşması konusunda hangi konularda anlaşmaya vardınız?" sorusuna Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye bu işin adeta misafirhanesi durumunda. 5 milyon Suriye'den var, Irak'tan var, Afganistan'dan 300 bin var. Bizim ötelememiz, Yunanistan'ın yaptığı gibi mümkün değil. Göçleri bugüne kadar uyguladığımız gibi aynen kabulleniyoruz." yanıtını verdi.

16.10.2021Gündem
Aile hekimi nasıl değiştirilir Birkaç adımda kolay yöntem

Aile hekimi nasıl değiştirilir? Birkaç adımda kolay yöntem

Aile hekimi değiştirmek için birkaç adım yeterli oluyor. Aile hekimi değişikliği yapmak isteyen vatandaşlar, E-Devlet ya da E-Nabız şifresi ile bu adımları kolayca tamamlayabiliyor. Çok basit bir yöntem ile gerçekleştirilebilen Aile hekimi değiştirme prosedürü, ortalama 3 ila 5 günü içerisinde sisteme işliyor. Peki, aile hekimi değişikliği nasıl yapılır? İşte, aile hekimi değiştirme süreci ile ilgili detaylı anlatım içeren kolay yöntem

15.10.2021Gündem
Bu okulun 55 milletten öğrencisi var

Bu okulun 55 milletten öğrencisi var

İstanbul’da yaşayan yabancıların çocuklarının devam ettiği Zekeriyaköy’deki British International School’da tam 55 farklı ülkeden 600 öğrenci eğitim görüyor. Okulda, İngiliz Ulusal Müfredatı doğrultusunda 2.5-18 yaş aralığındaki öğrencilere eğitim veriliyor.

9.10.2021Eğitim
Bu manzaraya elveda... Türkiye Paris İklim Anlaşmasını imzaladı

Bu manzaraya elveda... Türkiye Paris İklim Anlaşması'nı imzaladı

Türkiye’nin Paris İklim Anlaşması’nı imzalayan 192. ülke olmasının ardından Ekosfer Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Gürbüz’e anlaşmanın önemini sorduk. Gürbüz, “Yenilenebilir enerji dünyaya ve ekonomiye katkı sağlayacak. Kömür santralları yerine rüzgâr ya da güneş gibi yenilenebilir kaynaklara geçilmesi zor değil. Elektrikli araçların artması, dizel arabaların azalması gibi gelişmeler yaşanacak” diyor.

8.10.2021Gündem
Yeniden yüz yüze eğitim heyecanı

Yeniden yüz yüze eğitim heyecanı

Uzaktan eğitimle geçen 3 akademik yarı yılın ardından üniversite kampusları yüz yüze eğitimle hareketlendi. Aralarında İstanbul Teknik, Yıldız Teknik ve Marmara’nın da olduğu altı üniversite daha dün yüz yüze eğitime başladı. İlk gün kampuslarda ‘yeni normal’e tanık olduk, üniversitelilerle konuştuk. Öğrencilerin tek korkusu yeniden uzaktan eğitime geçilmesi...

5.10.2021Eğitim
İhracat dolu dizgin

İhracat dolu dizgin

İhracatta eylül ayında Cumhuriyet tarihinin rekoru kırıldı. Eylül ayında yapılan ihracat, geçen yıla göre yüzde 30 artarak 20.8 milyar dolara ulaştı. Son 12 aylık ihracat değeri 212 milyar doları aşarken, yılın ilk 9 ayında yapılan ihracat 161 milyar dolara çıktı.

2.10.2021Ekonomi
Ticaret Bakanlığı eylül ayı ihracat rakamlarını açıkladı

Ticaret Bakanlığı eylül ayı ihracat rakamlarını açıkladı

Genel Ticaret Sistemi'ne (GTS) göre ihracat eylülde geçen yılın aynı ayına kıyasla yüzde 29,97 artarak 20 milyar 783 milyon dolara, ithalat da yüzde 12,18 yükselişle 23 milyar 386 milyon dolara yükseldi.

1.10.2021Ekonomi
Bakan Muş duyurdu İhracat rakamlarında Cumhuriyet tarihinde ilk

Bakan Muş duyurdu! İhracat rakamlarında Cumhuriyet tarihinde ilk

Ticaret Bakanı Muş, "İhracat eylülde geçen yılın aynı ayına göre yüzde 30 artışla 20,8 milyar dolar oldu. Cumhuriyet tarihimizde ilk kez aylık bazda 20 milyar dolar eşiğini aştık" açıklamasında bulundu.

1.10.2021Ekonomi
Son dakika... TBMM’de yeni yasama yılı başladı... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Meclisin ışıkları yanıyorsa bu ülkenin sırtı yere gelmez

Son dakika... TBMM’de yeni yasama yılı başladı... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Meclis'in ışıkları yanıyorsa bu ülkenin sırtı yere gelmez

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'nin 27'nci dönem 5'inci yasama yılı açılış programında konuştu. Konuşmasında yeni anayasa çalışmalarından bahseden Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Meclisimizin, mümkün olursa tamamının uzlaşmasıyla hazırlanacak bir yeni anayasa, milletimize vereceğimiz en güzel 2023 hediyesi olacaktır'' dedi. ''Adına Kürt sorunu denen meseleyi hak ve özgürlüklerden kalkınmaya kadar tüm boyutlarıyla biz çözdük'' diyen Erdoğan, ''Diyarbakır'daki vatandaşlarımıza söz verdiğimiz şekilde ret, inkar politikalarını nasıl ortadan kaldırdıysak bu meseleyi hala istismar konusu yapmak isteyenlerin maskelerini de aynı şekilde düşüreceğiz'' ifadelerini kullandı. Vekillere hitap ederken ''Birilerinin sürekli nerede diye sordukları Merkez Bankası rezervimiz de 122 milyar dolar seviyesine ulaştı'' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''İnşallah 2021'i yüzde 9'luk bir büyüme ile kapatmayı öngörüyoruz'' dedi. Enflasyonu tek haneli rakamlara düşürmekte kararlı olduklarını söyleyen Erdoğan, fahiş fiyatlarla ilgili olarak da ''Rekabeti bozan piyasadaki hakim durumunu kötüye kullanan ve fiyatları keyfi şekilde belirleyen firmaların üzerine kararlılıkla gideceğiz'' şeklinde konuştu.

1.10.2021Gündem
Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nebatiden politika faizi açıklaması

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nebati'den "politika faizi" açıklaması

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati, "Brezilya, ABD ve Avro bölgesi gibi ülkelerde politika faizinin enflasyonun altında belirlenmesine hiç sesini çıkarmayanlar, Merkez Bankamızın çekirdek enflasyonun üzerinde olmakla birlikte enflasyonun sınırlı olarak altında politika faizi belirlemesi durumunda kıyameti koparıyorlar." dedi.

30.09.2021Ekonomi
İsrail Dışişleri Bakanı Lapid, Bahreyn Kralı Al Halife ile görüştü

İsrail Dışişleri Bakanı Lapid, Bahreyn Kralı Al Halife ile görüştü

İsrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid, Bahreyn'le geçtiğimiz yıl kurulan diplomatik ilişkilerin ardından ülkeye resmi ziyarette bulunan ilk İsrailli bakan oldu.

30.09.2021Haber
Bu bir ilk İsrail Dışişleri Bakanı Lapidden Bahreyne ziyaret

Bu bir ilk! İsrail Dışişleri Bakanı Lapid'den Bahreyn'e ziyaret

İsrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid, Bahreyn'le geçtiğimiz yıl kurulan diplomatik ilişkilerin ardından ülkeye resmi ziyarette bulunan ilk İsrailli bakan oldu.

30.09.2021Dünya
Sparta Prag taraftarından Rangerslı Roofea olay karşılama Glasgow kasabı geldi...

Sparta Prag taraftarından Rangers'lı Roofe'a olay karşılama! "Glasgow kasabı geldi..."

Geçtiğimiz sezon UEFA Avrupa Ligi'nde Rangers'ın Slavia Prag'a 2-0 yenilerek kupadan elendiği maçta Kemar Roofe'nin kramponu, rakip kaleci Ondrej Kolar'ın yüzüne isabet etmiş ve Kolar hastanelik olmuştu. Sparta Prag maçı için Çekya'ya giden Rangers kafilesinde Roofe, "Glasgow kasabı" sesleriyle karşılandı.

30.09.2021Futbol
Ağustos ayı ihracatında büyük artış

Ağustos ayı ihracatında büyük artış

Ağustos ayında ihracat geçen yılın aynı ayına göre %51,9 artarak 18 milyar 916 milyon dolar oldu. Dış ticaret açığı ise bir önceki yılın aynı ayına göre %32,4 azalarak 6 milyar 300 milyon dolardan, 4 milyar 259 milyon dolara geriledi.

30.09.2021Ekonomi
Amcasını cinsel istismarla suçlayan kızın avukatından Neden bağırmadın sorusuna tepki

Amcasını cinsel istismarla suçlayan kızın avukatından 'Neden bağırmadın' sorusuna tepki

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde yeğeni Z.Ç.'ye (17) cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla hakkında açılan davanın ilk duruşmasında tahliye edilen, cezaevi kapısında davullu zurnalı kutlamayla karşılandığı görüntüler tepki çeken Osman Ç.'nin (29) yargılanmasına devam edildi. Sanık Osman Ç.’nin katılmadığı duruşmada Z.Ç., olay günü yaşadıklarını anlattı. Duruşma ertelenirken, adliye çıkışı açıklama yapan mağdur avukatları, mahkeme başkanının Z.Ç.’ye, ‘Neden bağırmadın, neden ses çıkarmadın?’ diye soru sorduğunu belirterek, tepki gösterdi.

29.09.2021Haber
Amcasını cinsel istismarla suçlayan kızın avukatından ‘Neden bağırmadın’ sorusuna tepki

Amcasını cinsel istismarla suçlayan kızın avukatından ‘Neden bağırmadın’ sorusuna tepki

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde yeğeni Z.Ç.'ye (17) cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla hakkında açılan davanın ilk duruşmasında tahliye edilen, cezaevi kapısında davullu zurnalı kutlamayla karşılandığı görüntüler tepki çeken Osman Ç.'nin (29) yargılanmasına devam edildi. Sanık Osman Ç.’nin katılmadığı duruşmada Z.Ç., olay günü yaşadıklarını anlattı. Duruşma ertelenirken, adliye çıkışı açıklama yapan mağdur avukatları, mahkeme başkanının Z.Ç.’ye, ‘Neden bağırmadın, neden ses çıkarmadın?’ diye soru sorduğunu belirterek, tepki gösterdi.

29.09.2021Gündem
Karadenizin Zeugması kapılarını dünyaya açacak

  'Karadeniz'in Zeugması' kapılarını dünyaya açacak

Karabük'ün Eskipazar ilçesindeki Hadrianaupolis Antik Kenti'nin Kültür ve Turizm Bakanlığınca ören yeri haline getirilerek 2022'den itibaren ziyarete açılması planlanıyor.

28.09.2021Keyif
Tanrıların Dağı Nemrut’ta günü hem batırdık hem doğurduk...

Tanrıların Dağı Nemrut’ta günü hem batırdık hem doğurduk...

Adıyaman’ın Kâhta ilçesindeki Nemrut Milli Parkı; zirvesindeki heykelleri, insan eliyle yapılmış tümülüsü, hâlâ kayıp olan I. Antiochos’un mezarıyla sırlarla dolu bir yer...

26.09.2021Seyahat
Son Dakika: Mario Balotelliden yeni açıklama Sergen Yalçının videosunu ne zaman izledi Soyunma odasında o anlar...

Son Dakika: Mario Balotelli'den yeni açıklama! Sergen Yalçın'ın videosunu ne zaman izledi? Soyunma odasında o anlar...

Adana Demirspor forması giyen Mario Balotelli, Beşiktaş teknik direktörü Sergen Yalçın'ın kendisi hakkında 'beyni yok' ifadesini kullandığı videoyu Beşiktaş maçından önce soyunma odasında bir takım arkadaşının izlettiğini anlattı. İşte soyunma odasında yaşananlar...

25.09.2021Futbol
Evcil Kuş Türleri Ve Özellikleri Nelerdir Evde Hangi Kuşlar Beslenir, İsimleri Nelerdir

Evcil Kuş Türleri Ve Özellikleri Nelerdir? Evde Hangi Kuşlar Beslenir, İsimleri Nelerdir?

Evde beslenebilecek pek çok evcil kuş türü bulunmaktadır. Bu türlerin birbirinden farklı nitelikleri mevcuttur. Sizin için evcil kuş türlerinin hangileri olduğunu, özelliklerinin neler olduğunu, evde hangi tür kuşların beslenebileceğini ve bu kuşların isimlerini derledik.

24.09.2021Araştırma
Taş Tepeler Tanıtım Toplantısı Şanlıurfada yapıldı

'Taş Tepeler Tanıtım Toplantısı' Şanlıurfa'da yapıldı

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Turizm Geliştirme ve Tanıtım Ajansı (TGA), dünya üzerindeki ilk yerleşik yaşam ve sosyal topluluk örneklerine ev sahipliği yapan Taş Tepeler'i tanıttı.

23.09.2021Gündem
Seyahat kısıtlamasından sonra ilk İngiliz turist kafilesine lokumlu karşılama

Seyahat kısıtlamasından sonra ilk İngiliz turist kafilesine lokumlu karşılama

İngiltere Ulaştırma Bakanı Hon Grant Shapps'in Türkiye'yi 22 Eylül'den itibaren kırmızı listeden çıkararak, seyahat edilebilir ülkeler arasına aldıklarını açıklamasının ardından, Muğla'nın Dalaman ilçesine gelen 129 kişilik ilk İngiliz turist kafilesi, havalimanında lokumla karşılandı.

23.09.2021Haber
İlk İngiliz turist kafilesine Türkiyede lokumlu karşılama

İlk İngiliz turist kafilesine Türkiye'de lokumlu karşılama

İngiltere Ulaştırma Bakanı Hon Grant Shapps'in Türkiye'yi 22 Eylül'den itibaren kırmızı listeden çıkararak, seyahat edilebilir ülkeler arasına aldıklarını açıklamasının ardından, Muğla'nın Dalaman ilçesine gelen 129 kişilik ilk İngiliz turist kafilesi, havalimanında lokumla karşılandı.

23.09.2021Gündem
Tarih tekerrür mü ediyor Evergrande ikinci Lehman Brothers krizini tetikler mi

Tarih tekerrür mü ediyor? Evergrande ikinci Lehman Brothers krizini tetikler mi?

Tüm dünya Çinli dev gayrimenkul şirketi Evergrande’yi konuşuyor. Yaklaşık 300 milyar dolar borcu olan Evergrande’nin borçlarını ödeyemeyerek iflas edeceği iddia ediliyor. 2008 yılında mortgage krizinde de ABD’li dev yatırım bankası Lehman Brothers 613 milyar dolar borçla iflas etmişti. Şimdi dünya ikinci bir Lehman Brothers’ı yaşayacak mı? İşte yanıtlar…

22.09.2021Ekonomi
Son Dakika: Avrupa Şampiyonu Ampute Milli Takımına coşkulu karşılama Yeni hedefi açıkladılar...

Son Dakika: Avrupa Şampiyonu Ampute Milli Takımı'na coşkulu karşılama! Yeni hedefi açıkladılar...

Son dakika haberi... Üst üste 2. kez Avrupa şampiyonu olarak tarihi bir başarı yakalayan Ampute Milli Futbol Takımı'na İstanbul'da coşkulu bir karşılaşama yapıldı.

20.09.2021Futbol
İhracatçılara finansman müjdesi

İhracatçılara finansman müjdesi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, artan ihracat hızına uygun finansmanı sağlayacak yeni bir mekanizma kurduklarını ve teminat sorununun ortadan kalkacağını açıkladı. Erdoğan, “Amacımız uzak coğrafyalardaki ülkelerin ithalatlarında ülkemizin payını 4 kat artırmaktır” dedi.

19.09.2021Ekonomi
Gezginlerin favorisi İstanbul

Gezginlerin favorisi İstanbul

Yolu bir kez geçenlerin gönlüne taht kuran bir şehir İstanbul. Nitekim Travel + Leisure dergisinin ‘Dünyanın En İyileri Ödülleri’nde İstanbul Avrupa’nın en iyi, dünyanınsa en iyi 3’üncü şehri seçildi. Dergi, okurlarının oylamaları sonucu oluşturdukları listede İstanbul için “Tarihin kavşağında, kalıcı bir cazibeye sahip şehir” diyor.

19.09.2021Seyahat
Cumhurbaşkanı Erdoğandan ihracatçılara müjde: Yeni bir mekanizma kuruyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ihracatçılara müjde: Yeni bir mekanizma kuruyoruz

Türkiye İhracatçılar Meclisi 28. Olağan Genel Kurulu ve İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni'nde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Amacımız uzak coğrafyalardaki ülkelerin ithalatlarında ülkemizin payını 4 kat artırmaktır" dedi. 'Yeni bir mekanizma kurmakta olduğumuzun müjdesini paylaşmak istiyorum' diyen Erdoğan, İhracatı Geliştirme Fonu'nun detaylarından bahsetti. İhracattaki rekorlara değinen Erdoğan, "12 aylık ihracatımız ilk defa 200 milyarı aşarak 17 Eylül itibarıyla 211 milyar dolarla rekor kırdı" açıklamasında bulundu.

18.09.2021Ekonomi
THY dünyanın en iyileri arasında

THY dünyanın en iyileri arasında

Türk Hava Yolları (THY), Travel + Leisure Dergisi’nin okuyucu oylarıyla gerçekleşen ankette dünyanın en iyi 10 havayolu arasında gösterildi.

16.09.2021Ekonomi
‘Bu şampiyonluk 2024’ün, 2028’in habercisi’

‘Bu şampiyonluk 2024’ün, 2028’in habercisi’

Golbol Kadın Milli Takımımız, Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları final karşılaşmasında ABD’yi 9-2 mağlup ederek ikinci kez olimpiyat şampiyonu oldu. Takımın yıldız oyuncuları ve antrenörü Gültekin Karasu’yla kazandıkları başarıyı konuştuk. Oyuncular görme engelli çocukları olan ailelere seslendi: “Hayatta her zaman yanımızda birileri olmayacak, tek başımıza bir şeyler başarmamız gerekiyor. Bu anlamda spor çok büyük bir tetikleyici. Çok şey katıyor insana.”

12.09.2021Hürriyet Pazar
Bakan Ersoy: İklim değişikliği gibi başlıkların ağırlığı altında eziliyoruz

Bakan Ersoy: İklim değişikliği gibi başlıkların ağırlığı altında eziliyoruz

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İzmir'in ev sahipliğini yapmaya hak kazandığı Dünya Belediyeler Birliği (UCLG) Kültür Zirvesi'nin açılışına katıldı. Ersoy, kültürle çevrenin birbirine bağlı olduğunu belirtip, "Okyanusları, denizleri, deniz kaynaklarını korumak, biyolojik çeşitlilik kaybını engellemek ve iklim değişikliği gibi başlıkların ağırlığı altında eziliyoruz. Hepimiz tecrübe ediyoruz ki gidişat pek iyi değil" dedi.

9.09.2021Gündem
Son Dakika Haber: Sergen Yalçından çarpıcı açıklamalar Hesap versin, haddini bildiririz

Son Dakika Haber: Sergen Yalçın'dan çarpıcı açıklamalar! 'Hesap versin, haddini bildiririz'

Son dakika haberi... Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Haber Global'de katıldığı programda çarpıcı açıklamalarda bulundu. 48 yaşındaki teknik adam, yeni transferler, şampiyonluk yorucu ve daha birçok konu hakkında konuştu...

9.09.2021Futbol
TCMB Başkanı Kavcıoğlu: Son çeyrekte enflasyon düşüş eğilimine girecek

TCMB Başkanı Kavcıoğlu: Son çeyrekte enflasyon düşüş eğilimine girecek

Merkez Bankası Başkanı (MB) Şahap Kavcıoğlu, Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası tarafından ‘Para Politikası, Enflasyon ve Yatırımlar’ başlığı altında düzenlenen hibrit toplantıda yaptığı konuşmada, cari işlemler ve dış finansman verilerini çok yakından izlediklerine işaret ederek, mevcut durumda ihracattaki yukarı yönlü seyrin, turizmdeki toparlanma ve altın ithalatındaki kayda değer düşüşün dış dengede devam eden iyileşmeyi desteklediğini söyledi.

9.09.2021Ekonomi
Son Dakika: Beşiktaşta Sergen Yalçınndan devşirme sinyali Kadroda birkaç oyuncuyu...

Son Dakika: Beşiktaş'ta Sergen Yalçın'ndan devşirme sinyali! "Kadroda birkaç oyuncuyu..."

Son dakika haberi... Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, transfer döneminde kadroya yerli bir stoper alınamamasının ardından çarpıcı açıklamalar yaptı. Sergen Yalçın, kadro içerisinde oyuncu devşireceğinin sinyalini verdi.

9.09.2021Futbol
Son Dakika: Beşiktaş Pjanice kavuştu İstanbulda coşkulu karşılama...

Son Dakika: Beşiktaş Pjanic'e kavuştu! İstanbul'da coşkulu karşılama...

Son dakika haberi... Beşiktaşlı taraftarlar, Barcelona'dan 1 yıllığına kiralanan ve ülkesinin milli takımından dönen Miralem Pjanic'i havalimanında coşkulu şekilde karşıladı.

8.09.2021Futbol

Yazar Sonuçları

Hadi Kemal Bey, sıra sende

Kılıçdaroğlu, siyasi cinayetler iddiasını ortaya attı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı bunun üzerine soruşturma başlattı.

19.10.2021

Türkiye Tel Rıfat’ta kendi göbeğini kendi kesebilir mi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın PKK/YPG’nin Suriye’nin batısındaki son terör eylemlerinden sonra geçen pazartesi akşamı yaptığı “Artık tahammülümüz kalmadı. Buralardan kaynaklanan tehditleri ya oralarda etkin olan güçlerle birlikte ya da kendi imkânlarımızla bertaraf etmekte kararlıyız” açıklamasıyla başlayan Tel Rıfat’a askeri harekât tartışması bütün yoğunluğuyla sürüyor.

16.10.2021

Haftası dolmadan kazıldı

 03 Kasım 2020 tarihli yazımı aktarıyorum. Yayımımızda: ‘Askerlik yıllarımda (İzmir/Menemen) Özcan Şahin adlı bölük astsubayıma tarifsiz bir hayranlığım oluşmuştu. Onu kendime rol model aldım. Sert, disiplinli, azimli, ilgili, milliyetçi, devletçi, gözü kara ve mükemmel bilgili biriydi.

14.10.2021

Sonbaharda Karaburun Rotası

Sonbaharı iyiden iyiye hissetmeye başladık. Sabahları ince bir serinlikle uyanıyoruz, akşamları erkenden alacakaranlık çöküyor. Kışlık hazırlıkları tamamlanıp, dolaplardaki yerlerini aldı.

30.09.2021

Maç bitsin istemedik

Her oyuncunun büyük alkışı hak ettiği eğlenceli bir başyapıt izledik.

28.09.2021

Beethoven’dan Avrupa Marşı eşliğinde Türkiye’de hak ihlalleri meselesi

Son yıllarda Ankara’da pek karşılaşmadığımız bir tabloydu. Konusu Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) verdiği ihlal kararlarının uygulanması olan bir konferans geleneksel şekilde Milli Marş’ın okunmasıyla açıldı. Salondaki davetliler sandalyelerine oturmak üzereydiler ki, salonda bir anons duyuldu:

24.09.2021

Sahte takipçi rayiçleri

Türkiye’de en başta ünlülerin sosyal medyada inanması çok güç takipçi sayıları var. Rakamların şişirme olduğu hemen herkes tarafından dillendiriliyor. Bunu sağlayan firma ya da kişilerse artık katalog oluşturmaya başlamış.

15.09.2021