EKSTRA
MENÜ

Kars Çayı

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 206 haberi bulunmuştur.

Kars Çayı Haberleri

Karsta kışa rağmen göç etmeyen iki leylek köyün maskotu oldu

Kars'ta kışa rağmen göç etmeyen iki leylek köyün maskotu oldu

Kars'ta iki leylek, köylülerin özenli bakımıyla bu kış göç etmedi.

1.03.2021Gündem
Kars Çayının buzları eridi

Kars Çayı'nın buzları eridi

KARS'ta, hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi ve lodos nedeniyle Kars Çayı'nın buzları eridi.

15.02.2021Gündem
İşçilerin eksi 30 derece buz mesaisi

İşçilerin eksi 30 derece buz mesaisi

Sibirya soğuklarının hüküm sürdüğü Kars’ta elektrik santraline su akışını engelleyen buz kütleleri, günde 3 defa 4 görevli tarafından buz gibi suyun içerisinde saatlerce süren mücadele sonucunda kırılıyor.

25.01.2021Haber
Köylülerin buz tutan Kars Çayında curling keyfi

Köylülerin buz tutan Kars Çayı'nda "curling" keyfi

Kars'ın Susuz ilçesine bağlı Yolboyu köylülerinden yetişkinler, doğal buz pistine çevirdikleri çay üzerinde televizyondan izleyerek öğrendikleri curling sporunu oynuyor, çocuklar ise kızak kayarak eğleniyor

8.01.2021Gezi
Kars Çayı kısmen buz tuttu

Kars Çayı kısmen buz tuttu

KARS’ta yüksek kesimlere yağan kar, soğuk havayı da beraberinde getirdi. Özellikle geceleri don olayının yaşandığı kentte Kars Çayı kısmen buz tuttu, günlük yaşam olumsuz etkilenmeye başladı.

27.11.2020Güncel
Kuyucuk Kuş Cennetini bırak Kars Çayı’na bak

Kuyucuk Kuş Cenneti'ni bırak Kars Çayı’na bak

Kars Çayı havzası, Türkiye'nin en önemli kuş barınma alanlarından biri olan Kuyucuk Gölü’nü geride bıraktı. Yüzlerce yaban ördeği Kars Çayı’nda bir arada görüntülendi.

18.09.2020Seyahat
Kars Çayında kaybolan 2 çocuktan acı haber

Kars Çayı'nda kaybolan 2 çocuktan acı haber

Kars'ta arkadaşlarıyla pikniğe giden 2 çocuk serinlemek için girdikleri Kars Çayı'nda kayboldu. Yapılan arama çalışmalarında Ömercan Dalda (16) ile Ozan Gündüz (14) ölü olarak bulundu.

16.08.2020Gündem
Kars Vadisi Projesi kentin kaderini değiştirecek

Kars Vadisi Projesi kentin kaderini değiştirecek

Kars'ın tarihi, sosyal, kültürel ve turistik değerlerine değer katarak, kentteki turizm potansiyelini artırmak amacıyla geçen yıl yapımına başlanan 'Kars Vadisi Projesi', Kars Bedesteni Konak ve çevre düzenlemesi çalışmaları devam ediyor.

7.07.2020Seyahat
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ekonomide toparlanma sinyalleri oldukça güçlü geliyor

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ekonomide toparlanma sinyalleri oldukça güçlü geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kars Barajı açılışına video konferans ile katıldı. "Hükümete geldiğimizde 276 baraj vardı." diye konuşan Erdoğan, "Bugün ise, son 18 yıldaki 585. barajı ülkemize kazandırıyoruz." ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Aldığımız önlemlerinin etkilerini Mayıs ayı ile birlikte görmeye başladık. Ekonomide toparlanma sinyalleri oldukça güçlü geliyor." diye konuştu. "Salgının üstesinden gelmenin yolu, maske, mesafe ve temizlikten geçiyor." diyen Erdoğan, "Bu sıralamayı baş harflerini anlamlı kılmak için küçük bir takdim tehir ile değiştirerek tekrarlamak istiyorum: 'Temizlik, maske, mesafe.' Yani Tamam. İnşallah bu kurallara riayet ederek salgını gündemimizden çıkaracağımıza inanıyorum." dedi.

20.06.2020Gündem
Kars Barajı, yarın hizmete alınacak

Kars Barajı, yarın hizmete alınacak

TARIM ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Kars’ın en büyük kamu yatırımlarından biri olan Kars Barajı’nın yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın video konferans ile katılacağı törenle hizmete alınacağını açıkladı.

19.06.2020Ekonomi
Kars’taki balık ölümlerinin ardından ekipler harekete geçti

Kars’taki balık ölümlerinin ardından ekipler harekete geçti!

Kars Çayı’nda şüpheli balık ölümlerinin sebebi araştırılıyor. Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri bölgeden su ve ölü balık numuneleri aldı. Alınan numunelerin incelenmesinin ardından balık ölümlerinin sebebi belirlenecek.

12.06.2020Gündem
Kars’ta sarı çiçek açtı

Kars’ta sarı çiçek açtı

Kars’ta yazın gelmesiyle birlikte canlanan doğa, adeta görenleri büyülüyor.

5.06.2020Seyahat
Kars’ta tatlı su kefallerinin zorlu yolculuğu

Kars’ta tatlı su kefallerinin zorlu yolculuğu

KARS’ta, tatlı su kefallerinin yumurtalarını bırakmak için Kars Çayı üzerindeki hidroelektrik santrali barajının azgın sularına karşı verdikleri zorlu yolculuk, ilginç görüntüler oluşturdu.

30.05.2020Gündem
Kars Çayı, yağmur ve karın erimesiyle taştı

Kars Çayı, yağmur ve karın erimesiyle taştı

Kars'ta yağmur ve karın erimesi Kars Çayı'nı taşırdı. Yetkililer özellikle dere yataklarının yakınında yaşayan vatandaşları ani sel baskınlarına karşı uyardı.

12.05.2020Gündem
Beyaz gelincik Kars’ta görüntülendi

Beyaz gelincik Kars’ta görüntülendi

Nesli tükenmekte olduğu için koruma altında bulunan ve çok hızlı hareket ettiği için nadir olarak görüntülenebilen ‘beyaz gelincik’, Kars’ta görüntülendi.

18.02.2020Gündem
Karstaki eski HES baraj gölü yüzeyi dondu

Kars'taki eski HES baraj gölü yüzeyi dondu

Doğu Anadolu Bölgesi'nde etkili olan Sibirya soğukları nedeniyle Kars'taki eski hidroelektrik santralinin (HES) baraj gölü yüzeyi dondu.

17.01.2020Gündem
Türkiyenin o şehrinde Sibirya soğukları... Sıcaklık eksi 11e düştü, her yer buz tuttu

Türkiye'nin o şehrinde Sibirya soğukları... Sıcaklık eksi 11'e düştü, her yer buz tuttu

Sibirya soğuklarının etkili olduğu Kars'ta, hava sıcaklığı geceleri eksi 11'e düştü, kentte adeta her yer buz tuttu. Aşırı soğuklardan ağaçlar da buz tutarken, Kars Çayı donmaya başladı.

7.01.2020Seyahat
Doğuda soğuk hava çay ve şelaleleri dondurdu

Doğu'da soğuk hava çay ve şelaleleri dondurdu

Doğu Anadolu Bölgesi'nde etkili olan soğuk hava nedeniyle Kars ve Iğdır'daki bazı çay ve şelaleler dondu.

25.12.2019Seyahat
Bir günde buz tuttu

Bir günde buz tuttu

Kar yağışının ardından şiddetli soğuk Doğu Anadolu’da etkisini sürdürüyor. Gece hava sıcaklığının sıfırın altında 15 dereceye kadar düştüğü Kars’ta, Kars Çayı buz tuttu.

20.11.2019Gündem
Kars Baraj gölünde kartpostallık görüntüler

Kars Baraj gölünde kartpostallık görüntüler 

Kars Baraj gölünde kalan ağaçların suya yansıması kartpostallık görüntüler ortaya çıkardı.

6.05.2019Ekonomi
Kars Çayı taştı, AFAD vatandaşları uyardı

Kars Çayı taştı, AFAD vatandaşları uyardı

Kars'ta havaların ısınması nedeniyle karların erimesi ve etkili olan yağış Kars Çayı’nı taşırdı. Yetkililer özellikle dere yataklarının yakınında yaşayan vatandaşları uyardı.

18.04.2019Gündem
Leyleği havada göremeyeceksiniz

Leyleği havada göremeyeceksiniz

Bu yıl neden sakızın yılı? Çin’e uçan kızılgerdana nasıl ‘Brexit Mültecisi’ adı verildi? Leylekler niçin Karslı oldu? Doğada kısa bir tura çıkalım...

27.01.2019Hürriyet Pazar
Beyaz, uykusuz ve uzakta

Beyaz, uykusuz ve uzakta  

Bir zamanlar İstanbul Haydarpaşa’dan yola çıkan Doğu Ekspresi’nin son istasyonu olarak bilirdik bu şehri. Şimdilerde ‘Orient Express’ modunda Ankara’dan kalkan Doğu Ekspresi ile bütünleşmiş Kars turizmi çok moda. Ben de yağmayan İstanbul’dan, karlar altında bir romantizm yaşama düşü ile geldim bu şehre; fazlasını buldum. Kars’ta ‘Beyaz Geceler’e buyurun!..

12.02.2018Seyahat
Dere kenarında korkunç görüntü Kafalarını kesip...

Dere kenarında korkunç görüntü! Kafalarını kesip...

Kars’ta atları kaybolan vatandaşlar, aradıkları atlarının kafalarını Kars Çayı’nda buldu. Kafaları kesilen, derileri yüzülen ve içerisi temizlenen atların etlerinin ne olduğu ise bilinmiyor.

29.06.2017Gündem
Tayin oldular

'Tayin' oldular

Kars Kalesi çevresindeki düzenleme çalışmaları kapsamında 130 ev kamulaştırılıp yıkıma başlandı. Memur iki kardeş, ‘tayin’ şartı koşup evden çıkmayınca çalışma durdu. Valinin bir günde Gölcük’e tayinlerini yaptırdığı iki kardeş evi boşaltınca yıkım tamamlandı.

27.04.2017Gündem
Kars’a eksi 20 derece soğukta leylek geldi

Kars’a eksi 20 derece soğukta leylek geldi

Hava sıcaklığının özelikle geceleri eksi 20 dereceye düştüğü ve her yerin karla kaplı olduğu Kars’a leylek geldi. Dikme köyü ve Çerme köyü sınırlarını mesken tutan leylek, Kars Çayı'nın açık yerlerinde soğuğa aldırış etmeden yiyecek bulmaya çalışıyor. Havaların soğumasıyla birlikte leyleklerin göç ettiğini ifade eden Serkan Erkoç isimli vatandaş, leyleğin göç etmeden Kars’ta kalmış olabileceğini söyledi.

23.02.2017Haber
Yeşil başlı gövel ördeği kurtarma çabası

Yeşil başlı gövel ördeği kurtarma çabası

Kars Çayı’nda bulunan yaban ördeği vatandaşları harekete geçirdi. Belediye Başkanlığı’na ait İtfaiye Müdürlüğü’nü arayan vatandaşlar, Kars Çayı’nda yaralı ördek bulunduğu ve çayın büyük kısmının soğuktan donduğunu, ördeğinde donarak öleceğini belirterek, ördeğin bulunduğu yerden kurtarılmasını istedi. Yardıma gelen dalgıçlardan kaçan ördek bir türlü yakalanamayınca üzerine ağ atılarak kurtarıldı.

10.12.2016Diğer Videolar
Kars Çayı’ndan ıslah çalışmasında bulundu

Kars Çayı’ndan ıslah çalışmasında bulundu

Kars Çayı ıslah projesi kapsamında yapılan çalışmalarda 1’inci Dünya Savaşı dönemine ait olduğu anlaşılan 2 top güllesi bulundu.

30.09.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Kars turizmine yeni bir yön çizen Doğu Ekspresi’ni bekliyoruz

Kars son yıllarda tren sayesinde turizmde yaptığı atılımlarla bir marka şehir halini almayı başardı ve Türkiye’nin en önemli kış destinasyonlarından biri haline gelmişti. Seferleri durdurulan sadece Doğu Ekspresi değil, birçok bölgesel hat ve tren yaşadığımız süreçte çalışmıyor. Yalnızca Karslılar değil tüm turizm çevreleri koronavirüs tedbirleri kapsamında seferleri durdurulan Doğu Ekspresi’nin tekrar şehirlerine geleceği günü bekliyor. Umarız önümüzdeki kış tekrar aynı hava yakalanır ve Kars turizmde hakettiği ilgiyi görür.

28.03.2021

Doğu'nun hayal şehri: Kars

Hayat bu sene bizi önceliklerimizi gözden geçirmemiz için oldukça zorladı. Ben her zaman kendi değerlerimizi anlamanın ve anlatmanın içinde bulunduğumuz zor süreçlere derman olduğuna inanırım. Mimarisi, tarihi, kültürü ve mutfağıyla ülkemizin en ilginç şehirlerinden olan Kars da bence o değerlerden biri. Kars’ı sadece Doğu Ekspresi ile kışın ya da hafta sonu için ziyaret edilen bir yer olarak görmekten öte ruhunu yaşamanızı öneririm. Koruyamadıklarımız ne kadar çok olsa da gördükleriniz sizi büyüleyecek.

27.12.2020

Instagram’ın popüler güzeli: Kars

Kars, Doğu Ekspresi sayesinde son dönemlerin en popüler rotalarından birisi haline geldi. Haliyle fotoğraflardan birçok manzaraya şahit oldunuz. Kars'a gittiğiniz zaman, birçok insan manzarasına şahit olacaksınız. Soğuk bir şehrin insanlarının bu denli sıcak ve misafirperver olmasına hayret edip, bir kez daha Kars'a gitme isteği duyacağınıza eminim. Kültürlerine ve tarihine yıllar boyunca sahip çıkıp, koruyup şehrin dokusunu hiç bozmamışlar. İşte size Kars gezi rehberi...

21.12.2018