EKSTRA
MENÜ

Karne

Karne ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Karne haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.180 Karne haberi bulunmuştur.

Karne Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Aybüke Yalçın mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Aybüke Yalçın mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Batman’da PKK’nın hain saldırısı sonucunda şehit düşen müzik öğretmeni Aybüke Yalçın hakkında paylaştığı mesajında ‘Şehadetinin 3. yılında, Batman'da terör örgütü tarafından alçakça katledilen öğretmenimiz Aybüke Yalçın’ı rahmetle anıyorum’ dedi.

9.06.2020Gündem
Öğrenciler dikkat MEB duyurdu... İlki 30 Mayısta yapılacak

Öğrenciler dikkat! MEB duyurdu... İlki 30 Mayıs'ta yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) hazırlanan 12'nci sınıf öğrencileri için çevrimiçi çözümlü mini deneme sınavları başlatacak. İlki 30 Mayıs'ta gerçekleştirilecek sınavlar 2 oturum halinde yapılacak. Sınav sonunda her öğrenciye karne verilecek. Karnede Türkiye, il ve ilçe sıralaması da yer alacak.

28.05.2020Gündem
MEBden çevrimiçi YKS deneme sınavı

MEB'den çevrimiçi YKS deneme sınavı

MEB, YKS'ye hazırlanan öğrenciler için çevrimiçi deneme sınavı yapacak. İlki 30 Mayıs'ta gerçekleştirilecek sınavlar iki oturum halinde olacak. Sınav sonunda her öğrenciye karne verilecek. Karnede Türkiye, il ve ilçe sıralaması da yer alacak.

28.05.2020Eğitim
TİF Başkanı Subaşı: Yetim bir izcinin 1915 yılına ait emek defterine ulaştık

TİF Başkanı Subaşı: "Yetim bir izcinin 1915 yılına ait emek defterine ulaştık"

Türkiye İzcilik Federasyonu (TİF) Başkanı Hasan Dinçer Subaşı, Milli Mücadele dönemi kahramanlarından "Kara Fatma"nın, yetim izciler ile 1920 yılında çekilmiş fotoğrafıyla, bu yetim izcilerden birinin 1915 yılına ait izci emek defterine ulaşıldığını söyledi.

4.05.2020Gündem
AVM sahipleri Bilim Kurulu’nun onay vermesi halinde açılış takvimini açıkladı: ‘11 Mayıs’ta AVM’leri  kademeli açabiliriz’

AVM sahipleri Bilim Kurulu’nun onay vermesi halinde açılış takvimini açıkladı: "‘11 Mayıs’ta AVM’leri kademeli açabiliriz’"

AVM sahipleri, 11 Mayıs’ta kademeli, 1 Haziran’da tam kapasiteli açılışa hazır olduklarını açıkladı.

3.05.2020Ekonomi
MEB bürokratları, Türkiyedeki uzaktan eğitimi yabancı eğitimcilere anlattı

MEB bürokratları, Türkiye'deki uzaktan eğitimi yabancı eğitimcilere anlattı

MEB tarafından çeşitli ülkelerden katılımcılara koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye'deki eğitim sürecindeki uygulamalar konusunda yabancı eğitimcilere sosyal medya üzerinden bilgilendirme yapıldı.

30.04.2020Eğitim
Ülkeler sınavları nasıl yapacak

Ülkeler sınavları nasıl yapacak

Koronavirüs önlemleri kapsamında dünya genelinde birçok okul tatil edildi, bazıları uzaktan eğitime geçti. En merak edilen konulardan biri de sınavların nasıl yapılacağı oldu.

28.04.2020Eğitim
Ayrı balkonlarda olabiliriz ama yalnız değiliz

Ayrı balkonlarda olabiliriz ama yalnız değiliz

Ebrar Güldemler, iki çocuklu bir ‘solo anne’. Çocukları henüz bebeklik çağındayken eşinden ayrılıp kurduğu hayatı ‘Solo Annenin Survivor Seyir Defteri’ adlı kitabında mizahi bir dille anlatıyor. Yazıları kadınlara hem güç hem dayanışma hissi geçiriyor. Ebrar Güldemler’e ‘solo anneliği’ sorduk...

Ahzab Suresi Oku - Ahzâb Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu

Ahzab Suresi Oku - Ahzâb Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu

Medine döneminde inmiştir. 73 âyettir. Sûre, adını 20 ve 22. âyetlerde geçen “el-Ahzâb” kelimesinden almıştır. Ahzâb, gruplar, demektir. Sûrede başlıca Hendek ve Benî Kureyza savaşları ile aile hayatına dair bazı hükümler konu edilmektedir. Ahzab suresi oku ve dinle sayfamızda sizler için Ahzab suresi anlamı, fazileti, meali, tefsiri, Türkçe ve Arapça okunuşu detaylarını bir araya getirdik. Ayrıca Ahzab Suresi meali (Diyanet) yine içeriğimizde yer almaktadır.

21.04.2020Namaz Sureleri
Son dakika... Bakan Pakdemirliden pide satışı açıklaması

Son dakika... Bakan Pakdemirli'den pide satışı açıklaması

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "AA Özel Yayını"nda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı tarım ve hayvancılık alanında alınan tedbirler, çiftçilere yapılacak destek ödemeleri, ramazan ayı öncesinde gıda ürünlerine yönelik önlemler ve Türkiye’nin gıda stokuna ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Pademirli pide satışları nasıl yapılacağını belirtirken, ek destek ödemeleri müjdesini verdi.

21.04.2020Ekonomi
Türkiyeden Almanyaya Köpek Getirmek İçin Ne Yapılmalıdır

Türkiye'den Almanya'ya Köpek Getirmek İçin Ne Yapılmalıdır?

Pek çok gurbetçi Türkiye'den Almanya’ya köpeklerini götürebilmek için neler yapılacağı konusunda araştırma gerçekleştirir. Bu konuda belli başlı bazı şart ve koşullar yerine getirilmek suretiyle, minik dostları yurtdışına çıkarmak mümkün. Peki, Türkiye'den Almanya'ya köpek getirmek için ne yapılmalıdır? İşte detaylar.

9.04.2020Gündem
Rusların kara gün dostu karabuğday Market rafları boşaldı

Rusların kara gün dostu karabuğday! Market rafları boşaldı

Rus halkının tarih boyunca zorlu kriz dönemlerindeki en önemli kurtarıcısı "karabuğday", dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 pandemisinde de ülkede bolca tüketilmeye başlandı.

Çocuklar için en iyi 10 karne hediyesi hangisi

Çocuklar için en iyi 10 karne hediyesi hangisi?

Çocuğunuz için en iyi 10'u belirledik. Peki favoriniz hangisi?

17.03.2020Yaşam
AVM perakende ciro endeksi yüzde 27,3 arttı

AVM perakende ciro endeksi yüzde 27,3 arttı

AVM ciro endeksi Ocak 2019 döneminde bir önceki yılın aynı ayı ile karşılaştırıldığında ve enflasyondan arındırılmadan incelendiğinde yüzde 27,3 oranında artış kaydederek 340 puana ulaştı.

11.03.2020Ekonomi
İkinci ara tatil ne zaman ve kaç gün 2020 okullar ne zaman kapanacak

İkinci ara tatil ne zaman ve kaç gün? 2020 okullar ne zaman kapanacak?

Yaz tatili için geri sayıma başlayan öğrenciler, öncesinde girecekleri ikinci ara tatil dönemiyle ilgili araştırmalarına başladı. Özellikle mart ayı ilerlerken dönemin ilk sözlü ve yazılı sınavlarına girmeye başlayan öğrenciler, MEB takvimine göre ara tatilin hangi tarihte başlayacağını sorguluyor. Peki, ikinci ara tatil ne zaman ve kaç gün? 2020 okullar ne zaman kapanacak? İşte, ara tatil takvimiyle ilgili merak edilen bazı bilgiler.

8.03.2020Gündem
Erdoğan’ın üç kalem sürprizi

Erdoğan’ın üç kalem sürprizi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a siyasi hayatının ilk gününden beri eşlik eden, AK Parti’nin siyasi tarihine ilişkin her şeyin yazılı olduğu kara kaplı defteri bilmeyen yoktur. Erdoğan’ın tüm önemli konuları not aldığı ve bugün sayısı yüzleri bulan not defterleriyle ilgili yeni bir ayrıntı dikkatimizi çekti.

7.03.2020Gündem
Bordan lityum çıkacak

Bordan lityum çıkacak

Bor madeninin içinde lityum olduğunu söyleyen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Elektrikli araçların en kritik noktası batarya. Lityum piller de burada öne çıkıyor. Bor madeninin içindeki lityumu ayrıştırıp kullanacağız” diye konuştu.

25.02.2020Ekonomi
İkinci ara tatil ne zaman Nisan ara tatili ne zaman başlayacak

İkinci ara tatil ne zaman? Nisan ara tatili ne zaman başlayacak?

Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki öğrenciler, öğrenci velileri ve eğitimcileri ilgilendiren ara tatil için geri sayım başladı. 2019-2020 eğitim öğretim yılının ikinci döneminin başlamasıyla birlikte ara tatilin tarihine yönelik araştırmalar hız kazandı. Peki, Nisan ara tatili ne zaman başlayacak? İkinci ara tatil ne zaman?

4.02.2020Gündem
Afrika kökenli Kelvinin okuduğu Andımız büyük alkış aldı

Afrika kökenli Kelvin'in okuduğu 'Andımız' büyük alkış aldı

KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) dün ilk ve orta dereceli okullarda karne günüydü. Okullarda Şubat tatiline gidildi. Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı da Çatalköy İlkokulu’nda karne dağıtımına katıldı.

1.02.2020Dünya
Almanya’da 55 bin öğretmen açığı var’

Almanya’da 55 bin öğretmen açığı var’

Almanya’nın Berlin, Brandenburg, Bremen ve Aşağı Saksonya Eyaleti’nde ilk ve orta dereceli okullarda yarıyıl tatili başladı. Öğrenciler karne sevinci yaşarken Federal Öğretmeler Birliği, ülkede 55 bin öğretmen açığı olduğunu duyurdu.

31.01.2020Avrupa
Öğrenciler karne hediyesi olarak robotla eğlendi

Öğrenciler karne hediyesi olarak robotla eğlendi

Ailelerini kaybetmiş küçük öğrenciler, karne hediyesi olarak geziyle ödüllendirildi. Bir alışveriş merkezine giden küçük öğrenciler, hem güvenlik hem de temizlik görevlisi olarak çalışan robotlarla arkadaş olup güzel bir gün geçirdi.

31.01.2020Teknoloji
Uludağda kayakçılara sis engeli

Uludağ'da kayakçılara sis engeli

Kış turizminin önemli merkezlerinden Uludağ’da, sömestr tatili yoğunluğu yaşanıyor. Otellerin doluluk oranının yüzde 100’e ulaştığı zirvede, kayak yapanların yoğun sis sebebiyle kaybolmaması için pistlerdeki mekanik tesisler durduruldu.

29.01.2020Gündem
Okullar ne zaman açılıyor İkinci dönem ne zaman başlayacak

Okullar ne zaman açılıyor? İkinci dönem ne zaman başlayacak?

Geçtiğimiz günlerde yarıyıl tatiline başlayan milyonlarca öğrenci okulların açılacağı ve yarıyıl tatilinin son bulacağı tarihi öğrenmek için araştırmalara başladı. Yaklaşık 4 ay süren dönemin yoğunluğunu tatil süresince atacak öğrenciler, MEB'in açıkladığı 2. dönem başlangıç tarihini öğrenmek istiyor. Peki, okullar ne zaman açılacak? İkinci dönem ne zaman başlayacak?

29.01.2020Gündem
Kaybedilen tarım arazisi miktarında büyük düşüş

Kaybedilen tarım arazisi miktarında büyük düşüş

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli "AK Parti hükümetleri öncesi senelik 120 bin hektar olan tarım vasfını kaybeden arazi miktarını geçen yıl itibarıyla 10 bin hektarın altına indirdik" dedi.

27.01.2020Ekonomi
Okullar ne zaman açılacak 15 tatil ne zaman bitecek MEB 2020 takvimi

Okullar ne zaman açılacak? 15 tatil ne zaman bitecek? MEB 2020 takvimi

Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan yaklaşık 18 milyon öğrenci 16 Ocak Cuma günü karne aldı ve 15 tatil süreci başladı. Sınavlarla ve ödevlerle geçen ilk dönemi geride bırakan öğrenciler, şimdi okulların açılacağı tarihi araştırıyor. MEB 2019-2020 eğitim öğretim takvimi içerisinde 15 tatilin ne zaman biteceğini duyurmuştu. Peki, Okullar ne zaman açılacak? 15 tatil ne zaman bitecek?

26.01.2020Gündem
Karne hediyesi

Karne hediyesi

Oyuncu Bekir Aksoy önceki gün oğlu Emir’le Trump AVM’deydi. Oyuncu, oğlunu karne hediyesi olarak Trumpland’e getirdiğini söyledi.

24.01.2020Keyif
Bekir Aksoydan oğluna karne hediyesi

Bekir Aksoy'dan oğluna karne hediyesi

Oyuncu Bekir Aksoy önceki gün oğlu Emir’le Trump AVM’deydi.

24.01.2020Magazin
Çocuklar kamyonla taşınan karda eğlendi

Çocuklar kamyonla taşınan karda eğlendi

TRABZON'da, kent merkezine kar yağmayınca, vatandaşın talebi üzerine Ortahisar Belediyesi tarafından Zigana Dağı'ndan kamyonla Soğuksu Mahallesi'ne kar getirildi. Mahallede parka dökülen bir kamyon karda, çocuklar doyasıya eğlendi.

21.01.2020Gündem
‘Kötü karnenin gerekçelerini dinleyin’

‘Kötü karnenin gerekçelerini dinleyin’

18 milyon öğrenci yarıyıl tatiline girdi. Artık veli bilgilendirme sistemi sayesinde karnenin sürpriz olmadığını söyleyen uzmanlar, sayısal değerlerden oluşmayan karnenin gerekçelerini dinlenmeleri ve iyi anlamaları konusunda aileleri uyardı.

21.01.2020Eğitim
Temizlik işçisi bulduğu öğrenci servis ücretini sahibine teslim etti

Temizlik işçisi bulduğu öğrenci servis ücretini sahibine teslim etti

SULTANGAZİ'de temizlik işçisi, yol ve kaldırımı temizlerken bulduğu, içerisinde bir miktar para olan zarfı, amirleri aracılığıyla sahibine teslim etti. Temizlik işçisinin bulduğu zarfın 7. Sınıf öğrencisi Selim Karakodak'a ait olduğu ve içindeki paranın servis ücreti olduğu öğrenildi.

21.01.2020Gündem
Tatilde önce eğlence sonra ders

Tatilde önce eğlence sonra ders

18 milyon öğrenci yarıyıl tatiline başladı. Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Zeynep Kızıltepe, ilk ve ortaokul ile lise öğrencilerine tatili iyi değerlendirmeleri için önerilerde bulundu. Müzeler ve tiyatrolar da sömestre özel birçok etkinlik düzenliyor. Çocukların izleyebileceği filmler de sinema salonlarında gösterime girdi. Bu etkinliklerden birkaçını sizler için derledik.

21.01.2020Eğitim
Yarıyıl tatili için zil çaldı

Yarıyıl tatili için zil çaldı

Milyonlarca öğrencinin büyük bir özlemle beklediği yarıyıl tatili başladı. 9 Eylül 2019’da başlayan birinci dönem, 17 Ocak’ta sona erdi. Ülkemizde bu yıl ilk kez 18–22 Kasım 2019’da birinci dönem ara tatili uygulanmıştı. Öğrenciler, dokuz gün olan bu ara tatil soluklanmasının ardından çalışmaya devam etti ve şimdi de yarıyıl tatiline girdi. 20 Ocak’ta başlayan yarıyıl tatili, 31 Ocak’ta sona erecek.

20.01.2020Eğitim
Araç çekme yönetmeliğinde dikkat çeken detay

Araç çekme yönetmeliğinde dikkat çeken detay

Hatalı park eden her araç artık çekilmiyor. Yönetmelikte belirtilen yerlere park edilen araçlar çekicilirken çekilen araç sayısında azalma olduğu belirtiliyor. Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu, "Çekmenin bir amacı var. Her aracı kaldırıp götüremezsin" derken araçları çekilenler   de açıklamalarda bulundu.

20.01.2020Gündem
Dikkat Karnesi sosyal medyada paylaşılan milyonlarca çocuk tehlikede

Dikkat! Karnesi sosyal medyada paylaşılan milyonlarca çocuk tehlikede

Okulların yarıyıl tatiline girmesiyle beraber milyonlarca öğrenci karne alırken, mutluluklarını yakınlarıyla paylaşmak için karnelerin fotoğraflarını sosyal medya hesaplarına yükledi. DPC Kişisel Veri Koruma Danışmanlığı Yönetim Kurulu Başkanı Sefa Karcıoğlu, çocukların karnelerde yer alan TC kimlik numaraları, sınıfları gibi kişisel verilerini paylaşmamaları konusunda velileri uyardı.

19.01.2020Gündem
Beren Saat doğum gününe neden katılmadı

Beren Saat doğum gününe neden katılmadı

Kenan Doğulu, önceki gün Zorlu Alışveriş Merkezi’nde objektiflere takıldı.

19.01.2020Magazin
Samsung, tablet fiyatlarında indirime gitti

Samsung, tablet fiyatlarında indirime gitti

Samsung, karne dönemine özel online satış mağazasından alınacak tüm tabletlerde yüzde 18’lik büyük bir indirim kampanyası başlattı.

19.01.2020Teknoloji
Son dakika İki kardeş karne aldıktan sonra kaybolmuşlardı... Sevindirici haber geldi

Son dakika! İki kardeş karne aldıktan sonra kaybolmuşlardı... Sevindirici haber geldi

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde, dün karnelerini aldıktan sonra eve dönmeyen 2 kardeş kent merkezinde bulundu.

18.01.2020Gündem
Oğlunu öldürüp intihar eden o anne ile ilgili yeni detay

Oğlunu öldürüp intihar eden o anne ile ilgili yeni detay!

TOKAT'ta 10 yaşındaki oğlu Kayra'yı bıçaklayarak öldürdükten sonra kendini asarak intihar eden anaokulu öğretmeni Tuğba Uzun’un (37), takdir belgesi alan oğlunun karne törenine katıldıktan sonra eşi Mustafa Uzun’u telefonla arayıp, "Evde temizlik yapacağım saat 21.00’den sonra gel" dediği ortaya çıktı.

18.01.2020Gündem
Elif, karne sevincini okula başlamasını sağlayan emniyet müdürüyle paylaştı

Elif, karne sevincini okula başlamasını sağlayan emniyet müdürüyle paylaştı

BURSA ’da Yıldırım İlçe Emniyet Müdürü Erol Turan trafik ışıklarında su satarken gördüğü Elif T.’yi (8), okula kaydettirip, ihtiyaçlarını karşıladı. Küçük kız da karnesini alıp, Turan’ın yanına koştu.

18.01.2020Gündem
ATOdan özel eğitim öğrencilerine karne hediyesi

ATO'dan özel eğitim öğrencilerine karne hediyesi

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, özel eğitim alan öğrencilere karne hediyesi dağıttı.

18.01.2020Ekonomi
Tatil dönüşü ‘kaşık havası’

Tatil dönüşü ‘kaşık havası’

Yarıyıl tatili için MEB öğrencilere beşer görev verdi. Bir görevde kaşık havası öğrenmeleri istenerek, “Tatil dönüşü ‘Silifke’nin Yoğurdu’yla oynayacaksınız. E oturmaya mı geldiniz okula?” denildi.

18.01.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Yarım kalan bir uygulama binalara adresli numara

Yıl 2018. Nisan ayı ortaları filan. Ankara Büyükşehir Belediyesi(ABB), kentte adres bulmayı kolaylaştırmak hedefiyle “BİNALARA ADRESLİ NUMARA” adlı yeni bir döneme geçmek için adım atmıştı.

8.06.2020

Boşanma sürecinde çocuklar

Hiçbir ilişkiye bir süre sonra biteceği düşüncesiyle başlanmaz tabii ki, ancak sevgi ve saygı süreç içerisinde azaldığında, kişilerin başlangıçta sorun etmediği; statü ve kültür farkı, geçim sıkıntısı, hayatı yorumlama tarzlarındaki farklılıklar gün yüzüne çıkabilir. Bu ve benzer sebeplerden dolayı, kırılmalar yaşanmaya başlar.

19.05.2020

Ellerinde hesap makinesi topluyorlar bölüyorlar

Almışlar ellerine hesap makinelerini. Harıl harıl hesap yapıyorlar.

19.04.2020

Türkiye’nin sokağa çıkma yasağıyla imtihanı

Salgınla mücadele kapsamında 30 büyükşehirde 48 saatlik sokağa çıkma yasağı ilan edilmesiyle insanlar marketlere akın etti. Uzun kuyruklar oluştu. Ne ‘sosyal mesafe’ kuralına uyuldu, ne de maske takıldı. Peki, bizi bu kuralları unutturacak kadar endişelendiren neydi? Gıda için neden canımızı ortaya koyduk? Uzmanlar yanıtladı.

12.04.2020

Çocuklarımızın karne ve sınav notlarına karşı nasıl davranmalıyız?

Sınavların bitmesi, notların açıklanması, karnelerin alınması ile birlikte, çocuklarımızın akademik hayatlarına ve okuldaki başarı durumlarına karşı nasıl tepkiler vereceğimizi, nelere dikkat edilmesi gerektiğini ve başarı/başarısızlık, ödül&ceza kavramlarının neler ifade ettiğini tartışmakta fayda vardır.

21.01.2020