EKSTRA
MENÜ

Kariyer Yolu

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.099 haberi bulunmuştur.

Kariyer Yolu Haberleri

Bu bölümde hem sanat var hem bilim

Bu bölümde hem sanat var hem bilim

Gastronomi son zamanlarda giderek daha fazla ilgi görüyor. Doğru yiyeceği seçme, hazırlama, sunma ve insanların bundan keyif almasını sağlama sanatı olarak tanımlanıyor, bir ürünün tarladan sofraya gelene kadar geçen tüm aşamaları, gastronominin ilgi alanına giriyor. Bunun yanında yemeğe katılacak malzemenin oranı, yiyecek içeceğin servisi, yemek yenilen mekanın ve personelin özellikleri gibi konularla da doğrudan ilgilenen gastronomi, yemeğin tarihi ve kültürünü de kapsayan disiplinler arası bir alan... Gastronominin bir sanat dalı olarak görülmesi sadece bir yorum olarak kalmıyor. Gastronominin sanatla ilişkisi bir çok üniversitenin bu bilim dalını güzel sanatlar çatısı altına almasıyla tescillenmiş durumda.

24.08.2021Eğitim
Türkiye’nin ilk yazılım lisesi

Türkiye’nin ilk yazılım lisesi

İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü (MEİP) kapsamında Mehmet Rıfat Evyap Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin (MTAL) “yazılım lisesi” olarak faaliyet göstermesine karar verildi. Böylece Mehmet Rıfat Evyap MTAL, Türkiye’nin ilk yazılım meslek lisesi olarak “Yazılım Lisesi Mükemmeliyet Merkezi” kurgusuyla faaliyetini sürdürecek.

13.07.2021Eğitim
Genç hayranları sevinçten havalara uçtu: Ünlü yıldızla selfie coşkusu

Genç hayranları sevinçten havalara uçtu: Ünlü yıldızla selfie coşkusu

Güzel oyuncu, alışveriş çıkışı kendisini kapıda bekleyen iki genç hayranını kırmadı. Onlarla birlikte selfie çektiren yıldız, kısa bir süre de sohbet etti. İki genç hayranı da güzel oyuncuyu otomobiline kadar takip etti.

20.03.2021 Magazin
Mesleki eğitimde ‘güçlü’ işbirliği

Mesleki eğitimde ‘güçlü’ işbirliği

Ankara Sanayi Odası'nın (ASO) ev sahipliğinde Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Ankara Ticaret Odası (ATO) yetkililerinin katılımıyla düzenlenen toplantıda, mesleki ve teknik eğitimle ilgili yapılabilecek işbirlikleri konuşuldu.

17.01.2021Eğitim
Online YDS Kursu için sizlere harika bir önerimiz var: Kariyer Yolu Eğitim Kurumları

Online YDS Kursu için sizlere harika bir önerimiz var: Kariyer Yolu Eğitim Kurumları

Online YDS Kursu İçin Sizlere Harika Bir Önerimiz Var: Kariyer Yolu Eğitim KurumlarıYDS; yabancı dil seviyesini belirlemek ve belgelemek isteyen kişilerin tercih ettiği ilk sınavlardan biridir. Başta İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca ve Arapça olmak üzere birçok dilde yabancı dil bilgisi seviye tespit sınavı yapılmaktadır. Siz de YDS’ye girmek istiyorsanız ve sınava en iyi şekilde hazırlanabileceğiniz, başarı oranınızı yükseltecek iyi bir rehbere ihtiyaç duyuyorsanız gelin sizi sektörün önde gelen kurslarından Kariyer Yolu ile tanıştıralım!

30.12.2020Eğitim
Mesleki eğitimde dönüşüm

Mesleki eğitimde dönüşüm

Cumhuriyetimizin kuruluşundan itibaren ekonomik gelişme ve kalkınma için sanayileşme ilk hedef olarak belirlendi. mesleki ve teknik eğitim, ülkelerin kalkınma ve gelişmesiyle yakın ilişkisi nedeniyle hem hükümetlerin, hem de iş dünyasının odak noktası oldu. Ankara Sanayi Odası kurulduğu günden bu yana mesleki ve teknik eğitime katkı sağlamaya çalıştı ve birçok projeyi gerçekleştirdi. Yapılan doğru uygulamalar desteklendi, geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması için Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği içeresinde olmaya önem verildi.

26.10.2020Eğitim
Cansu Dere kimdir, kaç yaşında Sadakatsiz dizisinin Asya’sı Cansu Dere...

Cansu Dere kimdir, kaç yaşında? Sadakatsiz dizisinin Asya’sı Cansu Dere...

Cansu Dere yeni dizisi ile ekranlara geri dönüyor. Kanal D’de yayınlanacak olan Sadakatsiz dizisinde başarılı oyuncu, otuzlu yaşlarının ortasında, iç hastalıkları alanında ihtisas yapmış çok başarılı bir doçent doktor olan Asya karakterine hayat verecek. Peki Cansu Dere kimdir, kaç yaşında? İşte merak edilenler

7.10.2020Televizyon
Yeni görevine başlayan Deniz Bayramoğlu anlattı: Muhabirim, aktif şekilde haberin içinde olacağım yoksa kendime ihanet etmiş olurum

Yeni görevine başlayan Deniz Bayramoğlu anlattı: Muhabirim, aktif şekilde haberin içinde olacağım yoksa kendime ihanet etmiş olurum

Deneyimli haberci Deniz Bayramoğlu, Kanal D Ana Haber’in yeni spikeri oldu. Mesleğini, eşi Ece Üner’le giriştiği reyting mücadelesini, benimseyeceği yayın politikasını sorduğumuz Bayramoğlu “Gerçek haber için doğru adresin Kanal D Ana Haber olduğunu görecekler” diyor.

17.05.2020Hürriyet Pazar
Kız öğrencilere bilişim kariyerinin önünü açan deneyim

Kız öğrencilere bilişim kariyerinin önünü açan deneyim

Finans sektörünün ihtiyaç duyduğu bilgi teknolojileri hizmetlerini yenilikçi bakış açısıyla sunan Intertech, bilişim sektöründeki kadın istihdamını artırmak amacıyla lise çağlarındaki kız öğrencilere yönelik inisiyatif üstlendi. Kurum, Halil Rıfat Paşa Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nden 60 kız öğrenciyi ağırlayarak iş hayatını deneyimleyebilecekleri bir buluşmayı gerçekleştirdi.

3.03.2020Teknoloji
‘Gözüpek Amerikan erkeği’

‘Gözüpek Amerikan erkeği’

Oyuncu ve yönetmen olarak tanıdığımız Sean Penn, ilk romanı ‘Türlü İşlerin Adamı Bob Honey’de Amerikan siyasetini ve toplumsal kültürünü kara mizah ve absürdle eleştiriyor. İçine girmesi sabır ve katılım isteyen bir roman. Ama dikkatli okuyucular, kahramanın zihnine yavaş yavaş nüfuz ederken romanın inceliklerine de vâkıf olabilirler.

14.11.2019Kitap Sanat
Yeni Medya’ bölümü hakkında bilinmesi gerekenler

'Yeni Medya’' bölümü hakkında bilinmesi gerekenler

Bu yıl 2 milyondan fazla öğrenci, hedeflediği üniversiteye yerleşmenin hayaliyle sınav heyecanı yaşadı. Şimdiyse önümüzde zorlu bir tercih süreci var. Hiç şüphe yok ki, tercih döneminin en gözde bölümlerinden biri de üniversitelerin iletişim fakültelerinde yer alan ‘’Yeni Medya’’ bölümü.

19.06.2019Teknoloji
İŞKUR ve Teleperformance Balıkesirde istihdam sağlamayı hedefliyor

İŞKUR ve Teleperformance Balıkesir'de istihdam sağlamayı hedefliyor

Teleperformance Türkiye’nin çağrı merkezi sektörüne yönelik mesleki eğitimi Balıkesir’de istihdama katkı sağlamayı hedefliyor. Eğitimleri ziyaret eden Türkiye İŞKURUMU Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, Balıkesir İŞKUR İl Müdürü Nazım Balcı ve Balıkesir İŞKUR Şube Müdürleri, Teleperformance Türkiye yetkilileriyle yeni istihdam fırsatlarını konuştu.

11.04.2019Teknoloji
Venüs Retrosunun Burçlara Etkileri... Aygül Aydın Yazdı

Venüs Retrosunun Burçlara Etkileri... Aygül Aydın Yazdı!

5 Ekim günü 10° Akrep burcunda gerilemeye başlayacak Venüs, 17 Kasım günü 25° Terazi burcunda son bulacak. Etkileri 23 Kasım tarihine kadar tam anlamıyla sürecek. Venüs, Güneş sisteminde, Güneş’e uzaklık bakımından ikinci sıradaki, sıcaklık bakımından da birinci sıradaki gezegendir. Uzman Astrolog Venüs gerilemesini anlattı...

2.10.2018Astro Gündem
TRT Genel Müdüründen flaş Eurovision açıklaması

TRT Genel Müdürü'nden flaş Eurovision açıklaması

TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, Eurovision Şarkı Yarışması'na ilişkin, "Şu anda katılmayı düşünmüyoruz. Oylama sistemi gibi gerekçelerimiz var. Bir de kamu yayıncısı olarak, Avusturyalı birinci olan sakallı, etekli, cinsiyet kabul etmeyen, herhangi bir cinsiyeti olduğunu söylemeyen, 'Aynı anda hem erkeğim hem kadınım' diyen birini saat 21.00'de, çocukların seyrettiği bir zamanda ben canlı yayımlayamam ki. Avrupa Yayıncılar Birliği'ne, Eurovision'la ilgili olarak 'Siz saptınız değerlerinizden.' dedim. Bundan dolayı başka ülkeler de çıktı." dedi.

4.08.2018Gündem
Vitor Baia, Ronaldodan şampiyonluk bekliyor

Vitor Baia, Ronaldo'dan şampiyonluk bekliyor

Portekiz futbolunun efsane isimlerinden olan kaleci Vitor Baia, dünyanın en iyi oyuncusu olarak gösterdiği Cristiano Ronaldo'ya sahip oldukları için 2018 FIFA Dünya Kupası'ndan şampiyonluk beklediklerini söyledi.

19.06.2018Dünya Kupası
Sınav gelecek için sadece bir durak

Sınav gelecek için sadece bir durak

Liselere Geçiş Sınavı (LGS) 2 Haziran Cumartesi saat 09.30’da başlayacak. Bu sınavla, dört yıllık eğitim hayatınızın geleceğini belirleyecek soruları cevaplayacaksınız. Sizleri okul ortamında gözlemliyorum, sınav yaklaştıkça kafanızda beliren “acaba hazır mıyım” sorusunu, hafif hafif kaygılanmalarınızı görebiliyorum. Okuldaki sınavlarda yaşadığınız duyguların bir benzerini yaşıyorsunuz aslında ve kesinlikle biraz kaygı sınava odaklanmanız için gerekli.

28.05.2018Eğitim
Mağazacılıkta kariyer var

Mağazacılıkta kariyer var

225 mağazası ve 1.750 çalışanı olan Kiğılı, son yıllarda bir değişim ve dönüşümden geçiyor. Artık daha genç, daha casuel (günlük), daha spor bir nesle de hitap eden Kiğılı’da insan kaynakları da bir değişimden geçiyor. Satış danışmanlarına işe alımda vaka analizleri, kişilik envanterleri uygulayan şirket genel merkezde de yöneticileri terfi sürecinde değerlendirme merkezine alıyor. Kiğılı, İK ve Kalite Yönetim Sistemi Direktörü Eda Akkurt ile hedeflerini konuştuk.

Global Türkler

Global Türkler

Coca-Cola, P&G, BP, Vodafone, Bosch, Pfizer, BBVA ve diğerleri... Bu global devlerin koltuklarında artık çok sayıda Türk yönetici oturuyor. Capital’in ‘Global 50 Türk’ listesinin tepesinde Muhtar Kent ve Hikmet Ersek bulunuyor. Ancak sıralamaya pek çok yeni isim girmiş durumda.

3.02.2018Ekonomi
Sinema dünyasının önde gelen isimlerinden yapımcılık atölyesi

Sinema dünyasının önde gelen isimlerinden yapımcılık atölyesi

Sinema, televizyon ve akademi dünyasının önde gelen isimleri BAUKEM (Bahçeşehir Üniversitesi Kreatif Endüstriler Araştırma Merkezi) ve Insignia Yapım iş birliği ile 16 hafta sürecek, çok yönlü yapımcılık akademisinde buluşuyor.

5.01.2018Kampüs
Arka Sıradakilerin Yadigarı Temmuz Karikutal şimdi nerede, ne yapıyor

Arka Sıradakiler'in Yadigar'ı Temmuz Karikutal şimdi nerede, ne yapıyor?

Temmuz Karikutal, 2007 yılında izlenme rekorları kıran 'Arka Sıradakiler' dizisinin başrol oyuncularından... Onu sokakta görenler hâlâ 'Yâdigar' diye seslense de o kendisine bambaşka bir kariyer yolu çizdi...Peki Arka Sıradakiler ile 5 sezon ekranlarda olan ve gençlerin hafızasına kazınan Temmuz Karikutal, şimdi ne yapıyor?

20.12.2017Magazin
Kariyer yolu Çin’den geçen gençler kampüste

Kariyer yolu Çin’den geçen gençler kampüste!

72. sayımızın Kariyer sayfasında, dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden birinin sosyal sorumluluk projesi olan Seeds For The Future ile Çin’e giden ve hem marka hem teknolojik gelişmeler hem de Çin kültürü ile yakın temas gerçekleştiren üç genci, ağırlıyoruz. Onur Kulaksızoğlu, Furkan Tokgöz, Tutku Çakır hızla girdikleri kariyer yollarında Çin tecrübelerini bizimle paylaştı.

27.11.2017Kampüs
64 ülkede araştırıldı Türklerin yüzde 81i bunu hayal ediyor

64 ülkede araştırıldı! Türklerin yüzde 81'i bunu hayal ediyor

Girişimciliğin ekonomiye kattığı değer 4. Sanayi Devrimi ile birlikte her geçen gün daha çok önem kazanmaya başladı. Küresel Girişimcilik Monitörü’nün 2016/17 raporu, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 64 ülkeden katılımcıların girişimcilik hakkındaki düşüncelerini ortaya koyuyor. Açıklanan verilere bakılırsa Türk katılımcıların büyük çoğunluğu girişimciliği iyi bir kariyer yolu olarak görüyor.

20.11.2017Ekonomi
Türklerin aklında girişimcilik var

Türklerin aklında girişimcilik var

Girişimciliğin ekonomiye kattığı değer 4. Sanayi Devrimi ile birlikte her geçen gün daha çok önem kazanmaya başladı. Küresel Girişimcilik Monitörü’nün 2016/17 raporu, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 64 ülkeden katılımcıların girişimcilik hakkındaki düşüncelerini ortaya koyuyor. Açıklanan verilere bakılırsa Türk katılımcıların büyük çoğunluğu girişimciliği iyi bir kariyer yolu olarak görüyor.

Etik yöneticilerine talep artıyor

Etik yöneticilerine talep artıyor

Etik ve İtibar Derneği’nin (TEİD) yaptığı Yolsuzluk Algı Araştırması Raporu verilerine göre firmalarda etik ve uyum yöneticilerine talep giderek artıyor. Hürriyet İK’ya konuşan TEİD Yönetim Kurulu Üyesi Av. Altuğ Özgün, Türkiye’de yeni gelişen bu alanın özellikle hukukçular veya finansçılar için alternatif bir kariyer yolu olabileceğini belirtiyor.

Mağazadan genel merkeze kariyer yolları açık

Mağazadan genel merkeze kariyer yolları açık

7 grup şirketinde toplam 178 mağazası ve 1.911 çalışanı olan Karaca, 2018’de 30 mağaza açacak. Toplam 150 kişiye ilave istihdam sağlayacaklarını söyleyen Karaca Züccaciye Ticaret Sanayi AŞ İK Direktörü Tuba Albayrak, “Perakendede kariyer yapmak isteyenleri arıyoruz. Genel merkeze de mağazalardan alımlar yapıyoruz” diyor.

Emin Fadıllıoğlunun kariyer yolu

Emin Fadıllıoğlu'nun kariyer yolu

63. sayımızın KAriyer sayfası konuğu Emin Fadıllıoğlu. Avrupa’dan Ortadoğu’ya, Afrika’dan Kuzey Amerika’ya, dünyanın dört yanında sağlık yöneticiliği yapmış Emin Fadıllıoğlu işin inceliklerini heveslisine bir solukta anlatıyor.

2.10.2017Kampüs
Avon’un hedefi 500 bin temsilci

Avon’un hedefi 500 bin temsilci

Doğrudan satış sektöründe 400 çalışanı ve 300 bin temsilcisi ile faaliyet gösteren kozmetik şirketi Avon Türkiye, kadınlara sunduğu ek gelir fırsatlarıyla dikkat çekiyor. 2023’te temsilci sayısını 500 bine çıkarmak istediklerini söyleyen Avon Türkiye Genel Müdürü Orkun Gül ile kadınlara sundukları işimkanlarını konuştuk.

Girişimcilik ruhu çocukluktan geliyor

Girişimcilik ruhu çocukluktan geliyor

İş hayatında yaşanan değişim ile birlikte artık girişimcilik alternatif bir kariyer yolu olarak görülüyor. Girişim şirketleri ülke ekonomilerine önemli katkılar sağlıyor. Bu ruhun henüz öğrenciyken gelişmesine yönelik programlar ise hem kamu hem de özel sektörün desteğiyle yaygınlaşıyor.

İşten ayrılanı geri alır mısınız

İşten ayrılanı geri alır mısınız?

Şirketler yıllarca işten kendi isteğiyle ayrılan personeli, özellikle de rakibe geçenleri işe geri almamayı seçtiler. Şimdi ise pek çok şirket, sektör tecrübesi edinmiş eski bir çalışanı tekrar işe almanın hem şirkete bilgi birikim getireceğini, hem de motivasyonu ve bağlılığı arttıracağını düşünüyor. Tabii, tam tersi bunun bağlılığı azaltacağını ve içeride adaletsizlik yaratacağını düşünen şirketler de çok.

3 bin kişiyi işe alacaklar

3 bin kişiyi işe alacaklar

Türkiye’nin 58 şehrinde, toplam 630 marketi ve 10.500 çalışanıyla hizmet veren CarrefourSA, 2017’de yeni açacağı marketleriyle 3 bin kişiye istihdam sağlayacak. CarrefourSA İnsan Kaynakları Direktörü Atilla Saman, perakende sektörünün sürekli büyüyen ve dinamik bir yapıda olması sebebiyle gençlere geniş bir istihdam ve kariyer fırsatı sunduğunu söylüyor.

“Başarısızlık sonuç değil ders alınan bir süreçtir”

“Başarısızlık sonuç değil ders alınan bir süreçtir!”

Genç girişimci Canan Döşlü ile yaratıcısı olduğu kidimani’yi, girişimcilik hikayesini ve gelecek planlarını konuştuk.

10.04.2017Kampüs
Türkiye’de bir ilk: ESPOR Bursu

Türkiye’de bir ilk: ESPOR Bursu

Tüm dünyayı günden güne daha fazla etkisi altına alan espor rüzgârı, akademik yaşamda da karşılık buluyor. Geçtiğimiz yıl ABD, Norveç ve İsveç’te ilk örneklerini görmeye başladığımız “espor bursu” uygulaması, Türkiye’de ilk kez bir vakıf üniversitesi tarafından hayata geçiriliyor.

10.03.2017Kampüs
Türkiye’de bir ilk: ESPOR Bursu

Türkiye’de bir ilk: ESPOR Bursu

Geçtiğimiz yıl ABD, Norveç ve İsveç’te ilk örneklerini görmeye başladığımız “Espor bursu” uygulaması, Türkiye’de ilk kez Bahçeşehir Üniversitesi tarafından hayata geçiriliyor.

9.03.2017eSpor
Kariyer Yolu - Borusan Oto Genel Müdürü

Kariyer Yolu - Borusan Oto Genel Müdürü

Borusan Oto Genel Müdürü Uğur Sakarya

Kariyer Yolu - Ece Holding CEO’su

Kariyer Yolu - Ece Holding CEO’su

Ece Holding CEO’su N. Bülent Onur

Kariyer Yolu - Viko By Panasonic CEOsu

Kariyer Yolu - Viko By Panasonic CEO'su

Viko By Panasonic CEO'su Nusret Kayhan Apaydın

Boğaziçi’nden mezun oldu çiftçiliğe gitti

Boğaziçi’nden mezun oldu çiftçiliğe gitti

Boğaziçi Üniversitesi iş dünyasına yetiştirdiği başarılı yönetici sayısının yüksekliği ile Türkiye’nin lider eğitim kurumlarının başında geliyor. Ancak işletme bölümü mezunu Ata Cengiz’in hikayesi alışılanın dışında. Sıra dışı bir kariyer yolu çizen Cengiz’in toprağa merakı Adana’da yüzyıllardır çiftçilikle uğraşan ailesinden geliyor.

28.08.2016Eğitim

Yazar Sonuçları

Kurumsallık

Logonuz pek de güzelmiş!

11.02.2021

Kurumsal İnsan Kurumda İnsan

Kurumsallaşma dediğimiz şey,özünde insan faktörünü azaltma ve dengelemeye dayanır.

26.05.2020

Yeni bir perspektif şart

Online oyun Fortnite’ta birçok yabancı sanatçı animasyon halleriyle konserler veriyor. Milyonlarca oyuncusu bulunan oyunda son olarak Travis Scott konseri yapıldı ve 12,3 milyon kişi izledi. 2019 şubat ayında da Marshmello, aynı platformda bir performans sergiledi.

14.05.2020

Boğaziçi’nden mezun oldu çiftçiliğe gitti

Boğaziçi Üniversitesi iş dünyasına yetiştirdiği başarılı yönetici sayısının yüksekliği ile Türkiye’nin lider eğitim kurumlarının başında geliyor. Ancak işletme bölümü mezunu Ata Cengiz’in hikayesi alışılanın dışında. Sıra dışı bir kariyer yolu çizen Cengiz’in toprağa merakı Adana’da yüzyıllardır çiftçilikle uğraşan ailesinden geliyor.

27.08.2016