EKSTRA
MENÜ

Karın Ağrısı

Karın Ağrısı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Karın Ağrısı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.107 Karın Ağrısı haberi bulunmuştur.

Karın Ağrısı Haberleri

Kawasaki hastalığı nedir Belirtileri, tanı ve tedavisi

Kawasaki hastalığı nedir? Belirtileri, tanı ve tedavisi

Çocuklardaki koronavirüs vaka sayısı artışı nedeni ‘Kawasaki hastalığı’nı akıllara getirdi. Kawasaki hastalığıyla koronavirüs arasında bir ilişki olabileceği düşünüldü.

Covid-19 ile bağlantısı araştırılan yeni hastalıktan ABDde 3 çocuk öldü

Covid-19 ile bağlantısı araştırılan "yeni" hastalıktan ABD'de 3 çocuk öldü

ABD'de Covid-19 ile bağlantılı olduğu düşünülen ve son haftalarda çeşitli ülkelerde görülen bir hastalık nedeniyle 3 çocuğun hayatını kaybettiği açıklandı.

11.05.2020Dünya
Panik atak kadınları iki kat daha fazla etkiliyor

Panik atak kadınları iki kat daha fazla etkiliyor

Endişe veya yoğun korku dalgalanması olan panik atak; çarpıntı, terleme, boğulma hissinin eşlik ettiği, beklenmedik bir anda gerçekleşen ve size kendinizi çaresiz hissettiren bir durumdur. Panik atak durumunda beden ve zihin kontrolünü kaybetme korkusunun yaşandığını ve genellikle kalp krizi geçirildiği veya ölündüğünün düşünüldüğünü belirten Uzman Psikolog Ezgi Dokuzlu, “Toplumda her 75 kişiden birinde panik atak görülür. Kadınlarda erkeklere oranla yaklaşık iki kat daha fazla görülüyor. Başlangıç yaşı genellikle 20'li yaşlar olsa da yaşamın her döneminde görülebilir” açıklamasında bulundu.

6.05.2020Sağlık
Koronavirüs pandemisinde oruç tutarken nelere dikkat edilmeli

Koronavirüs pandemisinde oruç tutarken nelere dikkat edilmeli?

Ramazan ayında oruç tutarken değişen beslenme düzeni nedeniyle oluşabilecek sindirim problemlerine, yorgunluk ve halsizlik hissine karşı doğru besin tercihlerinin önemli olduğunu, sağlıklı beslenmenin ve gerekli besin ihtiyaçlarını almanın vücut direncini arttırdığını söyleyen Beslenme ve Diyet Uzmanı Diyetisyen Çağatay Kansız, “Koronavirüsten koruyacak bir besin var mı? Ramazan ayında sahurda ve iftarda nasıl beslenmeli, hangi besinler tüketilmeli? Ramazanda ne kadar su tüketmeliyiz? Hangi hastalar çok dikkat etmeli? Fiziksel aktivitelerde nelere dikkat edilmeli?” gibi sıkça karşılaşılan sorular hakkında merak edilenleri anlattı.

Bilim Kurulu Üyesi Ateş Karadan hastaneye gitmekten çekinmeyin çağrısı

Bilim Kurulu Üyesi Ateş Kara'dan 'hastaneye gitmekten çekinmeyin' çağrısı

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) bulaşma endişesiyle hastane başvurularında yaşanan azalmaya ilişkin, "Acil olarak hastaneye gitmeniz gerekiyorsa lütfen hastaneye gitmekten çekinmeyin." dedi.

27.04.2020Gündem
Sarı humma nedir Sarı humma belirtileri neler

Sarı humma nedir? Sarı humma belirtileri neler?

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Güney Sudan'dan sonra Etiyopya için de sarı humma salgını uyarısı yaptı. Örgütten yapılan açıklamada, ülkenin Güney eyaletinin Gurage bölgesinde mart ayı başında 3 olan şüpheli sayısının 85'e yükseldiği belirtildi. Bu gelişmenin ardından sarı humma virüsü hakkındaki araştırmalar hız kazandı. Peki, sarı humma nedir? Sarı humma belirtileri neler?

23.04.2020Sağlık
Dang Humması nedir Dang humması belirtileri neler

Dang Humması nedir? Dang humması belirtileri neler?

Malezya'da son 4 ay içinde 38 binin üzerinde kişide, sivrisinek ısırmasıyla bulaşan dang humması vakası görüldü. Bu gelişmenin ardından dang humması hakkındaki araştırmalar da hız kazandı. Virüsün nasıl bulaştığı, bulaş sonrası nasıl belirtiler verdiği araştırılıyor. Peki, Dang Humması nedir? Dang humması belirtileri neler?

22.04.2020Sağlık
Sarı humma hastalığı nedir, nasıl bulaşır Güney Sudan’da sarı humma virüsü salgını

Sarı humma hastalığı nedir, nasıl bulaşır? Güney Sudan’da sarı humma virüsü salgını!

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Güney Sudan’ın güneyinde sarı humma salgınının başladığını açıkladı. Bu açıklamanın ardından “Sarı humma nedir, nasıl bulaşır?” soruları araştırılmaya başlandı. İşte enfekte sivrisineklerin ısırması sonucu bulaşan, yüksek ateş, sarılık, karın ağrısı, kusma ve kanamaya yol açan sarı humma virüsü ile ilgili merak edilenler…

15.04.2020Gündem
Güney Sudanın güneyinde sarı humma salgını başladı

Güney Sudan'ın güneyinde sarı humma salgını başladı

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Güney Sudan’ın güneyinde sarı humma salgınının başladığını duyurdu.

14.04.2020Dünya
Dang humması nedir

Dang humması nedir?

1960'lardan bu yana daha sık rastlanan ve dang virüsünün neden olduğu Dang humması, İkinci Dünya Savaşından bu yana dünya çapında bir sorun haline gelmiş olup 110’dan fazla ülkede yaygındır. Dang virüsü bulaşan insanların %80’inde hiçbir semptom görülmemekte ya da sadece hafif semptomlar (basit ateş gibi) oluşmaktadır. Peki, dang humması nedir?

8.04.2020Sağlık
Veli kuşağı TRT EBA kanallarında başladı

Veli kuşağı TRT EBA kanallarında başladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, EBA TV’de yayınlanan veli kuşağında velilere seslenerek, "24 saat anne babalık yapmamız gereken bir durumda, anne babalığı belki yeniden öğrenmek, yeniden hatırlamak gerekecek. Çocuklar anne babalarını öğretmen rolünde gördüğünde çoğu zaman olumsuz tepki veriyor. Anne babanın belki koç, mentor, antrenör gibi olması daha uygun. Canı sıkılan çocuk arayış içine girer, merakının peşine düşer, fikir üretmeye çalışır, kitap karıştırır. Can sıkıntısından dolayı yüzlerce, binlerce sanat eseri, binlerce bilimsel buluş çıkmıştır. Bu günler gelip geçecek. Bu sorunların üstesinden hep beraber geleceğiz. Hepsi geçtiğinde, iyi ki o günleri güzel değerlendirdik demek umuduyla" dedi.

7.04.2020Eğitim
Kaçış sendromu nedir, ne demektir

Kaçış sendromu nedir, ne demektir?

Kaçış sendromu hastalığı basında özellikle Mehmet Ali Erbil'in geçirdiği rahatsızlığın ardından çok konu olmuş ve vatandaşlar tarafından merak edilmişti. Peki Kaçış sendromu nedir, ne demektir? ve bu rahatsızlık neden meydana gelir? İşte detaylar

3.04.2020Sağlık
Bebeğinizi emzirirken bu kurallara uyun

Bebeğinizi emzirirken bu kurallara uyun

Anne sütünün bebeği pek çok hastalığa karşı koruduğuna ve koronavirüs salgın döneminde de emzirmenin önemine vurgu yapan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Muzaffer Uçarer, “Bugüne kadar Covid-19 virüsünün anne sütüne geçtiği görülmemiştir. Ancak Covid19 damlacık ve temas yoluyla bulaştığı için hijyen kurallarına uyulmasına büyük bir özen gösterilmesi gerekmektedir” dedi.

FMF nedir FMF hastalığı nedir tıpta ne demek

FMF nedir? FMF hastalığı nedir tıpta ne demek?

Corona virüsüyle ilgili gelişmeler gelmeye devam ederken, yetkililer ve uzmanlar covid 19 ile ilgili değerlendirmeleri paylaşıyor. Corona virüsü hastalığının hayatımıza girmesinden itibaren, farklı hastalık türleri de uzmanlar tarafından dile getiriliyor. FMF hastalığı da son zamanlarda gündeme gelen konulardan oldu. Peki, FMF nedir? FMF hastalığı nedir tıpta ne demek? İşte, Ailevi Akdeniz Ateşi yani FMF atağı ve FMF hastalığıyla ilgili bilgiler...

2.04.2020Sağlık
Koronavirüs döneminde kaygıyla nasıl başa çıkılır

Koronavirüs döneminde kaygıyla nasıl başa çıkılır?

Tüm dünyayı etkisi altına alan, yaşamımızı tehdit eden koronavirüs salgını karşısında kaygı, korku ve panik yaşamamız çok doğal ve normal diyen Aile ve Çift Terapisti, Psikoterapist Şamil Saribaş, yaşadığımız kaygı ve korkularla nasıl başa çıkabileceğimiz konusunda önemli bilgiler verdi.

31.03.2020Sağlık
Migren nedir, özellikleri neler İşte migren belirtileri

Migren nedir, özellikleri neler? İşte migren belirtileri

Çoğunlukla otonom sinir sisteminde görülen birkaç belirtiyle bağlantılı olan tekrarlayıcı orta şiddette ve şiddetli baş ağrısı ile karakterize olan migren, günlük hayat kalitesini ciddi oranda etkileyen bir sağlık sorunu. Migrenin çevresel ve kalıtımsal faktörlerin bir karışımına bağlı olduğu düşünülmektedir. Peki, migren nedir, özellikleri neler? İşte migren belirtileri

31.03.2020Sağlık
Son dakika haberleri: Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçti Aileler dikkat...

Son dakika haberleri: Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçti! Aileler dikkat...

MEB'den gelen son dakika haberine göre koronavirüs travmasına karşı psikososyal destek rehberleri hazırladı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklamasında ‘Özel Eğitim ve Rehberlik Genel Müdürlüğümüz, öğrencilerimiz ve velilerimize yönelik salgının yarattığı kaygıyı normalleştirmelerine destek olabilmek için iki ayrı kılavuz hazırladı’ dedi. Bakan Selçuk Twitter hesabından da "7 Haziran 2020 LGS’nin başvurularını otomatik olarak yapacağız. Koronavirüs önlemleri çerçevesinde başvuru işlemlerinin uzaktan yapılabilmesi için gerekli altyapıyı hazırladık. Sınav kılavuzunu geçen yıl olduğu gibi 3 Nisan’da yayımlayacağız.Her şey planlanıyor ve yapılıyor." açıklamasını yaptı.

30.03.2020Gündem
MEB’den, koronavirüs travmasına karşı psikososyal destek rehberleri

MEB’den, koronavirüs travmasına karşı psikososyal destek rehberleri

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Özel Eğitim ve Rehberlik Genel Müdürlüğümüz, öğrencilerimiz ve velilerimize yönelik salgının yarattığı kaygıyı normalleştirmelerine destek olabilmek için iki ayrı kılavuz hazırladı. Psikolojik travmalar konusunda uzman bir akademisyen grupla çalışan Genel Müdürlüğümüz kılavuzları tamamlayarak internet üzerinden yayımladı. Bundan sonra yeni desteklerle ailelerimizi sürekli destekleyeceğiz" dedi.

30.03.2020Eğitim
Annesinin öldürdüğü Şükran Nur’un babası: Kızımı görmeyi umarken cenazesini aldım

Annesinin öldürdüğü Şükran Nur’un babası: 'Kızımı görmeyi umarken cenazesini aldım'

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde annesi Meryem Doğan (25) tarafından karnına yumrukla vurularak öldürüldüğü öne sürülen Şükran Nur İpek'in (3) babası Yakup İpek (31) konuştu. İpek, eski eşinin en ağır şekilde cezalandırılmasını isteyip "Kızımı görmeyi hayal ederken cenazesini aldım. Ne olursa olsun ben bunun peşini bırakmayacağım. Canımın bir parçası gitti. Bana şimdi ondan sadece geriye birlikte çektirdiğimiz fotoğraflar kaldı" dedi.

29.03.2020Gündem
Çikolata Kisti: Belirtileri, Tedavisi, Hamileliğe Etkisi

Çikolata Kisti: Belirtileri, Tedavisi, Hamileliğe Etkisi

Endometriozisin daha yaygın bilinen adıyla çikolata kisti, birçok kadında görülebiliyor. Peki çikolata kistinin belirtileri nedir? Tedavisi nasıl olur? Çikolata kisti hamile kalmaya engel mi? İşte cevaplar...

Zatürre aşısı ne zaman yapılır Zatürre belirtileri nelerdir

Zatürre aşısı ne zaman yapılır? Zatürre belirtileri nelerdir?

Zatürre hastalığı özellikle çocuklarda ve 65 yaş üstünde tehlikeli olabilen hastalıkların başında geliyor. Bilinç kaybı, bulantı ve kusma ile kendisini belli eden zatürre belirtileri, doğru tedavi ile kontrol altına alınabiliniyor. Tıbbi ismiyle pnömoni olan zatürre hastalığı ile ilgili merak edilen konular oldukça fazla. Zatürre nedir? ve Zatürre aşısı ne zaman yapılır? soruları da zatürre hastalığıyla ilgili bilgileri araştıranların en fazla yanıt aradığı konulardan. İşte, zatürre hastalığı ile ilgili bilinmesi gerekenler...

25.03.2020Sağlık
Ahmet Demircan: Bağışıklık tek sefer değil, tekrar korona virüse yakalanılabilir

Ahmet Demircan: Bağışıklık tek sefer değil, tekrar korona virüse yakalanılabilir

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi ve Gazi Üniversitesi Başhekimi Prof. Dr. Ahmet Demircan, korona virüse yakalanan bir kişinin iyileştikten sonra tekrar enfekte olabileceğini belirtti. Prof. Dr. Demircan ayrıca, merak edilen sorulara da tek tek cevap verdi.

24.03.2020Haber
Bilim Kurulu üyesi Demircan uyardı: Bağışıklık tek sefer değil

Bilim Kurulu üyesi Demircan uyardı: Bağışıklık tek sefer değil!

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi ve Gazi Üniversitesi Başhekimi Prof. Dr. Ahmet Demircan, korona virüse yakalanan bir kişinin iyileştikten sonra tekrar enfekte olabileceğini belirtti. Prof. Dr. Demircan ayrıca, merak edilen sorulara da tek tek cevap verdi.

24.03.2020Gündem
Virüssavar önlemler

Virüssavar önlemler

“Mümkün olduğunca dışarı çıkmayın, temastan kaçının. C vitamini bol sebze ve meyve tüketin. Ateş, öksürük, kas ağrısı, solunum sıkıntısı bir arada varsa sağlık kuruluşuna başvurmaktan kaçınmayın. Hastaneye giderken maskenizi takın...” diyen Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Hasan Tezer, günlük hayatta yapılacaklar ve kaçınılması gereken davranışları Hürriyet aracılığıyla şöyle anlattı:

17.03.2020Gündem
Kavanozdaki Tehlikeye Dikkat

Kavanozdaki Tehlikeye Dikkat!

Kalın bağırsak kanserinin sinsice ilerlediğine, bu nedenle de 50 yaşından itibaren düzenli tarama yapılmasının çok önemli olduğuna vurgu yapan Prof. Dr. Mustafa Öncel “Bu kansere karşı en başta beslenme gözden geçirilmeli. Yüksek kalorili, yüksek proteinli, liften fakir, kızarmış ve konserve edilmiş yiyeceklerden kaçınılmalı, bol su tüketilmeli. Tuzlanmış, tütsülenmiş, dumanlanmış yiyeceklerden sakınılmalı” dedi.

20 soruda koronadan nasıl korunalım

20 soruda koronadan nasıl korunalım

Türkiye’de ilk koronavirüs vakasına rastlanması, bu hastalığı tanımanın ve korunma yollarını öğrenmenin önemini daha da arttırdı. Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Füsun Öner Eyüboğlu, koronavirüs ile ilgili merak edilenleri Hürriyet’e anlattı.

12.03.2020Gündem
Hepatit C nedir nasıl bulaşır Hepatit C belirtileri nelerdir

Hepatit C nedir nasıl bulaşır? Hepatit C belirtileri nelerdir?

Tedavi edilmediği takdirde siroz ve karaciğer kanseri gibi ciddi sağlık sorunlarına neden olan Hepatit C çoğunlukla sessiz ve herhangi bir belirti vermeden seyrediyor. Kuluçka dönemi ortalama 2 hafta ile 6 ay arasında olan Hepatit C akut ya da kronik olmak üzere iki şekilde ortaya çıkıyor. Peki, Hepatit C nedir nasıl bulaşır? Hepatit C virüsü belirtileri nelerdir? İşte, Hepatit C virüsü ve hastalıkla ilgili ayrıntılı bilgiler.

10.03.2020Sağlık
Panik atak nedir Nedenleri, belirtileri, tedavisi

Panik atak nedir? Nedenleri, belirtileri, tedavisi

Panik atak, ani başlayan ve korku, sıkıntı, endişe gibi duyguları içinde barındıran ruhsal bir problemdir. Erkeklere oranla kadınlarda 2 kat daha fazla görülür. Peki, panik atak semptomları nelerdir, panik atak nasıl tedavi edilir? Konuyla ilgili merak edilenleri Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. İsmet Kırpınar anlattı.

10.03.2020Sağlık
Gastroenteroloji nedir Gastroenteroloji ne demek Gastroenteroloji bölümü neye ve hangi hastalıklara bakar

Gastroenteroloji nedir? Gastroenteroloji ne demek? Gastroenteroloji bölümü neye ve hangi hastalıklara bakar?

Gastroenteroloji halkın son yıllarda çok sıklıkla karşılaştığı ve tam olarak ne demek olduğu pek bilinmeyen tıp dallarından biridir. İnternet üzerinde de gastroenteroloji nedir, gastroenteroloji hangi hastalıklara bakar gibi birçok arama yapıldığı görülüyor. Bir tıp bölümü olan gastroenteroloji ile ilgili tüm soruların cevapları ve gastroenteroloji ile ilgili tüm bilgiler detayları ile yazımızda yer alıyor.

9.03.2020Sağlık
Dahiliye nedir Dahiliye ne demek Dahiliye doktoru neye ve hangi hastalıklara bakar

Dahiliye nedir? Dahiliye ne demek? Dahiliye doktoru neye ve hangi hastalıklara bakar?

Dahiliye bölümü vücudun iç organlarını etkileyen tüm koşullarla ilgilendiği için de geniş bir çalışma yelpazesine sahiptir. Dahiliye nedir? Dahiliye doktoru hangi hastalıklara bakıyor? Gibi merak edilen tüm soruları sizler için cevapladık.

9.03.2020Sağlık
Tüp Bebek İlaçları Yumurtalık Kanserine Neden Olabilir mi

Tüp Bebek İlaçları Yumurtalık Kanserine Neden Olabilir mi?

Tüp bebek tedavisi gören kadınların, tedavi sürecinde endişe duyduğu birçok konu olabilir. Bunlardan biri de; tüp bebek tedavisinde kullanılan ilaçların olumsuz etkilere sebep olup olmayacağıdır. Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Seval Taşdemir, tüp bebek ilaçlarının etkileri hakkında sizlere açıklamalarda bulundu.

Şarbon nedir belirtileri nelerdir Şarbon nasıl bulaşır

Şarbon nedir belirtileri nelerdir? Şarbon nasıl bulaşır?

şarbon belirtileri ve şarbon hastalı ile ilgili detaylar internette en fazla araştırılan hastalıkların başında geliyor. Bahteriyel enfeksiyon hastalığı olan şarbon, tedavisi geciktirildiği takdirde ölümcül sonuçlar doğurabiliyor. Sığır, koyun, keçi gibi ot yiyen hayvanlarda görülen ve insanlara da bulaşabilen şarbonun üç farklı türü vardır. Peki, Şarbon nedir belirtileri nelerdir? Şarbon nasıl bulaşır? İşte, şarbon hastalığıyla ilgili merak edilenler.

25.02.2020Sağlık
Kaçış Sendromu hastalığı nedir Mehmet Ali Erbil ile tanındı

Kaçış Sendromu hastalığı nedir? Mehmet Ali Erbil ile tanındı!

Kaçış Sendromu hastalığı, son günlerde pek çok vatandaşın araştırdığı konu olmaya başladı. Mehmet Ali Erbil ile Türkiye'de tanınan Kaçış Sendromu, bir anda yarattığı kriz ile hayati fonksiyonları olumsuz etkileyebiliyor. Damar dışına sızan sıvı kütlesinden dolayı akciğerler, kalp, karın zarı gibi vücudun iç kısmında yer alan boşluklarda ve kasların içerisinde sıvı birikimine neden olmakta, bu da ciddi rahatsızlıklara yol açabilmektedir. Peki, Kaçış Sendromu hastalığı nedir? İşte, Mehmet Ali Erbil ile tanınan Kaçış Sendromu hastalığı hakkında bazı bilgiler

24.02.2020Sağlık
Karla mücadele ekipleri, İsa için seferber oldu

Karla mücadele ekipleri, İsa için seferber oldu

VAN'ın Tuşba ilçesinde, karın ağrısı şikayeti olan İsa Oğuzhan (12), karla mücadele ekiplerinin kapalı yolu açmasıyla kendisine ulaşan sağlık görevlilerince hastaneye götürüldü.

18.02.2020Gündem
Kadın kanserlerine karşı hayati öneriler

Kadın kanserlerine karşı hayati öneriler

Annesi ve iki teyzesini meme, jinekolojik kanserlerden kaybetti. Bu kanserler, kuzenler ve kuzen çocukları ile ablasının da kapısını çaldı. Ablası, 6 yıl önce yumurtalık kanseri tanısı alınca “Artık sıra bende!” diye düşünmeye başladı. Bu endişeyle yaşamaya başladı. Genetik testler de aynı sonuca işaret edince, hayatını değiştirecek bir karar aldı. Ablasının tedavisi sırasında onkologların önerisiyle bu kötü gidişata “dur” dedi ve ikişer ay arayla rahimini, yumurtalıklarını aldırdı, meme boşaltma operasyonu oldu. Ailesinde adeta genlerinde yazılı bu kanserlere karşı, büyük bir önlem alan Emek Topaloğlu Çelik şimdi, 4 yaşındaki oğluyla yepyeni bir pencereden umutla bakıyor yaşama!

14.02.2020Sağlık
Kalın bağırsak kanserinde erken teşhis hayat kurtarır

Kalın bağırsak kanserinde erken teşhis hayat kurtarır

Donauwörth Hastanesi Bağırsak Bölümü Başkanı Dr. Osman Erez karaciğer ve bağırsak kanseriyle ilgili Hürriyet gazetesine çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bağırsak kanserinde erken teşhisin önemine vurgu yapan Dr. Erez, bunun hastaların hayatını kurtardığını söyledi.

1.02.2020Avrupa
Son dakika haberler.. Sağlık Bakanı Koca: 11 bin yolcu tarandı, şüpheli 68 kişiden numune alındı

Son dakika haberler.. Sağlık Bakanı Koca: '11 bin yolcu tarandı, şüpheli 68 kişiden numune alındı'

'Koronavirüs' ile ilgili açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 'Şu ana kadar Türkiye’de kesin olarak 'koronavirüs' tanısı alan herhangi bir hastamız olmadı.' dedi. Bakan Koca, 'Şu ana kadar 11 bin yolcu tarandı ve herhangi bir şüpheli yolcuya rastlanmadı." ifadelerini kullanırken, Wuhan'dan getirilecek Türkler'le ilgili de 'Uçak indiğinde de ekiplerimiz dahil olmak üzere 14 gün gözlem altında tutulacak.' dedi.

31.01.2020Gündem
2 gün önce lösemi teşhisi konmuştu Acı haber geldi

2 gün önce lösemi teşhisi konmuştu! Acı haber geldi

İzmit'te Kübra Ataş (26), karın ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede kan kanseri teşhisi konulduktan bir gün sonra hayatını kaybetti.

28.01.2020Gündem
Hamileliğin ilk üç ayında kanamalar neden olur

Hamileliğin ilk üç ayında kanamalar neden olur?

Hamilelikte kanama neden olur? Hamileliğin ilk üç aylık döneminde kanama olması normal mi? Fazla miktarda olan ve uzun süren kanamaların ciddi problemlerin habercisi olabileceğini söyleyen Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Süleyman, Tosun konu hakkında önemli bilgiler verdi.

Her Corona Virüs hastalığı öldürücü müdür

Her Corona Virüs hastalığı öldürücü müdür?

Corona virüsü nedir? Corona virisü nasıl bulaşır? Her Corona virüsü öldürücü müdür? İç Hastalıkları ve Ozon Tedavisi Uzmanı Dr. Nafiz Karagözoğlu, tüm dünyayı korkutan Corona virüsü hakkında bilgi veriyor.

24.01.2020Sağlık
Zatürre nedir Zatürre belirtileri neler, hastalık nasıl anlaşılır

Zatürre nedir? Zatürre belirtileri neler, hastalık nasıl anlaşılır?

Zatürreler tüm dünyada ve ülkemizde en sık görülen ve en fazla ölüme neden olan hastalıklar arasındadır. Özellikle, bebeklerde, çocuklarda, yaşlılarda ve bilinen başka bir hastalığı olan kişilerde zatürreler daha ölümcül olabilmektedir. Peki, zatürre nedir? Zatürre belirtileri neler, hastalık nasıl anlaşılır?

21.01.2020Sağlık
İnfluenza belirtileri nedir İnfluenza A ve B pozitif çıkması ne anlama gelir

İnfluenza belirtileri nedir? İnfluenza A ve B pozitif çıkması ne anlama gelir?

İnfluenza halk arasında grip olarak da bilinen virüs türüdür. Etkisine göre vücut içerisinde bronşları, burnu, boğazı ve akciğerleri sarabilen İnfluenza, bulaşıcı etkiye sahiptir. İnfluenza A,B ve C olmak üzere 3 farklı türü bulunmaktadır. İnfluenza türleri, farklı salgınları ifade edebilmektedir. Peki, İnfluenza belirtileri nedir ve İnfluenza A ve B pozitif çıkması ne anlama gelir? İşte, İnfluenza hakkında merak edilen tüm detaylar

20.01.2020Sağlık
Mehmet Ali Erbil’in hastalığı olarak biliniyor: Kaçış sendromu nedir

Mehmet Ali Erbil’in hastalığı olarak biliniyor: Kaçış sendromu nedir?

Kaçış sendromu hastalığını 1960 yılında ilk tarif eden B.Clarkson'dur. Çok nadir görülen bir hastalık olan ve hastalığı kanın yoğunlaşması, tansiyonun düşmesi gibi belirtilerle kendisini gösteren kaçış sendromu, ABD'de 10, Fransa'da 32 kişide Türkiye'deyse ilk defa Mehmet Ali Erbil'le duyuldu. Peki, kaçış sendromu tam olarak nedir?

20.01.2020Sağlık

Yazar Sonuçları

Gelin beni dinleyin aylaklara ‘dur’ deyin

Dün anlatmaya çalıştığım ‘aylaklık meselesi’nin zannedilenden çok daha önemli olduğu kesin. Salgın meselesine kafa patlatan sağlık uzmanlarının çoğu da benimle aynı görüşte.

17.04.2020

Korona için 10 emir

Hepimiz her şeyi öğrendik. Hepimiz yeterince bilgilendik. Ama tecrübeler ve gözlemlerim bana “Tekrarda fayda var Osman Hoca” diyor. İsterseniz gelin, “Sıkıldık artık hocam” filan demeyi bırakın ve şu on emri günde en az iki kez tekrar edin. İşte o mühim ayrıntılar, daha doğrusu emirler...

26.03.2020

Panik Atak Krizlerini Önlemek İçin Neler Yapılabilir?

Panik duygusu belki de ilk insandan beri hepimizde var olan ve bizi hayatta tutan önemli bir duygudur. Her panik olmak, beraberinde panik atağı getirmeyecektir. Panik atak, nöbet gibi seyreder. Panik duygusunun bizi hayatta tutabilmek adına bir sisteme dönüşmesine ise panik atak diyebiliriz. Bu sistem, bir tehdit karşımıza çıktığında, bizim kaçmak ve savaşmak arasında karar vermemizi sağlayan alarm sistemidir.

24.03.2020

FODMAP diyeti nedir, nasıl yapılır?

Yediğiniz besinlerin vücudunuz üzerinde önemli derecede etkileri olabilir. Sindirim sorunları da beslenmemize bağlı olarak en sık görülen sorunlardandır.

10.03.2020

Nasıl beslenelim

BESLENMENİN önemli bir sağlık belirleyicisi olduğu kesin.

5.03.2020