EKSTRA
MENÜ

Karikatürist

Karikatürist haberleri sayfasında güncel ve son dakika Karikatürist hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.124 Karikatürist haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Karikatürist Haberleri

Bir tebeşir yeter dünyalar yaratmaya...

Bir tebeşir yeter dünyalar yaratmaya...

Yazıldığı 1955’ten bu yana çocuk edebiyatının en sevilen kitaplarından biri olmasının sebebi de bu. Özgürce akan hayal gücünün sizi götüremeyeceği evren, çıkaramayacağı macera olmadığını benzersiz bir yalınlık ve mizahla anlatır ‘Harold ve Mor Tebeşir’.

21.10.2021Kitap Sanat
İslam karşıtı karikatürleriyle biliniyordu Lars Vilks feci şekilde hayatını kaybetti

İslam karşıtı karikatürleriyle biliniyordu! Lars Vilks feci şekilde hayatını kaybetti

İslam karşıtlığıyla bilinen ve çizdiği Hazreti Muhammed karikatürleri nedeniyle İslam dünyasında büyük tepkiye neden olan İsveçli karikatürist Lars Vilks ile iki koruma polisi, trafik kazası sonrası yanarak öldü.

3.10.2021Dünya
3 Haziran hangi burç ve burcu ne 3 Haziran tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

3 Haziran hangi burç ve burcu ne? 3 Haziran tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burçlar insanların hayatlarına, kişilik özelliklerine etki etmektedir. 3 Haziran hangi burç oluyor? 3 Haziran günü doğanların burcu nedir? 3 Haziran yükseleni nedir? 3 Haziran günü doğan kişilerin özellikleri nelerdir? 3 Haziran özel bir gün müdür? 3 Haziran gününde doğan Türk ünlüler ve futbolcular kimlerdir? 3 Haziran gününde dünyaya gelen yabancı ünlüler kimlerdir? İşte detaylar.

8.09.2021Burçlar
31 Ocak hangi burç ve burcu ne 31 Ocak tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

31 Ocak hangi burç ve burcu ne? 31 Ocak tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burçlar insanların ilgisini çeken konulardan bir tanesidir. Bu nedenle çoğu insan burçlar ile ilgili araştırmalar yapmaktadır. 31 Ocak tarihinde doğan kişiler de burçlarını merak etmekte ve burç özellikleri ile ilgili araştırmalar yapmaktadır. 31 Ocak hangi burç ve burcu ne? 31 Ocak tarihte bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri nelerdir? İşte, tüm detaylar.

7.09.2021Burçlar
27 Şubat hangi burç ve burcu ne 27 Şubat tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

27 Şubat hangi burç ve burcu ne? 27 Şubat tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burç yorumları gerek gazetelerden gerekse de internet ortamında pek çok kez takip edilmektedir. 27 Şubat doğumlu kişiler de hangi burç olduklarını internet üzerinden sorgulamaktadırlar. Böylece 27 Şubat doğumlu kişiler burçları ile alakalı günlük yorumları takip etmektedirler. Peki, 27 Şubat hangi burçtur? 27 Şubat burcu nedir? 27 Şubat’ta tarihte hangi olaylar ve gelişmeler yaşanmıştır? 27 Şubatta doğan ünlüler kimlerdir? İşte 27 Şubat ile ilgili tüm bilgiler.

6.09.2021Burçlar
Abidin Dino kimdir Abidin Dinonun kısaca hayatı, sanat eserleri ve özellikleri

Abidin Dino kimdir? Abidin Dino'nun kısaca hayatı, sanat eserleri ve özellikleri

Türkiye Cumhuriyeti kurulduktan sonra genç Cumhuriyet çok sayıda kıymetli bilim insanın ve sanat insanın yetişmesine de ön ayak olmuştur. Ya da o günün ikliminde pek çok sanatçı ve bilim insanı yetişmiştir. 1913 doğumlu Abidin Dino da işte böylesi bir dönemde yetişmiş ve dünya çapında tanınan bir ressam ve kültür sanat insanı olmuştur. İşte, Abidin Dino kimdir, hayatı, eserleri ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.

24.08.2021Araştırma
Finike: Benim adım turuncu

Finike: Benim adım turuncu

Antalya’nın batısında; Kumluca, Elmalı, Kaş ve Demre ilçelerinin çevrelediği Finike tarımla turizmin arasında kalmış. Antik şehirleri ve doğasıyla iki resmin ortasında duruyor gibi. Turkuvaz suları serin, portakalı meşhur ve Bektaşi babası Musa da orada, Noel Baba da...

22.08.2021Seyahat
Karikatürist yayıncı: Nezih Danyal

Karikatürist yayıncı: Nezih Danyal

Ülkemizde karikatür yayıncılığının önemli isimlerindendir Nezih Danyal. Karikatür Vakfı’nın da kurucusu olan Danyal, kendi çizdikleri dışında pek çok karikatüristin albümünü yayımlayıp kitaplaşmasını sağladı.

20.08.2021Kitap Sanat
Yabancı karikatüristlerin albümleri

Yabancı karikatüristlerin albümleri

Fransa’da ünlü karikatürist Bosc’un yeğeni Alain Damman ile tanışmıştım. Damman bana, Bosc Müzesi’nde, Türkiye’de Meta Yayınları’ndan çıkmış olan Bosc albümünün de yer aldığını, fakat bu albümün en büyük özelliğinin bir ‘korsan yayın’ olduğunu (üstelik gururla) söylemişti.

12.08.2021Kitap Sanat
İyi karikatürist, iyi yazar, iyi yayıncı: Oğuz Aral

İyi karikatürist, iyi yazar, iyi yayıncı: Oğuz Aral

İlkokul çağlarından beri tanıdığım Oğuz Aral, kitabı için önsöz yazmamı istemişti. Yazımın ilk cümlesi şuydu: “Gençliğinde de huysuzdun.”

30.07.2021Kitap Sanat
Kurt Westergaard kimdir İslam karşıtlığıyla bilinen Kurt Westergaard hakkında bilgiler

Kurt Westergaard kimdir? İslam karşıtlığıyla bilinen Kurt Westergaard hakkında bilgiler

İslam karşıtlığıyla bilinen Danimarkalı karikatürist Kurt Westergaard hayatını kaybetti. Kurt Westergaard’ın uzun süredir hasta olduğu öğrenildi. İslam dünyasını ayağa kaldıran karikatürler çizen Westergaard ölüm tehditleri aldığını açıklamıştı. Peki, Kurt Westergaard kimdir? İslam karşıtlığıyla bilinen Kurt Westergaard hakkında bilgiler...

19.07.2021Gündem
İslam karşıtı karikatürist Westergaard öldü

İslam karşıtı karikatürist Westergaard öldü

İslam karşıtlığıyla bilinen Danimarkalı karikatürist Kurt Westergaard’ın öldü.

19.07.2021Avrupa
İslam karşıtı Danimarkalı karikatürist Kurt Westergaard öldü

İslam karşıtı Danimarkalı karikatürist Kurt Westergaard öldü

İslam karşıtlığıyla bilinen Danimarkalı karikatürist Kurt Westergaard'ın öldüğü bildirildi.

18.07.2021Dünya
28 yıldır süren yangın... Bugün günlerden Madımak

28 yıldır süren yangın... Bugün günlerden Madımak

Türkiye'nin en karanlık ve yaslı günlerinden birisiydi 2 Temmuz 1993... Tarihe Madımak Katliamı olarak geçen olayda 33 yazar, ozan, düşünür ile 2 otel çalışanı yanarak ya da dumandan boğularak hayatlarını kaybetti. Korkunç olayda yitirilen 35 can, katliamın 28'inci yıl dönümünde törenlerle anılıyor.

2.07.2021Gündem
Ataşehirde karikatürist Okan Nasuhoğluun üzücü ölümü

Ataşehir'de karikatürist Okan Nasuhoğlu'un üzücü ölümü

İstanbul'un Ataşehir ilçesinde karikatürist Okan Nasuhoğlu otel odasında ölü bulundu. Karikatürist Nasuhoğlu'nun yanında ise helyum gazı düzeneğine rastlanıldı.

23.06.2021Gündem
İçerik üreticileri ve tasarımcılar Atölye ASUS’ta buluşuyor

İçerik üreticileri ve tasarımcılar Atölye ASUS’ta buluşuyor

ASUS bu sene yaratıcı profesyonelleri, sanatçıları ve öğrencileri bir araya getiren “Atölye ASUS” platformu ile teknoloji ve sanat kesişimindeki sınırları ortadan kaldırmayı hedefliyor. Platformun ilk etkinliği ise “Sınırları Aşmak” yarışması. İllüstrasyon ve animasyon kategorilerinin olduğu yarışmada en yaratıcı illüstrasyon ve animasyon projeleri ödüllendirilecek. Başvurular sürüyor.

16.06.2021Teknoloji
Yeşilçamın romantik yakışıklısı Ayhan Işık

Yeşilçam'ın romantik yakışıklısı Ayhan Işık

"Sezercik", "Acı Hayat", "Küçük Hanım", "Otobüs Yolcuları", "Üç Tekerlekli Bisiklet" ve "Kanun Namına" adlı yapımların da aralarında bulunduğu çok sayıda filmde başrol oynayan Ayhan Işık, vefatının ardından geçen 42 senede, ardında bıraktığı unutulmaz yapımlarla yad ediliyor.

15.06.2021Keyif
Karikatürist Ertem hayatını kaybetti

Karikatürist Ertem hayatını kaybetti

‘Öğreten adam ve oğlu’, ‘Erdener abi’ gibi tiplemelerin yaratıcısı, karikatürist Kaan Ertem 53 yaşında hayatını kaybetti.

9.06.2021Gündem
‘Kartallı Beşiktaş’ logosu mahkemelik

‘Kartallı Beşiktaş’ logosu mahkemelik

Spor tarihçisi, ressam ve karikatürist Vala Somalı’nın iki çocuğu, babalarına ait ‘Kartallı Beşiktaş’ logosunu izinsiz kullandığı iddiasıyla Beşiktaş Jimnastik Kulübü ve Beşiktaş Jimnastik Kulübü Derneği’ne dava açtı.

9.06.2021Ekonomi
‘Erdener Abi’nin yaratıcısı Kaan Ertem hayatını kaybetti

‘Erdener Abi’nin yaratıcısı Kaan Ertem hayatını kaybetti

Leman dergisi çizeri; ‘Erdener Abi’, ‘Öğreten Adam ve Oğlu’ tiplemeleriyle bir kuşağın hafızasına kazınan üretken çizer Kaan Ertem 53 yaşında hayata veda etti.

8.06.2021Kitap Sanat
Hürriyet’e üç ödül

Hürriyet’e üç ödül

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin düzenlediği 2020 Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri’ni kazananlar belli oldu. Hürriyet, 3 dalda birden ödüle layık görüldü.

11.05.2021Gündem
Ünlü yazarla ilgili ilginç gerçeği anlattı: Meğer ta kendisiymiş

Ünlü yazarla ilgili ilginç gerçeği anlattı: Meğer ta kendisiymiş!

Hürriyet Bizimle’de bugünün konuğu ünlü görsel sanatçı Kutlukhan Perker oldu.

4.05.2021Gündem
Charlie Hebdo’ya Cumhurbaşkanı’na hakaret davası

Charlie Hebdo’ya Cumhurbaşkanı’na hakaret davası

Fransa'da yayın yapan Charlie Hebdo isimli dergi 28 Ekim 2020’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik hakaret içeren bir karikatür yayınladı.

27.03.2021Gündem
Charlie Hebdo hakkında cumhurbaşkanına hakaret davası

Charlie Hebdo hakkında 'cumhurbaşkanına hakaret' davası

Son dakika haberine göre Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Charlie Hebdo'da yer alan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret içerikli görsele ilişkin 4 kişi hakkında iddianame hazırladı.

26.03.2021Gündem
Oğuz Aral’ın ailesinden korunma talebi

Oğuz Aral’ın ailesinden korunma talebi

Avanak Avni ve Utanmaz Adam tiplemelerinin yaratıcısı karikatürist Oğuz Aral’ın eşi ve oğlu, İstanbul Eyüp’teki arsalarında pay sahibi olduğunu iddia eden Alaattin Koral’dan şikâyetçi oldu ve korunma talebinde bulundu. Mahkeme Aral Ailesi’nin korunma talebini reddetti.

23.03.2021Gündem
Dostluğun en masum hali...

Dostluğun en masum hali...

Dünyaca ünlü karikatürist Sempe’nin Desen Yayınları’ndan çıkan kitabı ‘Elma Surat’ın Akılalmaz Hayatı’ dostluğun en saf, en masum halleriyle örülü sıcacık bir battaniye gibi sarıyor üşüyen, yalnız kalpleri.

18.03.2021Kitap Sanat
‘Kalpsiz Başbakan’ karikatürüyle protesto

‘Kalpsiz Başbakan’ karikatürüyle protesto

Avusturya’nın başkenti Viyana’da Başbakan Sebastian Kurz’un mülteci karşıtı politikalarına tepki göstermek amacıyla, ‘Kalpsiz Başbakan’ adı verilen ülkenin en büyük karikatürünün yer aldığı pankart açıldı.

11.03.2021Avrupa

Türk mizahının usta çizeri Turhan Selçuk anılıyor

Türk mizahının önde gelen isimlerinden, Abdülcanbaz'ı karikatür dünyasına kazandıran Turhan Selçuk'un vefatının üzerinden 11 yıl geçti.

10.03.2021Keyif

Yazar Sonuçları

XYZ kuşakları sanatla buluştu

İllüstratör Anej Nuhanovic (42); tecrübeli, duyarlı, şüpheci bir X kuşağı. Endüstriyel tasarımcı Ömer Faruk Boyacı (30); girişimci, esnek, özgür bir Y kuşağı. Karikatürist Arda Mert Tulum (19); işbirlikçi, kararlı, teknolojik Z kuşağından. XYZ kuşaklarının sanatçıları kuşaklar arası iletişimsizliğe ve bireyselleşmeye tepki olarak işbirlikçi ve yenilikçi bir yaklaşımla sanatsal bir buluşma gerçekleştirdi.

23.09.2021

Günün karikatürü

M.Kutlukhan Perker çizdi...

19.08.2021

Sanat, edebiyat doğayı korumayı öğretir

Birtakım duygular, alışkanlıklar çocuklukta oluşmaya başlar.

3.08.2021

Zaman tüneline girsek mi?

Gündem “darlanması” karşısında sizin mücadele yönteminiz nedir bilemeyeceğim fakat eski gazetelere, dergilere gömülmek bende hep işe yarar...

22.07.2021

Yemek fotoğrafları iştah açar mı?

Yemek kitaplarının en iştah açıcı bölümü yemek fotoğraflarıdır. Evde hazırlanan sofralardaki yemeklerin fotoğrafını çeksek bu etkileyiciliğe varamayız.

2.07.2021

ECE

M.Kutlukhan Perker çizdi.

27.06.2021

ECE

M.Kutlukhan Perker çizdi.

25.04.2021

Bir doktorun karikatürleri

Karikatürist ve adli tıp uzmanı, akademisyen Prof. Dr. Halis Dokgöz’ün karikatür sergisi, İstanbul Schneidertempel Sanat Merkezi’nde açıldı.

23.04.2021

Ece

M.Kutlukhan Perker çizdi

28.03.2021

‘Git, derdini Marko Paşa’ya anlat’

Siyasal çalkantıların yaşandığı dönemde sarayla tıbbiye öğrencileri arasındaki ilişkileri düzenleyen Marko Paşa’yı daha yakından tanımak isteyenlere, Sefa Saygılı ve Cihan Okuyucu’nun ‘Arşiv Belgeleri Işığında Marko Paşa, Hayatı - Çevresi - Şahsiyeti’ kitabını tavsiye ederim.

6.03.2021