EKSTRA
MENÜ

Karikatür

Karikatür haberleri sayfasında güncel ve son dakika Karikatür hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 6.156 Karikatür haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Karikatür, ele aldığı konuları komik veya iğneleyici olması için abartan ve çarpıtan resim türüdür. Edebiyattaki abartılı ve çarpıtıcı betimlemelerin, aynı amaca yönelik olarak çizim formatında kullanılmasıdır.
Basında karikatürler sosyal ve siyasi eleştiri yapmak için sıklıkla kullanılır. Ayrıca tüm dünyada bu amaçla düzenli olarak yayımlanan dergi ve gazeteler mevcuttur. Tüm bunların yanında farklı amaçlar için de karikatürler bulunmaktadır.

DEVAMI

Karikatür Haberleri

Unuttuğum kapak sanatçılarından özür dilerim

Unuttuğum kapak sanatçılarından özür dilerim

İhap Hulusi ile rahmetli çevirmen arkadaşım Adnan Semih Yazıcıoğlu aracılığıyla tanıştım. O, Kınalıada’da İhap Hulusi’nin Fazıl Ahmet Aykaç Caddesi’ndeki evinin üst katında oturuyordu...

16.09.2021Kitap Sanat
‘İyi yaşam’ için hafta sonu Nirvana

‘İyi yaşam’ için hafta sonu Nirvana

1-3 Ekim’de Antalya, Kemer, Beldibi’ndeki Nirvana Otel’de ‘iyi yaşam’ temalı bir festival düzenlenecek. Nirvana Weekend adlı festivalde alanında uzman doktor ve diyetisyenler, gastronomi uzmanları ve fitness eğitmenleri gibi isimlerle sağlıklı beslenme seminerleri, mutfak atölyeleri, ‘iyi yaşam’ söyleşileri, yoga, pilates&fitness seansları ve daha pek çok etkinlik yapılacak.

12.09.2021Seyahat
İzmir Fuarı ne zaman İzmir Enternasyonal Fuarının etkinlik takvimi

İzmir Fuarı ne zaman? İzmir Enternasyonal Fuarı'nın etkinlik takvimi

İzmir Enternasyonal Fuarı'nın etkinlik takvimi açıklandı. Takvime göre, İzmir Büyükşehir Belediyesi, 3-12 Eylül tarihlerinde yapılacak İzmir Enternasyonal Fuarı ve 9-11 Eylül tarihleri arasındaki Dünya Belediyeler Birliği UCLG) Kültür Zirvesi kapsamında kentte bir dizi etkinlik düzenleyecek. İşte İzmir Enternasyonal Fuarı'nın etkinlik takvimi…

3.09.2021Gündem
10 Ocak hangi burç ve burcu ne 10 Ocak tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

10 Ocak hangi burç ve burcu ne? 10 Ocak tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Astroloji geçmişte olduğu gibi bugün de insanların ilgisini çekmektedir. İşte 10 Ocak hangi burç, 10 Ocak tarihindeki olaylar, 10 Ocak tarihinde doğan yabancı ve Türk ünlüler ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.

2.09.2021Burçlar
Turhan ve İlhan Selçuk kardeşlerin yayıncılığı

Turhan ve İlhan Selçuk kardeşlerin yayıncılığı

İlhan ve Turhan Selçuk kardeşleri yakından tanıdım, dostluk kurdum; birinin yazılarını, diğerinin de karikatürlerini çok sevdim. Mizahın bezediği eleştirel tavırları çok okunmalarını sağladı. Mizah yayıncılığı tarihimizde de önemli bir yere sahiplerdi.

25.08.2021Kitap Sanat
Abidin Dino kimdir Abidin Dinonun kısaca hayatı, sanat eserleri ve özellikleri

Abidin Dino kimdir? Abidin Dino'nun kısaca hayatı, sanat eserleri ve özellikleri

Türkiye Cumhuriyeti kurulduktan sonra genç Cumhuriyet çok sayıda kıymetli bilim insanın ve sanat insanın yetişmesine de ön ayak olmuştur. Ya da o günün ikliminde pek çok sanatçı ve bilim insanı yetişmiştir. 1913 doğumlu Abidin Dino da işte böylesi bir dönemde yetişmiş ve dünya çapında tanınan bir ressam ve kültür sanat insanı olmuştur. İşte, Abidin Dino kimdir, hayatı, eserleri ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.

24.08.2021Araştırma
Karikatürist yayıncı: Nezih Danyal

Karikatürist yayıncı: Nezih Danyal

Ülkemizde karikatür yayıncılığının önemli isimlerindendir Nezih Danyal. Karikatür Vakfı’nın da kurucusu olan Danyal, kendi çizdikleri dışında pek çok karikatüristin albümünü yayımlayıp kitaplaşmasını sağladı.

20.08.2021Kitap Sanat
Yabancı karikatüristlerin albümleri

Yabancı karikatüristlerin albümleri

Fransa’da ünlü karikatürist Bosc’un yeğeni Alain Damman ile tanışmıştım. Damman bana, Bosc Müzesi’nde, Türkiye’de Meta Yayınları’ndan çıkmış olan Bosc albümünün de yer aldığını, fakat bu albümün en büyük özelliğinin bir ‘korsan yayın’ olduğunu (üstelik gururla) söylemişti.

12.08.2021Kitap Sanat

Yazar Sonuçları

Ece

M.Kutlukhan Perker çizdi.

5.09.2021

ECE

M.Kutlukhan Perker çizdi.

29.08.2021

Günün karikatürü

M.Kutlukhan Perker çizdi...

24.08.2021

Günün karikatürü

M.Kutlukhan Perker çizdi...

23.08.2021

Günün karikatürü

M.Kutlukhan Perker çizdi...

19.08.2021

ECE

M.Kutlukhan Perker çizdi

15.08.2021

Mangalcı avı başladı

Öyle bir hava estiriyoruz ama aslında büyük mangalcı falan olduğumuz yok. Bizdeki asıl problem “aşırı mangalcı” olmamız değil, tesis olmaması.

6.08.2021

Sanat, edebiyat doğayı korumayı öğretir

Birtakım duygular, alışkanlıklar çocuklukta oluşmaya başlar.

3.08.2021

ECE

M.Kutlukhan Perker çizdi.

1.08.2021