EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Kardelenler

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 304 haberi bulunmuştur.

Kardelenler Haberleri

Kardelen, gülün tahtını zorluyor

Kardelen, gülün tahtını zorluyor

14 Şubat Sevgililer Günü için özel olarak yaylalardan toplanan kardelenler büyük ilgi görüyor. Sevgililer Günü öncesinde en özel hediye olan çiçekler tezgáhları süslerken kardelenler, gözde çiçek olan gülün tahtına aday görünüyor. Çiçekçiler, çok zor şartlarda yetişen kardelenlerin kokusunun da çok ferahlatıcı olduğunu söylüyor.

11.02.2003Spor Arena
5 bin kardelen

5 bin kardelen

Türkiye’nin 35 ilinde, yoksul ailelerde doğmuşlardı. Büyüdükçe yaşama mücadelelerine okuma azimleri eklendi. Ama o koşullarda nereye kadar? Üç yıl önce başlarında birer yıldız parladı. Şimdi sayıları 5 bin. 26’sı kolejli oldu, 122’si üniversiteli. Artık hedefleri var.

28.05.2004Kelebek
Yalnızlıkta açarlar, kimse bilmez onları  geniş ovalarda kaybolur kokuları

Yalnızlıkta açarlar, kimse bilmez onları geniş ovalarda kaybolur kokuları

Selma 11 yaşında.. Siirtli. Annesi, aslında kızından ayrılmayı hiç istemese de İstanbul'a gönderdi onu. Sonra yüreği elvermedi. Üç otobüs değiştirerek kızının peşinden geldi bu büyük kente. Selma'nın kaldığı okul yatakhanesinin bahçesindeki bir bankta sabahladı ilk gece. Ama sonunda kızının kendisinden çok uzakta, İstanbul'da okumasına izin verdi. Kızı da onun gibi olmasın, tüm dünyayı, yaşadığı sokaktan ibaret sanmasın diye.

31.05.2004Gündem
Eskiden bisikletle gezerdi sonra motosiklet aldı şimdi karavan-minibüs Sonrasını siz düşünün

Eskiden bisikletle gezerdi sonra motosiklet aldı şimdi karavan-minibüs! Sonrasını siz düşünün

Bu haftaki konuğumuz fotoğraf sanatçısı Manuel Çıtak. İsmi en son Kardelenler isimli kitap için çektiği birbirinden güzel fotoğraflarla basına yansıyan Çıtak, gerçek bir doğa düşkünü, aynı zamanda bir bisiklet tutkunu.

27.06.2004Seyahat
Eşcinselinden yaşlısına herkes derdini anlattı

Eşcinselinden yaşlısına herkes derdini anlattı

‘Hülya Avşar’la Sohbet’ sayfası bir aylık tatile çıkıyor. Bugüne kadar, kariyer kadınları, metroseksüeller, Kardelen’ler, bu sayfaya konuk oldular ve hayatın içinden sorunlarını tartıştılar. Samimi, tarafsız, sadece kendileri gibi geldiler, anlattılar. Avşar ve konukları, bir aylık tatil dönüşü yine karşınızda olacak...

25.07.2004Kelebek
Çömez

Çömez

27.07.2004Kelebek
Kulin Ankarada okurlarıyla buluşuyor

Kulin Ankara'da okurlarıyla buluşuyor

Yazar Ayşe Kulin, “Kardelenler” kitabının imza günü için Ankara Kitap, Kültür ve Sanat Günleri kapsamında, okurlarıyla buluşuyor. Kulin'in imzası fuarın ilk günü olan 15 Ekim Cuma saat 14:00'te Ankara Altınpark Fuar Alanı'ndaki Turkcell standında.

13.10.2004Gündem
İlk ‘kardelen’ Canan     yurtdışında gezi kazandı

İlk ‘kardelen’ Canan yurtdışında gezi kazandı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) ve Turkcell’in 2000 yılı Nisan ayında başlattığı ‘Çağdaş Türkiye’nin Çağdaş Kızları’ projesi, meyvelerini vermeye başladı. Yazar Ayşe Kulin’in ‘Kardelenler’ kitabına konu olan başarılı öğrencilerden 13 yaşındaki Canan Ceyhaner, ‘Değerlerimiz’ konulu yarışmada ‘Ailem’ adlı resmiyle birinci oldu.

31.12.2004Kelebek
2004ün en başarılı kadınları seçiliyor

2004'ün en başarılı kadınları seçiliyor

Oriflame Kozmetik, müzik, sinema, edebiyat, spor, moda, eğitim, TV programı, iş dünyası ve bilim dallarında 2004 yılının en başarılı kadınlarını seçecek.

10.02.2005Kelebek
Boluda iki mevsim birden yaşanıyor

Bolu'da iki mevsim birden yaşanıyor

Kar kalınlığının 1.5 metreye ulaştığı 2 bin 500 metre rakımlı Kartalkaya kayak merkezinde, tatilciler, hem kışın hem de baharın keyfini çıkarıyor. Kartalkaya'daki Dorukkaya Otel'in Genel Müdürü Yusuf Avcı, kayak merkezinde kar kalınlığının 1.5 metreye ulaştığını belirterek, “Geçen yıla göre sezon çok iyi geçiyor. Kar yağışı böyle devam ederse, kayak sezonu 25 Nisan'a kadar uzar” dedi.

21.03.2005Spor Arena
Rüyalarını koleksiyona çevirdiler

Rüyalarını koleksiyona çevirdiler

Hakan Yıldırım, Bahar Korçan, Arzu Kaprol ve Hatice Gökçe gibi tasarımcılar yürümeyi bu yarışma sayesinde öğrendiler. Bu yarışma sayesinde önlerindeki yol aydınlandı, kendilerine daha çok güvendiler, meslek aşklarını pekiştirdiler.

17.06.2005Kelebek
Kardelenler’i okudu moda ödülü aldı

Kardelenler’i okudu moda ödülü aldı

‘Genç Moda Tasarımcıları’ yarışmasının bu yılki birincisi Deniz Yeğin, ‘Kardelenler’ adını verdiği koleksiyonu Ayşe Kulin’in ‘Kardelenler’ romanını okuduktan sonra hazırlamış.

28.07.2005Kelebek
Sezen Aksudan Kardelenlere albüm

Sezen Aksu'dan 'Kardelenler'e albüm

Sezen Aksu Turkcell’in 5 yıldır geliştirerek sürdürdüğü Kardelenler projesi için kolları sıvadı. Üç yeni bestenin bulunduğu altı şarkılık Kardelenler albümü piyasaya çıkıyor. Aksu, albümün tanıtımı için 17 farklı noktada 21 konser verecek.

10.08.2005Kelebek
Biri yardım gecesinde diğeri çapkınlıkta

Biri yardım gecesinde diğeri çapkınlıkta

Önceki gece Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda Sezen Aksu’nun sahneye çıktığı, Turkcell’in beş yıldır geliştirerek sürdürdüğü Kardelenler Projesi’ne gönül verenlerin katıldığı bir gece düzenlendi.

11.08.2005Kelebek

Yazar Sonuçları

Değişen Batı Trakya

CNN Türk, Yunanistan'da Türk azınlığın yaşadığı Batı Trakya bölgesinden geçen hafta yaptığı iki canlı yayınla dikkatlari çekti.

17.01.2003

Çömez

Şu anda yaz tatilimi geçirmek için gelmiş olduğum Tunus’tan yazıyorum bu yazıyı.

27.07.2004

Saat 10'da Kordon'da

RUMUZ: ÇİKO
erenyol@hotmail.com

8.09.2004

Sırtımızdaki cop

KADIKÖY’de taksiye bindim, 35 yaşlarındaki temiz giyimli şoför burnundan soluyarak dedi ki: ‘Doğma büyüme İstanbulluyum, böyle rezalet görmedim.’ Trafik biraz tıkanmıştı, şoföre göre sebebi kadınlardı!

11.03.2005

Mardin, okul için 35 trilyon topladı

HER yıl 41 ilde 5 bin kız öğrenciye öğrenim desteği...

Bugüne kadar el uzatılan öğrenci sayısı 8 bin 300...

16.06.2005

Mardin bir yandan, kızlar bir yandan, his budalası olduk

Yıllardır gitmek için didinir dururum, her seferinde bir terslik çıkar. Nihayet şeytanın bacağını kırmak nasip oldu fakat. Dünya gözüyle Mardin’i görebildik, şükür.

18.06.2005

50 milyarlık Mardin evi 3 trilyona çıktı

TURKCELL ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin (ÇYDD), ‘Kardelenler-Çağdaş Türkiye’nin Çağdaş Kızları’ karne töreni için Mardin’deki Kasımiye (Sultan Kasım) Medresesi’ndeyiz...

19.06.2005

Mersin’in gönlü Dubai’den yana

MERSİN Limanı’nın özelleştirilmesiyle ilgili nihai pazarlık bugün.

Özelleştirme İdaresi’nin, Türkiye’nin en büyük limanını 36 yıl süreyle işletme hakkı için açtığı ihalede üç oyuncu var.

11.08.2005

Hıncal Bey’in Kargo’su

Biliyorsunuz Hıncal Uluç’un bir şeyi beğenip beğenmemesi çok mühim bir hadisedir memleketimizde. ‘Adam her konudan anlıyor, her şeyi biliyor, nasıl oluyor’ türünde cılkı çıkmış klişeleri zorlayacak değilim. Köşesi var, yazıyor. Alıcısı da var, okuyor. Mesele bu kadardır.

12.08.2005

‘Uyuyan Bakan’ halkın popüleri değil

GEÇEN ay TNS Piar bizim için Türkiye kır-kent temsili 2 bin 16 kişiye çok ilginç soru sordu: ‘Tayyip Erdoğan ve Abdullah Gül dışında AKP Hükümeti’ndeki bakanlardan aklınız gelen ilk üçünün ismini söyler misiniz?’

13.08.2005

Kardelenler büyüyünce Sezen Aksu olacak

Sezen Aksu’yu sevmenin sonu yok. Olmasın da zaten... Geçtiğimiz Çarşamba, Sezen Aksu’nun, Turkcell ile Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin imkánı olmayan kız çocuklarını okutmak için kaynak yaratan ortak projesi Kardelenler için verdiği açılış konseri vardı.

14.08.2005